Rijkspolitie beveiligt bocht bij de Kraai Kloorianen gereed voor carnavalsfeest GELDHEFFING WATERVER ONTREINIGING IN WATERSCHAP In gent Aanleg riolering in raad Hulst filmweek Uitslagen van schietingen SPANNING BIJ KARATÏSHOW Verf beurt voor Zwembaden ICHTPAA, KAMPIOENENDAG VAN HULSTER DU1VENSP0RÏERS [Weinig verandering stad streek WÊm—ÊÊÊÊÊÊmmmm TEERDAG BIJ „DE POSTDUIF' Kleuterschool aan S porti aan Hulst Oostburg Westdorpe MI LIEU PLANNEN GEMEENTE: PROGRAMMA VERKESMARKT LIMONADEBAL PÜZZELRACE HOOGTIJDAG INBRAAK IN NIEUW-NAME Aardenburg Sluiskil DINSDAG 28 JANUARI 1975 (Van een onzer verslaggevers) TERHOLE nadat bij een korte snelheidscontrole is gebleken dat de meeste automobilisten de bocht in de provinciale weg Terhole - Zaamslag bij „de Kraai" met roekeloze snelheid in rijden, heelt de rijkspolitie van de groep Hontenisse samen met provinciale waterstaat plannen opgesteld om de bochtaanduiding te verbeteren. 6 De rijkspolitie had onlangs maar een uurtje nodig om bij de betreffende bocht twaalf overtreders van de maxi mumsnelheid in de kraag te pakken. Veel automobilisten reden er snelheden van boven de 100 kilometer per uur, ter wijl de veilige snelheid vol gens opperwachtmeester De Klerk niet hoger is dan 80 kilometer per uur, de maxi mum toegestaande snelheid op het betreffende weggedeelte. In overleg met provinciale waterstaat zullen bij de bocht (Van onze correspondent) HENGSTDIJK Aan de zaterdag gehouden kleuren schieting bij P. van Dijk. na men 26 schutters deel. Uitslag: Hoge Vogel: R. Herwegh uit Lamswaarde; eerste zijvogel: A. Cocqheyt uit Absdale; 2de zijvogel: H. van Waterschoot uit Hengstdijk; grootste aantal (3): J. Maas uit Hengstdijk. De kleuren prijs aan deze schieting verbonden, werd ge wonnen door J. Maas uit Henfistdük. KLOOSTERZANDE Door de sociëteit „St.-Hubertus" is een koningsschieting gehouden in de zaal bij Jac. de Waai. De uitslag: Koning: A. Verschoten uit Kloosterzande; Prins: Jac. de Waal uit Tasdijk; erfprins Th. de Kort uit Kloosterzan de. Aau deze feestelijke gebeur tenis was een palingmaal ver bonden, waarna het potverte ren tot diep in de nacht werd voortgezet. KLOOSTERZANDE Aan de zaterdagsehieting, tevens jubileumschieting, georgani seerd door de sociëteit „De Batavieren", gehouden bij R. van Kruyssen, namen 60 schutters deel. Uitslag: wip één: hoge vogel: F. van Kruyssen uit Kloosterzande; eerste zijvogel: H. Claessens uit Lamswaarde; tweede zijvo gel: F. van Kruyssen uit Kloosterzande; extra hoge vo gel: J. Verhoeven uit Kloos terzande. wip twee: Hoge vo gel: P. de Koster uit Graauw; eerste zijvogel: G. Pauwels uit Kloosterzande; tweede zijvo- igel: R. van Steenbergen uit St. Gillis (B); extra hoge vogel P. de Koster uit Graauw KLOOSTERZANDE Aan de zondagschieting op twee wippen, gehouden bij R. van Kruyssen, namen 42 schutters deel. Uitslag: Wip één: Hoge -w$el; J. Wesepoel uit Kloos terzande; tweede zijvogel: J. de Kort uit Ossenisse: grootste aantal (5): mevr. Hermans- Van Gassen uit Ossenisse. Wip twee: hoge vog 1: F. Pieters uit Kloosterzande; eerste zij vogel: A. Menheere uit Noord straat; tweede zijvogel: G. Pauwels uit Kloosterzande; grootste aantal (5): R. Her mans uit Ossenisse. In café Centraal werd een schieting gehouden waaraan door 55 schutters werd deelge nomen. De hoogvogel werd ge schoten door A. de Ridder uit Overslag. Eerste zij vogel: C. Stoffels uit Terneuzen. tweede zijvogel E. Croonenburg uit Zuiddorpe. Grootste aantal kleine vogels Ko de Koek uit Zuiddorpe met vier stuks. Volgende schieting: zaterdag 1 februari aanvang 14.30 uur. LAMSWAARDE Aan de zondagschieting op twee wip pen, gehouden door de socië teit „De Vrede" in de zaal bij R. Heyens, namen 62 schutters deel. Uitslag: Op wip één: ho ge vogel: A. de Bakker uit Hengstdijk; eerste zijvogel: P. Pauwels uit Kloosterzande; tweede zijvo gel; R. Herwegh uit Lams waarde; grootste aantal (3): mevr. Verschuren uit Lams waarde. Wip twee: hoge vogel: W. Pauwels uit Axel; eerste zijvogel: G. Mangnus uit Boschkapelle; tweede zijvogel: P. Ostdijk uit Ovezande; grootste aantal (5): P, Jansen uit St.-Jansteen. binnenkort borden worden ge plaatst, die op het gevaar van de bocht wijzen. Verder zijn er plannen om weggebruikers door middel van strepen en tekens op de weg te waar schuwen. De rijkspolitie in Hontenisse wil ook bevorde ren, dat er veiligheidsmaatre gelen worden getroffen bij de booht tussen Zaamslagveer en Vogelwaarde, hoewel die bocht niet in het gebied van de groep Hontenisse ligt. Hoe gevaarlijk de bocht bij „de Kraai" is, bewijzen niet alleen de cijfers, die de politie kon noteren tijdens de snel heidscontrole. Vorig jaar ver loren op de betreffende plaats drie mensen het leven, toen de auto waarin ze zaten uit de bocht vloog. Op nieuwjaarsdag kwam er dit jaar één persoon om het leven bij een auto ongeluk. „Vooral voor automobilisten, die vanuit de richting Zaam- slag komen, levert de bocht bij „de Kraai" grote gevaren op", zegt opperwachtmeester De Klerk, „Er zouden heel wat minder ongelukken gebeuren, wanneer men zich eens aan de maximumsnelheden zou hou den. Het is geen wonder, dat er elk jaar grote aantallen au to's uit de bocht vliegen. Bijna alle automobilisten gaan veel te ver naar links, als ze de draai nemen". (Van onze correspondent) HEIKANT De leden van de postduivenvereniging „De Postduif" uit Heikant hielden zaterdag in hun lokaal bij Th. de Block in Heikant de jaar lijkse teerdag. 's Middags werd het traditioneel „cafébe zoekje" gedaan, waarna er een gezamenlijke maaltijd volgde. De rest van de avond werd gevuld met kaart- en biljart wedstrijden. Uitslag kaartwedstrijd: 1 G. de Rechter, 2. R Dankaert. 3. Ed van Goethem, 4. P. Rottier, 5. J. Rottier, 6. A. Bosman, 7. C. Hazevoet, 8. B. Dankaert, 9. J. v. Goethem, 10. A. Pieters, 11. J. Boogaert, 12. J. Boeke- ling, 13. B. Verdunnen, 14. L. Herrewegh, 15. M. de Block, 16. Th. van H Hooye. Uitslag biljartwedstrijd: 1. A. v. Bunderen, 2. Th. de Block, 3, A. Thijs, 4. W. de Kindt. (Van onze correspondent). KAPELLEBRUG Onder een overweldigende belang stelling, hebben dc sterke mannen van sportschool Giu seppe Deiana uit Enschede bo dy building powerlifting en Koreaanse karate zaterdaga vond in de zaal van café „Ea- bie" in Kapellebrug een de monstratie gegeven. Vooral het onderdeel karate, een demonstratie door Willy Lande weer. Joop Sweers, Her man Romhaar (allen tweede dan) en Mike Haspers (eerste dan) deed alle toeschouwers rechtstaan. Niet de tientallen grepen soorten slagen en het beenwerk enz, maar het krachtwerk dat men liet zien deed de toeschouwers hun adem inhouden. Er werden o.a. vijf planken hout elk van 2 cm dikte met de vuist in één slag doormid- dengeslagen. Hetzelfde ge beurde met twaalf op elkaar gestapelde dakpannen alsmede (vijf op elkaar liggende bakste nen. De show kwam helemaal op zijn hoogtepunt toen Mike Haspers zelfs twee bakstenen met zijn voorhoofd aan digge len sloeg. Maar ook Eddy Mangnus uit Kapellebrug deed met zijn geweldige kracht de toeschouwers recht van hun stoelen rijzen. Zo werden ijze ren staven van 35- 32 en 30 cm. lang, 2,5 cm breed en 7 mm dik samengevouwen alsof het een ijzerdraadje was. Ook kepernagels van 10 cm lang en 7 mm rond ondergingen het zelfde „lot". Tot slot scheurde hij tele foonboeken met resp. 750, 1000 en 1300 bladzijden in de breedte door. Bij powerlifting verbeterde Albert Harm uit Terneuzen zijn persoonlijk re cord handdrukken van 160 naar 165 kg. Het optreden van body builder Guiseppe Deliana vormde het slotnummer van deze avond. (Van een onzer verslaggevers) HULST Wanneer de stichting katholiek onderwijs in Hulst haar zin krijgt zal bij het Wit-Gele Kruisgebouw op het bouwterrein aan de Sport- laan een tweeklassige kleuter school verrijzen. De gemeente raad van Hulst zal zich bera den over het voorstel van het college om een dergelijke se- mi-permanent gebouw aan de stichting in bruikleen te ge ven, Verder worden gelden gevraagd om de school te kun nen inrichten. Wanneer de ge meenteraad ermee akkoord gaat komt het eerder genomen besluit om bij de kleuterschool het Kwetternest aan de Dul- laertstraat een derde lokaal beschikbaar te stellen te ver vallen. (Van een onzer verslaggevers) HULST B. en W. van Hulst zijn van plan om de zwembassins in Hulst en Sint- Jansteen te laten verven. Hel zwembad in Sint-Jansteen is nog niet geverfd. Het bassin in Hulst, zo schrijven B. en W. aan de raad, heeft een nieuw vernisje nodig. Het is de be doeling dat de bassins van de zwembaden in Hulst en Sint- Jansteen worden gestraald en daarna geschilderd. Rondom het diepe bassin van het zwembad in Hulst wil men een riolering met sehrobputjes aanleggen- De kosten van de opknapbeurt aullen voor een gedeelte door de zwembadbe zoekers moeten worden gedra gen. De tarieven van de abon nementen, zwemlessen en het schoolzwemmen worden daar om gemiddeld met tien pro cent verhoogd. Teerdag De Hulster dui- vensooiëteit „de Hulster Luchtbode" hield voor leden in het café van W. Blommaert te Hulst de jaarlijkse teerdag. Men begon met een gezamen lijke maaltijd, waarna de lo kalen van de twee andere Hulster duivensociëteiten te weten p.v. Herleving en p.v. Vitesse, werden bezocht- Avonds vond in het café van W. Blommaert een koffietafel plaats. Kaart- en tritswedstrijd De PTT personeelsvereniging „het Land van Hulst" hield een kaart- en tritswedstrijd in café Ron de Vilder. Er namen 30 kaarters deel. De uitslag luidde: 1. Th. van Immerseel - F. Fassaert: 2. E. van Osselaer - P. Haulez; 3. G. Meerschaert - F. Buys. De tritswedstrijd werd gewonnen door R. Vle gels. Topbiljart R. Bogaerd is zaterdagavond overwinnaar geworden van een topbiljart- prijskamp die georganiseerd werd door zijn topbiljartclub Marionette. De einduitslag was als volgt: 1. R. Bogaerd Mario nette Hulst, 2. H. de Vos Zondagsvermaak St.-Jansteen, 3. J. v.d. Goes be 't Raedhuys Westdorpe, 4. J. van Delft Ma rionette Hulst, 5. A. Coppie- ters Tnvak Koewacht en 6. L. Kool Hulst Tentoonstelling In galerie Van Geyt. Steenstraat 20 is een tentoonstelling van teke ningen en grafiek van William D. Kuyk geopend- De tentoon stelling omvat een zestigtal te keningen, etsen en litho's. Zij blijft geopend tot 24 februa ri. Expositie De tentoonstel ling „Hulst vanuit de lucht" die al in een aantal kernen en in .Hulst zelf te bezichtigen was. wordt opgebouwd in het Hulster winkelcentrum het Trefpunt. Dat zal dan gebeu ren in de nog lege winkel ruimte. waarin ook de Met sers-schilder i i en tentoonstel ling is gehouden. Basketbal In de sporthal De Veerhoek worden zaterdag 1 februari voor de Oostburgse basketbalcompetitie de volgen-' de wedstrijden gespeeld: Meisjes, KWL-2, Christelijke Mavo. HSY-HSS en Eloy Mn - Eloy Am. Jongens: KWL 1 - Christelijke Mavo, Eloy Mj - Eloy Hj. De wedstrijden wor den geleid door de scheids rechters de Munck, Maenhout, De Vries, Vermeulen, Leyten, Marteyn en Van Tertreyden. Gouden bruiloft Woens dag 29 jiamuari viert het echt paar D. Teirlijnck-de Bruijc- kere uit de Koninginnestraat te Westdorpe het gouden bu- welijksfee^. De heer Désiré Teirlijnck is vierenzeventig jaar en staat in de wijde om geving bekend als een specia list in de duivensport. Ook is hij een verwoed kaarter en biljartspeler. Dit douden hu welijksfeest wordt door de fa milie gevierd in „Het Oud Raedhuys" bij J. van der Goes- Pluijm. 's Avonds brengt de plaatselijke muziekvereniging „Eikels worden bomen" een muzikale hulde aan het echt paar. EHBO De Westdorpse EH- BO-vereniging Sint-Raphael houdt vrijdag 31 januari de algemene .jaarvergadering in het „Oud Raedhuds". De aan vang van deze vergadering is 19-00 uür. Op de agenda staan ondermeer de punten: jaarver slagen secretaris en penning meester, de bespreking van de nieuwe contributie-regeling en een bestuursverkiezing. De drie aftredende bestuursleden hebben zich herkiesbaar ge steld. Carnavalsbal Naast het programma van de Westdorpse carnavalsvereniging „De Koe- ters" wordt er op zaterdaga vond 8 februari een carnavals bal gehouden in café „Het Oud Raedhuy"- De muziek wordt verzorgd door het or kest „De Guan-itas". DINSDAG 28 JANUARI 1975 onzer verslaggevers) echtpaar (Van een onzer verslaggevers) HULST Het gemeentebe stuur van Hulst laat momen teel nagaan op welke plaatsen nog riolering moet worden aangelegd. Men wil namelijk, dat zo min mogelijk afvalwa ter ongezuiverd in open water wordt geloosd. Men heeft alvast een plan gemaakt voor de aanleg van riolering aan die Zeildijk, in een gedeelte van de Zoute- straat en de Zandstraat. In de Zandstraat en de Zeil dijk moet de riolering onder de as van de weg worden aangeleigd, in verband met de aanwezigheid van onder meer waterleidingen en elektrici teitskabels. De bestaande as- faltverhardiing moet daarvoor warden opengebroken. De kosten van het hele pro ject. inclusief het weer in orde brengen van de straten wor den geschat op bijna 700.000 gulden. De gemeenteraad moet vrijdagavond over het plan beslissen. Het gemeentebe stuur wil proberen om subsi die voor het plan te krijgen in het kader van de aanvullende werkgelegenheid. Plan ia om de werken onderhands aan te bestedien. De raad moet vrijdagavond ook beslissen over voorstellen om een oefenkooi te bouwen voor de tennisclub „Huister Ambacht" (kosten 8752 gul den). subsidie te verlenen aan de stichting gemeenschapscen trum Heikant (ongeveer 123.000 gulden) en om het verenigingsgebouw in Sint- Ja-nsteen (voor 140.000 gul den) aan te kopen. Verder moet de raad zich uitspreken over een voorstel om een half venhard oefenter rein aan te leggen voor de voetbalvereniging Huisterloo Dit voorstel komt in de plaats van het principebesluit dat de (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Van 8 tot en met 11 februari staat Kloosterzande een groots pro gramma te wachten. Dc carna valsstichting der Kloorianen kan dan na maanden van lan ge voorbereiding haar derde lustrum op uitbundige wüze gaan vieren. Vijftien jaar geleden begon het carnavalsfeest in Klooster zande op bescheiden wijze, met aan het hoofd prins Kloris 1 (René van Heese) die de carnavalsstichting trouw is ge bleven, tot op de dag van vandaag. Ter gelegenheid van dat feit werd hij 4 januari j.l. benoemd tot groot-officier in de orde der Kloorianen, even ais zijn vrouw, die werd ver heven tot gravin der Klooria nen. Op 1 februari begint om 14.00 uur in zaal Van Leuven een groots programma voor de bejaarden. Een programma dat veel streektalent op de plan ken zal brengen, o.a. B. de Rooy en J. Neve Daarnaast zal ook een afvaardiging van de volksdansgroep „Hava Na- guila" uit Vogelwaarde haar medewerking geven. De accor deonist N. Bijl zal de middag muzikaal omlijsten. De majo- retten (Kloortje) zullen voor de eerste keer in hun nieuwe vorm met tromgeroffel en show die middag opluisteren. De goochelaar die voriig jaar vee] succes boekte, zal ook deze keer voor nieuwe verras singen zorgen onder de naam „Gose Fiasco". Al dat streektalent vormt een onderdeel van de quiz „Klooster op zijn best", die door de bejaarden zelf zal worden gespeeld, 's Avonds zal de voltallige raad met prins en hofdames, voorzien van de gendarmerie, een be zoek brengen aan de carnavals avond. die verzorgd wordt door de plaatselijke vrouwen vereniging. Zondag 2 februari gaat het hele gezelschap naar het jeugdcarnavalsbal in het ge meenschapshuis te Groenen dijk. Óp 8 februari om 14.00 uur barst het eigenlijke feest pas goed los. Om 14.00 uur zal dan zijn doorluchtige hoosheid prins Wannes 1 plaats nemen op de prinsenwagen om voor afgegaan door de hofkapel en majoretten. naar het gemeen tehuis te vertrekken. Aldaar zal de prins worden verwel komd door de opperklooriaan burgemeester Somers, die de carnavalsstichting officieel op het gemeentehuis zal ontvan gen. Na de officiële ontvangst zullen aan het gemeentehuis vlaggetjes worden uitgereikt aan de kinderen, die voorzien zijn van een nummer en die het gezelschap zullen begelei den naar Groenendijk. Op de traditionele „Verkes- markt" zal de stichting wor den toegesproken door de „grootste groenen", die als gastheer zal optreden, bijge staan door de groene mannen. Daarna vindt de intocht plaats naar café „De Groene Molen", waar dan in de grote zaal de prijzen zullen worden uitge reikt van de vlagwedstrijd. Ie der kind krijgt een traktatie bij het verlaten van de zaal. 's Avonds om 18.00 uur zal het gezelschap een bezoek brén gen aan de ouderen in het bejaardentehuis waar twee ou deren zullen worden onder scheiden als ridder in de orde der Kloorianen. Hierna begmt de dweiltocht over Groenen dijk, waaraan alle stammjne- ke= en zalen een bezoek zal wordpn gebracht. Ook tiidens de dweiltocht zullen enke'e mensen de ridderorde ontvan gen uit handen var, prins Wannes 1. 's Zondags gaat de prinsen wagen naar het rijk der Lams oren waar ze de optocht zul len begeleiden. Ook brengt mer, een jaarlijks bezoek aan het limonadebal in de Luifel, om zich met de jeuad te ver maken. Zondagavond brengt men pen bezoek aan de café's bui ten Kloosterzande. zoals Kruisdorp, Walsoorden, Noord- stiaat, Kruisweg, met voor d- eerste keer dit jaar de kroe gentocht over Kloosterzande. Maandag 10 februari begint het feest pas goed voor de jeugd. Om 14.00 uur komen alle Klooriaantjes-junior ver kleed naar het Marijkeplein Samen met de prins, natuur lijk begeleid door de jeugd prins Wanneske 1, trekt de optocht richting grote zaal van Leuven, waar dan het traditio neel limonadebal zal worden gehouden. Een grote teken wedstrijd vormt het hoogte punt. want de beste tekening wordt door de prins beloond met een prijs. In totaal zijn er vijf prijzen, Voordrachtjes en het Kloosters carnavalslied zullen natuurlijk uit alle hon derden kinderketen klinken. Vanzelfsprekend zal er ook li monade worden gedronken. Voor de eerste keer wordt dit jaar de ouderen verzocht om niet deze middag te bezoeken vanwege de beperkte ruimte. Maandag om 18.00 uur gaat dan de groots opgezette puz zelrace van start. Ieder die mee wil doen kan zich opge ven in de Monkey-bar. De start is op de Kruisweg, waar prins Wannes 1 en de hofda mes de kostumering zullen ju reren. Na aankomst in het ca fé bij Ko de Waal zal de prins de prijzen uitreiken. Na dat festijn kan men in hotel „De Linde" van een echte bóeren- maaltijd genieten. Om 19.30 uur begint de grote kroegen tocht over Kloosterzande. Tij dens de kroegentocht zullen velen de ridderorde krijgen en benoemd worden tot ridder in de orde der Kloorianen. Tot diep in de nacht zal Klooria- nenland dan gonzen van opge wekte feestgangers. Dinsdag 11 februari is de hoogtijdag van Kloosters-car naval. De grootste optocht zal vanaf 14.00 uur door de stra ten van het Kloorianenrijk trekken. Nummers om mee te doen kunnen worden aange vraagd bij dhr. J. Verstraten, Tulpstraat 15, Kloosterzande. tel. 01148-1734. Het "ziet er naar uit, vanwe ge alle aanvragen, dat Kloos terzande de grootste stoet in zijn geschiedenis zal gaan De leven. De wagens zullen doqr een deskundige jury worden beoordeeld. De prijsuitreiking vindt plaats in de grote zaal van hotel „Van Leuven". Dins dagavond vindt een groots car navalsfeest plaats in alle cafés en zalen die Kloosterzande rijk is, die allen door de prins en raad zullen worden be zocht. Om 24.00 uur stipt, zal de prins zijn scepter, steek en prinsenkledij afleggen en aan de voorzitter, R. de Waal, overhandigen om zich dan van al zijn verantwoordelijkheden te onttrekken en te verzuch ten: „Het wa^ weer schoon". (Van onze correspondent). HULST De concours combinatie Hulst, gevormd door de drie in Hulst gevestig de duivensportverenigingen, Herleving, Vitesse en de Hul ster Luchtbode hield zaterdag in het café van W. Blommaert te Hulst een grote kampioe nendag. De deelnemers waren de. di verse kampioenen en hun op volgers in de eindstanden van de opgemaakte jaarklassering 1974, vliegseizoen 1974 en in de categoriëen Vitesse, mid- fond en fond. De duiven werden gekeurd door de heren Meerlaar en Dujardin. De mooiste duif ging naar de combinatie Fas- saert-Goossens, terwijl dhr. J. d'Hanis de mooiste stand had. De geschonken bonnen gin gen tegen behoorlijke prijzen vlot van de hand. Iedere dui- venliefhebber stelde vier dui ven tentoon, waarvan door ie dere duivenliefhebber één bon voor een jonge duif, broed 1975 beschikbaar werd ge steld. Lokaalhouder W. Blommaert stelde twee duivenmanden be schikbaar: die gewonnen wer den door: J. de Puy, Sluiskil en door A. J. Nijs, Hulst. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het waterschap Hulster Ambacht gaat tijdens de vergadering van 6 februari in Den Dullaert praten over de heffing van gelden voor verontreiniging van de opper vlaktewateren. Het dagelijks bestuur zal binnenkort met een voorstel komen, waarin de grootte van de heffingen zijn vervat. Tijdens do vergadering die om twee uur 's middags be gint, zullen ook (Je nieuwe hoofdingelanden worden beë digd. Verder is er een voorstel om de benodigde gronden aan te kopen of de nodige pachtrech- ten af te kopen, die nodiig zijn on~ de verzwaring van de zee dijk vanaf de Veerhaven Perk colder tot Ossenisse uit te voeren. raad al genomen heeft tweede voetbalveld aan gen. Volgens het gemei stuur ?ou een tweede v veld niet ten volle worden benut door de ii vereniging. Men wil het, leggen voetbalveld ooj' gebruiken als trapveld voetballende jeugd in Namen. In Nieuw-Nai namelijk geen enkel ie voorhanden, zo mi gemeentebestuur op. (Van een FM?KSTse«*rt enkele weken nnaclitig in Graauw, heeft aar pas gisteren bekend is emaakt, afgelopen weekeinde ekend. (Van een onzer verslag., NIEUW NAMEN inbraak in het huis weduwe Van W. te Niet men wordt tweehonderi den vermist. Bovendien werd de van alle kasten over de gegooid. Wed. Van W. was het gebeurde niet thuir politie speurt nog ju naar de dader(s). Tentoonstelling toonstelling van tekeninjM opstellen over de gemaakt door de van de r.k.basisschcol tel denburg, heeft in totai belangstellenden get Gezien het succes van tentoonstelling wordt ovt gen om ook in het kade| het monumentenjaar initiatieven te nemen, schooljeugd van met Aardenburg op creatieve zi jn visie levert op de lijke monumenten. Carnaval Voor van Aardenburg, Eede Kruis en Draaibrug terdaigmididiag 8 februadl carnavalsoptocht georgai in de kern Aardenbtirj.1 de optocht wordt eer. j strijd verbonden voord»! ste en origineelste uitmi ringen- Gezien het sural vorig jaar, toen 282 schaf deren en een aantal wagens aan de optocht c men, wordt weer op een," belangstelling gerekend optocht begint om 14 ml voren zal een jury, besta uit zes dames, de punletu de deelnemers toekennen half één zal Prins Kwak Ij de raad van Elf en zijn ses een korte rondgang li met de Ee-dese deel» door het dorp Eede en van naar Aardenburg veitre Het ligt in de bedoelinfl carnavalsfeest te besluitenf oliebollen. (Van onz* correspondente) VLISSINGEN In Zeeland _ordt positief gereageerd op de nieuwe actie van het bis- dom Breda om gedurende de komende vastentijd eenmaal In de week een vastendag te houden en zo een nieuwe stijl van leven in te voeren. Deken A. Blommerde van :t dekenaat Zeeland zegt er verbaasd over te zijn, dat actie zo aanslaat. „De nactie, die al 10 jaar lang feat wordt ieder jaar met ■oter succes afgesloten. De itenda-g is nog eens een ex- ■a aanzet om van de vasten- :tie een succes te maken". De ekelijkse vastendag blijkt ook ij jongeren gehoor te vinden. Vakanties Op kei vraag van ouders heeft i«j Antonius basisschool te -I kil de vakanties voor van het lopende schoolpij kend gemaakt. De data vakanties zijn: oariw kantie. 19, en 11 -e paasvakantie. 31 maart met 4 april. 30 april kot neda-g 5 tot en met - vakantie in verband vrij din gsfeest en Hemelt- dag. 19 tot en met pinkstervakantie en teiï vanaf 30 juni zo-m«n,; tie. Vergadering Op dag 30 januari houdt de ling Herwonnen Levens® te Sluiskil de jaarlijkse - mene ledenvergadering bijeenkomst vindt phj® café Dallinga te Sluisltl aanvang is 19.30. Op de da sta-at ondermeer het verzicht. Kaartwedstrijd -,',J kaartwedstrijd bij cafe DJ ga te Sluiskil namen w Hj ters deel. De uitslag is: Beulle, 2 A. van van Waterschoot. 5 J. van de Voorde, Lucasse, 7 E Hemelneef Soheele, 9 A- Depuy, Dallinga. Koningschieting Op* dag 31 maart houdt de biinclub „Winnetou'' te - kit de jaarlijkse Koning! ting. Deze vindt plants clublokaal bij café Dallinga- Ghderakkers De van de peuterspeelzaa- Sluiskil is ..De GilderakW gewerd-en. In totaal kwa' er 21 inzendingen voor naam binnen. De uiteinde' keus viel op „De Gi"' kers'De inzender van naam was de familie Haelist uit Sluiskil. Zomerkamp De SlU$ scouts zijn druk bezig j planne te maken voor Komende zomerkamp. De doeling is om dit heer uitstapje te maken naar Internationale scoutcentrniP Wiltz in Luxemburg Dit merkamp vindt plaat' msenda" 7 iuli tot en dinsdag 13 juli. m (Van onze correspondent) f GENT Vrijdagavond is in Gent voor het tweede achter eenvolgende jaar het „inter nationaal filmgebeuren" van «tart gegaan. Het programma van dit internationale filmge beuren duurt tot donderdag 30 Januari en ziet er vrij zwaar uit. Negen dagen aaneen wor den elke dag ln bioscoop Se lect telkens drie verschillende rolprenten gedraald, voor het -Snerendeel films die tot nog toe geen kans kregen ln Bel gië. ag i». Gassen, >M 4 T. L#S 'oorde- H melsoet'B t Vooruitzichten voor woens dag en donderdag, opgesteld door het KNMI op maandag om 18.00 uur: enkele regenpe rioden en weinig verandering in temperatuur. Weersvooruit zichten in cijfers gemiddeld •ver Nederland. Voor woensdag: aantal uren :on: 0 tot 4. Minimum tempe- vur: omstreeks 4 gradein, ix. temp.: omstreeks 8 gra den. kans op een droge perio de van minstens 12 uur 60 procent, kans op een geheel droog etmaal 30 procent. waterstanden De waterhoogten van maan- I dagmorgen, meegedeeld door Rijkswaterstaat: Konstanz 307 (min 1), Rheinfelden 245 (plus 1), Mannheim 341 (plus 3), Steinbach 210 (min 3), Mainz 369 (plus 3), Bingen 230 (onv), Kaub 290 (onv). Trier 492 (plus 11), Koblenz 350 (plus 23), Keulen 346 (plus 27), Rurhrort 505 (plus 14), Lobith 1128 (plus 10, Pannerdense Kop 1088 'plus 9), Nijmegen 922 (plus 12), IJsselkop 971 (plus 9), Eefde I IJssel 528 (plus 8). Deventer 5515 (onv), Borgharen 414 (min 16), Belfeld 1312 (plu: 30), Grave beneden de sluis 577 (plus 14). hoogwater i Morgen, woensdag 29 januari ^Bergen op Zoom 4.54 en 17.1' Hansweert Terneuzen lissmgen Wemelidinge 4.05 sn 16.3! 3.25 en 15.5- 2.55 en 15.2 4.46 en 17.1

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2