Schoolbestuur vindt oudercomité niet goed Brand in slaapkamer Gezworenen kiezen voor brood van waterschap WEGEN WAREN GLAD Indu grote Pastoor Mie in Graauw ter aarde b Arbitrage in schoolconflict niet mogelijk Nog geen antwoord op vragen over opknappen van betonwoningen Grootham Vergunning voor ww- woningen Hoofdplaat Voorzitter NCB-kring Hulst blij met aanpak vanuit de top PRIJS VOOE PROLOOG Nieuwe kanser I stad streek Sas van Gent Werk aan derde voetbalveld Sint Jansteen begonnen Sas van Gent B. en W. Axel: „Te weinig bekend over vernieuwing onderwijs' Sas van Gent RAAD AXEL VERGADER! Lichte vorst VRIJDAG 21 FEBRUARI 1975 VRIJDAG 21 FEBRUARI 1975 (Van een onzer verslaggevers) SINT-JANSTEEN Naar door beide partijen nu wordt toegegeven hebben ook de 3 hoofden van ile basisscholen in Sint-Jansteen en Kapellebrug te kennen gegeven, van een verdere samenwerking met het oudercomité af te zien. De drie hoofden hebben dit besluit per brief kenbaar ge maakt enkele dagen nadat het schoolbestuur het vertrou wen in het oudercomité had opgezegd. De houding van de hoofden zou worden gesteund door de leerkrachten van de Jozefschool in Kapellebrug en de Mariaschool in Sint- Jansteen. De drie leerkrachten die onder het hoofd W. Goetbals van de Aloysiusschool, les geven hebben zich van een standpunt onthouden. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Binnen twee weken zal de vergnning afko men voor de bouw van tien woningwetwoningen aan de Stuikom in Hoofdplaat. Dit deelde gisteravond wethouder J. Barendregt mee tijdens de gehouden raadsvergadering in Oostburg. Ten aanzien van aan te ko pen bouwgronden in deze kern had VVD-raadslid H. Thomaes het college een aantal vragen voorgelegd. De heer Thomaes vroeg zich af waarom een en ander zo lang moest duren. Hij wees erop dat het voor mensen, die Hoofdplaat moe ten verlaten omdat daar geen woonruimte is, geen pretje is. Hij vroeg ook, waarom nog steeds niet met de grondeige naren onderhandeld was. De heer Thomaes voelde zichr, ook omdat hij in een eerder stadi um hierover al vragen had ge steld, „enigszins met een kluitje in het riet gestuurd" en hij behield zich het recht voor zo nodig volgende maal met nieuwe vragen bij het college terug te komen. Op burgemeester A. Schip per kwamen deze opmerkin gen onprettig over, zo liet hij weten. Wethouder G. Claeijs, de man die de grondaankopen behartigt, zei dat spoedig con tact met de eigenaars zal wor den opgenomen. Door ziekte van de wethouder is dit enigs zins vertraagd. Bij de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van de heer W. Spinnewijn uit Hoofdplaat waarin deze in niet mis te verstane bewoordingen zijn ongenoegen uitte over Iifet feit dat er nog steeds geen woningen in Hoofdplaat be schikbaar waren. B. en W. wilde aanvankelijk op deze brief niet antwoorden. Op aan drang van de heer A. de Feij- ter echter beloofde het college de desbetreffende brief toch te beantwoorden. Geruime tijd delibereerde de raad over een aantal aan vragen van de christelijke la gere school in Groede, die het college niet wilde inwilligen. Enerzijds omdat volgens het college de eisen voor het ge ven van lager onderwijs wer den overschreden, anderzijds omdat een aangevraagde stof zuiger reeds was aangeschaft Hiertegen kwamen de heren I. de Bruijne en F. Baarends in verzet. De heer De Bruijne wees erop dat betrokken on derwijzers cursussen hadden gevolgd aan het RPC voor het geven van nieuwe onder wijsmethoden en nu ze die in praktijk willen brengen kan dat niet. „Wij geven veel geld uit voor het RPC maar als we de mensen er niet mee laten werken kunnen wij die subsidie wel stopzetten". Een mening die de raadsvoorzitter duidelijk niet deelde. VVD- woordvoerder T. Cambier stel de zich op actrter het college „In het verleden is weinig me dewerking geweigerd en altijd op de juiste gronden", zo zei hij. Toen het op stemming aankwam bleken de raadsle den met 10 tegen 6 voor verle ning van datgene dat B. en W de school wilde onthouden. De houding van het onder wijzend personeel is duidelijk geworden, nadat het schoolbe stuur een verklaring had op gesteld, die moet dienen als ant woord op de manier, waarop het oudercomité het conflict enkele daigen geleden naar buiten heeft gebracht. Volgens secretaris P. Sehauwaert van het schoolbestuur is het initia tief van het personeel om zich op te stellen achter het school bestuur uitgegaan van de drie hoofden. De heer W. Goethals. hoofd van de Aloysiusschooi wilde gisteren verder geen commentaar leveren. Hij ver wees naar de verklaring van het schoolbestuur. In deze ver klaring zegt het schoolbestuur, dat de oorsprong en de kern van het conflict met het ouder comité gelegen is in de benoe ming van een nieuw school hoofd aan de Aloysiusschool. „Het schoolbestuur heeft in dertijd unaniem de volgens hem beste kandidaat benoemd. (De heer W. Goethals. red.). „Deze was niet de kandidaat van een deel van het ouderco mité en sindsdien hebben enigen van die zijde alles in het werk gesteld om het het schoolbestuur zo moeilijk mo gelijk te maken", zo stelt het schoolbestuur- In de verklaring wordt door het schoolbestuur als een van de moeilijke punten genoemd, dat het oudercomité twee nieuwe kandidaten naar voren brengt, ter vervanging van de twee zittende vertegenwoordi gers in het schoolbestuur. Dit wordt door het oudercomité bestreden, dat zegt over af spraken tc beschikken, dat zijn twee kandidaten slechts aan het schoolbestuur hoeven te worden toegevoegd, zonder dat daarvoor bestuursleden hoeven te verdwijnen. Het schoolbestuur stelt ver der in de verklaring, dat men graag de statutaire bepaling wil nakomen om twee ouder vertegenwoordigers in zich op te nemen, en dat men geen enkel bezwaar heeft tegen kri tische kandidaten. Wel heeft men ernstige bezwaren, „wan neer door de benoeming een ander artikel van dezelfde sta tuten wordt overtreden". (Vol gens vice-voorzitter Holla van het schoolbestuur gaat het hier om artikel vijf. waarin onder meer staat dat bestuursleden de doelstelling van de katho lieke school moeten onder schrijven). Het schoolbestuur stelt ver der. dat een oudervereniging alleen recht van voordracht heeft, wanneer deze goed functioneert. Dit is volgens het schoolbestuur niet het geval omdat „met name een lid on aanvaardbaar is geworden", (mevrouw J. Neve, zoals eer der is verklaard). „Iemand die reeds anderhalf jaar lang on rust wekt in een plaats en in de seholen kan men niet meer een „indrukwekkende", maar moet men een verontrustende „staat van dienst" toeschrij ven" zo reageert het schoolbe stuur op de verklaring, waarin het voltallige oudercomité zioh achter mevrouw Neve heeft opgesteld. Het schoolbe stuur stelt in de verklaring dat „ieder weldenkend mens van hoog tot laag verontwaar digd was" over de recente rvu- blikaties van mevrouw J. Ne ve en wijst verder op de soli dariteit van de schoolhoofden. Het zegt niet van nlan te ziin nog verder oo artikelen te re ageren en ervan overtuigd te zijn. dat een „grote meerder heid van de bevolking achter het door hem gevoerde beleid staat"- „Met deze zekerheid gaan we met vast vertrouwen verder", aldus het schoolbe stuur. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Gister middag brak brand uit in een slaapkamer van landbouwer A. de V. aan de Kapittelstraat. De oorzaak van de brand was vermoedelijk een elektrische straalkachel die oververhit ge raakte. De brandweerkorpsen Sas van Gent en Philippine die door snel ingrijpen een uitslaande brand wisten te voorkomen, bestreden de brand, die omstreeks halfvier geheel was bedwongen De bo venverdieping brandde uit. Een deel van de inboedel uit de benedenverdieping werd naar buiten gebracht (zie fo to). Er was beneden veel wa terschade. De eigenaar is te gen brand verzekerd. Schieting Onlangs heeft de karabijnclub Sint Albert te Sas van Gent de maandelijkse schieting in het clubgebouw Sint Albert gehouden. De uit slag van deze schieting luidde als volgt: top, F. Aerens te Gent, rechterzij vogel L. van Steenberge te Gent, linkerzij vogel A. Bouwens te Zaffelae- re. De meeste vogels in vijf beurten werden geschoten door H. van Waterschoot, J. Ranschaert, F. Aerens, A. Ver schuren en G. Taaymans. Bolling Krulbolvereniging Ons Genoegen heeft een prijs- bolling gehouden voor zijn le den. De uitslag van deze bol ling was: 1. Th. de Caluwé, 2. R. He- melsoet, 3. R. de Munck, 4. R. Warrens, 5. F Pieters, 6 R. Gard-on, 7. J. Baart, 8. V. Ne- len, 9. L. Cordon, 10. J Brui- nings (Van onze sportniedewerker) SINT-JANSTEEN De langverwachte werkzaamhe den inzake de aanleg van het derde voetbalveld te Sint- Jansteen zijn deze week be gonnen. De Heidemaatschappij die het project uitvoert heeft de drainage al klaar. Momen teel is men begonnen met spitten en egaliseren. Het is de bedoeling dat eind maart- begin april tot het inzaaien zal worden overgegaan. Het speelveld heeft een af meting van lionderd bij 64 meter en zal door een groen- zone worden omgeven. Men hoopt het speelveld tij dens het seizoen 19771978 in gebruik te kunnen nemen. De juistere datum hangt echter af van de toestemming van de Nederlandse sportfederatie (N.S.F.die met eindcontrole van het project is belast. Met de aanleg van het derde sport veld te Sint-Jansteen is een nieuwe fase inzake de reali sering van een aantal sportac commodaties - die de gemeen te Hulst op haar verlanglijst heeft staan - ingetreden. (Van een onzer verslaggevers') OOSTBURG Gedeputeer de mr. J. Schlingemann heeft gistermorgen in hotel De Een hoorn in Oostburg Het Vrije van Sluis geïnstalleerd. „Het doet mij ook veel genoegen nu dames in uw midden te zien", aldus de heer Schlingemann. die mevrouw ir. M. v. d .Wee- Ie als eerste vrouwelijke ge zworene in de historie van het waterschap feliciteerde met haar benoeming. „Het waterschap nieuwe stijl gaat een heel mooi werk beginnen. De kwaliteitszorg van het water is een belang rijke taak", aldus de gedepu teerde. De heer Schlingemann schetste daarna de procedure rond de benoeming van de vertegenwoordigers van de „vervuilers" en memoreerde het feit, dat een re-organisatie in de besturen moest plaats vinden. „Sommige bestuurders keerden niet meer terug en dat was een pijnlijke operatie op menselijk vlak, maar het kon niet anders". Hij dankte de niet-terugge- keerde bestuursleden voor het vele werk. dat zij in het be lang van het waterschap heb ben gedaan. De algemene vergadering van het waterschap kreeg tij dens de vergadering een voor stel te verwerken om de voor tijdig tot aftreden gedwongen gezworenen een wachtgeldre geling toe te kennen. De ver gadering echter verzette zich hiertegen en met 57 tegen 14 stemmen werd dit voorstel dan ook verworpen. Hoewel voor het eerst da mes aan de beraadslagingen van het waterschap deelnamen werd het eerste concrete voor stel van vrouwelijke zijde ge torpedeerd. Mevrouw C. van de Ree-Slabbekoorn merkte tijdens de behandeling van de zuiveringsheffing op het irreëel te vinden enerzijds heffin gen te verhogen en anderzijds koffiemaaltijden tijdens verga deringen in stand te houden, omdat dit altiid de gewoonte is geweest. Dijkgraaf J. B. Becu beaam de, dat een zju-inig beheer ge voerd moet worden. „En als de algemene vergadering tus sen de_ middag, na vergadering en vóór de traditionele excur sie, een sakje meegenomen brood wil nuttigen, legt het bestuur zich daar natuurlijk bij neer". Deze suggestie vond echter geen genade in de ogen van de algemene vergadering. Me vrouw Van de Ree echter bleef consequent Hij lunchte tussen de middag op eigen ge legenbeid en voegde zioh aan het begin van de eerste excur sie weer bij het gezelschap. Gevonden voorwerpen Twee zilveren armbanden, waarvan een met inscriptie, een zestal portemonnees, een paar dameshandschoenen plus een losse handschoen, een da messjaal en een wollen sjaal, een gymschoen en een kinder schoen, een aansteker, een ta bakszak, een horloge, een drietal sleutelringen, waarvan twee met auto-sleutels, en ten slotte nog een aantal huissleu tels. Inlichtingen over deze ge vonden voorwerpen kunnen worden ingewonnen bij het po litiebureau te Sas van Gent. Vergadering Op maandag 3 maart om 19.30 uur houdt de Sasse zwem- en poloclub „De Bruinvis" de jaarvergadering. De plaats van dit gebeuren is de pubclub in Sas van Gent. Spelregels Op donderdag 27 februari gaan de leden van zwem- en waterpoloclub „De Bruinvis" elkaar testen op de kennis van de spelregels van het waterpolo. Deze spelregel avond vindt plaats in „De Vlaanderen". De aanvang is 19.30 uur. Kaarting Op zaterdag 22 februari houdt de kaartclub „Klavertje vier" uit Sas van Gent een kaartavond in hotel Rotterdam. Deze competitie kaartavond begint om 19.30 uur. Op 1 maart houdt de vereniging haar jaarlijkse feestavond. (Van een onzer verslaggevers) SINT-JANSTEEN Het ziet er niet naar uit. dat bin nen afzienbare tijd een rege ling tussen de ouderverenigin gen en het r.-k. schoolbestuur in Sint-Jansteen wordt getrof fen. wanneer beide Dartije niet zelf tot overeenstemming komen. Zowel bij de Nederlandse katholieke oudervereniging in Den Haag als bij het dioce saan onderwijscentrum te B-e- da zegt men weinig anders te kunnen doen, dan proberen de beide partijen om de tafel te krijgen. Een bindende uit spraak kan van deze organen niet worden verwacht, zo deelden woordvoerders mee. De heer A. Bakx van het. dioscesaan onderwijscentrum (een overkoepelend orgaan van de katholieke onderwijs organisaties in het bisdom Breda) verklaarde desge vraagd de ontwikkelingen in Sint-Jansteen met bezorgdheid te volgen. „Het doen van een bindende uitspraak is het al lerlaatste wat je moet doen als je aan het bemiddelen bent. Wie geeft je de garantie, dat men zo'n uitspraak zal navol gen. En het gaan zwaaien met straf- of dwangmaatregelen behoort niet tot onze methode. We zijn voor een harmonische oplossing van de zaak", zo verklaart hij, daaraan topvoe- gend het een nare onbegrijpe lijke zaak te vinden, dat men elkaar met verklaringen via de pers om de oren 9laat. De heer De Beurs van de lanuelijke katholieke ouder vereniging verklaarde even eens, dat men „strikt genomen niets wan uitrichten" om aan het conflict over toelating van twee oudervertegenwoordigers ,n het schoolbestuur eeu eind te maken. „We hebben het schoolbe stuur er al verschillende ma len op gewezen, dat het in gebreke blijft. Gisterenavond laat heeft de heer Beurs in Terneuzen, waar hij onder, meer een spreekbeurt gaf over de ouderparticipatie, nog ge sproken met enkele betrokke nen „Het enige wat we kun- nn doen is de ouders advise ren om hun kinderen van de school af te halen, maar er moet nog heel wat gebeuren, voordat we zo iets doen", zo zei hij. .'9 (Van een onzer verslaggevers) AXEL Burgemeester en wethouders in Axel wensen geen koploper te zijn bij het aanbrengen van vernieuwin gen in het onderwijs. Diit om dat „terzake nog dermate wei nig definitief bekend ia, dat het aLs onverantwoord moet worden beschouwd, hiermee zonder meer een aanvang te nemen",. Dit deelt het college mee aan de Axelse raad in antwoord op een vraag van het PvdA-raadslid J. van Schaik, die geïnformeerd heeft naar de afwachtende houding, die het college aan zou nemen. „WaJu*bi) vraagsteller meent te moeten concluderen, dat het openbaar onderwijs met be trekking tot vernieuwingen in het onderwijs hekkesluiter zou zijn, is ons niet duidelijk" zo schrijft het college, dat stelt zich van zijn verantwoordelijk heid ten aanzien van het open baar onderwijs in de gemeente Axel bewust te zijn. Het colle ge vindt de situatie in de kern Axel zodanig, dat van een op timale integratie van kleuter en basisonderwijs vooralsnog geen sprake kan zijn. „Zoals in de begrotingsver gadering al werd meegedeeld, zullen de landelijke ontwikke lingen op de voet worden ge volgd en de resultaten van de landelijke experimenten wor den afgewacht", zo antwoordt het college verder. „We zijn van mening, dat de deugde lijkheid van het openbaar on derwijs zonder meer goed moet zijn". 59 (Van een onzer verslaggevers) HULST Tijdens de be stuursvergadering van de kring Hulst van de NCB heelt voorzitter F. de Waal zich ge lukkig getoond met de aanpak van de landbouwproblemen vanuit wat hij noemde „de top' „Ze springen er nu ge lukkig zelf in", zo verklaarde hij. Hij zei dit nadat hij iin een terugblik op 1974 de straatac ties de marktdemonstraties en de oogsthulp in herinnering bracht. Hij noemde het een goede zaak. dat de boeren in augustus de straat waren op getrokken om hun eisen kracht bij te zetten. Tijdens de bijeenkomst, die voor het eerst werd bijge woond door de heren J. Stey- aeert. R. de Theije en J. Ser- rarens (de nieuwe afgevaar digden van resp. Graauw, Hulst en Ossenisse) gaf de heer C. Rops (rayonsecretaris en sociaal-economisch voor lichter) informatie omtrent de rijksgroepsregeling zelfstandi gen Tijdens de vergadering werd de overleden oud-burge meester P. Vercauteren van Clinge, herdacht. Daarbij wer den vooral zijn verdiensten voor de NCB naar voren ge bracht. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Ondanks het naar verhouding warme weer had met name gisteroch tend het verkeer op de Zeeuwse wegen toch met pro blemen te kampen. Hier en daar waren de wegen spek glad en enkele automobilisten konden hun voertuigen niet op de weg houden. Onder meer gebeurde dat in de buurt van Zaamslag, waar onze fotograaf een auto de sloot in zag glij den. Duiven Op dinsdag 25 februari houdt de duivenmaat- schappij De Vrede uit Sas van Gent een algemene jaarverga dering in zaal „Reseda" te Sas van Gent. Aan de orde komen onder meer een bestuursver kiezing. Periodiek afgetreden zijn de heren P. Goossen, B. van de Berge, F. van Hoye, T. van Zeele, en M. Wuilens; al len stellen zich herkiesbaar. Vervolgens wordt het komen de vliegprogramma behandeld. Een van de laatste agendapun ten is de samenwerking met de duivenliefhebbers in Sluis kil. Tijdens deze vergadering neemt ook de heer E. van de Putte afscheid van de vereni ging „De Vrede". Viswedstrijd De perso neelsvereniging van de suiker fabriek CSM te Sas van Gent heeft onlangs een viswedstrijd voor haar leden gehouden. De wedstrijd vond plaats langs de oevers van de Westerschelde. De uitslag was als volgt: 1 M. Claeijs, 2 A. Staal, 3 J. Donze, 4 A Sijne, 5 W. Pauwels. De poedelprijs was voor A Le- clayze. De grootste vis werd gevangen door W. Pauwels. Bij de jeugd ging de eerste prijs naar Arno Sijnesael. Bij de dames werd mevrouw Oos terhout eerste. DE Britse conservatieve pajj die in de oppositie is, heeft populariteit bij de kiezers i voorsprong van vier proco genomen op de regerende sou alistische labourpartij. IN de Braziliaanse staat Pei nambuco zijn elf leden aang houden van een misdaadsynt caat. dat op verzoek vijande; uit de weg ruimde. HET Amerikaanse huls ra afgevaardigden heeft een spt- ciaie commissie van tien leds ingesteld voor een onderzw naar de werkzaamheden n de CIA en andere Amerikaif se spionage-organisaties. HET Nederlande Rode Kr heeft f 20.000,- ter beseh king gesteld voor de slachk fers van de cycloon Gervii» die twee weken geleden en me schade aanrichtte op t eiland Mauritius in de lui sche Oceaan. (Van een onzer verslaggeve: AMSTERDAM Het b stuur van de Stichting A« sterdam Fonds voor de kuw heeft de Albert van Dalsut Prijs 1973-74 groot f 4» toegekend aan de toneelwet* groep Proloog in Eindliovi naar aanleiding van de vott stellingen van de produkti „Neus en Ko op zoek naar i' verzwegen nieuws". De adv» «commissie bestond uit rnrt L. Heyting, Mare. Chavanrt en Jan Paul Bresser. Het stimuleren van Nedt landstalige toneel is voor adviescommissie het criteria voor het toekennen van de Al bert van Daldumprijs. „Pogir- gen hiertoe", aldus de con® sie in haae motivering, word1 door verschillende toneekro» pen al enige jaren in toet» mende mate ondernomen- (Van een onzer verslaggevers) AXEL Bij de tot nu toe verzonden stukken voor de raadsvergadering van 25 fe bruari bevindt zich nog geen antwoord van B. en W. op de vragen, die het PvdA-raadslid J. Dieleman heeft gesteld over het opknappen van de beton nen woningen in Axel. De bewoners van deze bijna 300 woningen hebben ook nog geen formuliertje ontvangen waarop zij hun oordeel uit kunnen spreken over de ge meentelijke plannen. He' uit blijven van het antwoord wil overigens niet zeggen, dat het niet nog voor of tijdens de raadsvergadering bekend zal worden gemaakt. Tijdens de vergadering van 25 februari zal de raad zich in ieder geval bezig houden met voorstellen tot aankoop van 'n woning en een tweetal winkel-woonhui zen, die voor de sloop E: bestemd. Hoewel met de ei? naars overeenstemming is reikt over de gang van bij de aankoop van de winke' woonhuizen is in de conimis® voor gemeentebedrijven tiek gekomen, onder m?: over het „meten met twee r" ten", dat gebeurd zou zijn de vaststelling van de to5) prijs. Verder komen enkele vot! stellen tot het verlenen steun aan onderwijsinsteï-1 gen aan de orde. Zo wil ®e het semi-permanente school.!- bnuw aan de Marijkestraat Axel aan het gereformeerd derwijs in bruikleen Hetzelfde is het geval met schoolgebouw aan de Moaj» straat, dat men ter beseft' king van het christelijk na'£i naai onderwijs wil stelle"- raadsvergadering begint zeven uur 's avonds. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND Het groothandelsbedrijf „Geschiere B.V." te Heinkenszand heeft besloten tot een fusie met d# groothandelsbedrijven „Van der Pui en Zn. B.V." te Dor drecht en Zuivelcentrum Rand stad Zuid B.V." te Oud-Beijer- land. Bij Geschieren in Hein kenszand werken 30 personen, waarvan er door de fusie geen Zuidwest-Nederland mag, me over de gisteren ingedienc land en West-Brabant zijn daarii vergeten. De zuidelijke delta he wezen gekregen en wat misschl als geheel bevordert de uitstralii Randstad in zuidwestelijke richt Bergen op Zoom Goes Terr Meer werk nu, meer werk perspectief, vooral omdat daarii verdere ontwikkeling van hef een vaste oeververbinding voorl hele ontwikkeling van de zuidc Ten goede hopen wij. Zeel staan met een dank-je-wet aan j wat er van komt. Er zal van worden gevraagd om uit de gel) mogelijke voordeel te kunnen I vaart en welzijn hand in hand I Het zou goed zijn als de verdienen voor de zo succesvol „Den Haag" ontwikkeld hebber de opzet en aanpak van de nir doen, niet meer de rug naar el de ontwikkeling van de zuidel Zeeland op elkaar aangewezer (Van een onzer verslaggevers) GRAAUW Onder grot» belangstelling van zijn paro chianen en vertegenwoordigen uit de geestelijke wereld fc gistermorgen de zondag over- Vooruitzichten voor zaterda en zondag: Lichte vorst e plaatselijk mist in nacht e| ochtend. Overdag zonnige rioden en vrij zacht Vooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor zaterdag: aantal ure; zon: 2 tot 9; min. temp.: onf streeks 1 graad; max. temd omstreeks 8 graden. Kans d een droge periode van mis stens 12 uur: 95 procent. Kan op een geheel droog etmaaT 80 procent. Voor zondag: aantal ur| zon: 2 tot 9: min. temp.: graad; max. temp.: 9 grade, Kans op een droge periol van minstens 12 uur: 95 pr cent. Kans op een gehej droog etmaal'. 90 procent. hoogwatj Konstanz 293 onv. Rheinf den 215 onv. Plitte-rsdorf Plus 19, Maxau 433 plus Plqchingen 172 plus 15 Mal heim 266 plus 7, Steinbach Plus 15 Mainz 299 plus 7 gen 169 plus 6 Kaub 213 6 Trier 333 plus 35. Kobll 237 plus 7 Keulen 212 miir Ruhrort 382 min 5. Lotl '917 min 3 Pannerdense 1 931 min 6 Nijmegen 813 mij IJsselkop 886 min 3 Eefde sel 446 plus 6 Deventer Plus 5 Katervee-r Spooldersl 81 plus 1. Monsin 5470 plug Borgharen 4010 plus 40 feld 1180 min 3 Grave bene de sluis 520 onv. waterstanden Morgen, zaterdag 22 feb Bergen op Zoom 12.14 Hanswee rt 11.37 Terneuzen 11.01 en 23.34 Vhssmgen 10.32 en 23.10 «emeldinge 12.05

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2