ergrijzing kleine kernen heet hangijzer in Borsele toont blokkenmat in film Mariana Vasile: mensen gastvrij optiek contactlens - specialist ANVC Nieuwe bijeenkomst over renovatie- plan Violenstraat Verkeers- commissie adviseert B. en W. wisselende verboden Vlissingse bakker werd hof leverancier DRUKKE AGENDA VOOR AKF- PERSONEELSCLUR Kleuters openen nieuwe stad streék DOELSTELLINGENNOTA AANLEIDING TOT DISGUSSIE 's-Gravenpolder REIMERS W AAL Raad Borsele voor subsidie aan vliegveld Politie Goes gaat fietsen verkopen Politie zoeki pseudo onderzoeker DONDERDAG 6 FEBRUARI 1975 7 (Van een onzer verslaggevers) ÜEIhKL SZAND „In den beginne waren er Borssele, 's-Heerenhoek en Nieuwdorp en als de industrie er niet gekomen was hadden zij misschien nog vele jaren lang en gelukkig en vooral rustig kunnen leven, zonder veel kopzorg. Toen kwam de industrie. GOES, 4 februari 1975 Tar we basis 16% 37,50 53, per 100 kg, gerst basis 16% 35.39,— per 100 kg. haver f 34,- 35,- per 100 kg. groene erwten tot 65,- per 100 kg, schokkers totj 55.- per 100 kg, eapueijners| tot 55,- per 100 kg, bruine bonen droog' zonder grond 50,- f 95,- per 100 kg, exclusief B.T.W. AARDAPPELEN: Bintje, veldsgewas, af boerderij op auto geleverd ƒ6,- 8,- per 100 kg. Fabrieks- en voe deraardappelen ƒ5.- 7,- per 100 kg, afgehaald op auto seleverd- Exclusief B.T.W. UIEN: Uien onaf gestaart op auto geleverd: uit de schuur tot 3 cent per kg. Exclusief B.T.W. VLAS: Ongerepeld, goede kwaliteit op auto gelevérd 23—31 cent per kg. Afwijken de partijen 1527 cent per kg. Gerepeld tot 40 cent per kg. Exclusief B.T.W. HOOI E.N STRO: Weidehooi 250,- per 1-000 kg, tarwestro 140.- per 1.000 kg, gerstestro 135.- per 1.000 kg, erwten- tro (kleine groene) -140,- per 1.000 kg. schokkerstro 135,- per 1.000 kg. Deze rriizen gelden voor goede :waliteit. Exclusief B.T.W. MIDDELBURG. 4-2-75. .4 dappelen: Bintje bonken 9- '0. grote 5-10. drielingen 7-9. Kr.oomans Blauwe grote 13-15. drie ogen 5. Irene grote 18. F otia per tak 19-27, Cinena- r: 36-42. Cyclamen 47. Pri mula 15-17. Golden delicious: "5-80 I 49-59. II 53, 70-75 I 53, II 45-51. 65-70' I 42-45. II 32- 42. 60-65 I 40. Ill grof 39. Grudreinette: 85 I 92-95, 75-85 II 38 65-70 II 69-71. Glorie van Holland: II 60-65 20. St.Hemv II 70-80 53-60, 60-70 44-46, 50-60 34. Conference: II li" 55 55-65 30-33. Groenten: Glassla 16-18, 24-28. Glassla 13- 16 22-24, Glassla 9-11 13-14, Glasandijvi'e 138, Glasveldsla 152-163, Breekpeen 6-29. Wijn- non 13. Prei 21-71. Boeren- oo 1 11-26, Rode kool 8- 18. Witte kool 9-15, Groene savooye kool 13-17, Kroten 6- 21, Kasradijs 55, Rabarber 167-171, Ramenas 58, Peterse lie per kg. 40, Selderij per kg. 209-262, Selderij per bos 37- i4. Knolselderij per kg. 16-36, Uien geschoond 28, Uien onge in ond 4-27, Witlof: A 75, B 62-131. Stek 39-50, Afw 59-76. Spruiten ongeschoond: A 52- 69. B 28-41, D 66-102. Spruiten GOES - KRABBENDIJKE, 5 februari 1975 Groenten: Per Aardappelen 8-15. Groene av.kool 27-33. Rodekool 10-14. Boerenkool 25-36. Spruiten A 69-96, B 17-28. Prei A 62-78, B 33-47. Witlof II 40-50. Uien 9-22. Peen 24. Koolrapen 10. TERNEUZEN, 5 februari Per stuk: sla I 26-31, II 12-13. Per bos: selderij: 50. Per kilo gram: andijvie 74-104, boeren kool 18-25, prei 73-79. sav.kool 33-40, rodekool 9-20, wittekool 9-16, spruiten 28-91, uien grof 16-19, nrddel 9. ongesorteerd 16-19. witlof A 2 149, B 2 171- 181, afwijkend 98-141. (Van een onzer verslaggevers) GOES De personeelsvere niging van de AKF in Goes heeft verscheidene activiteiten op haar programma staan De leden kunnen zich hierover uit spreken op de op 14 februari ill hotel De Landbouw te hou den vergadering. Reglementair aftredend is voorzitter H, Amperse die zich herkiesbaar heeft gesteld. Ir de plaats van penningmeester W Copper zal iemand anders deze taak moeten overnemen, om dat de heer Copper zich niet herkiesbaar heeft gesteld Op 14 maart wordt in res taurant De Bevelanden een bingo-dansavond gehouden Verder staat op 5 april een feestavond in de Prins van Oranje op het programma en °P 2Ï) mei gaan de kinderen fan de leden een dagje naai de Blteling. Andere activiteiten van de personeelsverenwing betreffen een zeehenge wed strijd, een voetbaltoernooi in Oen Haag, het bijwonen van concerten, deelname aan voet balwedstrijden, kaartavonden en au t- n n. De dorpen hadden er zelf niet om gevraagd. Ze vonden het wel goed, maar het initia tief kwam van veel hoger af. De industrie werd met open armen binnengehaald vanwege de werkgelegenheid, de econo mische groei enz. De bezwa ren, die de industrie zelf al den bracht met betrekking tot van het begin af in het mid- het milieu werden wegge wuifd met het bekende zinne tje: „Dat zien we morgen dan wel weer". Onderhand is de industrie nu aan banden ge legd met het oog op haar nade lige invloed op het milieu. Maar nu zouden de dorpen worden gestraft omdat ze te dicht bij de industrie liggen en dat buiten hun schuld." Deze hartekreet slaakte de VVD'er I.J. Risseeuw in de gemeenteraia'd van Borsele tij dens de doelstellmgennota In tergemeentelijke Structuur schets Midden-Zeeland. Een kern als Nieuwdorp heeft vol gens de heer Risseeuw enkele jaren geleden een veel te groet bestemmingsplan gehad, waan-op de middenstand vlot reageerde. „Maar de vele in het vooruitzicht gestelde wo ningen zijn er niet gekomen met het gevolg diat het dorp nu pverbewinkeld is en daar van de kwalijke gevolgen draagt." s-Heerenhoek, een kern al dus het lid van de WD-rands- fractie met altijd ruzie, altijd leut en prijzenswaardig veel initiatief, is de enige kern in de bufferzone die nog iets groeit. „Wij menen dat 's- Heerenhoek zeker normaal mag en moet groeien. Daarom moeten B. en W. hun uiterste best doen dat deze kom wat armslag krijgt, waarbij ook aan sanering van het dorps centrum gedacht moet worden. Zelfs een actiegroep voor dit doel zouden wij steunen," zei de heer Risseeuw. Hij betreur de het dat de aardappelverwer- kende industrie Mac Cain met ongeveer zevenhonderd ar beidsplaatsen een vestiging bij Hoedekenskerke heeft opge schort. „De stilte die nu over de dorpen in de zuidhoek van onze gemeente valt. zou mis schien door deze industrie wat wegwaaien en dat zou stellig ook het welzijn van de plaat selijke bevolking ten goede komen". verslaggevers). (Van een onzer DEN HAAG Op donder dag 27 februari zal in het Congresgebouw in Den Haag de eerste vertoning plaatsvin den van de film „Blokkenmat", die een beeld geeft van een nieuwe niefhode voor de fabri cage en het aanbrengen van bodembeschermingsmatten. De methode is door enkele aannemersbedrijven in samen werking met de afdeling „ont- wïkkelig nieuwe werkme'.Jio- den" van de Deltadienst ont wikkeld om in betrekkelijk korte tijd vele vierkante me ters zinkstukken te kunnen produceren. Dat is nodig voor grote werken als het Ooster- scheldeprojecU. Het nieuwe type zinkstuk bevat éen vaste ballast. Van daar de naam „blokkenmat". Dc fabriek, die voor de fabri cage hiervan is gebouwd, kan per jaar één miljoen vierkante nieter van deze bodembescher ming maken De afmetingen en het gewicht van de blok- kenmatten vragen om uitzon derlijk grote machines. Ook de .drijvende rol" waaromheen een blokkenmat (200 meter lang en 30 meter breed) ge wikkeld wordt voor het ver voer en afzinken van de blox- berieirmvnc is imposant van omvang. De film over fabricage, ver- voei en afzinken van de blok kenmatten is gemaakt door 1 Tun-<ef I'm-Hilversum in op dracht van de tien bedrijven, lie bii het oroject betrokken ijn t.w Aannemers Combi- rit Zinkwer'-en B.V.. Bag- eniinatsehapiiij Breejenbout i 3.V Holl-andsche Aanneming Vla:schappij B.V.. Koninklij ke Adriaan Vtdker Groep B.V Aannemingsmij. van Oord- Utrecht N.V Stevin Groep N.V Hoechst Holland N.V.. Robusta Polyprop B.V., Neder landse Cementindustrie en Te- kon Bedrijfsmechanisatie B.V. I De heer W. Remijn (KVP) meende dat de Midden zeeuwse gemeenten via de doelstellingennota moeten streven naar een herziening van hei bestaande streekplan voor Midlden-Zeeland. Hij keurde de huidige verdefiing van woningbouwcontingenten over de grotere gemeenten af omdat daardoor geen rekening wordt gehouden met de wen sen en behoeften van de be volking. De heer Remijn drong aan op de uitvoering van het pl-an 's-Heerenhoek oost 3 en pleitte vpor indus triële bestemming van gron den aan de weg 's-Heerenhoek - Ovezande - 's-Gravenpol- der. Ooik de heer J. de Koster (PvdA-PPR) wees op de noodzaak van een evenrediger verdeling van woningen tn Midden-Zeeland. Alleen op de ze wijze kan volgens hem het welzijn in de kleinere kernen op een redelijk peil worden gehouden. Van groot belang voor Nieuiwdorp, Borssele en 's-Heereivhoek achtte het raadslid de snelle aanleg van groenzonen op de industrieter reinen in het Stee. De heer De Koster vond het onjuist dat in 's-Heerenhoek uitsluitend ves tiging van de oorspronkelijke bevolking zou worden toege staan. „Nu het achterland van 's-Heerenhoek behorend tot de parochie bijna leeggelopen is ban dit niet anders dian de inleiding van een geleidelijke bevoMringsdaling betekenen", aldus de heer De Koster. Namens zijn fractie verzocht hij B. en W. met grote nadruk Ovezande als stimuleringskern naast Heinkenszand en 's-Gra- venpolder op te nemen. De heer J. Boone (SGP) betreurde het dat de bespre king van de doelstellingennota door de raad in de politieke sfeer is getrokken. Hij was voorstander van verdere in dustrialisering en het handha ven van de stimuli erin gskernen Heinkenszand en 's-Graven- pölider- De heer G. de Lange (AR) toonde zich niet pessimistisch over de ontwikkeling van Midden-Zeeland. De grotere gemeenten zouden wat van hun woningcontingenten kun nen afstaan aan de gemeenten met kleine woonkernen. De vergrijzing van de dorpen vraagt een duidelijke aanpak van het gemeentebestuur. Hij vroeg zich verder af waarom 's-Heerenhoek geen grotere woonfunctie kirjgt toebedeeld. Burgemeester Van Waes wilde niet al te diep ingaan op de talrijke vragen van de fractie voorzitters over de doelstellin gennota. Hij bevestigde dat de nota een eerste aanzet is voor de herziening van het bestem- ming'splan voor Midden-Zee land Daarbij houden B. en W. van Borssele vast aan hun toe lei dsschets 1972. Niettemin zullen de opmerkingen uit de raad van Borsele medebepa lend zijn voor het verdere overleg over de structuur schets Midlden-Zeeland. Burge meester Van Waes meende dat een verdere industrialisatie, zij het beperkt tot het Sloe, noodzakelijk is voor de leef baarheid en een redelijk ver- zorgbigsklimaat in de gemeen te Borsele. Met nadruk zei de raadsvoorzitter dat B. en W. geen behoefte hebben aan uit breiding van het aantal stimu- teringskernen dat het niet in de bedoeling liiigt 's-Heeren hoek te bevriezen. Na enige discussie tussen de raadsvoorzitter en de fractie van de PvdA-PPR over de notitie van deze fractie dat zij geacht wilde worden tegen een aantal punten in de doel stellingennota te hebben ge stemd. stelde de raad zich in zijn algemeenheid achter de conclusies van B. en W- ten aanzien van de doelstellingen nota. Cran een onzer verslaggevers) GOES Een schare kleu ters heeft in het winkelcen trum De Bussel in Goes-Zuid de nieuwe zaak van warme bakker Dick Bunt feestelijk geopend. Zij deden dat door een groot aantal krentebollen van een paneel te plukken. Degens die onder zijn krente- bol de sleutel van het nieuwe pand vond, mocht heel officieel de zaak openen. Een kleine honderd kinde- •en deed aan deze originele gebeurtenis mee. De kleuters erden als tegenprestatie ge acteerd op een versnapering ■n limonade De heer Bunt lakt brood van meel dat in de orenmolen in Wolphaartsdijk ■ordt gemalen. Dit echte mo- •"naar-bruin is A°n van de 'lecialite-iten var de echte warme bakker Dick Bunt. Mariana Vasile, lid van de Roemeense dans- en muziek groep Isvorasul. (Van een onzer verslaggevers) GOES Mariana Vasile Is zonder twijfel een van de aan trekkelijkste leden van de Roemeense volksdans- en mu ziekgroep Isvorasul, die op het ogenblik internationale luister bijzet aan het 25-jarige be staan van de Goese volksdans vereniging Kasporgo. Zij is 22 jaar. heeft lange donker blonde haren, sprekende brui ne ogen en zij is afkomstig uit Drobetaturnu Severin in het zuidwestelijk deel van Roeme- Verder is zij kleuteronder wijzeres en moeder van een zoontje van zeven maanden. De charmante Roemeense maakt al vijf jaar als zangeres en danseres deel uit van Isvo rasul. Ook haar man en haar een jaar oudere zuster behoren tot het Roemeense ensemble Met behulp van Mihail Bichir, een 26-jarige Roemeen, die in Leiden Nederlandse taai en letteren studeert, vertelt Mari ana Vasile dat zij nog nooit eerder in Nederland was. Wel bezocht zij met haai- groep Oostenrijk. Joegoslavië. Hon garije en Tsjechoslowakije. „Nederland kende ik tot dus ver alleen oppervlakkig u-t schoolboeken. Zoals geloof ik bijna elke Roemeen weet ik natuurlijk wel wie Ajax-Am sterdam en Feyenoord-Rotter dam zijn. Die clubs zijn alom bekend bij ons. Trouwens, voetbal is een van mijn favo riete sporten. Als het even kan, ga ik altijd naar een wedstrijd kijken. Ik ben een grote supporter van Dynamo- Boekaresl. Ir Roemenië is voetbal ook bij de vrouwen erg populair Misschien cijn ze wel fanatieker dan de man- Mariana kwam na de mrd- ielbare schooi bij Isvorasul „Iedereen die tot deze beken de groep wil toetreden moet eerst een zware muzikale proef ondergaan Er zijr na melijk altijd ontzettend veel jongelui die bij Isvorasul wil len komen. Het wordt als een grote eer beschouwd ais je wordt aangenomen". Wat Mariana het meest in ons land is opgevallen, zijn de schone straten en wegen en de veelheid van bloemen. „En wat zijn de mensen hier alle maal vriendelijk en gastvrij. Daardoor voelde ik me hier direct thuis". NCVB De afdeling 's- Gravenpolder van de Ned. Christen Vrouwenbond hield haar maandelijkse bijeenkomst in het Dorpshuis aan de Poel- voordestraat onder leiding van mej. E.A. van Liere. Hoofdon derwerp van de avond was een inleiding van de heer H. Eversdijk te Heinkenszand, lid van Provinciale Staten en de gemeenteraad van Borsele over „De ontwikkelingen in Zeeland". Ter toelichting ver toonde hij de films „Waar de zee het land ontmoet" en „Et- zijn nog Zeeuwen". De alge mene jaarvergadering zal wor den gehouden op 19 februari. (Van een onzer verslaggevers) RILLAND De verkeers- commissie van de gemeente Reimerswaai zal B. en W. ad viseren voor de Meidam ei Korteviele te Kruiningen een wisselend parkeerverbod in te stellen. Dit naar aanleiding van het voornemen van het college om voor voornoemde straten een algeheel parkeer verbod in te stellen. De verkeerscommissie, die gisteren in het kantoor van gemeentewerken in Rilland onder voorzitterschap van me vrouw N. G. Kamps-Visser vergaderde, was verder van mening dat er geen aanleiding is fiet bestaande eenzijdig par keerverbod voor de Oostweg in Krabbendijke te wijzigen. De commissie zal B. en W. adviseren. snelheidsmetingen op de Oostweg te doen ver richten met het oog op de klachten over het snelle rijden op deze weg. De verkeerscommissie kon zich verenigen met het voor nemen van B. en W. om voor het kerkplein in Yerseke op zondagen het parkeerverbod op te heffen. De commissie staat positief tegenover het verzoek van het scheepsbouw- en reparatiebedrijf J. W. van Os te Yerseke om voor een gedeelte van het havenplateau van de Prinses Beatrixhaven een parkeerverbod uit te vaar digen. Aan B. en W. zal voorts worden geadviseerd aan het begin van de Molendijk te Yerseke bij de afslag naar de Parallelweg een waarschu wingsbord voor overstekende fietsers en bromfietsers te plaatsen. Tenslotte zal de verkeers commissie van B. en W. voor stellen de grens van de be bouwde kom bij de Valckenis- seweg-Noord in Rilland te verplaatsen. Dit naar aanlei ding van de hoge snelheid waarmee op dit weggedeelte wordt gereden. Tevens zal er bij B. en W. op aangedrongen worden spoed te zetten achter de verbetering van het weg dek van dit deel van de Valc- kenisseweg. (Van een onzer verslaggevers) GOES Op 6 februari om 19.30 uur zal er in de Burge meester van Dusseldorpsehool in Goes een tweede voorlich tingsbijeenkomst worden ge houden over de renovatieplan nen van de Stichting Samen werking. Zoals bekend is deze stichting voornemens haar wo ningen in de Violenstraat en de Kamperfoeliestraat ingrij pend te verbeteren. In aansluiting hierop wil de gemeente de woonomgeving aldaar aanpakken. De bijeen komst van 6 februari heeft betrekking op een complex van 34 woningen, gelegen aan de Violenstraat tussen de Kamperfoeliéstraat en de Bea trixlaan en de Kamperfoelie straat. Op de informatieavond die onlangs gehouden werd ging het om een dertigtal pan den in de Violenstraat tussen de Kamperfoeliestraat en de Vogelzangsweg. Voor de twee de informatieavond zijn alle belanghebbenden bewoners en eigenaren van de aan de straat grenzende panden uitgenodigd. De bedoeling is dat zij bij de plannen betrok ken worden. Dit gebeurt door het in overleg met hen bepa len van de indeling en afwer king van woning en woonom geving. Daartoe zullen op 6 februari vertegenwoordigers van de Stichting Samenwer king van de gemeente aanwe zig zijn. Om de gedachten op gang te helpen hebben alle (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND Van de meerderheid van de raad van Borsele mag liet vliegveld Midden-Zeeland voortbestaan Met elf tegen vijf stemmen (die van de fracties van de PVDA-PPR en SGP tegen) werd het voorstel van B. en VV. om het vliegveld een sub sidie van f 2100 te verlenen aangenomen. Een warm pleitbezorger van het vliegveld bij Arnemuiften toonde zich de KVP-er J Martens. Zowel voor zakelijke doeleinden, de vliegsport als uit recreatief oogpunt heeft het vliegveld volgens hem zijn bestaansrecht bewezen. Ver wonderd vroeg de heer Martens zich af waarom het vliegveld door de provincie wordt ge subsidieerd. Lijnrecht tegen over het standpunt van de KVP-er stond de mening van de fractie van de PvdA-PPR. „Dit vliegveld is een heilige koe aan het worden. Als het financieel geen haalbare zaak is moeten ze de prijzen verho gen. Het gaat niet aan dat de gemeenten moeten bijspringen Dat doen ze bij andere ondet nemingen toch ook niet", vond de heer H. Fransen. Zijn frat tiegenoot J. de Koster meende dat het subsidiegeld beter be steed zou zijn aan ontwikke lingswerk. „Laten de eige naars van de vliegtuigen het vliegveld zelf maar financie ren inplaats van een beroep te doen op kleine burgers voor wie vliegen een te dure sport is", aldus de heer De Koster. Wethouder J. Bras en de heer C. Boone, beiden van de SGP, stemden tegen het subsidie- voorstel omdat zij geen levens kansen zien voor het vlieg veld en op grond van princi- pieel-godsdienstige overwegin gen. (ADVERTENTIE) Let u eens op het ANVC-bord dat wij voeren. Dat is het bewijs dat wij als erkend en gediplomeerd contactlens-specialist zijn aange sloten bij de Algemene Nederlandse Vereni ging van Contactlens-specialisten. Voor u de meest volledige garantie voor een vakkundige bediening, als u contactlenzen wilt nemen. Korte Nieuwstraat 3 Hulst, tel. 01140 - 2327 Noordstraat 43 Terneuzen, tel. 01150 - 4677 genodigden tekeningen ont vangen met een mogelijke in deling van woning en woon omgeving. In beginsel kunnen de bewoners en eigenaars van de desbetreffende woningen subsidie verkrijgen indien men een woning heeft van vóór 1945 die niet meer vol doet aan redelijke eisen van bewoonbaarheid. (Van onze correspondent). VLISSINGEN Woensdag morgen heeft de burgemeester van Viissingen, drs. Th. Wes terhout, de drievoudig lands kampioen banketbakken de 44-jarige H. Koppejan uit Viissingen namens de konin gin tot hofleverancier be-, noeind. Baikker Koppejan staat aan het hoofd van het 91-jaar oude familiebedrijf J. v.d. Linde en Zn. in de Vlissingse bin nenstad Tijdens het uitreiken van de oorkonde zei de heer Westerhout: „Er zijn niet zo veel middenstandsbedrijven meer, die al zo lang bestaan. Het is fijn als er in een stad dergelijke hoog gekwalificeer de bedrijven gevestigd zijn, zulke bedrijven helpen mee een binnenstad gezond te hou den". Bakkerij v. d. Linde is een begrip in de Vlissingse bin nenbad, maar ook van ver buiten Viissingen komen de mensen wekelijks naar de bakkerij van de heer en me vrouw Koppejan om de over bekende lekkernijen en brood te hallen. Bakker Koppejan kwam in zijn dankwoord woorden tekort. „Ik krijig het er kou van", zei hij aange daan, maar ik vind het wel hartstikke fijn. Mevrouw A Koppejan-Van de Linde mocht namens haar echtgenoot en de chef van het bedrijf J. Goris de oorkonde in ontvangst nemen, omdat zij degene is volgens haar echtge noot die de winkel altijd draaiende houdt terwijl de pa troon op kampioenswedstrij den zijn beste beentje voorzet. Door de onderscheiding mag bakkerij Van de Linde ook het koninklijk wapen aan zijn gevel voeren. Burgemeester Westerhout kreeg als tegen prestatie het eerste paasei aangeboden. (Van een onzer verslaggevers) GOES In het politiebu reau -> Goes bevinden zich een groot aantal fietsen waar van de eigenaar zich nog niet heeft gemeld. Wie meent dat zijn of haar karretje daarbij is, wordt in de gelegenheid gesteld de voorraad fietsen op zaterdag 8 februari tussen 10.00 en 12.00 uur en tussen 14-00 en 16.00 uur te bekijken. Ee overgebleven fietsen zullen als één partij bij inschrijving „an de handel worden ver kocht. Belangstellenden voor deze aankoop kunnen zich oj. zaterdag 8 februari aan het politiebureau vervoegen van 16.00 tot 17.00 uur. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Het is de Middelburgse politie gebleken dat een man die zich voor wendt als arts dokter De Vaal, in contact probeert ie treden met vrouwen om dezen onder het mom van een en- juéte over baarmoederkanker 'ultieme vragen te stellen. In de afgelopen dagen wer- ien door hem onder andere •erzorgsters in bejaardente huizen, telefonisch benaderd "i hij verzocht, dezen op een iantal intieme vragen te ant i-oorden, Zijn manier van vra- 'enstellen wekte spoedig arg- -aan. Waarschijnlijk betreft iet een korte gedrongen man -an ongeveer dertig |aar m donkere kleding en rijdend in een groene personenauto. Bij onderzoek is gebleken dat de man. zich noemende dokter De Waal, ook elders in den lande zich met deze prak tijken bezighoudt. De gemeentepolitie van Middelburg verzoekt allen, die nadere inlichtingen kunnen verstrekken zich in verbinding te stellen ei de recherche telefoon 01 I ia 1.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 7