Zeeuw Nico in Vlissingen: verward en boeiend Plattelands jonger en bang voor inmenging van C.R.M. 0VEZANDE HEEFT NU EIGEN „TREFPUNT" i Peuterspeelzaal in Heinkenszand geopend STATENLEDEN OP BEZOEK IN GOES EN BORSELE Hellavoorde Zeeman brandweer Oostburg ZONNIG KRITIEK VAN CPJ-VOORZITTER JOS DE REGT: BELEGGER GEVONDEN VOOR STELLEPLAS stad streek ie voor itrekker De grootste en meest veelzijdige koilektie lederen zitmeubelen. Moet u gezien hebbenl 2 MAANDAG 24 FEBRUARI 1975 lmbhhhm yositie schilderijen ïtus (tm. 1 maairt). m- zat. van lO.Oof in van 13.3O-17.0o ebouw - 20.00 uur 4 j. an Geyt - Exposj- gen, etsen, litho-i s-schrij'ver William m. 24 febr.)- Tref. positie schilderijen 'onten (t.m. 28 n daig. van 10.00- en van 14-00-18.00 W- RO Geen filmvworatrt- SBK -Zee land rug (t.m. 9 maart). t.m. zat- van 10(XL xxn. van 14.00-17.00 eater - 20-00 uurt 18 j. LM in (grote zaal)'. Concert Koninklijk» iging Symphonia. (kleine zaad) Concert door leer- het Rotterdams ■ium, G roots C - 20.15 uur: „De ibenshaille" Piccolo Oog op dans IT otterdams Danscon- W !0.00 uur: The Sting - Expositie aqua ig. door de Neder- iststichting (t.m. 5 en ma- t m. vrijd. .00 uur, bovendien 19.00-21.00 uur, nat 4.30-16-30 uur- Mu- itleenoentrum voor ctinst (t.m. 1 mrt.). n. zat. van 14.00 - Artikhof - Sehool- ;itie van wandkle- Lia de Ridder uit (t.m. 28 fetor.). :n - 20-00 uun Pup. tim 18 j, en id. Schouwburg .De maan van de Rose Gronon. Zaal beth, Kon. Astrid- 00 uur: The Dulke rchestra o.H-v- Mer- rv d. Schouwburg - Musical „Cabaret" asteraff, Fred Ebb Handler door nzer verslaggevers) 1 GENT Als de ad van Sas van bezwaren heeft, toet comité Sche- Sas van Gent, een ridie van de ge en W. van Sas van n een bedrag van gulden aan de steld. subsidie ls wel de verbonden dat er comité en de ver- an het beeld waar- widie bestemd is en nte overleg zal i, over de grootte melken beeld en de het zal krijgen in Stem B.V. 4 Hjiien HULST ÜESKiokstraat 1, 0 uur zondag van 20.00 - en-Zeeland 01100- oor Nleuwstraat 9, an 50, Terneuzen, drs. J Bouwmans, 0. privé Zuidvliet- Midder.-Zeeland: 01100 - 8030, privé cteur voor Terneu- >r Nieuwstraat aat 45 Hoek, tel. ich- Vlaanderen H* >1140 - 3751. privé R. van der Helm, ito-iournalist voor 9. Terneuzen, teL neuzen, tel. 01190- elstralaan 8, Axel r5" VLISSINGEN Sinds ze zo' twee jaar geleden weer met regelmatige tussenpozen is gaan optreden, is de Duits- \merikaanse maar al een aantal jaren in Frankrijk wo nende zangeres Nico ook en- gele keren in Nederland op bezoek geweest. Meestal trad ze dan op in wat jongerenclubs. Afgelopen weekende was dat het geval in Rotterdam, Vlissingen en Am sterdam. Het Vlissingse optre den vond zaterdagavond plaats in liet Provadya-achtige ont spanningscentrum De Piek, dat bij deze gelegenheid ge heel met bezoekers was ge vuld. Bij diegenen onder het pu bliek waarvoor dit de eerste kennismaking met Nico was, moet deze gebeurtenis een nogal merkwaardige indruk hebben achtergelaten. Ze zagen een beeldschone vrouw van ergens in de dertig, zichzelf begeleidend op haar antieke orgeltje, volop in zich zelf gekeerd en overtuigd van eigen kunnen een tiental van haar eigen liedjes zingen. Tus sen de verschillende nummers door soms rusteloos over het podium heen en weer lopend, af en toe kennelijk door een black-out getroffen, dan weer zich onverstaanbaar met haar geluidsmensen onderhoudend. Aan de ontelbare lichtflit sen veroorzaakt door verschil lende fotografen, die haar ver schijning onophoudelijk op de gevoelige plaat vastlegden, stoorde ze zich geen ogenblik. Integendeel, ze liet er geen twijfel over bestaan, dat er niet zomaar de eerste de bes te achter 't met microfoons om geven harmoniumpje op 't podi um had plaatsgenomen. Uit de korte zinnen, waarmee ze zich soms tot het publiek wendde, waste proeven, dat ze er onop houdelijk op uit was te ach terhalen in hoeverre het pu bliek werkelijk aan haar voe ten lag. Dat Nico ondanks dit alles door 't publiek geaccepteerd werd kan dan ook alleen maar verklaard worden door het feit dat zij de aanwezigen met haar songs wist te boeien. Een niet geringe prestatie, want tijdens de uitvoering van haar hele met diepe en krachtige stem gezongen (soms) voorge dragen liedjes viel nauwelijks enige variatie in melodie of toonhoogte te bespeuren. Dat zelfde was het geval met de harmoniumbegeleidiiig. Duide lijk was in ieder geval, dat hier veel meer gevoelens, dan gedachtensplnsels werden uit gedrukt. De aandacht waar mee, het in het begin wat onrustig publiek. Nico's ver richtingen volgde kan verder praktisch alleen geworteld zijn in het besef, dat het hier niet om iets commercieels, maar om iets echts ging, want in die gevoelens (vooral eenzaam heid in deze wereld en het leven in de avant-garde van de underground betreffend) zullen door weinigen ro intens worden beleefd en begrepen dan door Nico. HENK POSTMA Hoopvolle blikken gericht op 't Trefpunt, het eigen home van de Ovezandenaren. (Van een onzer verslaggevers! 0VEZANDE Het voorma lige gemeentehuis in Ovezan- de, dat verbouwd is tot een gemeenschapscentrum, heeft als nieuwe naam gekregen: 't Trefpunt. Zaterdag werd T Trefpunt officieel geopend door wethouder P. Peeters van Borsele onder grote belang stelling van vele Ovezandena ren. Voorafgegaan door het majo- rettenpeloton trokken genodig den en belangstellenden zater dagmiddag van de brandweer kazerne naar 't Trefpunt. Daar werd eerst het naambord bo ven <ie ingaing onthuld door mevrouw De Kunder en de Linda Schoor. Zij Morgen, dinsdag 25 febr. Bergen op Zoom 3.04 15.30 Hansweert 2.17 en 14.52 Terneuzen 1.36 en 14.08 Vlizsingen 1.10 en 13.37 Wemeldinge 2.55 en 15.21. waren de winnaars van de prijsvraag die geihouden was om een toepasselijke en ge makkelijke naam voor het nieuwe gemeenschapscentrum te vinden. Daarna opende wet houder Peetere officieel de deur. Een gezellige openingsbij- eenkomst volgde in de nieuwe zaal, die meteen all bijna te klein leek voor de talrijke gasten. Voorzitter M. Hoandert van de stichting Dorpswelzijn Ovezande herinnerde er in zijn toespraak aan, dat de bejaar- densoos de aanzet had gegeven tot de verbouwing en aanpas sing. Erkentelijk was voorzit ter Hoondert vaar de vlotte medewerking van de gemeen te Borsele. „Wij hopen dit jaar op diezelfde vlotte medewer king als het gaat am ooze tennisbaan en ons zwembad' voegde hij daaraan toe. Wethouder Peeters van een historische dag voor Ovezandie, omdat de plaats voor het eerst een eigen ge meenschapshuis had. Wellicht bezat het verbouwde en aan gepaste Trefpunt meer sfeer als met een kolossaal nieuw pand het geval zou zijn ge weest, opperde wethouder Peetere. Hij hoopte dan ook, dat zowdl jonig als oiud hun creatieve en recreatieve ver mogens hier zouden kunnen botvieren. (Van een onzer verslaggevers) OOST-SOUBURG „Het ministerie van cultuur, recre atie en maatschappelijk werk moet niet het beleid van de christelijke plattelandsjongeren willen gaan bepalen. Wij willen ons eigen beleid zelf blijven uitmaken". Kritische woorden van deze strekking uitte zaterdag voorzitter Jos de Regt van de Christelijke Plattelands jongeren Organisatie Zeeland in zijn openingswoord van de jaarlijkse toogdag van de C.P.J.-Zeeland, die werd ge houden in gebouw „Irene" in Oost-Souburg. (ADVERTENTIE) i Burgemeester De Schipper onderscheidt de heer De Cramer voor 30 jaar vrijwillige dienst (ADVERTENTIE) De achtergrond van dit kri tische geluid van de Zeeuwse CPJ-voorzitter is, dat een tiental jongerenorganisaties in ons land op last van CRM moet worden doorgelicht. Daarbij moet worden bekeken wat voor werk deze organisa ties doen, of er geen dubbele werkzaamheden worden ge daan en of er geen samenwer kingsvormen kunnen ont staan. Tegen dat onderzoek op zich heeft de CPJ geen bezwaar. Maar hangende dat onderzoek, waarvan het resuitaa/t nog wel enkele jaren op zich kan laten wachten, is het ministerie een veel strakkere lijn gaan vol gen ten aanzien van het aan stellen van beroepskrachten. Niet slechts voor uitbreiding van het aantal beroepskrach ten moet nu eerst aan CRM toestemming worden gevraagd, maar zelfs is vooraf verlof no dig om een beroepskracht te mogen vervangen. „En juist dat bemoeilijkt en vertraagt het werk van een organisatie, die slechts één enkele be roepskracht in dienst heeft", betoogde de heer De Regt. Landelijk is de CPJ nu juist een beleid aan het opbouwen, dat het accent veel meer legt op het vormingswerk. Men wil daarom ook meer vormings werkers aantrekken. En dat eigen beleid mag niet in de wielen worden gereden door de subsidiërende instantie, stelde de heer De Regt. De Zeeuwse CPJ-voorzitter ging ook even in op de samen werking tussen de drie platte landsjongerenorganisaties. Al het agrarische wenk wordt sinds vorig jaar gezamenlijk gedaan. De samenwerking wat betreft het werk in de stands organisaties gaat eveneens de goede kant op. Het vormings werk willen de drie platte landsjongerenorganisaties ech ter uitdrukkelijk gescheiden houden, vanwege behoud van de eigen identiteit. De Zeeuwse CPJ heeft zater dag afscheid genomen van haar presidente mevrouw T. Kodde. Als nieuwe presidente werd geïnstalleerd mej. M. van Dis. Het middagprogram ma van de toogdag stond ver der in het teken van Israël Er werd een film vertoond over Jeruzalem en de zangeres Ma ria Saulaa vertolkte Joodse volksliedjes. Met de werk groep Israël werd gedis cussieerd over de situatie in het Midden-Oosten. Een v®n de conclusies was, dat er een erkenning moet komen van de legitieme rechten van zowel Israël als de Palestij- nen. Het avondprogramma van de toogdag van de christelijke pCiattelandsjongeren Zeeland had een ontspannend karakter met een optreden van onder meer de cabaretgroep „Te date dom" en het zangduo „Barbara en Bas". OP een bijeenkomst van de nationale raad van de UDR, de „Republikeinse Democratische Unie", is de Franse premier Jacques Chirac herkozen als secretaris-generaal van de be weging. Voorde ZeemanHella halogeen verstralers.Omdat die man zo graag ver wil kijken. Vraag orri gratis sticker en katalogus over Hella auto- accessoires bij: geun Sluyter b.v. Franciscusdreef 40. Utrecht, tel. 030-61 41 41 In 't kort BURGEMEESTER j. van der Lee van Eindhoven is ont stemd over de vragen die ge steld zijn door het Tweede- Kamerlid, dr. B. van der Lek over de aanhouding van twee Spanjaarden: „De politie is door deze vragen volkomen ten onrechte in descrediet ge bracht" DE metaalwarenfabriek Vinco in Venio, een bedrijf waar hoofdzakelijk sanitaire kranen worden gemaakt, heeft voor 22 van de 120 werknemers een ontslagvergunning aange vraagd. De voorraden zijn te groot geworden. en bi] (Van onze correspondent) SCHOONDIJKE In zaal Wijfels in Schoondijke heeft de Oostburgse vrijwillige brandweer een feestavond gehouden waarop een aantal medailles en gespen door burgemeester A. Schippers van Oostburg werden uitgereikt. Brandweer-commandant Bronnenberg uit Oositburg sprak in zijn openingswoord over de samenwerking en de opleiding van de vrijwillige brandweerlieden. Burgemees ter Schipper meende dat er steeds goed was opgetreden, waarbij de molenbrand te Cadzand en het hobbyhuis te Breskens als voorbeeld wer den gesteld. De heer Slot sprak over de telefoonverbin ding bij branden. Hij was gekomen om aan de PTT-er W. de Witte de vrij- willigers-medaille uit te rei ken voor 10 jaar dienst bij de bedrijfs-zelfbeschermings or ganisatie van de PTT-orde- dienst Door burgemeester Schipper werden vervolgens aan de vrijwilligers de me dailles uitgereikt. Medaille voor 10 jaar dienst: J. de Caluwé, j. Engels en W. de Witte. Gesp. voor 15 jaar dienst J. Lauret, J. Stnijdonk en J. Zon- nevijle. Gesp. voor 20 jaar: H. Bon newaal, P. Cauwels. Medaille voor 30 jaar: P. de Cramer. De brandweeronderscheiding voor twaalf en half jaar dienst werd uitgereikt aan j. Mei- jaard en A. Aalbregfs, I. Tel lier, F. Gij zeis, P. v.d. Wal- le. M. Popcke en R. Stokker- man. Medaille voor 30 jaar dienst: P. de Cramer. Voorts werd afscheid genomen van de heer P. Cauwels, die nog werd toe gesproken door brandweer commandant Bronnenberg, die de heer Cauwels dank zei voor datgene wat hij in het belang van de vrijwillige brandweer heeft gedaan. Vooruitzichten voor dinsdag <sn woensdag, opgesteld door Jet K.N.M.L op zondag om 18-00 uur. Droog en zonnig en in het J'gemeen weinig verandering W tempeartuur. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land, Voor dinsdag: Aantal uren 4 tot 10. Min. temp. Mnstreeks 1 graad. Max. "■up.: omstreeks 10 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur 95 pro- eeih- Kans op een geheel droog etmaal 90 procent. Voor woensdag: Aantal uren zon: 4 tot 10 Min. temp.: om streeks 1 graad. Max. temp.: omstreeks 10 graden Kans op een droge periode van min stens 12 uur 95 procent. Kans ®P een geheel droog etmaal 90 Procent. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND Er is een speciale onderneming op gericht, die het bestemmings plan Stelleplas in Heinkens zand gaat exploiteren. Het is de recreatiemii. Stelleplas te Bathmen. Dit maken burgemeester en wethouders van Borsele be kend aan de gemeenteraad. In de exploitatie van Stelleplas gaat het om het exploiteren van een zomerwoningenterrein en kampeerterreinen. Het voorziene zwembad Stelleplas blijft ten laste van de gemeen te. Alle overige gronden gaan over in handen van de recrea- tiemij Voor het verlenen van ms- dewenking aan do plannen van de recreatiemij. Stelleplas vraagt de gemeente Borsele een bedrag van f 1.897.710,75. Dit bedrag zal op de eersite plaats worden aangewend voor het zwembad Stelleplas. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND - Met de onthulling van het naambord „De Keetsclioppertjes" heeft burgemeester G. van Waes van Borsele officieel de peu terspeelzaal aan de Van Cit- tersstraat in Heinkenszand ge opend. De heer Van Waes was hierbij vergezeld van zijn echtgenote, die haar eerste wandeling maakte na een ope ratie aan haar voeten, en van wethouder A. Jansen. De naam van de Heinkens- zandse peuterspeelzaal is het resultaat .van een wedstrijd onder de jeugd. De naam ver wijst mede naar het feit, dat de peuterspeelzaal een omge bouwde directiekeet is. Burgemeester Van Waes vertelde, dat het gemeentebe stuur plezier had in het getoon de initiatief en doorzettings vermogen van een stel ouders waardoor de peuterspeelzaal een feit was geworden. De ge meente zou hand- en span diensten blijven verrichten, zegde de burgemeester toe. Voorzitster mevr. A. Pronk- Van Driel van het peuter- speelzaalbestuur dankte alle ouder®, die hadden meege werkt aan de verwerkelijking van „De Keetschoppertjes". Zij herinnerde er nog aan, dat de deelname van de ouders in dit werk erg belangrijk was. De leiding van „De Keet schoppertjes" is in handen van de gediplomeerde kleuterleid ster C. CaPpon en de gediplo meerde peuterlleidster mevr. Rijk. De kosten per peuter voor de Keetschoppertjes be dragen f 2,50 per ochtend of middag. Burgemeester Van Waes onthult het naambord van „De Keetschoppertjes. (Van den onzer verslaggevers) GOES BORSELE Een dertiental leden van de Zeeuwse Provinciale Staten, behorende tot de fracties van de V.V.D. S.G.P., G.P.V. en Boerenpartij, hebben een werkbezoek ge bracht aan de gemeenten Goes en Borsele. Het werkbezoek in Goes waaruit ze een goede blik op bracht de statenleden onder Goes hadden. Door burgemees- meer in de televisietoren, van ter en wethouders werden di verse Goese problemen aan de orde gesteld. Wethouder L. de Leeuw wees op het belang van een spoedige doortrekking van de Deltaweg (Zierikzee- Goes) naar Rijksweg 58. Deze verbinding zou Goes aantrek kelijker maken voor industrie vestiging. De WD-fractiele- den loonden hiermee instem men. Wethouder drs. J. Dijk graaf merkte op dat Goes de naam had veel pretenties te hebben. De heer Dijkgraaf ging verder in op het streven van de gemeente Goes de werkgelegenheid te verruimen voor vooral jeugdige werkne mers. In dat verband noemde hij de toestand van haven en sluis. Op grond hiervan heeft de AKF haar uitbreidingsplan nen moeten opschorten. Wethouder j. Lindenbergh memoreerde onder meer, dat er in Goes nog voorzieningen van bovenlokaal niveau ont braken op het gebied van de cultuur. Wethouder j. Roose vertelde de statenleden, dat Zeeland zijn krachten moet bundelen als het gaat am on derwijsvoorzieningen en dat de gemeenten elkaar geen vliegen moeten zitten afvan gen. Burgemeester Huber sprak nog over het belang van een vaste oververbinding. In de middag werd een werkbezoek aan de gemeente Borsele gebracht Gesproken werd over de industrie, de woningbouw, de kleine kernen en de scholen. Met name de woningbouw in de kleine ker nen vroeg veel aandacht. De aanwezige statenleden zeiden van mening te zijn. dat wo ningbouw in kleine kernen moet kunnen blijven plaats vinden. Door b. en w. werd in dit verband de aandacht ge vestigd op 's-Heererihoek als een kern, waar de mensen blijkbaar graag willen wo nen. Het werkbezoek werd beslo ten met een rondrit door de gemeente.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 3