LASSERS MTEURS Kamer blokkeert grondwetswijziging rnavalslied Moskou wil geen strijd tegen Israël Directeur zet er de schaar in Palestijnen geven zich over in Bagdad Ziekenhuis Soest schorst anesthesist Nationaliseer de multi-nationals ITRUMbv mweringen I (Vervolg van pag. I) Slib weert mammoettankers vice vice Mape [RSCHAP HAM" onstrukteurs DISTRICTENSTELSEL EN GEKOZEN FORMATEUR DOOR CONFESSIONELEN AFGEWEZEN EGYPTISCHE PRESIDENT Comité achter burgemeester Ey gelshoven icier weer in beroep in zaak Bloemenhove HM JlflTERVflKflflTIE n 0-43450 0-43887 ogingen binnenland buitenland Beslissing over bibliotheekwet volgende week Koppelverkoop Na beschuldiging VERLIES HAL 15 MII.JOEN CONCLUSIE RUSSEL TRIBUNAAL: en dan betreedt deze automobilist zijn Bretonse bungalow welke hem en zijn gezin 3 weken zal toebe horen en heeft hij nog maar een zorg: Waar haal ik het j lekkerste stokbrood? WOENSDAG 22 JANUARI 1975 f. nheden In Rotterdam anuari van 18.00 tot 20 ft nt De Beurs Modern, Gr,, elefonisch 085-432552. ARNHEM. et waterschap „De Ha»1 kennis, dat op dinsdag j uur in hotel „De Goudes 13 te Terheijden van hoofdingelanden aat ng 1975. De voorzitter voornoemd, E. A. den Biggelaar. arrangement vol gezonde ezinl zondag na de lunch: rter met privé bad, telefoon Ptrate Ship Bar, voortreffelijke n Mill Restaurant, maa ooral nning in ons Fun Center; auna-en, trainen in de lende onderwatermassage 'ruinen onder het solarium, nclusief alle maaltijden, tiinessroom; FI.S0,- p.p, infer Vakantie f en tel.: 071 69310 g 10 d gevraagd letrochemische industrie toren TRO UMENTATIE EN LTECHNIEK IG M.T.S./H.T.S. met mini far ervaring. gen: uur ten an uitbreiding van ona toch labriekskortingen onze CENTRALUX 3NNESCHERMEN onza NTRALUX jaloezieën jaar schriftelijke gerands inneschermen, jaloezieën erklezen rtikale jaloezieën am en deurknoppen uwwanden en deuren enz. efonisch ai:e inlichtingen. OP ZOOM 119, tel (01640) 4 179' 10 87, 's maandags gesloten- DAAL ïandel Koot v/h Luysterburg. irkt 12, tel. (01650) 3 35 EUR «Vergouwen, Wilheimme* el (01608)35 16. gdijk 3, tel (01600) 4 5762 9 47 s maandags gesloten 9 u IBWHraH De kritiek van de Kamerle den, maar ook die van het Palestina-eomité en de consul van Koeweit in ons land, Ra bin i. richt zich met name op het refrein, waar Vader Abra ham lingt: „En wat doen we met die Arabieren hier (bis)- want ze zijn niet te vertrou- wen-blj onze mooie vrouwen en wat doen we met die Ara bieren hier". Roethof; „Lees in de tekst voor Arabieren, joden en de wereld zou te klein zijn". De opzettelijke beledi ging zit volgens de Kamerle den ook in de woorden „rijke" en „dikke Arabieren". De publiciteitsbeluste Pierre Kartnc reageerde deze week voor de t.v. naar aanleiding van alle kritiek in de geest van: „Het liedje is uit mijn SMistenanrsppn gevloeid, dus ik kan er niets aan doen" Zijn manager Ad Nijkamp: „lic ben me kapot geschrokken van die Kamervragen. Maar wij kunnen verder niets doen, want het is een zaak van de ptatentnaatschappij". En Dure- «Bwootrdvoordetr D. van Nij- natten: „Officieel weten we ns van. We zijn een oom- SCieel bedrijf dat platen :oopt. En ais er al kritiek ®dan wordt de heer Kartner als artistiek man aangevallen, ffldaar staan wij buiten". DEN HAAG (ANP) Het ziet er naar uit dat de meer derheid van de Eerste Kamer velgen de week dinsdag in stemt met het regeringsvoor stel een wettelijke regeling voor het openbaar bibliotheek wezen in het leven te roepen. P- o regeling voorziet niet al- 'J h het planmatig spreiden bibliotheekvoorzieningen I het land, maar ook in een v- „aande financiering v oBrheidswege. JPvenals tijdens het debat in de Tweede Kamer, in septem ber vorig jaar vormde gisteren in de Eerste Kamer bij de besprek ng van het voorstel een belangrijk verschil van mening de vraag of gemeenten en 1 provincies verplicht kun nen worden door de rijksover heid gewenste openbare bibli otheken te stichten en in stand tSnouden. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De regering krijgt deze week in de Twee de Kamer behoorlijk de kous op de kop: er komt geen ge kozen burgemeester, geen gekozen commissaris der konin gin, geen gekozen minister-president, geen gekozen kabi netsformateur, geen afschaffing van de Eerste Kamer en geen invoering van een districtenstelsel voor de Kamer verkiezingen. ROTTERDAM (ANP) Mammoettankers kunnen de komende zes tot acht weken de Rotterdamse haven niet. volbeladen binnenvaren. Doordat er enkele weken niet is gebaggerd heeft het shh zich binnen de haven mond opgehoopt. In opdracht van rijkswaterstaat is maan dag begonnen met het weg zuigen van het zand. De tan kers zul'en voor de kust ge deeltelijk moeten worden ge- liehterd of doorvaren naar een andere haven. Voor de oliemaatschappijen dit een schadepost- betekent Vorige week vrijdag conc- stateerde de rijkshavendiens in Rotterdam, dat de diep gang aan de mond van de nieuwe waterweg geringei was geworden. Uit veilig heidsoverwegingen stelde de riikshavenmeester F. Visée de toegestane d iepgang vast op 63 voet (18,90 meter). Normaal is deze 65 voet (19,50 meter). Voor enkele schepen wordt een ui zonde ring gemaakt voor 67 voet (20,10) meter. Rij ks waterstaat deelde desgevraagd mee, dat in de eerste twee weken van dit jaar niet Is gebaggerd omdat de contracten met de betrok ken maatschappijen nog niet waren afgesloten. In verband met de feestdagen is gedu rende de laatste twee weken evenmin iets gedaan om het aanslibben tegen te gaan. Ook het slechte weer speelde een rol bij deze buitenspori ge aans'ibbing. Al deze regeringsplannen werden gisteren afgewezen door een duidelijke parlemen taire meerderheid van confes sionelen, liberalen en splinter fracties. Dat betekende het eind van alle hooggestemde verwachtingen, waarmee D'66 een kleine tien jaar geleden met veel succes de vaderland se politiek binnentrad met de belofte van grote staatkundige vernieuwingen. Oud-fractieleider mr. Hans van Mierlo lag onderuit gezakt in zijn kamerbankje als een zwaar geteisterd mens. Minis ter-president Den Uyl kon alle kritiek van rechts op de rege ringsplannen op een gegeven ogenblik niet lange anhoren en hij verliet de om in het statenrestaurant met enke le vrienden een borrel te gaan drinken. Minister De Gaay Fortman (AR) van Binnen landse Zaken, staatssecretaris Glastra van Loon (D'66) van justitie en de onpartijdige re geringscommissaris prof. Si mons moesten de rest van de kritiek verduren. De regering had haar plan nen neergelegd in een beleids nota, die in de afgelopen we ken al in drie openbare com missievergaderingen van de Tweede Kamer vrij uitputtend was behandeld. Nieuwe argu menten kwamen' gisteren dan ook niet of nauwelijks meer naar boven. Wel werden de standpunten nog wat flinker aangescherpt. Minister-president Den Uyl en PvdA-fractleleider drs. Van Thijn hebben in de afgelopen maanden in verschillende in terviews duidelijk verklaard te streven naar een tweepar tijenstelsel in ons land. Op grond van dat motief verde digden zij de voorgestelde koppelverkoop van de gekozen kabinetsformateur en de in- voerin- van een districtenstel sel bij de verkiezingen. De confessionele part1 jen, die aan vankelijk nog wel voorstan ders waren van een districten stelsel, beleken nu door de argumentatie van de PvdA zo danig beïnvloed te zijn, dat zij ook het districtenstelsel ver wierpen. (Van onze redactie buitenland) PARIJS President Sadat van Egypte heeft in een Vraaggesprek met het Parijse dagblad Le Monde verklaard dat hij bereid is een vredes verdrag met Israël te sluiten en de daaruit voortvloeiende Verplichtingen op zich te ne men. Maar als Israël mocht wei geren te onderhandelen over een regeling over de hele linie, zou er een nieuwe oorlog in het Midden-Oosten uitbre ken met de kans op een con frontatie tussen de Sovjet- Onie en de V.S. „Met geweld l«s je evenwel niets op". De Egyptische president zei dat de betrekkingen tussen Egypte en de Sovjet-Unie ge lpannen zijn, omdat Moskou VICE-PRESIDENT Nelson Rockefeller van de Verenigde Staten, voorzitter van de rijks commissie van onderzoek naar de activiteit van de centrale Inlichtingendienst CIA, heeft Verklaard dat het onderzoek tot nu toe niet heeft aange toond dat de CIA op grote •chaal in het binnenland een terrein waar zij niet mag komen heeft gespioneerd. DE Portugese regering heeft Maandagavond laat, ond.viN wpesitie van de socialisten en de centrumpartijen, besloten dat diverse vakverenigingen tullen samengaan in een grote Oenhei clsvak centrale. Egypte verwijt de positie van de Russen in het Midden-Oos ten te ondermijnen en Egypte niet de modernste wapens wil leveren. Maar de Russen, zo ging de Egyptische president verder, waren en zijn gekant tegen elke militaire actie, zelfs een beperkte, tegen Israël. Daarom willen zij ons niet het militaire materieel leveren dat wij nodig hebben. Sadat ver wierp de „beschuldiging van de Russen" dat hij de anti Russische propaganda in het Midden-Oosten aanmoedigt. „Maar ik ben wel verplicht onze grieven tegen de Russen openbaar te maken om de Egyptenaren en de andere Arabische volkeren op de hoogte te stellen van de moeilijkheden die wij onder vinden". „Ik kan er geen verklaring voor geven waarom de Russen wel de modernste wapentypen in grote hoeveelheden aan Sy rië leveren, maar niet aan Egypte". Egypte een ander alternatief Sadat vraagt zich af of heeft dan bemiddeling door de V.S. „Ik zeg niet dat de Sovjet-Unie geen rol heeft te spelen, maar men moet toege ven dat de V.S. de meeste troeven in handen hebben, omdat Israël volledig van Washington afhankelijk is". De Amerikaanse ambassa deur in Egypte, Hermann Eilts, is dinsdag naar Aswan gevlogen over een onderhoud met president Sadat, dat zeker zal handelen over de meest recente Israëlische voorstellen tot een verdere terugtrekking tn de Sinai, zo is uit diploma tieke b—n vernomen. Kissin ger heeft gisteren een nieuwe reis naar het Midden-Oosten aangekondigd. Hun woordvoerders Van der Sanden (KVP), Tilanus (CHU), en vooral Dekwaad- stenruiet (AR) betoogden uit voerig dat een tweepartijen stelsel in ons land niet past. In een motie-Van der Sanden wordt onderstreept, dat de confessionelen niets voelen voor een gekozen kabinetsfor mateur. De liberale fractielei der Wiegel begreep dat wel: de zaak van de gekozen kabi netsformateur zou er toe lei den, dat de confessionele par tijen worden fijngemalen tus sen de twee politieke blokken van liberalen en socialisten, zo voorspelde hij. Die angst bleek inderdaad heel duidelijk bij de confessionele fracties te leven. De KVP'er Vaan der Sanden wees ae geawougen Koppel verkoop van disirictensieisel en gekozen iormateur om die reden van de nand. Moctnen de linkse pairtijen deze koppe ling eenter wuien verore.ven, dan was hij met de andere confessionele partners wei weer bereid om tot een be perkt districtenstelsel te ko men. Voor een dergelijke ont koppeling laten de linkse par- t jen eenter geen ruimte. Daarom zijn de confessionelen wel bereid mee te werken aan de invoering van een (lage) kiesdrempel om het optreaen van allerlei splinterpartijtjes tegen te gaan. Uiteraard wa ren de splinters zelf daar he lemaal tegen evenals de VVD, die de uitschakeling van de kleine partijtjes ondemocra tisch vindt. De heer Jurgens (PPR) was door het hele debat zo in de put gezakt, dat hij de indie ning overwoog van een motie, om de hele grond.wetsherzie- ning maar te laten rusten. Het zag er gisteravond naar uit, dat een dergelijke motie waarvan de inhoud overigens nog niet bekend was in ieder geval op grond van haar strekking wel eens een grote kamermeerderheid zou kunnen krijgen. Ten aanzien van de andere staatsrechtelijke pun ten waarop de regering de mening van de kamer wilde peilen was de parlementaire meerderheid namelijk al even negatief als ten aanzien van de gekozen formateur in kop peling met het districtenstel sel. EYGELSHOVEN (ANP) In het Zuidlimburgse Eygels- hoven is deining ontstaan over het besluit van minister De Gaay Fortman van Binnen landse Zaken om de burge meester van Eygelshoven, mr. J. G. A. Janssen niet meer voor herbenoeming voor te dragen. Burgemeester Janssen zal in afwachting van een on derzoek naar het kunstmatig sluitend maken van de ge meentebegrotingen over 1973 en 1974 op wachtgeld worden gesteld, zo heeft de minister de burgemeester meege deeld. Gisteren heeft zich in Ey gelshoven, diat ongeveer 6.000 inwoners telt, een actiecomité gevormd diat bij minister De Gaay Fortman rehabilitatie van burgemeester Janssen wil bepleiten. Volgens het comité waarin vrijwel allle plaatselij ke verenigingen zitting heb ben genomen, zou burgemees ter Janssen vrijuit moeten gaan. Welk een gekijf, vrienen, om niet te zeggen ongezonde toestanden in de gezondheids sector. Je wordt er doodziek van- V Jazeker, ik verklaar mij na der. Anesthesist beschuldigt chirurgen, ziekenhuisbestuur schorst anesthesist. Ruzie in het kot. En dan maar raden wat nou een anesthesist is. Voor wie er nog niet achter was: dat is ongeveer een narcotiseur of wel in ouderwets Nederlands: een verdover. V Maar er is nog meer gekib bel in die hoek. Zoals 11 elders in deze krant vandaag kunt lezen heeft een proefschrift schrijver zware beschuldigin gen gericht aan het adres van ziekenhuislaboratoria. Ze zou den nuiar met geld smijten. (F) oei. (Van onze redactie buitenland) BAGDAD Uitsluitend omdat het vliegtuig krap in de brandstof kwam te zitten en het nergens anders mocht lan den, heeft de regering van Irak dinsdag erin toegestemd dat een Franse Boeing 707 met drie Palestijnen op het vlieg veld van Bagdad mocht lan den. Onmiddellijk 11a de lan ding werden de drie Palestij nen, die zondag een mislukte aanslag pleegden op een toe stel van El AI en die daarna een tiental mensen gijzelden op het Parijse vliegveld Orly, gearresteerd. De Palestijnse Bevrijdingsorganisatie PLO heeft hun uitlevering ge vraagd. De door de Palestijnen in ruil voor de Franse gijzelaars geëiste Boeing landde in de nacl.t van maandag op dinsdag om kwart voor drie na een vergeefse vlucht boven het Midden-Oosten voor de twee de maal op het vliegveld van Bagdad, waar het tegen kwart over zeven maandagavond was opgestegen. (Het toestel kwam toen uit Parijs). Geen land in het Midden-Oosten had de Pa lestijnen toe willen laten. Slechts „uit humanitaire rede nen" en omdat de reeds 17 uur in touw geweest zijnde bemanning oververmoeid be gon te raken, had Bagdad toestemming tot landing gege ven. PLO-leider Yasser Arafat heeft de aanslag op Orly „schadelijk voor de Frans-Pa lestijnse betrekkingen" ge noemd. Het semi-officiële Egyptische dagblad El Achram sprak over het incident als over een „kogel die zijn doel miste en de borst van Arabië trof". Het blad deed een be roep op de Arabische landen één lijn te trekken tegen ge welddadige incidenten als de aanslag op Orly. Israël inmid dels gelooft niets vam de on schuld van de PLO. „De PLO is er verantwoordelijk voor omdat zij de overkoepelende organisatie voor alle Arabische terreurbewegingen is", aldus een brief aan secretaris-gene raal Wald'beim van de V.N. (Van land* onze redactie binnen- SOEST Het bestuur van het ziekenhuis „Zonnegloren" In Soest heeft de anesthesist van het ziekenhuis, dr. Milos- lav Zvonar, met onmiddellijke ingang geschorst en hem de toegang tot het ziekenhuis ont zegd. Eind december had het zie kenhuisbestuur het contract met de anesthesist al per 30 juni 1975 opgezegd, omdat dr Zvonar twee chirurgen hao' beschuldigd van operatiefou- ten die aan twee patiënten het leven zouden hebben gekost De inspecteur van het staats toezicht op de volksgezond heid onderzoekt deze gevallen op he* ogenblik. Volgende week dient voor de president van de rechtbank in Utrecht een kort geding dat dr. Zvonai tegen het bestuur heeft aange spannen in verband met het beëindigen van zijn contract Ook zijn sohorsing zal daar nu bij betrokken worden. LA ROCHELLE, FRANK RIJK Een 61-jarige Frans- se fabrieksdirecteur heeft maandag op de persconfe rentie waarop hij het bank roet van zijn bedrijf mee deelde. een stuk van zijn oor afgeknipt. Nadat de direc teur, Louis Sacré, de om standigheden van het bank roet voor de verzamelde journalisten had uiteengezet, greep hij een schaar en knip te de punt van zijn linker oor af. ROTTERDAM (ANP) De Holland Amerika Lijn Holding N.V. zegt dat voorzover thans kan worden overzien uit de bedrijfsresultaten 1974 een verlies in de orde van grootte van f 15 min. zal resulteren. (Over 1973 werd een negatief resultaat van f 36,9 min. be haald). Het exploitatieresul taat is vorig jaar voornamelijk door de tegenvallende econo mische ontwikkelingen in het laatste kwartaal bij de ver wachtingen achtergebleven, zo bericht de Raad van Be stuur. De achteruitgang deed zich voor in alle divisies, met uit zondering van de handelsdivi sie. Gezien het negatieve ex ploitatieresultaat wordt over wogen over 1974 geen divi dend uit te keren. Over 1975 werd evenmin dividend uitge keerd tegen 9 pet. over 1972. HAARLEM (ANP) De Haarlemse hoofdofficier van justitie, mr. J. L. Andreae, gaat bij de rechtbank in Haar lem in beroep tegen de afwij zing door de rechter-commis. saris van zijn vordering 0111 gevolg te geven aan het verlof tot huiszoeking in de abortus kliniek Bloemenhove in Heemstede, ter inbeslaigne ming van de medische appara tuur. Het gerechtshof in Amster dam had de rechter-commissa- ris, mr. J. J. Matthijssen, hier toe vorige week verlof gege ven. EX-PRESIDENT Hernan Siles Suazo van Bolivia is met ze ventien andere linkse onno- santen van het bewind van president generaal Hugo Ran zer het land uitgezet, zo ij van officiële zijde in La Paz ver nomen. OUD-PREMIER mevrouw Gol da Melr van Israël heeft maandagavond het ziekenhuis verlaten, waarin zij woensdag was ongenomen voor een be handeling wegens staar in het linkeroog. (Van onze oorrespondent) BRUSSEL Het Rjussel-Tri- buna&l II dat een hele week lang in Brussel getuigen uit Latijns Amerikaanse landen aanhoorde die een massa pa pieren materiaal aandroegen over die onderdrukking in en kele landen aldaar en de rol van de Verenigde Staten en de multi-nationals, heeft tot be sluit het verwachte vonnis ge veld: het tribunaal acht ex- oresudent Nixon en zijn minis ter van buitenlandse zaken Kissinger mede verantwoorde lijk aan de staatsgreep in Chi li. Verder verwijt het Kussel-Tri- bunaal dit tweetal, en presi dent Ford alsmede acht rege ringen van Latijns Ameri kaanse landen, dat1 zij zich schuldig hebben gemaakt en nog steeds schuldig maken aan ernstige schending van de mensenrechten en van het vol kerenrecht. De landen die het tribunaal op het oog heeft zijn Brazilië, Clii li, Bolivia, Uruguay (die al eerder door het tribunaal wa ren veroordeeld) en de Domi nicaanse Republiek, Haïti, Pa raguay en Guatemala. Het tribunaal is verder zeei ongerust over ontwikkelingen in Argentinië waar folteringen en vervolgingen steeds meeir dagelijks werk van het Pero- nistisch bewind zouden wor den. Maar de grootste boosdoeners m het oog van het Russel- Tribunaail zijn de vooral Ame rikaanse multi-nationals. Het tribunaal meent dat deze on dernemingen in een ongerem de jacht naar zoveel mogelijk winst Latijns Amerika leegro ven. In het vonnis van het tribunaal staat o.m. „Zij (de multi-nationals) plunderen de natuurlijke rijkdommen- zij verstoren het ecologisch even wicht, zij buiten de arbeids krachten uit, zii voeren hun teehnol >gie in, beletten zo doende het ontstaan van een research ter plaatse, zij voeren een groot deel van de enorme winsten uit of investeren ter plaatse, waarbij ze gebruik kunnen maken van belasting- faciliteiten die de plaatselijke machthebbers hen verlenen". „Zij gebruiken deze plaatselij ke machthebbers om de lonen van de arbeiders laag te hou den en de arbeiders onmense lijke arbeidsvoorwaarden op te leggen. Zij negeren de vak bonden, spannen samen met de machthebbers om deze vak bonden te liquideren". Het Russel-Tribunaal acht na tionalisatie van multi-nationals een rechtvaardige en dwingen de zaak, zonder schadevergoe ding aan d'e vroegere bezitters. MET ALGEMENE instemming van de wetenschappelijke raad neeft de Sorbonne-universiteit van Parijs een ere-doctoraat toegekend aan dom Helder Ca- mara, aartsbisschop van Olin- da en Recife, zulks vanwege de verdiensten van de aarts bisschop voor vrede en ge rechtigheid in de wereld. En vergeet niet het zogehe ten juridische steekspel rond de abortuskliniek Bloemenho ve. En het politieke steekspel rond een nieuw te maken wet over abortus. En wie er nu nog niet er gens bij betrokken is, heeft wel griep. Au dokter! Neen hoor, Ik kijk liever om me heen, wandelend in mijn favoriete lusthof, annex stad spark, geboeid door het bijna bloeiend bolgewas- Bollebozen van het laborato rium voor Bloembollenonder- zoek hebben laten weten dat de uit de kluiten gewassen narcissen en crocussen van een paar graden vorst nog niet zo'n klap krijgen, als het maar niet te lang blijft vriezen. Maar dat weet ie nooit: 't kan vriezen, 't kan dooien. Nou het toch over Arabieren gaat, zou- je Vader A. met recht en reden van mentaal terrorisme kunnen beschuldi gen. En het losgeld betaalt ie der die de plaat koopt. V Maar ik kan ook vriendelijk zijn. Voor u dan. Ik ben na melijk zeer geroerd door de Indrukwekkende reacties van zijde van velen uwer op mijn verzoek uw mening te geven over mijn getekende gezicht. We zijn e-e.a. aan het uitzoe ken. Het lezerspubliek van Deze Tijd blijkt overigens zó gevarieerd te reageren en te denken, dat één verwijt niet meer aan ondergetekende ge maakt kan worden althans niet met recht en reden, zoals ik al zei en dat is dat-ie eenzijdig zou zijn. V Weet u wat het uitgekookte is van zo'n heisa rond voor noemde Vader A. Dat alleen maar nóg meer mensen willen weten wat er nou op die plaat staat, ergo.. V „Kassa, ping!.-. Het losgeld dus. Voor kaper A. V Zo gaat dat, tn dat be treurt MERIJN (ADVERTENTIE) Als u over167 dagen In plezierige oorden wil vertoeven, moet u nu toch echt wel gaan bekijken wat zo de mogelijkheden zijn. Bij Amro Reizen bijvoorbeeld. Daar kunt u alle vakantiekanten op. 'n Vliegreis of cruise met Neckermann, 'n autocartrip met Europa Express, 'n Rijncruise met Holland River Line, 'n droombungalow van Rent-a-home.de Amro reisadviseurs geven u graag alle inlichtingen. De uitgebreide folders liggen vooru klaar bij de Amro Banken met het Amro Reizen vignet. a V

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 9