NEDERLANDSE JAAR VAN DE VROUW'GEOPEND TENDENTIEUZE BERICHTGEVING IN ITALIAANS WEEKBLAD Speculaties rond opvolging Alfrink Zeven maanden geëist voor verbergen Aage M. ïïw beste wonen begint bij BEEUWUR R] I® Prins Bern hard heeft Mexico niet om olie gevraagd (ompulercentrum Hcrv. Kerk in de as; schade 8 min. Europees voorstel voor Euro- Arabische dialoog binnenland ^ÜPu.Ar. v Ti* Dolle Mina Onderzoeken Alfrink moet blijven Duur betaald Simonis - Gijsen Kandidaten Opstand op Maiagasië ^eëindi^d Prinei pe-akkoord klein-melaal e.a.o. T% 17==5 Inkrimping troepen in centraal Europa weer in impasse V ragen om hi VRIJDAG 14 FEBRUARI 1975 13 (Van een onzer verslaggeefsters) DEN HAAG Het Neder landse Jaar van de Vrouw is gisteren in Den Haag geopend met veel instemmende woor den en met enkele ifrotesten van de kant van Dolle Mina. Belangrijkste gast. n tijdens het officiële gebeuren waren mevrouw Hzlvi L. Sipilii, se cretaris-generaal van liet Inter nationaal jaar van de Vrouw der Verenigde Naties, konin gin Juliana, minister W. van Doorn van CRM en minister J. Pronk van Ontwikkelingssa menwerking. Daarnaast waren er talrijke vertegenwoordig sters van allerlei organisaties, d:» in de meeste gevaiDn voor en in sommige gevallen tegen 'iet Jaar van de Vrouw zijn. DEN HAAG Koningin Juliana woonde gisteren in de Haagse Ridderzaal een bij eenkomst bij van het Nationaal Comité Internationaal Jaar van de Vrouw. Op de foto Tfgen Is Dolle Min®'. üe le" bekijkt de vorstin een pamflet dat haar door twee Dolle Mina's werd aangeboden. den "Steren °bif "de binnen komst van de koningin in de Ridderzaal een waslijn met maandverband waarop „Jaar van de Vro-uw is doekje voor het bloeden" stond te lezen in rode letters. Aan de koningin en Heivi Sipiia werd het boek „Meid wat ben ik bewust ge- woraen vijl jaar Dolle Mina'' overhandigd om volgens Dolle Mina aan haar te laten weten wat échte emancipatie inhoudt. Met affiches waarop de tekst „Geen jaar, maar een léven voor de vrou-.v" verlie ten de Dolle Mina's de zaal. De protesterende vrouwen wer.'en niet in haar actie ge stoord. Dolle Mina is tegen het Jaar van de Vrouw, ofndat volgens haar emancipatie al ken bevochten kan worden en niet gegeven. De Nederlandse plannen (met name wordt de manifestatie in Utrecht ge noemd) kunnen e^ volgens haar oorzaak van zijn dat het initiatief van de Verenigde Naties zelfs een bedreiging Kan worden voor de werkelij ke emancipatie. De twee miljoen, die be schikbaar zijn voor de Neder landse acties kunnen naar ae mening van Dolle Mina betei aan zaken als crèches en om en bijscholing van de vrouwen morden besteed, dan aan een malige manifestaties en onder zoeken. Dolle Mina vindt dat er al genoeg is onderzocht en vindt dat er nu maar eens echt moet worden gewerkt aan de verbetering van de positie van de vrouw. Dolle Mina verliet gisteren het openingsgebeuren na het ontspannende gedeelte, waarin zangeres Cobi Schreider op trad. die op een aardige ma nier de rolpatronen van man en vrouw in haar liedjes naar voren bracht. Verder werd er een film getoond waarin een Surinaamse, een Joegoslavi sche en een Nederlandse vrouw over haar leven en ideeën spraken. Mevrouw Helvi L. Sipiia, wees er in haar toespraak op, dat liet Internationaal Jaar van de Vrouw een jaar moet zijn „waarin een nieuw tijd- nerk aanvangt, waarin over de liele wereld de vrouwen on derling solidair zijn en vrou wen elkaar als Partners be schouwen teneinde dat ene te he-ei ken waornaar wij allen streven: verbetering van de kwaliteit van het bestaan en het schappen van een nieuwe menselijker wereld". Volgens haar mogen de vrouwen n'ef langer met de armen over elk aar toekijken hoe de tijd voorbij 'nreten ze actief worden en helpen hij het oplossen van de proble men. Bij het begin van het Ne derlandse Jaar van de Vrouw bracht het Nationaal Comité het eerste nummer uit van het informatieblad „Zijwijzer", dat de activiteiten in het ka der van het Jaar van de Vrouw begeleidt. 'i commentaar «r 0|" p 5 juli van dit jaar wordt kardinaal Alfrink, aartsbisschop van Utrecht en de hoogste kerkelijke autoriteit in de Ne derlandse R.-K. Kerkprovincie, 75 jaar. Dat is de leeftijd, waar op bisschoppen tegenwoordig verondersteld worden hun ont slag aan te bieden. Rome kan zo'n ontslagaanvrage overigens weigeren. Wat gaat Paus Paulus doen? Wat gaat kardinaal Alfrink doen? Deze twee vragen houden zeer velen en niet alteen in Nederland al maanden intens bezig. Het is immers dui delijk, dat het in dit geval niet gaat om een normale aflossing van de wacht. De opvolging van kardinaal Alfrink zal van zeer grote, zelfs beslissende invloed zijn op de verdere ont wikkeling van de R.K. Kerkprovincie en de plaats van de ka tholieken in het geheel van de Nederlandse gemeenschap. De discussie over de koers van de katholieke kerk in Neder land moge de laatste maanden wat minder scherp gevoerd worden, iedere onbevangen waarnemer kan constateren, dat er onder een schijnbaar rustig oppervlak spanningen schuil gaan, die ieder ogenblik met vernielende kracht kunnen ex ploderen, Progressief en conservatief Nederland zitten nog midden in een gistingsproces waarvan de uitkomst onzeker is. In de afgelopen jaren heeft het er herhaaldelijk naar uitge zien, dat de interne spanningen te groot waren geworden, dat een scheuring onvermijdelijk zou zijn. Die ramp want dat zou het geweest zijn is telkens weer voorkomen kunnen worden. In hoofdzaak dank zij de wijsheid van het gezög van kardinaal Alfrink. Hij is het geweest, die, in onwankelbare Irouw aan Rome, de grote meerderheid van R.K. Nederland in stormachtige vernieuwingsprocessen bijeen heeft weten te houden. (Katholiek) Nederland kan kardinaal Alfrink naar onze me ning nog niet missen. Er is eenvoudig nog geen vervanger van zijn postuur. Het ogenblik lijkt ons gekomen om dit in alle vrijmoedigheid uit te spreken: tegenover Rome, tegenover de kardinaal zelf. *7e zitten elk aar maar aan te staren maar ze doen niets". Zo karakteriseerde minister Vredeling (Defensie) gisteren in de Tweede Kamer de ontwapeningsconferentie in Wenen, waar de Oost- en Westbloklanden schimmige onderhandelin gen voeren over wederzijdse ontwapening. Die onderhande lingen lijken vastgelopen te zijn: op wederzijds wantrouwen. En dus gaat de wereld door met de zinloze verspilling van miljarden, die anders benut hadden kunnen worden voor de bestrijding van de honger. Voor Nederland betekent dit een extra-uitgave van ruim veertig miljoen, die minister Vredeling - vanwege het Weense ontwapeningsgesprek in een wat al te optimistische bui aanvankelijk meende te kunnen bezu nigen. Met die bezuinigingsillusie vervalt ook het zoethoudertje waarmee Den Uyl-Vredeling hét verzet van een deel van hun achterban tegen de defensie-uitgaven probeerden te matigen Dat brengt de heren in een moeilijk parket. Ze zullen nu dui delijk moeten kiezen. Die keuze staat wel vast: dit kabinet maakt zich niet los uit de NAVO. Naar onze mening terecht niet. Dat dwingt dan an deren weer tot een politieke keuze. Hef eindresultaat van dit alles kan wat meer politieke duidelijkheid zijn. Een nuttige zaak maar met ruim veertig miljoen wel erg duur betaald. (Van een onze* verslaggevers) DELFT Het computercen trum van de Hervormde Kerk ln Delft is door brand volledig verwoest De Totale schade be draagt ongeveer acht miljoen gulden. In het computercentrum zijn twee miljoen leden van de Nederlands Hervormde Kerk- Jat is ca. zeventig procent van het totaal aantal lidmaten, ge- rögistreercl. Werknemers van de stichting die het computer centrum beheert, hebben de basisgegevens, waarmee de computer wordt gevoed, in ^iligheid kunnen brengen. Wel zijn banden met gegevens ran secundair belang verloren gegaan. DE Zuid-Koreanen hebben bij referendum in grote meerder heid hun vertrouwen in presi dent Park Tsjoeng Ilie her nieuwd. Meer dan 80 procent van de stemgerechtigden heelt ?estemd. Meer dan acht mil joen spraken zich voor de pre "ident uit, minder dan drie rodjoen tc,ieu. DUBLIN (ANP) Het zie: er naar uit dat. de Europese ministers van buitenlandse za ken er gisteren in Dublin in geslaagd zijn overeenstemmi g te bereiken over een moge lijke oplossing van het con flict rond de Euro-Arabische dialoog. Volgens welingelichte confe rentiekringen wil men de Arabieren voorstellen te be zinnen met overleg tussen deskundigen. De vraag of de Palestijnse bevrijdingsorgani satie PLO al of niet mee doel (een Arabische eis) 7.011 dar» omzeild kunnen worden door slechts uit tegaan van de formule dat er twee delegaties zijn: een Eurooese en epn Arabische. Er zal dan dus geen sorake meer zijn van vertegenwoordigers van de ne gen Europse landen en de 21 Arabische leden van de Ara bische Liga. In de wandelgangen van het Dublin Castle werd gisteren opgemerkt dat de Europeanen h ermee de zwarte pioet" in h-pp^n ui de Arabieren (Van onze correspondent) ROME De opvolging van kardinaal Alfrink als aarts bisschop van Utrecht in de zomer van dit jaar blijft een op.cn zaak Ondanks recente publikaties in een Italiaans weekblad over die opvolging is uiteraard nergens in of rond het Vaticaan bevestiging te verkrijgen van de be wering dat paus Paulus kardinaal Alfrink in geen geval zal vragen om langer dan de „pensioengerechtigde leef tijd" aan te blijven. Nadat reeds in de afgelopen weken en maanden in diverse Nederlandse dagbladen specu laties over Alfrinks opvolging zijn verschenen, heeft nu ook de Italiaanse pers ontdekt, dat de Nederlandse kerkprovincie wellicht opnieuw in de inter nationale belangstelling kan komen, als beslist moet wor den over wie de zetel van kardinaal Alfrink moet gaan bezetten, nadat hij zijn ontslag aan de paus heeft aangeboden. Volgens het Italiaanse week- hlad L' Espresso zou de paus vastbesloten zijn om Alfrink in geen geval te vragen langer aan te blijven. Goed geïnfor meerde inlichtingenbronnen bij het Vaticaan zetten bij die newering de grootst mogelijke vraagtekens- Om te beginnen kan een dergelijke bewering uitsluitend van de paus zelf afkomstig zijn, en het is uitge sloten dat de paus nu reeds ten opzichte van de pers dit. soort definitieve mededelingen zou doen. als nog geen der betrokkenen is ingelicht. Het Italiaanse weekblad schrijft, dat het Vaticaan be gonnen is de traditionele lijn van Simonis-Gijsen voort te zetten, vooral door de benoe ming van een Rome-trouwge- zinde aartsbisschop, alsof kar weit pp. Kardinaal Willebrands, presi dent van het Secretariaat voor de eenheid van de Christenen, zou kandidaat zijn, evenals üe al eerder als volledig outsider genoemde monseigneur Karei Kasteel, werkzaam in Rome bij de Propaganda Fide. Kardinaal Willebrands (66) is voor commentaar onbereikbaar omdat hij in verband met het overlijden van zijn vader mo menteel in Nederland ver blijft. Ook bij de familie Kas teel is gevraagd commentaar minimaal. De heer Kasteel senior, oud- ambasadeur „uit de school van Luns", zoals het Romeinse weekblad weet te melden, zegt dat zijn zoon meer kans heeft op Alfrinks op volging dan hijzelf. „Maar er worden langzamerhand ik- weét-niet-hoeveel mensen als opvolger genoemd". „Ik vind het niet zo fijntjes om over de opvolging te praten, terwijl de kardinaal nog volledig in functie is. Wie weet nu eigen lijk precies wat de Heilige Vader voornemens is?", aldus de heer Kasteel Het ligt voor de hand dat de Italiaanse dag- en weekblad pers de komende maanden tel kens weer verhalen gaat bren gen in verband met de aan staande opvolging van Alfrink. L'Espresso baseert, alle prog nose? op min of meer achter- haalde tegenstellingen tussen Rome en Nederland. Het Itali aanse blad meent dat welke diuaal Alfrink dat niet zou zijn! Bij de Congregatie van de Bisschoppen, het Vaticaanse ministerie" dat zich speciaal met de bisschopsbenoemingen bezighoudt, is geen enkel com mentaar verkrijgbaar. De nogal tendentieuze bericht- geving in genoemd Italiaans weekblad is gefundeerd op ou de conflictstof tussen de Ne derlandse kerkprovincie en het Vaticaan. Op grond bijvoor beeld van de Nijmeegse kate- ohismus en de verwikkelingen rond het pastoraal concilie in Nord wijkerhout, constateert het blad dat het Vaticaan met alle geweld een traditionele bisschop op Alfrinks zetel wil zien. Het Italiaanse blad is kenne lijk niet voldoende op de hoogte van de meest recente ontwikkelingen tussen Neder land en Home, en is met name niet op de hoogte van de kli maatsverbetering tussen de paus en de kardinaal persoon lijk. L'Espresso beweert dat ooik nu weer Rome geen bood- schian zal hebben aan de voor dracht van het Utrechts kapit tel betreffende Alfrinks opvol ging. Men zou reeds een kan didaat voorhanden hebben, maar de genoemde namen roe nen ogenblikkelijk wantrou- DEN HAAG (ANP) De 32-jarige „meesterkraker" Aa ge M. heelt gisteren als getui ge voor dc rechtbank in Den Haag verteld, dat hij vorig jaar zomer zes weken onder de naam Gerrit van Veen on dergedoken heelt gezeten op een adres aan de Schenkkade in Dei Haag. Hij was toen nadat het Hof ii hem veroordeeld gevangenisstraf voortvluchtig Leeuwarden had tot een van viere neenhalf jaar wegens een gru- te serie kraken. Vanuit het adres aan de Schenkkade on dernam hij ook zijn escapades naar de Rijswijkse recher- cheür Helma V. Aage was als getuige ge dagvaard in de zaak tegen de 43-jarige Hagenaar Jan van der Z die hem de woonruimte op de Schenkkade had ver huurd Tegen Jan eiste de of ficier van justitie, mr. C. van Steenderen gisteren zeven maanden gevangenisstraf met aftrek van vijf weken voorar rest die Jan intussen heeft ondergaan. Deze eis gold het opzettelijk verbergen van Aa ge M aan de nasporingen van oolitic en iustitie. alsmede de Hoor Van H -r Z erkende leve- rng van een pistool aan een Hagenaar, midden vori; jaar Jan had onlangs al terecht gestaan op dezelfde dag dat de officier van justitie tegen Hel ma vier maanden onvoorwaar delijke gevangenisstraf had gevorderd. Helma is inmiddels door de rechtbank vrijgespro ken, maar zal opnieuw voor het hof terecht moeten staan, omdat de officier van justitie in beroep is gegaan. Nadat Jan van der Z. bij de politie na zijn aanhouding op 6 augustus vorig jaar zou hebben toegege ven dat hij wel wist wie hij zijn huis verhuurd had, kwam hij daarop voor de rechtbank volledig terug. De rechtbank besloot daarom Aage en enke le anderen alsnog als getuigen op te roepen. Ook gisteren zei Jan dat hij niet beter wist dan dat hij verhuurd had aan ene Gerrit van Veen De raadsman, mr VG T.J Jensen, stelde dat de officier geen narde oewijzen op tafel heeft kunnen leggen waaruit af te leiden zou zijn dat Jan ind""Ha-H wist dat hii met Aage te Hoen haH. Hij vroeg op dit ount van de ten lastelegging rriicnr.'iak De reebtbank zal donderdag 27 februari uitspraak doen. TANARIVE (AFP) De leden van de opstandige mo biele politie op Malagasië heb ben zich ailen aan de strijd krachten overgegeven. Nadat de dag tevoren al een deel van de rebellen gehoor had gegeven aan de oproep tot overgave van de nieuwe macl'rtneober, generaal Gilles Ajidriamahazo, verlieten giste ren de overige politiemannen het kamp van Antanimora. waar zij zich hadden ver schanst. De mobiele politie wordt verantwoordelijk gesteld voor de moord op het staatshoofd kolonel Ratsimandrava die dinsdagavond werd doodge schoten, toen hij per auto van een kabinetsvergadering naar huis terugkeerde. DEN HAAG (ANP) Par tijen bij de negen collectieve arbeidsovereenkomsten die sa men als de cao-metaalnijver- heid plegen te worden aange duid met samen 240.000 werk nemers hebben gisteren in principe overeenstemming be reikt Dit voorlopige resultaat zal nu aan de betreffende beleids- instanties worden voorgelegd, Dit resultaat wijkt weinig af van hetgeen eerder deze week tp. tafel lag. zoals toen is be richt Per 1 maart a.s. gaat een loonsverhoging in van 1.4 pro cent met een minimum van 20.50 en een verhoging van de vakantietoeslag van 7.4 tot 7.8 procent, met een minimum van f 1.400 voordraohit van het Utrechts kapittel, met name over vicaris Vermeulen, in Romeinse ogen ongenade zal vinden. Het blad baseert dat enigermate op de bekende tegenstellingen tussen Rome en Utrecht en het haalt de benoemingen van Simonis en Gijsen aan als voorbeelden dat het Vaticaan ten 'koste van alles de traditionele lijn in Holland wil herstellen en alle voordrachten van welk kapit tel dan ook terzijde schuift. Van diverse goed ingelichte kringen in het Vaticaan wordt het verre van uitgesloten ge acht dat de pauis kardinaal Al frink zal vragen om voorlopig de Nederlandse kerkprovincie te blijven leiden, totdat men een duidelijker beeld over diens opvolging heeft verkre gen. HET Amerikaanse departe ment van defensie heeft Ame rikaanse lijn vliegtuig en inge schakeld om gedurende tien dagen munitie naar Cambodja te vervoeren In plaats van 10 worden in die periode 20 vluchten per das uitgevoerd. DREMPELVRIJE klinieken in de vier grote steden en mel dingsplicht voor artsen moeten helpen de toename van de ge slachtsziekten in Nederland te li if te gaan. De meldingsplicht zal waarschijnlijk 1 januari 1976 van kracht worden. LEVER's zeep-maatschappij te Schiedam heeft meegedeeld dat de afleveringsprijzen voor de groothandel van haar toilet zeep en deodorantzeep met in gang van 17 februari met resp. 10 en 5 procent zullen worden verlaagd. De prijsverlaging mogelijk geworden door de daling van de prijzen van en kele grondstoffen die bij de zeepfabricage gebruikt wor den. HET Spaanse staatshoofd ge neraal Franco h°eft gratie ver leend aan drie Kroatische na tionalisten, die in 1974 tot 1 jaar gevangenisstraf waren veroordeeld wegens de kaping van een Zweeds vliegtuig. Het drietal, dat lid zou zijn van de rechts-extremistische Oestasji beweging, kaapte in 1972 in Malmoe een vliegtuig om de vrijlating van zes Kroaten in Zweden af te dwingen. (ADVERTENTIE) Nederlands grootste woninginrichting 18000 m2 kljkpiezier 3000 meubel- en woningtextiel- kollekties Rotterdam, Binnenwegplein, 010-141800 Amsterdam, Stadhouderskade 3, 020-160491 Hilversum, Leeuwenstraat 45/47, 02J50- 14565 Tilburg, Spoorlaan 340, 013-422326 Venlo, Koninginneplein 46, 077- 16618 VRIJ TOEGANG, elke werkdag, óók zaterdags, van 9 tot 17 uur 30. Op koopavonden tot 21 uur. 's Maandags gesloten. Ondanks de ongewoon mitde temperaturen voor de tijd van net jaar, ook in Berlijn, woont daar toch iemand die nog in üe komst van de winter ge looft- De politie ontdekte dat een onbekende dief op een terrein van de spoorwegen vier ton bruinkoolbriketten had gestolen. if Pessimist. it In een ander dagblad, Het Parool, schrijft Simon Carmig- gelt onder de pseudoniem Kronkel dagelijks erg leuke stukjes. Eens in de twee we ken publiceert hij curiositeiten uit de dagbladen. ir Hij had nu ook een adver tentie uit De Slem. Deze: „Te koop: een paar gedragen he renschoenen, wegens geboorte van een tweeling". Simon Car- miggeit loofde zelf een paar gedragen damesschoenen uit voor degene die de samenhang tassen die twee feiten overtui gend duidelijk kon maken. Een van de Inzenders had hem reeds geschreven: „De vader liep natuurlijk van trots naast zijn schoenen en had ze dus niet meer nodig". Wie gaal Kronkel nu verder helpen? Probeer het ook eens. Wellicht meldt de werkelijke schoenenverkoper zich wel- „Sommige mensen zetten hun stem kracht bij, wanneer zij hun argumenten kracht zouden moeten bijzetten" (Sa- mu Johnson). Die vakbondsdemonstratie is alleen voor leden: om te voor komen dat er werkgevers ko men. it Voor de objectiviteit: Vol gens het Amerikaanse huisurt- senbiad >s de hond althans in de VS zeker niet altijd 's- mensen beste vriend. Het blad heeft vastgesteld dat elk jaar ongeveer 1.800.000 Amerika nen door honden worden gebe ten. De werkgroep Kerk en Sa menleving in het bisdom Bre da heeft een affiche laten ma ken ter ondersteuning van de oproep in de vasten één dag per week sober te leven. Een flink deel van de eerste opla ge van de affiches is echter afgekeurd. if Er zaten vetvlekken in. Met dank aan de dent" van het bisdom- ir „pres i- Dank voor uw aandacht. MERIJN WENEN (Rtr) De sovjet- Unie en haar bondgenoten hebben gisteren op de confe rentie in Wenen over troepen- verrtnndering in centraal-Eu- ropa voorgesteld de sterkte van de grondstrijdkrachten in dit gebied onmiddelijk op het huidige niveau te bevriezen Het voorstel is door verte genwoordigers van de weste lijke landen verworpen. Om dat het volgens hen de huidige onevenwichtigheid op militair gebeid zal bestendigen. SOESTERBERG (ANP) Prins Bern hard heeft Mexico niet om olielevering gevraagd. Hem is door het hoofd van de Pemex. de Mexicaanse staatsoliemaatschappij, ge vraagd ol Nederland Mexicaanse olie zon willen afnemen en de prins heeft hierop geantwoord, dat hij dit aanbod in Nedeiland zou overbrengen. De prins heeft dit gisteren bij zijn terugkeer in Neder land in antwoord op vragen van journalisten meegedeeld. Hij kwam om tien voor half- drie in de regeringsfellowship op de vliegbasis Soesterberg aan, waar hij door koningin Juliana en namens de regering door minister Van Agt van Justitie werd begroet. Tijdens een lunch, die de prins was aangeboden, heeft dit gesprek met het hoofd van de Pemex plaatsgevonden. De Mexicaan had de prins ge vraagd, of hii wel wist. dal Mexico in het afgelopen jaar voor het eerst olie had geëx porteerd. Hij had daaraan de vraag toegevoegd, of Neder land Mexicaanse olie wil afne men. Mexico znv dan bijvnnr- beeld olietankers, waarvan het land een aantal moet bestellen. in Nederland kunnen laten bouwen. Prins Bernhard vertelde verder, dat hij voor zijn reis bedrijfsleven had gepleegd, overleg met het Nederlandse Het bedrijfsleven heeft hem verzocht een aani-ii verzoeken over te brengen en dat heeft de prins gedaan De contacten nierover zijn zeer bevredigend verlopen. Volgens de prins zijn al deze verzoeken aan •aard. Uit de door hem bezoch te landen is de prins évèneensi 3on aantal aanvragen meege-1 geven, die in Nederland aan! de betrokken bedrijven en m stellingen worden doorgege ven. i!p vraagt men overal om Neder landse hulp voor de ontwikke ling van de landbouw. Men zou graag van de diensten van Nederlandse deskundigen ge bruik maken en ook werd ge vraagd om Nederlandse land bouwmachines. Verder is hulp gevraagd voor irrigatieprojec ten. Aan Columbia dat grote kolenreserves heeft, waar schijnlijk de grootste kolenre- serves van geheel Zuid-Ame- rika, heeft de prins aangebo den in Nederland om uitzen ding van mijnbouwdeskundi- gen te vragen, die Columbia bij de ontginning van ziin kn- 'enre®erves kan hMoen bij de verbetering van ziin oommuni- -"ïf^net. De prins bevestigde in ant woord op vragen dat hij in iptember 1973 hel voorste1 leeft gedaan om van de Sinaï- voestijn een ratuun'eservaat le maken üe prins heeft tij dens zijn bezoeken gebruik emaakt van de gelegenheid m besprekingen te voeren m jp hoedanigheid van presi- -an het World Wild Life •'una

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 13