te.. Baader-Meinhof- groep beëindigt hongerstaking Margaret Thatcher: typisch conservatief RECHT „Gewoon laten zien dat je als vrouw ook best wat kunt" f>^l m t Vers Wat is serviceflat waard? Topklasse SerieVan Red Band Natuurlijk! President voetbalclub vrijgelaten Engelsen achter verscherping van abortuswet binnenland buitenland fEfl/T m rtemonnee! appen 7qo kking 10.40 I. gram m it gram m een gram m 448 2?8 ]98 Raad voor liet regeringsbeleid: twintig provincies Rusland valt uit tegen China Harde kern Trip installeert stuurgroepen Sacharow doet beroep op premier Wilson KINDERFEESTJE? CHOCO PRINCE Kruideniersdochter die Ted Heath wipte Dorpsfeestje Kokkm Japan stelt zicli pro-Chinees op Mej. nir. dr. J. Romeijn top ambtenaar, bij pensionering: Plezierig Invalster DONDERDAG 6 FEBRUARI 1975 13 liri-Ace Truck: 11255 kg iaad- I vermogen, geheel Ivlakke laadvloer. I Iïi-Ace Pickup: 11280 kg laad- I vermogen, praktische 1 lage vloer. Illi-Ace chassis met 1 kabine: zeg zelf I maar hoe u't I laadgedeelte hebben I wilt. Ivallend funktionele mierken van dit Braun ederland deze week alleen braakprijs. Daar moet n snel ïrbJad suse 1150 cm ;apje, fraai kunstlederen k inde meeste supermaris, ltie zolang de voorraad strekt en, brood en delicatessen sdag 12 februari. k tp-j-'i' bieding, zolang de voorraad strekt 750205 STUTTGART (DPA) Na een „bevel" van niet-gevan- gen ieden van de „Rode-Legerfractie" hebben 22 gevange nen van de anarchistische Baader-Meinhof-groep hun bij na vijr maanden durende hongerstaking en hun dorststa king van twee dagen beëindigd. Van justitiële zijde in Stuttgart, Hamburg, Berlijn, Hannover en Zweibrueeken werd meegedeeld dat de gevangenen voor het eerst weer vast en vloeibaar voedsel tot zieh namen. Voor de beide gevangenen in Bremen en Straubing is er nog geen beves tiging daarvan verkregen. Volgens het advocatenkan toor Klaus Croissant In Stutt gart heeft de brief van de leden van de „Rode-Legerfrac tie" de gevangenen dinsdag via hun advocaten bereikt. De gevangenen hadden haar als echt erkend. Volgens een deskundige van de medische kliniek van de Saar-universiteit zullen de ge vangenen nog ongeveer vier tot zes weken nodig hebben voordat hun lichamen weer aan normaal voedsel gewend zijn. Zij werden een deel van hen verzette zich - kunstmatig gevoed. Een van hen. Holger Meins, stierf eind vorig jaar aan ondervoeding. In de brief van de „Rode- Legerfractie" werden de ge vangenen opgeroepen tot be ëindiging van de staking („ver sta dit als een bevel"), of schoon het doel van de staking schoon het doel van de staking opheffing van het isolement niet werd bereikt. „Wij ontnemen jullie dit wapen (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De weten schappelijke raad voor het re geringsbeleid heeft de rege ring geadviseerd op zeer korte termijn en duidelijke princi pebesluit te nemen over de gewestvorming. Afweging van drie veel bepleitte vormen voor bestuurlijke reorganisatie heeft de raad tot de overtui ging gebracht, dat het best gekozen kan worden voor de vorming van een twintigtal provincies, die een uitgebrei der taken- en bevoegdheden- pakket moeten krijgen dan de huidige elf provincis. „Lan ger uitstel van de besliss.ng over een van de drie moge lijkheden van bestuurlijke re organisatie is niet langer ver antwoord. De eventuele voor delen van verdere studies we gen niet op tegen de nadelen van verder uitstel van deze beslissing". MOSKOU (UPI) In een van de bitterste anti-Chinese aanvallen van de laatste tijd heeft het Russische partijblad Prawda de leiders in Peking beschuldigd van het voorberei den van een nieuwe wereld oorlog. In een uitvoerig com mentaar op China's nieuwe grondwet zegt de Prawda dat de Chinese politiek immoreel is en onmenselijk. De grondwet, zo heet het, be vat artikelen over „voorberei ding in geval van oorlog" en over „het graven van diepe tunnels" voor de civiele verde diging. Dergelijke maatregelen ..kunnen slechts bezorgdheid veroorzaken bij het internatio nale publiek", aldus de Prawda. daar de strijd om de gevange nen nu alleen maar met onze wapens beslist zal worden. Wij zullen overwinnen". De minister vain Justitie van Baden-Weürttemberg, Render noemde de gezondheidstoe stand van de tot de „harde kern" behorende groep in Stuttgart kritiek. Het proces tegen de vijf daartoe btSioren- de leden, Ulrike Meinhof, An dreas Baader, Gudrun Ensslin Jan Carl Raspe en Carmen Roll, zal op 21 mei in Stutt gart beginnen. Ook de Nederlander Ronald Augustin heeft volgens een woordvoerder van de gevange- n s in Hannover gisterochtend zijn honger- en dorststaking afgebroken. AMSTERDAM (ANP) Tij dens een bijzondere zitting van de Koninklijke Nederlandse Academie van wetenschappen en de sociaal-wetenschappelij ke raad heeft minister F. H. P. Trip (Wetenschapsbeleid) gis teren in het Trippenhuis in Amsterdam de Stuurgroep na tionaal onderzoekprogramma Arbeidsmarkt en de Stuurgroep nationaal programma Demogra fisch onderzoek geïnstalleerd. De zitting werd bijgewoond door onder meer koningin Ju liana en de ministers Boersma (Sociale Zaken) en Vorrink (Volksgezondheid en Milieu hygiëne). De Stuurgroep Ar beidsmarkt staat onder, voorzit terschap van prof. drs. H. ter Heide, hoogleraar bedrijfskun de in Delft, de Stuurgroep De mografie wordt voorgezeten door prof. dr. E. W. Hofstee, hoogleraar sociologie in Wage- ningen. De instelling van de stuur groepen vloeit voort uit liet re geringsbesluit van het afgelo pen jaar, te komen tot vier na tionale onderzoekprogramma's. De onderwerpen zijn energie, milieuhygiëne, arbeidsmarkt en demografie. MOSKOU (AFP) De Rus sische academicus en dissident Andrei Sacharow heeft dinsdag een beroep gedaan op premier Wilson van Groot-Brittannië en de Russische partijleider Breznjev, tussenbeide te ko men ten gunste van de politie ke gevangenen in de Sovjet- Unie. In een brief waarvan de tekst aan buitenlandse correspon denten werd overhandigd, heeft Sacharow aan Wilson en Brez njev vooral aandacht gevraagd voor het lot van 23 gedetineer den, onder wie Wladimir Boe- kowsky, schrijver van een ver handeling over de psychiatri sche ziekenhuizen in de Sovjet- Unie onder de titel: „Een ziek te van de geest in de Sovjet- Unie oppositie". (ADVERTENTIE) Choco Prince geeft leuke uitnodigmgskaarijes! In elk netje Choco Prince zitten er twee verpakt. En er zijn ook nog gratis prinsenkronen voor het f hele kindergezelschap. Schrijf een briefje naar f General Biscuits Co. N.V., Juliana van Stoiberglaan 118, Naarden. en sluit ƒ1,aan postzegels bij voor verzendkosten. jij Laat maar weten hoeveel u er wilt ontvangen (maximaal 20 stuks en zolang de vooraad strekt) CHOCO PRINCE DE TOPTRAKTATIE BIJ ELKE FEESTELIJKE GELEGENHEID. (Van onze correspondent) ROME Saverio Garonzi, de 63-jarige president van de voetbalvereniging Verona die een week geleden werd ont voerd, is vrijgelaten en weer thuis. Een employé van een papier fabriek in de buurt van Ber gamo zag gistei-morgen rond negen uur op het fabriekster rein een vreemde auto staan. In de wagen lag een gebon den, spartelende man. Het bleek Garonzi te zijn, die daar door zijn ontvoerders was ach tergelaten. De auto waarin Ga ronzi lag was eerder gestolen. Het slachtoffer van deze ont voering is er lichamelijk vrij ernstig aan toe. Omdat hij zich bij zijn ontvoering fel verzet heeft, was hij onder meer in zijn gezicht gewond. Boven dien heeft Garonzi een shock opgelopen. Hij heeft totnutoe alleen verteld dat hij gister morgen in alle vroegte eerst per slee, en daarna per auto uit de bergen is overgebracht naar het fabrieksterrein waar hij tenslotte is gevonden. De. afgelopen dagen heb ben duizenden supporters van de voetbalclub Verona in samenwerking met de politie, of op eigen houtje meegezocht naar Garonzi. Voor do vrijla ting van de populaire vereni gingsvoorzitter die in Verona een groot autobedrijf heeft, zou volgens de eerste berich ten vier miljoen gulden zijn betaald. LONDEN (ANP) In meer derheid is het Engelse volk het eens met de verscherping van de abortuswetgeving, waarover het Lagerhuis morgen een wetsvoorstel in behandeling zal nemen. De mening van het En gelse volk werd getoetst door het Gallup-instituut. Van de ondervraagden meent 62 procent, dat abortus moet worden toegestaan m bijzon dere omstandigheden, 12 pro cent keurt abortus onder alle omstandigheden af, 18 procent meent, dat abortus mogelijk moet zijn op verzoek van de vrouw, 8 procent heeft geen mening. Margaret Thatcher na haar overwinning omringd door fotografen. (Van onze correspondent) LONDEN In het voor uitzicht van de eerste stem ronde voor de verkiezing van een nieuwe leider droe gen sommige Britse „jonge conservatieven" blauwe shirts waarop de helft van een slogan afgedrukt stond. Om een compleet beeld van die strijdkreet te krijgen, moest je „twee jonge con servatieven" in de gepaste shirts naast elkaar plaatsen. Op de ene torso kon je dan lezen: „Wij willen de krui denier" en op de andere „niet de kruideniersdoch ter." Toen hij premier wias, werd Edward Heath vaak -spottend de kruidenier genoemd, wat o.m. een zinspelling was op z'n afkomst uit de kleine midden stand. Het toeval wil, dat Mai- garet Thatcher (48), de vrouw waarvoor dinsdag veel consei- vatieve afgevaardigden ge stemd hebben om Edward Heath uit het zadel te lichten, dochter van een kruidenieris. Hii heette Alfred Roberts en woonde in Grartam met vrouw en kinderen boven de winkel. Margaret Hilda Thatcher zegt, d-at ze veel te danken heeft a-an haar va-der. „Hij liet me lezen", vertelt ze, „en liet me studeren". Margaret Thatcher is niet al leen typisch Engels, maar ook typisch conservatief- Ze krijgt weieens het verwijt te horen, dat ze ondanks haar gewone afkomst praat met het accent van de Zuidengelse elite. Ma- garet Thatcher is zo mogelijk nog Zuidengelser dan Edward Heath. De rest van het Britse rijk houdt niet bepaal van dit soort politici. Magaret Thatcher is bijzon der intelligent. Ze heeft gestu deerd aan d-e universiteit van Oxford: eerst natuurweten schappen, dan researoh-sch-el- kunde en vervolgens (in haar vrijetijd) rechten. Als advocaat specialiseerde ze in de wetge ving betreffende inkomsten belasting en octrooien. We gens h-aar bekwaamheid op dit ingewikkelde terrein heeft Ed ward Heath, toen hij opposi tieleider was, ha-ar aangesteld om m naam van zijn schaduw kabinet de nieuwe belasting wetten van de socialisten te bestrijden in het Lagerhuis. Margaret Thatcher staat nu 15 jaar in de politiek als conser vatieve afgevaardigde van het Londense kiesdistrict Finchley. Ze koos een politieke carrière na een dorpsfeestje waarop ze ruzi-e had met een van de jongens, diie ze kende. De diskussie laaide hoog op, m-aiair M-a-gret liet zich niet kis ten. Na verloop van tijd riep de jongen vertwijfeld uit: „Jij gaat natuurlijk in de politiek, Mairgret"?. „Toen wist ik eensklaps wat me te doen stond, lacht de De waarde van uw woning of flat is sinds 1971 niet alleen voor de vermogensbelasting maar ook voor de inkomsten belasting van betekenis. Het genot dat u voor de inkom stenbelasting moet aangeven is namelijk sindsdien afhanke lijk gesteld van die waarde. Zo was tot en met het jaar 1973 de huurwaarde van een huis waarvan de waarde lag tussen de 30.000 en f 60.000 gesteld op f 300 per jaaren voor een huis tussen de f 60-000 en f 120.000 op 600 per jaar. Bij de beoordeling of dit hoog of laag is, moet u bedenken dat onderhoudskos ten niet meer aftrekbaar zijn. De man die deze week onze belangstelling heeft, had een driekamer-appartement plus garage in een serviceflat ge kocht. De koopsom, inclusief de omzetbelasting, bedroeg f 103.750. De man had blijkbaar dank zij de hem geboden ser vicebestaande in verzorging van de warme maaltijden en verrichting van de huishoude lijke werkzaamheden (tegen betaling van de kosten wel-te- verstaan!)alle tijd om zich in fiscale problemen te verdiepen ofwel zich die op de hals te halen. Bij zijn huiswerk op dit terrein had hij uitgedokterd dat zijn flat slechts f 40.000 waard was en dat hij derhalve voon een huurwaarde niet ho ger dan f 300 mocht worden aangeslagen. De inspecteur achtte de flat méér dan f 60 000 waard en stelde het huuraenot vast or) 600En zo begon de procedure voor het Gerechtshof (belastinakamer) Arnhem welke zo juist in de publiciteit kwam 1). Vooropgesteld dat de waarde inmiddels niet gezakt was (in tegendeel er was pas een ge lijke vrij-op-te-leveren flat verkocht voor f 105.000) moest onze man voor het Hof verklarenwaarom de door hem voor meer dan een ton gekochte flat maar een waarde nad van f 40.000. Deze gewel dige paardespi'ong becijferde hij als volgt. Alleen het appartement, waar van ik het uitsluitende ge bruiksrecht heb, komt voor de waardeberekening in aanmer king. Buiten beschouwing moet derhalve blijven wat ik betaald heb voor mijn aandeel i. i de gemeenschappelijke ruimten zoals recreatiever trek ken, kantorenkeukens, perso- neelskamers, hobbyruimten fietsenstalling en ga-zo-maar- door. Ook blijft buiten aan merking de waarde van de roerende goederen (denk aan de grasmaaimachine en derge lijke) alsmede van de reserve fondsen. En dan de service Juist daarom ben ik in deze flat getrokken. Dit „recht op serviceok al moet ik voor de service zelf betalen) heeft cok een waarde die niets met woongenot te maken heeftEn tenslotte de omzetbelasting; ook die heb ik niet voor het wonen betaald! Zo legde hij het Hof de vol gende berekening voor: Koopsom flat f 103.750Af: 10.820.— betaald voor aan- ieel in de gemeenschappelijke ruimten, roerende goederen en fondsen (10% netto-koopsom), f 9.293.-- betaald voor het recht op serviceverlening (20% nette-koopsom) f 16-727,to taal aftrekposten f 36.840, resteert als betaling voor het woongenot f 66.910Omdat de flat niet vrij-opleverbaar is, moet hiervan als waarde wor den genomen 60% of 40.146, Het Hof trapte er echter niet in. Het oordeelde, dat de ge meenschappelijke ruimten óók het woongenot verhoogden; het achtte ze zelfs voor een groot deel onmisbaar, wil de flatwoning als zodanig worden gebezigd. Het recht op servi ce-verlening achtte het Hof onlosmakelijk(lelijk woord, vindt u niet?) verbonden aan het woonrecht. De aftrek van de omzetbelasting vond het Hof zo'n onzin dat het er geen woord aan vuil maakte. Alleen voor de aftrek voor de aanwe zige roerende goederen en fondsen voelde het iets maar d n hoogstens voor een bedrag van 3.750.En zo kwam de rechter dan op een waarde van 66-000,in bewoonde staat. De 600 huurwaarde die de inspecteur had aange houden, kreeg de volledige in stemming van de rechter Ik dacht dat onze man voort aan zijn vrije tijd nuttiger en prettiger zou kunnen besteden dan met het oproepen van tot mislukking opdoemde fiscale procedures- Die kosten maar geld aan de overheid waardoor de belastingen Weer verder worden opgeschroefd. D'OUWE 1) Hof Arnhem 5 febr. 1974 VSTN 4 jan. 1975. charmante mevrouw Thatchei nu. Toen ze elkaar leerden kennen, was haar man Dennis Thatcher, directeur van een klein familiebedrijf - een verf- fabriekje in Dartford 6 maan den voor hun huwelijk zegde Margret Roberts in een interview, dat ze geen tijd had om te trouwen. Op de vraag of het met Dennis Thatcher lief de op het eerste gezicht was geweest, antwoordde ze: „Neen, want ik had toen 2 ver kiezingscampagnes voor de boeg". Dennis Thatcher is nu een directeur van de Burmah Oil Company, die in ernstige finan ciële moeilijkheden verkeert en regeringssteun gaat krijgen. Het echtpaar heeft 2 kinderen. Mark, een accountant, en Ca rol, z'n tweelingzuster, die rechten studeert. Een Engelse journalist maak te Margaret Thatcher eens erg boos door te schrijven: „Die vrouw is zo efficient, dat ze zelfs haar kinderen op de gemakkelijkst manier ter we reld heeft gebracht, n-L twee tegelijk". Ondianks haar grote Intelec- tueie bagage draagt deze krul- deniergdlocihter toch ma-aT liefst het image van een gewone huisvrouw, die boodschappen do-et en voor man en kinderen zorgt. Ze is een beste kokkin en -staat bekend om haar h-am- sterzuchit. Daarvan getuigt in haar keuken een provisiekast vol blikjes soep, groenten, vlees en fruit, „Genoeg om met d-e familie zes magere maande adhter de rug te krij gen,,. Margaret Thatcher wil niets te maken hebben met de „wo men's lib"-bewegin-g. „Daaraan heb ik niets te danken, "zegt ze. „I-k was allang op weg om te worden wat ik nu ben, toen zij niiet eens gestart waren". ROGER SIMONS TOKIO (DPA) Twee da gen na een Sovjet-Russisch protest tegen de plannen van Japan een vredes- en vriend schapsverdrag met de volksre publiek China te sluiten, heeft premier Takeo Miki het Krem lin te ver:'aan gegeven dat Ja pan zich niet van een toenade ring tot Peking zal laten af houden. Gisteren zei premier Miki in het parlement: „Wij zullen het verdrag zonder dralen sluiten. Japan zet de onderhandelingen voort als onderdeel wan zijn soevereine buitenlandse poli tiek". (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG „Je moet als vrouw nooit een minderwaar digheidscomplex hebben tegenover mannen. Gewoon jezelf zijn. En laten zien, dat je echt wel wat kunt presteren. Zo heb ik me altijd gedragen en dat is misschien wel de reden, waarom ik nooit moeite heb gehad met emancipatieproble men". Opmerkelijke woorden uit de mond van een opmerkelij ke vrouw: mejuffrouw mr. dr. J. M. C. Romeijn, zojuist gepensioneerd als top-ambte- naar van het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Een autoriteit op het gebied van wegenbouw, verkeersveilig heid en verkeerstechniek. Treffend voorbeeld van een vrouw, die schijnbaar zonder moeite in een mannenwereld carrière heeft weten te ma ken. We hebben haar opgezocht ln haar huis, gelegen in een kleine, stille buurt van de tegen Den Haag aangeplakte gemeente Voorburg. Al gauw blijkt dat mej. Romeijn, be paald niet iemand is, die op- hef maakt over wat ze heeft gepresteerd. Ze beschouwt het eerder als de gewoonste zaak van de wereld. Wil over haar leven ook niet al te veel kwijt. „In de tweede helft van de twintiger jaren heb ik in Leiden rechten gestudeerd", vertelt ze. „Ik was enig kind. M'n vader was advocaat zodoende rolde ik min of meer automatisch in die rechtenstudie. Of het in die tijd bijzonder was, dat een vrouw rechten ging stude ren? Nee hoor, die tijd was toen al een beetje voorbij. Natuurlijk waren er betrek kelijk weinig meisjes, dat wel. Prinses Juliana was er één van. Ze zat een jaar hoger dan ik, maar ik heb wel contact met haar gehad We hadden als studenten de opdracht om zo gewoon mo gelijk tegen haar te doen. Niet eerbiedig behandelen. We mochten haar zelfs niet in haar jas helpen. Dat ging prima hoor. Ze was voor ons gewoon „Juul". Na Leiden ben ik naar Ge- nève gegaan en daar heb ik de doctorstitel behaald. Maat ik moet er wel bij zeggen, dat die Zwitserse titel in vergelijking met de Neder landse niet veel voorstelde, hoor. Ik gebruik hem dan ook nauwelijks. ingestelde Bureau Werkgele genheid van het Ministerie van Sociale Zaken, waarvoor mej. Romeijn het gehele land door reisde om te praiten over het opnieuw scheppen van werkgelegenheid, kwam zij veelvuldig in contact met Rijkswaterstaat. En zo werd ze in 1954 juridisch adviseur bij het Ministerie van Ver keer en Waterstaat. „Ik voel de me diaar al gauw als een visje in het water", vertelt mej. Romeijn. „Dat kwam vooral doordat ik behalve een juridische knobbel ook een technische knobbel heb. Ik vond het heerlijk om me bezig te houden met kwes ties rond de aanleg van we gen en bruggen. Ik ging me dan ook steeds minder bezig houden met juridische kwes ties en steeds meer met tech nische zaken". Dat de aangeboren techni sche knobbel van mej. Ro meijn bij de buitenwacht niet onopgemerkt is geble ven, blijkt wel uit het feit, dat ze in de zestiger jaren tot haar grote verrassing werd uitgenodigd, lid te wor den van het Koninklijk In. stituut van Ingenieurs. „Een hele eer om lid te mogen worden van die landelijke organisatie, want uiteindelijk ben ik toch helemaal geen ingenieur", zegt mej. Ro meijn. In de dertiger jaren heb ik wat advocatuur gedaan, on der andere bij de Hoge Raad in Den Haag. Ik ben daar heel toevallig ingerold. Ik moest eens een pleidooi houden als invalster voor ie mand die ziek was. Nou, dat scheen nogal goed bevallen te zijn en toen kreeg ik meer opdrachten". In een bulletin van het mi nisterie van Verkeer en Wa terstaat, dat vorige week ter gelegenheid van het afscheid van mej. Romeijn is uitgege ven, staat vermeld, dat mej. Romeijn tijdens de oorlog ac tief was in het verzet, waar door ze in Duitse gevangen schap raakte en onder meer in het Oranje-hotel in Sche- veningen werd onderge bracht. „Daar wil ik liever verder niets over in de krant zien", zegt mej. Romeijn be slist. Haar stem en gezichts uitdrukking maken duide lijk dat zij aan die tijd het liefst niet zo nadrukkelijk meer herinnerd wil wor den. Dat geldt ook voor haar werkzaamheden bij de Poli tieke Opsporingsdienst waar zij in de vijf jaren na de oorlog hoofd was van het Bureau Bijzondere Rechts pleging. „Ik was blij toen we in 1950 besloten het op sporen van mensen die in de oorlog fout waren geweest, te staken", zegt mej. Ro- meiin. Via het door de regering Het hoogtepunt van haar carrière bereikte mej. Ro meijn toen zij werd benoemd tot plaatsvervangend hoofd van de Hoofdafdeling Wegen en Oeververbindingen. In de ze functie, waarin zij bijzon der veel overleg moest voe ren met besturen van ge meenten en provincies over de aanleg van wegen en bruggen, werd zij ook regel matig bij het uitstippelen van het wegen- en verkeers beleid van de minister be trokken. Ook vertegen wooi- digde zij het ministerie op verscheidene internationale besprekingen over verkeers- kwesties. „Dat ging dan bijvoorbeeld over de aansluitingen en vei- bindangen van de zgn. E-we- gen, die door heel Europa lopen", legt mej. Romeijn uit. „Ik was inderdaad bijna altijd de enige vrouw tussen een heleboel mannen. Afge zien van de secretaressen na tuurlijk. Maar het was altijd bijzonder plezierig hoor. Je moet gewoon tonen dat je als vrouw ook best wat waard bent". „Maar aan het begin vam de jaren zeventig wil de ik het wat rustiger aan doen. Ik werd ook al een dagje ouder. Toen ben ik ad viseur geworden van die Hoofdafdeling Wegen en Oe ververbindingen. Dat werk was wat minder intensief'. En daar stond mej. Ro meijn dan vorige week don derdag temidden van een groot aantal collega's en mi nister Westerterp, die haar ter gelegenheid van naar pensionering en bovenal voor haar verdiensten op het mi nisterie benoemde tot ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw. Haar tweede lintje, want ridder in de Or de van Oranje Nassau was ze al. „Ach", zegt mej. Romeijn bescheiden, „ik ben iedere keer van het een in het an der gerold. Het ging bijna allemaal vanzelf. Is het bij zonder omdat ik een vrouw ben? Nee, dat zie ik niet zo. Ik ben gewoon geweest, die ik ben. Het jaar van de vrouw, zegt u? Nou, ais ik eerlijk ben, dat Interesseert me echt nauwelijks". (ADVERTENTIE)

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 13