e:aars nazorg VLIEGVELD MIDDEN-ZEELAND VRAAGT STEUN BEDRIJFSLEVEN Geen verdere teruggang vervoer per veerdienst Kerncentrale nog teveel onveilig zeeuws Oud-Terneuzenaar komt met eerste dichtbundel Isolatie van WZ- Vlaanderen tie journalisten Almelo vindt en steun bij erige personeel {VERWACHTING PSD-DIREC TEIJR Mist Gouden tientjes koperen tientjes BETOGEN VOOR RAAD VAN STATE: Bowling in Sas Sociale werkplaats blijft werken voor Aa stad streek u Hulst Stichting Weg OFFERTE GEWIJZIGD 2 WOENSDAG 19 FEBRUARI 1975 mee bezig zijn". Zo art ze een van de be- ;denen om met het op. /en van haar herinnerin- beginnen. Met wie de in contact wil treden? mensen, met wie ij; rr zelf te maken heb ge- mi eders die ik geholpen kraamverzorgsters die it opgeieid, dokters, maar umaar mensen, die iets te -n hebben, wil ik graag ken om nog eens met ze iten. Het gaat me riiet óm oemen van namen in het Iedereen kan anoniem j n, zo. zegt ze. Zuster cigars besloot toen ze in op moest houden met werk cm naar haar ge- eplaats Nijmegen terug te Diaer een,a 'yertentie in :rant heeft ze dat toen vele vr enden en bekende eeuwreh-Vlaanderen mee- •ld. Vorig jaar keerde ze r terug, toen ze een huis trijgen in Hulst. ..Ik houd 1 van de Zeeuwsch- nse bevolking, zo ver- t ze haar terugkomst, tfc zoveel lief en leed met de en bier gedeeld, dat mezonder hen kan" >r Hoenselaars ls 'root en, die' contact met baat n opnemen te bereiken telefoonnummer 4261, wersplein 18 in Hulst. (Van een onzer verslaggevers middelburg-arne- [11)H\ De secretaris-pen ningmeester van de Stichting Vliegveld Midden-Zeeland. Br. W.M. Otten, zal contact opnemen met bedrijven in Zeeland om te bezien of de bereidheid bestaat en zo ja boe, het vliegveld Midden Zeeland te steunen in zijn ex ploitatie- Voor 1975 is voor dit vlieg- I veld een exploitatie-tekort ge raamd van f. 93.500,-, een he I drag dat voorheen werd omge slagen over de diverse subsi diërende instanties, als ge meenten, rijk en provincie Rijk en verschillende ge meentes. waarbij Vliss.ngen. Arnemuiden, Mariekerke en West-Kapelle, hebben inmid dels hun handen afgetrokken van het vliegveld. Ook de ge meenteraad van Middelburg bleek er maandagmiddag niets voor te voelen nog geld in het vliegveld te stoppen. De heer Otten betreurt ui teraard deze gang van zaken „Het vliegveld ligt toch in een gebied waar een hele ontwik keling aan de gang is en dat bovenden kwetsbare en schaarse verbinden heeft. Na tuurlijk kost een vliegveld geld, maar dat is in geheel Nederland zo. Er is niet één vliegveld dat winst maakt", zo zegt hij. Volgens hem heeft het be staan van het Zeeuwse vlieg veld zin. In 1974 vonden in totaal 750 zakenvluchten plaats. „En dan spreek ik nog maar niet van de recreanten en West Duitse toeristen, dip tijdens de weekends hier naar toe komen, de rondvluchten, de luchtfotograf e en de be drijvigheid op het vliegveld als kijkspel De heer Otten merkt op dat ondanks de energiebeperkine het vliegen toeneemt en het bezit van vliegtuigen uit breidt. Over enige tijd zal de heer Otten met mensen van het be drijfsleven gaan praten. „Met bedrijven waarvan ik vermoed dat ze belangstelling voor het vliegveld hebben. Die belang stelling was er overigens in 1970 heel duidelijk toen bet bedrijfsleven bij de inrichting van het vliegveld 2 ton op tafel legde. Maar exploiteren is een andere zaak". Hij durft geen voorspelling te doen over het resultaat van die besprekingen. ..Dat zou koffiedik kijken zijn". Als men geen kans z'et het exploi tatietekort te dekken zal het vliegveld gedoemd zijn te ver dwijnen, zo werd gisteren wel duidelijk. Zoals bekend lag het ver- Ivoer van de veerdiensten over Ide Westerschelde vorig jaar lover de gehele lijn lager dan I in 1973. „De teruggang vorig jaar bedraagt 0,4 procent. Dat I is niet -pectaculair. Maar de l groei is er inderdaad uit" stelt directeur Adriaansen vast. I vast. De Provinciale Stoomboot- I diensten hebben een groei ge kend van jaarlijks zo'n 8 pro- rent Belangrijke vraag voor de PSD is, of soms ook het verkeer over de weg in Zee- I land is afgenomen. „Als dat I namelijk het geval is, hoeven I wij niet verder naar oorzaken te zoeken voor onze teruggang. I De Provinciale Waterstaat is lover deze zaak een studie aan I het maken", aldus directeur I Adriaansen. Opvallend in de vervoers- I ontwikkeling van de stoom- I bootdiensten noemt directeur I Adriaansen het feit, dat juist I in de vakantiemaanden die I heel hoge vervoerspiek eraf is. I Dat geldt zowel het aantal I personenauto's als het aantal V jp in een onzer verslaggeveis' tLMELO Het nlet-redac- iele personeel van I ntenbedrijf in AleWWÏ :ft zich gisteren in et'n 1 rgrote advertentie tot I ;rs van het Dagblad va»I Jooten-Dagblad voor f°e I !en gericht en gezc ;d I n niet de indruk moet I i dat de mening van r realisten die nu':U1 akten niet die van het ;ge personeel is. Voortzetting in de ■m, zoals reJ:: de werkgelegenheid totale personeel m .b' ngen, aldus de adveit - m met 180 mensen wc •te en langere termU" men behouden, is op?a iter verband onvei c' Ook de plaats\'er id voorzitter van (Van een onzer verslaggever VLISSINGEN Directeur J. N. Adriaansen van de Pro- I vinciale Stoombootdiensten verwacht niet, dat het vervoer via de beide veerdiensten over de Westerschelde nog ver der zal teruglopen. De heer Adriaansen sprak deze ver- wachting gisteren uit in een vraaggesprek naar aanleiding van de vervoerscijfers van de veerdiensten over het jaar 11974 vrachtauto's. Het wegvallen van die hoge piek in de va kantiemaanden ligt volgens de heer Adriaansen voor een deel aan de betere vakantiesprei ding. In het vervoer via de veer boten loopt het aantal passa giers meer terug dan het aan tal auto's „Het aantal vervoer de pasagiers vorig jaar lag zelfs lager dan in 1970. Een verklaring hiervoor is moeilijk te geven. Wellicht zijn er min der recreanten, die eens een keertje meevaren. We hebben wel vastgesteld, dat het aantal autobussen voor dagtochten vanuit België en zelfs Frank rijk, met de helft is teruggelo pen". Directeur Adriaansen ver wacht een verdere stabilisatie. Dat hangt echter volgens hem nauw samen met de verdere economische situatie. „Er is een nauwe relatie tussen ons verivoersaanbod en de activi teiten die rond de Wester schelde plaatsvinden. Toen Pé- chiney aan het bouwen was bijvoorbeeld, werd veel uit Frankrijk aangevoerd. Dat konden wij merken". Vervoer is echter naar de mening van de PSD-directeur een onberekenbare zaak. Naar zijn mening heeft de huidige teruggang geen verdere gevol gen. Mocht de achteruitgang in het vervoer doorzetten, dan zal er wat met de dienstrege ling moeten gebeuren. Maar dat is volgens de heer Adri aansen nog niet in zicht. Want per slot van rekening zijn de veerdiensten gewoon ook een stuk openbaar vervoer, waar in het algemeen onderbezet ting geen ongewoon verschijn sel is. Het verlies van de Stoom bootdiensten over 1974 wordt geraamd op 21,5 miljoen gul den Dit ligt niet alleen aan de gestegen kosten. „Onze inkom sten gaan naar verhouding ook omlaag. Want vorig jaar stelde de minister van Verkeer en Waterstaat, dat de tarieven met ongeveer 33 procent om hoog zouden moeten. Dat is slechts 15 procent geworden. En dan gaat de geldontwaar ding een danig woordje mee spreken", ^ielt PSD-directtur Adriaansen vast De rijksover heid betaalt de tekorten van de veerdiensten. „Dat neemt niet weg, dat we de kosten drukken waar dat maar moge lijk is". Een snelle beslissing over de aanleg van een vaste oeververbinding over de Wes terschelde zou hem overigens zeer welkom zijn in verband met de toekomstige bedrijfs- voering. „Dan weten we ten- honstanz 294 min 1, Rhein- minste waar we aan toe Dden 212 min 4, Plittersdorf zijn' 1 Plus 5, Maxau 432 plus 4. nocmngen 158 min 3, Mann- jun 260 min 15, Steinbach min 7, Mainz 305 min 5. "'."gen 169 min 8, Kaub 215 I J}1" U. Trier 312 min 2. Ko- ™<mz 235 min 18, Keulen 227 12. Ruhrort 399 min 5 IJbith 1029 min 3. Pannerden- kop 992 min 6, Nijmegen min 3. [Jsselkop 895 min «fde IJssel 440 min 10. kenter 314 min 8, Kater- ywr-Spooldersluis 63 plus 2. W-SSln m'n Borgharen mir 16. Belfeld 1181 min brave heneden de sluis 522 Plus 1 Vooruitzichten voor donder- lag en vrijdag, opgesteld door het KNMI op dinsdag om 118.00 uur: Overwegend droog, [plaatselijk mist en weinig ver- I andering in temperatuur. Weersvooruitzichten in cij- Ifers gemiddeld over Neder- land: Voor donderdag: aantal uren I 'en: 0 tot 5; min. temp: om- jstreeks 3 graden: max. temp: [omstreeks 8 graden; kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent; kans |on een geheel droog etmaal: I "O procent. Voor vrijdag; aantal uren ton: o tot 6; min. temp; om- I streeks 1 graad; max. temp: omstreeks 9 graden: kans op een droge periode van min- stens 12 uur: 90 procent; kans [oo een geheel droog etmaal: ra proeent. de A* ne Grafische Bond, de uu fi!' t trprbo» n Boer, toonde zich v i over de manier waar f idagsstaking van de is gevoerd. hruan2™' d)ondercl'ag 20 Bergen 22.00 fe- op Zoom 9.17 en I S^isweert 8 48 en 21.30 vïfneuzen 8 u en 20 58 ,W» 'n^' n V 47 cn 20.32 tuueldinge 9.08 en 21.51 Van onze correspondent) MIDDELBURG De Mid delburgse mevrouw die reflec teerde op een advertentie waarin drie gouden tientjes en twee gouden vijfjes naslag te koop werden aangebodlen voor nonderd gulden is bedrogen uitgekomen. Het pakje bleek toen zij het openmaakte en a! betaald had, slechts drie kope ren tientjes en twee kooeren vijfjes namaak te bevatten Dit werd door een goudsmid vastgesteld. De politie advi seert 'eder die belangstelling heeft nm munten te kopen, dit i;„ bonafide handelaren te doen (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG „Niet alleen de directe omwonenden van de kernenergiecentrale bij Borssele hebben er belang bij dat de veiligheid van de centrale optimaal gewaarborgd is. Het aantal belanghebbenden is oneindig veel groter en strekt zich zelfs uit tot vele toekomstige generaties De gevaren van radio-actieve besmetting en de gevolgen er van voor anderen worden nog te weinig ingezien. Dit betoogde gistermiddag de Groningse hoogleraar in de natuurkunde, prof, dr. H.J. Groenwold tijdens een zitting van de Raad van State. Bij dit hoogste adviescollege van de kroon hadden de vereniging Milieuhygiëne Zeeland en de Vereniging Milieudefensie te Amsterdam beroep aangete kend tegen de inwerkstelling van de kerncentrale van Bors sele, waartoe in de zomer van 1973 een vergunning was ver strekt door de ministers van economische zaken en van volksgezondheid en milieuhy giëne. Genoemde appeianten, waar bij zich ook een aantal parti culieren had aaneengesloten lieten, onder aanvoering van mr. I. de Vos uit Amsterdam, enkele getuigen-deskundigen aan het woord. Onder hen be vonden zich, behalve prof. Groenevold, onder meer de kernfysicus dr. Wim Smit, de kernfysicus en polemoloog dr. Moksma en de biologe drs. F. Braaksma. Volgens dr. Smit vertoont de vergunning tot inwerkstelling van de centrale veel te weinig voorschriften omtrent de vei ligheid van de centrale. Hij eiste o.m. dat in de vergun ning de voorwaarde wordt op genomen dat liet reactorvat ie der jaar een intensieve algehe le controle dient te ondergaan. Bovendien was hij van menig dat er bij een eventueel onge luk met de centrale veel meer instanties moeten worden ge waarschuwd, dan nu staat voorgeschreven. ..Aangezien een aanzienlijke radio-actieve besmetting over de afstand van minstens hon derd kilometer kan o ptreden, dienen instanties van alle plaatsen in de baan van de radio-actieve wolk tot moge lijk honderden kilometers af stand gewaarschuwd te wor den", aldus dr. Smit. Voorts somde hij een aantal mogelij ke oorzaken van grote onge lukken met de kerncentrales op, die naar zijn mening on voldoende zijn onderkend. Naast oorzaken als haar scheurtjes in leidingen verbui ging van splijtstaven bij hoge temperatuur en het zorgvuldig omspringen met radio-actief afval noemde hij hierbij ook het neerstorten van een vlieg tuig op de centrale. Dr. Moksma vulde deze reeks later aan met een betoog ever de mogelijkheden van sa botage door bijv. terroristische groeperingen. Volgens dr Smit kunnen we overigens met geen zinnig woord iets zeggen over de kansen op ongelukken met kerncentrales, in 1970 tra den uiterst gevaarlijke storin gen op in een kernreactor in de Verenigde Staten, terwijl zo getuigde de kernfysious. was berekend dat zoiets slechts eens in de duizenden miljarden jaren zou voorko men. De kans op een storing leek dus theoretisch bijna ni hil, „Ook in Nederland heeft men de neiging de kans op zulke ongelukken te begatali- seren. Een valse geruststel ling", aldus dr. Smit. Tenslotte gingen de biologe drs. Braaksma en de natuur kundige prof. Groenewold in op de rampzalige gevolgen die radio-actieve besmetting kan hebben op mens en natuur „Niet alleen wordt bij de mensen van nu door besmet ting de kans op kanker veel groter, maar bovendien zullen in vele toekomstige geslachten de lichamelijke afwijkingen zich blijven manifesteren", al dus mej. Braaksma. Omdat de vertegenwoordi gers van de ministers van eco nomische zaken en van volks gezondheid en milieuhygiëne niet in staat waren geweest, de gloedvolle en gedegen beto gen van de getuigen-deskundi gen tevoren op schrift te krij gen bleken zij niet in staat zich tijdens de zitting van gis termiddag te verweren. De Raad van State besloot daarom binnenkort een tweede zitting te beleggen voor het weer woord van de ministeriële vertegenwoordigers. Bij de appelanten bestaat overigens geen enkele hoop op een eventuele sluiting van de kerncentrale bij Borssele. Met spijt concludeerde men, dat ,.de «aak nooit meer terugge draaid zal kunnen worden". De lange tijd van de beroeps procedure is daar volgens hen mede debet aan. Wel hoopt men op een toezegging van de ministers, de veiligheid nog strenger te zullen bewaken en de vergunning aan te vullen met een aantal extra-voor waarden. Hagelsehade Tijdens de vergadering van de onderlinge Verzekeringsmaatschappij te gen Hagelsehade in Zeeland gevestigd te Hulst, zijn de he ren G. Dierick en L. Steyaert met algemene stemmen herbe noemd tot bestuurslid. In de vacature ontstaan door het overlijden van de heer T. van Acker werd de heer b. van Acker benoemd. Het premie-inkomen, zo bleek uit de verslagen, steeg in het afgelopen jaar tot 128 091 gulden. De schade be- lep 87736 gulden. Op de ont vangen premie is door het gunstige resultaat 10 procent van de premier aan de leden teruggegeven. Het verzekerd bedrag beloopt momenteel 21.600.000 gulden. In de dagen dat de inmid dels met zijn boeken „Het plantaardig Bewind", „Ra nonkel" en vele dichtbundels door heel Nederland bekend geworden Zecuwsch-Vlaamse schrijver Jacques Hamelink nog leraar Nederlands was aan het lyceum van Terneu- zen bestond daar omder leer lingen ook een kring van li teratuur-enthousiasten, die een gestencild tijdschrift uit gaven dat de vervaarlijke naam „Stiletto" droeg. Meer dan tien jaar geleden heb ik er in de kolommen van dit blad de aandacht op geves tigd, want je kunt nooit we ten hoe je daar het een of andere sluimerende talent mee stimuleert en boven dien. alle pogen, ook op het gebied van de kunst, is schoon. Het zal met de meste lite- rairbevlogen jongeren rond Stiletto wel gegaan zijn zoals meestal: het eind van de pu berteit, het vinden van de juiste liefdesbetrekkingen en het daarmee steeds toeno- mend besef dat een mens toch maar liever een maat schappelijke positie moet be kleden en behoorlijk zijn bo terham met kaas verdienen moet, heeft een tamelijk snel vaarwel-voorgoed aan de Muze tot gevolg. Ik ben in de wereld van de Nederland se letteren dan ook nooit meer een naam van de toen malige Stiletto-jongeren te gengekomen. Een bewering die 'tot voor enkele weken zijn geldigheid had. Want wat gebeurde? Mid den in de meest huilerige en druilerige regenperiode die wij sinds mensenheugenis hebben beleefd en die mij en menig ander tot een schier Piet Paaltjes-achtdge melan cholie bracht, dook een van deze Stiletto-jongeren per post bij mij op met een op echte Lorjé-Bankpost fout loos getypte brief, waarin hij zich in herinnering bracht onder bijvoeging van niets meer of minder dan zijn eer ste dichtbundel. Zij naam Henk Huisman. Ik herinnerde hem mij on middellijk als de grote pro motor van Stiletto en van een lift die ik hem eens gaf van Hulst naar Terneuzen weet ik ook nog dat hij tij dens het gesprek dat wij toen voerden op mij de in druk maakte van een totaal- aan de literatuur verslinger de, een jongeling die waar schijnlijk voor niets anders deugde dan voor literatuur en journalistiek. Die indruk heeft zich nu dan bevestigd. Want op mijn vraag hoe zijn leven sinds de lyceumtijd ongeveer verliep antwoordde Henk Huisman het volgende: „Wel, na mijn HBS-tiid moest ik al spoedig in militaire dienst, maar werd na enige maanden af gekeurd wegens gebreken. Daarna ging ik naar Amster dam waar ik kilusjes deed Henk Huisman voor verschillende kranten, b.v. beursberichten verzame len voor het Financiële Dag blad en waar ik ook te hooi en te gras wat studeerde. Waarna ik in Vlissingen be landde, waar ik enige tijd werkte op de binnen-buiten- landredactie van do P.Z.C. Het koppenmaken beviel niet zo erg en ik liet een langge koesterd plannetje in vervul ling gaan zwerftochten ma ken et dichten, zonder een betrekking (een officiële) beviel me erg goed. Maar ja, aan alles komt een eind. Mijn eerste free-Iance-po- gingen (in de journalistiek) waren op niets uitgelopen en na verloop van tijd aan vaardde ik een baantje bij de Amersfoortse Courant, waar ik bepaalde tijden werk als corrector maar ook tijd bestedde aan werk op free-lance-basis voor de kunst redactie. Het schrijven van toneelrecensies, openingen van exposities enz. Ook ben ik nog correspondent voor een landelijk dagblad. Ver der redijner ik een eenvou dig opgezet literair tijd schriftje rond een groep Amersfoortse poëzie-enthou- siasten, de zgn. Amersfoootse Dichterskring. De leoen van deze kring lezen regelmatig voor uit eigen werk of laten iemand komen van buitenaf b.v. Voeten, Vinkenoog of Schierbeek. Een en ander vindt plaats in een klein in tiem theatertje. Verder heb ik zeker nog veel contacten met Zeeland een belangrij ke betrekking is wel het feit dat m'n lief in Zeeland woont, dus U begrijpt" Het eerste bundeltje dat de thans 31-jarige Henk Huis man bijsloot verscheen bij de Stichting' Opwenteling te Eindhoven en heet „De Paar debloem en de hele Do gen". Ik heb er lang over nage dacht wat voor diepe zin de ze titel wel kon hebben, maar ben er niet achter ge komen. Wel moet ik toege ven dat hij aardig klinkt en tegelijkertijd vreemd aan doet. Dat zal dan wel de bedoeling van deze titel zijn: aardig en vreemd klinken. Maar hij blijft naar mijn ge voel willekeurig vervang baar. „De Eierstruif en de kale neten" heeft een even vreemd en vervreemdend ef fect. „de olie wang en de warme broodjes" zou het ook niet slecht doen. Bij kennis neming van de inhoud blijkt eveneens dat Huisman ver liefd is op vreemde en ver vreemdende woordcombina ties en eigenaardige archai- sche woorden. Men stuit op een woord ais Varsebalie, op een adjektief als schabouwe- lijk en in dit opzicht lijkt mij de invloed van zijn vroe gere leermeester Jacques Ha melink, een woord- en taal kunstenaar bij uitstek, evi dent Alleen weet Hamelink door de wijze waarop hij der gelijke woorden inzet en plaatst deze woorden op nieuw te „laden" en de poë tische substantie van het ge dicht er mee te versterken, terwijl ze bdj Huisman voor alsnog alleen maar exotisch en gewild aandoen, omdat ze te weinig in de context geïn tegreerd zijn, daardoor onder spannig gezet worden of omgekeerd. Huismans debuut lijkt miij in het algemeen te lijden onder een teveel aan woorden, aan teveel adjek- tieven vaak ook en de zon glijdt strelend over de heup wiegende stilte in haar ge kleurde ondergang), aan niet voldoende bezielde retoriek en vage beelden en beeld combinaties, terwijl geslaag de poëzie juist altijd uitmunt door grote precisie. Ik heb de indruk dat als Huisman niet te veel wil met cn van de taal, maar eenvoudige in drukken oproept hij zijn meest acceptabele verzen schrijft zoals b.v. geluiden vanachter het raam de verre geluiden van de kerkklokken, de ruzie in het nachtcafé een laatste groet uit zee het stormt over straat de voordeur splijt, de trap treden kraken de roeden van de trap dichtbij jankt voorzichtig nog een laatste hond herinnering je bent ver weg en ik stel me voor hoe je kuste smachtend en zacht met een olijvengeur van wat je achterliet is alles wat me bijbleef een brief en twee haarspelden od de tafel naast het bed In kleine gedichten als de ze, verre van woord- en beeldroes, lijkt mij een weg aangeduid waarlangs Henk Huisman zich poëtisch met succes verder zou kunnen bewegen. Eindredactie Rein van der Helm (Vervolg van pag. 1) Door het nu gekozen tracé zal west Zeeuwsch-Vlaanderen nog meer geisoleerd komen te liggen volgens de heer Leen- houts omdat de veerdienst Breskens-Vlissingen van se cundair belang zal worden en bovendien duurder wordt. De VOW zal een toeristische trek pleister worden hetgeen bete kent dat juist de brug bij Sluiskil onder extra belasting zal komen te staan., een ver keersaanbod, dat geheel in de nota buiten beschouwing ls gelaten. Door de geringe belangrijk heid van west Zeeuwsch- Vlaanderen (inwonertal en economisch gezien) zullen vol gens de opsteller van het rap- port de belangen in de toe komst van dit gebied minder goed behartigd worden. „De ontwikkeling van west Zeeuwsch-Vlaanderen zal door de VOW weinig gestimuleerd worden omdat de verbindin gen met de stedelijke centra niet verbeteren. Het toerisme kan misschien iets toenemen maar dat zal tot gevolg heb ben dat de permanente bevol king extra moet betalen voor de vaste lasten van voor het toerisme noodzakelijke voor zieningen". Het samensmelten van de deelgebieden tot een arbeids markt nadat de vaste oever verbinding tot stand is geko men ziet de heer Leenhouts voor wat betreft Zeeuwsch- Vlaanderen niet zitten. Vol gens hem wordt overigens het werkgelegenheidsaspect over trokken. Voor West-Zeeuwsch- Vlaanderen zal het werkge legenheidsaspect mijns inziens zowel tijdelijk als blij vend te verwaarlozen zijn. En met de industriële ontwikke lingen zowel aan de noordzij de (Reimerswaal) als aan de zuidzijde (Antwerpen) zal dit project eerder spanningen ge ven op een deel van de ar beidsmarkt". De Stichting Weg heeft In een brief aan de vaste com missie voor verkeer en water staat ln de Tweede Kamer aangedrongen op een snelle uitvoering van de vaste oever verbinding over de Wester schelde- De Stichting Weg, die een vrije ontplooiing van het weg verkeer in Nederland na streeft, -herinnert aan de nieuwjaarsrede van de ir. Tops, directeur-generaal van rijkswaterstaat, waarin deze zei: „Om de schade aan de werkgelegenheid zoveel moge lijk te beperken willen wij niet-omstreden plannen ver sneld trachten uit te voeren. Maar dat kan alleen als wij tn plaats van stagnerende plan nen een soort reserve aan be- steksklare plannen achter de hand hebben". De Stichting Weg vindt dat rijkswaterstaat dan ..onsetwij feld gelukkig zal zijn met een object als de vaste oeverver binding over de Westerschelde dat vrijwel overal positief ls ontvangen". De Stichting wijst er op dat dit kapitale werk 4,5 jaar in beslag zal nemen en in die tijd aan 1000 tot 1500 man werk zal geven (Van een onzer correspondenten) SAS VAN GENT Op 23 februari houdt de bowlinsbond „De Vlaanderen" in Sas van Gent een aantal bondswed strijden. Deze wedstrijden staan in het teken van de jaarlijkse bondswedstrijden van de Nederlandse Bowling en Kegelfederatie en beginnen om 14 uur. Een veertigtal spelers zal el kaar op 23 februari bestrijden Ze worden tevoren via selec tiewedstrijden aangewezen. De finale zal gaan tussen een twaalftal spelers. De beste van deze groep mag zich tenslotte „bondskampioen" De Vlaande ren noemen. Als grote kanshebber voor deze titel staat onder meer de heer Th. Neve genoteerd. Hi) staat momenteel ver boven aan in het Vlaanderen bonds klassement met een gemidde) de van 174 punten. Er is ook nog een aantal andere promi nente spelers, dat een kans maakt op de titel. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG Het soci aal werkvoorzieningsschap Zeeuwsch-Vlaanderen blijft werken voor de gemeente Aardenburg. Zoals indertijd gemeld weigerde de gemeente een offerte van de buiten- dinst van het schap te hono reren omdat de kosten voor de gemeente te hoog waren. Er is nu een gewijzigde offerte uit gebracht. Na enkele besprekingen, door burgemeester W. Locke- feer als „erg prettig" beschre ven, is overeenstemming be reikt over deze gewijzigde of ferte. „Het tarief is niet veranderd maar het werk is gewijzigd, waardoor de kosten vooi de gemeente lager uitkwamen. Wij wilden bovendien echl re kening houden met Aai den- burgse inwoners die bij het schap werkzaam zijn", aldus de heer Lockefeer. DE Russische atoomgeleerde Andreij Sacharov is door de Westdultsr parlementariër do minee I. R. Hans Roser van de CSU voorgedragen als kandi daat voor de Nobelprijs voor de vrede. x

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 3