Werklust van Twente geeft doorslag Yan Helden laat het afweten De Lange-Dynamo leider tweede klas A Recordaantal bezoekers in Rotterdam Baan Oudenbosch krijgt wellicht 3 kampioenschappen Post wist het niet.... ZEGE WILNO I Theo van de Brande in Lamswaarde sport Onderzoek gedrag Cruyff W1M HENDRIKS VOORZITTER WIELERCLUB ZV Ouwerkerk negentiende Nederlaag Boehlé een miljoen gulden aan prijzen WOENSDAG 29 JANUARI 1975 13 NEDERLAAG VOOR PSY (Van onze sportredactie) ENSCHEDE - Hoewel de mogelijkheden voor FC Twente op een Nederlands campioenschap vrijwel nihil zijn, lijkt er nog steeds een killersrol te zijn wegge legd voor de Enschedese formatie van trainer Spitz Kohn. Gisteravond bracht FC Twente het tot een alleszins verrassende 2-1 overwinning op PSV. De 22 acteurs waren nog maar nauwelijks aan de zware grasmat gewend of PSV-doelman Jan van Beveren moest de gang naar het net maken. In de tweede minuut constateerde arbiter Frans Derks een overtreding van René v.d. Kerkhof ten opzichte van Johan Zuidema. De vrije trap, op 20-meter van het Eindhovense doel, werd door Niels Overweg, die in de eerste helft zou uitgroeien tot de grote uitblinker, keihard ingeknald. Deze onverwachte meevaller voor de FC Twente, dat zwaar- gehavend aan de start verscheen door de absentie van o.m. Drost, Bos, Pahlplatz, Orancn en doel man Ardesch, gaf de Kohn- brigade vooral in de beginfase vleugels. Overweg was de grote stimulator, Frans Thijssen was een ware balgoochelaar en zette menigmaal zijn tegenstanders voor schut middels subtiele voetbewegingen, terwijl Ach terberg op de rechtervleugel bewees in feite op alle plaatsen in het elftal een meer dan nut tige kracht te zijn. (Van onze correspondent) BARCELONA- Het bestuur van voetbalclub Barcelona heeft vandaag een brief ontvangen van de Spaanse voetbalfeder atie, waarin wordt aangekon digd dat de competitiecommis sie een onderzoek zal instellen naar het gedrag van Johan Cruyff. Deze zou zich in het Barcelo- nese dagblad Dtcen onbehoor lijk hebben uitgelaten over de Spaanse scheidsrechters. Hij beschuldigde hen ervan dat zij Real Madrid zouden bevoorde len. Die uitlatingen van Johan Cruyff zouden in Dicen gepubli ceerd zijn op 19 januari. Nu is het zodat Dicen de enige van de vier grote sportbladen in Spanje is die op zondag niet ver schijnt. De Spaanse federatie vergist zich dus in de datum of in de naam van de krant Wij ver moeden dat men het Madri- leense dagblad As bedoelt, dat op 19 januari in grote oplage zo genaamde verklaringen van Cruyff publiceerde Johan Cruyff zou volgens die krant hebben gezegd, dat de voor sprong van Real Madrid alleen te danken was aan de hulp van de scheidsrechters. PSV had het moeilijk tegen de werklust van de thuisclub. De gebroeders Van der Kerkhof, die uiteraard graag hun beste spel wilden etaleren tegen hun voormalige werkgever, kregen nauwelijks enige schijn van kans, terwijl de opnieuw met een neuskapje spelende Ed- ström slechts een figurant was tegen Overweg, die tegen de mentaal aangeslagen Zweed ook alle gelegenheid kreeg zich of fensief te onderscheiden. Pas na 16 minuten kwam PSV aan zijn eerste aanval van enig belang Lubse zette René v d. Kerkhofaanhetwerk Desnelle, beweeglijke vleugelspeler ko gelde echter over Voymar Gross, die de nog steeds gebles seerde Ardesch verving, hoefde drie minuten later pas lerkelijk in actie te komen. Dat gebeurde op een vrije trap van Willy van der Kuijlen, die hij over de lat tikte. Enige minuten later zou het vonnis voor PSV bijna ge veld geweest zijn. Een knap op gezette een/twee combinatie mondde uit in een fraai schot van Jeuring, dat door Van Beve ren echter even fraai werd ver werkt. Het offensief, waarmee FC Twente na de hervatting uit de startblokken ging, leek fatale gevolgen te hebben voor de kop loper in deere-divisie. Een gloed van aanvallen kwam op Jan van Beveren af, maar mede dankzij zijn voortreffelijke reddingen hield PSV voorlopig st nd. In de derde minuut schoot Achterberg in na knap voorbe reidend werk van Jeuring, die zich gisteravond weer ontpopte als een lastige spits. Een minuut later moest ae Eindhovense doelman zich strekken, voordat de toestormende Achterberg een vrij veld kreeg. Van der Vall had Zuidema de diepte ingestuurd, (Van onze sportredactie) HULST - De wielervereni ging Zeeuwsch-Vlaanderen heeft een nieuwe voorzitter. Wim Hendriks, de de bekende speaker bij wielerkoersen in Zeeland en werkzaam bij Dag blad De Stem, heeft zich bereid verklaard voor een jaar het voorzitterschap van de wieler club op zich te willen nemen. De wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen zat na het vertrek vong jaar van Gijs Veerman zonder voorzitter Hulstenaar Wim Hendriks: „Ik doe het in het belang van de wie lersport en om uit de bestuur lijke impasse bij „Zeeuwsch- Vlaanderen" te geraken Met mijn drukke werkzaamheden is het moeilijk te combineren, maar voor één jaar gaal het Het komend jaar zal ik proberen een geschikte opvolger te vinden, want langer dan een jaar kan ik het echt niet blijven doen" Hendriks, die gisteravond ver plichtingen had bij de Zes daagse van Rotterdam, kon de jaarvergadering van de wieler vereniging Zeeuwsch- Vlaanderen in Biervliet, waar dit nieuws bekend gemaakt werd door vice-voorzitter Wil lem Verpalen, niet bijwonen KOPENHAGEN (ANP) - De Rus Sergei Volkov heeft na de eerste drie verplichte figuren bij het toernooi om het Europees kampioenschap kunstrijden, dat gisteren in Kopenhagen is begonnen, de leiding bij.de he ren. Volkov heeft plaatseijfcr 10 en 78.05 punten De Nederlan der Rob Ouwerkerk bezet de ne gentiende plaats. Hij heeft nog twee rijders achter zich. Na drie verplichte figuren is de stand. 1 Volkov (Sov) 78 05 punten plaatscijfer 10 0. 2 Ko- valev (Sov) 76 24, 3 Currv (Gb) 73.78, 4 Vajda (Hon) 71 97 5 Pazdirek (Tsj) 70 71 19 Ouwer kerk (Ned) 54 63 diens messcherpe voorzet kon nog maar net door Van Beveren klemvast gegrepen worden. Het FC Twente-geweld hield niet op Van der Vall beproefde nog geen minuut later de vuisten van Jan van Beveren De defini tieve klap deelde de energiek spelende thuisclub in de 10e mi nuut uit Zuidema nam op links een hoekschop Jeuring miste in eerste instantie, maar door zijn actie werd Van Beveren wel uit positie gespeeld, waarna het voor dezelfde speler een koud kunstje was om de bal over de doellijn te tikken. PSV was K.O Geloofde niet meer in de mogelijkheid om deze achterstand ongedaan te maken. Van der Kuijlen liet het hoofd zakken, de Kerkhofjes probeer den nog wel iets doeltreffends tot stand te brengen, maar het was tevergeefse moeite. FC Twente deed wat het wilde. Dic teerde de strijd: De eerste neder laag in dit seizoen was voor PSV een feit. De formatie van Rijvers werd weggetikt en mocht zich achteraf gelukkig prijzen, dat het beschikte over een uitste kende doelverdediger als Jan van Beveren, anders zou de ne derlaag zeker groter zijn uitge vallen. Toch kwam PSV enkele minu ten voor tijd aan een doelpunt. Voorbereidend werk van Deij- kers leidde er toe, dat Frans Thijsen de bal in eigen doel gleed. Aan deze treffer ging een grote fout vooraf van doelman Gross, die weigerde in te grij pen. In de laatste minuten oe fende PSV nog enige druk uit op het FC Twente-doel, maar de tijd was tekort om alsnog de ge lijkmaker te bewerkstelligen, die ook zeker niet verdiend zou zijn geweest. GERARD HACHMANG Twente-spelers Van der Vall en Achterberg (beiden links) in duel met PSV'er Gerrie Deijkers. (Van onze correspondent) TERNEUZEN - De Lange- Dynamo is door een 3-1 over winning op Ardito erin geslaagd de leiding over te nemen in de tweede klasse A bij de heren in de Zeeuwse volleybalcompeti tie. De Lange-Dynamo is nu de vierde lijstaanvoerder in vier weken tijd, hetgeen wijst op het geringe krachtsverschil en de daarmee samenhangende span ning in deze klasse. De Lange- Dynamo neemt de kop over van Herstaco EVVC 3, dat een ver rassende nederlaag leed tegen de altijd gevaarlijke underdog Wisca. In de eerste twee sets slaagde Wisca erin de bezoekers op weliswaar geringe afstand te houden, wat een 2-0 voorsprong opleverde. De derde set was echter hele maal voor Herstaco, getuige de setstand van 2-15, waarna een bijzondere en enerverende vierde set volgde Lang bleef de beslissing over een eventuele vijfde set uit Het was uiteinde lijk Wisca die deze set met met 19-17 in haar voordeel besliste en daarmee de broze aspiraties van Herstaco weer deed wegne men Savok leed in de dames tweede klasse B een verrassende eerste nederlaag tegen Roelofs Scheldesport Savok was zelfs geen partij voor het veel sterkere Roelofs Scheldesport, dat de weerstand van de bezoekers naar gelang de strijd vorderde, zienderogen zag afnemen. Via 15-9, 15-6 en 15-2 werd het vonnis geveld over Savok Roe lofs Scheldesport klom hierdoor op naar de tweede plaats achter Savok maar de achterstand be draagt toch nog altijd 11 punten, wat waarschijnlijk te veel zal zijn om Savok serieus te gaan bedreigen De tweede bekerronde, dit weekend grotendeelsafgewerkt, heeft geen verrassingen opgele verd Alle eerste klassers, zowel bij de dames a Is bij de heren be haalden eeri gemakkelijke 3-0 overwinning tegen ploegen uit de tweede klasse Alleen Kik kers Ovisa was het duel tussen twee eerste klassers. dat zoa Is te verwachten viel geen problemen opleverden voor het veel hoger geklasseerde Kikkers. Dc uitslagen van de volley balwedstrijden van de Zeeuwse tweede bekerronde luiden als volgt: Darn P7FM Rloc '73 0-3, WIC - Morres Hulst 3 0-3, Ovisa 1 - PZEM 1 0-3, Kikkers 2 Even Kijken 0-3 Heren: Even Kijken - Roelofs Scheldesport 2 uitgesteld, Roe lofs Sc ldesport 3 - OVC 1 0-3, SS V - Morres H u 1st 0-3K ik kers 2 - Marathon 0-3, De Sterre 1 - Bloc '73 1 0-3, Kikkers - Ovisa 3-0. Uitslagen competitie: Dames eerste klas: Wisca - Ardito 0-3. Dames tweede klas A: Wisca 2 Herstaco EVVC 4 3-0 Dames tweede klas B: Roelofs Scheldesport - Savoc 3-0, Kik kers 2 - SSV 0-3 Heren tweede klas A: Dynamo Ardito 3-1, Wisca - Hérstaco EVVC 3 3-1 Heren derde klas B: De Sterre 2 - VCG 1-3 (Van onze sportmedewerker) HULST - In de eerste klasse van de tweede HuZaVo- zaalvoetbalcompetitie, moest koploper Hans Boehlé uit Hulst in zijn competitiestrijd tegen fc Taelman uit Hulst een verras sende 1-0 nederlaag incasseren. Stand in de eerste klasse. 1 Hans Boehlé, Hulst, 8 4 3 1 11 pnt. (22-4); 2. FC Taelman, Hulst, 8 5 12 11 pnt (26-19), 3 Staf de Feber, Hulst/Sluiskil 7 4 2 1 10 pnt (37-13), 4 Bar de Smidse, Hulst 8 4 1 3 9 pnt (15-16), 5 Rapide/De Clipper Hulst 7 2 2 3 6 pnt (14-19), 6 FC Bleyko, Walsoorden/Hulst 8 2 1 5 5 pnt. (19-30); 7 Eggermont Roest-Bruin, Hulst 8 1 0 7 2 pnt (7—40) Tweede klasse: 1 BLZ Hulst 7 6 1 0 13 pnt (39-18); 2 FC Het Centrum, Hulst 8602 12 pnt. (30-15); 3 Bouwbedr Goossens, Kloosterzande 7 4 2 1 10 pnt (25-16). 4 BV De Dul- laert. Hulst 8 4 0 4 8 pnt (23-31); 5 Bouwbedr Van Kerckhoven, Kloosterzande 8 3 1 4 8 pnt. (26-20), 6 Café Lvbaert, Hulst 8 1 0 7 2 (24-37). 7' GTI. Terneu- zen 8 1 0 7 2 (26-56) Programma voor vrijdagavond 31 januari: 20 00 uur Bouwbedr Goossens - Café Lybaert, 20 40 uur BLZ - GTI, 21 20 uur Eggermont RB - FC Blevko, 22 00 uur Rapi de/De Clipper - Staf de Feber CCP Tsjech Hort pakt leiding WIJK AAN ZEE (ANP)- In de twaalfde ronde van het Hoog oventoernooi is de wacht aan de kop afgelost. Dc vierkante Vlas- timil Hort, meervoudig kampi oen van Tsjechoslowakije, heeft de eerste plaats overgenomen van de Hongaar Lajos Portisch, tot nu toe de gedoodverfde win naar. Hort bewees zijn klasse door met zwart van zijn landge noot Smcjkal te winnen. Het ge beurde in het laatste speeluur, door middel van een venijnig aanvalsspel met dame en loper. Er vond overigens meer plaats in de hogere regionen Popov kreeg de zoveelste klap Het was ditmaal Gligoric, diede Bulgaar van het bord speelde. Hij deed het via boeiend combinatiespel en steeg opmerkelijk op de lad der. Met de beruchte gemengde gevoelens namen de kijkers acte van de eerste nederlaag van So- sonko tegen Gelier Hij is geen stapje dichter bij zijn groot meesterresultaat van 8 punten gekomen. Dat blijft overigens binnen handbereik Dat Gelier, die tot nog toe tamelijk onbewo gen door een nogal rustig toer nooi is geschuifeld, alsnog een eindspurt gaat inzetten, is niet onwaarschijnlijk. Aan zijn naam is hij een hoger plaatsje verplicht dan nu het geval is. Ge iler staat namelijk zevende en dat is voor een grootmeester, die al 20 jaar tot de wereldklasse behoort, beneden de maat. Bij de remises was Donner- Ree een pittige expositie. Eerst offerde Donner een stuk, te neinde een machtig centrum, in clusief vrijpion, te krijgen. Ree vond dat toekomstbeeld blijk baar niet aanlokkelijk en of ferde daarop het stuk terug Toen trok de mist op en spoed den beiden zich als gelijken uit Wijk aan Zee naar hun woon plaats Amsterdam. De uitslagen van de gisteren in het Hoogovenschaaktoernooi gespeelde partijen zijn: grootmeestergroep, twaalfde ronde: Kavalek (Vst) - Hübner (Sdl) Vi-Vi, Kuijpers (Ned) - Förman (Sov) afg, Popov (Bul) - Gligoric (Jsl) 0-1, Donner (Ned) Ree (Ned) V2-V2, Browne (Vst) - Langeweg (Ned) afg, Sosonfeo (Ned) - Gelier (Sov) 0-1, Smej- kal (Tj) - Hort (Tsj) 0-1, Portisch (Hon) - Timman (Ned) afg. Stand na twaalf ronden: 1. Hort 9 punten, 2. Portisch 8 en 1 afg, 3. Smejkal en Kavalek 7-V2, 5. Osonko en Gligoric 7,7. Gelier 6-V2, 8. Timman 6 en 1 afg, 9. Hübner 6, 10. Förman 5-V2 en 1 afg, 11. Browne 5 en 1 afg, 12. Langeweg 4-l/2 en 1 afg, 13. Donner en Ree 4-'/2, 15. Popov 2-'/2, 16. Kuijpers 2 en 1 afg meestergroep twaalfde ronde: Böhm (Ned) - Vadasz (Hon) afg, Sznapik (Pol) - Timman (Ned) 1-0, Weinstein (Vst) - Schmidt (Pol) l-2-'/2, Portisch (Hon) - Bukic (Jsl) V2-V2, Dvorecki (Sov) Martz (Vst) 1-0, Ek (Zwe) - Si- gurjonsson (IJsl) afg, Enklaar (Ned) - Dieks (Ned) 1-0, Ciocal- tea (Roe) - Ligterink (Ned) V2-V2. Damesgroep achtste ronde: Podrajanskaja (Isr) - Veroczy (Hon) '/2-'/2, Pinhajlic (Jsl) - Vreeken (Ned) afg, Gaprindasj- vili (Sov) - Ivanka (Hon) afg, Van de Mije (Ned) - Teodorescu (Roe) V2-V2, Georgieva (Bul) - Eimert (Wdl) 1-0, Van der Gies- sen (Ned) - Belle (Ned) 1-0. (Van onze sportredactie) HEERENVEEN - Hans van Helden heeft de handdoek ge worpen. Gistermorgen ver scheen de schaatser uit het Friese Oranjewoud niet meer op de kunstijspiste van Heerenveen voor de tweede dag van zijn tweekamp tegen kernploegre serve Peter van der Kant. Via zijn vrouw Andrea liet de schaatsenrijder weten van ver dere deelneming af te zien. De beslissing van Van Helden om het verder voor gezien te houden kwam niet als een ver rassing, want maandag immers liep hij in de strijd om een plaats in de kernploeg een schier on overbrugbare achterstand op. Of zoals zijn door de KNSB toe gewezen trainer Henk Gemser stelde: „Van Helden had op de 1500 meter een superwereldre cord moeten rijden om Van der Kant alsnog te kunnen bedrei gen" Verder was het zo dat de andere kernploegleden nu niet bepaald zaten te wachten op de komst van Van Helden binnen het team. Vandaar dat coach Leen Pfrommer stelde: „Als Hans zich had geplaatst voor de ploeg dan had ik voor het ver trek naar Noorwegen wel een gesprek met hem willen hebben, want hij heeft inderdaad dingen gezegd die de andere jongens geprikkeld hebben". De beslissing van Van Helden om met meer te verschijnen zal ook als oorzaak hebben, dat hij de houding van Pfrommer ten opzichte van zijn persoon niet al te vriendelijk vond. Van Helden: „Pfrommer loopt hier nu al een paar dagen rond, maar hij heeft nog geen woord tegen mij ge zegd". Peter van der Kant reed, om dat het tenslotte een selectiet weekamp betrof, gisteren alleen de 1500 meter. Hij maakte een tijd van 2 09.3 De tien kilometer hield hij voor gezien. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM - Wcstrijdlei- der Peter Post verklaarde giste ren voor het begin van de laatste avond met de hand op zijn hart niet te weten welk koppel de overwinning zou behalen in de Zesdaagse. En op de suggestieve opmerking dat Schuiten en Pij nen toch deel uitmaken van zijn Raleigh-formatie antwoordde hij: „Ik ben hier wedstrijdleider en geen Raleigh-ploegleider". (Van onze sportredactie) DEN HAAG - Volgens Harry Meuwese, de directeur van het bondsbureau van de Konin klijke Nederlandse Wielrenunie (K N WU), is het zo goed als zeker dat de wielerbaan van Ouden bosch voor dit jaar drie natio nale kampioenschappen krijgt toegewezen: het eerste officiële 50 kilometer- dernykampioenschap voor ama teurs, de 50 kilometer in lijn voor profs en het aehtcrvol- gingsk mpioen voor dames. De fefinitieve beslissing valt 7 fe bruari, wanneer de sportcom- missie vergadert. Harry Meuwese „Wij hebben ontzettend veel waardering voor het vele werk dat meneer De Groen en zijn dochter Marlet verzetten En wij vinden dat de bijzonder grote activiteit van de wielerbaan van Oudenbosch ge honoreerd moet worden met en kele nationale kampioenschap pen De heer De Groen is de enige geweest die het officiële 50 ki lometer - dernykampioen- schappen heeft aangevraagd, dus net lijkt me geen enkel punt. Oudenbosch- heeft het dame- sachtervolgingskampioenschap al eerder gehad en hoewel dat toch een vrij onbetekende titel strijd is, was dat daar een groot succes en is er alle aanleiding voor het daar weer te houden. Met het 50 kilometer - kampi oenschap voor profs ligt het wat moeilijker. Oudenbosch heeft daar al een paar jaar achter el kaar om gevraagd, maar men was steeds van oordeel dat de baan daar wat te klein voor was De heer De Groen heeft nu voor gesteld een selectie toe te pas sen, zodat er maar 20 of 25 ren ners aan de start komen En dat idee heeft wel instemming on dervonden Het is nog niet voor honderd procent zeker dat Ou denbosch die drie kampioen- schapjien krijgt, maar ik heb er al verschillende mensen ovei ge sproken en daaruit kan ik wel opmaken dat het meer waar schijnlijk wel vooi plkaar zal komen" (Van onze sportredactie) ROTTERDAM - De zes daagse van Rotterdam heeft een recordaantal toeschou wers getrokken. Het oude re cord, dat van vorig jaar da teerde (50.800 betalende toe schouwers) werd ruim schoots overtroffen. De afgelopen zes avonden en een middag bevolkten volgens officieuze tellingen 52.000 mensen het sportpa leis Ahoy, 7.000 meer dan het aantal dat benodigd was om quitte te spelen. Rotterdam is daarmee na Bremen, waar een geringere capaciteit is, maar waar 100.000 bezoe kers waren (mogelijk door het ontbreken van brand weervoorschriften en een grotere gerichtheid op het randgebeuren) de drukstbe- zochte zesdaagse van dit winterseizoen. De enige zwakke plekken in de Rotterdamse zesdaagse zijn nog de donderdagavond (de eer ste avond) en de zondagavond, die een stuk minder in trek zijn bij het publiek, dan de andere avonden, maar toch al een aan zienlijk verbetering ten opzichte van vorig jaar brachten. Wed strijdleider Peter Post. „Er zijn nu op zondagavond 6.350 men sen geweest en dat heb ik hier nog nooit tevoren meegemaakt. De donderdagavond is nog steeds de minst bezochte avond, omdat er dan natuurlijk nog maar betrekkelijk weinig gebe urt. Wij overwegen om volgend jaar, waarvoor de zesdaagse voorlopig gepland is van 22 tot en met 27 januari, op vrijdag te beginnen, maar wat betreft de publiciteit is dat weer minder geschikt". Het voortzetten van de zes daagsereeks in Rotterdam is nu reeds vrijwel gewaarborgd door een bijzonder grote belangstel ling van de zijde van de spon sors. Ahoy-direkteur Harry Hofmeester: „Onze sponsors zijn bijzonder enthousiast en verschillende hebben al toege zegd volgend jaar weer mee te doen. Er hebben al diverse nieuwe sponsors gevraagd of zij er volgend jaar bij mogen zijn of wat het kosten gaat Dat is be langrijk, want die sponsors heb ben wij nodig Dankzij de spon sors zijn wij er nu uitgekomen. Anders hadden wij onze toegan- sprijzen (12,50 gulden op twee avonden en 15 gulden op de rest van de avonden), die nu al drie jaar hetzelfde zijn, ook niet op hetzelfde niveau kunnen hou den Die prijzen liggen hier ei genlijk veel te laag Ook al als je kijkt naar de gestegen kosten In Bremen vragen ze bijvoorbeeld rustig 30 mark Volgend jaar zullen wij onze prijzen waar schijnlijk ook wel gaan verho gen, maar wij gaan de winst be slist niet maximaliseren, wat in Bremen wel het geval is. Wij wil len ook bijdragen aan een posi tieve ontwikkeling van de wie lersport" Ook buiten het zakelijke suc ces is wedstrijdleider Peter Post uitermate tevreden over de zes daagse Post. „De renners heb ben goed gereden Ik ben er con tent over Je wilt natuurlijk al tijd wel meer, maar er is ergens een grens Vooral de renners die niet direkt aan de top staan hebben me positief verrast Een koppel als Fens-Balk schuwde bijvoorbeeld in het geheel niet de strijd aan te binden met ge vestigde ploegen als Sercu-Van Lancker Gerrie Knetemann.die zijn eerste zesdaagse reed, is mij ook opgevallen Hij heeft een geweldige mentaliteit getoond Er zijn ook maar weinig jongens geweest, die tiidens de jachten de cabines hebben opgezocht De individueel beste renners vond ik Pijnen, uyndam en Ser cu. Voor Leo Duyndam en René Pijnen heb ik een geweldige be wondering Ze hebben aan alles meegedaan en wat laten zien Ook in de derny-wedstrijden en dat is natuurlijk erg belangrijk nu Verschueren er niet meer is. Het is alleen jammer dat we de „vonk" gemist hebben Dat komt doordat er nu zeven nage noeg gelijkwaardige ploegen waren Vorig jaar staken de koppels Pijnen-Duyndam en Merckx-Sercu er duidelijk bo ven uit en als die wilden gaan dan gingen ze ook Daar kreeg deze keer geen enkel koppel de gelegenheid voor Diverse malen werd een koppel dat al een kwartbaan voorsprong had ge nomen nog teruggepakt Ieder een werkteerdan aan meeomde ontsnapping teniet te doen" HEIN GROOTHUIS (Van onze tafeltennis- m edewerker) MIDDELBURG - Afgelopen weekend speelden de Zeeuwse jeugd weer de eerste wedstrijd voor dc tweede competitie. Hierbij wist Wilno 1 in eigen huis het gepromoveerde ONA 1 met 7-3 te verschalken waarbij Frank Bilius goed was voor driemaal winst en William du Fossé tweemaal won. Dc club derby tussen MZ 4 en MZ 5 was bijzonder spannend en het was MZ 5 dat in de laatste fase een 4-3 achterstand om wist te zet ten in een uiteindelijke 4-6 winst waarbij Peter Slagter met driemaal winst dc belangrijkste bijdrage leverde. St.-Aloysius 2 ontving St.-Laurcns 2 en beide teams kwamen remise overeen. In de 2e klas A startte Zand 1 contra team 3 met een grote 10-0 zege. MZ 6 klopte met het kleinst mogelijke verschil MZ 8 (4-6), terwijl dezelfde cijfers bij Effect 1 tegen Wilno 2 op het scorebord kwamen ten voordele van de Terneuzenaren. In 2B be gon MZ 6 tegen clubgenoot MZ 8 goed door 9-1 te noteren. Big Smash 1 wist bij Zand 2 de beide punten in de wacht te slepen met 4-6. MZ 12 speelde zank zij An- kie Kersten (driemaal winst) ge lijk tegen het bezoekende Effect 2 waarin De Jong en Robbemont ieder twee punten behaalden. Wilno 3 verwees Laurens 4 met 9-1. St.-Aloy 3 liet in 3B tegen Schans 1 niets aan het toeval over en het won met monstercij fers (10-0) Arnemuiden 1 debu teerde in deze klas goed dooreen kleine 6-4 zege op Laurens 3. Dezelfde cijfers kwamen op het scorebord bij MZ 11 contra MZ 13 MZ 15 en Zand 4 begonnen in 4A met een 7-3 overwinning op respectievelijk MZ 16 en Schans 2. Dank zij Marian de Wit en Coert van Loon behaalde MZ 14 een kleine 6-4 zege op het be zoekende Scaldina 2 en in Zeeuwsch-Vlaanderen begon nen zowel Zuidwesters 1 als SAR 1 erg goed door hun club genoten uit het tweede team met 9-1 te verslaan. (Van onze sportmedewerker) LAMSWAARDE - Zoals ook wel enigszins in de lijn der ver wachtingen lag heeft Theo van de Brande uit Heikant zaterda gavond de rollenwedstrijd voor amateurs in een goed bezette zaal in café H. P. (Jaesscns in Lamswaarde op zijn naam ge schreven. Het „wielergeweld" uit Heikant dat al in veel wed strijden al zijn concurrenten op een grote achterstand fietste, kreeg zaterdagavond met ver schillende „hardnekkige" riva len af te rekenen. Uitslagen amateurs: 1. Th. v d. Brande Heikant 11.5-11.6 (23.1 sec 2. J Hamelinck Ter- neuzen 11 5-11.8 (23.3 sec 3. C. de Smit 11.7-11.7 (23 4 sec.) en P Gödde Koewacht 116-11.8 (23 4 sec 4. C. Vervaert Wal soorden 12.1-12.5 (24.6 sec.), 5. Fr deBelieHulst 12.5-12.2 (24.7 sec 6. E de Block Koewacht 12 0-12 9 (24 9 sec.), 7. L. Strobbe Lamswaarde 13.1-12.9 (26 0 sec.). 9. r v Driessen 13.0 sec.,, 3. A. v. Dorselaer 13.1 sec., 4. S. de Ko ning 13 4 sec., 5. L. IJsackers 13 5 sec 6 Fr de Bakker 13.8 sec., 7 H. Hamelinck (veteraan) 20 0 sec. ADVERTENTIE Elke week een PEUGEOT te winnen In de Nationale Puzzelaktie „Geven voor Leven" In deze krant. Deze week een Peugeot 104 t.w.v. 9.645,- aangeboden door Gebr. Nefkena NV, Utrecht PUZZEL MEEl

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 27