TURKS-CYPRIOTEN CYPRUS FEDERATIE PLEIDOOI VOOR STERK LOKAAL BESTUUR mogelijk: 222 ontslagen bij de k.n.s.m. RAI opent haar poorten Ziekteverzuim bij defensieburgers al weer gestegen Muren met uitslag Denktash doet set tegen Makarios Green Spot zender prik Waarom publieke tribunes van gemeenteraden vaak leeg zijn Green Spot zonder prik Aantjes: Boersma is terecht kwaad over motie-Van Gorkum Drs. E. L. Berg promoveerde NEDERHORST EINDHOVEN DICHT Priesters van Estella op één na in gevangenis Minister Gruyters: Ambtenaar mag wel publiceren Vervoersbond NVV ziet nut centraal akkoord niet meer 111 ambtelijke corruptie binnenland buitenland »n METZLER- papier iw pen Dickkopf- ausweis Ondergang Actie voor „alternatieve eieren7 VRIJDAG 14 FEBRUARI 1975 15 (Van onze redactie buitenland) ANKARA/NICOSIA Leiders van dc Turks-Cypri sche gemeenschap hebben gisteren het noordelijk deel van het eiland, dat in Turk se handen is, uitgeroepen tot deel van een federale repu bliek Cyprus. De leiding van de Turks-Cyprische deel staat zal berusten bij de Turks-Cyprische leider Rauf Denktash. Dit besluit staat in een resolutie, die is aan genomen door de Turks-Cy prische ministerraad en wetgevende vergadering. Deze organen worden niet erkend door de regering- Makarios. Onlangs stelde president Makarios voor, de kwestie-Cyprus op te lossen door de instelling van een federale regeringsvorm. Totdat met Grieks-Cyprioten overeenstemming zal zijn be reikt over een federale repu bliek Cyprus zal het Turkse deel van het eiland als een autonome staat worden be stuurd. aldus de bekendma king, die zowel in Nicosia als in Ankara werd gedaan. Vol gens de resolutie kan er alleen blijvende vrede op het eiland komen als „de twee gemeen schappen naast elkaar in haar eigen gebied leven en haar eigen interne structuur ont wikkelen". De Turks-Cyprische minis terraad is in 1964 gevormd na heftige strijd tussen de twee bevolkingsgroepen. In 1967 volgde de verkiezing van een wetgevende vergadering maar geen van de twee lichamen zijn ooit erkend door de rege- rinig-Makarios. In de resolutie staat dat het eiland niet ver deeld mag worden of gean nexeerd door een ander land. „De federale republiek Cy prus" moet een niet-gebonden staat blijven. Het uiteindelijk doel blijft de vereniging van de Griekse en de Turkse ge meenschap in een federale structuur op basis van een ge ografische verdeling in twee gebieden", aldus de resolu tie. In een reactie op de Turks- Cyprische verklaring zei de Turkse premier Sadi Irmak dat het uitroepen van een fe- DEN HAAG (ANP) „Ik ben blij, dat minister Boersma van Sociale Zaken zich vorige week zo sterk heeft opgewon den over de door de Tweede Kamer aangenomen motie Van Gorkum (PPR), die de rege ring vroeg het mogelijk te ma ken de werkgelegenheid voor jongere werknemers te verrui men door 63-jarigen de gele. genheid te geven op te houden met werken". Dit heeft ARP-fractievoor- zitter Aantjes deze week ge schreven in het partijblad „Nederlandse Gedachten". Volgens mr. Aantjes gaat van de motie een morele pres sie uit, die het de oudere werknemer nog moeilijker dan voorheen maakt, om aan de slag te komen. BOTTERDAM (ANP) Drs. E.L. Berg, directeur van (Ie Vereniging van Nederland se gemeenten, heeft gistermid dag aan de Erasmusuniversi- teit in Rotterdam gepleit voor een sterk lokaal bestuur in Nederland. Hij deed dat in de inaugurele rede, waarmee hij het buitengewoon hoogleraar schap in de bestuurskunde aan de Rotterdamse universiteit aanvaardde. Vooral in de gemeenten moeien, zo stelde h-ij, over heidsmaatregelen waarmee de burgers direct in aanraking komen, waarover nog weinig overeenstemming bestaat en waarvan de inhoud snel kan veranderen, tot stand komen ln concreto dacht hij hierbij aan riet welzijnsbeleid. Een sterk lokaal beleid is vol gens nem ook nodig omdat in kleinere eenheden sneller overeenstemming wordt be reikt dan op nationaal niveau. Dit houd* onder meer in dat nieuw beleid op gemeentelijk niveau tot stand komt en dan, als het van landelijk belang wordt geacht, via nationale maatregelen kan worden gesti muleerd en eventueel ver plicht gesteld Een sterk lokaal bestuur kan volgens hem ook beter vol doen aan de groeiende behoef te aan en tijd voor deelneming van burgers aan het bestuur. Een sterk lokaal besthur is ook van betekenis nu, volgens prof. Berg de twijfel aan de effectiviteit van de grote bu reaucratieën toeneemt, er aan houdende onenigheid is over het steeds veranderende over heidsbeleid en er vrees is voor machtsconcentraties bij het rijk. Over de rijksoverheid zegt drs. Berg dat deze in de vele departementen, directies en afdelingen een niet-gecoördi- neerd en zelfs vaak voor el kaar onbekend beleid produ cer!. De taak van het lokale bestuur bestaat dan uit het op zodanige wijze coördineren van die afzonderlijke maatre gelen, dat een bij de behoefte van de eigen burgers aanslui tend geheel wordt verkre gen. Sprekend over de totstand koming van gewesten is hij betrekkelijk somber gestemd. Zo zouden naar zijn idee vak departementen weinig enthou siast zijn over de gewestwet, omdat men van de gewestelij ke besturen een succesvoller tegenspel verwacht dan van rie kleine gemeenten. Op het ministerie van financiën zou men gewestelijke claims op meer geld voor een beter voorzieningenniveau vrezen. derale republiek de onafhan kelijkheid van het eiland zal garanderen en zal voorkomen dat Cyprus wordt verdeeld of geannexeerd. Turkije zal het besluit respecteren, zo zei hij. Denktash zei dat hij tot de slotsom is gekomen dat presi dent Makarios niet van plan is mee te werken aan een oplos sing van de kwestie-Cyprus, en dat de recente Grieks-Cy prische voorstellen onaan vaardbaar zijn. „Ze doen alsof ze de Turken een federale op lossing bieden, maar in feite willen ze de Turkse gemeen schap in de positie van een minderheid drukken", aldus Denktash. (Van onze redactie binnenland) AMSTERDAM-EINDHQ- VEN-NIJMEGEN De kans is groot, dat de Koninklijke Nederlandse Stoomvaart Maat schappij in Amsterdam 222 werknemers zal ontslaan. De 136 werknemers van Neder- horst Staal in Eindhoven zul len op 1 juni op straat komen te staan. In het Gelderse Oos terhout hebben tenslotte 34 van de in totaal 70 man perso neel ontslag gekregen, die werkzaam waren bij Bato, een onderdeel van Batavia Federa tie Verenigde Fabrieken in Nijmegen. De ontslagen bij de Konink. lijke Nederlandse Stoomvaart Maatschappij zouden in de ad ministratieve sector vallen. Volgens een onderzoek naar de personeelsbezetting is één op de drie mensen daar over bodig. Het bestuur van de KNSM verwacht, dat voor de meerderheid van de overtolli ge mensen geen duurzame werkgelegenheid zal zijn bin nen de KNSM. De heer L. Benders, lid van het dagelijks bestuur van de vervoersbond NKV, heeft la ten weten dat de drie vakcen trales het rapport over het on derzoek nog in studie hebben. Zij onderzoeken of het af vloeiingsplan voldoende waar borgen biedt voor het ix-rso- neel. Nederhorst Staal in Eindho ven moet sluiten omdat er geen kopers zijn gevonden voor het bedrijf. Er zijn con tacten geweest met twintig kandidaten, maar die bleven alle zonder resultaat. Het Ne derhorst concern heeft het al eerder gedane aanbod gehand haafd, dat alle 136 werkne mers kunnen worden overge plaatst naar een vestiging van MADRID (KNA) Van de Noorspaanse provinciestad Es tella bevinden alle priesters op één zich in de gevange nis Zij zijn gearresteerd van wege uitlatingen over politie ke zaken tijdens de preek. Vanwege het ontstane pries tertekort in Estella is de aarts bisschop van Pamplona. Sergio Mendez-Asensio, naar de stad gereisd om er de mis op te dragen. Aldus een mededeling van het Spaanse dagblad „Ya". Nederhorst in Gorkum. De vakbonden twijfelen aan de uitspraak van de directie, dat veertig tot vijftig werknemers van dit aanbod aebrui'k zouden maken. Mfdropon in Eindhoven, een bedrijf dat zonweringen maakt, wil vijftig personeels leden overnemen. Het ministe rie van Economische Zaken is bereid om zonodig maatrege len te treffen ten behoeve van uitbreidingsplannen van Ma- dropon. DEN HAAG (ANP) Mi nister Gruijters van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening heeft ambtenaar Ha- zelhoff van de rijks planologi sche dienst niet verboden in het blad „Stedebouw en Volkshuisvesting" te publice ren. Dit bleek uit het antwoord dat de bewindsman gisteren in de Tweede Kamer gaf tijdens het mondeling vragenuurtje aan de kamerleden Stoffelen en Roethof (beiden PvdA). (ADVERTENTIE) brii: ieders oogmerk! UTRECHT (ANP) Even als elders in de vakbeweging heeft ook de Vervoersbond NVV ernstige twijfels over het nut van het streven naar een centraal akkoord, zoals dat tot nu toe is gebeurd. Gelet op ervaringen in het verleden is het beter niet meer in de Stichting van de Arbeid te streven naar een centraal akkoord, zo staat in een „praatstuk" van de bond over het arbeidsvoorwaarden beleid. Het stuk oogstte giste ren op de bondsraadsvergade ring van de vervoersbond NVV veel instemming. De vervoersbond zal het zeker aan de orde stellen op de ko mende verbondsraadsvergade- ring van het NW, hoogste beleidsorgaan van de vakcen trale. BIJ een particulier in Rome zijn 67 schilderijen van diver se moderne schilders terugge vonden, die in oktober vorig jaar werden gestolen uit de verzameling van de Italiaanse schilder Giovanni Tirinnanzi. De waarde wordt op een half miljoen gulden geschat. We hebben een ongekend natte winter achter de rug, en een van de gevolgen daarvan is dat zich de laatste tijd, nu we al wat zon hebben gehad, op de muren een veel sterker groene uitslag heeft gevormd dan we gewoonlijk rond deze tijd van het jaar te zien krij gen. Al dat groen is eigenlijk een woud van microscopisch klei ne plantengroei, veelal algen. Het doet weinig kwaad, maar het is een ontsierend gezich' De meeste mensen willen da wel van hun muren van hun schuur of ander bouwsel ver wijderen. En dan blijkt meest al dal alle moeite nauwelijk lonend is; het groen komi weer gauw terug. Als het op (wit) geverfde muren verschijnt, is het des t< vervelender: het valt vee', sterker op. en een paardemio del om het eraf te krijgen tast vaak ook de muurverf aan. Absoluut afdoende maat regelen zijn er eigenlijk niet. Op een gewone baksteenmuur, dus niet geverfd, kan men best eens flink boenen. Neem een hete soda-oplossingflink sterk, en oude stoffer- Schrob dat stuk daarna met een staal- borstel zo goed mogelijk schoon. Spoel daarna nog eens af met het sodawater, en laai de boel drogen. Doe dit kar wei wel bij droog en liefst zonnig weer, en op een tijd stip dat het oppervlak nog de gelegenheid krijgt goed door te drogen. Een geverfde muur die groen Is uitgeslagen kan men niet zo fors aanpakken. De kans dat de verf er meteen grotendeels afgeschuurd wordt, is niet gering. Boen daarom dus met een harde stoffer, ook met het genoemde sodawater. Het voorkomen van algen- groei is ook al niet eenvoudig. Soms lukt het aardig, door de muur te behandelen met een cementoplosmiddel, zoals Hu- sacel. Verdun dat enigszins met water, en boen de boel met een harde stoffer af. Som mige muursoorten zijn tegen die behandeling bestand, ande re niet zo best Een goede methode om mu ren tegen overmatige algen- aanslag te beschermen, is ze te beha" delen met een anti- vueht-preparaat. Dat is een waterige vloeistof op silico- nenbasis, te koop in de bouw- materialenhandel, die met een blokwitter wordt opgebracht. Daarmee slaat men twee vlie gen in een klap: de muur word tegelijkertijd voorzien van een bescherming tegen doorslaand vocht. De bescher ming tegen algen groei vloeit daaruit voort.: hoe minder vocht er op de muur en voor al in de bovenlaag van de iltijd wat poreuze bakstenen zit, hoe minder kans de algen- iroei krijgt. Ook kan het verven van de muur met een goede muurverf de aanslag tegenhouden. Met een „goede" muurverf bedoe len we dan een soort die door toevoeging van fungiciden o.- a.a schimmelwerend vermogen heeft. Hoewel algengroel geen vorm van schimmel is, houden de lichte giften in de verf ook de clgengroei aardig tegen Vaak worden huismuren aan de buitenzijde geverfd met z-g. wegenverf. Die bevat wel iswaar geen fungiciden, maar algen vormen zich er niet zv gemakkelijk op, en mocht er wat aanslag op komen, dan is een zeer stevige schoonmaak beurt geen bezwaar. De we genverf (te koop in een goede vakverfhandel) is o.a. door toevoeging van fijn glaspoe der, best bestand tegen een forse „schrobbering". AMSTERDAM (ANP) De personenauto RAI 75 heeft gistermorgen zonder officiële plechtigheid haar poorten voor het publiek geopend. De orga nisators verwachten positieve resultaten van dit internatio nale evenement, zowel van het alleen maar kijkende publiek als van de echte kopers Als grote trekpleisters gel den de nieuwe Ford Escort. De nieuweling staat opgesteld in een zee van licht van 48 schijnwerpers, de BMW 1502 (een vereenvoudigde uitvoe ring van de 1602), de VW Passat Limousine (met grote achterklep) en een aantal in het oog springende dure sport wagens. Ook de auto van het jaar, de CS-serie van Citroen, zal veel kijkers trekken. De Nederlandse importeur heeft er 850 bestellingen lopen. Ver schillende fabrikanten tonen op de RAI hun veiligheidsau- te, omdat de tentoonstelling in het teken van de veiligheid staat. Enkele fabrikanten hebben op het laatste moment nog voor „verrassingen" gezorgd. Zo presenteert General Motors drie speciale uitvoeringen van de Opel Kadett Ascona en de Manta onder de naam „Swin ger". Uiterlijk zijn deze auto's te herkennen aan hun opval lende beschildering en de In de wagenkleur gespoten wie len. De auto's zijn voorzien van extra's (onder meer radi- aalbanden, rembekrachtiging, schijfremmen voor, elektrisch verwarmde achterruit), die volgens de importeur een aan zienlijke besparing variërend van f 650,- tot f 825,- oplevert voor de koper. De ware auto-liefhebber heeft niet genoeg aan het blin kend chroom en de glanzende lak, maar is maar al te graag bereid „onderuit" te gaan om ook de onderkant aan een nadere beschouwing te onderwerpen. DEN HAAG (ANP) ziekteverzuim van de ruim 32.000 burgers bij defensie is in 1973 aanzienlijk toegeno men. In totaal waren de de- l'en?'*; burgers 750.886 dagen wegens ziekte afwezig- (in 1971 waren het 674.610 dagen en het jaar daarvoor 646.648 dagen). De stijging in 1973 met 76.276 dagen betekent een pe centage verzuimdagen van 9,5 (in 1971 nog 8,1 pet. en In 1972 8,4 pet.) Het landelijk ziekteverzuim ligt een stuk la ger; volgens het CBS was dat in 1973 8,3 pet. Deze resultaten zijn vermeld in „Nota" het maandblad voor het burgerpersoneel van de fensie. De ziekteverzuimstatis tiek werd samengesteld door de afdeling personeels- en sa larisadministratie van de di rectie burgerpersoneel, in sa- Het Bureau Voorlichting Var de gemeente Rotterdam heeft onlangs tien Rotter damse burgers uitgenodigd de drie dagen durende be- grntingsver gade ring van de gemeenteraad bij te wonen. Die tien, verschillend in leef tijd, opleiding en beroep, zijn daarna geïnterviewd over hun bevindingen en de resultaten daarvan zijn terug 'e vinden in het dezer dagen verschenen nummer van „Rondvraag", een uitgave van het Bureau Voorlich ting. Het lezen van die inter views is een boeiende be zigheid omdat er voor een belangrijk deel in verkle-ird wordt, waarom publieke tri bunes van gemeenteraden, staten e.d. bijna altijd leeg zijn De vaak genoemde afstand tussen bestuurder en be stuurde blijkt inderdaad le vensgroot te bestaan. Die komt voor een deel voort uit onbekendheid met het werk van openbare bestuurslicha men, voor een ander deel uit ongeïnteresseerdheid en uit de gedachte dat het toch al lemaal geen zoden aan de d'jk zet. Uit de interviews blijkt dat in dit opzicht op leiding en werkkring weinig verschil maken. Opvallend is, dat bij enke le van de tien benodigde burgers de belangstelling machinebankwerker van 41 voor de debatten in de loop van die dagen groeide. Een Jaar zei; „Na deze drie dagen blijf ik zeggen: je zou het meer moeten doen omdat het eigenlijk je plicht is en om dat ik het - heb ik nu ge merkt - nog best leuk zal gaan vinden ook" Maar daar staat een op merking tegenover van een 39-jarige avondcontroleur ln dienst van de gemeente: „Tot ln de late avonduurtjes heb Ik de heren aan het werk gezien. Ik vind het zo wel welletjes geweest. Volgend jaar zal ik het beslist niet opnieuw doen". Uit elk van de tien inter views blijkt, dat de belang stelling van de genodigden - en dat is ook wel erg begrij pelijk - vooral uitging naar onderwerpen die hun beroep of hobby raken. Maar die belangstelling was toch niet zo groot, dat ze zonder de speciale uitnodiging de be grotingsvergadering zouden hebben bijgewoond. Enkele kritische opmerkin gen zijn zeker het noteren waard. Zoals de opmerking, dat de debatten over het al gemeen vrij oppervlakkig zijn. Of die van eon 43-jarige bedrijfsdirecteur: „Urenlange uitweidingen over zaken die je toch ln een paar woorden moet kunnen zeggen, dat is toch niet nodig? Als ik weet, dat ik met mijn bank ook in een paar minuten onderhan del over flinke bedragen, dan begrijp ik niet dat zo'n ge meenteraad over alles uren moet praten. Als ik dat m mijn bedrijf zo zou doen dan kwam er van werken niet veel terecht". Tegen dit soort kritiek zul len plaatselijke of andere po litici natuurlijk best hun verweer hebben. Maar hun argumenten kunnen zo goert niet zijn, of het feit blijft bestaan, dat zijzelf en hun werk niet „overkomen". Dat 19 al jarenlang duidelijk ge worden uit een wegebbende belangstelling voor politiek en de laatste jaren op agres sievere wijze uit de van actiecomité's, giuepen en andere van buitenparlementaire acti viteiten. opbloei pressie- vormen „Als je nou vraagt of ik mezelf er met m'n dagelijkse wel en wee in herken dan zeg Ik: wel erg moeilijk" heeft een van de tien „uit verkoren" Rotterdammers gezegd Dat raakt wel zo on geveer de kern van de zaak. Niet alleen voor de raadsle den van Rotterdam, maar ook voor andere volksverte genwoordigers zou het best eens dienstig kunnen zijn deze aflevering van „Rond vraag" te hebben en te le zen. Brieven voor deze rubriek moeren met volledige naam en adres worden ondertekend. Bij publikatie zullen aeze vermeld worden. Slechtj bij hoge uit* zondering zal van deze regel worden afgeweken. Naam en adret zijn dan bl| de redactie bekend. Publikatie van brie ven (verkort of onverkort) betekent nle? dat de redactie het In alle gevallen eens Ie met Inhoud* c.q. strtkkinf. Met Tjeerd kan je wel aan de gang blijven. Als hij een maatregel wil uitvaardigen, moet hij haar even later weer intrekken, omdat zij praktisch niet uitvoerbaar is. Zo ook met de valhelmdwang voor de bromfietserij- Het kwam niet bij hem op, dat er in ons land ook lieden met veel hersens en grote hoofden zijn, voor wie geen grote maat verkrijg baar was. Geen nood, die maatregel moest en zou erdoor en Westerterp kwam, gedach- 'ig aan de Duitse bezetting, met een „Dickkopfausweis". Ongehelmde bromfietselingen moeten nu niet meer op het politiebureau, maar kunnen gewoon op straat brommen. Zelf heeft hij een klein maat je. Met veel haar eronder. BREDA DRS. E. CAMPERT Aan alles kun Je zien en merken dat het op een einde gaat lopen met onze mooie planeet aarde- Geleerden heb ben daar in het verleden al voor gewaarschuwd. Afgunst, onverdraagzaamheid en jaloe zie tieren welig. Men vliegt elkander in de haren of zou het maar zijn omdat de een mooiere auto bezit dan de aan valler ,men valt dieren aan en mishandelt ze, omdat ze intel ligenter zijn dan de aanvaller. Jalouzie omdat de een een be tere gezondheid bezit dan de aanvaller. Men moet echter begrijpen dat dat spaak moet lopen. Onrecht wat men ziet wordt verzwegen. Daarom is het einde in zicht: „de Onder gang". Men beseft gewoon niet dat men God een klap in het aangezicht geeft, als men wit tegen beter weten in zwart noemt. BOSCHKAPELLE L. WIL LEMS Het menwerking met het rijkscom putercentrum in Apeldoorn. Van de totaal 30.000 manja ren, die het burgerpersoneel in 1973 had moeten werken, wer den er 3.000 niet gerealiseerd (in 1972 nog 2700), zodat da gelijks van iedere tien werk nemers er één verzuimde we gens ziekte. Bedroeg in 1971 het verzuim-per-werknemer nog 20 dagen, een jaar later steeg dit tot 20,8 dagen en in 1973 kwam dit uit op 22,9 dagen. Een en ander houdt in, dat iedere werknemer bij de fensie in 1973 ruim vier en een halve week wegens ziekte niet heeft gewerkt Mannen verzuimden gemiddeld 22,6 dagen in 1971 en 1972 resp 19.8 en 20.4) en vrouwen 24,5 •agen (20.7 en 23.4) Het aantal ziektemeldingen steeg van 51.456 in 1972 tot 53.758 in 1973- Het gemiddeld aantal ziektemeldingcn per werknemer bief ongewijzigd: 1,6. De samenstellers constate ren opnieuw, dat naarmate men ouder wordt men ookj vaak zieker ls. Het Tweede-Kamerlid Fle- vez (KVP) heeft minister de Gaay Fortman (binnenlandse zaken) vorig jaar al vragen gesteld over het toenemende ziekteverzuim bij onder meer defensie. De regering liet we ten, dat er op het ogenblik een uitgebreid experiment wordt genome, i naar de oorzaken van het ziekteverzuim, zoals angst voor inkrimping, reorganisatie of overnlaatsing. onzekerheid over de toekomst, weinig ar beidsvreugde en onderlinge spanninger Het expe-iment is rog liet. afvocintpn. Ook de centrales van overheidsperso neel ziin bij het onderzoek Ingeschakeld. (Van onze redactie binnenland) BREDA De belangen groep „Rechten voor al wat leeft", roept producenten en consumenten van eieren die niet uit de intensieve veehou derij („legbatterijen") afkom stig zijn, op zich op te geven bij een centraal bureau (Hoge- weg la in Raalte, tel. 05720- 1598) om te komen tot een betere coördinatie. Vooral in de steden zijn mensen die al leen eieren wilen kopen van vri; rondlopende kippen en tot nu toe weten zij mestal niet goed waar ze daarvoor terecht kunnen. De belangengroep „Rechten voor al wat leeft" wil daar wat aan doen en denkt er in dit verband ook aan deze eieren te voorzien van een stempel. DEN HAAG (ANP) De rechtbank in Den Haag heeft gisteren in de zaak van het 33-jarige ex-gemeenteraadslid van Rijswijk, J.L. aan wie het begaan van ambtelijke corrup tie ten laste was gelegd, de dagvaarding nietig verklaard. De officier van justitie had tegen L. zes maanden gevan genisstraf geëist, waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. L. had voor de rechtbank toegegeven dat hij in 1973 en 1974 in veertien gevallen van R'iswiikerc oen bedrag van totaal f 20.000,- had aangeno men om hun een woning- of huisve°tin?svergunning of een wao-uitkorinc te bezorgen. Hij zei tegen hen het geld nodig hebben om ambtenaren en ledpn van de huisvestingscom missie om te konen. In feite benaderde hii echter geen amb fF»naron mot het geld en hield hij znn cbënten aan het lijnt- i-v UTe+ ftplri cuaVvnlikte hii zelf. Voor do T-eobtbank had hij 'i">b vpHodierd door t.e zeggen dat hii de gpld^edragen nooit als giften had beschouwd, maar als leningen. Later heeft hii ook alles terugbetaald. (ADVERTENTIES)

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 15