Ovezande heeft „herboren" dorpshuis Zeeuwse Bond reikt ere diploma's uit aan korpsen Bezwaren kerncentrale vandaag in behandeling Welfareraad geïnstalleerd Radio „Mi Amigo' opgerold Mogelijk riool- persleiding voor zwembad Kruiningen weigert vliegveld subsidie SKW-Vlissingeii houdt open huis Stimulans voor Geereplan Leraren (lui in probleem Oosterschelde Europees parlement: geen amnestie voor oorlogsmisdadigers stad OPENING A.S. ZATERDAG Ledenvergadering schapenstamboek BINNEN- EN BUITENLAND Goes HM$t Oostburg Sint-Kruis Koewacht Clinge Westdorpe Hansweert Kruiningen 's-Gravenpolder POIM.POKI li rritjni i Kom DINSDAG 18 FEBRUARI 1975 (Van een onzer verslaggevers) OVEZANDE Wanneer op zaterdag 22 februari het dorpshuis aan de Hoofdstraat in Ovezande feestelijk in gebruik zal worden genomen, betekent dat de bekroning van het voorbereidende werk van de stichting Dorpswei- zijn Ovezande. Vanaf begin vorig jaar heeft het stichtings bestuur heel wat vergaderingen gewijd aan en besprekin gen gevoerd over de hoognodige verbouwing van het voor malige gemeentehuis. markten MIDDELBURG, 14 februari Aardappelen: bintje, bon ken 613, grote 4ll.Koopm. blauwe, grote 1417, Meerlan- ders, grote 7. Golden Deflici- ous: 75-85 64—79, II 55, 70-75 68—70, II 47—55, 65-70 55, II 48, 60-65 4244. Jonathan II 70-75 60, 60-70 57. Winston II: 65-70 112—117, Stoofperen: Kroet 17-23. Conference II: 65 66, 55-65 47. Sfi. Remy II: 70 57—59, 65-70 48, Kroet 19. Groenten: Glassla: 18-20 26 27. 17-18 25—26, 14-16 17—21, 9-11 12, Glasandifjvie 124130. B reekpeen 2028, Prei 57 67, Boerenkool 619, Rode kool 1518, Witte kool 18—26, Groene sav. kool 1018, Kro ten per kg 1822. Uien ge schoond 2530, Uien onge- schoond 1323, Rabarber 171—179, Kasradijs 57—65, Sterkers per ds 3641, Knol selderij per kg 1516, Selde rij per bos 3042, Selderij per kg 244—332, Witlof: A 146— 150, B 102—132, Afw. 79—107, Stek 4964. Spruiten: A 33 94, B 43—56, C 31, D 52—99. Winterbioemkool 8 st. 85. 10 st. 66. GOES-KRABBENDIJKE, 17 februari Kropsla 12; knol selderij met groen 28 per st., Aardappelen 1013; groene sav. Kool 26-32: rode kool 4,8020; boerekool 39; sprui ten A 35—67, D 48—57, B 17: prei A 4048, B 1229; witlof 45130; kroten 33; peen 22. ROTTERDAM. 14 februari Andijvie glas 182194, Bruine bonen 91110, Knol selderij 423, Selderij 2738 p. bs. Sla gals 15-op 1222. 11- 15 12—13, Stooföla 52, Sprui ten IA 58—93, IIA 28—42, IAD 74—105, ID 90—143, Uien 1117, Uien geschoond 3137, Witlof IA 178—208, IIA 134 174, IB 152, IIB 109—158. Komkommers I 30-35 82, 25-30 66. 20-25 56. (Van een onzer verslaggevers) GOES De Zeeuwse Bond van de Koninklijke Neder landse Federatie van muziek gezelschappen houdt zaterdag 22 februari haar algemene vergadering in de Prins van Oranje in Goes. Tijdens de vergadering, die om 10.00 uur begint, zullen de ere-diploma's worden uitgereikt aan de ver enigingen die in 1974 landelijk -hltdeenlenmg het hoogste aantal punten ln hun respectieve afdelingen hebben behaald. Dit zijn Con Affezzione uit Kwaclendamme derde divisie marswedstrijden 99 pt., har monie De Vliegende Hollander Terneuzen, eerste divisie marswedstrijden 1014 pnt.. drumband Harmonie Oostburg, eerste divisie sectie A 216 pnt.. Oefening Na Den Arbeid Ritthem eerste afdeling Brass band 289 pnt. Veetre's Genoe gen afd. uitmuntendheid fan fare 298 pnt. Aftredende bestuursleden zijn de heren W- L. Bijl. Tho- len. tweede secretaris en L. Raamsdonk. Ouwerkemk. Bei den zijn herkiesbaar. Voorts moet voorzien worden in de vacature P. M Ringelberg, die om gezondheidsredenen be dankt heeft ais bestuurslid. Voor de organisatie van het Bomerconcours 1976 zijn bij het bestuur geen aanvragen binnengekomen. Het tamboer- korps harmonie Oostburg wi! het marseoncours 1976 organi seren. Voor het najaarscon- oours 1976 zijn geein aanvra gen binnengekomen. Al geruime tijd was het ge bouw veel te krap voor de activiteiten die er plaats von den, zoals de bejaardensocië teiten en het werk van de plaatselijke verenigingen. Door het uitbreken van ver scheidene muren zijn vroegere kamertjes samengevoegd tot grotere ruimten die plaats bie den aan rond tachtig bezoe kers. Het resultaat van de ver bouwing, uitgevoerd door aan nemer J. F. Peeters uit Kwa dendamme, mag gezien wor den. Ook aan de buitenkant heeft het uit 1850 stammende vroegere gemeentehuis, dat ook eens ambtswoning van de burgemeester was, een ge slaagde opknapbeurt onder gaan. Wat de inventaris be treft heeft het dorpshuis een aantal aanwinsten binnen kun. nen halen. Zo krijgt de jeugd de beschikking over een eigen leeshoek, een klein biljart, een tafeltennisuitnistin-p en een sjoelbak. Verder kunnen de longeren van twaalf tot en met zestien jaar in het vervolg terecht in hun eigen soos, compleet met geluidsinstallatie. Tot dusver beschikten de dorpshuis niet over de nodige ruimte voor hun soosactivitei ten. De verbouwing en Inrich ting van het dorpshuis heeft de stichting Dorpswelzij ri Ovezandse tieners in het kunnen bekostigen. „Wij krijgen geen subsidie van de gemeente. Zolang we die niet strikt nod'ig hebben vragen we er ook niet om," zegt de heer M. Hoondert, voorzitter van de stichting Dorpswelzijn Ovezande. De feestelijke heropening van het dorpshuis begint ko mende zaterdag om kwart voor drie met een samenkomst van het stichtingsbestuur en de genodigden in de brand weerkazerne aan de burge meester Andriessenstraat- Mu ziek en majorettes zullen de openingsplechtigheid opluiste ren, daarbij zal de nieuwe naam van het dorpshuis wor den onthuld. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het schapenstam boek voor Zeeland en de afde ling Zeeland van de Neder landse Wolfederatie houden maandag 24 februari in het Landbouwcentrum Zeeland in Goes hun algemene ledenver gadering. De vergadering be gint om 13.30 uur. (Van een onzer verslaggevers) KRUININGEN - Aangezien het waterschap De Brede Wa tering van Zuid-Beveland geen toestemming zal verlenen om het overtollig water van het zwembad Den Inkel in Kruiningen ongezuiverd op het polderwater te lozen, stel len B. en W. van Reimerswaal de gemeenteraad voor in prin cipe te besluiten tot de aanleg van een riool-persleiding van het zwembad naar de bebouw de kom van Kruiningen. De totale aanleckorten wor den geraamd op f 171.000, waarvan een ton voor reke ning komt van staatsbosbe heer. B. en W- geven de voor keur aan de aanleg van een riooloersleiding naar Kruinin gen boven andere mogelijkhe den. zoals de bouw van een zuiveringsinstallatie on het te-rein van Staatsbosbeheer, het legen van een nersleidtne naar Waarde of het leggen van een nerslelding naar rle toe komstige olnats van de zuiver ingsinstallatie bii Waarde. De ze onloss'neen ziin aanzienliik duurder dat de aanle" van een rloolnersleid'ng van Den Inkel naar Kruiningen DINSDAG 18 FEBRUAR BRUSSEL (ANP) - De Belgische politie heeft in het afgelopen weekend de studios opgerold van d< radiopiraat „Mi Amigo" Drie medewerkers van hei station zijn gearresteerd en de politie heeft vijf be stelwagens vol appara tuur - een geschaft) waarde van 350.000 gul den - in beslaggenomen De opnamestudio's ble ken gevestigd te zijn ii een boerderijtje in Op brakel, in de Belgisch provincie Oostj Vlaanderen. De oorspronkelijke ei genaar van het station, d wafelfabrikant Sylvaii Tack, die overigens recen zijn studio's en muzie kuitgeverij overgedaa schijnt te hebben aan d Nederlander Johnn Hoes, heeft de wijk geno men naar Spanje. De in d studio's van „Mi Amigo aangehouden mensen zij een platenhandelaar u Gent, M.S., de disk jockey P.N. en een vrou' uil Merksem. Dit drietal ingesloten in Brussel. De afgelegen boerder was ongeveer twee ja geleden gehuurd door eigenaar van „Mi Amigo In de drie studio's in b boerderijtje werden c banden voor de uitzet dingen vervaardigd di vandaar, via Spanje, ve scheept werden naar hl radioschip, dat voor Engelse kust, ten noordi; van de monding vi Theems, verankerd ligt De opnamestudio's zi ontdekt dooreen plaats lijke politieman, die n der poolshoogte bij boerderij ging nemen to geruchten in de stre steeds sterker werden c 's avonds en 's nacl voortdurend mensen boerderij bezochten. (Van een onzer verslaggevers) GOES De Raad van State in Den Haag behandelt van daag (dinsdag) een serie be. zwaarschriften, die geruime tijd geleden werden ingediend tegen de voorwaardelijke ver gunning voor de kerncentrale te Borssele. Niet alleen milieugroepen als de Vereniging Milieuhygië. ne Zeeland en de Vereniging Milieudefensie Amsterdam hebben tegen deze voorwaar- delijke vergunning bezwaar gemaakt maar ook de Provin ciale Zeeuwse Energie Maat schappij zelf. De bezwaren van de PZEK zullen vandaag voor de Raad van State worden toegelicht door ir. Tiktak. Een van deze bezwaren is dat de PZEM op dit moment lozingen vanuit de kerncentrale mag verrichten van een tot drie uur na hoog water op de Westerschelde. Volgens de PZEM is de2e tijdsbeperking niet nodig en .hinderlijk voor de bedrijfsvoe ring. Controle heeft nl. uitge wezen dat de schelpdieren geen enkel nadeel ondervin. den van deze lozingen- De PZEM wil nu de moge. lijkheid hebben om de lozin gen te spreiden over het gehe le etmaal. Een tweede bezwaar van de PZEM is dat de voorlopige vergunning een strikts beper king bevat wat betreft de con centratie van de stof tritium. De PZEM wil dat deze strikte beperking wordt veranderd in gemiddelden per jaar. Bezwaren van de Vereniging Milieuhygiëne Zeeland zijn o.m. dat er geen gegevens be kend zijn gemaakt over dt straling van een aantal stof. ten; dat er buiten de kerncen trale geen absoluut verbod van extra straling geldt: dat de gevolgen op lange termijn van een verhoogde straling onbe kend zijn en dat de aanspra kelijkheid van de exploitant voor schade als gevolg van bv oorlogshandelingen of natuur rampen onvoldoende ls gere geld. MIDDELBURG De ge meenteraad van Middelburg heeft maandagmiddag gewei gerd nog langer subsidie te verlenen aan het vliegveld Midden-Zeeland. Enkele klei nere Zeeuwse gemeenten be sloten al eerder af te zien van de subsidiëring van het vlieg veld. Het vliegveld Midden- Zeeland bestaat bij de gratie van subsidies, die voor veertig procent van de provincie, veertig procent van de geza menlijke gemeenten en twin tig procent van het haven schap Vlissinigen afkomstig zijn. Door de weigering van de gemeente nog langer subsidie te verlenen, komt het voortbe staan van het vliegveld ernstig in gevaar. Enkele bedrijven hebben vooruitlopend op deze ontwikkeling een helikopter aangeschaft, waarvoor met een veel kleinere landingsplaats kan worden volstaan. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN In het wijkcentrum Open Hof aan de Alexander Gogelweg in Vlis sinigen wordt op vrijdag 22 en zaterdag 23 februari van 20 tot 22 uur open huis gehouden "oor alle inwoners van Vlis- singen. De bezoekers worden in de gelegenheid gesteld na der kennis te maken met de clubhuisaotiviteiten van het Sociaal Cultureel Werk. Ver der staan op het programma volksdansen, gezelschapsspe len, een plantjesbeurs en een gespreks- en informatiehoek. Verder kunnen worden be zichtigd de soos voor 13- tot 15-jarigen en een stand van speelstad en zomerkampen. Gymuitvoering De sport vereniging Volharding te Goes houdt op vrijdag 21 en vrijdag 28 februari gymnastiekuitvoe- ringen in de sporthal. De Be- velanden in Goes. De aanvang op beide avonden is 19-30 uur. Leerlingwezen Met In gang van 27 februari wordt het kantoor van het Regionaal Orgaan voor het Leerlingwe» zen in Zeeland aan de Grote Markt 1 in Goes verplaatst "i" Valakeslotlaan 6 i" Goe« Op Nederland 2 brengt I NCRV van 21.15 tot 22.05 t muziek en mensen in straatje", met o.a. Michel tl der Plas, Luc Lutz, Daniël vl ayenberg, Theo Olof, Fung Ria Valk en Lily Kok. Hetl trouwens toch een avond n veel muziek, want aan dit p qramma vooraf, om 20.21 u komt Kick Stockhuyzen tl zijn bekende programma „H-. kent u deze tijd", met o.a. E Quishocking, de dansgnl Marjolien Briër en de coml Harry de Groot. „Weitere Aussichten" is de tel van een televisiespel Franz Xaver Kroetz, dat i! 22.15 tot 23.00 uur op Duitslel 2 op het net verschijnt. Het h delt over een oudere vrouw, naar een bejaardentehuis ml overstappen, mede omdat A kinderen haar niet willen kunnen huisvesten. De enige vensgezel van die oude vroi een kanarie, mag echter r| mee. Het voormalige gemeentehuis in Ovezande dat na een grondige verbouwing een func tioneel dorpshuis is geworden. (Van onze correspondent) MIDDELBURG In Mid delburg is maandagmiddag toch nog de vlag uitgegaan in het Geereplan. Dat gebeurde i.v.m. het bereiken van liet hoogste punt van een van de negen panden die in de Korte Geere gerestaureerd worden. Middelburg verkeert enigs zins in mineurstemming nadat C en A heeft laten weten geen vestiging in het Middelburgse Geereplan te zullen realiseren- Men vreesde aanvankelijk dat ook andere winkelgrootheden het Geereplan links zouden la ten liggen. Volgende week ko men alle deskundige plannen makers en B. en W. van Mid delburg in een tweedaagse marathonzitting bijeen om een nieuw ontwikkelingsplan voor de Geere op te stellen. Een jong horecaondernemer de heer M. Vaan, wilde daar niet op wachten. Hij kocht een van de negen gere=taureerde panden aan, nl- de Korte Geere 9 en hoopt daar nog dit voorjaar een bistro-achtig res taurant te openen Daarom fungeerde de heer Vaan en ziin echtgenote als een donor die het bloedloos lijkende Geereplan van een stimuleren de bloedtransfusie voorzag. De restauratie die 1 januari 1974 is gestart, in het kader van de aanvullende werkgelegen heidsprojecten hebben lange tijd stilgelegen, onpdat er met voldoende vakbekwame werk loze bouwvakkers voorhan den waren. Het pand van de heer Vaan za] nu versneld worden afgebouwd. Kaartwedstrijd De Hul ster kaiairtelwb ..Cecilia" heeft in het Café van Ron de Vilder te Hulst een kiaairtwedstrij-d gespeeld tegen kaartclub Kloosterzande. De Hulster kaarters wisten die wedstrijd met 3834 te winnen. De uitsl-aic luidde ails volgt: 1. G. de Wit. 2. L. Lebbinck. 3. G- Kayser, 4. P. Sogehsael. 5. K Kayser, 6. R. d'e Booy, 7. P. van Kerckhoven, 8- W. B-nusnen, 9 P. Collet en 10. J. Pardon. De retuirnwedstri.id vindt op 21 maart in Klooster zande plaats. Er wordt ge speeld voor een beker over twee wedstrijden. Zaalvoetbal De uitslagen vtan de in de sportüial De Veerihoelk gespeelde zaïalvotX- baluitsliaigen zijn: Velocitas- Admiinistratief Personeel 5-1, Hof Termude-M C Pi-ehuiqua 4-6, Verduijn 2-Winkeliers 1-3, Triconoible-Amro 2-0, Leraren KWL-Alheo 3-3, Trimclub-Bar Bistro 2-4, Internationaal Transport-Diepvries 2-4. Blijf Fit-Riemens 0-1 3. Programma maandag 17 februari: Verduijn 1-Völocitas, WIK-Oktopus, Peugeot-Jansen Sport. Amfo- OBV, Hokey Pokey-Van Hal en Kareis. Dinsdag 18 februa ri: Blijf Fit-Bron Internatio naal Trans-port, Vier Emmens- Riemens, Raboking-Leraren Eloy. Voetbal Een veteranen- voetball'eltftal uit Koewacht heeft zaterdagmiddag in een te Koewacht gespeelde vriend schappelijke voetbalwedstrijd met 21 gewonnen van een heren-voetbalteam van 't Cen trum uit Hulat. Prognostiekwedstrijd Aan de in café De Landbouw te Clinge gehouden prosnostiek- wedstrijd hebben in totaal 133 personen deelgenomen- De winnaars waren: J. Verstrae- ten. J. van Goethem. F. de Kayser, F. de Kesel, G. van Roeyen, R. Ferket. B- Smet, E. Bruglgeman. J. Hageman, K. Ivens, M. v.d. Brink, R. Claus, R. van Ga-ever, D. Verbraec- ken, Ch- Segheirs. E. Ivens, J. de Wit, J. v.d. Kelen. mej. I- van Huffelt. J. de Kerf en mevr. M. Segers. De extra prijs weid gewonnen door L. Seghers. FC Peperbusse Op de jaarvergadering van de voet balvereniging „FC Peperbus- se" te St.Kruis werden nieuwe •bestuursverkiezingen gehou den. Het bestuiur ziet er thans als volgt uit: voorzitter is W. Paridaen, vice-voorzitter F Rieteco, secretaris G.Buijsen, -penningmeester R. Paridaen en lid, S. Bonte. Tijdens de kermis op 3, 4 en 5 mei zullen diverse activiteiten worden ontplooid. Op zaterdag is er een voetbalwedstrijd en op 4 mei een toernooi. Tussendoor worden volksspelen gehou den. Schieting Op zaterdag 1 maart organiseert de perso neelsvereniging „ONA" van de glasfabriek uit Sas van Gent een karabijnschiet-ing in de zaal van het „Oud Raedhuijs" te Westdorpe. Deelname aan de soh'ieting is mogelijk voor leden van de personeelsvereni ging en hun huisgenoten. De aanvang v-an de wedstrijd is 15.00 uur. Op zondag 2 maart vindt in „Het Oud Raedhuijs" de maandelijkse schieting plaats van de Westdiorp«e ka rabijnclub „Oud Raedhuijs". De aanvang van deze wed strijd is eveneens 15.00 uur- Voetbal In een vriend schappelijke wedstrijd, ge speeld oo hel sportterrein van de glasfabriek te Sas van Gent. hebben de veteranen van RTA-Westdorpe een over winning behaald oo de perso neelsvereniging ONA nadat de rust met blanco stand was in gegaan won Westdorpe ten slotte met 32. De doelpunten kwamen van Hugo de Craene. Fugène Doolaege en Roger van Kwikkelberge. (Van een onzer verslaggevers) VERSEKE Een aantal in opleiding zijnde leraren gaan een videoproject wijden aan de besluitprocedure rondom de afsluiting van de Oosterscliel de. De betreffende adspirant docenten zijn afkomstig van de leraren-opleiding voor Zuid west-Nederland in Delft. Het project waaraan vier man werken zal een overzicht geven van het hele reilen en zeilen rondom de Oosterschel- dedam. Via videobeelden van de Oosterschelde en voor- en tegenstanders van de afslui ting van de Oosterschelde wil de groep de Oosterschelde als studie-object „uitdiepen". Een van de leden van de groep, Nico de Vries, heeft inmiddels al contact gezocht met leden van de actiegroep Oosterschel de open en enkele Zeeuwse statenleden. Het eindprodukt van de werkgroep, de video beeldband is bestemd voor in tern gebruik bij de lerarenop leiding. Film Vrijdag 21 februari ('s avonds te halfacht) wordt er in de zaal Zeelandia door de postduivenvereniging De Blauwe Doffer een postdui- venfllm vertoond. De toegang tot deze film is gratis. Jeugdcommissie Op 21 februari (om halfacht) wordt er in het dorpshuis Kaj Munk een openbare bijeenkomst van de jeugdcommissie van Hans- weert gehouden. Ter sprake komen om. de volgende pun ten: informatie over taak en doel jeugdcommissie-jeugd- raad, samenstelling en werk wijze te Hansweert, inventa risatie jeugdwerkvormen te Hansweert. De huidige samen stelling van de Jeugdcommis sie is als volgt: mevrouw C. O- peneer-Paauwe. Jos van der Borgt en Henk de Winter. NKV-activiteiten Het NKV-bestuur heeft voor de eerste helft van 1975 zijn ac tiviteitenschema vastgesteld. Als alles naar wens verloopt zullen de volgende zaken aan de orde komen: 20 februari eerste bijeen komst van de werkgroep wel zijnsbeleid Reimerswaal. Deze groep zal plm. eenmaal per twee maanden bijeenkomen maar daarnaast zal zij voort durend in beweging zijn om welzij nsnood op te sporen. 22 februari in het gemeenschaps huis Het Centrum te Rilland Bath oriëntatiegesprek met NW en CNV over de oprich ting van een overlegorgaan der vakcentrales voor de ge meente Reimerswaal, 10 maart in café Barends te Goes een bijeenkomst van 15.00 tot 19.00 uur voor het invullen van de aangiftebiljetten der inkomstenbelasting. Momen teel is men ook in Hansweert bezig met de propaiganda-aetie „NKV Juist Nu". Verder is in mei een ontspanningsavond voor de leden gepland. NCVB-avond De Krui- ninigse afdeling van de NCVB kwam bijeen in het -gerefor meerd jeiugdgebouw. onder lei ding van presidente mevrouw Jansen-V-an Nieuwenhuize. De samenkomst weird geleid door dominee P. Post uit Wemel- dinge, die sprak over het the ma „Geloven Nu"- De jaarver gadering zal word-en gehou den op 19 maart. Jeugddienst Zondag 23 februari za1! er in de Neder lands hervormde kerk te Kruiningen te 10.30 uur een jeugddienst zijn waarin zal voorgaan de lieer Allewijn uit Middelburg. Het thema van de dienst is „Jouw naam is Ju- dias". Medewerking zal worden verleend dooo- koor en combo Vox Maris uit. Yerseke onder leiding van die heer Koeman. Het orgel zal worden bespeeld door M-airijke Kok, terwijl er trompetbegelei-ding zal zijn van J-ac. van Loo en H. de Fauw. De Harmonie Vrijdag avond hield de buurtvereni ging De Harmonie een groot jaarfeest in een stemmingsvol versierde zaal van Ons Dorps huis te Kruiningen. Voorzitter W. M. Rotte kon talrijke be zoekers welkom heten. Hij bracht dank aan de deelne mers van de bakwedstrijd. Een banketbakker had de in gezonden baikstukken gekeurd. De vijf beste inzendingen werden bekroond met een prijsje- Br waren 26 taarten, tulbanden en ander ge-bak. Twee leden presteerden het de avond geheel te vullen met anecdotes uit het buurtle- ven. Raadsvergadering Op dinsdag 25 februari komt de gemeenteraad van Reimers waal in het gemeentehuis in Yerseke in openbare vergade ring bijeen. De vergadering begint om 19.30 uur- Feestavond Vrijdag 21 fe bruari zal er om acht uur een feestavond beginnen voor le den, donateurs, toto- en lotto deelnemers in De Korenbeurs te Kruiningen. Voor de bezoe kers worden home-trainerwed strijden gehouden. Daarna volgt een bal, met medewer king van de Crescendo Boys. Plattelandsvrouwen De plattelandsvrouwen van de af deling Kruiningen en omstre ken hielden een voorjaarsver gadering in de foyer van ons Dorpshuis in Kruiningen, on der presidentschap van me vrouw W. Schou-wvlieger-Fe- ters. Het huishoudelijke gedeel te en de bestuursverkiezing weraen voor de pauze afge handeld. Mevrouw Schouw- vlieger die aftredend was, werd herkozen als voorzitster. Na de pauze .maakten de leden collages. Gevonden voorwerpen Bij de rayoncommandant van de rijkspolitie in 's-Gravenpol der zijn inlichtingen te ver krijgen met betrekking tot de volgende, als gevonden aange geven, voorwerpen: witte muts, grijze gebreide hand schoen, lege herenjxirtemon- naie, bankbiljetten, muntbiljet, suède want, zwarte knipporte- monnaie met inhoud halsket ting met hanger, bos sleutels, zilveren damesring, wieldop van auto. ren", aldus de heer Van der Weel. De raad bestaat uit verte genwoordigsters vau ue zes regio's in de provincie nl. Schouwen-Duiveland, Tholen, St.-Phihpsland, De Bevelan- den, Walcheren en West en Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Ze worden bijgestaan door de se cretaresse van het kringbu reau. De dames kozen maan dagmiddag mevrouw J.G, de Valk-de Bruijn uit Middelburg tot voorzitster. In het programma „Zol vliedt", vanavond van 22.30 23.15 uur op Nederland schenkt de VPRO aandacht a „citaten over het Calvinism Daarbij wordt o.m. de vraag a de orde gesteld, wat dat ca/ nisme eigenlijk is, dat satirist columnisten en cabaretiers een handzaam begrip beschi wen, als ze iets verfroeilijks onze volksaard willen omschi ven. STRAATSBURG (ANP) Het Europese parlement acht algemene amnestie aan oor logsmisdadigers uit den boze en wil alles in het werk stel len om te bereiken dat zo spoedig mogelijk een eind wordt gemaakt aan alle belem meringen voor de opsporing en berechting van oorlogsiAis- dadigers. Het parlement volgde giste ren in Straatsburg 'n ontwerp resolutie die door de commu nistische fractie was ingediend. De communisten hadden vorig jaar juli zich bezorgd getoond naar aanleiding van uitlatin gen van het Westduitse bonds daglid Erns' Achenbaeh, die gesteld had d-at het wenselijk was het hoofdstuk can de pro cessen tegen oorlogsmisdadi gers uit dö laatste wereldoor log te sluiten. Installatie Welfareraad v MIDDELBURG Maandag middag is in Middelburg de welfare raad van het Zeeuwse Rode Kruis officieel geïnstal leerd door de kringcommissaris mr. J. J. v.d. Weel. Het is de vijfde welfareraad van Nederland. Het welfare- werk in Zeeland is in de lift gekomen stelde de heer van der Weel maandagmiddag. In ue afgelopen zes jaar groeide het aant-ai vrijwilligsters van 162 naar 320 dat is een stij ging van 99%. Het aantal ii Ned. Rode Kruis te Middel deelnemende afdelingen steeg van 12 naar 21. In totaal zijn er 24 afdelingen in Zeeland. In 1974 werd door 300 thuis wonende Zeeuwen aan het welfarewerk deelgenomen, door 16 personen in verpleeg tehuizen, door 660 bejaarden in 41 tehuizen, door 67 perso nen uit de dienstencentra en door 30 patiënten uit zieken huizen. Omdat de belangstel ling zo groot is moet het wel farewerk worden doorgelicht, verdiept en waar mogelijk van nieuwe ideeën worden voor zien. Er is ook nog een heel veel in het bestaande welfare- werk wat dringend verbete ring behoeft. Je kunt Welfare- werk niet vanuit een isole ment bedrijven", stelt de heer Van der Weel. „Je hebt con tacten nodig met andere in stellingen Om nu te komen tot een uitdieping van het welfarewerk in onze provincie heeft het kringbestuur van het Rode Kruis gemeend de wel fareraad te moeten instalie-

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 6