Sportraad derde partij in horeca- geschil Oudercomité brengt kritiek onder woorden! Kinderen speelden op „ei-land" Bow-personeel gulle gever Commissie leden boos over koop- voorstel Wagen uit Clinge won optocht Onderscheiding hengeklub- secretaris Uitslag en van schietingen stre ek 2 Begrafenis van pater Vercauteren *t Kloortje houdt rommelmarkt Begeleidings commissie Axelse Jeugdherberg Aardenburg Graauw Hengstdijk Sluis Politierapport BRIDGECLUB COMPETITIE IN HULST Koffieconcert ZOMA in Uzendijke DINSDAG 18 FEBRUARI 1 DINSDAG 18 FEBRUARI 1975 (Van een onzer verslaggevers) HULST De sportraad zal aan het bestuur van Den Dul laert", dat van Malpertuus en aan andere besturen van vere nigingsgebouwen kenbaar ma ken, dat hij wil meepraten bij de onderhandelingen met de horeca over de „oneerlijke concurrentie" die volgens de horeca-organisatie zou worden bedreven. Tijdens de leden vergadering van de sportraad, die gisteravond werd gehou den in Hulst, is besloten dit per brief aan de betrokkenen mee te delen. De horeca-orga nisatie zal van <leze brief een afschrift krijgen. Hoewel de verschillende vertegenwoordigers van het verenigingsleven er gistera vond de voorkeur aan gaven om als een blok met de hore ca-organisatie te gaan praten, twijfelde men eraan of het nog wel nodig is zich druk te maken over de klachten van de horeca-organisatie. HW-voorzitter Van Dam zei te hebben ervaren, dat de horeca na het gesprek met Den Dullaert nogal in haar schulp was gekropen. „De eer ste brief, waarin de horeca ons bij wijze van spreken op het matje wilde roepen, was nogal in de gebiedende wijs gesteld, uit de contacten, die we de laatste tijd met de horeca heb ben, hebben we de indruk, dat de horeca gecapituleerd heeft na de bedroevende resultaten, die het gesprek met Den Dul laert heeft opgeleverd. Ik denk niet dat er nog een gesprek komt", zo zei hij. Verschillende woordvoerders constateerden tijdens de ver gadering een groot verschil tussen het streven van de ho reca en dat van het vereni gingsleven. De heer A. Koster (atletiekclub): „De horeca brengt de jeugd veelal op het slechte pad. de mensen uit het verenigingsleven zijn er op uit om de jeugd belangeloos en in hun vrije tijd op het goede pad te zetten". De heer Van Leuven (direc teur van de stichting gemeen- schapswerk) sloot zich bij hem aan. „De jeugd kan beter worden opgevangen in een sportkantine onder goede be geleiding, dan dat ze opgevan gen wordt in een bedrijf, waar het er puur om gaat een zo groot mogelijke winst te be reiken", zo zei hij. De heer C. van Leuven be streed een aantal argumenten van de horeca-organisatie. „Er zijn kasteleins die graag toe geven. dat ze baat hebben bij Den Dullaert en de vereni gingsgebouwen", zo zei hij. (Van onze correspondent) AXEL in de commissie vergadering voor dc gemeen tebedrijven, die gisteravond in de raadzaal van het Axelse stadhuis werd gehouden waren een paar knelpunten die de gemoederen nogal bezighiel den. Op de aankoop van een win kelwoonhuis van dc heer W.J. Robijn aan de Koestraat en (als aanvullend agendapunt) de aankoop van een winkel woonhuis van de heer J.J.C. Wiliemsen aan de Oosterstraat, ^jms van de kant van de com- mïSsieleden nogal wat kritiek. Met name de heer P.A.C.H Dierick was het niet eens met de gang van zaken die hij,, on gewoon" noemde totdat er een voorlopig koopcontract klaar lag inzake de aankoop van de heer Wiliemsen. Alles is al vastgelegd maar wij hebben geen enkel advies meer in te brengen, aldus de heer Die rick, die de di-recte noodzaak van de aankoop nog niet zag zitten. De heer J. Dieleman protes teerde tegen het meten met verschillende maten en de on gelijke behandeling >n de bei de aankopen. De commissiele den vonden het verschil in de aankoopbedragen te gmot en verklaarden zich niet akkoord met het voorstel Deze punten werden ook besproken in de financiële commissie, die on der voorzitterschap stond van de heer J. Deurloo. (Van onze correspondente) NIEUW-NAMEN Onder grote belangstelling vond gis termorgen vanuit de Sint Jo zefkerk te Nieuw Namen de uitvaart plaats van pater Ver cauteren- Pastoor J. Mangus. die de dienst leidde stond vooral stil bij het werk, dat pater Vercauteren in Zaïre als missionaris van Mill Hill heeft verzet. De dienst werd bijge woond door veel belangstel lenden, waaronder vele confraters van Mill Hill en geestelijken uit de verre om trek. Ook oud-pastoor Stoele- meyer van Nleuw-Namen was aanwezig. (Van onze correspondente) KIELDRECHT De carna valsoptocht die zondag door de Kieldreehtse straten trok heeft grote successenopgeleverd voor de Oost-Zeeuwsch-Vlaam- se deelnemers aan dit gebeuren. De eerste veertien prijzen werden in de wacht gesleept door wagens uit dit gebied. Het meeste succes was wegge legd voor „De Blauwe Verkes" uit Clinge. De tweede prijs was voor „De Drakestekers" uit Graauw on de derde voor „Barbapappa" uit Sint Jan- steen. De verdere uitslagen: 4. Spuit Elf, Sint Jansteen: 5. Cafe „Het Zakske", Clinge, 6. De Bokkenrijders. Clinge, 7. Zakje blazen (Nieuw-Namen), 8- „Sjors en Sjimmie bij de Arabieren" Clinge, 9. De wilde boeremdochtere (Nieuw-Na- men), 19. Een gezellig café, Clinige, 11. Ik en ne kater, (Nieuw-Namen). 12 De Kou- terse vissers Nieuw-Namen 13. Autorijschool 2000, Clinge, 14. Sneeuwwitje, Graauw, 15. De fusiestrijd (De Klinge). (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Ma- jorettenpeloton 't .Kloortje heeft de jaarlijkse feestverg-a- dering gehouden Op deze ver gadering is onder meer ge praat over de i-ommelmarkt en fancy fair. die op 15 en 18 maart gehouden worden in de zaai van café De Groenemolen te Groenendijk. Allerlei ideeën werden naar voren gebracht om die twee dagen zo aantrekkelijk moge lijk te verzorgen. Men stond ook een tijd stil bij het besluit om vanuit de „grote majoret tes" een aparte groep te vor men. die ingewikkelder dan sen gaat instuderen. De leef tijdsgrens van 16 jaar. die tot nu toe gold, komt voor deze groep te vervallen. Men wil het aantal tamboers van Kloortje uitbreiden. Door deze veran deringen kunnen weer enkele meisjes uit Kloosterzande van acht jaar of ouder majorette of tamboer worden. Degenen die er iets voor voeiep kunnen zich opge ven bij E de Cock, P.C Hoortstraat 17 te Hulst- Belangstellenden kunnen komen kijken op een oefen avond in café De Groene Mo len. Woensdags oefent het ge hele peloton en vrijdags oefe nen de trommellaars. (Van een onzer verslaggevers) SINT JANSTEEN De eerste, tweede en derde klas- sers van de lagere scholen in Sint Jansteen en Kapellebrug hebben gisteren meegespeeld met de Zeeuwse premiere, die de Amsterdamse dans- en to neelgroep „Werktheater" heeft gegeven van hun stuk land" „Ei- <Van onze correspondente) ■AXEL In de commissie voor onderwijs,, culturele en jeugdzaken in Axel is meege deeld dat er een begeleidings commissie voor de Axelse jeugdherberg is geïnstal leerd. Volgens voorzitter Apers zit er in de jeugdherberg best wat muziek, vooral als men zich nog wat meer op allerlei werkweken gaat toeleggen, niet alleen van de zweefvlieg- club, maar ook van de motor club en de modelbouwclub Besloten werd dat de ge meente Axel ook het een en ander in het kader van het Monumenten jaar zal gaan on dernemen. Niet alleen zullen er diverse scholen in worden betrokken, verschillende be zienswaardigheden en natuur monumenten zullen ook een eervolle vermelding krijgen in de provinciale monumenten route. De leerlingen van de basisscholen in Axel is ge vraagd een passende naam te bedenken voor het nieuwe zwembad. De commissie toon de zich bereid de Canisius- basisschoo! in Zuiddorpe aan enig meubilair te h( ipen. St.-Jansteen Harmonie Wegens het be danken van de heer E Ver- straeten als voorzitter van de R.-k. Harmonie Sint-Jan, zal de harmonie op de vergade ring van 27 februari een nieu we bestuurder moeten kiezen. Op deze vergadering, die om acht uur 's avonds in Den oudion Arend begint, zijn ook donateurs welkom- Oudpapier De R.-k. Harmo nie Sint Jan haalt zaterdag weer oudpapier op. Om negen uur verwacht men zoveel mo gelijk papier gebundeld op de stoepen aan te treffen. Topbfljart In café Sport speelde de topbiljartclup Zon- dagsvermaak een wedstrijd te gen „Dc Twaalf Toepers" uit Nieuw-Namen. Zondagsvermaak won met 17-3. De individuele uitslagen: B. Weerman - J. Burm 20, E. Verschueren - B. Smet 20, A. Vink - J. van de Walle 11. H. de Vos - O. Vlasveld 20, A. Thijs - B. Pauwels 20, W. van Haten - A. Vermeersen 02, A Thijs - R. Smet 2—0, O. do Moor - A. van Malle 20, F. Segers - A. Pauwels 20. G. van Dorsselaer - K- Burm 2-0,. Zaterdag wordt in Nieuw-Na men dè returnwedstrijd ge speeld. Schuttersclub De leden van de schutterssociëteit Sint-Jah komen vrijdag bij elkaar in café sport om het komend schuttersseizoen te bespreken. Het gaat daarbij vooral om de staande wip. Het seizoen be gint voor Sint Jan op 6 maart, wanneer de jaarmarkt wordt gehouden. Dat gebeurde tijdens twee voorstellingen, die de groep heeft gegeven in die gymnas tiekzaal vij de Steense voet balvelden. In de komende week toert de Amsterdamse groep nag langs de andere la gere scholen in oost Zeeuwsch-Vlaanderen. Het toneelstuk, waaraan de kinderen ook zelf kunnen meedoen, is eigenlijk bestemd voor de vierde, vijfde en zes de klassers Gisteren bleek echter, dat het stuk in wat eenvoudiger vorm gegoten ook heel goed genietbaar is voor de wat jongere kinderen, waarvoor het de komende we ken zal worden gespeeld. Het toneelstuk is onae-r meer be doeld om de samenhang tussen de elementen water, vuur en lucht duidelijk te miaken. Het speelt zich af rondom een ei, dat de eilandbewoners bij el kaar houdt. Als het ei Ver dwijnt blijkt het opeens alle maal niet meer zo best te lopen op het eiland. Als het tenslotte weer blijkt te zijn aangespoeld ontstaat er een groot feest ap het eiland waar aan de kinderen vo-lop kunnen meedoen. Het toersehema van Werktejater ziet er als volgt uit: vandaag: Nieuw Namen en Terhole, morgen Ossenisse en Hengstdijk. donderdag tweemaal in Kloosterzande, vrijdag tweemaal m DenDul- laetrt Hulst, volgende week tweemaal in het Prince Bol werk Hulst. Volgende week dinsdag tweemaal in Clingie, woensdag in Lamswaarde, donderdag in Boschkapelle en Graauw. vrijdags tweemaal in den Dullaert Hulst, maandag 3 maart in Westdorpe en Sas van Gent, dinsdag daarop tweemaal in Sas van Gent en woensdag 5 maart in Philippi ne (tevens bestemd voor Zandstraat) (Van onze correspondent) AXEL Tijdens de jaar vergadering van de hengel sportvereniging Geduld Over wint Alles (G.O.A.) heeft de heer J- Roose uit handen van de voorzitter van het district Zeeland van de Algemene Ilengelaarsbond, de heer A. de Meijer uit Zuidzande de zilve ren bondsspeld van de Alge mene Hengelaarsbond Neder land ontvangen. De heer Roose ontving deze onderscheiding voor het feit dat hij 20 jaar bestuurslid was waarvan 15 jaar secretaris, van de Axelse hengeJsportver- eniging. Namens bestuur en leden van Geduld Overwint Alles ontving de heer Roose een hengelaansuitrusting- Bloe men waren er voor mevrouw Roose. Ook de heer R. de Block, die na 10 ja-ar het be stuur verliet, kreeg een ca deau aangeboden. Tot nieuw bestuurslid werd benoemd de heer A. Overdul- ve. Verder werd het bestuur aangevuld met de uit drie le den bestaande jeugdcommissie. De heer L. van Kerckhoven, die driemaal achtereen het clubkia-mipioenschap behaalde, kwam hiermee definitief in het bezit van de wisselbeker die hem door de voorzitter van G.O.A. werd uitgereikt. Kamip'oensbekers waren er ook voor J. Deij voor de in het afgelopen hengeiseizoen gevangen grootste paling, lengte 70 cm. en voor M, de Vos die de grootste snoek baars, 89 cm- had gevangen. Jaarvergadering Op de jaarvergadering van het schut tersgilde „pim-oebastiaan" in Aarclenbuxg bleek, dat de scnuwers over 1074 goed ge boerd hebben. Voor een De iangr.jk deel was duit te wijten aan de oud-papieracties, die de leaen sieeus voor hun re kening hebben genomen. Twee bestuursleden, de heren H. de Rijoke en H. van Iwaarden sr. Voor ude komende activi teiten uetreft werd besloten op 31 mei een grote kernus- schieiing te houden. Op 28 ju ni een sonieting voor de kei zers en koningen van de Ne derlandse Bona en op 14 sep tember nog een speciale prijs schuet-inig. Mogelijk volgt er ■verder in het jaar nog een jubileumschieting in verband met het 30-jarig lidmaatschap ■van de heren P. Lippens en H. van Iwaarden- Na afloop van de vergadering werd een schieting gehouden, waarbij de hoogvogel toeviel aan R. de Clerck. Wandeltochten Zondag 2 maart wordt de eerste interna tionale smokkelwandeltocht gehouden vanuit het Belgische Middelburg. De afstanden zul len zijn'; 30, 15 en 10 km. De tocht zal langs de vorig jaar uitgezette smokkelroute voe ren. De tochten worden geor ganiseerd in samenwerking met het gemeentebestuur van Middelburg en de feestcomi- té's van Middel-burg, Moerker- ke en Aarden-burg, de VTB en de VAB Er wordt gestart vanuit Middelburg om 10.30 resD. 13.30 uur. Kaarting Aan de kaart- wedstrijd van de R.-k. Boe renbond in gemeenschapshuis namen 30 kaarters deel. De uitslag: 1. P. d'Haens, 2. L. Vermue, 3 C. Pauwels, 4. F. de Waal, 5. E. Mahu, 6- J. Steyaart, 8. J. d'Haens, 9. R. Maerman, 10. H. Verstraeten. Kaarting Aan de prijskaar- ting in zaal E. de Kort te Hengstdijk namen 22 kaarters deel. De uitslag: 1. C- de Kort en J. de Waal, beiden uit Kloos terzande, 2. E. de Kort en A. de Maat, Hengstdijk, 3. H. van Gassen en P. de Rijck, Hengstdijk, 4. C. van Damme, Terneuzen en P. van Assche, Hengstdijk, 5- E. de Kort en J, Vonck, Hengstdijk, 6. J. Her mans en K. de Waal, Hengst dijk en Ossenisse, 7. J. de Kort, Hengstdijk en P. Reunis Kloosterzande. Geslaagd s-Aan het zieken huis Lievensbeng te Bergen op Zoom slaagden voor het diplo ma ziekenverzorging A mevr. M. Bruynoge-Korstanje te Ka- pelle en mej. C.M. Tollenaar te Sluis. NIEUW-NAMEN— Op het plein gelegen tussen de Wil- lemstraat en de Arnoutstraat te Nieuw-Namen botsten de auto's van de heer L. de M. uit Nieuw-Namen en R.V. uit Hulst frontaal op elkaar- De heer R.V. komende uit de Wil lemstraat en komende uit de richting Arnoutstraat kwam links van de weg door de bocht. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. (Vervolg pag. 1.) Het plan om de kerstgrtifi- catie beschikbaar te stellen voor „een goed doel" werd geboren in dc ondernemings raad van DOW. toen men daar de vorm besrpak, waarin de kerstgratificatie zou worden gegeven. Besloten werd iedere werknemer een koop bon aan te bieden ter waarde van 15 gulden Bij de koopbon werd een briefje gevoegd met het verzoek deze gratificatie weer in te leveren, zodat de waarde ervan in klinkende munt knnnn worden uitbetaald aan De Sterre. Een derde deel van het personeel gaf daaraan gehoor, „Een zeer bevredigend resul taat, diat hadden we niet ver wacht", zo verklaarde de initi atiefnemer Hesseiink gisteren, „Het heeft ons wel wat moeite gekost om een „goed doel" te vinden. Door het geld aan de Sterre te geven zijn we uitein delijk dicht bij huis gebleven. Dat leek ons beter dan het aan „de derde wereld" te schen ken. Terwijl de gift een fikes aanvulling voor het zwembad fonds van De Sterre betekent, wacht het bestuur van het in ternaat nog steeds op goed keuring van _de bouwplannen vodr het zwémbad. „De mo lens malen langzaam, maar we blijven optimistisoh", zo ver klaarde dokter van Engelen gisteren. (Van een onzer verslaggevers) SINT JANSTEEN Het bestuur van de oudervereniging I Sint Jansteen heeft zich gisteren in een verklaring in fe||,l bewoordingen uitgelaten over de houding van het schoolbestuur „Wat moeten wij van dit schoolbestuur denken? Is het onwil oil is het angst om een paar kritische mensen uit de ouderverenigiuj in hun bestuur toe te laien? Of past kritek niet in hun systeeiu!| Of valt er zoveel te verbergen? Met deze vragen wil het ou dercomité het al jaren slejren- de conflict met het schoolbe stuur naar buiten brengen. De inzet: opname van twee verte genwoordigers van het ouder comité in het schoolbestuur „Wij zijn aan de rand van ons geduld en tekenen protest aan tegen het feit, dat het school bestuur zi(jn statuten niet na komt", zo verklaart het ouder comité, dat zich afvraagt wat men heeft misdaan tegen het schoolbestuur. „Onze enige te kortkoming zou kunnen zijn, dat wij soms een andere me ning zijn toegedaan dan het schoolbestuur Er zijn nog lan den waar zoiets strafbaar is. Wanneer het bestuur van de oudervereniging opkomt voor de rechten der ouders (en dat mag in ons land gelukkig nog steeds) dan moet men dit res pecteren en niet negeren", al dus het oudercomité- In de verklaring schetst het oudercomité in het kort zijn visie op de bron van het con flict: „Sinds de oprichting van de stichting katholiek onder wijs in 197-0 is ons de toezeg ging gedaan, diat bij de eerst volgende periodieke bestuurs wisseling twee vertegenwoordi gers van ons in het bestuur zouden wordien opgenomen. Op 25 april 1974 is onze voor dracht van twee leden ter kennis gebracht van het schoolbestuur Na herhaald aandringen onzerzijds is na een half jaar een ontwijkend antwoord van het schoolbe stuur gekomen. Nu, weer drie maanden later, laat de voorzit ter van het schoolbestuur we ten, dat zijn bestuur een (Van onze correspondent) HULST De bridgeclub Hulst hield in Den Dullaert te Hulst een competitiewedstrijd bridgen. De uitslag luidde als volgt: Groep A: 1. en 2. het echt paar Biesbroeok en de da-mes Aronson-Vroome 58,33; 3. de lieren Th. Heyndrickx en W- d'Hondt 54,63; 4, 5 en 6 dlhr. Deltour. de heren Snuverinck- Burgjgraive en de dames Lou- wen-Neve 51,85; 7. het echt paar Nijenhuis 49.07: 8. de he ren Neve-Bar 46.76; 9. het echtpaar Holla 45,37 en 10. de dames Van Roosmalen-Beaart 31,94. Groep B: 1. en 2. de dames Den Boer-Smuldiers en mevr. Borm-dlhr. Dujardin 58,33; 3. het echtpaar Wendels 55,36; 4. de heren Kard-Zwarekant 51,79; 5. de heren Koopman- Zilverschoon 45.81; 6. het echtpaar De Kerf 45,24; 7- mevr. Hillege-dhr- Melchers 43,45 en 8. de dames Stolte- Van Esbroeck 38,69. Groep C: 1. het echtpaar Van Dijik 63,19; 2. mevr. Baissie- dhr. Speekenbrink 57,64; 3. de heren d'Hondt-R. Hermans 54.86 4. de dames BosCh-Bo- gaert 54,17; 5. mevr. De Booy- dbr. Verbunt 52,08 6. het echtpaar Bakx 48,61; 7. het echtpaar Beusenberg 46,53; 8 de dames Weemaes-Verstrae- ten 38,89 en 9. mevr De Kort- M- van Beurden 34,03. (Van onze correspondent) IJZENDIJKE De stich ting Zeeuwsch-Vlaamse Ope rette en Musical Amateurs (ZOMA) uit Oostburg heeft zondagmiddag een koffiecon cert gegeven in de zaal van „Het Hof van Koophandel" i» IJzendij'ke. Voorzitter P de Lij,ster kon een groot aantal belangstellen den welkom heten. Het koor van de ZOMA zong een aantal koorselecties uit de operettes Der Zigeunerbaron en Eine Nacht in Venedig. Tussendoor vonden ook enkele solistische optredens plaats. Mevr. Schippers-Le Bleu uit Groede, als gaste aanwezig, droeg enkele declamaties voor. Het aandachtig gevolgde kof fieconcert werd besloten door het koor met een selectie uit lm Weisscn RösL nieuw oudercomité wil", gl stelt het oudercomité. Het oudercomité noemt hel onaanvaardbaar, dat „toelateJ van onze vertegenwoordige-l hooghartig wordt weggewuifjl naar een tijdstip, waarop r.l nieuwbouw van de AloysiuJ school is gerealiseerd". K-I oudercomité wijst erop dat <jJ dioscesane katholieke school! raad „reeds met meer dan gj wane nadruk heeft geadvi.l seerd onze vertegenwoordigej in het schoolbestuur te aan.l vaarden". „Rond deze princ! piële kwestie draait alles n-l al 5 jaar. Het zou huichel,. I tig ziijn om de oorzaak van «1 tegenstelling te verschiii»! naar jsersoonlijfce antipathisl en", zo stelt het oudercomitil verder. Met dit laatste doelt het oil dercomité vooral op de kritiel van het schoolbestuur, die ziel de laatste tijd heeft toegespitj op mevrouw J. Neve. Zf*;l gemeld heeft het oudercomitil zich afgelopen zaterdag otf dubbelzinnig achter mevrom| Neve opgesteld. (Van een onzer verslaggevers! GRAAUW Aan de zater-l dagschieting, gehouden in caltl P. de Caluwé, deden dertj schutters mee. De uitslagen! hoge vogel; A. Mathijssen I Hulst, eerste zij vogel: F. del Wit uit Hulst, tweede zijvogel! G. de Cauwer uit Hulst, mees-I te kleine vogels (4 stuks); l| de Koster uit Graauw. HENGSTDIJK Aan del kleurenschieting, die op twetl wippen werd gehouden in caiel P. van Dijk, deden 27 schuif ters mee. De uitslagen; i vogel: R. van Esbroeck ui;| Lamswaarde, eerste vogel; A.I Mahu uit Lamswaarde, tweedel zijvogel: P. Pauwels uit Groef nendijk- Uitslagen op wip 2 I hoge vogel: A. de Bakker uil Hengstdijk, eerste zij vogel: Hl van Waterschoot uit Hengst-f dijk, tweede zijvogel; E. Pau l wels uit Groenendijk, extal hoge vogel: A. Mahu uiil Lamswaarde, kleurenprijs: 11 Pauwels uit Axel. KLOOSTERZANDE Aar I de zaterdagschieting van Con-I cordia Nova, gehouden op 1 twee wippen in de zaal van I café De Groene Molen, dedetl 42 schutters mee. De uitslagec op wip 1: hoge vogel: A. var I Gassen uit Ossenisse, eersiil zij vogel: F. Pleters uit Kloos-1 terzande, tweede zij vogel: J| Hoop uit Kloosterzande, extnl hoge vogel: J. Hoop uit Klooi-1 terzande, meeste vogels hl stuks): P. de Waal uit Groei nendijk. Uitslagen op wip 2:1 hoge vogel: G. van Goethetj uit Noordstraait, eerste zijvo-l gel: A. Remijn uit Ossenissl tweede zijvogel: E. de Waai! uit Hengstdijk, extra hoge vo-l gel: J. de Kort uit Groenen-1 dijk, meeste kleine vogels: Hl Durinck uit Kloosterzande dl stuks). KLOOSTERZANDE Aar! de zondagsschieting op tw«l wippen, die Concordia Nova ii I café Dc Groene Molen hield I namen 55 schutters deel. I uitslagen op wip 1: hoge vol gel: J. Oosting uit Axel, eerste I zijvogel: G- Pauwels uit Groei nendijk, tweede zijvogel: - f Oosting uit Axel, meeste klei ne vogels: (4 stuks) P. Pau wels uit Groenendijk. Uitsla-1 gen op wip 2: hoge vogel: Tb. I Asselman uit Groenendijk I eerste zijvogel: Th. de Kor! I vogel: J. Pardon uit Noord-1 straat, meeste kleine vogels H1 stuks): J. der Weduwe ui' Groenendijk. LAMSWAARDE Aan zondagsschieting op twee wip- oen, gehouden door sociëteit De Vrede in café R. Heijens. deden 59 schutters mee. "e I uitslagen op wip 1: hoge vv en eerste zijvogel: P. Clas sens uit Lamswaarde, tweed' zilvogel: W. Pauwels uit AW-- extra hoge vogel: Th. van Goothem uit Lamswaarde. meeste vogels (7 stuks): van Leemput uit Lamswaarde Uitslaaen op wip 2: hoge vo gel: A. Hendriekx uit Lam'" waarde, eerste zijvogel: Man mus uit Bosrhkat>e"e' tweede ziivniel: P. Stevens uit S-nt Tnncteen. extra ho(' vogel- A- Mahu uit LamswaaJ' de meeste vogels (4 stuksj- A. Wentzler uit Boschkapel' le. (Van een o SLUIS/AARDENBUIU meester A. F. J. Aernout Een dag, die behalve vo merkt voorbij ging aan 1 Sluis (Van een onzer verslaggever OOSTBURG Giste heeft in Oostburg de aanbes ding plaats gevonden van cl 1300 meter dijkverzwar tussen de Paulinahaven Biervliet em de Wevelswr dijk. De werken worden i gevoerd In opdracht van waterschap Het Vrije Sluis- Als hoogste lnsehrlj kwam uit de bus Leenhoi Aannemingsbedrijven, SI met twee miljoen negenn derdvijftigduizend guld Laagste Inschrijver was v Oord, Utrecht met 1 milj< negenhonderdtachtigduizend gulden. Vooruitzichten voor wo< dag en donderdag, opges door het KNMI op maan om 18.00 uur: Perioden regen en vrij zacht. We vooruitzichten in cijfers middeld over Nederland. Voor woensdag: aantal t zon: 0 tot 5, min. temp. slreeks 5 graden, max. te omstreeks 8 graden, kans een droge periode van n stens 12 uur: 50 procent, k op een geheel droog etm 20 procent. Voor donderdag: aantal i zon: 0 tot 5, min. temp. streeks 5 graden, max. te omstreeks 9 graden, kans een droge periode van n stens 12 uur: 60 procent, 1 op een geheel droog etm 30 procent. waterstanden DEN KAAG De wa hoogten van maandaigmor meegedeeld door rijkswi staat: Konstanz 295 -2, Rh felden 216 -1. Plittersdorf -15. Maxa-u 428 -14. Ploc gen 161 -4. Mannheim 27ï Steinbaoh 168 -10. Mainz 3 6. Bingen 177 -7. Kau-b 22< Trier 314 -25, Koblenz 25 Keulen 239, -5, Rhurort 40' Uobith 1032 -,8 Pannerd Kop 998 -6, Nijmegen 831 IJsselkop 897 -8, Eefde 1 450 -10, Deventer 322 -13. terveer Spooldersluis 61 Monsin 5460 -14, Borgh 3994 plus 4, Belfeld 11&4 G-rave beneden de sluis onveranderd. De minste terdiepten in de vaargeul, den vermeld op de waars wingsborden, zijn in cent ters: IJsselkop-Driel 300 D Amerengen 275 en Ketel Morgen, woensdag 19 feb: Bergen op Zoom 8.23 i0.59 Hansweert 7.47 en 20.21 Terneuzen 7.13 en 19.49 Vlissingen 6.46 en 19 22 Wemeldinge 8.14 en 20.50

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2