Geslaagde optocht Kloosterzande Drukke boerenbruiloft in Hulst Carnaval in Nieuw Namen ten einde PRINS KRIEK IN „DE STERRE" „Drug is in WEINIG VARIATIE IN ONDERWERPEN I IN CONCORDIA PRIJSUITREIKING ,.- :7 "N Koewachtse jeugd trok in optocht door het dorp stad streek HULST HET ADRES Bejaarden- carnaval in St.-Jansteen Clinge Koewacht Terneuzen Sluiskil Kloosterzande Kruisvereiiigin g Hontenisse gaal op in regio St.-Jansteen Bijeenkomst verzamelaars postzegels druk bezocht Gemeentebestuiu ontvangt sporthelden Sas van Gent HOOFDINSP drughandel Wat regen WOENSDAG l: WOENSDAG 12 FEBRUARI 1975 1975 iWMüfwy In het Jaar van de Vrouw verwisselt va der de luiers (ADVERTENTIE) VOOR EEN GOEDE BRIE Leverancier voor alle ziekenfondsen Van onze ccxrregpondent) SINT-JANSTEEN Zo'n 150 bejiaiairden hebben gister middag in het verenigingsge bouw in Sint-Jansteen laten zien, dat ze evengoed mee kunnen doen me»; de carna valsviering als de wat jonge ren. Ooik nu weer was de prins met gevoftg op het even ement aanwezig. De bejaarden kregen een consumptie aange boden. Na het betoaiardenbal ver plaatste het carnavalsgebeuren zich even naar Heikant, waar het limonadebal werd bezocht Tot gitseravond laat werd er nog driftig gedweild in ver schillende Steense horecabe drijven. Het carnaval weid met het nodige vuurwerk uit geluid. Frognostlekwedstrijd Aan de prognostiekwedstriid die m café de Troubadour te Clinge werd gehouden, hebben ln to taal 23 personen deelgenomen. De winnaars waren: mevr. van Geertruy-Venkruyssen, D. Hal- luin en P v.d. Heyden. De extra prijs werd gehouden door P. Bouwhuis en werd ge schonken door prins Kriek 2 van Clinge. Optocht per fiets (Van een onzer verslaggevers) ZUIDDORPE In Zuiddor- pe heeft de jeugd carnaval gevierd door middel van een optocht, die gisteren door het dorp trok. Ongeveer 130 scholieren ble ken daarbij hun fiets of kar te hebben versierd. Voor acht van hen waren er prijzen be schikbaar. Tijdens het limonadebal, dat daarna in de parochiezaal werd gehouden werd Kitty Lakké tot prinses carnaval ge kozen. Tijdens het festijn, dat werd opgeluisterd door de prins en de raad van elf wer den toeters aan de aanwezige jeugd uitgereikt. Voor de or ganisatie was de jeugdraad in Zuiddorpe verantwoordelijk. Collecte De collecte die in de r.k. kerk te Koewacht werd gehouden voor de Meml- sa heelt 443,78 gulden opge bracht. Feestschieting Ter gele genheid van de 50ste verjaar dag van L. van Goethem uit Heikant houdt de schutters- maatschappij Thuisweg een verjaardagschieting. De heer Van Goethem geniet flink wat populariteit in het sehutters- wereldje. De jarige en zijn vrienden hebben voor deze schieting voor 250 gulden aan prijzen beschikbaar gesteld. Er wordt geschoten op twee wip pen. Eerst in het clublokaal bij G. van Rumsle. Daarna in het café van J de Guchtenei- re. Het schuttersfeest begint om drie uur. Nieuwe bedrijven Bij de Kamer van Koophandel en Fa brieken zijn de afgelopen week de volgende nieuwe be drijven ingeschreven: „apo theek Axel" eigenaar C.J.J. van Groningen, Axel en klein handel in handenarbeidartike- len F. van Damme in Sluis. (Van onze correspondent) WESTDORPE De prijsuit reiking van de zaterdag ge houden optocht, heeft in zaal Concordia plaatsgevonden. Danny de Vrieze en Debby Thomas zijn door de jury als eerste en tweede uitgeroepen van de kleuterschool. De eer ste prijzen voor de vijf klas sen van de lagere school wer den respectievelijk toegekend aan Cindy jrte Bock, Marty de la Ruelle, jolanda de Block, Jacqueline Jacobs en Chris van Waes. Bij de bejaarden gingen de beentjes ook lekker van de vloer. Alle aanwezigen kregen een kopje koffie en een paar consumpties aangeboden van de Koeters. Het orkest De Pa niekzaaiers zorgde voor de muziek. Tevens was er een gratis verloting. Onder de aan wezigen was burgemeester Dusardijn van Sas van Gent en natuurlijk de raad van EU van de Koeters. Ongeveer 100 bejaarden hadden al gauw de goede smaak te pakken van carna val, toen allerlei spelletjes werden gedaan. Een jury stond voor de zware taak om uit te maken, wie de mooiste Koeter en Koeterin waren. Dat waren Leons de Buck en mevrouw Baert, beiden uit Westdorpe. Scouting De scouting groep Sluiskil St. Antonius neemt zaterdag 15 februari deel aan een zwemwedstrijd in het zwembad „de Honte" te Terneuzen. Aan de wedstrijd doet de hele scoutingsgroep Zeeland mee, zowel welpen, verkenners, gidsen en Rowans. De aanvang is 18 uur. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE On der heel wat gunstiger om standigheden dan vorig jaar is gistermiddag de traditionele carnavalsoptocht door Kloos terzande getrokken. Vooral in de buurt van het gemeente huis was het daarbij een drukte van belang. In de wat meer uit het centrum gelegen straten trok de stoet langs bij na onbemande bermen. Opvallend was, dat de mees te van d e27 wagens, die de optocht tot een kleurrijk ge heel maakten, slechts betrek king hadden op een drietal onderwerpen: het blaaspijpje, toch weer Veronica en grote aantallen worstjes al dan niet op borstjes. Op één wagen werd het onderwerp „blaas pijpje" op originele wijze be naderd. De wagen, die inge richt was als en complete smederij, had als opschrift: „We smeden een plan waar Van Agt niet tegenop kan". Een wagen, waarop de onder gang van de radiopiraten werd uitgebeeld bleek wat achter te zijn op de actualiteit: „Het gaat achteruit met de zeezen ders", zo stond er laconiek op vermeld. Een wagen, die als onderwerp het jaar van de vrouw uitbeelde, liet door de vele worstjes en borstjes op treffende wijze zien, waar het ln het Jaar van de Vrouw nou juist niet om gaat. Behalve de 27 wagens (waarvan IS van buiten 8 van binnen de plaats) deden er nog vele tientallen voor het overgrote deel uit jeugdigen bestaande loopgroepen mee. De uitslag bij de buitenwa gens: 1 De Blommenvierder (sint Jansteen) 2 Draak (zandberg); 3 Barbapappa (Sint Jansteen); 4 Eucalipta (Vogelwaarde) e n5 Smitske (Vogelwaarde). Uitslag bij de wagens uit Kloosterzande zelf: 1 Peer in carnavalssfeer (De Bakker) 2 Koperen Ko )groenendijk) 3 Koekoeksklok (Monkey Bar); 4 Liefde van de man (Nieuw Centrum) 5 Meermin (Bea trixstraat). Bij de loopgroepen (8 of meer) werd „De bokswed- strijd van Popey" eerste, bij de trio's: „Kannibalen", bij de duo's: „Twee narren" en bij de enkeleingen „Robot". Maandagavond kwamen 26 deelnemers opdagen voor de puzzlewedstrijd. Via allerlei hindernissen moest uiteinde lijk de zin „het is goed' op tijd een dwaas zijn" gevormd wor den. M. van Kruyssen bleek daarin uiteindelijk het han digst. Hij kreeg de eerste prijs. Dames deden er aan de puzzle-wedstrijd niet mee. Maar de speciaal door Toine Raes ter beschikking gestelde damesprijs hoefde niet in de kast te blijven liggen, want J. Pouwels (geëindigd op de zes de plaats) bleek zich verkleed als vrouw in het gezelschap op te houden. De prijs was dus voor hem. DE VERDERE Steijns, 3 G. Hoefijzers, 4 J, Segers en 5 P. de Kort. Kaarting P. Jonkers uit Kloosterzande is kampioen ge worden van de kaarting, die in de zaal van café Jac. de Waal is gehouden. De verdere uitslag: 2. J. de Waal, 3. mevr De Waal-Baart, 4. T. Maas, 5. mevr. Van Kruyssen, 6. P. Pauwels, 7. R. Scheerders, 8. L. Baart, 9. mevr. Goossens- Hoop, 10. J. Verschueren. Boerenbruiloft in Hulst (Van een onzer verslaggevers) HULST In het bijzijn van talrijke familieleden, stadsge noten en andere belangstellen den, heeft pr'ns Toon 1 gister middag Fideel Passeviet ofte wel Md'n Toffe" met Chiel Be gijn, beter bekend als „Vanron- neke" op plechtige wijze in de echt verbonden. De huwelijksinzegening op het stadhuis was het hoogte punt van de festiviteiten rond de boerenbruiloft, die gisteren voor het derde jaar allure heeft gegeven aan de laatste Hulster Carnavalsdag. Gevolgd door honderden deelnemertjes aan de ballon wedstrijden, die tegelijkertijd plaatsvond, tientallen bruids meisjes en bruidsjonkers, tien tallen ponyruitertjes en niet te vergeten flink wat op hun best geklede boeren en boerin nen, begon het bruidspaar vanaf de Houtmarkt aan een rondrit door het centrum. Daarbij ontbraken ook de Dansmariekes en de Kallesei- en weer niet op het appèl. De rondrit van het bruidspaar, ge zeten in een sierlijk opgetuig de huifkar, eindigde op het stadhuis, waar prins Toon kon constateren, dat de brui degom er stralend uitzag en dat het met de bruid niet min der goed was gesteld. De optocht in Kloosterzande (Van onze correspondent) HONTENISSE Unaniem hebben de 24 stemgerechtigde leden, van het Wit-Gele Kruis in Hontenisse, die aanwezig waren tijdens een vergadering, besloten om de afdeling per I april op te heffen. Dit om voortzetting van het Wit-Gele Kruiswerk mogelijk te maken in een groter verband. Binnenkort zal namelijk de afdeling oost-Zeeuwsch-Vlaan deren-oost worden opgericht, waarin iedere kern dezelfde rechten en bevoegdheden zou moeten krijgen. Dat moet ge beuren via de afgevaardigde, die vanuit elke kern in het te vormen bestuur zal worden gekozen. Het was niet de eerste keet, dat er in Hontenisse vergaderd werd over opheffing van de afdeling. Half januari gebeur de dit ook al, maar toen was niet het vereiste aantal leden (vier-vijfde van het totaal) aanwezig om spijkers met koppen te kunnen slaan. Tij dens de nu gehouden vergade ring speelde het aantal aanwe zigen geen rol. Tijdens de bijeenkomst gat de voorzitter van de te vor men afdeling oost-Zeeuwsch- Vlaanderen-oost, de heer P. de Schrijver, een uiteenzetting van de toekomstige ontwikke lingen binnen het kruiswerk. Uit zijn woorden bleek, dat er in de praktijk niet veel zal veranderen. De wijkzuster blijft normaal haar werk doen en het wijkgebouw blijft de zelfde functie behouden. Voetbal De A-junioren van VV Steen spelen donderdag op laat sportterrein een licht- wedstrijd tegen SDOI uit Lamswaarde. De strijd begint om zeven uur. (Van een onzer verslaggevers) NIEUW-NAMEN ln Nieuw-Namen is het carna valsfeest maandagavond al of ficieus besloten met een druk bezocht carnavals-bal. Het or kest The Silver Stars zorgde daarbij voor de juiste stem- t (Van onze correspondent) HULST Ruim tweehon derd postzegel- en muntenver zamelaars bezochten zondag de jaarvergadering van de postze gelvereniging ,,'t Land van Hulst". De heer A. van Grient uit Terneuzen won de eerste prijs in de gratis loterij: een postzegel met Willem UI erop (waarde '275 gulden). Tijdens de vergadering wer den de bestuursleden A. Claassens, G. van Dorsselaer, C. Hageman en L. de Wilde herkozen. Het bestuur werd uitgebreid met de heren R. Herman en J. de Meyer. Tij dens de veiling werd voor bij na zeshonderd gulden aan ze gels en munten verkocht. Ie dereen, die zijn contributie op tijd betaald heeft kon mee doen aan de loterij. Voor iede re deelnemer was een prijs- (je) beschikbaar. ming. Prins Mol de Vierde kon ook dit jaar de versier ders van het café Praet-Verras een oorkonde overhandigen, omdat ze het café op de meest originele wijze hadden weten in te richten. Vorig jaar ge beurde dat ook al en daarom werd er ook nog een herinne ringsmedaille uitgereikt. De heer P. Magnes bleek weer voor de best versierde etalage te hebben gezorgd. Hij werd op dezelfde manier geë erd. Tijdens de avond werden verder alle leden van de raad van elf onderscheiden voor het werk dat ze aan het carnavals feest besteed hebben. Gisteren is prins Mol met gevolg op bezoek geweest bij de carnavalsvierders in het naburige Kieldrecht. (Van onze correspondent) KOEWACHT De lagere schooljeugd in Koewacht en de bezoekertjes van de kleu terschool hebben de carnavals viering onderstreept met een gecostumeerde optocht door het dorp. Na de optocht wer den ze beziggehouden met een aantal spelletjes. Zaterdagmid dag hielden de jeugdvereni gingen Zondagavondvermaak en Sjippie de carnavalsstem ming erin met een optocht, 's Avonds werd het limonadebal in het verenigingsgebouw zeer druk bezocht. (Van onze correspondent) HULST Het gemeente!» stuur van Hulst ontvangt I dit jaar de succesvolle Huislei sportbeoefenaars van het vosl ge jaar. Dat zal gebeuren J vrijdag 21 februari om at:l uur 's avonds in het gemeen»! huis. De volgende sportbeoësl naars zullen worden gehuil digd: André Louwen. Re:! van Dijk en Vivian Blanckae: (allen van de tafeltennisverJ nlging St.-Eloy), Piet Von:-| Jo Schout. Arnold Schout .1 gust Boers. Aloys van Hot Willie Verbist en Jan u:| Laarhoven (allen van de a!it-| tiekvereniging). Bowling De bowlingcël „De Vlaanderen" uit Sas vx| Gent heeft zijn voorlaatste sitie in het klassement viert afdeling E. verstevigd d een overwinning op rode lar.-l taarndrager „Lee Riders"! Door deze winst is het degra-l datiegevaar nu wat afgewal teld. De uitslag van de well strijd was 3-1. Het klassemer.ll ziet er nu als volgt uit: hl Quille-Barry 49 punten, Sjdatl 43, Rustoleum III 38, Centel 35, Real II 32, Oostende II :l| Tournai II 26. Kiggen-Gits I Vlaanderen 13, Lee Riders punten. Etalagewedstrijd De eer-I ste prijs in de door de Be: I koppen georganiseerde etals-| gewedstrijd is voor een deel f vallen aan de heer J. Kalpoell van het Hobbyhuis te Sas vs:| Gent. Hij ontving de Nozen-I us trofee trouwens voor >1 tweede maal. Tweede werll heit Stoffenpaleis en derde 1| Stolpje. (Van een onzer verslaggevers CLINGE In het inter naat De Sterre te Clinge is gistermiddag ook flink car naval gevierd. Verantwoor delijk voor de stemming was vooral de boerenkapel, die geformeerd was door zo'n veertig leden van de fanfate Weldoen door vermaak. Ook prins Kriek 2 maakte met zijn gevolg zijn opwachting in de recreatiezaal van De Sterre, waar het carnavalsge- beuren plaatsvond. Later op de middag ver plaatsten prins Kriek, gevolg en boerenkapel zich naar tante Truus en ome Jaap in café De Snelle Duif, waar vooral alleenstaande bejaar den aanwezig waren. Een 25 aanwezigen bleken in aan merking te komen voor de prijzen voor de origineelst» kledij, die beschikbaar wa ren gesteld door de duiven- club De Snelle Duif. Het carnaval werd besloten met een drukbezocht bal in Malpertuus. Het carnavalsco mité kan zich nu gaan bera den over de carnavalsviering volgend jaar, die wellicht wat grootser van opzet zal zijn. Tijdens de carnavalsda gen in Clinge is men daar namelijk tot de ontdekking gekomen, dat er opmerkelijk veel bezoekers van buiten het dorp van de festiviteiten meededen. Jaap en Truus in Clinge worden in het (carnavals-)zonnetje gezet TERNEUZEN/MIDDELB treden de handel in drugs ee neuzen was duidelijk een ha trum is nu in elkaar gestort" Dat is de mening van ho< chef van de gemeentepolitie ii den de laatste processen vei druglieden. Daarmee werd te neuzense politie afgesloten tej vorig jaar werd gestart. Vorige week verklaarde officier van justitie mr. T. L. brei tijdens de behandehi van de drugzaak voor de Mi< delburgse reentbank, dat h Belgisch drugtonee) zich na; Zeeuwsch-Vlaanderen ai het verplaatsen was. Als ét der oorzaken noemde hij veel strengere strafmaat in Be gië. Nader gevraagd naar ko: Jirete aanwijzingen voor ve: plaatsing van het drugtor.e: naar Zeeuwsch-Vlaandere: zeide heer Lebret gisteren, d, er nogal wat Belgen aan om kant waren gekomen om drus op te halen.„Ik merk er daar enteigen niets van dat er nat Beligë gegaan wordt voor di spul" aldus de heer Lebre De strengere strafmaat in Be gië een, rol speelde, leidde c heer Lebret af aan de uitli tingen van de arrestanten. Volgens hoofdinspecteur Ht bregtsen van Terneuzen we het inderdaad duidelijk merk baar geworden dat de drug handel zich in Zeeuwse! Vloanderen, met name Tei neuzen, afspeelde. „De grot dealers zaten hier. Vanu België kwam men het hie halen Het ging dan meest; om kleine hoeveelheden di werden meegenomen". Dat Terneuzen zich tot ee drughandelscentrum aan ht ontwikkelen was, werd duid»: lijk „toen we eens dieper i dé zaken zijn gedoken', aide hoofdinspecteur Hubregtsei Dat gebuerde vorig jaar dt cember. Toen bleek ook, dt de drughandel welig tierdt Uit België werd vrij veel ge haald en gebracht. „Om d veertien dagen tot drie weke: bracht een in België wonened Marokkaan een auto vol naa Terneuzen. Daar kon je d klok op gelijk zetten", vertel de heer Hubregtsen. Hij voe| er echter aan toe, dat het nie alleen ging om de relatie Bel gië-Zeeuwsch-Vlaanderen. Evengoed werd er soms spi gehaald uit Amsterdam e daar ook weer naar toege bracht. Volgens hoofdinspec teur Hubregtsen bestaat er o het ogenblik weinig kans, dE Vooruitzichten voor dondei dag en vrijdag opgesteld doe het KNMI op dinsdag om 1 uur. Hier en daar regen, mie dagtemperaturen ongeveer graden. Weersvooruitzichten cijfers gemiddeld over Nedei land. Voor donderdag: aantal uk zon: 0 tot 6. min. temp.: on streeks 4 graden, max. temt omstreeks 7 graden, kans een droge periode van mi stens 12 uur: 90 procent, kal op een geheel droog etmaa 60 procent. Voor vrijdag aantal ur< zon: 0 tot 6, min. temj omstreeks 3 graden, ma temp.: omstreeks 6 grade kans op een droge periode ve minstens 12 uur: 90 procet kans op een geheel droog e maal: 60 procent- waterstanden De waterhoogten van din dagmorgen, meegedeeld do» rijkswaterstaat: Konstanz 31 min 1, Rheinfelden 236 m 10, Plittersdorf 399 plus Maxau 468 plus 7, Ploching» 166 min 1, Mannheim 299 m 18, Steinbach 180 plus Mainz 337 min 9, Bingen 1: min 11, Kaub 255 min 1 Trier 339 plus 1, Koblen-z 2 win 37, Keulen 283 min Ruhrort 465 min 13, Lobi 1108 min 18, Pannerdense k< 10»0 min 20, Nijmegen 9 win 20, IJsselkop 958 min Eefde Ussel 526 min 16, D venter 398 min 20, Katervee opooldersluis 99 min 15, Mo 0458 min 8, Borghar 4021 min 34, Belfeld 1227 pl Grave beneden de sluis 5 plus 10. donderdag op Zoom 5.13 Morgen febr. Bergen 17.33 Hansweert 4.24 en 16.51 terneuzen 3.41 en 16.07 Vlissingen 3 13 en 15 34 wemeldinge 5.04 en 17 2-

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2