Gaby Mmneboo een talentvolle stayer Kwaliteit bij dames aspiranten Deelnemen aan grote klassiekers Storm-ploeg VAN HOUTEN STERKSTE Hulst heeft eentrum voor biljarters PAUL BAART WINT TITEL Profplannen Uitslagen De laatste week voor i februari! sport TURNEN VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 27 JANUARI 1975 Heren: 1. Luc Kalle (EMM. jaar keren niet terug: Wim Westdorp, Oscar Hellemons, Terneuzen. i STORM-WÏELERFORMATIE IS ER STERKER OP GEWORDEN (Van onze sportmedewerker) BRUINISSE Via de ploegleider Chris de Jonge en speaker Wim Hendriks heeft de amateur-wielerploeg van café-restaurant Storm uit Bruinisse zich zaterdag gepre senteerd in zijn nieuwe samenstelling. Dat gebeurde in café-restaurant „Grevelingen", één van de zaken van me- vrouw Th. M. van Hooff-Christiaens, die besloot evenals vorig jaar weer een wielerploeg te sponsoren. „Deze beslissing heeft me helemaal geen moeite gekost, omdat onze ploeg homogeniteit bezat en tevens goede presl taties leverde vorig jaar", aldus mevrouw Van Hooff, die er nog aan toevoegde dat ze wellicht ook in 1976 met haar wielrenners zal „doorgaan". De ploeg van vorig jaar die 16 overwinningen in de wacht sleepte had min of meer een regionaal karakter (Zeeuwscli-Brabantse formatie), maar het ligt nu in de bedoeling om zich meer nationaal te pre senteren. Men heeft bijvoorbeeld en kele coureurs van de Zuidhol- landse eilanden in de Storm- formatie opgenomen zoals Ga by Minneboo, Henk Stander en Ger Plieger. Met de komst van Minneboo en Stander vooral, ia de ploeg van Chris de Jonge behoorlijk versterkt Beide laatstgenoemde renners waren zaterdag absent omdat zij een vakantie in Oostenrijk doorbrengen. Ook Bruno Wal- rave, één van Nederlands bes te gangmakers, die door Storm is aangetrokken, moest verstek laten gaan in verband met de zesdaagse in Rotterdam. Wal- rave zal onder andere in het komende jaar moeten trachten met de gerenommeerde stayer Gaby Minneboo de wereldtitel te grijpen. Evenals vorig jaar bestaat de Storm-ploeg. voorlopig al thans, uit elf renners, maar in april completeren Wim .Terp- miasse en Heddy Nieuwdorp (beiden uit Wemeldinge) de Oranje-equipe. Deze renners die het seizoen straks nog in gaan bij de junioren worden dan 19 jaar en moeten auto matisch over gaan naar de amateurs. In de ploeg van dit (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN Afgelopen zaterdag heeft het Koninklijk Nederlands Christelijk Gym nastiek Verbond, in de sport hal ,,'t Zwaantje" in Terneu- zen het kampioenschap van Zeeland turnen gehouden. Een streng geselecteerde groep van zo'n zestig deelnemers en deelneemsters verdeeld in ver schillende leeftijdsgroepen kwam binnen het strijdperk, om eikaars krachten te me ten' De vijf eersten vam de aspi rant dames 14-16 jaar, behaal den een dergelijk hoog pun- tengemidtdelder dat dlit vijftal gerechtigd is deel te nemen aan de halve finailes van het Nederlands kampioenschap te Amersfoort. Temeer een be wijs dat er vrij veel talent huist in deze categorie in Zee land. Om tien uur 's morgens begonnen zaterdag de wed strijden en om ongeveer half vijf waren de winnaars be kend. De uitslagen zijn als volgt: Meisjes 10-13 jaar: 1. Pauline Tichelman (EMM Ter- neuzen). 2. Petra Polman (O- ranje Nassau, Vliissingen), 3. Karin Noteboom (Oranje Nas sau, Vlissdngen). Aspirant dames 14-1" jaar; eerste vijf gerechtigd deel te nemen aan halve finales in Amersfoort: 1. Kitty Ber- wald (EMM, Terneuzen), 2. Vera Noteboom (Oranje Nas- saiu, Vlissingen), 3. Ineke Eps- kamp (EMM, Terneuzen), 4. Anita Boomen (EMM, Terneu zen), 5. Nora Leeuw (EMM. Terneuzen). Dames: 1. Marjolein van Pa- gee (EMM, Terneuzen), 2. Emmy Vos (Genie, Bergen od Zoom). Jongens 10-13 jaar: 1. Ro nald Keyts (Veldo, Middel burg), 2- Gilbert Geschiere (Veldo, Middelburg), 3. Ro nald Strobos (Dios. Sou burg). Aspirant heren 14-16ja ar: 1. Hans Koster (OKK Goes), 2. Erwin Orneck (EMM, Terneu zen), 3. Jos de Voegts (Veldoi Middelburg). Henny Gijzel en Joost Voese- nek. Laatstgenoemde had mid den in het seizoen van '74 trouwens reeds een bedankie gekregen. Twee renners van de Storm- equipe Wim de Wilde en Arie Deusing die plannen hebben om volgend jaar als professional te debuteren gaan binnenkort op kosten van me vrouw Van Hooff naar een trainingskamp in Italië om zich daar intensief voor te be reiden op het komende sei zoen Bij de voorstelling zaterdag die onder andere werd bijge woond door sportcommissieiid Ar j aan de Schipper en Jan Moerdijk (wiens benoeming als consul deze week wordt I verwacht) maakte ploegleider Chris de Jonge een uigebreid programma bekend. Zijn ren ners gaan deelnemen aan alle grote klassiekers in ons land en openen het seizoen met de Ster van Zwolle op 8 maart. Op 15 maart volgt de Ronde van Zuid-Holland, daarna de Omlopen van De Baronie en Drente en het eerste optreden van de Stormploeg in Zeeland vindt plaats op 5 april tijdens de Omloop van de Braakman, Daarna volgen nog de Ster van Bladel, Hel van Mergel land. Ronde van Overijssel. Ronde van Limburg en de driedaagse Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen. Verder zal men zich uiteraard ook re gelmatig in de criteria laten zien. Chris de Jonge vertelde ook dat hij een uitnodiging op zak heeft om deel te nemen aan een 5-daagse in Noord-Ierland van 28 maart-2 april. De Jonge: „De Ronde van Drente op 29 maart is voor ons geen beletsel om ook daar present te zijn omdat we toch over genoeg renners be schikken. Wanneer de sport- conmmdssie van de KNWU dan ook zijn fiat geeft aan deze trip gaan we zeker". Arjaan de Schipper, die met Middelkamps tweede voorzit ter Piet Scheers, en A.C. Aarts van de wielerclub Roosendaal later ook nog het woord voer de zag weinig moeilijkheden voor Storm om naar Noord- Ierland te gaan en deed de toezegging dat er een snelle beslissing kan worden ver wacht. Aan het slot van de bijeen komst gaf Wim de Wilde na mens de renners bloemen aan mevrouw Van Hooff. Chris de Jonge (uiterst rechts), de ploegleider van de Storm-formatie van mevrouw Van Hooff, tijdens de voor stelling zaterdagmiddag in Bruinisse. BRUINISSE Bij de Storm-Wielerploeg zijn dit jaar vijf nieuwkomers onder wie de 29-jarige Gaby Minne boo uit Geervliet, die de laat ste jaren vporal als stayer fu rore maakt. Minneboo is natio naal kampioen achter grote motoren, greep vorig jaar net naast de wereldtitel maar wil zich nu revancheren. Minne boo is trouwens al jarenlang be kend als wegrenner en behaal de in 12 seizoenen 65 overwin ningen. De 25-jarige Henk Stander is bij de amateurs ook geen onbekende en reed in de 7 jaar dat hij deze status draagt 30 overwinningen. Hij had vo rig jaar een niet zo best sei zoen, maar heeft nu de goede moraal t pakken en zal het shirt van Storm naar men mag aannemen, met ere dragen. Ook Ger Plieger (26) uit Ameide debuteert bij Storm. Hij was enkele jaren op non- actief omdat hij bij de ama teurs goed had gepresteerd. Kwam vorig jaar als liefheb ber terug en hoe Plieger won 20 koersen. Nieuwkomer is ook de 27- jarige Bert Broere uit Ouden bosch. Broere is geroutineerd, rijdt steeds goed in klassie kers en won vorig seizoen de Acht van Chaam. Dc 27-jarige Goesenaar Henk de Jong is een energiek renner die zich zeker „waar' wil maken nu hij zijn kans krijgt bij Storm. De planner bij Hoechst kwam via de volkskoersers in de wieler sport en reed vorig seizoen als eerste-jaarsamateur 37 prijzen bijeen. Wim de Wilde uit Oude lande is met Minneboo de oudste van de Sorm-ploeg ('29) en had vorig' jaar een goed seizoen. Hij won 4 wed strijd n, waarbij de Ronde van Ui venhout. Ad van Overveld uit Zegge (27) gaat zijn elfde seizoen in als actief renner. Hij won 27 keer als aspirant, vier keer als nieuweling en 23 keer amateur. Door verbouwing j zijn huis had hij vorig j,. een minder goed seize* Straks met „meer tijd" zal ongetwijfeld beter gaan. Theo Joore uit Lage Zwa) we is ook al voor het twee jaar bij Storm. Hij zit var 1969 op de racesfiets en vorig jaar door ziekte zijns zoen mislukken. Is nu hersteld. Thijs Fase üit St.-Annab- heeft met zijn 22 jaren - alle mogelijkheden om door breken. Zijn ploegleider vt wacht dit van hem straks ieder geval. Arie Deusing (22) begon 1968 bij de jeugd met ges. Vorig seizoen won hij ven keer. Nu hij plai heeft om beroepsrenner worden zal deze caureur Halsteren nog eens extra op tanden gaan bijten. Vester Aarts (22) afkomst uit Roosendaal is nu omdat hij in Kruini-j woont en daar is getroi met Addy Blok, het zusje i beroepsrenner Ko Biok. Ves Aarts won vorig jaar en is eigenlijk niet zelf: kerd genoeg. Resten dan nog bij deze rakteristiekjes de junior Wim Jeremiasse en HcJ Nieuwdorp uit Wemeldi- (beiden 18 jaar nog) en april wanneer zij de 19 lent, bereiken, amateur bij St« (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN Felle windstoten, striemende regen buien en een dikke laag modder. Daar werden zaterdag middag de deelnemers(sters) mee geconfronteerd in de twaalfde „Zuiderparkloop" in Terneuzen. Voor veel deel nemers was dat voldoende om deze wedstrijd meetellend voor het Zeeuws crosskampioenschap te laten schieten. Dat was vooral het geval bij de jeugd. De senioren waren toch nog met ruim dertig atleten naar Terneuzen gekomen om het voor een aantal van hen belangrijke nummer af te werken. Er ontbraken verschillende grote namen zoals Piet Vonck (hij liep met een Nederlandse selectie in San Sebas tian in Spanje), Jo en Arnold Schout (het tweetal bleef in Eindhoven), Guust Bours (hij bleef rustig thuis), de wedstrijd kreeg ondanks hun afwezigheid toch nog een eenzijdig verloop. Het was nu clubgenoot Wies van Houten die voor de Hulsterse overwinning zorgde, en hij deed dat zoals Piet Vonck dat in het verleden al tientallen keren heeft gedaan. Vanaf de start nam hij de leiding en reeds na de eerste van de zeven kilometer had hij al zo'n tiental meter voor sprong genomen- De Hulsterse lange afstandloper voerde langzaam maar zeker het tem po op, en iedereen die dacht nog een kansje te hebben kreeg meteen de genadeslag. Achter de oppermachtige Van Houten werd twee ronden lang fel gestreden voor de overige ere-plaatsen, maar, daarna was ook dat al gauw een bekeken zaak. RKHAV- atleet Willie Verbiest nam de tweede plaats definitief in zijn bezit, en de ruim 41-jarige Ed Steyns eveneens RKAHV verwees na enig fel aan dringen Coos Oggel voorgoed naar de vierde plaats. Hier door werd het een volledige Hulsterse aangelegenheid. Strijdonck van de organiseren de vereniging Scheldesport liep zich met een fraaie zesde plaats nog sterk in de kijker. Koploper Van Houten liep steeds verder van al zijn con currenten weg. Aan de finish had hij een voorsprong van ruim honderd meter. Ondanks zijn overwinning was hij toch niet helemaal te vreden. Van Houten: „Ik vind het bijzonder jammer dat Van Prooyen er niet bij was. Daarvoor ben ik vandaag spe ciaal naar Terneuzen gekomen. Toen ik vrijdag hoorde dat hij hier zou zijn ben ik van ge dachte veranderd. Anders had ik hier vandaag niet mee gedaan. We krijgen als vereniging altijd kritiek, en met hem erbij wilde ik gewoon starten. Die zeven ki lometer had ik echt niet meer nodig. De afgelopen week heb ik er zo'n tweehonderd ge traind. Voldoende om komen de zaterdag in Apeldoorn aan de marathon te beginnen". Van Prooyen had van zijn dokter wegens een blessure een startverbod gekregen. Verbiest overgelukkig met zijn tweede plaats zei: „Van clubgenoot Steyns had ik toch wel enige schrik. Ondanks zijn 41-jaren is hij bijzonder snel"- Dat bewees hij zaterdag opnieuw in Terneuzen- Tien tallen jongeren moesten hem laten gaan. Wat hij liet zien was zonder meer, ondanks het slechte weer, grandioos. Dat was dan ook allemaal naar de zin van RKHAV-trainer Lex van Rie. die zich niet door de plensbuien „uit het veld" liet slaan,. Van Rie: „Vergeet niet dat je nu maar een halve ploeg van ons aan het werk gezien hebt". Bij de A-junio ren werd het voor Sohelde- sport-atleet Peter Moelker een fraaie eerste plaats. Ver achter hem eindigde Lerhout van de RKHAV op de tweede plaats. De Bart van AV'56 maakte er bij de B-jongens een solo van. Op zijn meesterschap stond geen maat. Hij gaat hiermee recht op de titel af. Bij de B- meisjes bleef het voor velen een onzekerheid of Karin of Brigitte de Nijs zich winnares zou kunnen noemen. Ruim 1900 meter streed men zij- aan-zij, maar met de finish in zicht kwam de klasse van Ka rin ziij is ook Nederlands corss-kampioene duidelijk naar voren. Het succes van de familie De Nijs werd verder gevierd bij de C-meisjes waar Ingrid de eerste plaats voor zich opeiste. Bij de D-meisjes RKHAV-atleet Wies van Houten op kop tijdens de Zuiderparkloop in Terneuzen. Van Houten zou een ruime voorsprong opbouwen en onbedreigd zegevieren. .(Van onze sportmedewerker! HULST Afgelopen dagmorgen om tien uur ha de voorzitter van de KXZ district Zeeuwsch-Vlaandei: de heer A. Meeuwse jeugdbiljartcentrum (wat dergebracht is in het beja dentehuis „de Blauwe Hoevt te Hulst) geopend. Wekeli zullen in deze biljartaccom» datie jeugdspelers Zeeuwsch-Vlaanderen instm ties krijgen van extra klas' bre-speler Frank de Rijk. Tot nu toe hebben reeds spelers zich gemeld om wekelijks op van 10 tot 12 uur te spélen. Dat het hier in Zeeuwsch- de laatste maanden zo dig in animo toeneemt der meer te danken aan propagamda-toernooi, dat jaar bij Dadlinga in gehouden werd. Nu deze elf spelers die in poules verdeeld zijn - poule van zes en een van spelers - op twee biljarts 220 x 110 onderricht krij, wat onontbeerlijk is voor 1 doorbraak in de biljartsp Onder de biljart jeugd w« verstaan spelers tot 16 jai De heer A. Meeuwse zei s zijn openingswoord, dat et dergelijke accommodatie VW de jeugd voriig jaar omstreek deze tijd nog ondenkbaar «i was het Margot die haar stem pel op de wedstrijd drukte. Senioren: 1 W. v. Houten RKHAV, 2 W. Verbiest RKHAV, 3 E. Steyns RKHAV, 4 J. Oggel AV'56, 5 F. Krijnse AV'56, 6 A. Strijdonck Scheldesport, 7 L. Ddngemanse Zeel. Sport, 8 A. Kuzee Mara thon, 9 J. Tolhoek AV'56, 10 L. Witte AV'56, 11 G. Bras AV'56, 12 C. Mulders Diom„ 13 M. Moermond Delt. Sport, 14 H. Reynhout Dyn.'70, 15 C. de Hulster Marathon. A-junioren: 1 P. Moelker Sch- Sport, 2 F. Lerhout RKHAV, 3 P. Suijkerbuijk Di- om. B-jongens: 1 J. de Bart AV'56, 2 J. de Vlieger Mar., 3| R. Dellebeke Zeel. Sport. B-meisjes: 1 K. de Nijs Sch. Sport, 2 B. de Nijs Sch. Sport. 3 M. de Jonge AV'56. D-.jongens: 1 K. de Minck AV'56. 2 R. v.d. Broecke Mar. C-jongens: 1 H- Linder Mar- 2 L. de Gucht RKHAV. Jongens-pupillen: 1 E. Ivens RKHAV, 2 C. Goossens AV'56. C-meisjes: 1 I. de Nijs Sch. Sp„ 2 RKHAV. P. de Hoo-ghe (Van onze sportmedewerker) WALSOORDEN Ongesla gen en met een gemiddelde dat promotie naar de eerste klas betekende is Paul Baart van de organiserende vereni ging WBC kampioen geworden van het district Zeeuwsch- Vlaanderen, in café „De Schel- degalm" te Walsoorden. Tot aan de finalepartij toe was de spanning groot in dit kampi oenschap om de doodeenvoudi ge reden, dat tot dan toe nog twee spelers ongeslagen aan de teiding stonden. Dat waren Paul Baart en Alwies Bisschop van de biljartvereniging GBC uit Groenendijk. Voor beide spellers restte dus de opgave om de finale- partij in winst om te zetten en zodoende de titel die verbon den was aan dit kampioen schap op zak te steken. Twee uiterst nerveuze spelers traden tegen elkaar in het strijdperk getuige wel de stand na 5 beun-ten: 6 voor Bisschop en 7 voor Baart. Na tien beurten was er nog niets bijzonders ge beurd. Stand: 1211. Toen nam na 15 beurten Bisschop toch al min of meer overtui gend de leiding: 3123. In de zestiende beurt antwoordde Baart echter met een serie van tien. Door deze serie groeide het zelfvertrouwen van Baart en daardoor stond hij na 20 beurten op een 3945 voor sprong. Todh zou het nog vijf beurten duren voordat Baart de partij zou beëindigen. Bis schop kon van dit zwakke mo ment van Baart niet profite ren, en maiakte in deze vijf beurten slechts twee punten- Eindstand partij: 4150 in 25 beurten. Grote verliezer tij dens dit kampioenschap werd Walter Boussen van De Kroon uit Huist. Nadat deze na vier ronden samen met Alwies Bis schop en Paul Baart aan de leiding had gestaan, moest hij de daaropvolgende drie ronden evenzoveel nederlagen incasse ren. Toch kwam zijn derde positie niet in gevaar, omdat de overige deelnemers in hun onderlinge strijd elkaar matchpunten afsnoepten. Daar door eindigden twee deelne mers en één deelneemster met een gelijk aantal matchpunten, zodat het gemiddelde beS'j send was voor de klasseri! Niet alleen Paul Baart pro®' veerde naar de eerste ook zijn rechtstreekse opf nent in de finollepartij Alrf Bisschop verwezenlijkte P® motie. De korste partij tij®5 dit kampioenschap werd f maakt door Paul Baart in beurten maakte hij de 50 v- Ook maakte hij in deze paf- de hoogste serie van veert® maar daar Bisschop ook serie van veertien ma®» en deze de tweede hoogste st rie op zijn naam had staar ging de prijs voor de serie naar Alwies BisscW De eindstand is: (respectief' lijk matchpunten, caramb® beurten, algemeen gemidoe® en hoogste serie): 1. Baart WBC Walsoorden) 350 180 1,94 14, 2. A1«J Bisschop (GBC Groenend)- 12 341 200 1,70 14. 3. Wal® Boussen (De Kroon, Hulst) - 284 210 1,35 12. 4. Jaap chiesen (DOS Hoek) 6 209 1.32 13, 5. Jaak Fort®'; (SBC Sluiskil) 6 299 240 lr 8, 6. Joke van Tiel (Concor® Terneuzen) 6 288 237 1,21 Wim van Ham (POP Axel) 291 246 1,18 8, 8. Anton de Bosch (WBC Walsoord» 2 216 200 1.02 8. (ADVERTENTIE) De zusjes De Nijs Karin en Brigitte die bij de B- meisjes de dienst uitmaakten in de Zuiderparkloop.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 10