stem op voetballers Raad Hontenisse ziet nut armbestuur niet Aanbesteding werken waterstaat Kliniek in Sluis Rijksbijdrage openlucht recreatie in Zeeland Steens carnaval wordt toch gecontinueerd brief naar IToeci Monume onder scl SC Morres I nog ongeslagen in bedrijfsvolleybal Prins Toon springt van toren Mevr. Yan Duijne hoofd pasten-contact Zonnebloem-Axel „DEN DULLAERT'" WEER ACTIEF TIJDENS CARNAVAII stad streek Damestraining WC in Hulst VAN GOETHEM GEHULDIGD Prijskaarting in Terhole Drumband Axel naar carnaval in Hulst A. Mattelé kampioen De Verenigde Vrienden Postzegelclub zet leden aan tot exposeren St.-Jansteen Terneuzen Kroegentocht op maandag Koewacht Lichte vorst DONDERDAG 6 FEBRUARI 1975 pONDERDAG 6 FEBRUARI 1975 (Van onze correspondent) HULST In de Hulster sporthal „Den Dullaert" heeft de eerste damestraining plaats gehad van de onlangs opge richte dames-volleybalafdeling van de Hulster bedrijfs-vol- leybalvereniging WC. Vooral van de zijde van de dames bestond voor die eerste trai ning een overweldigende be langstelling. Na afloop van die training hield WC in het club lokaal bij Ron de Vilder te Hulst een ledenvergadering in verband met het aantrekken van donateurs. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE De gemeenteraad van Hontenisse heeft gisteravond duidelijk laten blijken het nut van het Gecombi neerde Armbestuur in deze gemeente niet in te zien. Zowel raad als B. en W. waren van mening dat dit armbestuur zich beter kan opheffen. Toch besloot de raad om de heren L. Ver- eecken en J. de Vijlder, die als lid van het armbestuur aan de beurt waren om af te treden, de herbenoemen. Erg serieus de den de raadsleden dat niet. Van de twaalf stemmen, die wer den uitgebracht, waren er zes blanco. Eén raadslid had zelfs zijn stem uitgebracht op Cruijf en Neeskens. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Op het bureau van rijkswaterstaat di rectie Zeeland te Middelburg vonden gisteren aanbestedin gen plaats voor een drietal werken. In totaal namen 21 aannemingsbedrijven aan de inschrijvingen deel. Het eerste werk betrof het onderhoud aan rijksweg 60 in Zeeuwsch-Vlaanderen met daarbij de veerhaven van Perk- polder. Hiervoor hadden zes bedrijven ingeschreven. De laagste inschrijver was aanne mingsbedrijf Van Noordenne B.V. uit Kockengen voor 364.000,en de hoogste in schrijver met 556.000,was Van Dijk Petit uit Bergen op Zoom. Het tweede werk betrof hel onderhoud van de veerhavens aan het Zijpe. Ook hiervoor schreven 6 bedrijven in. De laagste inschrijver met 65.850,was aannemingsbe drijf De Klerk uit Werkendam en de hoogste inschrijver met 86.000,was Leenhouts aannemingsbedrijf B.V. uit Sluis. De derde aanbesteding ten slotte ging om het onderhoud van de handels- en veerhaven te Breskens. Hiervoor hadden zich 9 gegadigden aangemeld. De laagste inschrijver voor dit werk was aannemingsbedrijf C. H. van Wijnen B.V. uit Slie- drecht voor 299.000,De gunning van de werken is nog aangehouden. De discussie over het nut van het armbestuur werd geo pend door raadslid W. Geluer land, die opmerkte: „Heeft het armbestuur nog een functie? Functioneert het nog in onze gemeenschap? Zoniet, kunnen b. en w. er dan op aandringen dat het armbestuur zichzelf opheft. We zijn niet voor het in leven houden van institu ten, die geen zin meer heb ben.'' De heer Gelderland kreeg onmiddellijk bijval van de he ren A. Roctus en J. Joossen en ook van burgemeester mr. M. Somers, die meedeelden da-t b. en w. al pogingen hebben on dernomen om het armbestuur te doen opheffen. Na de komst van de bijstandswet is het be heren van de eigendommen de enige taak van het armbe stuur. Het armbestuur is ech ter zelfstandig en dient zelf over het al dan niet opheffen te beslissen, „Mogelijk zullen deze geluiden uit de raad het armbestuur ervan overtuigen dat het beter is dit orgaan op te heffen," aldus mr. So mers. Raadslid L. M-angnus stelde voor om maar niet meer de aftredende heren Vereecken en De Vijlder te herbenoemen. „Dan volgt op de duur ophef fing vanzelf," was zijn ge dachte. „We moeten het arm bestuur niet met de rug tegen de muur zetten," oordeelde de raadsvoorzitter hierover. Mr. Somers deelde de raads leden gisteravond mee dat G.S. toestemming hebben ge geven voor het aankopen van grond en het bouwrijpmaken van terreinen in het bestem mingsplan Kloosterzande- noord- B. en w. kregen van de raad toestemming om dit bouwrijp maken onderhands aan te besteden. Verschillende aannemers uit de gemeente zullen voor overleg hierover worden uitgenodigd. Besloten werd de fanfare Excelsior in Terhole een bij drage van honderd gulden te geven voor elk nieuw uniform, d-at deze fanfare wil aankopen. De fanfare heeft viier nieuwe uniformen nodig voor jongens en vijftien voor meisjes. De bijdrage van honderd gulden per uniform van de kant van de gemeente ls vastgelegd in een subsidieregeling, die op 30 november 1971 van kracht werd. „Daarna is de prijs van de uniformen met 25 procent gestegen. Kunnen we dat be drag van honderd gulden ook niet met 25 procent omhoog doen?" vroeg de heer J. Menu. De raadsvoorzitter stelde voor om Excelsior alvast de hon derd gulden per uniform te geven en te bekijken of het bedrag gezien de prijsstijgin gen niet omhoog moet. (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE Op het ge meentehuis van Hontenisse is heer A. van Goethem door de ambtenaar sociale zaken de zijn collega's gehuldigd. De heer Van Goethem is 25 jaar in dienst bij de gemeente Hontenisse. Van burgemeester Somers kreeg hij de gebruikelijke en velop met inhoud. Zijn chef, de heer J. de Veilder vertelde wat over de loopbaan van de jubilaris, die van het perso neel een set bijzettafeltjes kreeg. Van voorzitter A. Spon selee van de personeelsvereni ging kreeg hij een boekenbom tel Van Leuven werd druk De receptie, die volgde in ho- bezocht dioor vrienden, beken den en vertegenwoordigers van het maatschappelijk werk- (Vaa onze oorrespondent) TERHOLE In café R. van Geertruy te Terhole werd een prijskaarting gehouden, waaraan 40 kaarters deelna men. De uitslag luidt als volgt: Winnaarsronde: 1. Th. Verschuren - P. Boermé, 2. P. Schelfhout - J. Bracke, 3. A. Pieters - F. Blamc- baert, 4. H. Colsen - F. Piessens, 5. J. Hulsihout - G. de Block. Verliezersronde: 1. E. Assel- man - W. Willaert, 2. L. de Theye - Aug. Freyser, 3. Jos Asselman - A. Penneman (Van onze correspondent) HULST SC Morres 1 staat nog steeds ongeslagen boven aan in de dames eerste klas se van de bedrijfsvolleybaleom- petitie in Hulst. Maar ook V.V. Hulst 1 doet het uitste kend, het volgt Morres op de voet met slechts één punt minder. V.V. Hulst 1 - V.V. Hulst 2 werd een zeer span nende strijd, die met enigszins overdreven 39 cijfers in het voordeel van V.V. Hulst 1 ein digde. K.P.J. 1 beet in het zand tegen Remortel Sport en verloor daarna ook van Joma- vo 1. V.V. Hulst 2 bleef de baas over Lybeert Verstraeten dat op zijn beurt won van E.I-V. De uitslagen: Remortel Sport - K.P.J. 1 2—1, V.V. Hulst 1 V.V. Hulst 2 3—0, V.V. Hulst 2 - Lybeert Ver straeten 31, K.P.J. 1 - Joma- vo 1 12, Lybeert Verstraeten - E.I.V. 21, SC. Morres 1 - E.I.V. 4—0. Via een 21 overwinning op Atek kwa mJomavo 2 bo venaan de ranglijst in de da mes tweede klasse- Het bleef na vier wedstrijden nog onge slagen, voor Atek betekent het de eerste nederlaag. C.V.C. uit Clinge won verdiend van het Graauwse G.V.C.. Cactus had weinig moeite met V.V. Hulst 3 en zegevierde eveneens te gen G.V.C.. In zijn tweede wedstrijd moest C.V.C. zijn meerdere erkennen in Atek. U.A.K.O DAF was niet opge wassen tegen Jomavo 2. De uitslagen: Cactus G.V.C. 21, Jomavo 2 - H.A.- K.O. DAF 3—0, C.V.C. - Atek 12, Cactus - V.V. Hulst 3 4 0, Jomavo 2 - Atek 21, G.V.C. - C.V.C- 1—3 In de derde klasse is nog van geen enkel krachtsverschil sprake. Liefst vijf teams tellen vier punten, namelijk Jomavo 3, K.P.J. 2, Linex Voorwaarts 1, Linex Voorwaarts 2 en SC. Morres 2. Alleen SC. Moorres 3 en Neckermann konden nog geen enkel winstpuntje be machtigen. De uitslagen: K.P.J. 2 - SC. Morres 2 12, Neokermann - Linex Voorwaarts 2 13, Jo mavo 3 - Linex Voorwaarts 1 12, Neokermann - K.P.J. 2 3, Jomavo 3 - SC. Morres 3 (Van onze correspondente) AXEL Tijdens de laatst gehouden ledenvergadering van de Axelse afdeling van de Zonnebloem is besloten me vrouw J. van Duijne aan te stellen als hoofd van het Zon nebloem gastencontact. Deze nieuwe functie houdt in dat zij de contacten gaat onder houden tussen Zonnebloemgas- ten en ziekenbezoeksters. Er werd tevens gesproken over een welfarecursus, die waarschijnlijk in september van start zal gaan. Maximaal twintig mensen zullen aan het praktisch gedeelte mee kun nen doen (macramé, poppen maken, breien etc.) terwijl de theorielessen ook door buiten staanders bezocht kunnen worden. Voor iedere avond zal er een andere deskundige (psycholoog, pastoraal begelei der) worden uitgenodigd om iets te vertellen over de ach tergronden van het ziek zijn. Op 13 maart gaat er een regionale ledenwerfactie van start. Gebleken is namelijk dat vee] betalende leden onder de Zonnebloemgasten zelf zit ten en dat is natuurlijk niet de opzet. In het Gezellenhuis aan de Walstraat wordt op 25 februari een spelenmiddag ge houden, terwijl op 22 april een uitstapje wordt gemaakt naar de dierentuin in Antwerpen. De actie Harten Vijf start op 31 mei, terwijl de jaarlijkse boottocht in de tweede helft van mei zal worden gehouden. Ook aan Koninginnedag hoopt de Axelse Zonnebloemvere- ning dit jaar iets te doen. Zonder dat de bevolking van Hulst er wat van gemerkt heeft, heeft prins Toon 1 zich al terdege voorbereid op de stunt van zaterdagmiddag. Stemfotograaf Cor. J. de Boer was er bij toen prins Toon bij wijze van oefening vanuit de toren omlaag kwam zweven. (vervolg van pag. 1) De betrokken arts is student van de gynaecoloog professor A. A. Haspels uit Utrecht. Professor Haspels toonde zich gisteren een voorstander van oentralisaitie van het kanker onderzoek hoewel hij een be perkte decentralisatie bepaald niet afwees. „Als dit in Zee land inderdaad kan, zou ilk het toejuichen", zo merkte hij op, ten aanzien van de te stichten kliniek. Dokter L. Meinsma, medisch directeur van het Koningin Wilhelmina Fonds (dat meebe taalt in de uitzending van de arts naar Amerika) stelde zich gereserveerd op. „Ik weet hiervan te weinig om er iets zinnigs over te zeggen". Overi gens vroeg hij zich wel af welke werkrelatie er gelegd zou worden tussen de kliniek en de daarmee samenhangende radio-therapeutische behande ling. „Misschien met Gent?" Het is overigens al lang een wens van het KWF dat Zee land de beschikking krijgt over een radio-therapeut. „Maar die zou centraal geves tigd moeten zijn in Goes, Mid delburg of Vlissingen. Helaas zijn deze therapeuten niet dik gezaaid." (zie ook Zeeuws Dagboek) (Van onze oorrespondent) HULST Drumband „Axel" uit Axel zal zondag middag haar muzikale mede werking verlenen aan de groots opgezette carnavalsop tocht die die middag in Hulst zal plaatsvinden. De band zal die mididag te vens aan de bevolking van Hulst het nieuw opgerichte vlaggenpeloton presenteren. De drumband, die onlangs haar tienjarig bestaan heeft gevierd, zal zoals altijd er ook nu weer een complete show van maken. De band staat daarom bekend, wat ook mag blijken uit de vele uitnodi gingen die de band weer heeft ontvangen om in Frankrijk, Duitsland, België en in ons eigen land op te komen tre den. (Van onze correspondent) KOEWACHT De heer A. Mattelé is in de competitie 1974-1975 kampioen geworden van de biljartclub „De Vere nigde Vrienden" te Koe wacht. Tweede werd G. Drabbel, derde A. de Schepper, vierde A. van Damme en vijfde A. Goossens. Met 4218 behaalde F. Rombout het hoogste ge middelde. Hij speelde even eens de beste partij, namelijk 106 carambole» in twintig beurten- De kampioen werd gehul digd tijdens de feestvergade- ring, die in lokaal Jansen werd gehouden. De leden kre gen een maaltijd voorgescho teld en daarna werd een bil jartwedstrijd gehouden. De ubülagen hiervan waren als volgt: 1 B. van Poecke en M. Mathijs, 2 K. Jansen en E. Martens, 3 A. Goosens en R. Rietjes, 4 A. van Damme en G. Rombout. (Van onze correspondent) HULST De leden van de postzegelvereniging ,,'t Land van Hulst" kunnen tijdens de jaarvergadering van de club, die zondag in Den Dullaert gehouden wordt, meedoen aan een loterij, waarvoor ongeveer 500 gulden aan prijzen klaar ligt. Ze moeten dan wel hun contributie voor dit jaar heb ben betaald. Tijdens de jaarvergadering, die naar verwachting door zo'n tweehonderd leden zal worden bezocht, vindt een bestuurs verkiezing plaats. De heren A. Claassens, G. van Dorsselaar, C- Hageman en L. de Wilde zijn alle vier periodiek aftre dend. maar ze hebben zich weer herkiesbaar gesteld. Behalve de gratis loterij met prijzen in de vorm van postze gels, stokboeken en als hoofd prijs een munt uit 1867, die 275 gulden waard is, wordt ook nog een zogenaamde Irwartjesloterij gehouden met ren wat beperktere prij zen- bast. Omdat men vermoed, dat bij een aantal leden nog enige drempelvrees aanwezig is, om hun zegels tentoon te stellen tijdens de maandelijkse bij eenkomsten, heeft het bestuur besloten alle exposanten een medaille met ereteken te schenken. Bejaardencarnaval Dins dag 11 februari vieren de be jaarden vanaf 14 uur carnaval in het verenigingsgebouw. Prins Carlos van Inghelosen- berghe zal, samen met raad van elf en ,de hofdames, een bezoek aan dit feest bren gen. Topbiljart De topbiljart- club Zondagsvermaak speelde een wedstrijd tegen de topbil- jartclub De Martino's te Hulst. De Stenenaren boekten twee overwinningen en speelden vier maal gelijk. Viier keer werd echter ook verloren, zo dat zij met een nederlaag van 12-8 naar huis toe gingen. Gymnastiekclub De da mesgymnastiekclub Door Sport Fit (DSF) heeft de jaarlijkse feestavond in café De Kroon gehouden. Ook de echtgenoten van de dames waren hiervoor uitgenodigd. Na een diner werd gedansi op muziek van het orkest van R. Ferket uit Clings. Biljarten In het kader van het nederlaagtoernooi van de biljartclub Den Ouden Arend speelde deze club een wedstrijd tegen de biljartclub van de personeelsvereniging van Philips uit Terneuzen. Den Ouden Arend won de wedstrijd met 297 tegen 179 caramboles. Blusauto De bedrijfs brandweer van DOW Chemical in Terneuzen beschikt sinds kort over een nieuwe poeder- blusaut-o. Gevuld, bevat deze auto 2.000 kilo droge bluspoe- der. De auto is gedeeltelijk aan het bedrijf aangepast. Op woensdag 12 februari gaat DOW de brandweerauto de monstreren op de oefenplaats voor de bedrijfsbrandweer. (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE In „De Toeter", de carnavalskrant, die de Stem errkele dagen geleden heeft uitgegeven, is bij het afdrukken van het oarn-avails- pro-gramma voor Vogelwaarde de fout gemaakt dat de pro gramma's vooir zonéaig en maandag zijn verwisseld. Zondaig zal vanuit Vogel waarde worden deelgenomen aan de optocht in Lamswaar- de. Maandag om 14 uur begint in Vogelwaarde de elfkroegen tocht. Om 19.30 uur start in de garagehal het zottenbal en zo wel zaterdag- als maandag avond liggen er voor de aanwe zigen duizend broodjes vogel- piek (zuurkool met worst) klaar. Voor muziek op de maandagavond zorgt de Yan- maandiagavond zorgt de Yan kee Dottle Session Band. Het zottenbal zal ook door prins Djerk uit Graauw wo-rden be zocht. HULST Zaterdagmiddag om half vier gaat prins Toon 1 inderdaad zijn aangekondig de stunt uitvoeren. Vanuit de toren van de Hulsterse basi liek zweeft hij dan langs een kabel naar beneden om op deze manier zijn entree in het vossenrijk te maken. Even heeft het ernaar uit gezien dat de stunt niet zou doorgaan. Begin deze week werd de prins door griep ge veld. Dinsdag lag hij nog met 38.7 graden koorts op bed. Gis teren was echter de koorts ge weken en de prins verklaarde dan ook dat zijn stunt zater dag beslist zal doorgaan. Op de vraag of hij de zweef sprong vanuit de kerktoren toch niet een wat enge zaak vindt, zegt de prins: „Nee, daar ben ik echt niet bang voor. Tijdens mijn commando opleiding heb ik meer van dat soort dingen moeten doen". Als Toon 1 overigens van wege de griep de sprong za terdagmiddag uit de basiliek toren niet had kunnen maken, dan had hij wel de wedden schap met zijn voorganger, prins Rinus, verloren. Die weddenschap houdt in dat prins Toon 1, nu hij vijf jaar ln het vossenrijk regeert, het huzarenstukje van prins Rinus minstens zal moeten evena ren. Prins Rinus beëindigde namelijk ook zijn optreden als carnavalsvorst met een sprong van de kerktoren. Inmiddels heeft prins Rinus zijn oude plunje uit de mot- tenballen moeten halen om de zieke prins Toon 1 te vervan gen tijdens de carnavalsvie ring voor bejaarden, die in Den Dullaert werd gehouden. Zo'n 150 leden van de bejaar- denbond genoten daarbij on der meer van de kalleseien en de dansmariekes. Ook ontbrak prins Toon 1 gisteravond tijdens de carna valsavond ln de „Blaauwe Hoeve". Ondanks het feit dat hij daar bijzonder graag van de partij zou zijn geweest, zei hij gistermiddag: „Ik moet me echt nog wel even rustig houden". (Van een onzer verslaggeveJ DEN HAAG StaatsseJ taris Meijer van CRM htj voor voorzieningen in openluchtrecreatie 48 miljj gulden toegezegd. Bovend| is 5 miljoen gulden bescl baar gesteld voor de aankoj van gronden. Overeenkom het meerjarenplan voor openluchtrecreatie is meer i de helft van dat geld besclJ baar gesteld voor recrealj voorzieningen in het wes van het land. Vorig jaar i iets meer dan 50 procent vtj het westen, in 1979 moet i zijn opgelopen tot minstens! procent, vindt de staatss taris. Aan Zeeland is over totaal f 3.314.884 toegeze Over de plaat van de 0«i| Tonge heen werd indertijd 3 Greveliiigendam gebouwd. 9 deze plaat aan de voet van» dam, met weidse blik op watl en lucht, worden overeenkof stig de herwaardering van( inrichtingsschets voor het G velingenbekken recreati voorzieningen getroffen, werd in 1974 een bedrag i circa 2 miljoen gulden schikbaar gesteld over de ad leg van een ontsluitingsweg parkeeraccommodatie. In het Veerse M>eer werd ij voortgang van het zgn. bas ger- en eilandenplan bevél derd door voor de aanleg i eilanden voor de recreati f 606.000 subsidie te verltl nen. Op het eiland WalcheaJ werden onder meer subsidii verleend voor de aanleg enkele parkeerterreinen, voor de inrichting van eti aanloophaven te Middelburg. Bejaardenschieting Aan de bejaardenschieting bij J de Guchteneire deden 48 schut ters mee. De uitslagen: hoog vogel: J. Ferket uit Nieuw- dorp (B), eerste zijvoge1: Ch. Ongenae uit Koewacht, tweede zijvogel: C. Gijsel uit Koe wacht. De volgende beiaarden- schieting begint dinsdag 18 f'- bruari om 13.30 bij J. de Guchteneire. (Van onze correspondent) SINT JANSTEEN Voor de tweede maal in een periode van drie weken werd door de stichting Steens Carnaval een bijeenkomst gehouden in café De Kroon, waarvoor allen die iets voor carnavalsfeesten voe len, waren uitgenodigd. Op nieuw werd de vraag aan de orde gesteld of het carnavals feest in het jaar 1976 te St. Jansteen al of niet doorgang zal kunnen vinden nu de voor zitter en een vijftal leden van de stichting, tevens Prins en Lid van de Raad van Elf zijn afgetreden. Weliswaar blijven allen in functie tot na het aanstaande carnaval, maar dan stoppen zij er onherroepelijk mee, al zul len de leden van het dagelijks bestuur van de stichting het carnavalsfeest 1975 admini stratief helpen afwerken. Al hoewel alle aanwezigen duide lijk lieten blijken, dat men de huidige voorzitter liefst als voorzitter en als Prins Carna val wil behouden, bleek deze niet meer op zijn aftreden te willen terugkomen, daar hij vond dat na elf jaren de tijd gekomen was om een andere schipper aan het roer te zet ten. Ook nu bleek dat alle aan wezigen het carnaval in 1976 voortgezet wilden zien. Maar ondanks het feit, dat men lid was van de carnavalsclub, bleek niemand bereid om lid te worden van de carnavals stichting. Toen dan om uit de impasse te geraken, uiteinde- VMZ (Van onze correspondent) HULST Zoals voorgaan*! jaren zal de buurtverenigiil „Den Dulaert" in Hulls! tij-I dens de komende carnavalsdaF gen, weer actief meedoen aail de verschillende carnavals»! tiviteiten. In een rondschrijven aan s[ buurtbewoners heeft het br stuur het programma bekend! gemaakt van de festiviteiten iil de buurt tijdens de carnavai-| dagen. Zaterdag hebben de kindel ren vanaf half elf de gelegaj heid om zich in het gemee schapscentrum „Den Dullaekl op te geven voor deelnail aan de carnavalsoptocht vil zondag. Eveneens zaterdag vertreij ken om kwart voor drie vaisf „Den Dullaert", de kinderen j verkleed en voorzien van I waaimakende instrumenten naar de Grote Markt om i prins in te halen. Zondag vertrekken om éfc| uur vanaf „Den Dullaertf onder begeleiding van muziekgezelschap, de carffl-l valswagens van de buurten el de kinderen die met de optodil meelopen, naar het pimt was| de carnavalsstoet wordt steld. Na de optocht worden aSI kinderen in „Den Dullaertf verwacht voor het limonaïl bal. De prins en zijn gewil komen dit bal met hun bezos| vereren. Om acht uur is er 's-avonil in „Den Dullaert" een er I carnavalsbal dat muzikaal wordt opgeluisterd door Ml bekende orkest „The Wi";'l ams". De prins en zijn gevolfl zullen ook hier een bezoeï| brengen. Dinsdag worden de festivr-l teiten besloten met een ,.ca'-| navalssluitingsbal" dat duurtl van 8 tot 12 uur. De muzika'l opluistering wordt verzort'! door Johnny Contra met z'i'| orkest. lijk drie leden van de caW' vaisciub De Plakkers zich bj'L sohikibaar stelden voor I stichting, volgden er dire® I meer van andere carnavafi'l clubs en ook een achttal I viduelen", zodat een dertigtal leden voor de stichting geI*[ teerd kon-den worden, waan»' I nu nog een voorzitter gekoz®1 zal moeten worden, een nku'| we Prins Carnaval en ee« Raad van Elf. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Burge meester drs. P. A. Wolters van Middelburg heeft gistermorgen het startsein gegeven voor een foto- en diawedstrijd in het kader van het Europese monu mentenjaar 1975. Burgemees ter Wolters startte de wed strijd in stijl door het nemen Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag, opgesteld door het KNMI op woensdag om 18.00 uur: Overwegend droog met plaat selijk lichte vorst. Middagtemperaturen in het al gemeen boven nul. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor vrijdag; Aantal uren zon: 1 tot 7. Min. temp.: omstreeks -1 graad. Max, temp.: omstreeks +4 gra den. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent Kans op een geheel droog et maal: 90 procent. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 1 tot 7. Min. temp.: omstreeks -1 graad. Max. temp.: omstreeks +4 gra den. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog et maal: 80 procent. val ge pa en| st;| dc „I| dé| Konstanz 313 on v., Rheinf el- den 259 min 6, Plittersdorf 450 win 17, Maxau 522 min 18, Plochingen 181 min 9, Mann heim 395 min 23, Steinbactf 226 min 6, Mainz 406 min 21, Hingen 270 min 21, Kaub 352 min 27, Trier 434 min 18, Ko blenz 386 min 31, Keulen 424 min 36, Ruhrort 629 min 37, Lobith 1278 min 29, Panner- dense Koo 1233 min 28, Nij megen 1072 min 22, IJsselkop 1105 min 21, Eefde IJssel 646 mm 4, Deventer 514 min 5, Monsin 5492 min 38, Borgha ren 4134 min 44, Belfeld 1360 min 40, Grave beneden de Sluis 629 min 27 hoogwalc Morgen, vrijdag 7 febr. Bergen op Zoom 0.52 13.27 Hansweert 0.00 en 12.29 Terneuzen 11.56 Vlissingen 11.30 Wemeldinge 0.43 en 13.18 en

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2