Bezwaren tegen sloopbedrijf Huurder be ton woning moeilijk te overtuigen Vleesprijzen blijven sterk stijgen Gemc last STRIJD OM KINDERWETVERGUNNING VERWACHT HOORZITTING IN AXEL Verwarmingsprobleem in Axel opgelost GEEN VER5 Lubbers s] college vai RECORD AANTAL INSCHRIJVINGEN NCB- IJzendijke vergaderde ALS MAATREGELEN IN EEG UITBLIJVEN commenta W. Knik opent expositie bij Van Gevt ZLM-kring Hulst houdt gezinsavond Topseizoen voor inbrekers in Hulst imlJOMlllniiiD Zelfde weer stad streek BETALEN OM ZEVEN UUR" IN HULST Body-building in Kapellebrug Verbreding brug bij Keizersveer Clinge Oostburg Hansweert Kloosterzande Sluiskil Verwarring VEERDIENST Z1JPL GESTREMD WOENSDAG 22 JANUAR' 197" rNSDAG 22 JANUARI 1975 (Van een onzer verslaggevers) CLINGE De gemeente Hulst zal binnenkort moeten beslis sen of de heer O. Polfiiet door mag gaan met het uitoefenen ,van auto.sif(o|)he(lrijf op een stuk weiland langs het bospad in Clinge. Omwonenden, bij wie de ai enkele jaren bestaande auto-opslagplaats een doorn in het oog is, hebben inmiddels aangekondigd ernstige bezwaren te zullen inbrengen tegen het verlenen van een hinderwetvergunning. De heer Polfiiet heeft zo'n hinderwetvergunning onlangs moeten aanvragen voor het opslaan, be- en verwerken van auto's op het betreffende ter rein, dat eigendom is van de heer De Beijn. Op 3 februari zal er een hoorzitting over de zaak worden gehouden op het Hulster gemeentehuis. (Van onze correspondent) HULST De toneelgroep uit Terhole komt donderdagavond naar het bejaardenhuis „De Blauwe Hoeve" te Hulst om aldaar voor de bewoners en het personeel van het bejaar denhuis het blijspel „Betalen om zeven uur", onder regie van de heer Blanckaert voor het voetlicht te brengen. Het blijspel vindt plaats in het inmiddels prachtig ver bouwde restaurant en begint om 10.30 uur. (Van onze oorrespondent) KAPELLEBRUG In de zaal Fabie te Kapellebrug vindt zaterdag een demonstra tie plaats van body-building, powerlifting en Koreaanse ka rate. De demonstraties begin nen om acht uur 's avonds en de krachtpatsers, die er zich voor lenen, behoren tot het sportteam „Healthy Man". De IFBB Nederland werkt aan de organisatie van deze mannen geweld-expo mee. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Een record aantal van 63 bouwbedrijvdn heeft ingeschreven voor de verbreding van de brug ln Rijksweg Gorkum-Breda. Het ging hier om de onderbouw. Zoals bekend zal de brug m twee fasen worden verbreed met stukken Moerdijkbrug. De laagste inschrijver was het bouwbedrijf Muskens uit Lu- bith met f 2.385.000,- de hoog ste inschrijver was een Duis bouwbedrijf uit Dusseidorf, dat het voor bijna een s zoveel geld wou doen: f 4.062.000,- Bij verkeer en Waterstaat was men niet verrast door het zeer noge aantal inschrijvin gen. Volgens het departement is de situatie op de bouw markt zodanig, dat veel bouw bedrijven op alle mogelijke werken inschrijven om aan de slag te blijven. De colgende bedrijven uit West-Brabant en Zeeland schreven ook in: Colijn Aan- uemersbedriif en Schemers (beiden uit Nieuwendijk), Be ton en Aannemin g«maatschap- pij (Breda). Bouwbedrijf Schouwen en Duiveland (Z'e- rikzee). bouwbedrijf L.B.M (Raamsdonksveer)Stabach Bouw A.G. (een in Ossen- cfrecht ffev<?ctDuit®e com- bi-natieV Gebr. Otten (Nieuw- dor.) en de nannen-nneecn—hi- natte Mourik en Van Oord (Vlissingen) Fazant Fanfare De Heikantse fanfare Is zondag ti'dens een concours in het Brabantse Drimen eerste geworden in de eerste afdeling Met 307M> punt behaalde het muziekge zelschap daardoor het kampi oenschap Dat gebeurde onder leid'ne van dirigent G. Pilnet uit Clinge. pion»»' Wstr»po XKV De NKV afdel'np Nieuw-Namen houdt zaterdag de iaarliikse feestavond in Het verenigingsgebouw. Het feest heo-int 's avonds om ha'faeht Het toneelgezelschap de Setsel de«alm uit Kloosterrande zal het stuk ..Een stuurman kwam terno" voor het vnetileht. bren gen Daarna is er gelegenheid tot dansen Koor de feectonnnd begint is er om zeven uur een mis voor alle overleden NKV leden. Enkole omwonenden stellen, dat zij bij de gemeente all een jaar lang klachten tegen de aanwezigheid van het sloopbe drijf hebben ingediend, zowel mondeling als schriftelijk. Behalve tegen de aanwezig heid van het autokerkhofje op enkele meters voor of achter hun woningen gingen die klachten vooral over rook, roet en stank, waarvan de omwo nenden last zouden he-bben. Op het terrein wordt namelijk Illegaal gestookt, zo zeggen omwonenden. Bovendien zou tijdens werkzaamheden op het terrein de toegang tot het bos pad dikwijls worden versperd. Vooral de bejaarde bewoners van het viertal huizen achterin het bospad, zeggen dat zij en bezoekers daar meermalen last van hebben ondervonden. De heer M. de Wilde, wiens vijf tal autoboxen langs het bospad soms niet bereikbaar zijn, zegt tegen de sloperij niet zoveel bezwaar te hebben, maar wel tegen het verspenen van het bospad. „De oprit voor de heer Polfiiet is niet in het bospad, maar op het. erf van de heer Beijn. Ik wou dat de heer Polfiiet eens wat meer voor rede vatbaar was", zo zegt hij. De heer De Boo ij: „Er is hier niemand, die hem zijn brood wil ontstelen, maar hij neemt hier zowat alles. Deze sloperij ligt midden in de kern, waar om kan die niet ergens anders naa-r toe". De heer De Booij, wiens huis aan de voorkant slechts door het emalle bospad ge scheiden wordt van de auto wrakken is overigens erg ver baasd, waarom de bewoners van het bospad, wier huizen eigenlijk het dichtst bij de slo perij staan, geen uitnodiging voor de hoorzitting hebben ontvangen. De heer R. Totté, die met de behandeling van de hinderwetvergunning, waaro ver de arbeidsinspectie al po sitief heeft geadviseerd, is be last weet daar wel een verkla ring voo-r: „Volgens de wet hoeven alleen de bewoners van de aangrenzende percelen te worden aangeschreven. De betreffende huizen worden echter door het bospad van de sloperij gescheiden. De bewo ners ervan mogen overigens wel bezwaren indienen", zo zegt hij. Volgens de heer Totté zijn de puim 10 bewoners van de evenmin aangrenzende per celen in de Gravenstraat wel aangeschreven „omdat we wis ten. dat er moeilijkheden te verwachten waren". Volgens -'e heer O. Polfiiet zijn do b- -en tegen zijn sloperij te herleiden tot het resultaat van persoonlijke ru zies „Die mensen hebben veel meer last van rook en zaagsel van de „Sanfora"-fabriek, dan van mij, maar daar proteste ren ze niet tegen", zegt hij wijzend op de blauwe pook van de Clitex-fabrieken die tegen de huizen langs het bos pad waait. Bovendien ken ik er mensen, die zelf ook wel eens vuiligheid im hun tuin verbranden Ze nebben ver schillende malen de politie op mijn dak gestuurd, maar die heeft me nooit ergens een be keuring voor kunnen geven. Die mensen zorgen er zelf ook dikwijls voor, dat het bospad versperd is en dan krijg ik er de schuld van". (Van onze correspondent). IJZENDIJKE In hotel Hof van Koophandel te IJzen dijke heeft de NCB-afdeling ln die plaats de gebruikelijke jaarvergadering gehouden. Felle kritiek op het landbouw beleid van de EEG, woorden van dank aan de oogsthelpers en voorzichtige blikken m de nabije toekomst kenmerkten de vergadering Meegedeeld werd dat de prijs voor de bieten dit jaar op 95 gulden zal komen te liggen, dat bete kent na aftrek 89 gulden De omzel van de mengvoeders over het afgelopen jaar was 4890 ton, van meststoffen 600 ton, van zaai- en pootgoed 580 ton, en van graan en peul vruchten 12.250 ton. De subsi dies voor het komende jaar werden voor de KVO vastge steld op 350 gulden en voor de KPJ op 450 gulden Plannen voor de toekomst omvatten een graanontvangstcentrum in le wijk Steenoven In Oost burg zal een nieuwe CHV- winke! worden gebouwd. De uitgaven van de NCB hebben over het afgelopen jaar een ledrag van 19 181.08 gulden belopen Behatve de nodige kritiek op Brussel bood de vergadering tenslotte nog een bestuursverkiezing: de beide aftredende bestuursleden F. van Damme en Gh. van Waes werden herkozen. De omstreden auto-opslagplaats bij het Bospad. Duivenexpo In het lokaal van de duivenclub De Snelle Duif stelde Jos de Wit uit Clinge 25 van zijn duiven ten toon. Hij toonde hoofdzakelijk de duiven, die voor de Vites- se-vluchten bestemd zijn. Veel duivenliefhebbers kwamen de vogels bewonderen. Jos de Wit heeft met zijn duiven vooral succes geboekt tijdens de Noyon-vluchten. In het Belgi sche plaatsje Puyvelde behaal de hij het Kampioenschap Van zo'n vlucht. Kerkdiensten Met ingang van februari worden de aan vangstijden van de zondag kerkdiensten in de parochie van de H. Henricus gewijzigd. De eucharistievieringen vin den vanaf die datum plaats om halfnegen er. elf uur. De kerkbezoekers hebben deze aanvangsuren door middel van een stemming zelf kunnen be palen. Jongerendienst In de pa rochiekerk te Clinge wordt zondag 26 januari een jonge rendienst gehoudne. De tek sten en gebeden werden sa mengebracht door de werk groep voor jongerenliturgie van Clinge. Als thema heeft men geko zen het begrip: „Levensroe ping". Voorganger in deze dienst is pastoor Van der Hey- den. Het muzikale gedeelte wordt verzorgd door het uit 70 leden bestaande jongerenkoor Hulst, dat zich laat begeleiden door een eigen combo. De dienst begint om halftwaalf. PJZ Door de PJZ afeling West-Zeeuwsch-Vlaanderen is in Hotel Du Commerce een ontspanningsavond gehouden voor leden en donateurs. Er was voor deze avond zeer gro te belangstelling. Men voerde het blijspel „de computer- bruid" op, welk stuk meetelt voor de Zeeuwse wedstrijd van culturele activiteiten. (Vdn een onzer verslaggevers) AXEL Het gemeentebestuur van Axel heeft de bewoners van de betonwoningen gisteravond tijdens de hoorzitting in de Halle niet geheel kunnen overtuigen van de noodzaak van vol ledige uitvoering van het plan tot. opknappen van hun huizen. Dat bleek uit het applaus na een aantal opmerkingen van raads lid-bewoner Dieleman, die zijn toespraak beëindigde met de op merking, dat de bewoners voor de pauze een scala van gegevens hebben moeten verwerken waar niemand een eind aan kan maken. Hij voegde daaraan toe lie ver gezien te hébben dat voor de bijéénkomst voorlichting was gegeven over de plannen, .odat de bewoners gisteravond dieper op d e zaken hadden kunnen ingaan en daardoor thuis beter hadden kunnen be slissen. Uit de massa opgekomen be woners, bleek dat uit bijna elk van de 286 betonwoningen een vertegenwoordiger aanwezig nas. Burgemeester De Kam met wethouder Apers en een provinciale voorlichter gezeten aan het hoofd van een tafel met een ruim tien man sterke staf zegden toe dat de bewo ners een stencil thuisgestuurd krijgen met daarop de uitge werkte plannen op een rijt- U- Daarbij zou dan een strookje zitten waarop de bewoners ja ofnee tegen de plannen kun nen zeggen. Op de vraag wat er zou gebeuren als de bewo ners zouden weigeren om aan de plannen mee te werken, antwoordde burgemeester A. de Kam: „Bij een groot per centage weigeraars komt de boel toch wel wat anders te liggen". Hij deelde mee dat het opknappen over een maand of drie vier zou kun nen heginnen en dat de werk zaamheden per huis ongeveer drie weken kunnen duren. Wethouder Apers deelde -nee dat het niet mogelijk is om bij elke woning apart te kijken wat nodig is. „Het pro ject zou peperduur worden en de bewoners zouden dan niet ln aanmerking komen voor een tegemoetkoming in de met het opknappen verbonden bij komende kosten". Hij zei, dat het mogelijk is vergoedingen te geven voor door de bewoners zelf al aan gebrachte voorzieningen als die tenminste passen in het erbeteringsplan. Daarbij zou wel rekening worden gehou den met de afschrijving. Van uit de zaal kwam de vraag wie bepaalt in hoeverre de al aangebrachte voorzieningen in het verbeteringsplan passen. Huurders die zelf al veel aan de huizen hebben gedaan, be twijfelen of hun interieur weer in de oorspronkelijke staat kan worden terugge bracht, zo stelde iemand uit u za 1. Een andere suggestie van een bewoner: „Ik ben voor verbetering van de hui zen maar centrale antenne en centrale verwarming vind ik niet nodig. B. en W. moeten maar eens naar Den Haag om daarover te praten". Een van de aanwezigen wees op de mogelijkheid om het risicofonds voor het ach tergestelde onderhoud van wo ningen aan te spreken en de rest van de plannen te laten schieten. Vanachter de tafels werd aan de hand van be staande verordeningen en rijksreglementen gezegd dat voldoende rijkssubsidie alleen maar gegeven kan worden, wanneer ovakt'sch alle punten van het plan worden uitge voerd. Scaldls Als waardering voor ue activiteiten van ae volksdansgroep Scaldis te Hansweert stellen b. en w. van Reimerswaal de gemeen teraad voor deze vereniging een aanmoedigingssubsidie van f 500,- te verlenen. Herleving De duivenvere- niging Herleving heeft in café De Rijzende Man te Klooster zande een kaarting gehouden. Dat gebeurde nadat de 48 aan wezige leden eerst een paling- maal hadden genuttigd. De uitslag van de kaarting: 1 J. Verschueren - S. Neete- son, 2 R. de Booy - R. van Goethem,"DJ. Pauwels - mevr. Hoossen, 4 P. van Kruyse - T. Hiel, 5 P. Verschueren - L. Baart, 6 G. Burm - L. van Dorselaar. Verliezersronde: T. Voet - J. Pardon, 2 mevr. Burm - mej. M. Jonkers, 3 P. der Weduwe en A. Hulshout, 4 mevr. Jonkers - mevr. De Waal, 5 mevr. Goethart - J. van Goethem, 6 J. van de Borgt - J. van Goethem. Trit- sersronde: 1 mevr. Van der Borgt, 2 mevr. Booy, 3 mevr. Hoefijzers, 4 mevr. Verschue ren, 5 mevr. Pardon, 6 mevr. Roeln. De troostprijs was voor N. Goossen, die het geheel in goede banen leidde. Bejaaröensehieting In ca fé De Rijzende Man te Kloos terzande wordt donderdagmid dag een bejaardenschieting ge houden. Het schieten begint om halftwee. Vergadering Een dezer dagen heeft het kontaktoi'gaan van Sluiskil een nieuw dage lijks bestuur gekozen. Als le den wei-den benoemd de heer M. Lindenberg, voorzitter, C.K. van dier Gouwe, secreta ris en P. de Wit als penning meester. Algemeen adjunkt tenslotte werd de heer J, Klaassen. Tijdens de bijeen komst sprak de nieuwe voor zitter vee1 '"---nde woorden aan het adres van de heer J.M. van Tatenhove die zich in het verleden nogal voor het kontaktorgaan heeft ingespan nen. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De bewoners van de 26 flats aan de Van der .Vloerstraat in Axel, die sinds vorige week in de kou zaten konden zich gistermorgen na dat hun brandstoftank weer met olie was gevuH voor het eerst na lange tijd koesteren bij de droge, maar met veel verlangen tegemoet geziene stookkracht van hun centrale verwarming. Het in werking stellen van de centrale verwarming was gisteren het eerste voor de bewoners merkbare resultaat van de overeenstemming, die makelaar J. F Rouw mei de zes Belgische eigenaars nad bereikt, over overname van het beheer var liet gebouw Sinds de Belgische eige naars enkele iaren geleden de door de heer Rouw bedongen beheerskosten vam 1300 gul den per jaar te hoog vonden en besloten zich zelf met het beheer van het gebouw te g'aan bezighouden, werden er nauwelijks meer reparaties uitgevoerd, werd alleen door de bewoners zelf voor onder houd gezorgd en waren er problemen met de centrale verwarming. De Belgische eige naars. die zich meestal lieten vertegenwoordigen door hun collega A Lauwerse uit Kok- sijde. worden zowel door de heer Rouw als door de meeste bewoners gekenschetst als geldbeleggers, die in het alge meen meer verstand van het leven op een boerderij hebben, dan van het bezit van hui- Sinds de bewoners ln augus tus van het vorig jaar ontdek ten, dat de brandstof voor de centrale verwarming op was en niet meer werd bijgevuld besloten ze de olie zelf te kopen. De eigenaars zouden onderling zo verdeeld zijn ge raakt, dat ze het niet meer eens konden worden over het bijvullen van de tank. De be woners vormden een verwar mingscomité en stonden ieder 55 gulden per maand af voor verwarming. Toen dit bedrag vanwege een defect niet vol doende bleek, werd overeen gekomen. dat ieder voortaan 100 gulden betaalde. Dit be drag brachten de bewoners in mindering op de huur. De verwikkelingen rond een inmiddels aangeboden nieuw huurcontract zorgden voor flinke onenigheid onder de be woners omdat een deel maar 55 meer wilde betalen en de andere bewoners voor de rest moesten opdraaien. De ruzie laaide zo hoog op, dat de olie tank sinds vorige week maan dag niet meer door dt bewo ners werd bijgevuld en de wo ningen onverwarmd bleven. Met gaskacheltjes of andere verwarmingsmiddelen hielden velen hun woonkamer nog eniigszins op temperatuur. An deren brachten de dagen bij famine of kennissen door. De heer Rouw heeft inmid dels verklaard, dat hij bij de overname van het gebouw in de eerste plaats aan de belan gen van de bewoners gedacht heeft. „Voor de eigenaren heb ik het niet gedaan, want daar door zijn wij in het verleden te rot behandeld". Als voor waarde voor de overname van het beheer (waarom de eige naars de heer Rouw uiteinde lijk toch weer hebben ver zocht) is bedongen, dat de heer Rouw het gebouw naar eigen inzichten mag beheren. Van daag zullen de bewoners een brie! ontvangen, waarin de heer Rouw toezegt alles weer in goede banen te zullen lei den Van de bewoners vraagt hij daarin medewerking bij het betalen van de huur. Hoe hoog die uite'ndeliik zal wor den kon de beer Rouw giste ren nog niet vertellen. „We zullen het huurbedrag wel moeter aanoassen aan de ge stegen kosten, want daaraan hebben die Belgen ook al niet gedaan, maar we willen eerst de mensen tevreden stellen In de komende weken zal ik la ten controleren wat er nog aan achterstallige onderhouds werkzaamheden moet worden verricht," zo zei hij. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG/SAS VAN GENT De rundvleesprijzen EEG zullen dit jaar sterk blijven stijgen als maatregelen opb termijn uitblijven. De verwachting werd uitgesproken doot algemeen secretaris van de Nederlandse bond van handt' in vee mr. H. A. Wildeman en de voorzitter van de af Zeeland van deze bond, veehandelaar W. Gelderland van Gent. Tot eind februari geldt nog een premie voor het laten slachten van vee. Ondanks de hierdoor grotere aanvoer blijven de prijzen voor slachtvee aantrekken en voorziet men na februari als de aanvoer inzakt, een verdere stijging van de prijs. Deze tendens, die zich in de gehele EEG-markt manifesteert, ls vorige week onderwerp van discussie geweest bij de Euro pese Handelsorganisatie in Brussel. Overwogen wordt thans de premieregeling na februari een aflopend karakter te go- ven. Het gevolg van de vorig Jaar ingevoerde premieregeling die tot en met februari een oplopend karakter heeft tot 250 gulden per geslacht diet is dat de veehouders koste wat het kost nog in februari zoveel mogelijk willen laten •lachten, ook jonge dieren die nog maar net aan het voor de premie vastgestelde gewicht Romen. Daardoor zal minder long vee voor de vetweiderij dit jaar in Nederland beschik baar zijn. „Ik zie het di<t jaar niet meer zitten. Stfaks kan niemand met een normaal in komen nog vlees kopen", al dus de hoer Gelderland. De heer Wildeman zag dat wat minder somlber in omdat bin nt-n EEG-verband de moge lijkheid bestaat de grenzen weer open te zetten vooi slachtvee uit derde landen. „Vraag is dan wel tegen wel ke prijs deze landen bereid zijn vee te leveren. Invoer uit deze derde landen is echter wen oen rem op ongelimiteer de prijsstijgingen". Het duurder worden van slachtvee heeft voorts tot ge- Volg dat de zogenaamde „uit stoot" uit de melkveehouderij het magere vee ook duurder wordt. De veehouder die mestvee wil gaan houden zal daardoor meer geld op ta fel moeten leggen zijn winst wordt kleiner, terwijl verder niemand weet wat de prijs is als dit vee slachtrijp is. Slech te ervaringen in de laatste ja ren maken veel boeren hui verig zich in een rundvleesa- vontuur te storten. In Zeeland is volgens de heer Gelderland eind vorig jaar aanmerkelijk minder vee aangekocht voor de wetweide- rij dan voorgaande jaren. „Nog geen tien procent. Veel boeren ploegen hun weiden om en wij zullen als dit zo doorgaat aangewezen zijn op het buitenland voor ons vlees". Hij achtte dit een be denkelijke ontwikkeling. „Veel mensen vinden werkge legenheid in de veemesterij, iets wat volgens mij thans be dreigd wordt". Ook de Europese commissie die met maatregelen als bo vengenoemde premieregeling de markt duchitig heeft ver stoord. ziet met lede ogen de ontwikkelingen in de rund vleessector aan. „Men wil deze hele zaak (Van een onzer verslaggevers) HUI.ST De graficus- schrijver William D. Kuik opent vrijdag zelf zijn ten toonstelling rond zijn boek De held van het potspel. De ten toonstelling, die al eerder was te zien in Amsterdam Leeu warden. Meppel, Hoorn en Utrecht toon* een zestigtal te keningen etsen en litho's van Kuik. William Kuik, zo heeft men bij galerie Van Geyt ge edeneerd" is een van de neest bizarre oersoonlijkhe- ten -»nder de Nederlandse kunstenaars. Men is ervan overtuigd, dat zijn werk ge tuigd van groot vakmanschap en van een voor Nederlandse legrippen bijna onbekende spee'sheid er riike fantasie. Zijn boek De held van het ootspel is inmiddels bekroond met de Vijverbergprijs 1974. William Kuik die geboren werd in Utrecht is kunstschil- 1er, telkenaar graficus en schriiver Hii werkt ook als kunstcriticus en hij publiceert gedichten. Hij is lid van een mede oprichte- van het beken de Utrechtse grafisch genoot schap „de Luis". De tentoonstelling in galérie Van Geyt duurt tot en met 4 februari. dan ook op de helling zegt de heer Wildeman, •/eiend vindt d« heer Gt„ land het dat voor du~ vlees de slager altijd wordt aangekeken. „Hij er niets aan doen. Hij ook duurder inkopen ei hij eens goedkoop kar. pen zit hij toch ook mei: andere kostenstijgingen materiaal, personeel en lasten". De heer Wildons dat met name slageTS niet maar raak rekenen, ,,Di: ere van de slagers. Zij met hun prijzen wel aelite prijsfluctuaties, diat geldt verlagingen maar zekei voor verhmgingen". De Oosferschelde blij ft, ook in de houden. De jongste ontwikkeling op de punt var. Westerschouwen Svorden onttrokken. Het kamerli over gesteld aan minister Wester Keuning doet het voorkomen als lelijk openhouden van de Oos gaat. Deze visie is onjuist. Al in gewezen, dat juist door afsluitinc hele Schouwse strand zal ontzanc Het Oosterscheldevraagstuk word diensten diepgaand onderzocht, duidelijk uitgesproken. Iedere ke menten aan komen dragen die wekt alleen maar verwarring. Ze achterwege moeten blijven. Van een onzer verslagféi HULST De ZLM Hulst houdt op de laatsti van deze maand ln Dti laert een gezinsavond. I; de avond zal de PJZ Oost-Zeeuwsch V'laandtra toneelstuk „Hoogheid ui meel staat voor" oj Verder kan er gedanst den, want er is ook tow ziek gezorgd. De avond begint mei korte toespraak van de i taresse van de ara bon ri van plattelandsvro mej. A. van der Leeden, na vertelt de heer R. Mn uit Koewacht iets ove vlasteelt. Hij is vooralle de Zeeuwsch-Vlaamse sersbond. Verder zijn e hele avond linnen ai van de meest uiteen! aard te bezichtigen, b baar gesteld door een l De beer R. Roelants zal bij uitleg geven. „Dra toonstelling, die zeer van opzet is. zal de harte de dames ongetwijfeld doen koppen", zo de kringbestuur mee. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Minister Lubbers van Economische Za ken heeft gisteren op het pro vinciehuis te Middelburg be sprekingen geVoerd met het Wlege van Gedeputeerde Sta ten van Zeeland. besprekingen vonden its in het kader van het (Van onze corresponded HULST In de rif* week werden bij de rijk» is Hulst een groot ami11 giften van diefstallen ttd In de kantine van de velden waar het s toegangsdeur was wrongen, werden een pakjes sigaretten gestel was ook nog getracht twee aanwezige »pw'!l ten open te breken, was niet gelukt. Van de aannemer Hulst werd bij zijn 11 bouw zijnde woning Spoorwaterstraat te H"1 waterslang ontvreemd. It. de basiliek te Huhj den een negental in lo°" legde ruitjes vernield vernieling wijst stellilf poging om via deze OP® de basiliek te kon*' wordt echter niets in liek vermist. Uit het activiteiten»' 't Houtenkwartier k werden drie spotlight' '.en De daders zijn W komen door verniwt twee ramen. Van mej. M. van Hulst werd een oork inhoudend f 28,- Haai portemonne zat c boekentas en zou °P.' Jozef-Mavo te Hulst w vreemd. In Nieuw-Namen "L broken in de fabrie'- Voorzover tot nu toe j steld kon 'vorden, wtfril mist en »eldkirfJc 1 100,— zat en tWf* *1 met wisselgeld. ,J De re"herche heeft zj zaken in onderzoek, **"3 op heden ontbreekt «'1 daders nog elk spoor- f Van een onzer verslaggevers) JmJSIERIKZEE De aufcoveer- pont „Zijpe" van de veei- dienst Zijpe-Anna Jacoba Pol der is van maandag 27 januari tot en met vrijdag 31 januari 1975, of zoveel langer als .®>oclzakelijk of korter als mo gelijk, is voor jaarlijks onder- .flwid uit de vaart. Gedurende deze tijd zal in vorengenoem de veerdienst alleen vervoer van personen, rijwielen en bromfietsen mogelijk zijn. HBooruitzichten voor donderdag en vrijdag, opgesteld door het KNMI Op dinsdag om 18.00 uur. "Weinig verandering in het huidige weertype" Weersvooruizichten in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor donderdag: aantal uren zon: 15; min. temp.: om- Jpeeks 4 graden; Max. temp.; omstreeks 7 graden. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal'. 30 [procent. Voor vrijdag: Aantal uren zon: Oil; min. temp.: omstreeks 4 graden, max. temp-: omstreeks I graden. Kans op een geheel droge periode van minstens 12 uur: 70 procent.Kans op een geheel droog etmaal. ^■Konstanz 314 min 1, Rhein- felden 243 min 4, Plittersdorf 437 min 3, Maxau 504 min 6, Kochmgen 191 min 11, Mann heim 365 min 3, Steinbach 197 |»in 5, Mainz 376 plus 17 Bingen 236 plus 21, Kaub 296 Plus 28, Trier 403 min 36, Koblenz 330 plus 25, Keulen ^^sl plus 37, Ruhrort 461 plus «9, Lobith 1079 plus 8, Pan- nerdense kop 1042 plus 5, Nij megen 872 min 2, IJsselkop P'us 1, Eefde IJssel 488 min 12, Deventer 358 min 12 Katerveer-Spooldersluis 92 mui 4, Monsin 5462 min 10. Porgliaren 4027 min 1, Belfeld plus 6, Grave beneden de sluis 551 plus 14, De water- mepte Keteldiep is tijdelijk Junder dan 300. Morgen, donderdag 23 jan. «ergen op Zoom 11.22 Hansweert 10.45 en 23.25 lerne.izen 10.14 en 22.53 Whssingen 9.43 en 22.23 ■Femeldinge 11.13.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2