avo in Terneuzen blijft EURSE 695, 1.095, 1.050, 995, 695, URSE J* CERUCHTEN TEGENGESPROKEN n er Industrieterrein wordt watersportcentrum Aanrijdingen met dodelijke afloop Commissie wil Axelse Boshoek opheffen ZATERDAG ZONDAG t stad streek BEGELEIDING LEUZE ijs Tel. 01653-24031 DENBOSCH ïfoon 01652-3 Carnavalsbal NSM gaat uit pensioenfonds Sas van Gent Politierapport Sluiskil Terneuzen MTS KOMT VAN DE GROND In zeeland ZATERDAG 18 JANUARI 1975 975 overleed na een koruj van het Sakrament voor us, VAN GOETHEM Namens de familie; H. W. E. M. van Goq haar wens heeft de bei ats gehad. i-adres: Hertog Hendrik n Dreesmann- n op Zoom Ivoor haar afdeling boe J afdeling hoeken heeft fcreide kollektie boeken" Itboeken, kinderboeken liriften. Ie verkoper(ster) wordt Icht, dat hij/zij ervaring' verkoop en belangstellim Jn. Zij die ervaring hebbe Ikhandel genieten de vooi |e part-time verkoopster eveneens verwacht, dat; irsteliing heeft voor boel pmmercieel inzicht. Uiti. I in deze gespecialiseerde hg door ons verder woi bid. leden een interessante lering met goede arbeids-1 paarden w.o. eenaantrekki hg op aankopen in ons thuis. lonlijke of schriftelijke ptaties bij de Personeels- ?er van Vroom DreesnJ enstraat, Bergen op Zoo® (M1SDREE estipen, een ervaren n verkoper, niet ouder dan i initiatieven, passend in het n het bedrijf, de omzet weet reist; auto wordt ter eging van een overzicht 6 bij; iM. "(Van onze correspondent) JTERNEUZEN „De laatste tijd deden er nogal geruchten de ronde dat de katholieke tehool voor Mavo te Terneu zen als zelfstandige school zou verdwijnen. Het bestuur heeft rich hierover beraden, bij de bevoesde instanties inlichten ingewonnen en wij hebben be- riotcn dat de school zelfstan- moet blijven". Dit zegt Mavo-directeur, de lieer G. rt- De leraren, met als irzitter van het schoolbe stuur de heer C.A Rammeloo, stigen dit. Er is zojuist een brochure >1 de ouders van de leerlin- len van de zesde klas van het ^—.„onderwijs gestuurd, om hen de reden van dit besluit nog eens extra onder de aan- cht te brengen. De heer „Wij willen de katho- ke ouders in Zeeuwsch- bnderen niet bewegen om iin kinderen naar onze school I ïturen.omdat het een „ka- peke" school is. Vroeger dat misschien wel zo, nu wijzen we hen erop, dat het onderwijs op onze sdhool een vergelijking met ander-; soortgelijke scholen «festij k kan doorstaan. Afge zien van de geloofsovertuiging moet het onderwijs zonder meer goed zijn". erduidelijk blijkt, dat de laren een goede begeleiding van de leerlingen als 'n belang rijke voorwaarde beschouwen. Wil het kind zijn studie joecl kunnen doen. „De aantal len leerlingen per klas zyn van die aard, dat dit inderdaad mogelijk is", zo betogen zijn. Hun grote zong is. er voor te tteker? dat de school geen Fabriek wordt. „Als er leerlingen zijn, dan is het jmo< de leraar onmogelijk om feder kind persoonlijk te ken nen- Laat staan, diat hij bij ^Kadei-ing kan ze-glgen, welke de sterke en de zwakke kan ten van een leerling zijn. Beine klassen zijn overzichte lijk en dan kan de leraar veel pnïe aandacht aan het indivi du besteden. Ken punt waarop de mam- taoetwet de mist is ingegaan, Is volgens de leraren van de talfaolieke Mavo, het feit dat de brugklassen homogeen zijn ■Bword' - in plaats van hetero geen zoals de bedoeling was. wgens hen gebeurt het maar al te vaak dat er al na een paar maanden, een schifting gemaakt: een groep, die helt uitstekend doet, een twee del groep, die tot de middel maat moet gerekend worden de derde groep, die de ma-ar moet volgen. De en van de r.k. Mavo ach- dit niet in het belang van Ikind. Vo KORTING [EUKENVER. KORTING |„Oe vierde klas van onze ol telt momenteel 48 eind- nen-kandidaten en met zamen 29 keuzepakketten", a vertelt de heer Meert. De be- (fceiding van de leerlingen be gint in de tweede kilas. Er «rdt zowel met de leerlingen met de ouders gesproken. Oi» een voorlichtingsavond k>mt het onderwerp uitvoerig ter sprake. Uitgangspunten rijn de amlbdties van de leer- ig, maar daarbij wordt ook i capaciteiten gelet. Tenslotte [zen de leraren het advies s het keuzepakket er uit ■et zien, ais bekend is welke Jchting de leerling uit Wil li tegenstelling tot sommiga dere scholen, kunnen de klingen bij ons de vakken ■f kiezen, met uitzondering in de verplichte vakken Ne- Rands en Engels. Natuurlijk engt ons systeem veel orga- jatiewerk mee, vooral in rband met de indeling van lesroosters", aldus de heer ert. |Als iemiand, die de schoolja- n al heel lang achter zich eft, ziet welke hulpmiddelen op de scholen gebruikt irden. zal hij beslist jaloers n. Met begrijpelijke trots jont de heer Meert, het tv- stel met de video-recorder. wordt veeihmldig gebruik naakt van overhead-projec- 6n. De schooltelevisie-uitzen- lingen worden in ruime i.iate volgd, voor de talen zijn er ndrecorderg. slotte zegt de heer rt: „Als de leerlingen, die mavo hebben doorlopen, studies voortzetten, slaan Ij op het gymnasium, athe- pim. havo. of waar dan ook, I veel gevallen een udtste- pld figuur. Zij hebben vier it lang leiding gehad om tfstandig te studeren, dus is overgang niet zo heel erg oot". En tenslotte: „Wij heb- n nu enkele leerlingen, die ■n de L.O.M.-school gekomen i en tot nu toe doen zij het stekend". (Van een onzer verslaggevers) KNOKKE (B) Het gemeentebestuur van Kjjokke is met een ambitieus plan gekomen om het 790 Ha. griste industrieter rein, dat ligt achter de haven van Zeebrugge tussen het Boude- wijnkanaal en de spoorweg, om te toveren tot een groots water sportcentrum. De terreinen, die liggen op Brugs grondgebied, zijn eigen dom van de Belgische staat. Het plan van Knokke is daar om ook toegestuurd aan het ministerie van Openbare Wer ken. De motieven voor Knok ke om met een dergelijk plan te komen wat niet in dank zal worden afgenomen door de Maatschappij voor Brugse Zeehaven Instellingen M.B.Z.I. zijn o.m. de moeilijkheden, die thans ondervonden worden hij de aanleg van de zeesluis, de problemen rond de uitbouw van de voorhaven in Zeebrug ge en het idee dat het 700 ha. grote terrein gebruikt zal wor den voor zware vervuilende industrie. Tijdens de presentatie van het plan gistermorgen zeiden vertegenwoordigers van het Knokse gemeentebestuur, dat men een opzet in gedachten heeft, zoals in Nederland het Amnterdamse Bos of het Zeeuwse Veerse Meer. Het betreffende gebied, in België is laag-gelegen, loopt in het najaar gedeeltelijk onder water en met geringe infra structurele voorzieningen zou een permanent vaarwater ge creëerd kunnen worden. Ook zag men wel mogelijkheden voor verblijfsaccommodaties, zoals motels en restaurants. Bedoeling is ter plekke, als alle instanties willen meewer ken natuurlijk, gelegenheid te scheppen voor zeilen, water skiën, hengelsport en plezier- vaart. Uitgerekend is, dat liet gebied plaats kan bieden aan 3)000 vaartuigen. (Van onze correspondent) WESTDORPE Op zater dag 18 januari organiseert de Westdorpse carnavalsvereni ging „De Koeters", een carna valsbal. Dit voorproefje van het grote zottenfeest begin fe bruari vindt plaats in zaal Koncordia. De muziek wordt verzorgd door „The Stone Stars". (Vau onze correspondente) AXEL De commissie voor sport en recreatie, die gistera vond in de raadszaal vail hel Axelse stadhuis vergaderde, lieeft besloten B. en W. te adviseren de gemeentelijke kampeerplaats „De Boshoek" per 1 februari a.s. op te hef fen. Bedroeg het financiële te kort liet vorig jaar al ruim f. 18.000,- voor dit jaar werd het verlies geraamd op f. 27.000,- „Dit is niet meer verant woord", aldus voorzitter P. Th. Apers. De heer Apers vertel de, dat het kampeerterrein, dat ongeveer 15 a 20 jaar be staat, niet de oorspronkelijke opzet van het terrein is ge weest. Het gebied was eigen lijk bestemd als wandelgebied. „Bovendien kwamen er prak tisch alleen maar buitenlan ders, aldus de heer Apers, „en betekende het daardoor nau welijks dienstverlening voor de gemeente Axel." Axel heeft nog een particuliere camping en de heer Apers noemde dat een goed alterna tief voor de vaste kampeer ders. Wat. het terrein zelf be treft zijn er nog geen alterna tieven. Voor de raadsvergade ring van februari hoopt men evenwel met enige alternatie ven te kunnen komen. Commissielid K. Hamelink vroeg zich af wat er met de 'aste gebouwtjes zou gebeu ren, omdat die no^ lang niet rijp zijn voor de sloop. „Mis schien zijn ze nog te gebrui ken voor een vereniging of zo", aldus de heer Home- link. (Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL De Neder landse Stikstof maatschappij te Sluiskil heeft het pensioen fonds Kanaalzone Zeeuwsch- Vlaanderen om toestemming gevraagd om uit dit fonds te treden. In een brief aan het pensi oenfonds vraagt de NSM on der welke voorwaarden het oedrijf van zijn verplichtingen ten aanzien van het pensioen reglement ontslagen kan wor den Het uittreden van de NSM zal dan plaats moeten vinden met ingang van 31 maart. Op diezelfde datum maakt de NSM ook geen deel meer uit van de Regionale Collektieve Arbeidsovereen komst van de Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen. Feestavond De perso neelsvereniging O.N.A. van de bedrijven Zuid-Chemie en (Van een onzer verslaggevers) Op verdenking van diefstal van een bandrecorder bij het Trefcentrum te Middelburg is de '23-jarige J.S. uit Middel burg aangehouden. S. heeft in middels bekend. Eveneens werd bij hem thiuis een kleine hoeveelheid hasj aangetroffen. In verband hiermee werd eveneens aangehouden de 21- jarige mejuffrouw N.M.Z., eveneens afkomstig uit Mid delburg. Bij haar thuis bleken hasj en hennep voorradig te zijn. Tegen beiden is proces verbaal opgemaakt Bejaarden Sinds kort heeft Stichting Open Be- jaardenwerk te Sluiskil een pedicure-behandeling voor haar leden in het aktiviteiten programma opgenomen. Het open bejaarden werk houdit op 2-5 januiari de eerste culturele middag. Om 14 uur treedt dan in het Gildehuis op, de toneelgroep „Sempre Avan- ti". Deze groep brengt het to neelstuk „Tunus de tiran". Voor vervoer naar en van het Gildehuis kunnen bejaarden zich opgeven .bij de volgende adressen: Mevrouw Elskamp, Spoorstraat 45, de lieer De Blaeij, Gildestraat 15, de heer Duine Merelstraat 11 en de heer C. van Passel, Kanaal- cht 45. Zaalvoetbal In de sport hal 't Zwaantje boekte Ter neuzen veteranen een grote overwinning op Mistrappers (9-2) en plaatste zich daardoor aan de kop van de ranglijst samen met Van der Poel dat met 6-3 van Philips won. HKC verloor met 1-4 van Dow 1 en Dow 2 bleef met 5-1 de baas over PZEM. Programma vol gende week: HKC-Terneuzen veteranen. Philips-Dow 2. Van der Poel-PZEM, Dow 1-Mis trappers. Bevobo Da uitslagen van de deze week in de sporthal 't Zwaantje gespeelde wedstrij den zijn als volgt: Eerste klas se: Pi'< imenade-Bravenboer- Scheers 3-0, Dees Sport-Dow 1: 0-3, Gemeente -PTT 3-0. Derde klasse: Gemeente 2- Dow 2: 0-3, Rabo-PSV 3: 1-3, Promenade 3-Amro 0-3, PSV 2-Te-r Schorre 3-1. Programma voor 21 januari: Dees Sport- Bravenboer Scheers, Gemeente .-PSV 1, Belasting-Dees Sport 2, Philips-RWS. PSV 2-Excel- sior. Promenade 2-Gemeente 2, PZEM 2-Rabo, Amro-Ter Schorre. Maquette De ma quette van Terneuzen. die steeds voor belangstellenden is te bezichtigen in het informa tiecentrum van het gemeente huis. is voor enige tijd naar Hulst overgebracht, om in de Sociale Werkplaatsen een gro te schoonmaakbeurt te krijgen. Glasfabriek Sas van Gent B.V. houdt vanavond om 20.00 uur haar traditionele feestavond in net cultureel centrum De Speye te Sas van Gent. Mede werking aan deze avond ver leent het uit elf man bestaan de Sasse dansorkest en de lei ding van deze avond ligt in handen van Mieke van Ingen uit Weesp, die bovendien zelf nog de conference en zang nummers verzorgt. Vergadering Onlangs hield de actieve karabijnschutters vereniging „Sint Albert" uit Sas van Gent een algemene ledenvergadering. Er werd een nieuw bestuur gekozen. Dit bestuur ziet er als volgt uit: voorzitter W. van Waterschoot, eerste secretaris J. Ranchaert, tweede secretaris R. Roegiest, bestuursleden M. Delles en J. Echtemeyer. De vergadering besloot om voor de opgehaalde gelden tijdens de onlangs ge houden Expo emblemen voor haar leden aan te schaffen. Verder deelde het bestuur nog mee, dat er van een ledenstop beslist nog geen sprakevwas. Collecte De carnavalsver eniging „de Betekoppen" te Sas van Gent houdt haar jaar lijkse collect in de week van 20 tot en met 24 januari. De gelden die opgehaald worden zijn bestemd voor de organisa tie van het Sasse carnaval. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In hof Zei denrust in Terneuzen wordt hard gebouwd aan de nieuwe MTS. Enkele geraamte-achtige bouwsels rijn ai van de grond gekomen. Met de bouw van de MTS werd in augustus van het af gelopen jaar begonnen. Tij dens de recente natte periode Ondervonden de bouwers, Sparnagers bouwbedrijf in Terneuzen, wel enige strubbe lingen door het slechte weer. Het ligt in de bedoeling om de school in augustus 1976 in ge bruik te nemen. Een woord voerder van de huidige MTS in Terneuzen, achtte deze streefdatum nog wel haal baar. De school, die bestemd is voor achthonderd leerlingen, beslaat een oppervlakte van anderhalve hetetare. Het hoofdgebouw krijgt vier ver diepingen. De kosten van het gebouw bedragen rond de tien miljoen gulden. (Van onze correspondente) MIDDELBURG De rechtbank in Middelburg heeft vrijdagmorgen twee verkeersovertredingen bbehandeld, waarbij drie doden te betreuren vielen. Op 19 september van het vorige jaar gaf de 19-jarige J. v. V. uit Breskens één van rechts komende auto in Schoondijke op een overzich telijke kruising geen voorrang. De gevolgen waren verschrik kelijk. In de auto van de jon geman zaten drie zusjes. Eén van hen overleed ter plaatse, één raakte zeer zwaar gewond en een ander licht gewond. De aangereden auto zou van ach ter een tractor te voorschijn zijn gekomen, zei de verdach te daarom heb ik hem niet gezien. De officier van justitie meende dat .v. V. zeer onvoor zichtig had gereden. Hij eiste f. 750,- boete en 4 maanden ontzegging van de rijbevoegd heid. De advocaat Mr. H. Mul stelde in zijn pleidooi: je kunt nu wel gaan discussiëren over de mate van schuld, ma-ar dat is weinig zinvol in dit geval Zo'n jongen draagt dit onge lijk zijn hele leven mee. Het is zuiver een menselijke fout. Mr. Mul zag liever de ontzeg ging niet opgelegd. Twee doden vielen er na een verkeersfout van de 56- jarige L. de W. uit Hulst. Op 21 december van het vorige jaar naderde hij met zijn auto over de Kreekweg de splitsing met de Rijksweg 60. Hij stop te even, zag niets op de voor- rangsweg en trok voorzichtig op. Midden op liet kruispunt zag hij de motor die nog 5 meter van hem verwijderd was. Een aanrijding was niet meer te voorkomen. De bot sing i* hard aangekomen, maar zou niet fataal zijn ge weest als het stuur van de motor de benzinetank niet had doorboord. Dat gebeurde wel en in een ogenblik stonden motorrijder en duopassagiere in lichterlaaie, evenals de auto van De W. die zich samen met zijn vrouw maar ternauwer nood uit de als een fakkel brandende auto kon redden. „Ik heb hem niet gezien. Ik vind het alleen verschrikkelijk dat het is gebeurd", was het enige wat de man vrijdagmor gen tijdens de zitting kon zeg gen. De officier van justitie meende dat ook hier aanmer kelijk schuld aanwezig was. „Het ging hier om een vonr- rangskruising. U had de motor moeten zien die op die weg reed," meende de officier. Hij eiste f 1.000,- boete en zes maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. Mr. P. Adriaanse. de verde diger, meende dat het oata- etrof-ale ongeluk een gevolg was van een samenloop van omstandigheden. Als de mo torrijder zelf goed had opgelet op dat moment dan had hij waarschijnlijk de auto ook nog kunnen ontwijken, meende de advocaat. De rechtbank doet in deze beide zaken op 29 januari uitspraak. BERGEN OP ZOOM Roxy 14.00 uur: De drie musketiers a.l. 18.45 en 2-1.15 uur: Emmanuelle 18 j. Schouwburg Luxor 20.15 uur: „Die Fledcnmaus" door de Bergen op Zoomse Ope rette Vereniging. Etcetera, Molstraat 10a Expositie grafiek van Gerard Gaudaen (t.m. 30 jan.) Open dag. van 13.30-17.00 u-ur, vrijd. ook van 19.00-21.00 uur, zat. en zond. van 13.30-18.00 uur. Markiezenhof, Steenbergse- straat Expositie „Tien beeldhouwers - vijftig beel den" (t.m. 2 febr.) Open dag. van 14.00-17.00 uur. Tweede hal stadhuis, Grote Markt - Kunstwerk van de maand van mevrouw Martha van Meurs- de Jonge uit Bergen op Zoom (Lm. 31 jan.) Open ma. t.m. vrijd. van 8.30-12.30 uur en van 13.30-17.30 uur. Zaak van Brokken, Kettingstraat Ex positie tekeningen, etsen, li no's, aquarellen en ruimtelijke vormen van Henk Meeuwsen (t.m. 31 jan.) Open ma. van 13.00-18.00 uur, overige werk dagen' van 10.00-18.00 uur, op vrijd. tot 21.00 uur. GOES Grand 19.00 en 21.15 uur Alicia 18 j. Museum voor Z.- en N.-Be- veland Expositie Leendert Ruissen (zondagschilder), Nel ly Tjoonk-Ruissen met bloem- sierkunst en Cor Ruisen, schil der-graficus (t.m. 2 febr.) Open di. t.m. zat. van 10.00- 12.00 uur en van 13.30-17.00 HULST Den Dullaert 20.00 uur: „Goto, l'ile d'amour" van Wa- lerian Borowczyk. Filmhui 't Kiekkot. Koning van Engeland „Vossenbal". W. Blommaert 15.00 uur: Schieting. Den Duilaert Expositie „Iedere dag milie-udag" (t.m. 24 jan.) KOEWACHT (B) P. van Steen 15,00 uur: Schieting. LAMSWAARDE P. Claessens 15.00 uur: bdnnensobieting op twee wip pen, 19.30 uur; Prijskaar pen. 19.30 uur: Prijskaarting. MIDDELBURG City 20.00 uur: Vuisten, bonen en karate 14 j. Kuiperspoort 20.00 uur „De uitvinding van Wals" van Vladimir Nabrokov door het Ned. Jeugdtheater uit Amster dam. Vleeshal Expositie „Ste delijke Muntslag" van de Stichting Gemeentelijk Cul tuurfonds te 's-Gravenhage (t.m. 4 febr.) Open dag. van 10.00-17.00 uur, zond. van 14.00-17.00 uur. Galerie Six and Six, Noord straat 56 Expositie C, Pronk met aquarellen en W Vaden met olieverven (t.m. 30 jan.) Open ma. t.m. zat. van 9.00-12.00 uur en van 13.00- 1-8.00 uur. NIEUW-NAMEN Parochiehuis Expositie „Hulst vanuit de lucht gezien' (t.m. 21 jan.) OOSTBURG Ledel Theater 20.00 uur Help, de dokter verzuipt a.l. ROTTERDAM De Doelen (grote zaal) 15.00 uur: Matinee op de vrije zaterdag VARA-coneert door het Omroeporkest o.l.v. Ed ward Downes. Solisten Lou- Ann Wyckoff (sopraan) en Gwynn Cornell mezzo-so praan). Italiaans Operaconcert, Schouwburg 20.15 uur „Grote bek en grote buik' toneelrevu door Coen Flink en Jules Croiset. Groote Schouw burg 20.15 uur: „De wijze kater" van Herman Heijer- mans door Stadstoneel Rotter dam. Hofplein Theater 20.15 uur: „De getatoueerde roos" van Tennessee Willi ams. TERNEUZEN Luxor 20.00 uur: Alicia IS j Museum Expositie van fossielen en mineralen uit par ticuliere collecties door de stichting GEA (t.m. 26 jan.) Open di. t.m. zat. van 14.00 17.00 uur. Artikof, Schoolweg Expo sitie houtsnijwerken van Leo van Witsen uit Groede (t.m. 31 jan.) VLISSINGEN Alhamhra 19.00 en 21.30 uur: The Family 18 j. Galerie Troutzaerte, Singel 45 Ex-positie beeldhouw werk in brons van Pearl Perl- muter (t.m. 20 jan.) Open di. t.m. zat. van 9.00-18.00 uur, op IJZENDIJKE Streekmuseum Expositie over de oorlogshandelingen in en rond West-Zeeuwsch- Vlaanderen (t.m. 19 jan.) ZUIDDORPE Parochiehuis 20.30 uur: Nieuwjaarsbal met orkest combo De Krijger, georg. door de Jeugdraad Zuiddorpe. Café Centraal 14.30 uur: Schie ting. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 20f00 uur: Balletten. Kon. Ned. Schouwburg 20.00 uur: De ploeg en de sterren, van Sean O'Casey door N.T.Ge-nt. Fak- keltheater 20.30 uur: „Wit- tezwartepietepoppen" van Joe Orton. Meirtheater 20.30 uur: „Spring uit het raam schat, we gaan trouwen" van Dimitri Frenkel Frank. Agus- tijner Theater „De lieve leugenaar" van Jerome Kit ty. GENT Schouwburg 20.00 uur: „Help mij, help mij uit de nood of de jager schiet mij dood" van Neil Simon door N.T.G. BERGEN OP ZOOM Luxor, 14.00 uur: Ta-rzan in New York, 14 jr. 16.30 en 20.00 uur: Cleopatra Jones 18 jr. Roxy, 14.00 uur: De drie musketiers a.l. 16.00, 18.45 est 21.15 uur: Emmanuelle 18 j. Exposities: Zie onder zater- GOES Grand - 14.30 uur: Pippi zet de boel op stelten a.l. 19.00 en 21.15 uur: Alicia 18 j. Lunchcafé Stadhuis 12.00 uur: BSC-Koffieconcert door het Nederlands Harptrio. Expositie Zie onder zater dag. GRAAUW P. de Calnwé 15.00 uur: Schieting. HENGSTDIJK P. van Dijk, 14.30 uur: Schieting op twee wippen. HULST Bioscoopgebouw, 15.00 uur: Guns of the magnificent seven 14 j. 17.00 - 19.00 en 21.00 uur. Emmanuelle 18 j. KOEWACHT A. de Kind, 15.00 uur; Schieting. MIDDELBURG City, 14.30 uur: Taraan's grootste gevecht 14 j. 20.00 uur: Meisjes met geopende lippen 18 j. NIEUW -NAMEN Expositie -Zie onder zater dag. OOSTBURG Ledel Theater- 14.00 uur: Robin Hood en de piraten a.l. 16.30 en 20.00 uur: Help, de dokter verzuipt a.l. ROTTERDAM De Doelen (grote zaai) - 14.30 uur: Rotterdams Pthilhar- moniseh Orkest o.Lv. André Pre vin. Soliste Alicia de Lar- roche, piano 20.15 uur: The Academy of St. Martin-in-the- Fields. Schouwburg, 20.15 uur: Suiker" van Hugo Claus door het zuidelijk Toneel Globe. Groote Schouwburg, 20.15 uur: "De wijze kater" van Hei-man Heijermans door Stads toneel Rotterdam. Piccolo Theater, 13.00 en 15.15 uur: "Wiedus, wie maakt hier mu ziek?" door het Kindertheater Wiedus. TERHOLE Café de Kroon, 19.30 uur: Prijskaarting. TERNEUZEN Luxor, 14.00 uur: De vrolij ke piraten van schateiland a.i. 16.30 en 20.00 uur: Alicia 18 j- Exposities, Zie onder zater dag. VLISSINGEN Alhambra, 15.00 uur: Ce vrolijke piraten van schatei land a.l. 19.00 en 21.30 uur: The Family 18 j. WESTDORPE Expositie, Zie onder Bater dag. IJZENDIJKE Expositie Zie onder zater dag. ANTWERPEN kon. Vlaamse Opera, 14.30 uur: „La Boheme" van Puccini. 20.00 uur: "De brave soldaat Schweijk". Kon. Ned. Schouw burg, 15.00 en 20.00 uur: "De ploeg en de sterren" van Sean O'Casey door N.T. Gent. Fak keltheater, 20.30 uur: „Witte- zwartepietepoppen" van Joe Orton. Meirtheater, 20.30 uur: "Spring uit het raam schat, we gaan trouwen" van Dimitri Frenkel Frank. Augustijner Theater, „De lieve leugenaar" van Jerome Kitty. Handels beurs, 14.30 uur: Vierde Inter nationale Volksdansfestival. GENT Kon. Opera, 14.30 uur: „Lui- sa Miller" van G. Verdi. 20.00 uur. „Die Zirkusprinzessin' van I. Kalman. Schouwburg, 15.00 uur: „Help mij, help mij uit de nood of de jager schiet mij dood" van Neil Simon door N.T.G.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 5