Eerste paal mavo-Axel geheid Ukkepuk in Axel krijgt eigen ruimte Ook subsidie voor deel opknapplan betonwoningei Gent 1 ast ac superk I JONGSTE KEURMEESTER Volleybalteams in bedrijfscompetitie Hulst heringedeeld JËÉSjL Hulstenaar 8 maanden van de weg Opnieuw gesprek t°p. Mnt-Jansteen half jaar geopend zou kunnen Willen is kunnen bracht kermis- sfeer in Slekene Tennisclub Hulst verhoogt contributie Informatie middag veehouders in Hulst EHBO-kandidatei geslaagd Schakers cl eel d Onbestendig stad streek Gashaarden en gevelkachels VAN DEN BERG HULST O VOOrneStaan Den Haag. Ir. Kammer DVIVENEXPO IN CLINGE Prijsuitreiking topbiljartclubs Liefdadigheidsbal in Sint Niklaas Clinge Hometrainer- wedstrijden ven>or DONDERDAG 23 JANUARI 1975 ERDAG 23 JANUARI 1975 (ADVERTENTIE) SHOWROOM Van Waesberghestraat 7-9 (Van een onzer verslaggevers) BREDA De Bredase poli tierechter veroordeelde E.R. uit Hulst wegens rijden onder •nvloed conform de eis tot een week voorwaardelijk met twee jaar proeftijd, een boete van j' 250 of 10 dagen en aclit maanden ontzegging- Verdachte had op 22 novem ber 1974 in Woensdrecht onder invloed gereden. Dat wees het promillage van 2,10 duidelijk uit. Verdachte zelf gaf toe vijf jonge jenever te hebben ge dronken, maar daarbij had hij een overmatige hoeveelheid medicijnen geslikt. De officier van iustitie vond het ernstig wat verdachte had gepres teerd, maar Ijield in zijn eis rekening met de persoonlijke omstandigheden van verdach te. Datzelfde deed de politie rechter in zijn vonnis. (Van onze correspondente) AXEL In een vliegende storm en striemende regenbuien heelt de burgemeester van Axel, de heer A. de Kam, gistermid dag op het terrein Willem de Zwijgerlaan-hoek Rooseveltiaan de eerste paal geslagen voor de christelijke mavo. Een bezigheid, die hem redelijk goed afging. De feestelijke stemming was er toch wel, ondanks het boze weer. Rond half drie, waren alle genodigden, waaronder B. en W. van Axel, aanwezig in De Halle waar de voorzitter van de Christelijke Nationale Schoolvereniging, de heer F. Verschelling, iedereen harte lijk welkom heette. Voor het officiële heiwerk waren ook heel wat mavo- leerlingen naar het bouwter rein gekomen. Niet zonder trots richtten zij hun eigen heipaal op. Eentje van papier weliswaar, maar gevuld met allerlei brandbare spulletjes fikte hij lekker, toen een van de leraren er demonstratief de brand in stak. „Het uitluiden van een lijdensweg en het in luiden van een nieuwe perio de", noemde burgemeester De Kam deze daad later, toen men terug in de Halle met een glaasje wat zat bij te ko men. Je zou het met oudej a air kunnen vergelijken". De bur gemeester memoreerde nog even de feestelijke eerste steenlegging voor de bouw van het blok betonwoningen. „Toen was het ook feest", merkte hij fijntjes op, „maar daar zijn er later wel perike len gekomen". Hij wenst de mavo deze perikelen niet toe, maar hij wees er wel op, dat het gemeentebestuur van Axel destijds alles heeft gedaan om de bouw van de nieuwe mavo zo vlot mogelijk te laten ver lopen. Op 9 mei 1968 kwam het eerste verzoek binnen en drie weken later had men al de medewerking van de raad. „De direkteur van de mavo, de heer J. Th. Klein, had aan vankelijk zulke goede ver wachtingen", aldus de burge meester, „maar in 1970 begon de misère pas goed. Toch was de bouw urgent. Eigenlijk", zo besloot de heer De Kam „had de nieuwe school er al lang moeten staan". De architect van de school, ir. H. Hammer uit Rotterdam onthulde dat hij nu nog met bouwplannen rondliep die uit 1963 en 1964 stammen „Dus eigenlijk bent u nog snel geweest", vond hij. Hij i\ I dankte de gemeente Axel en ii j niet uit Axel kwamen maar "Mil lUEJlUUli noemde de bouwprijs ontzet- 1 tend laag (bijna tweemiljoen rnrnava l II gulden exclusief bouwgrond III etc) en zei te hopen dat de n« j f i school over ongeveer ander- (Van onze correspondent) SINT JANSTEEN Op vrijdag 31 januari gaat men in Sint Jansteen weer Praten over het voortbestaan van de carnaval in de komende jaren. De stichting Steens Carnaval heeft voor die dag opnieuw een bijeenkomst belegd, waar op men spijkers met koppen wil slaan. Tijdens een soortgelijke bij eenkomst veertien dagen gele den werd bekend, dat een vijftal leden van de raad van elf en de prins hun functie na de komende carnavalsviering neer zullen leggen. Ze hebben wel aangekondigd lid te wil len blijven van de stichting. Duidelijk werd in ieder geval dat het broodnodig is voor de carnaval in Sint Jansteen, dat zich meer mensen met de oi- iganisatie daarvan gaan be moeien. Nieuwe leden voor de stichting gaven zich veertien dagen geleden echter nog niet op. Verschillende kandidaten deelden mee zich eerst nog even te willen beraden. De stichting Steens Carnaval hoopt nu, dat de bevoltung van Sint Jansteen zich volgen de week vrijdag in groten ge tale naar café De Kroon spoedt waar de bijeenkomst om acht uur begint. Inmiddels is men er in ge slaagd voor dit jaar in ieder geval nog een programma sa men te stellen. Zaterdag vindt onder meer de optocht plaats. Deze begint om half drie. 's Avonds is er een bal im het verenigingsgebouw. Op zondag bezoekt men de horecabedrij ven met de boerenkapel uit Koewacht. Maandag vindt het limonadebal plaats en wel vanaf half twee in het vereni gingsgebouw. Een andere acti viteit is om zeven uur de boe- renmaaltijd in De Kroon. Dinsdagmiddag vieren ae bejaarden carnaval in het ver enigingsgebouw en wordt er gedweild in alle horecabedrij ven in het dorp. De carnavals dagen worden besloten met een vuurwerk om tien over elf. (Van onze correspondent) CLINGE Komende zon dag stelt duivenliefhebber E. PieSsens zijn vogels tentoon in het loKaa( van De Snelle Duil. Vanaf tien uur 's morgens kan men daar dan terecht. E, Piessens is bestuurslid van de duivenvereniging in Clinge. Hij is er penningmees ter. Zowel op fondvluchten als op vitessevluchten weten de duiven van de heer Piessens behoorlijk mee te komen. Vooral in De Klinge en Puy- velde geniet hij de nodige faam. Bij de kampioenschap pen van de elf verenigde dui- venmaatschappijen in oost- Zeeuwsch-Vlaanderen wist hij beslag te leggen op de tweede en derde plaats bij de strijd om de titel. (Van onze correspondent) HULST Zaterdagavond om 19.00 uur zal in het café van de Hulster tapbiljartclub Marionette, zoals bekend één van de twee herfstkampioenen seizoen 1974-1975 van de oost- Zeeuwsoh-Vlaamse tapbiljart- competitie gehuldigd worden. De andere herfstkampioen is het eveneens uit Hulst afkom stige KOT. De uitreiking van de herfst- beker zal geschieden door één van de leden van het hoofdbe stuur van de oost-Zeeuwsch- Vlaamse topbiiljairtoomipeti- tie. Na afloop hiervan zal er in datzelfde oafé een grote top- biljartprijskamp op twee top- biljarts gehouden worden, waar iedere topbiljartliefheb- ber aan deel kan nemen. In schrijven voor deelname aan die prijskamp staat open tus sen 18.00 en 19.00 uiur. Van een onzer verslaggevers) ST.-NIKLAAS Op zater dag 1 fobruari wordt in de sporthal van Sint-Nilblaas vooir de achtste keer het „bal van de burgemeester" gehouden. De opbrengst is ook nu weer bestemd voor de verenigingen voor gehandicaptenzorg in Sint-Niklaas en omgeving. Er worden zo'n 800 bezoe kers verwacht, die de kaarten kunnen bestellen bij het ge meentehuis en bij de politie. Ze kosten 100 frank. Tijdens het bal, met muziek van het groot dansorkest van Guy Frank met zang door Frieda Linda en Framok Stei- ner, wordt ook een tombola gehouden, waardoor men een kleurentelevisie, een afwasma chine, een filmcamera en een fiets kan winnen. Animator is Benny Evert. (Van een onzer verslaggevers) STEKENE De toneelvere niging Willen is kunnen uit De Klinge is er tijdens het optreden in het kader van het in Stekene plaatsvindende to neelconcours, in geslaagd de in grote getale aanwezige toe schouwers in een soort ker- misstemming te brengen. De aanwezige critici vonden dat de grootste verdienste van het toneelgezelschap- Gecon stateerd werd. dat het 50 jaar oude toneelspel, dat wea-d op gevoerd, nog steedis aansprak hoewel het een aaneenschake ling is van goedkope cliché- beelden en goedkope moppen. Hoewel vanaf het begin al duidelijk was hoe de afloop van het verhaal zou zijn en het puibliek geen enkele maal werd ontroerd, had het voor het gebodene toch een warm applaus over. Het optreden van het gezel schap met „Toon hee't mil joen" was het tweede evene ment tijdens het taneeltoer- nooi in Stekene. Weldoen door Vermaak D fanfare Weldoen door Ver maak houdt zaterdag de jaar lijkse teerdag. 's Middags wordt een eucharistieviering gehouden ln de parochiekerk. Daarna worden muzikale wan delingen door het dorp ge maakt, waarbij de diverse ca fés zullen worden bezocht. De majoretten zijn niet van de partij, wel zullen enkele ande re jonge leden met de festivi teiten meedoen. Om acht uur 's avonds be gint een maaltijd in De Trou- bi dour- Tegen half tien hoopt men er een gezellige boel van te gaan maken in de Trouba dour. Danslustigen kunnen dan volop aan hun trekken ko men. (Van een onzer verslaggevers) NIEUW-NAMEN De 19- jarige Peter Magnus uit Nieuw-Namen, die zich, zoals gemeld, sinds vorige week de jongste vlees- en veekeur- meester van Nederland mag noemen, is niet van plan om zich als straks zijn diensttijd is afgelopen, te gaan speciali seren in het keurdersvak, hij wil liever proberen zelf een ambachtelijke slagerij op po ten te zetten of het ambachte lijk slagers bedrijf van zijn va der uitbreiden. „Ik maak liever worst", zegt hij. „Ik werk liever gewoon als slager in een winkel. Die opileiding 6ot keurmeester is dan nog niet weggegooid, want als er dan in mijn zaak ge keurd wordt, dian sta ik er zelf bij en kan ik controleren wat er gebeurt". Volgens Pe ter Magnus diraalt het keuren van Vlees nogal eens uit op sleurwenk. „Ik heb nogal wat lopende handwerk gedaan tij dens mijn stageperiode, dan je aan een lopende band te keuren, soms komen er dan 60 tot 70 varkens per uur aan je voorbij", zo zegt hij. „Nee, ik vind het slagersvak heel wat afwisselender". Hoewel Peter Mlaignus graag een worstje maakt, ziet hij het oprichten van een dependance van het worstenmakeregilde in Nieuw-Namen niet zo zitten. „Als je zoiets doet, dan moet je een ruim afzetgebied heb ben. Hier zou je vijf tot zes verschillende soorten worst toch niet kwijtraken en bo vendien zou de prijs omhoog moeten. Toch is het wel nut tig, dat worsten makersgilde, je kunt er altijd iets van le ren". Hoewel er bij Peter echt slagersbloed door de aderen blijkt te stromen, toont hij zich geen voorstander van het eten van kalfsvlees. „Die kal veren Saan in een kleine box en kunnen zich niet bewegen, ze krijgen geen kans om tot bloed te komen want na vijf en soms zelfs drie maanden na de geboorte worden ze soms al geslacht Dat is gewoon die renmishandeling. Tegen de consumptie van lammetjes vlees (meestel bestemd voor export) heeft hij zo ongeveer dezelfde bezwaren. „Het is net als bij die zeehondjes, het gaat dan alleen nog maar om het woekeren met gelid", zo zegt hij. Tegen het eten van kip, een artikel, dat ook in steeds gro tere getale in de slagerswin kels is te vinden, blijkt hij minder gevoelsmatige bezwa ren te hebben. „Ik weet wel, dat die ook meestal het pro- du kt zijn van batterijwerk of zoiets, maiaa- daar heb ik tij dens mijn leerperiode nog niet mee te maken gehad", zo zegt hij. (Van onze correspondent) IIULST Na afwerking van de voorronden zijn de teams in de bedrijfsvolleybalcompetitie te Hulst, zoals voor de aanvang van de competitie bekend was gemaakt, opnieuw heringedeeld. Een en ander bracht met zich mee dat er in plaats van twee nu drie herenklassen zijn. De eerste klasse bestaat uit negen teams, terwijl de tweede en derde klasse uit zes teams bestaan. In de eerste klasse blijven de behaalde punten in de voorronden meetellen. De bei de andere klassen zijn gestart met een schone lei. Ooik de dames-teams zijn ln drie klassen ingedeeld, maar hier omvat de eerste klasse acht teams en de tweede en derde klasse zeven teams. Met deze nieuwe opzet hoopt het bestuur van de be- drijfsvolleybalbond te Hulst een meer evenwichtiger klas se-indeling te bewerkstelligen, wat alleen maar ten goede komt aan het competitiever loop. De uitslagen bij de heren: Eerste klasse: Clitex Sport - Luetor Banden 1 04. Ambulo - Lybeert Verstraeten 22. Remortel Sport - KPJ I 03. VV Hulst - Bol Sport 3—0. CVC 1 - Clitex Sport 1—2. W Hulst - Remortel Sport 12. Bol Sport - KPJ 1 2—1. Tweede klasse: WC 1 - GVC 3—1. KPJ 2 - HAKO DAF 3—0. GVC - HAKO DAF 21. SC Morres - Linex Voor waarts 30. Derde klasse: CVC 2 - WC 2 30. Neckermann - KPJ 3 40. WC 2 - Neckermann 1—3. KPJ 3 - CVC 2 0-4. WC 2 - Luctor Banden 2 0 4. Uitslagen bij de dames: Eerste klasse: W Hulst 1 - EIV 4—0. Jomavo 1 - Remor tel Sport 30. KPJ 1 - Ly beert Verstraeten 03. JO MAVO 1 - VV Hulst 2 1—2. SC Morres 1 - Lybeert Ver straeten 21. Remortel Sport - VV Hulst 1 1—3. Tweede klasse: W Hulst 3 - CVC 0—3. Jomavo 2 - GVC 3—0. ATEK - HAKO DAF 4— 0. VV Hulst 3 - ATEK 1—3. GVC - HAKO DAF 3—0. CACTUS - JOMAVO 2 0—3. Derde klasse: Linex Voor waarts 2 - SC Morres 2 04. Linex Voorwaarts 1 - SC Mor res 3 4—0. JOMAVO 3 - Nec kermann S1 Linex Voor waarts 1 - Linex Voorwaarts 2 1—3. KPJ 2 - SC Morres 4— 0. De beslissingswedstrijd tus sen Cactus en JOMAVO 3 ein digde op een 22 gelijk spel. Voor de bekercompetitie bij de heren won CVC 1 met 40 van Lmex Voorwaarts. (Van onze correspondent). HULST De tennisclub, „Hulster Ambacht" houdt maandag 27 januari om 20 uur de algemene ledenvergadering in de Koning van Engeland te Hulst. Naast hef financieel verslag over 1974 en de indiening van de begroting voor 1975, staat op de agenda een voorstel van het bestuur om de nieuwe contributie vast te stellen. Voor ieder seniorlid zou die dan f 50,- per jaar bedragen, terwijl ieder juniorlid f 25,- „ju moeten gaan betalen per jaar. Voorts i® er een bestuurs verkiezing wegens periodiek aftreden van mevr. L. van de Wiele-V. d. Bogaert en de heer W. Lauwereijs. die zich beiden herkiesbaar stellen. De heren E. d'Hondt en W. Cat- toir bedanken voor hun func tie als bestuurslid. Het bestuur stelt hiervoor als kandidaat mevr. I. Verstraeten-Bartz. Tenslotte zullen nog medede lingen worden gedaan betref fende een tennismuur, de jeugdtraininig, de competitie en het toernooi. (Van onze correspondente) AXEL Op 3 februari gaan de peutertjes van de peuterspeelzaal Ukkepuk hun intrek nemen in het nieuwe gebouw (het voormalige kan toor van de Regionale Zeeuwsch-Vlaamse Woning bouwvereniging) aan de Wil lem de Zwijgerlaan in Axel. Een lang gekoesterde wens (een „eigen" ruimte) gaat daarmee in vervulling. Bijna 4 jaar lang heeft de stichting Peuterspeelzaal Ukkepuk ge bruik gemaakt van de gast vrijheid, die hen in het vere nigingsgebouw De Ink van de gereformeerde kerk in de Pri- onstraat, werd geboden. Maar het grote nadeel was, dat er niets kon blijven staan omdat ook anderen van deze ruimte gebruik maakten. Op i een ouderavond, die deze week in De Ink werd gehou den, waar wethouder Apers ook aanwezig was, werd het een en ander over het nieuwe gebouw en over de plannen voor de nabije toekomst ver teld. „We zijn ontzettend tevre den. Het gebouw Is enorm ge schikt voor ons doel. We vin den dat de gemeente erg veel voor ons heeft gedaan", was de mening van Irene Martens, voorzitster van het stichtings bestuur, „er moet nog wei heel wat gebeuren, maar daar helpt de gemeente ons ook mee. Zo wordt de buitenboel helemaal voor ons opgeknapt, het terrein wordt geëgaliseerd en gedeeltelijk ingezaaid, er wordt ruimte gemaakt voor een zandbak, er worden tegels ge legd en de hele zaak wordt omrasterd. Binnen komt er een toilet, een klein aanrecht je, er wordt een muur wegge broken, twee ramen worden veranderd, er komt een gei ser, brandblusapparatuur en de boel wordt verzekerd Zelf moeten we de liinnenboel ver ven, schoonmaken en inrich ten". Er moet nog van alles wor den gekocht. Om aan geld te komen wil het stichtingsbe stuur iets op touw gaan zetten. „We denken aan de verkoop van balpennen of het organise ren van een bazar", vertellen de bestuursleden Meta de Cock en Lineke Dekker, die tevens zijn belast met de ou dercontacten, „maar we zijn ook dolblij met geschikt speel goed, dat natuurlijk nog wel goed moet zijn". Door de stijging van de kos ten (alleen de huur van het nieuwe gebouw bedraagt al 3000,- per jaar) heeft men de prijzen iets moeten verhogen. Voor één ochtend betaalt men nu 3.50 in plaats van 3.en voor twee kinderen uit één gezin moet nu 5,in plaats van J' 4,50 worden betaald. „Het kon echt niet anders", aldus Irene Martens, „maar voor mensen, die dit financieel niet kunnen opbrengen is er altijd wel een oplossing te vinden, want we zijn er voor de hele Axeise bevolking. De ouderbijdragen liggen trou wens nog wel beneden het landelijke gemiddelde". De hoofdleidster, de assis- tente en de aanvullende sta gières gaan voor de begelei ding van de in totaal 70 a 80 kinderen hulp krijgen van 20 moeder-vrijwilligsters, die in een rouleringssysteem regel matig gaan meedraaien. Behal ve de vijf ochtenden wil men binnenkort ook 's middags gaan starten met de iets oude re peuters, om hen enigermate voor te bereiden op de kleu terschool. Men hoopt, dat de ouders zich, in hun „eigen" school nog meer betrokken gaan voelen bij de gang van zaken. Als de hele verhli' -ing (die ook door de ouders zelf wordt gedaan) achter de rug is, zal burgemeester A. de Kam ongeveer half februari de nieuwe peuterspeelplaats openen. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Hoewel het binnen de huidige subsidieregelingen mogelijk is slechts een gedeel te van het opknapplan voor de betonwoningen in Axel uit te voeren zullen de bewoners toch moeten stemmen voor of tegen uitvoering van het gehe le plan. De bewoners zullen via een dn te vullen strookje alleen ja of nee tegen het gehele pro ject kunnen zeggen, „omdat tijdens de eergisteren gehou den hearin/g niet duidelijk uit de verf is gekomen, dat er veel tegenstanders zijn van het plan", zo zei wethouder Apers gisteren desgevraagd. „Uit de hoorzitting is niet gebleken, dat er bewoners zijn die liever zouden hebben, dat bepaalde onderdelen van het project achterwege zouden blijven". Als het plan wordt uitgevoerd zander de aanleg vam centrale verwarming, zou dat betekenen, dat de huur verhoging onder de 25 gulden zal komen, zo bevestigde de heer Apers gisteren. Dat zou betekenen zo zei hij, dat de bewoners niet meer in aanmer king zouden kunnen komen voor eën vergoeding wanneer schade zou ontstaan bij het uitvoeren van de overige werkzaamheden. Naar de hoofdingenieur-di recteur (hid) van volkshuis vesting en bouwnijverheid in Zeeland, ir. D. Huisman,giste ren desgevraagd verklaarde kan van het plan, slechts een gedeelte worden uitgevoerd, zonder dat dit consequenties heeft voor de subsidiëring door het rijk. Hij oordeelde het echter wel nodig dat de woningen een hele goede op knapbeurt nodig hebben „en waarom zouden we de wonin gen dan niet tegelijk aanpas sen aan de eisen des tijds", zo vertelde hij. De heer Huisman zei de indruk te hebben, dat de bewoners een beetje teveel is aangepraat, dat ze recht hebben op een duidelijke ver betering van hun woningen, zonder dat daar iets van hun kant tegenover staat. De heer Huisman ontkent, dat de bewoners in Axel geen gelegenheid hebben gehad om over de plannen mee te pra ten. „Ze hebben volop de kans gehad er eerder bij betrokken te raken", zo stelde hij, „maar toen men niet reageerde moes ten we uiteindelijk besluiten ze bij elkaar te roepen". Volgens de heer Huisman doen de bewoners er verstan dig aan, om het hele project te fVan een onzer verslaggevers) HULST In de Koning van Engeland te Hulst wordt vanmiddag een zogenaamde Zeeuwsch-Vlaamse veehoude rijmiddag gehouden. Vanaf één uur zullen verschillende spre kers er de hoeren voorlichten over het onderwerp veehoude rij en milieu. De middag wordt georgani seerd door de studieclub Ge mengde Bedrijven en gaat uit van het consulentschap voor Akkerbouw en Runderveeteelt in Goes- Het programma wordt om één uur geopend door voorzit ter F. van de Waart. Twintig minuten later hoopt de heer A. Totté te kunnen gaan spre ken over de hinderwet voor zover deze van toepassing is op de veehouderij. De heer Totté is gemeenteambtenaar in Hulst, waar hij zich vooral met zaken betreffende de hin derwet bezighoudt. Om kwart over een treedt ing. K. Brand aan voor zijn lezing over de wet op de Ver ontreiniging van Oppervlakte water. De heer Brand is hoofd van de technische dienst van het waterschap Hulster Am bacht. D" orising van vloeibaar on vaste mest wordt vanaf tien over twee belicht door de heer J. van xupivT-onhuizen so«p(a- list boerderiibouw en inrich ting bij het CAR te Goes. D"nrnn wordt een pauze ge houden. Vanaf drie uur kun nen ae aanwez'gen luisteren naar de beantwoording van de schrifteliik door hen 'nved'en- de vragen. Om vier uur hoont men de bijeenkomst te kunnen sluiten. laten uitvoeren, omdat dan voor een betrekkelijk ringe huurverhoging (vat geveer 115 naar 162 red.) van de geboden ten kan mee profiteren. Het plan, dat 25.000 g; per huis gaat kosten globaal het behandelen gevels, het verbeteren daken dakgoten, scho„„ en elektrische leidmger, aanpassen van keuken, (L en toilet aan de modenj sen, het aanleggen vat centrale antenne en verwarming. Veel bewj hebben in hun huizen dit gens burgemeester De K het verleden niet af< konden worden onderh, omdat het rijk daar gee» voor beschikbaar stelde, al bepaalde voorziening»- gelegd. (Van ouze oaprespondei HULST-CLINGE twaalf kandidaten, die Sint Liduinariekenhuk hebben gedaan aan de El cursus zijn allemaal gesli Het zijn de zusters E a maert, A. van Dorst, P. sen, E. Janssens, L Tail en T. Sey. De volgende 1 slaagden: J. Dank aart, fi. merlinck, A. vam Kemset Neve, P. van Reimoortere t de Schepper. In huize De Siterre te Ci slaagden vijfentwintig J daten voor het EHBO-exa dat werd afgenomen door ter J. Niesten uit Hulst Uit Clinge zelf ware» P. Bouwhuis, D. Claris»] Clarij, E. Wouters, T. JarJ Van Rosendaal, M. LarraJ B. Bax. M. Boomaars, D-1 boer, M. Knop», A. Schoenmakers J. de Zw Cok,C. de Kort, T. N'i linck en M. de Rooy. Uit Sint Janeteen slat V. Blommaert, N. van berghe. en J. de Smet. Uit Hulst sl-api«d-en L. aert. L. Kas. V. Fmvti T. Topfands-De Maaver- Uit Kloosterzande N. Lucasse. (Van onze corresponds!] LAMSWAARDE - D« portersclub Leon Strobbe Lamswaarde houdt zat hometrainerwedstrijden amateurs. Aan de start komen meer Vervaet. Smit, De Hamelinck, Veerman, Vï| Brande, De Belie, GöddiJ Block, Vasseur en 0os' Speaker is Wim Hendriks De wedstriiden beginne] zeven uur. Na afloop een bal met muziek var Hamelinck. Het event' wordt gehouden in Claessens te Lamswaar® entree is gratis. )van een onzer verslaggev'' Twee inwoners van KWj' z.ande, de Belg Jean de Ned»rlander A.B., tw" oordeeld door de rechtte" Dendermonde omdat zij oktober van het vorige P Waasmunster hadden een minderjarig schaken uit het instituut dervreugd. V.M. werd v< deeld tot een gevangen» van drie maanden en eet te van 3<IOn Belïi«che A.B. kreeg drie voorwaardelijk en evt» 300(1 francs boete. Na wat herbergen te bezocht in de omgevinf Sint Niklaas trok het W> gewapend met een alafl» tooi, naar het in^ituut Rr' vreugd, een instelling V jongeren in afwachting een gerechterlijfce uitsjj tijdelijk worden 'in4 bracht. Het tweetal klop* en A B.eiste don een "*1 vrijgelaten zou worden zuster, diie opendeed. ga> tor V.M. zo'n harde klaf-l die van de trap viel. gens sloeg ze de deur die"! waarschuwde de politic f rijkswacht hield daarna tweetail aan in café oPl grens tussen Hamme en >1 sele. Het tweetal, dat in] lopige vrijheid was verscheen niet ter zitting- Buiten de metaal heeft etekenis als houthaven. I GENT Een kanaal voor Gent naar de Westerschelde van de havenpolitiek in deze breidingen van de haven, wr ■tingsfase van het Bodenhuize de plannen aangepast aan dit muren zulen dan ook een hot Het huidige kanaal heeft een zodat in de diepte gezien blijft tot het nieuwe kanaal e Het stadsbestuur van Gent en zijn havendienst, gelooft i heilig dat in de toekomst een i nieuwe verbinding naar de Westerschelde -een levensbe- 'lang voor de Gentse haven- gegraven kan worden. „Wij hebben het volledige dossier met de plannen reeds inge zonden naar het ministerie l van Openbare Werken. Men staat tegenover deze plannen niet negatief", aldus de se cretaris van de Havendienst Gent de heer Noël Decorte. Een nieuw superkanaal zal, zo meente de heer Decorte, zeker op verzet stuiten in Zeeuwsch-Vlaanderen, dit o.m. in combinatie gezien met het gewenste Baalhoek- I kanaal- Twee zaken, die, zo meent hij, thans bewust apart van elkaar behandeld worden, Hij is van mening dat bij een eventueel nieuw kanaal Gent-Terneuzen de vraag zich opdringt op welke wijze Zeeland er baat bij kan hebben. „Wait kan het b.v. betekenen voor Terneu- zen", zo vroeg hij zich af. „Het is misschien op het eer ste gezicht een Belgisch be lang, maar op langere ter mijn plukken beide landen er de vruchten van. Hoewel officieel over dit kanaal nog geen contact met Nederland is geweest, kent men onze ■plannen". Al wordt dit nieuwe ka naal bepaald gewenst, het betekent niet dat thans in de Gentse Kanaalzone geen uit breiding van de activiteiten kan plaatsvinden. „Wij zijn een betrekkelijk jong indus triegebied. Jong betekent ex- pansief en de plannen bij de diverse bedrijven liegen er dan ook bepaald niet om. Volvo gaat -zij het niet di rect in de Kanaalzone maar toch nauw daaraan verbon den- een fabriek voor vrachtwagens stichten, Sid- mar loopt met plannen voor een nieuwe fabrieksplant en Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag, opgesteld door het KNMI op woensdag om 18.00 uur: Aanhoudend onbe stendig. 1 Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Nederland Voor vrijdag: aantal uren zon: 0 tot 4; min. temp: om streeks 3 graden; max. temp: omstreeks 7 graden; kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent; kans op een geheel droog etmaal 40 procent Voor zaterdag: aantal uren zon: 0 tot 4 min. temp: om streeks 4 graden: max. temp: omstreeks 9 graden; kans op een droge periode van min stens 12 uur: 50 procent; kans op een geheel droog etmaal: 30 procent.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2