Nota vertraagt pbouw ulpverlening D-kritiek wethouder Strijbos klaar Medeplichtige hasjzaak voor de politierechter Levensschool Oostburg nu goed onder dak Uitspraken rechtbank Middelburg Aschhoff: brug-tunnel niet langer uitstellen Rijk helpt kleine gemeenten een handje stad V-vrouwen reien -naval BB-REACTIES OP PLAN VAN MINISTER BEL-T.V, I Luteijn: „MILIEU-EISEN DUPEREN DE AGRARIËRS" S Droog Boerenbij stand Commissaris opent expositie Bejaardenreizen Band-diaserie in omloop over water VRIJDAG 31 JANUARI 1975 *an onze correspondent) GE honderdtal NKV-vrouw» m zaal De TrciuU te Clmge op een bun(1 on feestelijke wijze tt. valsavond. Ook een j eidsters van de sticht),, terre mocht op verzoë, eze avond deelnemen. dames waren allen in valskostuum gekleed zien van maskers. Het Sunrise verzorgde het e gedeelte. Verse] zangeressen van gehouden songfestival j e gaven acte de présens, r andere Schoenmak; eorgette Keijzer. mde zong het carnavali van het dorp Clin» ziullen Clinge een poepj, ruiken". een onzer verslaggevers! .KNEUZEN VVD-frat. orzitter H. de Jonge ouder J. Strijbos (PvdA en elkaar gisteravond tij' de raadsvergadering euzen in de haren gezetn het feit dat no» geti act is gesloten met Mulli. B.V. voor aanleg, final, ng en exploitatie van het aal antennesysteem ii euzen. D-voorzitter De Jongi erop dat de gemeen!!' op 27 juni van het vort het besluit had genome: een dergelijke over» st met Multivisie te „Wil het college dit Sr uitvoeren?" was z;i g aan het eind van es og, waarin wethoude bos er behoorlijk var s had gekregen. heer De Jonge suggf de dat alles kennelijk a verloopt omdat de 'ea bos destijds als raadsht I wat bedenkingen sches ebben tegen het in a met Multivisie. Verds hij bezwaar tegen de m liegen dat de welhc.de rekken met Multivisie tos en gehad. De heer Dl e zei te weten van es rek, maar diaarbij zou 4 Strijbos de functie etaris van de woninfl vereniging Terneurü en vervuld. ,.De antv van de heer Strijbos t'. ist. Contacten met Mulli-f bestaan alleen in de i van de heer Strijbos S it ons een rad voor 4 merkte de heer De Jut P- ethouder Strijbos vond 4 erkingen van de heer 5 'e tendentieus. Hij de: 2 dat hij tijdens het k met Multivisie wel k de pet van wethouit iad. Het uitvoeren van M sbesluit achtte hij j» h onmogelijk. G.S. heb':;: elijk bezwaar gemaakt !r het Taadsbesluit or.dS stichting de zaak zou oiteren. Voordat W sbesluit nu kan word® evoerd, moet er volgens Strijbos eerst een co® ie zijn samengesteld. 5 De Jonge, die zich m'l ntwoorden van de wethos- niet tevreden tooni! ■g tijdens het debat reik van mevrouw E. Doomt I lee (PvdA) de volgen® g te slikken: „Krijgt 41 provisie van Mult'1' I (Van een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG De voorzit ter van de Zeeuwse Land wmaatschappij ir. R. D. .uteijn vindt dat de steeds irengere milieu-bepalingen van de overheid belemmerend werken voor het boerenbe drijf. Hij sprak deze mening- uit tijdens een verga ring van de ZLM, afdeling laamslag in het „Wapen van eland" te Zaamslag. Z ter Stre va: we dri uil de: Za Ze, De inleiding van de heer Luteijn droeg het motto: Is er |og toekomst voor het boeren- edrijf? Als voorbeeld van be- fcmmerende milieu-bepalingen Roemde de heer Luteijn de Bgenwerking, die de boeren ndervinden bij ruilverkave lingen en het feit dat volgens de heer Luteijn bio-industriën de kop ingedrukt worden op ond van milieu-voorsrhrif- en. Bij zijn toekomstvisie te kende de ZLM-voorzitter ver der nog aan dat de landbouw erplicht is om elk jaar effee- ever te produceren. „Dat oudt ook een keer op", ail'dius i de heer Luteijn. Hij consta- eerde verder een groeiende ressiviteit onder de agra riërs. Dat de boeren niet alles heer nemen bleek volgens hem ook uit het verzet van de Noord-Bevelandse landbouwer Van der Maas, die zich tot het literste wil verzetten tegen 150 KV-leiding, die de PZEM over zijn grondgebied wil laten lopen, die bovendien iesteld heeft dat dit uiterste xriopig nog geen grenzen heeft. In zijn openingswoord tot de ttgevee? veertig aanwezigen afdelingsvoorzitter J. de egt een overzicht van de gang van zaken in het boeren- earijf gedurende het afgelo pen jaar. I Vooruitzichten voor zaterdag en zondag, opgesteld door he KNMI op donderdag om 18.00 u.: overwegend droog met op klaringen en lagere tempera turen. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddels over Neder land. Voor zaterdag: aantal uren zon: X tot 6; min. temp.: om- Itreeks 4 graden; max. temp.: «nstreeks 7 graden; kans op een droge periode van min istens 12 uur: 90 procent; kans op een geheel droog etmaal: p) procent. Voor zondag: aantal uren zon: 1 tot 7; min. temp.: om streeks 1 graad; max. temp.' tomstreeks 7 graden; kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent; kans op een geheel droog etmaal 80 procent. ïekinstallatie aangebW;! kleur wordt licht bruine pilasters. ..„I ?t voorbeeld van 3f!| p winkeliers - de I"', B t van C. Jamin in iwerijstraat tot de bas® iontant aan het einde 'r Eenhoornplantsoen - rschijnlijk snel navol?' en. „Er bestaat vergen, e plannen bij de w"1 in de Burchtstraat - j aan beide zijden luifels aan te brengen luifel in de BroUWjB it zal onderbroken l doordat zich tussen ;els nog een zevental V' 'omnsen bevinden. - lufeis door te tre ons te kostbaar".® eer Van de Plas. De o»f' I O0> ■e« I De waterhoogten van don- ""dagmorgen, meegedeeld >r Rijkswaterstaat: Kon- :ariz 312 plus 5, Rheinfelden 285 plug 18, Plittersdorf 504 Plus 49, Maxau 564 plus 44, Piot-hingen 219 plus 29. Mann heim 404 plus 30. Steinbach 247 plus 23, Mainz 407 plus 20, Bingen 272 plus 19, Kaub 350 Plus 27, Trier 636 plus 13, ■Koblenz 452 plus 42, Keulen 464 plus 44, Ruhrort 623 plus 50, Lobith 1229 plus 47, Pan- nerdense kop 1183 plus 43, Nijmegen 1009 plus 40, IJssel- kop 1052 plus 38, Eefde IJssel 604 plus 14, Deventer 473 plus 18, Katerveer 144 plus 7, Mon- sin 5590 plus 20, Borgharen 4311 plus 40, Belfeld 1470 plus 60, Grave beneden de sluis 688 plus 52. worden vervaardigd ebracht door de Oostp irma's Lujaro, Verwij Moi'gen, zaterdag 1 febr. Bergen op Zoom 7.07 en 19.31 IHansweert 6.01 en 18.28 Terneuzen 5.27 en 17.52 1 Vlissingen 4.59 en 17.24 Wemeldinge 6.58 en 19.22 B.B. al aardig ingeschoten op een taak in vredestijd. Die ontwikkeling werd trouwens gestimuleerd door de commis saris van de koningin. Als je nu toch een bestaande organi satie hebt die het goed doet, waarom moet die dan worden afgebroken en een andere "•eer gaan opbouwen", aldus de heer Wolters. Voor de situatie in Midden- Zeeland komt hier nog bij, dat r" regionalisatie van de brandweer nog weinig gevor derd is. Walcheren heeft op dit gebied wel wat, maar Zuid- en Noord-Beveland nog niet. Volgens de heer Wolters heeft de nota van de minister geen rekening gehouden met de feitelijke ontwikkelingen in Zeeland. Op korte termijn zi-et hij ook geen verlichting van de lasten. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In zijn nieuwjaarsrede heeft burge meester J. Aschoff van Ter- neuzen gisteravond gezegd dat de aanleg van de vaste oever- verbiniing niet langer moet worden uitgesteld en dat niet langer naar alternatieve moge lijkheden moet worden ge zocht. „Zowel voor bedrijfs- als het sociale leven is bet van het grootste belang dat Zeeuwsch-Vlaanderen niet langer met twee veerverbin- dingen aan de rest van Neder land hangt", zei de heer Aschoff. Dat medio 1975 al met de aanleg van de vaste oeverver binding kan worden begonnen, geloofde de burgemeester niet erg. Aan de gemeentebesturen van Zeeuwsch-Vlaanderen zal het dan volgens hem niet lig gen. Het is te verwachten dat alle colleges van B. en W. in Zeeuwsch-Vlaanderen voor een snel begin van de aanleg van de vaste oeververbinding zijn. Temeer omdat dit een flink stuk werkgelegenheid ople vert. Er zijn ongeveer 700 mensen nodig, naast de uitvoe ringsstaf. Rekening houdend met een bouwtijd van viere neenhalf jaar is het aantal manjaren 3200. „Vooral gezien de trieste situatie, waarin mo menteel de bouwnijverheid verkeert, zou dat de nationale economie een bedrag van 60 tot 65 miljoen aan werkloos heidsuitkeringen kunnen be sparen", aldus de burgemeester van Terneuzen Hij voerde nog aan dat in de hele Europese Gemeenschap de werkloosheid en de kosten van levensonder houd sterk zijn toegenomen' Terwijl de intustriële pro- d uk tic nog verder daalde. In Nederland steeg de werkloos heid aan het einde van het jaar met 26,5 procent. „U zult daarom kunnen begrijpen dat het .hunkeren" naar een werk als de vaste oeververbinding ook in dit licht gezien te rechtvaardigen is. Onnodig tijdverlies zou dan ook ernstig .e betreuren zijn", zeii burge meester Aschoff. Wat de eoonomische vooruit zichten voor Terneuzen voor 1975 betreft, toonde de heer Aschoff zich gematigd opti mistisch. Hij merkte op dat het vorige jaar, gezien de olie crisis en recessie met de ha ven en de industrie in Terneu zen het niet slecht is gegaan. Doorgewerkt wordt aan nieu we projecten. Medio 1975 kan de nieuwe massa-goedhaven worden opengesteld, aan de voorbereiding van de plannen voor de aanleg van de tweede ro-ro-haven wordt verder ge werkt en ook wat de komst van nieuwe bedrijven en uit breiding van bestaande indus trie betreft, zal er dit jaar in Terneuzen het nodige gebeu ren. Burgemeester Aschoff zei in dit verband onder meer: „Gelet op de belangstelling voor de terreinen rondom de kanaalhavens zou het inij niet verwonderen, indien 1975 op het gebied van uitbreiding van bestaande en vestiging van nieuwe deremige nog wat bestaande en vestiging van -ieuwe ndernemingen nog wat voor ons in petto heeft", (Van een onzer verslaggevers) GOES Voor Zeeland is de nota „hulpverlening bij ongeval len en rampen" van minister De Gaay Fortmann van Binnen landse Zaken niet direct eer. hulpmiddel voor een snellere reali sering van een betere hulpverlening. In kringen van de Zeeuwse Bescherming Bevolking bestaat veeleer de opvatting, dat er ver traging zal optreden. Wei is het zo, dat de gedachten en voorne mens van de minister minder wrijfpunten geven met de Zeeuws- vlaamse situatie van dit moment dan met de situatie in midden- Zeeland. Minister De Gaay Fortmann, heeft, zoals bekend, deze week een nota aangeboden, waarin beoogd wordt een snelle ver betering te realiseren van de hulpverlening bij rampen in vredestijd, Spil van die hulp verlening moet de vrijwillige brandweer worden. De dienst Bescherming Bevolking zal echter drastisch worden inge krompen. De organisatie van de vredesrampenregelingen moet aansluiten bij de gewest- vorming. De minister gaat dan ook uit wan regionale brand weerkorpsen.. De Bescherming Bevolking maet een rijks-BB- organisatie worden. Het brandweerpersoneel moet wor den uitgebreid. Bovendien moet er een dienst komen, ".e de bevolking waarschuwt bij calamiteiten. Volgens het hoofd van de Bescherm.ng Bevolking in Zeeuwsch-Vlaanderen, de heer W. Catsman, betekenen de voornemens van de minister niet, dat bestaande ontwikke lingen in Zeeuwsch-Vlaande ren worden afgebroken. Er zullen in Zeeuwsch-Vlaande ren ook geen grote omschake lingen hoeven te gebeuren ten pzichte van de organisatie van de hulpverlening zoals die nu bestaat, meent de heer Catsman. „Was de B.B. vroeger uit sluitend een oorlogsorganisa tie", vertelt de heer Catsman, „de laatste jaren is men zich in B.B.-kringen steeds meer gaan toeleggen op vredesram penregelingen. In Zeeuwsch- Vlaanderen is men dan ook al enkele jaren doende om tot rampenregelingen te komen. Dit in samenwerking onder meer met de B.B., de brand weer en de kruisverenigin gen". De organisatie moet nu wat anders worden opgezet. Vol gens de heer Catsman kan dat zonder veel rimpels verlopen, als daarvoor de tijd genomen kan worden. r P. A. Wolters, voorzit ter van de Bescherming Be volking A-kring Zeeland a, geeft als eerste reactie op de nota, dat de bestaande struc tuur op het gebied van de hulpverlening bij rampen in vredestijd in Midden-Zeeland helemaal omver wordt gewor pen. „Aan de B B. als organisatie in vredestijd wordt een einde gemaakt- In Zeeland was de Passen en meten op de naailes. (Van een onzer verslaggevers) GOES De kleine gemeen ten in Zeeland hoeven niet meer zo'n zorgen te hebben, dat ze in directe financiële moeilijkheden zullen komen door het verlenen van bijstand in het kader van de rijks groepsregeling zelfstandigen aan boeren, die getroffen zijn door de regenschade. Staatssecretaris Meijer van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk heeft namelijk besloten de kleine gemeenten een extra handje te helpen. Zodra blijkt, dat de gemeen ten zoveel geld moeten uitke ren dat er moeilijkheden in de financiering opdoemen, kun nen de gemeenten voorschot ten aanvragen bij het ministe rie. Die voorschotten zullen dan worden verrekend met de rijksbijdrage in het kader van de rijksgroepsregeling zelf standigen. De rijksbijdrageregeling be staat erin, dat het rijk 9ü pro cent betaald van de bijstand en de gemeenten 10 procent. Eerder al was het ministerie de gemeenten tegemoet geko men door het mogelijk te ma ken, dat de gemeenten die 90 procent vervroegd bij de rijks overheid konden declare ren. De nu genomen maat regel van staatssecretaris Meij er kan het vooral de kleine gemeenten gemakkelijker ma ken de bijstand vlot te verle nen, is het commentaar van burgemeester G. van Waes van Borsele. Zijn gemeente zou overigens niet financieel in de knel gekomen zijn door de aanvragen. Burgemeester Van Waes blijft het echter een teleurstelling vinden, dat het rijk in dit geval niet volledig betaald, welke indruk men aanvankelijk wel had gekre gen. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Gistermorgen werd de 27-jarige H. V. uit Zaamslag veroordeeld. Deze man zit al vanaf 13 januari in de gevangenis van Breda. V. zou in oktober van het vorige jaar zijn garage beschikbaar hebben gesteld om een partij van 50 kg hasj uit de dubbele bodem van een Volkswagen Kever te halen. Van de V. is zelf hasjgebruiker en is daarnaast zonder werk. De reclassering heeft een rapport opgesteld waaruit volgens de officier van justitie duidelijk blijkt hoe een passief iemand door een vrij gemakkelijke handel in hasj tot grote activiteit gebracht kan worden. Tegen V. eiste de officier van justitie 5 maanden waar van 2 voorwaardelijk. Mr. W. Dieleman, de advocaat, stelde in zijn pleidooi dat zijn cliënt maar één keer heeft bijge sprongen in deze uitgebreide handel. Daarom vond de ver dediger de eis ook veel te hoog. Deze zaak zou dudidelik los gezien moeten warden van de andere zware hasj-zaken in Zeeuwsch-Vlaanderen De politierechter veroordeel de de verdachte tot 12 weken gevangenisstraf waarvan 6 voorwaardelijk met een proef tijd van 2 jaar. De bij hem gevonden hasj en hasj-olie werden eveneens verbeurd verklaard. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De com missaris de-r koningin in Zee land. dr. C. Boertien, opent op vrijdag 14 maart de tentoon stelling „Onder je voeten van daan en vlak voor je neus". De opening vindt plaats in het stadhuis te Goes om 14.00 uur. De tentoonstelling zelï is inge richt in het streekmuseum de Bevelanden te Goes. „Onder je voeten vandaan en vlak voor je neus" is een samenwerkingsprojekt van de Zeeuwse federatie van mu sea en oudheidkamers en het provinciaal comité monumen tenjaar 1975. Gedurende het gehele jaar zal de tentoonstel ling te zien zijn in praktisch alle Zeeuwse gemeenten. Aan de tentoonstelling is ge koppeld bet schoolprojekt mo numentenjaar 1975 voor de ho gere klassen van het basison derwijs en de eerdie twee klassen van het voortgezet on derwijs Twee maanden onvoorwaar delijke gevangenisstraf legde de politierechter in Middel burg ap aan twee jongelui uit Vlissingen en Souburg. In au gustus van het vorige jaar sta len ze samen 11.400 sigaretten weg uit het passagierscihip de Fosseidon dat in Middelburg aan de Loskiade lag aifg meend. De mannen, de 27-jarige W.N. en de 23-jarige A.B. wa ren aan board van het schip geklommen en daar verbraken ze douanezegels van de winkel aan boord en namen de siga retten mee die ze in een woonwagenkamp verkoch ten. Op 4 september wilden ze nogmaals hun slag slaan op het schip. Ze hadiden nu ook belangstelling voor grote hoe veelheden flessen drank. Na dat ze alles keurig hadiden klaargezet om het aan wal te brengen ging N. de auto vast hallen. Bij zijn terugkomst ont dekte hij dat er politiecontrole was. Hij maakte zich uit de voeten. Zijn vriend wist aan vankelijk ook via een achter deur te ontkomen, maar de politie wist snel achter de identiteit van de daders te ko men. De offioier van justitie eiste 6 maanden gevangenisstraf waarvan 2 voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar (Van onze correspondent) OOSTBURG Door de stichting Welzijn voor Oude ren in West-Zeeuwsch-Vlaan deren zijn evenals verleden jaar enkele vakantiereizen en een minitrip gepland. De mi- nitrip vindt plaats op 23, 24 en 25 april en gaat naar Parijs. Van 2 t.m. 7 juni is er een reis naar het Sauerland, terwijl van 9 t.m. 16 mei wederom een Rijnreis wordt gehouden. Voor deelname kan men zich wen den tot de bejaarden-consulen ten in West-Zeeuwsch-Vlaan deren. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Op vrij dag 14 februari vindt de pre mière plaats van de band-dia serie „Zuiver water - Zeeuwse noodzaak". De eerste voorstel ling wordt gegeven in het sta- tenzaicomplex om 14.00 uur. „Zuiver water - Zeeuwse noodzaak" is gemaakt in op dracht van de Zeeuwse water schappen. Het ligt in de be doeling in de toekomst deze band-diaserie te gebruiken als voorlichtingsmateriaal over de zuivering van het oppervlakte water. welke taak sinds kort bij de waterschappen ligt. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Na drie jaar in verschillende accommodaties onderdak te hebben gevonden heeft de Levensschool in Oostburg, een dependance van de stichting Levensschool voor werkende jongeren, een fijne accommodatie gevonden in de voormalige christelijke MAVO aan de Noordwal. Voer kookles is nu alle ruimte. Vier lokalen met een up to date inrichting staan ter be schikking van de jongeren die partieel leerplichtig zijn. De vier vaste krachten in Oost burg Riek van Driel, Jean ne Geleverd, Adrie Sctfeele en Sjef v. Leuven - kunnen nu de ruim 80 leerlingen in een be hoorlijke outillage helpen bij hun volwassenwording. „West- Zeeuwsch-Vlaanderen is er in het begin wat slecht afgeko men", aldus directeur G. Maas- Vanuit deze regio moest men voor cursusbezoek naar Terneuzen en daardoor zijn er her en der wel wat blijven zitten. Drie jaar geleden be gonnen we met enkele groep jes op Hedenesse in Cadzand, vervolgens vonden we onder dak in het oude ziekenhuis en het hervormd kerkcentrum. Onze laatste behuizing was een woning aan de saturnus in de Tragelwijk. Nu hebben wij eindelijk een goed plekje ge vonden. Het werk in een woonhuis met dagelijks zo'n 30 jongeren is een onmogelij ke situatie. Nu hebben we de ruimte". De houding van zowel de werkgevers als de potentiële leerlingen is in West- Zeeuwscb-Vlaanderen wat problematisch. „Deels vloeit dit voort uit de onbekendheid met de school. Er zal een stuk gewenning moeten plaatsvin den en met name in de kleine bedrijven is het soms moeilijk twee dagen in de week een personeelslid te moeten mis sen. Een oplossing zou een zg. tweelingbaan kunnen zijn", al dus de stafleden van de school. Bij de leerlingen wordt ook op weerstand gestoten. „Het woord school roept dik wijls aversie op bij de jonge ren die lts en huishoudschool verlaten hebben om te gaan werken. Zij vrezen eenzelfde ervaring als soms op hun oude school, zien het nut er niet zo van in en zien in hun loonzak je minder geld omdat zij een of twee dagen de school moe ten bezoeken", zo zegt Adrie Scheele. „Dat praat je niet weg". Overigens krijgt men meer kinderbijslag als men partieel leerplichte kinderen heeft. De levensschool is niet net jes in een bank zitten en luis teren. Gezamenlijk worden bepaalde projecten aangepakt en geprobeerd wordt bepaalde keuzepakketten voor de leer lingen samen te stellen. „Zij moeten gemotiveerd worden' Overigens niet alleen de leer lingen, maar ook de ouders. Daarom dat men in Oost burg binnen afzienbare tijd open-dagen wil houden voor zowel potentiële leerlingen als hun ouders, om hen eens ken nis te laten maken met de levensschool, die iedere werk dag, behalve vrijdag, geopend is. (Van onze correspondente) MIDDELBURG De recht bank in Middelburg heeft de 23-jarige R. v H. uit Middel burg veroordeeld tot 3 weken gevangenisstraf' met aftrek voor het in bezit hebben van 1 gram heroïne en tweemaal een maand voorwaardelijke gevan genisstraf met 2 jaar proeftijd voor het voor handen hebben van hasj en amphitaminen. Op 17 januari eiiste de offi cier vian justitie 12 maanden onvoorwaardelijke gevangenis straf tegen v. H. De 24-jarige G.L. uit Domburg kreeg twee maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf en 2 jaar proef tijd plus f 590,- boete opge legd voor het verhandelen van hasj, tegen hem bestond een eis van 6 maanden onvoor waardelijk. D. J. Eveneens uit Domburg is veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf voor waardelijk en twee jaar proef tijd en f 200,- boete. J. was in dienst van L. die in zijn bar hasj verhandelde. Tegen hem luidde de eis aanvankelijk 6 maanden gevangenisstraf waarvan 3 voorwaardelijk. De officier mr. T. Lebret over weegt in hotel beroep te gaan van deze vonnissen. De 19-jarige J v. V. uit Breskens is veroordeeld tot 500,- boete en drie maanden ontzegging van de rijbevoegd heid. De rechter achtte hoogst roekeloos rijden in zijn geval niei bewezen Op 19 septem ber van het. vorige jaar gaf van V. nabij Sehoondijke een van rechts komende auto geen voorrang. Bij dit ongeluk kwam een naast hem zittend meisje om het leven en een zusje werd zwaar gewond. De eis op 17 januari luidde 750,- boete en 4 maanden ontzegging. De 56-jarige L. d. W. uit Hulst heeft woensdag even eens 500,- boete en drie maanden ontzegging van de rijbevoegdheid opgelegd ge kregen, voor een ongeval dat hij op 21 september van het vorige jaar bij Hulst veroor zaakte Op drie dag reed hij een voorrangskruising op, waarbij hij in botsing kwam met een op die weg rijdende motor waarop twee jongelui gezeten waren. Deze kwamen beiden om het leven. Ook hier achtte de rechtbank dood door grove schuld niet bewezen. De eis was 1000.- en 6 maanden ontzegging van de rijbevoegd heid.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 3