Raad van kerken achter soberder levensstijl Macht op Malagasië in handen van militairen J, Prins eerlijk Ratsimandrava: de Cromwell van Malagasië Vaarbewijs pleziervaarder (nog) niet nodig LEDEN MOBIELE POLITIE GEVEN ZICH OVER NA MOORD OP STAATSHOOFD an; BOTSING IN DE MIST Apotheker, Nederlands fabrikant en veehouder in arrest Overleg twee Deense partijen over nieuw parlement mislukt Schwarz uit fractie V.P. van Zuid-Afrika gezet Protestbrief PTT-vrouwen KINDERFEESTJE? CHOCO PRINCE tmBIuMaZ door JAN WINTRAECKEN ILLEGALE HANDEL IN ANTIBIOTICA VOOR DIEREN RIJKS POLITIECOMM AND ANT Steeds meer gevallen van kinder mishandeling gemeld Gewestvorming DONDERDAG 13 FEBRUARI 1975 13 AMERSFOORT (ANP) Be raad van kerken heeft (fis- teren op zijn vergadering in Amersfoort besloten de leden- kerken op te roepen zich, ie der naar eigen aard, ten volle in te zetten voor een nieuwe levensstijl. De raad schaarde zich ook achter een serie con crete adviezen van een werk groep ad hoe. Deze opereert in het voetspoor van de beleids- conferentie van de kerken in Nederland (25 en 26 november in Lunteren), die krachtig heeft gepleit voor een nieuwe levensstijl, waarin het verant woordelijkheidsgevoel van al len voor de huidige en toe komstige generaties hier en vooral in de derde wereld, tot uitdrukking komt. Zoals bekend, is de werk groep geporteerd voor een soort wekelijkse vastendag. In het bisdom Breda wordt mo menteel al de vastentijd aan bevolen als een proeftijd voor het proberen van een nieuwe soberder levensstijl. Dit mag volgens haar niet tot misver stand leiden. De boventoon moet niet worden gevoerd door de woorden vasten en versoberen maar door nieuwe levensstijl, welke laatste be grip niet alleen slaat op con sumptie maar ook het om springen met tijd en op het klaar staan voor andere men sen- „Bovendien houdt nieuwe levensstijl", aldus de werk groep, ook evangelische bezin ning, meditatie en vernieu wing van menselijke relaties in". Het eerste voorstel van de werkgroep geldt een rijk ge- sohakeerde, gemeenschappelij ke aanpak van de kerken en ook van niet-christenen gedu rende het jaar september 1975-september 1976. Voor prinsjesdag is een bij eenkomst voorzien, waarop de kerken het werken aan een nieuwe levensstijl presenteren als een bijdrage aan een kli maat waarin politieke beslis singen kunnen worden geno men overeenkomstig de nood van de nationale en internatio nale samenleving. De Raad van Kerken zal binrmen af zienbare tiid een hoorzitting van landelijke actiegroepen en het sen'ovenconvent van de in het parlement zittende politie ke partijen organiseren. TANANARIVE (AP) Na de moord op de vorige week geïnstalleerde nieuwe lei der van het eiland Malaga sië, kolonel Ratsimandrava, heeft een militair comité de macht in het land overge nomen. De nieuwe leiders hebben het land onder de krijgswet geplaatst en het uitgaansver bod verlengd omdat zij vrezen voor een burgeroorlog wan neer de spanning tussen de verschillende volksstammen op het eiland toeneemt. Het militaire comité bestaat uit 19 officieren die de zes provincies van Malagasië ver tegenwoordigen. Tot voorzitter is generaal Gilles Andriamazo Het vorige week benoemde Aaatshoofd werd zoals wij gis teren meldden dinsdag op weg naar zijn woning neergescho ten. Later bezweek hij in een ziekenhuis aan zijn verwon dingen. Via de staatsradio is bekend gemaakt dat leden der mobiele politie verantwoorde lijk zjjn voor de moordaan slag. Een groot contingent militai ren heeft het politiekamp An- tanimora omsingeld. De voor zitter van het nieuwe militaire bestuur heeft kolonel Bre- charvl Rajaonarison opgeroepen om het kamp ongewapend te verlaten en zich aan te geven. Opstandige leden van de DEN HAAG (ANP) De aktiegroep protegerende PTT- vrouwen meent dat spreiding van de centrale directie der PTT naar het noorden tot ge volg zal hebben dat heel Ne derland hogere PTT-tarieven zal moeten gaan betalen. „Dit heeft de actiegroep ge zegd in een brief aan Provin ciale Staten van Groningen en Friesland en aan de gemeente besturen van de hoofdsteden van deze provincies. mobiele politie hebben gehoor gegeven aan de oproep van het nieuwe bewind om zich over te geven. Diegenen die zich overgaven waren in burger. Zij werden overgebracht naar fort Du chesne en kazerne waar de autoriteiten hun en huin gezin nen bescherming hadden aan geboden in ruil voor hun over gave. Tevoren hadden militairen die hef; kampement hadden omsingeld, anderhalf uur ge schoten om de rebellen te be wegen om zich over te geven. Er zouden geen slachtoffers zijn gevallen. Het is niet bekend of ook kolonel Brechaird Rajaonarison Zich heeft overgegeven. Hij is de man diie op 3 december zou hebben gepoogd het be wind van president Ramanant- soa omver te werpen. KOPENHAGEN De on derhandelingen tussen de twee grootste politieke partijen van Denemarken om te komen tot vorming-.van een kabinet dat op een meerderheid in het parlement kan rekenen, zijn gisteren mislukt. De leider van de sociaal democratische partij, oud-pre mier Anker Joergensen, zei dat hij nu een socialistisch minderheidskabinet zou for meren om 's lands economi sche problemen aan te pak ken. Joergensen sprak nadat hij een onderhoud van een uur had gehad met de waarnemen de premier, Poul Hartling, lei der van de liberale partij. De socialistische leider, die kan rekenen op 53 zetels van de 179 zetels in het Folketing, zei dat hij hoopte vandaag zijn minderheidskabinet aan konin gin Margrethe te kunnen voor stellen. (ADVERTENTIES) db I "zetck Choco Prince geeft leuke uilnodigfngskaartjesl In elk netje Choco Prince zitten er twee verpakt. En er zijn ook nog gratis prinsenkronen voor het Ifhele kindergezelschap. Schrijf een briefje naar General Biscuits Co. N.V., Juliana van Stolberglaan 118, Na arden. en sluit ƒ1,aan postzegels bij voor verzendkosten. Laat maar weten hoeveel u er wilt ontvangen (maximaal 20 stuks en zolang de vooraad strekt) CHOCO PRINCE DE TOPTRAKTATIE BIJ ELKE FEESTELIJKE GE^GENHEJO^^^ Malagasië, vierde op de ranglijst van grote eilandon, telt acht miljoen inwoners. De geschiedenis van het land wordt gekenmerkt door rivali teit en onenigheid tussen de volksstammen in de binnen landen en de stammen in het kustgebied. Malagasië is sinds 1960 onafhankelijk van Frank rijk, waarvan het 75 jaar een kolonie is geweest. Na 12 jaar burgerregering kwiam generaal Gabriël Ra- manatsoa in 1972 aan de macht via een staatsgreep. Hij trad 25 januari af na de waarschu wing te hebben geuit dat het land op de rand van een bur geroorlog stond. Na de moordaanslag op ko lonel Ratsimandrava hebben generaal Ramanantsoa en an dere vooraanstaande politici ex tra bewaking kregen. Op alle strategische punten in de hoofstad hebben pantserwagens post gevalt. (Zie ook elders op deze pagina) Zullen we de prins misschien een beetje met rust laten? Gaat die man helemaal naar Mexico om tijdens een after- dinner-wandeling in de tuin van president Luis Echeverriu langs zijn neus weg een olie- balletje op te werpen. Eche- verria vrngt die bal, legt 'm dood en geeft een op maat gesneden dieptepass terug Prins Bernhard dribbelt enke le tegenstrevers, zet de andere kapers op de kust met een schijnbeweging op het ver keerde been en verdwijnt met Echeverria in het prieeltje, 1-0 voor Oranje. Wat doet het thuisfront? De meerderheid knikt instem mend zonder daarbij het hoofd te bewegen. Maar he' t"~se Ka- merli .i Van der Hek loopt rood aan, stelt Den Uyl met een een se pittige vragen en holt naar de televisie alwaar hij met de krachtige steun van zijn ondervrager een berg van giftige enormiteiten prijs geeft, die de crocusjes terug de grond injagen. Van der Spek van de PSP wil niet achterblijven en overweegt zich ook te gaan opwinden. Hek en Spek willen helemaal geen Mexicaanse olie en zeker niet als die via prinselijke en Shell-kanalen bij Lobith of waar dan ook ons land zou binnenstromen. Principieel tot In de kou- Bernhard zou in enkele Zulda- merikaanse landen in afspraak met regering en producenten wat aan industriële promotie doen. De verse Mexicaanse olie was daarbij niet ter tafel gekomen. En nu menen Hek en Spek, dat de prins de hem kennelijk ten huize gf ten tui- ne van Echeverria geboden scoringskans had moeten laten liggen. Hij had hoofdpijn moe ten voorwenden. Of moeten vragen of hij eerst even met premier José II Gufo mocht bellen. Mogelijk had hij ook moeten zeggen het allergrootste ver trouwen te hebben in de punc tuele levering van genoegzaam eerste kwaliteitsolie door onze Arabische vrienden. Spek zelf, keihard tot op het bot zou Echeverria toegesnauwd heb ben van: „Ga jij maar ergens anders leuren met je rotolie." Hek trouwens ook. Kan die jongens wat schelen als straks bij de volgende olieboycot heel het vaderland plat en au to's en brommers op stal gaan. Olie? Graag, maar geen drup van Bernhard als die daartoe geen nadrukkelijke opdracht hadBloedrood. Het zit natuurlijk dieper. Spek vraagt dan ook aan Den Uyl: „Hoe is gewaarborgd dat uitla tingen van de prins, die op enigerlei wijze het staatsbe lang raken, in overeenstem ming zijn met de verantwoor delijkheid en het beleid van de regeri-ng?" Het juiste ant woord op deze aloude vraag luidt natuurlijk: „Zulks, me neer Van der Spek, is op ge nerlei wijze gewaarborgd en aangezien men de prins niet kan muilkorven en deze zich dat ook niet zou laten welge vallen, blijft als enige waar borg over het opdoeken van de monarchie." Iedere intelligente democraat is in hart en geest republikein. We zijn dus naar schatting met een honderdtal leden van begeerte van de niet gestichte republikeinse partij. Maar ei is niet één intelligente Nedei- lander te vinden, die hier en nu onze monarchie zou willen afschaffen. Op de vraag: Ko ning of president? luidt het overweldigende antwoord: President! Mits Juliana blijft en de stoel warm houdt voor Beatrix. De nuance is niet oranjekleurig. Zoals de socialisten hebben le ren leven met kapitaal, kapi talisme en kapitalisten, zo moeten ze leren leven met de monarchieDat zal best luk ken. Adaptatie is een hoofd deugd der roden. En nu zou het heel wat makkelijker zijn als je over een doofstomme koningin en een bij voortdu ring benevelde gemaal be schikte. Maar dat geluk is ons helaas niet beschoren. En dan kan het al eens gebeuren, dat een lid van het hoge huis een uitspraak doet of een hande ling verricht, die niet te loven en in effect niet recht evenre dig is aan de ten grondslag liggende onkunde. Maar als prins Bernhard, toen In Mexico, bij Echeverria eens even beminnelijk informeert naar de route van de Mexi caanse petroleumkar, en Spek en Hek gaan daarvan op de kast, dan is hen de partijko karde in het verkeerde keel gat geschoten. Ik dacht dat Bernhard niet meer gedaan heeft dan zijn burgerplicht vervuld. Daar verdient hij niet eens een medaille voor. Ste-l je voor, dat hij geen bal had opgeworpen- Dat een week la ter de sjeiks de kranen weer eens dicht draaiden. Dat de Mexicaanse olie naar België ging na een lobby van Albert en zijn aanzienlijke Paola. Dan had je Hek en Spek moe ten horen. Kardinaalrood. Tijdens zeer dichte mist zijn op de autoweg Frank furt - Kassei, ter hoogte van Friedberg, 60 auto's op elk aar gebotst. De chauffeur van een vrachtwagen kwam om het leven, terwijl 5 per sonen zwaar gewond raak ten. Vijf wagens gingen ln vlammen op. De drukke snelweg was urenlang ge stremd. KAAPSTAD (RTR) De crisis in de grootste blanke oppositiepartij van Zuid-Afri ka, de Verenigde Partij, is gis teren verder verscherpt door de schorsing van Harry Schwarz als lid van de VP- parlementsfractie. Schwarz is VP-Ieider in de provincie Transvaal en een van de pro minente figuren van de meer progressieve vleugel van de Verenigde Partij. Hij wordt gezien als de mogelijke nieu we leider van de hervormings partij, die zich dinsdag heeft afgescheiden van de VP. (Van onze red?-tic buitenland) TANANARIVE Kolonel Richard Ratsimandrava, het staatshoofd van Malagasië dat dinsdagavond werd vermoord, werd wegens zijn eenvoudige levenstijl wel „de Cromwell van Lagasië genoemd. Hoewel hij een militaire loopbaan had gekozen, lag zijn voornaamste belangstelling op sociaal-economisch terrein Zijn ideaal was het land door middel van een revolutie zon der bloedvergieten een beter economisch en sociaal bestel te geven. Toen hij nog minister van binnenlandse zaken was onder generaal Ramanantsoa werd een begin gemaakt met de BRUGGE De onderzoeks rechter bij het parket van Brugge heeft maandag een ar restatiebevel uitgevaardigd te- ïen E.V.H., apotheker uit Ze- aelgem, tegen W. de B. een fabrikant van antibiotica uit Loon op Zand en tegen J.G. een veehouder uit Zedeigem. Ook de echtgenote van de apothe ker en nog een andere vrouw jverden voorgeleid, maar na men weer op vrije voeten ge steld. De aanhouding houdt ver band met overtredingen op de Belgische wet van 1921 op de geneesmiddelen, giftige stoffen en verdovende midde len. Het drietal heeft, volgens het parket die wet de laatste tijd nogal duchtig met de voe ten getreden. Met name wei den geregeld aanzienlijke hoe veelheden antibiotica vanuit Nederland naar Zedeigem ge bracht. Door de apotheker werden ze dan verkocht aan landbouwers, die ze voor hun dieren gebruikten. De zaak ls aan het licht gekomen, omdat b(j ziekten de dieren op de door de veearts voorgeschre ven antibiotica niet meer rea geerden. Door de grote hoe veelheid die ze al hadden in genomen waren ze er immuun voor geworden. Vlees van die ren, die een te sterke dosis antibiotica hadden gekregen, was niet meer geschikt voor consumptie. De antibiotica werden op illegale wijze in België binnengebracht, met behulp van valse stempels en valse documenten. Rijkswach ters hebben de apotheek van boven tot onder doorzocht en een grondige inventaris opge maakt van wat er aan genees middelen zo allemaal aanwezig vorming van plattelandseom- munes fokonolona waar bij werd ingehaakt op oude tradities. Zijn talrijke tegen standers beschuldigen hem er van dat bij de Chinese com munisten navolgde, en zij pro beerden telletjes tegen zijn program te organiseren. Ratsimandirava was iin Tana narive geboren, maar niet uit de stam van oude machtheb bers, zoals wei meer eerzuch tige jongens van armoedige af komst ging hij naar Frankrijk voor een militaire opleidifig, Onder de Fransen diende hij in Marokko en Algerije: Naar Malagasië terugge keerd kwam hij op de voor grond, toen in mei 1972 stu dentenbetogingen en stakingen de toenmalige president Phili- bert Tsiranana dwongen de macht over te dragen aan ge neraal Ramanantsoa. In diens kabinet werd hij minister van binnenlandse zaken. In die pe riode sloeg hij in het zuiden een opstand neer waarbij hon derden doden vielen Ratsimandrava had vrijwel geen politieke aanhang, toen hij op 43-jarige leeftijd vorige week woensdag staatshoofd werd, nadat Ramanantsoa was afgetreden. In zijn eerste en tevens laatste verklaring ais hoofd van de staat deed hij een beroep op de 7,7 miljoen inwoners om stamgeschillen te vergeten en alle energie te gebruiken voor een verbete ring van de economische situa tie, die sterk verslachterd was door de snel groeiende infla tie. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Een vaarbewijs voor de pleziervaarder lijkt in de naaste toekomst geen verplichting te worden. Aan de hand van verkregen aanvarings- en ongevallenrij fers is de onmiddellijke noodzaak van een vaarbewijs voor de pleziervaarder nog niet duidelijk af te leiden. Dit stelde gisteren in Amster dam mr- A.P. Mensert Spaan derman, commandant district Dordrecht (Zuidwest-Neder land) van de Rijkspolitie te water. Uit gegevens van de Rijkspolitie te water over de Jaren 1969 tot en met 1973 is vast komen te staan dat gemid deld jaarlijks twee dodelijke ongevallen zijn te betreuren met als oorzaak: aanvaring, botsing en o.a. overvaren. Hel aantal ongevallen te water is wel groter, maar dat wordt veroorzaakt door onvoorzich tigheid: overladen van kleine boten, kapseizen bij slecht weer en verder bijvoorbeeld geen kennis van invloed van stroom of wind- en getij wer king. Volgens mr. Mensert Spaan derman zijn er geen gegronde redenen voor het vaarbewijs voor de pleziervaarder. In 1973 was het aantal aan- en schadevaringen tussen pleziei- en beroepsvaart slechts 59. En dan te bedenken, dat momen teel zo'n 125.000 „recreatie schepen" in Nederland op het water zijn. De meeste aan- en schadevaringen komen mo menteel voor bij sluizen en op plaatsen waar van een water vernauwing sprake is. Voor de recreatievaart zou het daarom noodzaakelijk zijn dat juist op deze punten speciale maatre gelen worden genomen. Voorhands zou men kunnen volstaan met een vaarbewijs voor snelle motorboten, waai - bij bijzondere omzichtigheid ls geboden, en voor grotere vaar tuigen, alsmede enkele een voudige veiligheidsvoorschrif ten met betrekking tot de aan wezigheid van reddingsmidde len en dergelijke. In het conceptontwerp „Bin- nenschepenwet" wordt een vaarbewijs verplicht gesteld voor grote pleziervaartuigen (meer dan 15 kubieke metei waterverplaatsing) en voor motorboten die sneller kunnen varen dan 20 kilometer per uur. Deze mensen hoeven nog geen angst te kennen, want in de concept-wet wordt al ge sproken over de mogelijkheid dat de eigenaren van een schip zich binnen een jaar moeten melden en dan auto matisch in het bezit kunnen komen van een vaarbewijs „Naar mijn mening is de re creatievaart nog altijd een vei lige sport", aldus mr. Mensert Spaanderman, die zijn opmer kingen maakte aan de „voora vond" van de jaarlijkse HIS- WA-tentoonstelïing in de RAI te Amsterdam. Voor het eerst in de twintigja rige geschiedenis van de HIS- WA is de tentoonstelling in twee delen gesplitst: van vier tot en met 9 maart de HISWA zeil- en kampeersector en van 18 tot en met 23 maart HIS WA-motor. Het aantal expo santen op de Hiswa zeil- en kampeer is 323; op de HIS- WA-motor 237. Vorig jaar was het totaal aantal deelnemers 358- DEN HAAG (ANP) Bij de vier vertrouwensartsen in zake kindermishandeling zijn in 1973 628 gevallen van kin dermishandeling gemeld, 46 procent meer dan het jaar daarvoor. Dit blijkt uit een verslag van de interdeparte mentale commissie van kin dermishandeling aan de minis ters van Volksgezondheid en Milieuhygiëne en van Ju:»'itie. Over 1974 zijn nog geen cij fers bekend. Wel heeft de Rotterdamse vertrouwensarts J. J. Pieterse eind vorig jaar gezegd dat er over 1974 opnieuw een „zeer duidelijke stijging" van het aanta! meldingen te constate ren was. Volgens de commissie kin dermishandeling mag uit de cijfers niet geconcludeerd worden dat het verschijnsel kindermishandeling in omvang is toegenomen, maar weet men steeds meer de weg naar de vertrouwensartsen te vinden De commissie vindt dat de ex perimenten met het instituut vertrouwensartsen inmiddels voldoende gegevens heeft op geleverd om tot een meer de finitieve vorm daarvan over te Kunnen gaan Tn 1973 werkten vertrouwensartsen in Amster dam, Arnhem, Groningen en Rotterdam en sinds begin 1974 zijn er ook gevestigd in Leeu warden en Maastricht. p»o!ep iw pen 8riov«n voor deze rubriek moetan me» volledige naam en adres worden ondertekend. Bij publikatie zullen aeze vermteld worden. Slechts bij hoge uit sondering zal van deze regel worden afgeweken Naam en adres zijn dan bl| de redactie bekend. Pubükatle van brie ven (verkort of onverkort) betekent nleC dat de redactie het In alle gevallen eens Ie met Inhoud, c.q strekkln#. Op 12 november 1974 instal leerde de heer J. D. van der Harten, commissaris van de Koningen in de provincie Noord-Brabant, de gewestraad van het Streekgewest Weste lijk Noord-Brabant. In zijn in stallatierede stelde de heer Van der Harten: „Het valt ern stig te betreuren, dat de cen trale overheid er nog niet in is kunnen slagen een afgeronde visie over de toekomstige be stuurlijke organisatie te pre senteren". De voorzitter van de gewestraad drs. L. J. M. van de Laar, burgemeester van Bergen op Zoom, vroeg zich af: „Wat hebben we in Westelijk Noord-Brabant el- gelijk gedaan?". Hij beant woordde deze vraag met: „Wij hebben dat gedaan, wat geen uitstel kon lijden en wat doodeenvoudig een codificatie is van datgene wat er gegroeid is". Samenwerking tussen ge meenten die elkaar op allerlei punten van praktisch belang nodig hebben. Naarmate de gedachteont wikkeling over een bestuurlij ke herindeling van Nederland verder op gang komt blijkt meer en meer dat er grote verschillen aan inzicht be staan. Uitspraken als die van de burgemeester van Arnhem, de heer Roele, dat gewesten het resultaat zijn van de be hoefte aan schaalvergroting bij de gemeenten en aan schaal verkleining bij de provincies waardoor het huidige provinci ale bestuursniveau geheel kan vervallen staan lijnrecht tegen over die van de Commissaris van de Koningin in Noord-Bra bant, de heer J. D. van der Harten, die de provincie een belangrijke bestuurlijke taak blijft toedenken, ook als ei gewesten zijn. Dat verschillen van inzicht ook in West-Brabant te vinden zijn is gebleken bij het tot stand komen van het Streek gewest Westelijk Noord-Bra bant- Zeventien Westbrabantse gemeenten hebben gekozen voor onderlinge samenwerking to gewestelijk verband. De achttiende gemeente in dit ge bied, Ruophen, houdt zich af- ziidig. In Rucphen vindt men onbeperkte, ongelimiteerde overdraent van bevoegdheden aan het gewest te vee] ge vraagd. Het provinciaal be stuur stelt daar tegenover dat dat geen bezwaar is wanneer iedere deelnemer tot samen werken bereid en solidair is West-Brabant één groot ge- vindt men bovendien, dat in met de ander. In Rucphen west moet komen waarin ook Breda is ondergebracht. Ruc phen stelt, dat men voor sa menwerking is maar dat Rucphen door de andere ge meenten buitenspel is gezet omdat de andere zeventien ge meenten de Rucphense bezwa ren niet delen. In zijn nieuw jaarsrede roerde burgemeester H. Derckx van Rucphen de ge westvorming in het geheel niet aan. De burgemeester van Roosendaal en Nispen. de heer J. P. Godwaldt, sprak in de raadsvergadering van. 6 febru ari zijn teleurstelling over uit de houding van Rucphen. Je heer Van Hal, sprekend namen de centrale werkne- mersiijst in de raadsvergade ring van Rucphen op 26 no vember 1974 vindt het betreu renswaardig, dat de argumen ten en bewaren van Rucphen niet door de andere gemeen ten zijn overgenomen- De woordvoerder van de Katho lieke Werknemers in de ge meente Roosendaal en Nispen, de heer J. M. Geerssen. sprak in de raadsvergadering van 3 foKmsri de teleurstelling van dprp fractie uit over het feit dat de gemeente Ruenhen meent zieh afzijdig te moeten houden. Dat deze gang van zaken nok de V.V D in ons gewest met onhemerd laat blijkt uit mt-nn-Ven van de heer H. van xiTprt in de gemeenteraad van n--.„I-P,, wit moren niet aan de kant blüven staan want anders vrnrdt er n-'or Rucphen -onder Rnenbpn beslist". De nieuwe hpstnnrljjke op bouw van ons land is een Immens nrnhlenm. Het is maar te hnnpn dat de pnlitiei elkaar snnndiv vrnfen fp vin d -m en dat bet verlangen van de burger om meer bil het hestnnr te worden betrokken een belang rijk «Meren mag zijn bij hun oord eel s vorm i n g. ROOSENDAAL. H. VAN LIESHOUT I

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 13