Wustin in februari voor rechter litiatief-abortusontwerp van KVP en ARP ingediend Betere huisvesting voor Surinamers Palestijnse organisatie dreigt met zelfmoord ZE Franse president tafelt Op uw gewone spaargeld kunt ubij de ABN nu 2% extra rente maken. Met het Spaar-Extra-Boekje. de ABN - RUIMTE VOOR „NOOD BREEKT WET 10 Nederland Roemeense cosmetica Behang zelf verven Bakstenen schroeven binnenland buitenland STERS en SERS Ambassadrice bij Vaticaan Algemene Bank Nederland een goede grote bank papier oor uw pen Rode cijfers Vader Abraham Ambtenaren- pensioenen Volksfront Drugs KRO-KVP Korte algemene stating in Ttalië VRIJDAG 24 JANUARI 1975 11 tfjSy telgië LOON per uur netto (/3231-365965 (Van onze correspondent) (JNN Het proces tegen de i-jorige Nederlander Ronald ---nistin zal op 18 februari in jetWestduitse Bückeburg (Westfalen) beginnen. Na een voorbereiding van ruim een half .iaar heeft het parket een 'JEnkiacht samengesteld, die jit 300 bladzijden bestaat en fcaarin Augustin van mede plichtigheid aan de activitei ten van de anarchistische der-Meinhof vereniging Beschuldigd wordt. Ih eerste instantie wordt Au- jn wegens pogingen tot «3rd aangeklaagd, omdat hij hj juli 1973 in de trein tussen ischede est Osnabrück een revolver richtte op een doua neman, die hem aan de grens wilde controleren. Het proces vindt in de gevan genis van Bückeburg plaats, omdat de justitie de rechtbank van Osnabrück als te onveilig beschouwt en zij de kans op een bevrijdingspoging door de zogenaamde Rode Leger-frac- tie nog a&ijd groot acht. In de gevangenis is onlangs een zo genaamde werkhal voor de ge vangenen ter waarde van ruim 1,2 miljoen gulden gereed ge komen. die tijdens het proces tegen Augustin al» rechtszaal dienst zal doen- De justitie rekent erop, dat hef; vier we ken zal duren, maar er zullen slechts drie zittingen per week plaatsvinden. Tijdens het proces zal Augus tin door 5 advocaten verde digd worden, van wie hij GroenewoM uit Hamburg, Croissant uit Stiuttgiart en Haag uit Heidelberg vrij kon kiezen. Bovendien voegde de rechtbank hem de advocaten Köncke uit Hamburg en Blase uit Osnabrück toe. Wegens het feit dat Augustin Nederlander is, zal er een beëdigde tolk op treden. Uit protest tegen zijn geïso leerde gevangenhouding be vindt Augustin zich sinds sep tember na een oproep Van UJ1- rike Meinhof in hongerstaking. Als gevolg van de talrijke ac ties, die er tegen dlit isolement in binnen- en buitenland ge voerd werden, verschafte de justitie hem in de gevangenis van Hannover enkele verlich tingen. Hij bevindt zich echter nog steeds onder uiterst scher pe veiligheidsmaatregelen in een afgezonderde cel. waar hij kunstmatig gevoed wordt De graficus Augustin uit Am sterdam verleende de Baader Meinhof's goede diensten door voor hen passen en andere do cumenten te vervateen. Boven dien wordt hij door de justitie van verzet tegen het wettige gezag en van bedrog beschul digd. DEN HAAG (ANP) Het begin deze week in hoofd- ■jnen gepubliceerde initiatief-abortusontwerp van KVP en ARP is gisteren ingediend. Initiatiefnemers zijn de Ka merleden Van Schaik (KVP) en Van Leeuwen (ARP), die in de memorie van toelichting als hun oordeel geven dat nselijk leven, in elk stadium van ontwikkeling, be- hermwaardig is. Tot aantasting daarvan mag slechts gorden overgegaan als op grond van zorgvuldige overwe- moet worden aangenomen dat de opoffering van de acht als uiterste redmiddel noodzakelijk is. I Dit houdt in dat de over- hjeid, welker oudste en meest ndamentele taak het is het menselijk leven te be- bermen, ook de plicht eft het leven in de moe- schoot zoveel mogelijk te schermen en dat het aan- eren van een rechtsgrond Bag worden verlangd van egenen, die dit menselijk leven willen aantasten. De ruimte die de Indieners Blen bieden voor andere op- vittingen zouden zij willen definiëren als een „nood breekt wet-situatie". De wet is daarbij dan een ondubbelzin nig nee tegen abortus provoca tes. De nood is dan de situatie waarin de zwangerschap de li chamelijke of geestelijke ge zondheid van de vrouw ernstig bedreigt en deze bedreiging slechts door toepassing van abortus provocates kan wor den weggenomen. „Wij verwerpen derhalve de sociale indicatie sec, evenals de stelling dat abortus provo cates wettelijk toelaatbaar zou lamer- pér rijkdom drie- Een juweel is de» I aanbouwwand, I uitgevoerd in I donker gebeitst I essen met kontrasterende kleurvlakken. Vierdelig, met prachtige, 335 cm br., ALLEEN NU PARIJS (DPA) Frankrijks hervormingsgrage president, Walérv Giscard d'Estaing, heeft zich met zijn vrouw onder de hoiking begeven. Getrouw aan zijn aankondiging bij de jaar- BseLing dat hij eens per maand gast bij een Frans doorsnee ën wil zijn, verscheen het presidentiële paar nu in Parijs aan ^ttel in de driekamerwoning van de familie Cuccharini, die voor de gelegenheid nog drie bevriende echtparen had uitgenodigd. 1; Claude Cuccharini, die als beroep schilderijen inlijst, kende de president al. Hij had voor hem in het Elysee-paleis gewerkt. Heel formeel had hij het staatshoofd twee weken geleden voor de maaltijd uitgenodigd. „Wij hebben over allerlei onderwerpen gesproken, maar zeer weinig over politiek", zo vatte mevrouw Cuccharini het gesprek aan tafel samen. Zij noemde de president een onderhoudend man „en wij hebben veel gelachen". fe Toen h(j onlangs zijn plan aankondigde, zei Giscard: „Ik wil l^toncn dat staatshoofden dezelfde menselijke karakteristieken ^■ebben als de andere burgers. Mijn doel is bij deze maaltijden de openbare mening te horen". zijn op grond van de „onge- wenstheid" van het te ver wachten kind", aldus KVP en ARP. Zoals in de hoofdlijnen al tot uitdrukking kwam, stellen KVP en ARP als norm dat afbreking van de zwanger, schap verboden is, tenzij: a. voortzetting van de zwan gerschap voor de lichamelijke of geestelijke gezondheid van de vrouw een ernstige bedrei ging meebrengt en b. deze bedreiging slechts door afbreking van de zwanger schap kan worden afgewend. Een overleggroep, samenge steld door het bestuur van de Inrichting waar abortus provo cates wordt toegepast, moet zowel de behandelende ge neeskundige als desgewenst de vrouw helpen om tot een wel overwogen besluit te komen. De geneeskundige moet over leg plegen met een of meer leden van de overleggroep. De vrouw 1« daartoe niet ver plicht. In het wetboek van strafrecht wordt overschrij ding van de gestelde norm strafbaar gesteld, evenals het toepassen van de behandeling zonder dat de vrouw daartoe toestemming heeft gegeven. (ADVERTENTIE) Bernard Eilers/Wim Zaal - Destijds In Nederland 19,50 Jan de Harlog- Het Uitverkoren Volk f 18,90 3Heinrich Böll - De verloren eer van Katharlna Blum 16,90 4 Jacques Massacrier - Opnieuw beginnen 24,50 Frangoise Sagan - Een verloren profiel 12,50 6Alistair MacLean - Stoptrein naar Fort Humboldt 14,90 7 Alex Con. Speelse liefde, gids voor minnasrs 55,- 8 Fred Polak - Lof der Botheid f 12,50 C| W.P. Encyclopedie 65,- wal ben je nog mooi 55,- Verkrijgbaar bij elke boekhandel' IN DE Westafrikaanse stoat Dahomey is deze week een militaire opstand mislukt, zo heeft gisteren de woordvoer der van de regering te Coto- 10e bekendgemaakt De aanstichter was kapitein Janvier Assogba, de minister an arbeid in de militaire re volutionaire regering. Hij is inmiddels van zijn post onthe ven en veroordeeld tot 60 da gen vestingstraf. ROME (DPA) Een strui se 27-jarige Oegandese vrouw, mejuffrouw Bernadette Olowo, in zwierige geel-zwarte natio nale kledij, heeft gisteren een traditie van 900 jaar doorbro ken toen zij haar geloofsbrie ven aan paus Paulus overhan digde als de eerste vrouwelij ke ambassadeur bij de H, Stoel. (ADVERTENTIE) fhoek. Samengesteld uit lossa nten mee op. Afgebeelde ssenelementen, totaal 5 losse Zweedse woven". KOOPJE Trouwe spaarders, mensen die van plan zijn hun spaargeld lange tijd niet te gebruiken, maar die toch op ieder moment over hun geld willen kunnen beschikken, krijgen van de ABN een Spaar-Extra-Boekje. (Of, indien gewenst, een Spaar-Extra-Rekening.J Dat levert 2% extra rente op! Als u geld opneemt, brengt de ABN dan wel 1% van het opgenomen bedrag in rekening. Bent u gewend om van uw spaartegoed vaak een deel weer op te nemen, dan is een gewoon spaarboekje of-rekening het meest geschikt. Maar bent u een trouwe spaarder, dan kunt u met het Spaar-Extra-Boekje zo maar 2% extra verdienen. Stap vandaag nog een ABN-kantoor binnen. (en niet alléén voor spaarders) (Van een onzer verslaggeefsters) BREDA Sinds kort zijn er in Nederland Roemeense cosmeticaprodukten te koop, die prof. dr. Ana Asian heeft ontwikkeld. De produkten val len vooral op doordat ze be stemd zijn voor zowel mannen als vrouwen en doordat één middel een oplossing biedt voor verschillende kwalen- Professor dr. Ana Aslian werd bekend dankzij baiar on derzoeken op het gebied van opderdomsverschijnselen. Haar gezichtscrème Gerovitalh 3 is nu ook in Nederland op de markt gebracht en wordt in een wait gebrekkig Nederlands geschreven brochure aange kondigd als een creme dde di verse potjes nacht-, dag-, kin- en oogcreme vervangt. De cre me Gerovifihal 3 is geschikt Voor mannen en vrouwen met onverschillig wedik huidtype en zou ervoor moeten zorgen, dat de gebruiker of gebruikster een soepele huid krijgt, dat de rimpels milder worden en wegblijven, dat puistjes en af wijkingen van de huid een goede behandeling krijgen. De haarlotion van Gerovi talh 3 vormt volgens de folder een combinatie van stoffen die helpt tegen haaruitval, ka le plekken, overve-tte huid, roosvorming en irritaties na het verven van hef; batar. Het resultaat zou na ongeveer een half jaar te zien moeten zijn. |j||j De Finse president Urho Kekkonen kreeg na een onder zoek in een gezondheidscentrum te horen, dat hij voor zijn leeftijd in een buitengewoon goede conditie is. De presi dent wordt deze zomer 75 jaar. Het is misschien niet over dreven, wanneer we stellen dat je bij het kopen van een nieuw behangetje wel uit hon derden kleuren kunt kiezen Om van de ontelbare verschil lende dessins nog maar te zwijgen. Wie met voorjaars- behangplannen rondloopt, wil dan wellicht nog wel even we ten dat er tegenwoordig zelfs behang is dat je, als het op de muur zit, zélf kunt inkleuren! De fabrikant heeft in zwarte lijnen op wit papier een voor stelling afgedrukt, en na het plakken komen dan penseel en verf eraan te pas. De tot dus ver verkrijgbare dessins zijn dat ligt wel voor de hand nogal hip, en de meeste van deze zelf-inkleurbare wandbe- kledingen zullen dan ook wel terecht komen in de kamers van het wat jongere volk. El ke voorstelling bestaat uit vier banen, samen 388 cm breed en 270 cm hoog, voldoende dus voor een wand van behoorlijke oppervlakte. De banen zitten, met de lijm in een koker. Als het papier eenmaal tegen de muur zit, en de lijm is volko men droog, dan kan men zich zelf gaan uitleven. Eigen durf en kleurenfantasie bepalen hoe de wand er uit gaat zien. Tieners die zo'n kamerwandje een eindeloos idee vinden, zul len in de meeste gevallen zelf wel het schilderwerk voor hun rekening nemen. Het materiaal voor een wand van de ge noemde afmetingen kost onge veer negentig gulden. Nog een ander wand-idee: je kunt nu zelfs een muur van schoon metselwerk maken met de schroevedraaier. Er zijn sinds kort lichtgewicht bak steenelementen te koop, die bestaan uit een achtergrond van asbestcementplaat, waarop een dunne baksteenstrip is aangebracht. De platen, in verschillende afmetingen ver krijgbaar, worden regelrecht tegen een wand bevestigd met schroeven. In de voeg wordt een gaatje geboord, schroef er doorheen en het schroefgat dichten met vulmiddel dat bij de platen wordt geleverd. Waar nodig, kunnen de platen op de juiste maat worden af gezaagd dat gaat het best met een doorslijpschijf. De lichtge wicht baksteenelementen zijn in verschillende kleuren te koop, en zelfs in diverse steenverbanden. Oplossingen voor het afwerken van uit springende hoeken en dat soort problemen zijn al door de fabrikant opgelost. Het is een uitermate simpele manier om, zonder enige kennis van metseltechniek, en bovendien zonder de rommel van specie enz., zelf een fraaie baksteen- wand te maken. Als men het werk met een beetje zorg doet, is later het verschil tus sen een „echte" gemetselde baksteenmuur beslist niet meer terug te zien. Een ander voordeel is dat het, ook al werkt men rustig, lekker snel gaat. Elke ondergrond is ge schikt, en het gemakkelijkst werkt men wel op een houten wand. Daarin kan men immers probleemloos schroeven beves tigen. De prijzen per vierkan te meter variëren van 75 tot 85 gulden. Brieven voor deze rubriek moeten met volledige naam en adres worden ondertekend. Bij publikatte zullen deze vermeld worden. Slechts bij hoge uit zondering zal van deze regel worden afgeweken. Naam en adres zijn dan bij de redactie bekend. Publikatle van brie. ven (verkort of onverkort) betekent niet dat de redactie het in afle gevallen eens is met inhoud, eg. strekking. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG In het ver volg kunnen gemeenten van het rijk alleen nog maar gel delijke steun krijgen Voor de bouw van woningwetwonin gen, als tien procent van die woningen voor het rijk wor den gereserveerd. Vijf procent daarvan is bestemd voor rijks- en spoorwegpersoneel, de an dere vijf procent voor rijksge noten. In de praktijk komt dat laatste neer op Surinamers. Staatssecretaris Van Dam (Volkshuisvesting) heeft de gemeentebesturen per brief meegedeeld, dat hiilj deze maatregel heeft genomen om te kamen tot een betere huis vesting van Surinamers en Antillianen. Ook wil hij op dlie manier ghettovorming van rijksgenoten in de vier grote steden voorkomen. Een betere spreiding van Surinamers en Antillianen acht het kabinet van groot belang voor het leefklimaat in de grote ste den. Enkele maanden geleden vroeg de regering gemeenten met meer dian 20.000 inwoners om medewerking bij huisves ting van Surinamers. De op roep van de regering heelt zo weinig weerklank bij veel ge meenten gevonden, dat men het daarom op deze manier wil proberen. PARIJS Kapitein Ach- med Jibril, leider van het ex tremistische volksfront voor de bevrijding van Palestina, Algemeen Commando, heeft in een gefilmd interview op de Franse televisie, gezegd dat zijn beweging heeft besloten over te gaan tot „zelfmoordac ties" ter voorkoming van een politieke oplossing van de cri sis in het .Midden-Oosten. Jibril, ex-officier in het Sy rische leger, zei dat hij er zeker van was dat andere Pa lestijnse organisaties zijn voorbeeld „alleen maar zullen kunnen volgen en onze moei lijke en smartelijke weg gaan". Het volksfront, Algemeen Commando, is de voornaamste groep in het zogeheten „Front van Weigering", dat afwijzend staat tegenover Yasser Arafat en zijn Palertijnse bevrij dingsorganisatie PLO. Het volksfront wil volgens Jibril de wereld laten zien dat het Palestijnse volk bestaat en bereid is zijn leven te ge ven. Tijdens het interview waarbij Jibrils gezicht on zichtbaar bleef - werd een film vertoond over de oplei ding van commando's. Men zag er vier van 16 tot 22 jaar de eed afleggen, dat zij bij het uitvoeren van hun opdracht hun eigen leven zouden offe ren. Ze namen daartoe een „zelfmoordceintuur" met springstoffen aan. Niet het waterschap of de ingelanden zitten in de rode cijfers, ma-ar de gemeenschap en industrieën die kosten maakten en ook de provincie die abusievelijk besluiten ge nomen heeft, die in strijd zijn met in het rechtsbewustzijn levende beginselen van behoor lijk bestuur. De schade is: Ach terstallige vervuilingssehuld; smeerpijp; scheepvaarttekor ten; niet betaalde bandijklas- ten. De ingelanden zuidelijk van West-Brabant hebben trouw hun dijk en rivierbelas ting betaald, maar zullen bij incorporatie in het mammoet- schap Waterschap West-Bra bant, voortaan geen actief noch passief kiesrecht hebben voor verkiezing van Hoofdin gelanden. Provincie Noord- Brabant was eerste om voor vermeend belang (scheep vaart) aan B. en W.'s van provinciestadjes bestuurszetels toe te wijzen. Optreden tegen vervuilende gemeenten is daardoor belemmerd. Provinci ale Staten verwachten tegen voorgestelde bestuursvorm (paritair toewijzen van hoofd ingelandenzetels aan andere belangeninstanties, 20 zetels aan K. v. Koophandel en Ge meenten en 15 aan locale wa terschappen in het noorden) geen grote tegenstand. De on rechtvaardigheid wordt er niet door verkleind. Tenslotte is het ontwerp door aspirant be stuurders zelf uitgebroed. Zelfs de Diepdelverscormmissie (be staande uit bestuurders van corporaties politici en commis sarissen van ondernemingen) vindt dat belangenbehartiging, betalen en bestuurskiesrecht zowel actief als passief een drieëënheid moet zijn. Kies recht ontnemen, betekent geen waterschapslasten meer beta len, althans voor ondergete kende. Gewaarschuwde Sta tenleden tellen voor twee, tenslotte is staatsrecht dwin gend recht, wat niet voor baantjeshazerij aangewend mag worden. ROOSENDAAL C.V.ANTI.L- BURG De Arabinen zijn dieren, ze willen onze vrouwen ver sieren, stuur ze naar een kamp en leer ze manieren, Carnaval is om van te gie ren. Vader Abraham, jouw onder broek is vuil van de teksten voor geldruil, Farce Majeur had verleden jaar een prettig odeur, Ach, ja, het ligt aan de kleur en neuzen en jouw humeur. Prins Carnaval, ik verzoek u bij deze niet lief tegen Vader Abraham te wezen, in Den Haag is ook iemand gearresteerd, op uitlatingen als deze (jegens Surinamers) en door de rech ter veroordeeld. Refrein: (De uil rit in de ol men) Je mosterd is bedorven en een gevaar je verkoopt slechte ongezonde waar, je staat weer in de publici teit, Hollandse meisjes nu met al of niet verklede Arabieren ge vrijd. dus aan pensioen 20% van 1 641,50 extra. Maar de direc teur van de Shell, of de Hoog ovens, of de Amrobank (ga zo maar door) die pensioenen ge nieten waar men van schrikt, krijgen het volle pond, dus f 909,of f 641,50 per maand. Volgende manipulatie: van mijn pensioen van f 1718,17 wordt nu per maand aan loon belasting ingehouden f 266,90! Zodat mijn inkomen wederom is teruggebracht tot f 1451,27. Het komt dus hierop neer dat de staat van mijn pensioen van f 1(9448, inhoudt f 6.527,91 plus 12x f 266,90 ofwel 3202,80. Totaal f 9730,71. En als ik nu een zuinig huisvader ben geweest en b.v. een huisje heb kunnen kopen of een paar effecten, komt de staat (die in menig opzicht met het geld smijt) er nog eens een extra aanslag in de inkomstenbelas ting bovenop gooien. Naam en adres van inzender ter redactie bekend. BREDA Op deze plaats is al enige malen geschreven over de pensioenen van de rijksambte naren. Twee opmerkingen vooraf: le de leden van het ka binet en van de Tweede Kamer hebben zichzelf een regeling aangemeten die vele malen gunstiger is dan die van de ambtenaren en 2e stel ik voor op dat iedere Nederlander recht heeft op ouderdomspen sioen. Dit laatste betekent dat al heeft men een inkomen van enige tonnen per jaar of nog meer, men een AOW-pensioen ontvangt van f 909,- resp. f 641,50 per maand naar gelang men gehuwd of ongehuwd is. N,u mijn geval: mijn pensioen als oud-rijksambtenaar be draagt f 19448,per jaar. Omdat ik weduwnaar ben en 40 dienstjaren heb volbracht, trekt de staat van die f 19448, —80% van mijn AOW ofwel f 6527,91 af. Blijft over f 12920,09. Deze aftrek noemt de wet met een laf woord „inbouw". Per maand is mijn pensioen nu f 1076,67. Volgen de manipulatie is deze: de staat zegt: uw inkomen is per maand f 1076,67 plus f 641,50 (dit laatste het volle bedrag van de AOW). Mijn pensioen bedraagt dus na deze mutatie f 1718,17 per maand. Ik geniet Schijnt de beoogde progres sieve samenklontering tot een op heden geen haalbare kaart, toch lijkt het niet moeilijk in Den Uyl, sluw en flexibel als een boa-constrictor een poten tiële volksfrontleider te ont waren. Wie immers weet hier te lande zo handig en grillig met allerlei groepjes en pro bleempjes om te springen? Ei genlijk geen wonder dat de man na iedere dreigende kabi netscrisis weer wat vaster in het zadel blijkt te zitten. Zo, en niet anders bedrijft men grote politiek, de nagedachte nis van een Fouché, een Tal leyrand zelfs waardig. Men stelle zich maar eens voor: Tweehonderdduizend hele, en vijftig duizend halve werklo zen onder het rampzalige be wind van Biesheuvel, of dat van Ketje de Jong. Ik mag er niet aan dénken. BREDA L.PISON H.HAUD Het actieaomité: „Christelij ke Drugsbestrijding" te Balk brug protesteert tegen bepaal de uitspraken, die minister Van Agt gedaan heeft tijdens en na zijn reis naar de Vere nigde Staten. Enerzijds geeft hij met enig voorbehoud toe, dat het gebruik van zgn. soft drugs (marihuana en hasjisch) op de duur schadelijk is voor de gezondheid. Anderzijds blijft hij bij zijn standpunt, dat :het gebruik van soft drugs niet strafbaar hoeft te zijn. Naar de mening van het comi té leidt dit tot twee kwalijke konsekwenties: 1. een toename van gebruikers en verslaafden van soft drugs, omdat iedereen ze vrijelijk kan kopen. 2. een toename van het gehruik van hard drugs (heroine, amfeta minen, l.s.d., enz.), omdat de drugdealers dan nog meer in deze „branche" zullen gaan handelen en letterlijk en fi guurlijk over lijken gaan om hun dodelijks waar aan de man te brengen. De meeste recente weten schappelijke onderzoekingen in Amerika en Duitsland heb ben aangetoond, dat ook mari huana een stof is, die bij re gelmatig gebruik op de duur de geestelijk* en lichamelijke gezondheid aantast. (Zie b.v.: Drug Awareness Key docu ments on L.S.D., marihuana and the drugculture. Dit is een samenvatting van meer dan 2000 publicaties.Het is on wetenschappelijk en zelfs ge vaarlijk om te zeggen, dat de sterke schadelijkheid van hen- nepprodukten niet vaststaat. Het is de taak van de over heid om kwetsbare en labiele mensen te beschermen tegen middelen, die hun levensgeluk bedreigen. Zij moeten daarom tegen zichzelf beschermd wor den door intensieve controle en bestrijding van drugge bruik en niet door een al te toegeeflijke houding. Namens „Chr. Drugsbestrij ding" HARDENBERG A.VERKERK Naar aanleiding van uw ver slag van de discussie Vrouw en Partij zou ik willen opmer ken dat maar 45% van de KRO-leden KVP stemmen, dat is dus nog niet de helft. Op wat voor gronden de KVP bij de KRO een voorkeursbehan deling zou moeten krijgen is niet duidelijk. De KRO zal omwille van de politieke ver scheidenheid van zijn leden ook aandacht moeten schenken aan andere politieke partijen dan de KVP. Dat de program makeus van de KRO voorna melijk PPR of PvdA stemmen lijkt geen bezwaar, laat deze mensen hun eigen politieke mening hebben, we leven niet in Spanje of achter het ijzeren gordijn. Overigens is de ru briek Echo bij de tijd en op komend voor de underdog zo als het een KRO betaamt BREDA J.VAYSSIER ROME (AFP) Meer dan 13 miljoen werknemers uit de openbare en de particuliere sector hebben gisterochtend in heel Italië vier tot acht uur gestaakt. Het doel was behoud van werkgelegenheid, optrekking van die laagste pensioenen en verbetering van de loonscha len. Aan de rtaking naim ook personeel deel van het open baar vervoer, de PTT, de spoorwegen, gas- en elektrici teitsbedrijven. ziekenhuizen, luchtvaart, brandweer en on derwijs.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 11