ïKOOPl anvallen VVD nrechtvaardig Onbekende oliebron nog niet uitgeput Expo oogst hu lp in Aardenburg Onderzoek bij Dow J '1 [CENTRALE STICHTING: {filologen- congres •in gent Componisten- buurt heeft behoefte aan wijkhuis diamanten huwelijk Kantonrechter bestrafte te snelle rijders De Stw De Imm ram 100 gram 0,95 100 gram 0,95 10" gram 1,29 150 gram 0,5 POLITIE RUIMT BROMFIETSEN OP RAYONRAAD NKV GEÏNSTALLEERD stad m pak 3,95 1 39 - HUI-ST AT 62, AXE1 HULST HET ADRES Betekoppen naar Maasmechelen Terneuzen Karabijnclub in Westdorpe VOENSDAG 22 JANUARI 1975 JOLLY" smulpuddiog n 1,75 nu 0.9S REN lillende smaken IEPEN liter 500 gram nu (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De uitlatingen die de Terncuzense WD- fractie tijdens de begrotingsbehandeling heeft gedaan aan het adres van de centrale stichting zijn een aantasting van het wel zijn Dat is de mening van H. van den Berg, directeur van de Centrale Stichting in Terneuzen. „Hetzij n volkomen onge ronde argumenten, het is een antasting van het lande'ijk —relziin. Vorahoff, is daar in I zijn tijd als staatssecretaris al [mee begonnen met het ont- I trekken van subsidies aan het bibliotheekwezen. Gelukkig eft de huidige staatssecreta- Iris dat weer hersteld. Onder I Vonhoff zijn een aantal wel- ziinsinstellingen naar de knop- aldus Van den I pen gegaan (Van onze correspondent) GENT Naar tweejaarlijk se traditie wordt in de week Tvan Pasen te Gent een Vlaams filologencongres georgani- Iseerd. Het vindt plaats op 1, 2 en 3 april in de rijksuniversi- teit van Gent, in de faculteit van letteren en wijsbegeerte. Filologie kan het best wor- I den omschreven als vergelij- kende taalwetenschap. Het ongres telt drie afdelingen: taalwetenschap, literatuurwe- itenschap en pedagogiek. Ver- [der worden de werkzaamhe- I den onderverdeeld in verschil- lende secties, met name wijs- Ibegeerte, Nederlandse taal kunde, Nederlandse letteren, klas.-ieke filologie. Engelse taal- en letterkunde, Duitse Itaal- en letterkunde, geschiè- I denis van de Vlaamse bewe- [ging. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN-SAS VAN 3ENT De nog steeds onbe kende oliebron, die al een kleine week het Kaneel van Genl naar Terneuzen bedekt met grote olievlekken is nog niet opgespoord. De Gentse politie heeft echter wel een proces-verbaal opgemaakt. Het staalbedrijf Sidmar op de Be1- glsche kanaaloever bij Zelzate Is zelf tegen de olie ten strijde getrokken. Bij het eiland te Sluiskil j werden gisteren door rijkswa terstaat ook olievlekken waar- l genomen. Ook hier hechtte de I kleverige substantie zich evenals te Sas van Gent vast aan de kademuren. Rijkswa terstaat heeft gisteren geen oliebestrijdingsmiddelen op het kanaal verspreid. De heer M. Hage van de havendienst in Terneuzen zei een dag met de ohebestrljding gestopt te zijn mede gezien de hoge kos ten van de afbreekmiddelen. Hii meklde dat erin de situa tie weinig veranderd was. „Er komt nog steeds olie vanuit België, in iets mindere mate wel is de wind een beetje gedraaid, daardoor blijft ei meer olie op het Belgisch ge deelte van het kanaal, j Het staalbedrijf Sidmar is gisteren begonnen om met de- tergenten, bestrijdingsmidae len. de olie van de kaden en ha-venmuren te verwijderen. Een vertegenwoordiger van dt Gentse havendienst vertelde dat deze dienst normaal dt olieverontreiniging bestrijdt. Omdat Sidmar n u zelf bezig was hield de havendienst zich erbuiten. Overigens achtte de woordvoerder van de haven dienst het onwaarschijnlijk dat Sidmar zelf de verontrei- niger zou zijn geweest. Rijks waterstaat in Terneuzen heeft al monsters van de betrokken olie genomen. De uitslag van deze monsters is nog niet be kend. Navraag naar oen mogelijke dader bij het Belgische minis terie van Volkshuisvesting in Brussel leverde niets op. Een functionaris van de inspectie voor Volksgezondheid in Oost- Vlaanderen. het district waar in ook het kanaal ligt, wist nog van niets. Zjn reactie; „Bedankt voor het telefoontje, we zijn nog niet verwittigd". Hij weerlegt de uitlating van een van de VVD-raadsle- den, a's zou de administratie van de Centrale Stichting „een puinhoop" zijn als volgt: „On ze administratie wordt door de rijksinspecteur als voorbeeld gesteld. Ook is er gezegd dat we nog steeds geen jongeren- sociëteit hebben. Het kinder- cluibwerk wordt dan gemaks halve maar vergeten. Het is een slechte zaak voor de ge meente dat zoiets gebeurt. De ze ongefundeerde uitlatingen vervreemden de mensen van de politiek. Zo snijdt de VVD zichzelf in de vingers". De direkteur van de Centrale Stichting vertelt, dat de ge meente Terneuzen ongeveer, zestigduizend gulden aan de Centrale Stichting moet bij dragen. Dat is ongeveer twee gulden per inwoner voor het welzijn Hij wijst er in dit verband op dat het werk va» de stichting voor het grootste deel op vrijwillige basis ge schiedt. „We hebben zo'n drie honderdvijfentwintig vrijwilli ge medewerkers. Zoek maar eens zo'n stichting. Er zijn twaalf vaste krachten met een bezoek van veertien a vijftien duizend bezoekers per maand aan de verschillende aktivitei- ten". Onlangs is de stichting ook begonnen met de begeleiding van buitenlandse arbeiders. Van den Berg hierover: „Dat hebben ze ook bij ons op de stoep gelegd. We hebben nu een naaicursus voor Turkse vrouwen. Die hebben nooit een naaimachine gezien en ze kunnen lezen noch schrijven. Ga er maar eens aan staan. Daar hoor je meneer Wijna of meneer De Jonge niet over. Ik schrik er echt van, dat ze zoiets durven zeggen". ..Ik begrijp het niet", gaat Van den Berg verder, „het enige contact met de VVD is ooit eens schrifte'ijk geweest. Ze komen hier nooit kijken. De VVD wil een liberale par tij zijn, maar het afbreken van het welzijn heeft niets met liberalisme te maken. We zijn aan de basis bezig. Daar wil de VVD duidelijk geen veran dering". Van den Berg vindt dat de VVD in Terneuzen het tegen deel van deze indrukken maar eens moet bewijzen: „Ze bre ken het welzijn af. Het draait altijd om geld en nooit om de inhoud". Het belangrijkste van het welzijnswerk is naar de me ning van Van den Berg dat mensen kritischer worden ge maakt ten opzichte van hun woon- en werksituatie. „Dat gebeurt ook dat zie je wel aan de wijkraad en ze zijn nog een keer bereid om de handen uit de mouwen te ste ken ook", akhis Van den Berg. Hij wijst er nog op dat de gemeente Terneuzen de Cen trale Stichting een garantie verklaring heeft gegeven bij de start nu zo'n vijf jaar gele den. Hij ziet dat als een bewijs van vertrouwen in de stich ting. „Dat betekent ook dat de stichting de kloof tussen de gemeente en de bevolking vernauwt" zo besluit hij. (ADVERTENTIE) VOOR EEN GOEDE BRIL Leverancier voor alle ziekenfondsen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Over het algemeen zijn de bewoners van de componistenbuurt in Ter neuzen redelijk tevreden over hun wijk. De mensen wonen er graag en hebben contact met hun directe buren. Wél heeft men op de woningen en op de woonomgeving wat kri tiek. Kinderspeelplaatsen zijn er te weinig, en de behoefte aan een buurthuis is groot. Dat zijn de voornaamste punten die naar voren komen in de uitslag van de enquête, die in november verleden jaar door het buurtcomité in de componistenbuurt is gehouden. De uitslag is gepubliceerd' in het onlangs verschenen tweede nummer van de buurtkrant. In de wijk werden 312 for mulieren uitgezet. Het - comité ontving er 52 procent van te rug, hetgeen men een goed resultaat noemt. Met de eerste vijf vragen trachtte men een inzicht te krijgen in de sa menstelling van de bevolking van de wijk. Duidelijk is ge worden, dat meer dan de helft van de gezinnen uit Zeeland afkomstig is. Het zijn voorna melijk jonge gezinnen waar van de leeftijd van de ouders vaak tussen de 20 en 3a jaar ligt. Van de kinderen is 72 procent onder de twaalf jaar. Dit kinderen gaan voor het merendeel in de wijk zelf naar school 40 procent van de bewoners woont al langer dan vijf jaar in de buurt, 35 pro cent van de ondervraagden tussen twee en vijf jaar. Wei nig mensen zijn lid van een sportvereniging. Drie kwart van de onder vraagden is tevreden over de woning. Dat loopt van matig (11,5 procent) tot heel goed (half procent). Meer dan drie kwart vindt dat er voldoende beplanting in de wijk is. Over de speelgelegenheid is men daarentegen niet te spreken. Meer dan de helft van de inwoners (60 procent) acht de speelgelegenheden voor kleu ters niet veilig. Drie kwaht van de ensen vindt dat er voor de oudere kinderen te weinig speelgelegenheid in de buurt is. Het buurtcomité wilde ook graag weten, of men het buurtcomité nuttig vindt. 84 procent van de ondervraagden antwoordt er bevestigend op, en het comité voelt zich dan ook aangspoord om door te gaan. Bijvoorbeeld om een wijkhuis in de wijk te krij gen Gevraagd naar interesse in een dergelijke voorziening, antwoordt 65 procent bevesti gend. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In het be jaardentehuis De Veste num mer 225 is or gisteren een bescheiden feest gevierd. Het echtpaar A. van de Hoofd-Dane vierde het zestigjarig huwe lijksfeest in huiselijke kring. De heer A. van de Hooft is 80 jaar oud, zijn echtgenote is 81 jaar. Burgemeester J. Aschoff van Terneuzen kwam het dia manten echtpaar gisterenmor gen zijn felicitaties overbren gen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Na 27 ja nuari gaat de Terneuzense po litie een aantal bromfietsen, dames- en herenfietsen die ge durende het derde kwartaal van 1!)"4 onbeheerd in Terneu-' zen zijn aangetroffen oprui men. Diegenen die van de vermis sing van hun vervoermiddel nog geen aangifte deden kun nen dit alsnog doen. De fiet sen en bromfietsen die niet naar hun oorspronkelijke be heerder teruggaan verkoopt de politie aan een handelaar. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT De car navalsvereniging „de Betekop pen" is uitgenodigd om zitting te nemen in een jury die gaat beoordelen wat het beste car navalslied van 1975 wordt. De ze schlagerverkiezing vindt piaats in Maasmechelen in België. Zowel de Nederlandse als de Belgische televisie zullen ruime aandacht aan het gebeu ren besteden. Op 5 januari vindt de uitzending plaats. Ie dere geïnteresseerde Sassenaar krijgt de mogelijkheid aange boden om mee te gaan naar Maasmechelen. Men kan zich hiervoor opgeven bij boekhan del Remery te Sas van Gent. (Van onze correspondent) AARDENBURG De ruim 170 leerlingen van de r.-k. ba sisschool te Aardenburg expo seerden evenzoveel tekeningen en opstellen over de mislukte oogst en de militaire hulp in Zeeland, in de bovenzaal van het gemeentelijk museum. Na dat de werkstukken aanvanke lijk in de Oranjekazerne te Schaersbergen waren tentoon gesteld en daar vee! succes oogstten, kreeg thans ook Aar denburg en omgeving de gele genheid van de jeugdige crea tiviteit te genieten. (Vam onze correspondent) SLUISKIL Goes De rayonraad van de industrie bond NKV is zaterdag voor de tweede periode van drie jaar geïnstalleerd. Dit gebeurde tij dens een NKV-bij eenkomst in het gebouw de Prins vsln Oranje te Goes. Tijdens deze bijeenkomst stond ook de ver kiezing van een districtsraad op bet programma. In deze raad bezet het rayon Sluiskil vier zetels. Meegedeeld werd dat op drie februari de dis trictsvergadering plaats vindt in Utrecht. Voor het propagan- davoe-ren ten bate van het NKV aanvaardde de vergade ring een aktieprogramma. Met het oog op het vele werk dat de NKV-bestuurders in Sluiskil hebben is besloten om op iedere maandag eèn spreekuur te gaan houden in Sluiskil De spreekuur begint 's ajvonds om 19 uur. Burgemeester drs. W. Loc kefeer opende de tentoonstel ling in het bijzijn van 'leden van bet college van b. en w. het schoolbestuur en leden van het oudercomité alsmede het onderwijzend personeel. Bij de opening waren ook aanwezig de dienstplichtige militairen H. Jansen en G. Metz uit Arn hem, die destijds het initiatief namen om de Aardenburgse schooi te laten tekenen en schrijven. Ook oogsthulpcoör- dinator L. Cammaert uit Sehoondijke en welzijnsoffi cier J. van den Bosch uit Schaersbergen behoorden tot de genodigden. Burgemeester Lockefeer stak zijn waardering voor het initiatief niet onder stoelen of banken. Hij bracht dank aan die organisators die opnieuw de lange reis naar Aardenburg maakten. Aardenburgs burge meester bracht ook dank aan de school en ook degenen die op één of andere wijze hadden meegewerkt aan de organisa tie. De heer Cammaert wees erop dat er door de komst van de militairen in Zeeuws- Vlaanderen een lïeel ander beeld is ontstaan van de jeug dige Nederlanders van nu. Be wezen is. aldus de heer Cam maert dat ze echt niet te be roerd zijn om te helpen waar het nodig is. Kapitein Van den Bosch wees op de prima con tacten die er ontstaan zijn en dankte voor de alom verkre gen medewerking en gastvrij heid. Ook de voorzitter van het schoolbestuur, de heer D. van de Vijver en de Edense hoofdonderwijzer W. Staelens gaven hun visie op de tentoon stelling. Het hoofd van de ten toonstellende school de heer Ducheine dankte het gemeen tebestuur voor de gastvrijheid en voor alle medewerking. Op deze tentoonstelling zijn ook enkele werken te zien van de Aardenburgse mevrouw R. van Jelgerhuis van Rooijen, die door middel van schilder ijen heeft vastgelegd welke si tuatie er in Zeeland in bet najaar van 1974 heerste. BERGEN OP ZOOM Roxy, 20.00 uur: Emmanuel- le, 18 j. Luxor, geen filmvoor- steMing. Etcetera, Molstraat 10a, ex positie grafiek van Gerard Gaudaen (t.m. 30 jan.). Open daig. van 13.30-17.00 uur, vrijd. ook van 19.00-21.00 uur, zat. en z°nd. van 13.30-18.00 uur. Markiezenhof, Steenbergse- straat, expositie Tien beeld houwers, vijftig beelden (t.m. 2 fobrOpen dag. van 14.00- 17.00 uur. Tweede hal stad huis Grote Markt, kunstwerk van de maand van mevrouw Martha van Meurs-de Jonge uit Bergen op Zoom (t.m. 31 jan.). Open ma. t.m. vriid. van 8.30-12 30 en 13.30-17.30 uui- Zaak van Brokken, Ketting straat, expositie tekeningen, etsen, lino's, aquarellen en ruimtelijke vormen van Henk Meeuwsen (t.m. 31 jan.). Open ma. van 13.00-18.00 uur, oven- ge werkdagen van 10.00-18.00 uur, op vrijd. tot 21.00 uur. GOï.b Grand, geen filmvoorstel ling. Museum vo°r Z. en N. Be veland, expositie Leenden Ruissen (zondaigsschilderj, Nel'ly Tjoonk-Ruissen met bloemsierkunst en Cor Ruis sen, schilder-gra-fious (t.m. 2 febrOpen di. t.m. zat. van 10.00-12.00 uur en van 13.30 17.0(1 uui. HULST' Den Dullaert, expositie iede re dag milieudag (t.m. 24 jan.). middelburg City, geen filmvoorstel ling. Vleeshal, expositie Stedeiïj- Schoolmanifestatie Don derdag 30 en vrijdag 31 janua ri en zaterdag 1 februari wordt op de LTS in Terneu zen de jaarlijkse schoolmani festatie gehouden onder het motto: „Wij vragen uw aan dacht voor de techniek". R. Visser, voorzitter van het schoolbestuur, opent de mani festatie woensdagmiddag 29 januari. Gevonden voorwerpen Aan het bureau van de gemeente politie in Terneuzen kunnen inlichtingen woren verkregen over de volgende gevonden voorwerpen: Een aantal porte monnees met inhoud, allerlei soorten sleutels en sleutelbos sen, kledingstukken, een da meshorloge. een zwart wit ge velket hond. een kleine hond. een rode zwemtas, een wiel dop, een nerts en een arm bandje met rode steentjes. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Blijkens het aantal automobilisten dat gisteren voor de kantonrechter tc Terneuzen, mr. C.J.M. van Hees, verscheen wegens over treding van de snelheidsbepa ling, weten blijkbaar velen nog niet dat Rooseveltlaan en de Churchilllaan te Terneuzen, wegen in d,e bebouwde kom zijn en er dus niet harder mag worden gereden dan vijftig ki lometer. Mevrouw P.A. van L. uit Terneuzen, die 77 kilometer had gereden kreeg 70 boete. Mevrouw M.F. uit Hulst die 82 kiiometer had gereden, kreeg ƒ75 boete. Tegen de acquisi teur CR, die er met een snel heid van 100 kilometer over was gereden eiste de officier, mr. J. Kolkman een boete van ƒ150. Verdachte betoogde dat hij een half uur had moeten wachten op het parkeerterrein nabij het winkelcentrum in „Zuid" omdat zijn auto inge sloten stond. Hij moest zijn dochtertje van school halen en dat kind diende nodig medicij nen in te nemen. Mr. Van Hees vond dit een reden om de geëiste boete om te zetten hi een voorwaardelijke straf met de proeftijd van één jaar. De Terneuzenaar J. van D. had op de Churchilllaan te hard gereden en kreeg een boete vanffiO. Schoonheidsspe cialiste mevrouw M.P. uit Ter neuzen reed 74 kilometer, ter wijl ook daar slechts vijftig kilometer is toegestaan. Voor haar een boete van ƒ50. Instal lateur J.S. uit Sluiskil kreeg voor te hard rijden een boete .an ƒ50. De 18-jarige Terneuzense scholier, J. de P. had met een bestelauto vanaf de provincia le weg naar de Mr. F.J- Haar- manwsg gereden. Hij was daarbij in botsing gekomen met een bromfietser, die gwond werd. Hij kreeg een boete van ƒ75. Mr. J. Kolkman, de officier van justitie, zei aan te nemen uat de Axeise operator M.G., de politie had willen kwijt rijden, toen die hem op de rijksweg nabij Hoek achter volgde omdat verdachte veel te hard reed. In het proces verbaal werd gesproken over een snelheid van 150 kilome ter. De Dolitie had hem ach tervolgd en zag de snelheids meter van de dienstauto oplo pen tot 170 kilometer. Mr Kolkman eiste een boete van ƒ200 hetgeen door de kanton rechter werd gehalveerd. Ver dachte zei afstand te doen van hoger beroep, maar de officier van justitie liet door schemeren dat hij wél hoger beroep zal overwegen. Mevrouw H. B. uit Breskens had op de Braakmanweg gere den zonder geldige verzeke ring. Verdachte verontschul digde zich door te zeggen dat haar financiële positie verhin derde een dergelijke verzeke ring af te sluiten. De officier van justitie eiste een onvoor waardelijke boete van ƒ250 en een voorwaardelijke ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor de tijd van drie maanden met een- proeftijd van twee jaar. Mr- Van Hees maakte er ƒ200 onvoorwaardelijk van en een voorwaardelijke ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden met een proeftijd van twee jaar. De racliograaf A.D. uit Ter neuzen was op 4 november 1974 in het bezit van een sti letto. Hij kreeg ƒ50 boete en de stiletto werd -erbeurd verklaard. Een advocaat uit Roesselaare (B) trad op als gemachtigde voor mevrouw P.S. uit Moors lede, die aan het hoofd van een transportonderneming staat. Eén van haar onderge schikten was op 9 augustus te Westdorpe aangehouden omdat de trekker met oplegger in plaats van de toegestane 16 ton, 25 ton vervoerde. De raadsman pleitte voor verzacb tende omstandigheden, omdat de wettelijke voorschriften in België toestaan 28 ton te ver voeren en omdat, volgens de advocaat de vrouw met grote energie de zaak van haar man voortzet. Als laatste argument voerde hij aan dal deze P.S. enige tijd geleden terecht heeft gestaan in Brugge we gens moord op haar echtge noot. maar daar van alle schuld werd vrijgesproken. „En toch heeft deze vrouw de zaak met energie voortgezet", aldus de advocaat. Eist f 300, uitspraak 200 boete. De Axeise aardappelhande laar J.M. moest zich verant woorden wegens overtreding van de hinderwet. Op 12 sep- teml -r "an het vorig jaar had de politie proces-verbaal tegen hem opgemaakt omdat de naast zijn aardappelbewaar plaats wonende Van K. 's nachts hinder had ondervon den van het geluid van twee verplaatsbare ventilatoren. M- zei dat dit per ongeluk ge beurd moest zijn. De hinder wet had als restrictie dat de beide ventilatoren niet tussen 22.00 uur en 6.00 uur in be drilmochten zijn. De getuige ei dat ..het 's nachts niet 'oenbaar was". Eis en uit spraak: ƒ100. ke Muntslag van de stichting Gemeentelijk Cultuurfonds te 's-Gravenha-ge (t.m. 4 febr.). Open dag. van 10.00-17.00 uur, zond. van 14.00-17.00 uur. Ga lerie Six and Six, Noordstraat 56, expositie C. Pronk met aquarellen en W. V-aden met olieverven (t.m. 30 jan.). Open ma. t.m. zat. van 9.00-12.00 en 13.00-18.00 urn. OOSTBURU Ledel Theater, 20.00 uur: J-asperina solo. ROTTERDAM De Doelen (hal), 12.45 uur: Koffieconcert door Piet Veen- stra, piano. Schouwburg, 20.15 uur: „De nacht van Thoreau" door de Toneelgroep Theater. Hofplein Theater, 26.15 uur: „En de vrouw die kiest een heer", vrouwencabaret van Natascha Emanuels. TERNEUZEN Museum, expositie van fos sielen en mineralen uit parti culiere collecties door de stichting GEA (t.m. 26 jan.). Open di. t.m. zat. van 14.00- 17.00 uur. Artikhof, Schoöl- weg, expositie houtsnijwerken van Le" van Witsen uit Groe- de (tm. 31 jan.). VLISSINGEN Alhambra, geen filmvoor stelling. ANTWERPEN Prov. Centr. Arenberg, 20.00 uur: Concert, georg. door het Fonds Alex de Vries. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Naar aan leiding van de aantijging van de afdeling Terneuzen van het Milieu-Actiecentrum Neder land (M.A.N.) dat mensen, die bij Dow Chemical werken, ge vaar zouden lopen om leuke mie te krijgen, gaat de arbeids inspectie een ondezoek hij dit bedrijf instellen. „We moeten dit zeker on derzoeken", zei gisteren ir. C Frankfoort te Breda, hoofd van de arbeidsinspectie voor het district West-Brabant en Zeeland. „Of de beschuldiging van tiet actiecentrum wei of niet. terecht is weet ik nu niet'. Het was hem niet be kend of de arbeidsinspectie in het verleden wel eens klachten over leukemie bij Dow heeft behandeld. In het kader van het onder zoek krijgt de arbeidsinspectie de volledige medewerking van de D-ow-direetie. In een com muniqué heeft deze directie eeider laten weten aan elk onuerzoeK van een officië'e instantie mee te werken. De inspectie van de volksge zondheid voor de hygiëne van liet milieu in Zeeland is dooj de directie van Dow Chemical op ae hoogte gesteld van de inhoud van het pamflet. Deze inspectie wil de beschuldigin gen zelf nog niet gaan onder zoeken. „Pas als de arbeidsin spectie een relatie legt tussen werkomstandigheden en even* tuele leukemiegevailen, dar zullen wij de zaak mee ga-an beoordelen. Eerst moeten er dus gegevens op tafel komen" werd hier gezegd. (Van onze correspondent) WESTDORPE In de zaal van „Het Oud Raedhuys" bij J. van der Goes-Pluijm is on langs een vergadering gehou den om te komen tot oprich ting van een eigen karabijn club, kaliber 4,5 mm. Hiervoor bestond een redelijke belang stelling. In totaal hebben zich nu ai zo'n twintig leden laten inschrijven. De heer O. de Jaeger die al jaren zelf karabijnsohutter is, verwelkomde de aanwezigen. Hi-j zei zo snel mogelijk Van start te willen gaan met de nieuwe club. Ook mevrouw De Jaeger, bood haar diensten aan. Aan de wedstrijden, diie al in Westdorpe werden ge houden nam steeds een groot aantal schutters deel. Het voorlopig programma van de nieuwe club ziet er als volgt uit: zondag 2 februari om 15.00 uur openingsschieting, daarna prijsschietingen op zon d a ig 2 maart, zaterdag 29 maart, zon dag 4 mei. zondag 1 juni, vrij dag 4 juli (kermisschieting), zaterdag 30 augustus, zondag 7 september, zondag 5 oktober, zaterdag 29 november en zon dag 7 december. Voor nadere inlichtingen over de wedstrij den kan men zich wenden tot de heer O. de Jaeger, Malo- tauxstraat 12 te Sas van Gent, tel. 1885. De initiatiefnemers hebben al een geweer aangeschaft, dat eigendom is van de nieuwe vereniging. Enkele leden ble ken zelf al een geweer te hebben gekocht. De Club gaat iedere maand een oefenavond houden, te beginnen op 28 ja nuari om acht uur. De contri butie is voorlopig vastgesteld op 1,50 per maand. Op voor stel van de heer De Jaeger wordt nog even gewacht met het kiezen van een bestuur en de verdeling van enkele taken. Eerst moet de zaak een beetje „draaien". Uitgave' Uitgeversmaatschappij De Stem B.V Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN Nieuwstraat 9. tel 01150-792" (4 lijnen): HULST: Steenstraat 14 tel 01140-3751 (3 lijnen); GOES: KJokstraat 1, tel 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN Maandag t.m vrijdag 8 15- 12 30 en 13 30- 17 00 uur. BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE-EXPLOITATIE i Breda Maandag t.m vrijdag van 19 00- 20 00 uur. tel 01600-22341, zaterdag van 10 00- 1100 uur, tel 01GO0- 49900, zondag van 20.00 - 22 00 uur. tel 01600 - 22341 BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch-Vlaanderen: tel. 01140-3751 Midden-Zeeland 01100- 4944. REDACTIE Chef Zeeuwse redactu S C Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen. tel 01150-7920. privé Lorentzlaan 50, Terneuzen, tel 01150 - 5745 algemeer. redacteui Zeeland drs J Bouwmans, Kantoor Klokstraat 1 Goes tel 01100 8030 privé Zuidvliet- straat 53. Goes, tel 01100- 8138; redacteur Midden-Zepland G van Berkel, kantooi Klokstraat 1 Goes, tel 01100- 8030. privé Voorburcht 37. KaoeLlf te* 01102 2320: redacteur voor Terneu zen en Kanaalzone P de Schipper kantoor Nipiiwstraat 9. Terneuzen, tel 01150 - 7920. privé Noordstraat 45 Hoek, tel, 01154 - 1556. redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen H. Postma. kantoor Steenstraat 14. Hulst tel. 01140 - 3751, privé Walmólenstraat 12 Hulst. tel. 01140 - 4159. KeaactPur voor West-Zefuwsch-Vlaanderen- R van der Helm, Melkweg 40 Oostburg tel 01170 3370: foto 'ournalist voor Zeeland C J de Boer kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen. tel. 01150 7920. privé Lange de Kreek 56. Terneuzen, tel 01150- 3137. sportredactie Zeehnd A Koomen, Troelstralaan 8, Axel, tel 01155 - 2594 ABONNEMENTEN EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: W. Hendriks tel. 01140 - 3751. ADVERTENTIE EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: G Menu, tel 01100 - 4316.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 5