Phnom Penh raakt steeds meer geïsoleerd Rusland en VS oneens over vredesregeling Ministers vragen meer Dagblad van het Oosten verscheen gisteren niet Alcoholgebruik bij jongeren gestegen ëoerderydrop Russisch-Britse akkoorden binnenland buitenland 9 1 diversen >TEDING dienst 1975-76 hartje hulst Nog niets bekend van Turkse napenaankopen Weer bommen op Eritrea AAN PRODUCENTEN MOGELIJKE OPVOLGER STARFIGHTER STEUN A bortusuits praa k in Boston wekt beroering HINT DEN HAAG: Overplaatsing PTT-top onaan vaardbaar BEZOEK VAN VORSTER AAN LIBERIA BEVESTIGD Twentsche Courant zou alsnog kunnen helpen Moeite Turkije gaat Amerikaanse basissen slui ten ENERGIE Proefneming met centrale personen- administratie Kort geding Oxirane gaat niet door WILSON TEVREDEN TERUG UIT MOSKOU akantie verblijven vakantiehuisjes te n en Balgoy (Gld). 53294. DINSDAG 18 FEBRUARI 1975 >ersoneel gevraagd ITTERS sers voor België. Hoog loon )34. na 18 uur 01804-19236. I ECHTE WIL? uw leven iets te gaan bereikt I tussen 16.00 en 18.00 u. komende ker- iEISJE jongeman plm. Iner of leerling poffertjeskraam. ',ande, Fabrieks- alsteren. 01641- geldleningen |I GELD IKEN >SENS irijf. ant- 22 te Clinge nodig) of bel avonds ook huwelijken eeftijd 26 jr. je, leeftijd on- avonturiers. in eigen huis en e schrijft. Post- op Zoom. -GRENS dag 18 februari oor. 2x1150 frs. gratis. Begin terkering van het Cala- lsoorden te Hulst zal op 75, des voormiddags te Linde", Hulsterweg 47 Hontenisse) in het open- lenkomstig het uniform ogen van de zeedijk aan spolder en de Perkpol- en de Veerhaven, ter 500 meter, met bijbebo- aneente Hontenisse. erwerken trvoeren iblokken leveren veren en 625.000 m3 133.000 m3 42.000 m2 15.100 m2 i maart 1975 ter inzage vaterschap Hulster-Am- Hulst. Exemplaren van Ie zelfde datum te ver- ng van een bedrag van rekening no. 210897 ten -nieur-directeur van de Zeeland, Rouaansekaai T vermelding van „be rkpolder-West", talingen en inlichtingen inlichtingen ligt vanaf ge van voornoemd Wa- (Van onze redactie buitenland). PHNOM PENH De Cam bodjaanse hoofdstad Phnom Penh is over water een van de belangrijkste aanvoerroutes niet meer bereikbaar. Troe pen van de regering in Phnom Penh hebben hun posities aan de Mekong-rlvier ontruimd en zullen voorlopig geen pogingen doen om de rivier voor de scheepvaart op de hoofdstad te openen. Vorige week heeft een strijdmacht van ongeveer 600 man met amfibie-voertuigen een poging gedaan 60 km ten zuidoosten van Phnom Penh de Rode Khmers van de oe vers van de Mekong te ver drijven, maar deze poging misiukte. De troepen leden zware verliezen. Tegelijkertijd hebben een heden van de Rode Khmer het basiskamp van een Cambod jaanse elite-divisie op 14 km ten noorden van Phnom Penh onder de voet gelopen en de resten van de divisie gedwon gen zich terug te trekken tot op anderhalve kilometer van de hoofdstad. Het is de zevende infante- rie-divisie die was gevormd rond Cambodjanen, die als vrijwilligers bij de Ameri kaanse groene baretten in Vietnam hebben gevochten. Het basiskamp in Trapeang Preay was sedert de jaarwis seling voortdurend door de Rode Khmer aangevallen en de divisie had 2.000 man van zijn sterkte van naar schatting 7.590 man verloren. Met de val van een belan grijke provinciehoofdstad op 200 km van Phnom Penh zijn 125.000 zakken rijst in handen van de Rode Khmers gevallen. Dit betekent dat bijna geheei Cambodja wat de aanvoer van rijst betreft afhankelijk is van de Amerikanen. Dezen onder houden een voortdurende luchtbrug op Phnom Penh om het land van voedsel, munitie en brandstof te voorzien. Som mige waarnemers spreken al van een hongersnood. Ook lijkt de militaire situa tie voor de regering in Phnom Penh tamelijk kritiek te zijn. De bevolking toont geen enkele animo meer om aan de strijd deel te nemen. „De mensen willen niet vechten voor de hogere klasse die niets te lij- de hebben gehad van de oor log", aldus een diplomaat. ZAANDAM-DEN BOSCH (ANP) Noch Eurometaal in Zaandam, noch de wapen- en munitiefabriek „De Kruit hoorn" B.V. te Den Bosch heb ben met de Turkse rege ring een overeenkomst geslo ten voor de levering van vliegtuigmunitie ter waarde van f 7,5 miljoen gulden. Woordvoerders van beide be drijven hebben dit gisteren meegedeeld. Eurometaal maakt zelfs niet de gevraagde 20-mm-munitie voor bextrdwapens van vlieg tuigen en De Kruithoorn heeft aan Turkije hierover vorig jaar wel offertes uitgebracht, maar nog geen enkele op dracht ontvangen. Bij de mi nisteries van economische za ken en van buitenlandse zaken rijn tot op heden ook geen uitvoervergunningen ge vraagd. ADDIS ABEBA (Reuter) - De Ethiopische luchtmacht heeft gisteren de bombarde menten op bolwerken van de afscheidingsbeweging in Eri trea hervat. Volgens betrouw bare zegslieden in Addis Abe ba bestooten gevechtsbommen werpers meer dan twee uur lang doelen bij Mai Atal, on geveer 20 km van de Rode Zeehaven Massawa. HILVERSUM (ANP) Het alcoholgebruik onder jongeren in Nederland is de afgelopen jaren sterk toegenomen. Steeds meer jongens en meis jes in de leeftijdsgroep van 16 tot 20 jaar blijken te drinken en het aantal jongeren dat toe geeft wel eens te veel gedron ken te hebben is twee tot driemaal zoveel als een zes jaar geleden. Dit blijkt uit het onderzoek dat de afdeling documentaire programma's van de NCRV- televisie heeft laten instellen onder jongens en meisjes van 16 tot 20 jaar. De resultaten van dit landelij-k onderzoek werden bekend gemaakt in de tweede aflevering van de serie televisieprogramma's: „Die jeugd van tegenwoordig". Van de jongens drinkt thans 92 prooent en van de meisjes 80 procent wei eens een glaasje. Verder blijkt dat, vergeleken met 1968 toen het weekblad Margriet eenzelfde onderzoek deed, twee maaj zoveel jon gens en driemaal zoveel meis jes wel eens te veel gedronken heeft: bij de jongens thans 63 proeent en bij de meisjes 29 proeent. Vooral onder de j oog sten in deze leeftijdsgroep gaat men vaak over de schreef: van de 16- en 17- jarigen heeft 40 procent wel eens te diep in het glas geke ken, dat is bijna driemaal zo veel als in 1968. Enkele andere resultaten uit het onderzoek worden ge noemd: veel meer jongeren bezoeken nachtelijke feestjes. Minder vaak dan in 1968 stel len ouders een tijdstip vast waarop hun kinderen thuis moeten zijn. Jongeren zoeken veel meer vertier op straat, in bioscoop en in café of snack bar dan zes jaar geleden. Be zoek aan vereniging of club en aan avondschool of avondcur sus is afgenomen. Voorts blijkt dat jongeren van van daag veel kritischer oordelen over de wijze van opvoeding door hun ouders ze zouden het zelf anders doen. En ten slotte: veel minder jongeren dan zes jaar geleden noemen het huwelijk van hun ouders erg gelukkig. (Van onze redactie: buitenland) GENèVE De Amerikaanse minister van buitenlandse za- (Van onze correspondent) BRUSSEL De ministers van Defensie van Nederland, België, Denemarken en Noorwegen hebben gisteren in Brussel nader contact gehad over de opvolging van de Star- fighter zonder tot een definitieve keuze te komen. Zij besloten aan de regeringen van Frankrijk, Zweden en de V.S. een nauwkeuriger opgave te vragen van de facilitei ten en financiële compensaties (vooral in verband met de inflatie), waartoe deze landen bereid zijn als de keuze van de vier landen op het door hen aangeboden toestel zou vallen. De ministers hopen die op gave op korte termijn te krij gen en daarmee bij hun begin maart voort te zetten bespre kingen rekening te houden, houden. Zoals bekend zijn de desbe treffende kandidaat-vliegtui gen de Zweedse Viggen, de Franse Mirage en de Ameri kaanse (YJF-16. In conferentiekringen werd na afloop van de ministers vergadering gezegd, dat de vier Europese ministers duide lijk naar een Europese oplos sing streven, ook al zijn de militaire deskundigen vrijwel unaniem van mening dat de F- 16 technisch verre-weg het beste toestel is. Daarbij komt ook nog dat dit toestel belang rijk goedkoper is dan b.v. de Mirage. De Nederlandse mi nister Vredeling zei hierover: „Maar dit betekent niet dat het nu ook de keus wordt van de vier landen. In sommige opzichten zijn de andere vlieg tuigtypen weer beter". Vredeling wees er voorts op dat de vier landen niet in dezelfde uitgangspositie ver keren voor hun keuze. België en Nederland hebben, omdat hun luchtmachten voor een deel geïntegreerd zijn in de tactische luchtverdediging van centraal Europa, een andere plaats dan Noorwegen en De nemarken in dat opzicht. Vre deling verklaarde nog eens dat de vier landen 2oeken naar een vliegtuig dat van de lucht uit steun aan troepen op de BOSTON (AFP) In de Verenigde Staten is een con troverse ontstaan over de uit spraak van een jury in Boston, die zaterdag een arts schuldig verklaarde aan dood door schuld nadat hij in oktober 1973 een wettige abortus had uitgevoerd op een meisje van 17 jaar. De uit negen mannen en drie vrouwen bestaande jury kwam na zeven uur beraadsla gen tot de slotsom, dat de 36 jarige Kenneth Edelin geen gebruik had gemaakt van de levenskansen die de foetus die tussen de 20 en 24 weken oud was, medisch gezien wellicht had. De abortus als zodanig werd niet rechtstreeks veroor deeld. De rechter heeft nog geen vonnis geveld en de arts voorlopig op vrije voeten gela ten. De advocaat van Edelin heeft al laten weten dat hij beroep zal aantekenen. grond kan verlenen en dat zich in luchtgevechten kan handhaven. Verwacht wordt nu in Brus sel, dat de regeringen van de V.S., Frankrijk en Zweden met elkaar zullen gaan wedijveren om financieel de meest gunsti ge aanbieding te kunnen doen. In de Belgische hoofdstad staat het al bijna vast dat België de Mirage kiest. Ook gelooft men in Brussel dat Vredeling ten gunste van de Europese luchtvaartindus trie de Mirage boven de F-16 verkiest en dat hij en zijn coUega's nu min of meer ver wachten dat Frankrijk zo han dig zal zijn om op deze „Euro pese hint" in te spelen en vergaande compensaties aan biedt. Met name wordt ge dacht aan belangrijke orders voor de FM-fabrieken in Her voor de FM-fabriiken in Her stal bij Luik en voor Fokker. DEN HAAG (ANP) B. en W van Den Haag vinden sprei ding van de centrale directie naar het noorden onaanvaard baar. Burgemeester Marijnen heeft dat gistermiddag gezegd in een verklaring aan de Haagse gemeenteraad. Ook het dagelijks bestuur van het ge west 's-Gravenhage heeft het onaanvaardbaar over spreiding van de centrale directie uitge sproken. Burgemeester Marijnen kwam in zijn verklaring met een nieuw element dat voor Den Haag tegen overplaatsing van de PTT-top pleit. B. en W. hebben een extern bureau de vervlechting van de PTT met de overige werkgelegen heid in de Haagse agglomera tie laten onderzoeken. Geble ken is dat 29 procent van de bedrijven een economische binding heeft met de voor spreiding aangewezen afdelin gen van de PTT in Den Haag. Volgens burgemeester Marij nen gaat het om 1400 bedrij ven met een werkgelegenheid van 29.000 arbeidsplaatsen, die nadeel van deze voorgenomen overplaatsing verwachten. (ADVERTENTIE) Een beeld van de demon stratie van stakende journa listen van het Dagblad van het Oosten. Derde van links NVJ-vice-voorzitter W. Klinkenberg en zevende van links NVJ-voorzitter M. de Bok. KAAPSTAD (REUTER) De premier van Zuid-Afrika, John Vorster, heeft gisteren bevestigd dat hij vorige weck Liberia bezocht. Hij zei dat hij uitvoerig overleg met presi dent William Tolbert had ge pleegd over ontspanning met zwart Afrika. In een korte mededeling van het bureau van de premier, die via de Zuidafrikaanse ra dio werd voorgelezen, stond dat de heer Vorster vorige week op uitnodiging van pre sident Tolbert naar de Liberi aanse hoofdstad, Monrovia, was gereisd. Het bezoek van de premier werd van bijzon der belang geacht daar Liberia een van de landen was die de vijandiigste kritiek op Zuid- Afrika leverden. ALEXANDER GLEZER, de drijvende kracht achter de re cente tentoonstellingen van onofficiële kunst in de Sovjet- Unie, is zondag per vliegtuig naar Wenen vertrokken met 80 schilderijen uit zijn parti culiere verzameling. Hij hoopt door te reizen naar Londen. IN de buurt van de Zuidafri- kaanse plaatsen Potchefstorm en Klerksdorp zijn gkisteren zeker 16 personen om het le ven gekomen en 44 gewond geraakt toen een passagiers- trein, afkomstig uit Kaapstad, op een goederentrein inreed. DE synode van de Nederlands hervormde kerk heeft maan dag ds. G. Spilt uit Ede geko zen tot haar nieuwe voorzitter. Dat gebeurde op de eerste dag van d e driedaagse voorjaars zitting van de synode. PRINSES Christina heeft gis teren in h«t Catshuis te Den Haag in aanwezigheid van ko ningin Juliana en prins Bern hard haar verloofde Jorge Guillermo aan het konin- krijkskahinet voorgesteld. AMNESTY International heeft president Omar Bongo van Gabon gevraagd gratie te verlenen aan alle politieke ge vangenen in dit West-Afri kaanse land. De gevangenen leraren, studenten en amb tenaren zijn gearresteerd in 1972 wegens het in bezit heb ben van „verboden documen ten". DE Pakistaanse premier Zoel- fikar Ali Bhoetto heeft voor het eerst een nederlaag in zijn land geleden. Zijn partij, de Volkspartij, verloor gisteren speciale verkiezingen voor de volksvertegenwoordiging van de provincie Sind. (Van een onzer verslaggevers) ALMELO Voor het eerst in de geschiedenis van Nederland is er gisteren een krant niet uit gekomen, omdat de redac tie staakte. Het Dagblad van het Oosten te Almelo kwam niet uit, hevige pogingen van directie en de eigenaar (de uitgeverij Tijl) ten spijt. De staking was uitgeroepen door de redactie om te protes teren tegen het feit dat er ernstige plannen zijn van de uitgeverij van der Loeff (die de nieuwe eigenaar wil wor den) om de identiteit van het Dagblad volledig aan te passen aan die van- eigen uitgave, in casu Tubantia Tevens, en dit werd vrijdag pas bekend gemaakt, is er in de nieuwe opzet geen plaats voor de hoofdredacteur van het Dagblad van het Oosten, Dick Houwaart. Houwaart is wel toegestaan 'n eollumn te vullen, maar hij mag hierbij niet ingaan tegen de politiek van Tubantia. De staking werd een onlochenbaar succes voor de redactie. Meer - dan 2.000 adhesie-betuigingen van abonnees kwamen binnen, en de sympathie die de redac tie van de bevolking ontving toen zij een doodskist door het centrum droeg, was overweldi gend. De politie moest de menigte in bedwang houden. Maar niet alleen uit de abonnees kwam een oproep dat het Dagblad moest blijven bestaan zoals het nu is. Vrijwel alle politie ke partijen, vakbonden, talloze colleges van B. en W. etc. schaarden zich zonder meer achter de staking, en veroor deelden de eenvormigheid van meningsvorming die gevreest wordt als Tubantia straks heel Twente van nieuws en com mentaar moet voorzien. De directie van Hilarius Cou- rantenbedrijf (waar het Dag blad wordt uitgegeven) en de eigenaar Tij] in Zwolle deden gisteren alle moeite om toch met een krant uit te komen. „Koste wat kost een krant" had Tijl-di-reoteur Tikkers, ge zegd. Maar van alle kanten kwamen tegenacties. Het Deventer Dagblad, dat el ke dag een aantal romppagi na's met algemeen nieuws le vert aan het Dagblad, weiger de door de knieén te gaan, toen haar directie (Kluwer) door Tijl onder druk werd gezegd. Gisteren arriveerde dan ook geen enkele pagina uit Deven ter- Toen besloot de directie van Hilarius om maar met een advertentiekrant uit te komen D.w z. een krant uitsluitend bestaande uit drie pagina's ad vertenties. maar toen kwam de grootste adverteerder van het Dagblad, de firma Blömer uit Almelo, in aktie. „Ik -plaats geen enkele advertentie meer als er vandaag een krant uit Komt", aldus de heer Blömer, waarop de directie van Hilari us zich gewonnen gaf. De Bok kondigde aan dat nieuwe acties niet onmogelijk zijn als van der Loeff volhardt in zijn plannen. Ook hoofdre dacteur Dick Houwaart ver klaarde zich bereid desnoods opnieuw met zijn redactie de straat op te gaan. De voorzitter van de sectie Hoofdredacteuren, drs. van der Pluijm, onderstreepte namens zijn collega's de solidariteit met Houwaart in zijn ploeg. Een lichtpunt is er, de Twentsche Courant, die al jaren nauw samenwerkt met het Dagblad van het Oosten zegt kans te zien de identiteit en de werk gelegenheid van de Almelose krant te behouden. De details hoe dit mogelijk is werden niet bekend gemaakt. NEW YORK (AP) Tur kije maakt plannen voor de sluiting van enkele of alle vi taal belangrijke Amerikaanse basissen als represaille op het stopzetten van de Amerikaan se wapenleveranties- Boven dien is Turkije vast van plan de 35 a 40 procent Cyprisch grondgebied vast te houden. De minister van buitenland se zaken Melih Esenbel heeft deze opmerkingen gemaakt bij de verklaring over de nieuwe „harde lijn" van rijn land en Staten zelfs van „venraad" in een zondag door het Ameri kaanse tijdschrift „News week" gepubliceerd Interview. Hij voegde daaraan toe dat de schepping van de Turks-Cy prische gefedereerde staat „een onherroepelijke beslis sing" Is. ken Kissinger en zijn Russi sche collega Gromyko hebben maandag hun overleg in Gene ve dat in hoofdzaak over het Midden-Oosten ging, afgeslo ten en toegegeven dat de V.S en de Sovjet-Unie het nog steeds over bepaalde kwesties niet eens zijn. Op een persconferentie van beide ministers na afloop van hun besprekingen zei Gromy ko dat er kwesties zijn „waar over wij het niet volkomen eens zijn". Kissinger beaamde dit. Hij wilde niet zeggen ovei welke onderwerpen de twee landen van mening verschil len. Zowel Kissinger als Gro myko beklemtoonden de bete kenis van het tussen president Ford en de Russische partijlei der Breznjev gesloten akkoord van Vladivostok. Dit akkoord hield onder meer een stel richtlijnen ln voor een meuwe overeenkomst over de beper king van de strategische be wapening. In het algelopen, jaar ls er een meningsverschil tussen de Sovjet-Unie en de V.S. aan het licht getreden over de aanpak van het conflict in het Midden- Oosten. Moskou streeft naar hervatting op korte termijn van de Geneefse vredesconfe rentie, terwijl Washington de voorkeur geeft aan Kissingers stap-voor-stap-methode om tot gedeeltelijke akkoorden te ko men- Inmiddels hebben de Franse president Valery Giscard d'Es- taing en de sjah van Perzië in de Zwitserse wintersportplaats St.-Moritz van gedachten ge wisseld over internationale energieproblemen. Voordat het Franse staats hoofd van wie het initiatief voor de ontmoeting was uitge gaan, van het nabij gelegen vliegveld van Samedan terug vloog naar Parijs, verklaarden de twee leiders dat gebleken was dat hun opvattingen ge lijkgericht zijn. Volgens de sjah mag de voorgenomen in ternationale conferentie over energiekwesties niet het as- pect van een confrontatie tus sen olieproducerende en olie- verbruikende landen krijgen, Wfl de dialoog tot een regeling leiden. Hij zei dat Perzië graag ziet dat de olieverbrui- kende landen gezond en wel varend zijn. Premier Rabin heeft giste ren tijdens een bezoek aan de Üolan-hoogvlakte van Israël gezegd, dat Israël geen enkele intentie heeft de daar gestich te nederzettingen te ontrui men. „We hebben ze er niet gesticht om ze weer te ont mantelen. Deze nederzettingen blijven binnen de joodse staat", zei de premier nadruk kelijk tot de verontruste pio niers. De Israëlische premier vond het echter niet nodig de Israë lische wetgeving op de Golan hoogvlakte te introduceren. Van een formele annexatie van de Golan-hoogvlakte door Israël is dus nog steeds geen sprake, alhoewel uit de woor den van premier Rabin kan worden opgemaakt dat Israël de Golan-hoogvlakte niet zal ontruimen. Deze „harde uit spraak" maakt vredesoverleg met Syrië zo niet onmogelijk dan wel bijzonder moeilijk- DEN HAAG (ANP) Na enig uitstel, onder andere in verband met het voltooien van veiligheidsmaatregelen, is gis teren een begin gemaakt met een aantal proeven ter voorbe reiding van een eventuele cen trale personen-administratie (CPA). Met de bevolkingsboekhou ding van een viertal gemeen ten (Amersfoort, Dordrecht, Leidschendam en Zoetermeer) zal via verschillende technie ken worden proefgedraaid in zake de gegevensuitwisseling met een centraal punt. In to taal zijn de gegevens van zo'n 250.000 burgers hierbij betrok ken. Het einde van de proef verwacht men na ongeveer an derhalf jaar en men denkt dan ervaring te hebben opgedaan met het verwerken v an rond 100.000 wijzigingen. Ik heb ze gezien, hoor. Ijs pegels. Maar ze leefden kort en ongelukkig. De winter is wederom ver- ganghen. Nou, en PSV denkt zeker kampioen te worden. Met 70 winnen terwijl Feijenoord maar net 40 kon maken- En NAC wil er alleen maar de spanning inhouden, daar onderin. Een aanmoedigingspremie voor radioverslaggever Dick van Rijn, die erin slaagde zon dag alle vier doelpuntenma kers van Willem H fout te hebben. Rotterdamse wethouder: Ze hebben de pik op me. Edoch, dat kan niet onge straft z'n gang (ster) gaan. V ervoersbonden: Wie zegt, moet ook Re eeggen. Do Een pracht Idee ls een 'dee, waarvoor wij, u en ik, altijd openstaan. Nou, zo'n idee is gelanceerd al heb ik het idee het al eens eerder te hebben vernomen, maar ik heb geen idee waar en wan neer door enkele leden van de Kamer van Kooohandel van Leeds, ln Engeland dus. Het houdt het advies tn om een baksteen in de stortbak van het toilet te deponeren. Doel: water besparen. De Kamer van Koophandel laars in Leeds hebben bere kend dat elk huishouden hier mee wel 8000 liter drinkwater per jaar kan besparen. De steen, zo hebben se tn Leeds gemerkt, vermindert de inhoud van de bak, maar laat nog voldoende water over voor normaal gebruik- De steen der wijzen. Stop een steen tn uw stort bak. ■ir Steengoed idee. voorzover mijn loodgietertechnisch on deskundig hoofd kan over zien. Zijn er lieden die het niet met dit idee eens zijn, dan merken we dat wel, Dat wordt het een Steen des aanstoots. Ik groet u. MERIJN ROTTERDAM (ANP) Het kort geding, dat Oxlrane- ehemie Nederland tegen het colege van B. en W. van Rot terdam had aangespannen om uitstel van betaling van een boete van f 4,5 miljard te krijgen gaat niet door. Het gemeentebestuur heeft giste ren besloten het bedrijf respijt te geven hangende het beroep bij de gemeenteraad. Het kort geding zou vanmiddag voor de president van de rechtbank in de Maasstad dienen. Twee weken geleden legde het college Oxirane de miljoe nen-boete op, omdat het bedrijf begin december vorig jaar een giftige en explosieve gaswolk liet ontsnappen en verzuimde de afgesproken maatregelen te treffen De gemeente beriep zich daarbij voor het eerst in de geschiedenis op een bepa ling in de erfpachtovereen komst. De directie ontkende echter de nalatigheid MOSKOU <AFP, Reuter) Premier Harold Wilson van Engeland en partijleider Leo nid Brezjnjew van de Sovjet- Unie hebben gisteren in Mos kou hun handtekening gezet onder een gemeenschappelijk communiqué aan het einde van Wilsons bezoek en onder verscheidene andere documen ten inzake overeenkomsten voor samenwerking en politiek overleg op hoog niveau. Eén der overeenkomsten voorziet in regelmatig politiek overleg „op alle gepaste ni veaus" waarmee blijkbaar wordt bedoeld dat ook regel matige besprekingen zullen worden gehouden tussen de Britse premier en de Sovjet- partijleider- Men beschouwt de resulta ten als een „nieuw begin", zo als Wilson het zelf heeft ge noemd. In de betrekkingen die koel waren sedert Engeland in 1971 105 Soviet-functtonaris- sen uitwees. De leiders teken den voorts verklaringen over het niet verbreiden van kern wapens. Beide partijen beloof den te ijveren voor „bevorde ring van de kwestie van de ontwapening". De Sovjet-Unie en Engeland willen dat uitein delijk een einde komt aan alle proerexplosies van kernwa pens. Tot daarvoor een inter nationale overeenkomst is ge sloten, zullen zij ijveren voor overeenkomsten ter beperking van het aantal ondergrondse proefexplosies tot een mini mum.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 9