Twijfel aan procedure rond mosselbanken Bierkaaistraat overhoop Schepentrekker ontvoerd De Stem/De Vrife Zeeuw WETHOUDER COLSEN: Grote rollen- weclstrijcl 60 jaar getrouwd EHBO-WESTDORPE HAD GOED 1974 Gevonden voorwerpen ÜJSKEURIG NASIDAG 500 gr. 1,75 stad Sluiskil Westdorpe Graauw Jaarvergadering schuttersgilde in zeeland Uzend'tlce i DONDERDAG 6 FEBRUARI 1975 LITE1T KWALITEt DONDERDAG EITSSLAGERIJ 01140-2573 UTEIT KWALITH"! HULST De Bierkaai straat in Hulst ligt over hoop. Grote graafmachines Wroeten in de grond. Dat al les is nodig om van de Bier kaaistraat een promenade te maken. Het weinig fraaie beeld van de straat zal nog wel even duren. Na Pinkste ren wordt met de bestrating begonnen en een maandje later is het karwei voltooid. Drumband Het drumband en majorettenpeloton „De Zwaluw" uit Sluiskil neemt op zaterdag acht februari deel aan de carnavalsoptocht te Westdorpe. De Sluiskilse drumband nam ook vorig jaaT al aan dit carnavalsgebeuren deel. Kaarting N.S.M. De kaavtvereniging van de Neder landse Stikstof Maatschappij hield in de kantine van dit bedrijf een kaarting waaraan door 46 personen werd deelge nomen. De uitslag was als volgt: 1. G. Vermeulen, 39 p., 2. V. Vlaminck, 31 p., 3. Ph. van Acker, 24 p., 4. J. van de Broecke, 5. E. de Dansehutter, 6- A. van Hijfte, 7. J. Roe- landt, 8. Th. de Kaijser, 9. O Casteels. 10. W. de Schipper. Carnaval De welpen van scouting Antonius duiken ook onder in de roes van carnaval Op zaterdag 8 febr. komen zij daarvoor samen in clublokaal aan de Gildestraat. De welpen wordt om 9.30 uur 's morgens I verwacht, uiteraard verkleed natuurlijk. Tijdens hun carna- valvierimg zullen allerlei nmu- sementspelletjes worden ge daan. Kaarting Vrijdagavond om 20.00 uur begint in café Atlanta een grote kaarting. De Pr.jzen voor dit evenement bestaan uit vlees. Er kan inge schreven worden vanaf 19.00 urn. Carnaval Bejaarden Op maandag 10 februari houdt het bpen bejaardenwerk afdeling sluiskil in „het Gildehuis" een carnavalsfeest. Dit feest begint om 14 uur Op het programma sjaat onder meer een songfes tival een Kledingdans en een stoelendans. De meest komisch geklede persoon krijgt een i Pn toegekend. A- n deze car- I aavalsviering is ook een ïo'erij verbonden om de kosten te drukken. Loting (opbiljart Voor zijn kampioenschap 1975 heeft de Sluiskilse topbiljartclub de verschillende poules bekend gemaakt. In poule A komt uit: A. Dallinga, R. Broelens, M. Dallinga, H. Verbiest, L. de Schipper, R. van Opdorp en W. van Troost. In poule B: A. van de Voorde, P. van Meire, J. van Waes, J. Klaassen, H. Dalliniga, G. Pladdet en B. de Waal. Als grote favorieten voor de titel in 1975 starten R. Boelens en L. Dallinga. De eerste drie van poule A en B spelen in de finale op zaterdag 17 mei. Dan worden ook de kampioenen geuldigd. Topbiljart De topbiljart club De Atlanta Toepers gaan het na een moeilijke aanloop periode toöh waarmaken. 15 februari wordt een uitwed strijd gespeeld tegen Marinet te uit Philippine en op 1 maart is men te gast in Terho le waar gesnerid zal worden tegen een ploeg van café Schonenberg. Begonnen wordt beide wedstrijdavonden om 20.00 uur. Schieting De Sluiskilse handboogmaatschappij Café Dallinga houdt op zondag 9 februari een schieting op de liggende wip. Begonnen wordt in het clublokaal om 15.00 j uur. Wielrennen Het Sluiskil se wielercomité „De Wieier- vrienden" is onder leiding van de heer J. de Caluwe weer druk bezig met de voorberei dingen van wedstrijden die op 26 april gehouden worden. Op die datum vinden wedstrijden plaats voor junioren en ama teurs. n juli ijnlijk geen voortgang vinden omdat het Sluiskilse comité andere comité's niet w l dwarszitten die in die periode eveneens wp Istr'j ':,in zeplanH hebben. De tradtionele koers in juli zal dit jaar waarschijnli, (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEX Wethouder W. M. H. Colsen van Sas van Gent sprak gisteren zijn twijfel uit over het feit dat het bestemmingsplan Wevelsvvaaldijk deel uitmaakt van de agenda voor de vergadering van het recreatieschap De Braakman. Het plan houdt ln dat de mosselbanken bij Terneuzen worden ingepolderd. De wet houder wees op het feit dat de gemeenteraad van Terneu zen vorige week het bestem mingsplan Nieuwe Neuzenpol- der II, wat eveneens inpolde ring van de mosselbanken in houdt, al heeft goedgekeurd. „Is het geen farce", zo vroeg de heer Colsen zich af, „om dit nog een keer goed te keu ren, tSs de gemeenteraad al beslist heeft?" Hij legde er daarbij de nadruk op, dat het bestemmingsplan Wevelswaal- dijk eigenlijk een onderdeel van het plan Nieuwe Neuzen- polder II is. Deze relatie werd door de voorzitter van het re creatieschap drs. R. C. E. Bar- bé erkend. Uit de opmerkin gen van de heer Colsen viel op te maken dat hij zich min of meer voor het blok gezet voelde: „Een onderdeel van het plan, de Leidingstraat bin- TERNEUZEN Op het bu reau van de gemeentepolitie kunnen over de navolgende gevonden voorwerpen inlich tingen ingewonnen worden: Blauwe kinderschoen, 2 con tactsleutels van Fiat, kinder schoen, bruine knipportemon- nee, rode plastic fietstas, gou den damesring met steen, trouwring 8-12-71, bruin etui met 2 sleutels, zwart etui met 2 sleutels, zakje met 3 sleu tels, sleutelhanger met 8 sleu tels, karretje met 4 wielen, sleutel in groen etui, dames polshorloge, donkerbruine knipportemonneemet inhoud, rechterhandschoen, 2 huissleu tels, vulpen in etui, fietssleu- tel, trouwring 12-12-60, plas- za'k met broodtrommel én sportspullert, knijptang," was handje, inhoud b.b.handbor stel tandpasta, paar blauwe wanten, regenpak, blauwe par kiet, paar regenpijpen, wit mutsje, bos sleutels in rpod etui, pennezakje, polshorloge, paars met wit wollen sjaal, langharige fox, rode want, Bel gisch geld, bril, schaap, auto sleutel aan hanger, garage nummer 38-76-HF, beitel, grijze handschoenen, hanger met steentjes, bril, hondenket ting, tas met handdoeken en sportbroek, paar dameshand schoenen, kinderbeursje met inhoud, sleutel, zonnebril, si garendoos met sleutels, zak lantaarn, plastic zak met wol. nendijks naar het nieuwe in dustrieterrein op de mossel banken zou hier nog een halt toe kunnen roepen, want dat ligt onder beheer van het re creatieschap". De reactie van de heer Barbé: „Inderdaad is het plan al goedgekeurd en het zou niet prettig zijn als men dit plan „Wevelswaal- dijik" af zou keuren. Het zou een impasse betekenen". De heer Barbé wees het al gemeen bestuur van het recre atieschap, dat in het Terneu- zense stadhuis vergaderde er op, dat het plan Wevelswaal- dijk ter goedkeuring was aan geboden op grond van de wet ruimtelijke ordening. Tégen de heer Colsen merk te hij nog op: „Het zou me bevreemden als u nu tegenbe- zwaren zou uiten. Tegen het ontwerpplan heeft u indertijd ook geen bezwaren gehad". Dit argument wees burge meester drs. W. R. V. Dusar- duijn van de gemeente Sas van Gent en eveneens lid van het algemeen bestuur van het recreatieschap, echter direct van de hand. „Onze houding kan verande ren op basis van nieuwe ele menten". Overigens gaan de inpolderaars van de mossel banken ongeveer drie hectare van De Braakman-kreek af knabbelen. Dit gedeelte, gren zend aan de huidige Zeewe ring, is bestemd voor onder meer een spoorlijn. De bin- nendijkse westigeul, een klein natuurgebiedje, blijft onge schonden. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Zaterdaga vond om 20.00' uur zafl in de bovenzaal van café „Da Belle Vue", Noordstraat 2 te Ter- neuzen een grote rofllenwed- strijd voor amateurs, volks- koersers en trimmers plaats vinden, die zal warden georga niseerd door de wielerclub „La Belle Vue" uit Terneuzen in samenwerking met de sup portersclub van Theo van den Brande uit Hulst. Theo van den Brande, die die avond uiteraard ook van die pairtij zal zijn, heeft deze winter reeds vier overwinnin gen geboekt in rollen wedstrij den voor amateurs. De renners kunnen zich 's avonds tussen 19.00 en 20.00 uiur laten inschrijven. Voor de renners en de aan wezigen zijn er die avond, leu ke prijzen te winnen. o o O (Van onze correspondent) GROEDE-HOOFDPLAAT Vandaag hoopt het echtpaar Jo hannes Zeegers en Wilhetmlna Zeegers-Roeland, thans woon achtig in Groede, zijn zestig jarig huwelijksfeest te vieren. Het bruidspaar is enige tijd ge leden verhuisd naar Groede, na bijna zestiig jaar achtereen ge woond te hebben nabij de Tol te Hoofdplaat. Flamingo's Het majoret- ten- tamboer- en trompetter korps „De Flamingo's" zal op zaterdag 3 mei deelnemen aan het zogenaamde introductie concours, dat op die datum in Hoek wordt georganiseerd. Het doel van dit concours is, om jonge muziekkorpsen, die nog weinig aan concoursen deelnemen, te adviseren over de afdeling waarin ze muzi kaal gezien thuishoren- Aan het introductieconcours te Hoek is een herinneringsbeker verbonden. Ter gelegenheid van dit hu welijksjubileum zal vandaag om 15.00 uur in de r.-k. paro chiekerk in Hoofdplaat een h. mis worden opgedragen. Om 17.00 uur is er voor familie en bekenden gelegenheid om het bruidspaar te feliciteren in ca fé Westend in Hoofdplaat. 's Avonds om 20.00 uur zal muziekvereniging O.B.K. uit Hoofdplaat een serenade bren gen aan het bruidspaar. De heer Zeegers heeft jarenlang het beroep van landbouwer uitgeoefend. Het diamanten bruidspaar heeft thans zes kin deren, elf kleinkinderen en ne gen achterkleinkinderen. Prijskaarling De industrie bond NKV afdeling Graauw or ganiseerde een prijskaarting in café Janssens, waaraan 31 kaarters deelnamen. De uitslag luidt als volgt: Winnaarsron de 1. A. van Geertruy mevr. L. van Geertruy-Leenaert, 2. P. Totte - J. van Geertruy, 3. Th. Verschuren- J. de Koster, 4. A. Asselman- Alf. Verdurmen, 5. mevr. R. van Heese-Blau- wens - A. Verras, 6. J. Buis - J. Kamoen. Verliezersronde: 1. J. van Heese - P. de Koster, 2. J. de Smet - J. de Koster. Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De lo kale trots van elke Sassenaar, het beeld van de Schepentrek ker, is gisteren gekaapt uit het postkantoor in Sas van Gent. Ervoor in de plaats vonden verbaasde Sassenaren een manshoge betekop. De ont voerders van het beeld hebben Inmiddels als losprijs een vat bier geëist. De uit de kluiten gewassen betekop in het post kantoor doet enig vermoeden rijzen naar de herkomst van de daders. Dezen hebben overi gens ook als eis gesteld, dat het vat bier a.s. dinsdagnacht overhandigd moet worden in ruil voor de Schepentrekker bergen op zoom Roxy, 20.00 uur; What's up doc.? a.l. Luxor, geen film voorstelling. Tweede hal stadhuis, kunst weck van de maand van mevr. M. Liefbroer-van Gijzel uit Putte (t.rn. 28 febr.) Open ma. t.m. vrij. van 8.30-12.30 en 13.30-17.30 uur. eeklo <b) Galerij Ledeganck, expositie tekeningen en aquarellen van de Eedese kunstenaar Jan Bruëns (t.m. 18 februari), open van 14.30-19.00 uur, zon. van 10.00-12.30 uur. Op ma. gesloten. GOES Grand, 20.00 uur: The black windmill 14 j. De Veste, 20.30 uur „Rejean- ne Padovairai" van Denis Ar- caud. Filmhuis Jeugd en Mu ziek. HULST Galerie Van Geyt, expositie tekeningen, etsen, litho's van de graficus-schrijver William D. Kui'k (t.m. 24 febr.). Tref punt, expositie schilderijen van Ben Bonte (t.m. 28 febr.). Open dag. van 10.00-18.00 uur. op zondag van 14.00-18.00 uur. kloosterzande De Groene Molen, 13.30 uur: Schieting voor bejaarden. middelburg City, 20.00 uur: Joe Kidd. rotterdam De Doelen (grote zaal), 20.15 uur: „Avond der piano's" met Janine Dacosta, Daniel Wayenberg en Michel Block. De Doelen (kleine zaal), 20.16 uur: Solistenooncert met Sas- (Van onze correspondent) WESTDORPE De schut tersgilde „Sint-Sebastiaan" te Westdorpe heeft deze week haar jaarvergadering gehouden ln café Oud Raedhuy:/ te West dorpe. Hoofdman G. van Waes riep de leden op, om de han den uit te steken bij de voorbe reiding van de Europese kam pioenschappen handboogschie- ten deze zomer in Westdorpe. In zijn openingswoord her dacht hoofdman van Waes het overleden lid Th. van Acker. Op voorstel van het bestuur werd besloten om de ledencontribu tie te verhogen. Die zal voor dit Jaar vijftien gulden per vol- wassen lid bedragen en drie geilden per jeugdlid. De gilde Sint-Sebastiaan heeft acht Jeugdleden. De jaarlijkse ko- ningsschieting is gepland op maandag 26 mei. De agenda voor de verder schietingen van het komende seizoen staat nog niet precies vast. Winnaar op -punten in het afgelopen seizoen lg geworden F. Kamoen. Hij vergaarde zesentwintig punten. Tweede werd P. van Waes met .vierentwintig punten. Tijdens de bestuursverkiezing herkoos de vergadering beide periodiek aftredende bestuursleden de he ren G. van Waes en J. Brug- geman. lcia Boon (cello) en Frank Mulder (piano). Schouwburg, 20.00 uur: „Cyrano de Berge rac" van Edmond Rostand. Hof plein Theater, 20.15 uur: „Het fenomeen" door Henk van Ul- sen. Gedramatiseerde docu mentaire over het leven van de kunstschilder Han van Meegeren. Piccolo Theater, 20.15 uur: „De rit over het Bodenmeer" van Peter Hand- ke door d« Toneelgroep Baal. TERNEUZEN Zuid land-podium-theater, 20.00 uur: Film „De wonderlij ke geschiedenis van Salomé" van Carmelo Bene. Filmhuis 't Kiekkot. Museum, Uitleencentrum voor beeldende kunst (t.m. 1 mrt.). Open di. t.m. zat. van 14.00- 17.00 uur. Artikof, Schoolweg. Expositie wandkleden van Lia de Ridder uit Aardenburg (t.m. 28 febr.). THOLEN Hal voorm. stadhuis, 20.00 uur: Poëzie-avorud door het gezelschap W.E.L., m.m.v. Cees Budidingh. VLISSINGEN Alhambra, 20.00 uun The great Gatsby 14 j. Het Weeshuis, Veerplein 16, expositie Nederlandse beeld houwers (t.m. 8 febr.) ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg, 20.00 uur: „De dag waarop de paus werd ontvoerd" van Joao Bethencourt. Fakkeltheater, 20.30 uur: „Wittezwartepiete- poppen" van Joe Orton. Meir- theater, 20.30 uur: „Spring uit het raam schat we gaan trou wen" van Dimitri Frerakel Frank. Zaal Kon. Elisabeth, Kon. Astridplein. 20.00 uur: Concert d oor het orkest van Luik en de Kon. Zangver. „Arti Vocali" o.l.v. Jan Va- lach. Iloogspel Voor het eerst in vijf jaar is in het Hofzicht Theater bij de vereniging Kunst en Genot het hele hoog- spel afgeschoten. De schutter die dit presteerde, was de heer G. Doens uit IJzendij- ke. (Vanonze correspondent) WESTDORPE - De EHBO- afdeling Westdorpe heeft een goed 1974 achter de rug. On der meer valt dat af te leiden uit de toename van het leden bestand, dat over het afgelo pen jaar een stijging met 17 mensen te zien gaf. Financieel boekte de vereni ging een iets mindier gunstig beeld dan in voorgaande jairen, maar daar dient bij opgemerkt dat een investering van zes zuurstofmaskers moest worden afgeboekt. Om de kas toch wat te spekken, werd besloten de contributie per 1 januari j'l. wiat op te trekken. In de eerste plaats wondt: daarbij ge dacht aan die EHBO-leden, die van hun werkgever een extra premie krijgen omdat ze in het bezit zijn van het EHBO- diploma. Een bescheiden som geld zal dit jaar ook nodig zijn Voor de viering van het 25- jarlg jubileum. De leden zal nog gevraiagd worden aan de organisatie van dtit feest een actieve bijdrage te willen le veren- Bij de bestuursverkie zing werden mevr. M. Gee- rinckx-Kesbeke en de heer Th. de Winne bij acciamatie her kozen^ Voorzitter Strobbe, ook periodiek aftredend, werd eveneens herkozen. Tot nleuiw lid van de kascommissie werd benoemd mevr. Van Vooren- Roegiest. Bekend gemaakt werd nog. diat de onlangs ge houden wafelactiie ruim 400 gulden heeft opgebracht. Uitgave Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN Nieuwstraat 9. tel. 01150-7920 (4 lijnen); HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN Maandag tm. vrijdag 8 15 12.30 en 13.30 - 17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Breda Maandag t.m. vrijdag van 19 00 - 20.00 uur. en zondag van 20.00 - 22.00 uur, tel. 01600 - 22341. BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch-Vlaanderen: tel. 01140-3751 Midden-Zeeland 01100- 4944. REDACTIE Chef Zeeuwse redactie S C. Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel. 01150 7920, privé Lorentzlaan 50, Terneuzen, tel. 01150 5745; algemeen redacteur Zeeland drs. J. Bouwmans, kantoor Klokstraat 1, Goes tel. 01100 - 8030, privé Zuidvliet- straat 53, Goes, tel. 01100-8138; redacteur Midden-Zeeland: G. van Berkel, kantooi Klokstraat 1, Goes, tel. 01100 - 8030, privé Voorburcht 37, Kapelle tel 01102 - 2320; redacteur voor Terneu zen en Kanaalzone P. de Schipper kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel 01150 - 7920. privé Noordstraat 45 Hoek, tel. 01154 1556, redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen H. Postma, kantoor Steenstraat 14, Hulst, tel. 01140 - 3751, privé Walmolenstraat 12, Hulst. tel. 01140 - 4159. Redacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen: R. van der Helm, Melkweg 40, Oostburg, tel 01170 - 3370; foto-journalist voor Zeeland C. J de Boer kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel. 01150- 7920, privé Langs de Kreek 56, Terneuzen, tel, 01150- 3137, sportredactie Zeeland A. Koomen, Troelstralaan 8, Axel, tel. 01155 - 2594. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE De overhandiging zal vermoe-1 Inspecteur Zeeland: W. Hendriks, teL 01140 - 3751. delijk plaatsvinden in hotel Royal te Sas van Gent. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland C. Menu. tel. 01100 - 4316.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 5