Roosendaalse expediteurs veroordeeld tot boeten Pleidooi voor oprichting steunfonds gehandicapten NOS- aan 1 Staten vragen over flat verkoop in Ter neuzen B. en W. Kapelle zijn kritisch over intergemeentelijke structuurschets Zetmeelindustrie in de bres voor late aardappelen Hava Naguila matigt tempo WENS VAN INVALIDENBOND ZEELAND Mr. Huber opende „Ming Garden" in oude politiebureau stad streek Eis was gevangenis ,Het Perehat' bouwt aan zijn optocht Politierapport Kruiningen Zaamslag Sas van Gent Informatiehoeken in Vlissingen Terneuzen Burgerlijke stand Sas van Gent Reimerswaa heeft strop van een ton Heer Hendrik „Babysit" in Heer Hendrikhn Uitreiking gouden globes in Hollywood DINSDAG 28 JANUARI 1975 DINSDAG 28 JANUARI 1g (Van een onzer verslaggevers) GOES De statenleden H. Eversdijk (CHU), C. Verdonk (KVP) en D. Geuze (ARP) hebben Gedeputeerde Staten van Zeeland schriftelijke vra gen gesteld over de verkoop van flats in de Katspolder in Terneuzen. Zij vragen op de eerste plaats welke rol G. S. hebben gespeeld bij deze verkoop en wat in het bijzonder de bemoei enis van het G. S.-lid J. Sten- vert is geweest bij de onder handelingen. Ook vragen de CDA-vertegenwoordigers op grond waarvan G. S. of de heer Stenvert hebben gemeend te moeten meewerken aan dez^ transactie. Zij informeren voorts bij het college of dit voornemens is ook bij andere gemeenten die soortgelijke problemen hebben als Terneuzen tussen beide komen. De heren Evers- dijk, Verdonk en Geuze vra gen G. S. wat naar de mening van het college wat de gevol gen voor de gemeente Terneuzen en omliggende ge meenten kunnen zijn indien de desbetreffende flats ver huurd zullen worden tegen niet gangbare prijzen- De drie statenleden informeren of de overdracht van de flats aan de koper in de gemeente Terneu zen of andere instellingen nog enige invloed heeft op de hu ren. Tenslotte vragen zij G. S. of zij het een wijs beleid ach ten om woningwetwoningen, die gebouwd zijn met grote overheidssubsidie, aan particu liere beleggers te verkopen. De definitieve toestemming voor de verkoop van de drie honderdachtentwintig flats in de Katspolder heeft de ge meente Terneuzen overigens nog steeds niet binnen. Het wachten is op de goedkeuring van het ministerie van Volks huisvesting. De officiële verkoopakte waarmee dan 17 miljoen Is gemoeid, kan pas passeren wanneer het briefje met het ja-woord van het ministerie op het Terneuzense stadhuis ont vangen is. Overigens heeft Terneuzen met de verkoop van de Kats polder nog een primeur bin nengehaald. Het is de v-erste keer in Nederland dat nieuwbouw woningwetwonin gen op zo'n grote schaal wor den verkocht. markten GOES - KRABBENDIJKE, 27 januairi 1975 Per stuk: kropsla 18. Per kg: aardappe len 1214; groene sav. kool 824; rode kool 20; witte kool 30; boerenkool 1621; spruiten B 1764, D 6770; prei A 3153, B 1230; wit lof I 100—110, II 30—70; uien 25; kroten 2129; peen 22; knolselderij 14 (Van onze rechtbank verslaggever) BREDA - De Bredase rechtbank heeft maandagmor gen een tweetal Roosendaalse expediteurs en de procuratie houder van een hunner ver oordeeld tot voorwaardelijke gevangenisstraffen en geldboe ten. De officier van justitie had tegen het tno onvoor waardelijke gevangenisstraf fen van zes maanden tot een jaar geëist. De rechtbank achtte de ten lastelegging: valsheid in ge- sclirifte meermallen gepleegd (het vervalsen van ritmachti- gingen voor Frankrijk) bewe zen. De rechtbank overwoog echter dat de Nederlandse rechter geen taak heeft bij het handhaven van Franse belan gen. Dit temeer niet waar de ze belangen in strijd komen met de Nederlandse belangen. De rechtbank was van oordeel, dat er ook geen 9prake was geweest van vervalsen op een professionele wijze, maar wel diat met bijzonder groot gemak was geknoeid met ritmachti- gingen. De rechtbank over woog verder dat de delicten al geruime tijd geleden waren gepleegd en eigener beweging waren gestaakt. De rechtbank veroordeelde A. de B., tegen wie tien maanden was geëist tot drie maanden voorwaarde lijk met twee jaar proeftijd en f 4000 boete of tachtig dagen: P.M., tegen wie een jaar was geëist, werd veroordeeld tot zes maanden voorwaardelijk met twee jaar proeftijd en eveneens f 4000 boete of 80 dagen met onttrekking aan het verkeer van de in beslag ge nomen valse ritmaehfciigingen en stempels. Tenslotte werd de procuratiehouder J.B. we gens het medeplegen van vals heid in geschrifte, veroordeeld tot een boete van f 2000 of veertig diagen, waarbij de rechtbank in overweging nam, dat verdachte een onderge schikte ral haid gespeeld. Te gen J.B. was zes maanden geëist (Van onze correspondent) •S-HEERENHOEK In 'i Heerenhoek zijn de wagenbou wers voor de grote carnaval soptocht van het Perehat weer volop bezig. Elke avond trek ken vele bouwers erop uit om met hun wagen zo mooi moge lijk voor de dag te komen. De een bouwt naar aanleiding van een gebeurtenis in het dorp, de ander aan de hand van 'n landelijke gebeurtenissen en weer andere bouwen gewoon voor de vuist weg. Prins Wil lem de Eerste vertelt ons dat er in 's-Heerenhoek altijd veel plezier beleefd wordt tijdens het bouwen. Het gaat hier echter om het meedoen en zeker niet om het bouwen van kapitale praalwagens waar perse een eerste prijs mee bp- haald dient te worden. Ais het maar riidt dan :s het voldoen de. En wat belangrijk is het publiek beleeft er elk jaar weer lol aan en dat is toch ook veel waard- Prins Willem vervolgt: „Het zou ook aardig zijn wanneer er uit de omlig gende dorpen eens wat wa gens meereden Dat is echt wel toegestaan. Iedereen mag meedoen. Kortom m 'j-rtoor- enhoek hru"'st het van de car navabae*h-:tPit»e en *'ele boerderiien klinkt tot lept in de avond de hamerslagen. PHILIPPINE In het cen trum van Philippine deed zich gistermiddag een slippartij vooir met een bestelauto, be stuurd door W.P.W. uit Goes. De wagen verzeilde via een stoepband m een pompstation, waarna een lichtmast naar be neden kwam tuimelen. Bij na der onderzoek bleek de be trokken auto een technisch mankement te hebben. TERNEUZEN Tijdens het weekend werd een inbraak gepleegd in de kantoren van het staalconstructiebedrijf De Feijter aan de Industrieweg te Terneuzen. Enkele bureaus werden geforceerd. Een be drag van achthonderd gulden werd gestolen. BRAM Fischer, de leider van de verboden Zuidafri- kaanse communistische partij die in 1966 tot levenslange ge vangenisstraf werd veroor deeld omdat hij trachtte de regering van zijn land omver te werpen-, heeft kanker maar zal niet worden vrijgelaten. (Van een onzer verslaggevers) GOES Nederland heeft behoefte aan één gemeenschappelijk steunfonds ten bate van invaliden, bejaarden en motorisch en geestelijk gestoorden van alle gezindten. Overheid en particulieren zouden in een dergelijk fonds moeten bijdragen. Dat is de mening van de heer S. Paiauwe, voorzitter van de Algemene Nederlandse In validen Bond afdeling Zee land. Hij verwijst naar de enorme bedragen die door de overheid, stichtingen en parti culieren geregeld aan charita tieve doelen worden gegeven. Daarnaast blijven nog zeer ve len verstaken van enige hulp verlening. De heer Paauwe: „Het op te richten gemeenschappelijk steunfonds zou zeker rechts persoonlijkheid moeten bezit ten. Voorlopig zou de Algeme ne Nederlandse Invaliden Bond de organisatie van het te stichten fonds hulpbehoeven den In handen moeten ne men". Het bestuur van de af deling Zeeland van de ANIB gaat binnenkort de plannen voor het fonds hulpbehoeven den nader uitwerken. Bijdra gen aan het fonds kunnen in tussen gestort worden op giro rekening 2625800 ten name van de penningmeester van het ANIB, Molenwater 43 te Middelburg. (Van een onzer verslaggevers) KAPELLE De samenstel lers van de doelstellingennota „Intergemeentelijke structuur schets Midden-Zeeland" heb ben zich ten aanzien van de stedelijke kernen aanzienlijk positiever opgesteld dan ten aanzien van de dorpen- En dat heeft zijn gevolgen voor de bevolkingsspreiding. Dit is een van de kritische kanttekenin gen van "burgemeester en wet houders van Kapelle bij de doelstellingennota. De Kapelse gemeenteraad zak deze struc tuurschets bespreken in de raadsvergadering van vana vond (dinsdag) om 19.30 uur. B. en W. van Kapelle vin den in het algemeen, dat de doelstellingennota weinig con creet is over de ontwikkeling, die in Midden-Zeeland zou moeten worden nagestreefd. De nota bevat volgens B. en W. vele algemeenheden die bedoeld zijn om niet in een vroegtijdig stadium te stuiten op onoverbrugbare tegenstel lingen tussen stedelijke- en plattelandsgemeenten. En het blijft ook de vraag of de di verse gemeenten, die hebben meegewerkt aan de opstelling van de nota. bereid zullen zijn tot onderlinge afspraken voor het planologische beleid. Het college van Kapelle stelt in haar notitie aan de raad vast, dat de doelstellingennota zich niet uitlaat over de verdeling van de toekomstige bevol kingsgroei over de stedelijke en landelijke gemeenten. Het Kapelse college gaat daar wel dieper op in. Momenteel telt Midden-Zeeland ongeveer 160.000 inwoners. Tweederde hiervan woont in Middelburg, Vlissingen en Goes en eender de in de overige gemeenten. Tot 1985 mag een groei wor den verwacht met 20.000 tot 21.00C personen. Als de platte landsgemeenten in die periode alleen hun natuurlijke groei zouden opvangen, dan zouden ze tot 1985 met slechts 3.000 tot 4 000 inwoners groeien. B. en W. van Kapelle zijn nu van mening, dat de drie steden hun natuurlijke aanwas op vangen en een gedeelte van het vestigingsoverschot. Het andere deel van het vesti gingsoverschot zou dan be schikbaar moeten zijn voor de plattelandsgemeenten, waar door ze met meer dan 3.000 tot -i opn inwoners kunnen groden. De steden zullen van de iets mindere groei niet veel nadeel ondervinden. Voor de plattelands gemeenten is een ruimere groeimogelijkheid echter van zeer grote beteke nis voor de instandhouding of verbetering van de leefbaar heid: onderwijsvoorzieningen, winkel-, sociaal-medisch en culturele voorzieningen. Wat de industrieterreinen nabij dorpen betreft, vindt het college, dat de bestaande ont wikkeling van het bedrijfster rein Smokkelhoek bij Bieze- linge moet worden voortge zet. Het Kapelse ooilege kan zich tenslotte ook niet vereni gen met de afzonderlijke aan duiding in de doelstellingennota ta van Biezelinge als „dorp in de landelijke zone" en Kapelle als dorp met een ruimere woonfunctie. Kapelle-Biezelin- ge moet als één kern worden gezien. En de plannen van de gemeente Goes voor een in dustrieterrein tussea Katten- dijke en het Goese Sas vindt het Kapelse eolege een onge wenste onderbreking van de recreatieve bestemmingen, die langs de gehele Oosterschelde word 'n gepland. EMM-uitvoering De ko ninklijke muziekvereniging EMM houdt op vrijdag 31 ja nuari haar winteruitvoering in Ons Dorpshuis. Aanvang acht uur. Het wordt een muziek-, toneel- en dansavond. Het mu zikale gedeelte staat onder lei ding van dirigent R. van Soest. Ten gehore zullen wor den gebracht enkele marsen, terwijl'de jeugdleden het stuk Round the World zullen spe len. Het Gezellen Toneel uit Bergen op Zoom zal een blij spel in drie bedrijven „Toffe Tony" ten tonele brengen. Als afsluiting van de avond is er gelegenheid tot dansen, onder begeleiding van The Crescen do Bovh Ouderavond De leerlin gen van de mavo-school te Kruiningen hebben een feeste lijke ouderavond gehouden in Ons Dorpshuis te Kruiningen. De voorzitter van de ouder commissie, de heer J.H. Bal, kon een groot aantal ouder» verwelkomen. Door de leerlin gen van d« eerste klas werd een aantal Franse liedjes ten gehore gebracht. Verder was er v-oor de pauze een gymnas- tiekdemonstratie en een blij spel in twee bedrijven: „Ben nie als huisknecht". Na de pauze werden door „de Blaas- poppen" enkele muzikale hits ten gehore gebracht. Verder was er nog een een-akter „De taart van tante Charlotte". Het was een bijzonder geslaagde avond. De heer J.W. Kees maat, directeur van de mavo. dankte tot slot alle medewer kers Kaarting Tijdens de le denvergadering van de kaart- vereniging DVV is de heer M. Alaart als nieuwe voorzitter gekozen- Tot secretaris werd benoemd de heer Jac- van Doorn. Hierna volgde de eer ste ronde voor de kaartcompe- titie 1975. De uitslag hiervan was als volgt: 1. M- AV1 aart, 2. Jac. van Doorn, beiden met 57 punten, 3. J. van Doorn 56, 4. J. Stolk 54, 5. C. Kaan met 53 punten. HSVO De hengelaarsver eniging Sport en Ontspanning te Zaamslag houdt zaterdag avond in het verenigingsge bouw „De Rank" voor haar leden en donateurs de jaarlijk se feestavond, die om half acht begint. Het bestuur heeft een zeer gevarieerd program ma samengesteld, bestaande uit verschillende gezelschapsspe len omlijst met passende mu ziek. Harmonie Drie jubileren de leden van de harmonie de Verenigde Vrienden zijn afge lopen zaterdag, tijdens de jaarvergadering, gehouden in zaal Planetarium, gehuldigd, Voorziter J. de Rijk overhan digde aan Jan Ysebaert, voor zijn 60-jarig lidmaatschap een oorkonden en speldde hem de eremedaille op. Voor zijn veertigjarige lidmaatschap mooht Armand Voerman een gouden speld en een oorkonde in ontvangst nemen. Willy Beaurain kreeg voor zijn 25- jarig lidmaatschap een zilve ren speld en een oorkonde aangeboden. Tijdens deze ver gadering werd bekend ge maakt, dat de vereniging weer tal van concerten binnen en buiten de gemeente op het programma heeft staan. Er zijn reeds contacten gelegd met Brunsum er Bastogne voor een herdenkingsbijeen komst. Ook zal men deel ne men aan een groot opgezet concours van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Harmonie en Fanfare gezel schappen, wat op 24 oktober van dit jaar in de Vlaanderen hal te Sas van Gent gehouden 2al worden. Aan dit concours zullen zo'n 15 korpsen deene- men. Uit het verslag van de penningmeester bleek, dat de kas van de Verenigde Vrien den met een batig saldo ein digde. Dit is grotendeels te danken aan de vele giften van gemeente en particulieren. Tijdens de bestuursverkiezing werden de heren R. de la Ruelle jr. en E. de Block in het bestuur herkozen. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De ge- aeente Vlissingen heeft op het ogenblik drie zogenaamde informatiehoeken. In deze in formatiehoeken kan de burger kennisnemen van gemeentelij ke plannen en ontwikkelingen. Allerlei foldermateriaal, voor zien van illustraties, is hiertoe aanwezig. De informatiehoe ken zijn ingericht in het wijk centrum „de Open Hol" aan de Alexander Gogelweg in Paauwenburg, in de openbare bibliotheek aan de Spuistraat en in het wijkcentrum „Mid denhof' aan de Kanaalstraat in Oost-Souburg. De bevolking kan via deze stands inliichtin gen krijgen over bestemmings plannen, raads- en commis sie-voorstellen, rapporten, no ta's, begrotingen en vele ande re zaken. Wie na het bezoek aan een van de informatie stands nog niet genoeg is inge licht, kan ook naar het stad huis bellen, tel.: 01184-5100. L Karrevrachten aardappelen worden over een afstand van 350 kilometer in )t| aangevoerd. Vier Ambachten De oud heidkundige kring „de Vier Ambachten" houdt donderdag 6 februari een avond voor le den en belangstellenden, in hotel Rotterdam te Terneuzen. Tijdens deze bijeenkomst die om 8 uur begint, houdt de heer A. van de Vijver, dieren arts te Biervliet, een voor dracht over: „Boerderijen en hun bewoners in West- Zeeuwsdh-Vlaanderen". Rollenkoers Zeven ploe gen van elk «e« renners be twistten elkaar in café „La Belle Vue" te Terneuzen voor de eerste keer de Paul Aarde werk-wiasel trofee. Hieraan gaf de rallenclub uit La Belle Vue haar medewerking. Er werden telkens twee manches van elk 250 meter verreden. De equipe van La Belle Vue won tenslot te de trofee, in de totaaltijd van 112,9 sec. Tweede wend de equipe A. en O uit Sluiskil, 118,3 sec. 3 Esso-station de Kreekzoom, 122-0 sec. 4 La Belle Vue 124.0 sec. 5 equipe Paul Aardenwerk, 125,4 sec. 6 Instuif Hoek, 127,4 sec- 7 La Belle Vue, groep C. 135,1 sec. Geboren Cindy, dv J. Jansen en M. van Eggermont, Pauline, dv J- Abbenhuiis en E. de Gier, Jurgen, zv R. Grunson en M. Verstraten, Mark, zv J. Dees en C. Me- ehielsen, Alexandra, dv J. Geelhoedt en H. Ivens, Pascal zv B. Pijcke en W. de Poorter, Helena, dv I. Tollenaar en L van der Weirf, Jacco, zv A. Scheele en W. de Graag, Wilco zV W. van de Ree, en A- Dieleman, Sjoerd, zv D. Hen- neman en W. de Kordélaar, Bianco, dv J. Kaijser en H. Zegers. Dion zv J- Dieleman en C. den Engel«man. Ondertrouwd F. Briquet (32) en v. Simoens (20), P. Maas (28) en J. Nonnekes (19), A. de Vlieger (30) en J. de Vree (33), J. Neels (21) en J. Marcusse (18), C. Kooijman (23) en B. van de Hemel (22) P- Clijsen (26) en H. van Ruth (22). Getrouwd G. Kenstens (26) en E. Borm (23), P. Wes terterp (22) en C- Herreibout (22). Overleden A. Stadhou ders (82), C. Wiemes (71), C. Koole (75), P. Dieleman (76), L. de Witte (84), N. G. Leijs (63), W. Koster (81), M- Baert (55). Kaarting De personeels vereniging van de suikerfa briek C-S.M. te Sas van Gent hield afgelopen zaterdag een vleeskaarting in de bedrijfs kantine. De uitslag van deze kaarting waaraan 32 personen deelnamen is als volgt: 1. O. Dehulsters 48 punten, 2. A_- Dobbelaer 45, 3. Th. Aersens 44, 4. A. Plasschaert 43, 5- F. Audenaerde 42, 6. E. Sarneel 42,. De poedelprijs was voor A. Tak. (Van een onzer verslaggeefsters) FOXHOL Het kwalitatief slechtere deel van de aardap peloogst van Zeeland krijgt toch nog een volwaardige en economische bestemming. De KSH (Koninklijke Scholten- Honig NV) uit Foxhol is na melijk verleden week een ex tra voorjaarscampagne begon nen. Deze fabriek, verwerkt de aardappelen tot zetmeel, al hoewel het zetmeelgehalte vrij laag is, mede veroorzaakt door het slechte weer. Het rooien van de nog in de grond zittende aardappelen, (Van een onzer verslaggevers) GOES Met het inschake len van de gevelverlichting heeft burgemeester mr. F.G.H. Huber het Chinees-Indisch restaurant Ming Garden aan de Grote Markt in Goes geo pend. In het pand was vroeger het politiebureau gevestigd. Mr. Huber herinnerde in zijn toespraak aan de proble men, die het gemeentebestuur heeft gehad om voor het ge bouw een passende bestem ming te vinden. De winke liersvereniging St. Adriaan- straat zou niet graag zien, dat het pand tot kantoorruimte werd verbouwd. Daarom ver heugde het burgemeester Hu ber dat het uiteindelijk een horeca-bedrijf is geworden, dat kan bijdragen tot de at tracties, die Goes te bieden heeft. Hij wenste de heer en mevrouw Weng veel succes met hun nieuwe zaak. De verbouwing van het poli tiebureau tot restaurant is in ongeveer een half jaar tijds tot stand gebracht door het aannemingsbedrijf Midden- Zeeland. De zaal biedt ruim schoots plaats aan 65 gasten. De heer en mevrouw Weng mochten oo de feestelijke ope ning talrijke gelukwensen in ontvangst nemen. DE Nederlandse verenigin? tot Integratie van Homoseksuali teit (COC1 betreurt de beslis sing van premier Den Uvl geen vertegenwoordiger van het COC op te nemen ir de Nationale Adviescommissie Ema-nrinat-'e. die onlangs te- gelegenhe'd van het „iaar van de vrouw" werd ingesteld. waarbij voor de fabriu blauw en de houdbaj geen rol speelt, is du initiatief weer op tan; men. Het is de eerste keet geschiedenis van de pelmeelindustrie dat u maand januari met een pagne wordt begonnen. (Van een onzer verslag;:» Voel 5.0(11,-1 i toetl KRUININGEN WÊ reconstructie van de Brs en de kruising Breewgl lenlaan-Marijkelaan te ij ke vragen burgemeestti] wethouders van Rein» de gemeenteraad een lend krediet van f 105.01 De Reimerawaalse teraaa had voor deze structiewerkzaamheden een bedrag beschikbar steld van f 270.000,- rig jaar heeft gemeente»: echter een nieuwe beg opgesteld. Men kwam een totaal bedrag f 328.000,- Het bedrag laagste inschrijving bleek iL ter ruim f 22.000.- hoge:l zijn dan werd verwacht r nog enkele bijkomende ks gaan de reconstructie»! zaamheden volgens de t* ting f 375.090,- kosten. Reimerswaalse gemeerd stuur is niet bereid geld V schikbaar te stellen vozl aanschaf van een pici-4 voor de r.k. kleuterschool] Hansweert. De reden hie is, dat een pick-up niet kend kan worden tot dei male eisen van het kleute| derwijs. (Van een onzer verslaggevt HEINKENSZAND - IX1 neelvereniging „Heer drik" geeft haar jaarlijkse neeluitvoering op vrijdag januari in het Heer Hendn huis te 's-Heer Hendri deren. De voorstelling l*n om 20.00 uur- Onder regie van Baijens wordt opgeveerd blijspel „Babysit" van van Leersum. Medespele' zijn Anneke VentevogelJ' de Bruijn-Leijten, Paul Pierre de Witte. Miele baas-de Jonge, Kees Eleii® en Gerard Proost. Na afloop van de wn ling is er een gezellig zijn. De toegangsprijs f 4,-. (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE-BIER VLIET Het bestuur van de volksdansgroep Hava Naguila heeft besloten voorlopig niet meer dan tweemaal per maand een programma te verzorgen- Het is, gezien de belangstel ling voor de groep, bang dat de volksdansers het gevaar lo pen om uit vorm te raken. De oefenavonden dreigen name lijk in het gedrang te ko men. Drie uit Biervliet afkomsti ge groepen van Hava Naguila hebben inmiddels besloten ook te gaan optreden. Daarvoor is al de nodige kledij aange schaft. Vanuit Biervliet wor den flinke vorderingen gemeld bij het volksdansen. Het leden aantal blijkt er nog steeds te groeien. In Biervliet opereren momenteel een kindergroep een tienergroep en een senio- rengroep. De dansleiding is door de toegenomen activiteiten uitge breid tot vijf assistentes, die met hoofd-dansleider Otto Vos veld voor de begeleiding van de volksdansers zorgen. Hoewel het aantal dansers de laatste tijd flink is geste- 1°i I gen (intussen zijn het era is het met de bezetting J het eigen orkest wat min® rooskleurig gesteld. De vrefcj de over de aanwinst Jos ®rt wordt namelijk getemp door de aankondiging Klarinettiste Annemarie H1*; ijzers, dat zij haar actl)?U ten moet inkrimpen. Inmi®:, heeft de groep in het Hm» bejaardencentrum de Blart Hoeve opgetreden voor aantal bejaarden. Een pr" daarbij was het optreden gitarist zanger Jos Neve, L met accordeonist-gitarist 1 Bijl enkele volksliedjes gehore bracht. HILVERSUM (ANP) - Dc wei gelegenheid binnen de N( moet voorop staan bij een eve tuele wijziging van de omroe wet, zoals minister Van Doe die i'n zijn omroepnota voorst: Dat kwam naar voren tijdens laatste vergaderingen van I NOS-bestuur. Kroonlid ds. Landsman zei, dat het ze moord kon betekenen als I NOS-bestuur zich te enthe siast betoont over de nota. VARA-voorzitter Kloos het echter niet met hem eens, de omroepen moeten blijv samenwerken. De tendens in HOLLYWOOD (REUT1 UP1)-De buitenlandse pers» eniging in Hollywood heeft h jaarlijkse gouden globes aan filmindustrie uitgereikt. Rcj seur Roman Polanski's Chi town" kreeg er vier, waarvai een was voor de hoofdrolspi I Jack Nicholson. Veteraan Fred Astaire kr een gouden globe voor zijn rc I „The towering inferno" het eH over een brand in een wolk Bj krabber. Raquel Welch was er zo u bij voor haar rol in „Teh tl musketeers". Met een snik haar stem zei ze bij het in vangst nemen van de oniB scheiding: „Ik heb hierop wacht sinds een miljoen voor Christus", waarmee ze haakte op de titel van een haar films. I Gouden globes zijn ook gaan naar Relly Savalas jak" van de televisie, en AM Dickinson, de „Police won van hetzelfde medium. De Franse atrice Cathe Deneuve trok op de avond alleen de aandacht door 1 bevalligheid, maar ook i haar sarcastische opmerkii tijdens de toespraak waai producer Robert Evans zijn haar aangeboden onderst ding aanvaardde. De televesieserie „Upst downstairs" van British I pendent Television kreeg gouden globe als beste sen televisieproduktie. 4

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 6