TONEEL IN DRIE BEDRIJVEN Jn Zeeland zit je in de politiek" BOERTIEN NAAR ZEELAND ALS INTERNATIONALIST WACHTEN OP DE UITVERKOOP v.o.w. JONGEMAN STAL AUTO VOL ROOKWAREN FILMS IN ZEELAND stad streek Dl(. C. BOERTIENBI] INSTALLATIE: Buien Bijeenkomst NMNH Weekenddienst Stemredacfie ZATERDAG 18 JANUARI 1975 ckeslcUaan 30, tel. 437j loek, Philippine en n Dokter Van Spoorstraat 44 te tel. 01157-1444. tuist Dokter W. Glacisweg 50, tel. 2060. Uoetinge, Wemeldinge pelle-BiezeHnge en dijke Dokter Enti Kloetinge, tel. OllOO-i b.g.g. 01192-438. Klonsterzande Dokten Buwalda, Cloosterstra» te Kloosterzande, tel. ni 1277. Tot maandag: 8.00 uur. H. Deltos, tel. 12637 {Van een onzer verslaggevers) 7HIDDELBURG - Gedepu teerde A. Kaland heeft giste ren (ie benoeming van dr. C. •tien als nieuwe comniissa- der koningin In Zeeland Ketst als een hedendaags jelstuk in drie bedrijven. Eet eerste bedrijf had zich ^—gens de heer Kaland afge meld :n de Zeeuwse Staten- zaal met als hoofdrolspelers de Middelburg Dokter J, M fcjetievoorzitter en in een bij- Seisdam 22, rol de minister van Binnen- 1430o (zaterdag) en 4, Bouaanseka] (zondag). aanvragen voor 10.00 Spreekuren zaterdag en dag voor dringende van 12.30 - 13.00 en 17.30 - 18.00 uur. Reimerswaal Dokter Beij te Hansweert 01130-1344 voor de Hansweert, Kruiningen Yerseke. Dokter J. j. te Rilland-Bath, tel. m 343 voor de dorpen 'r'j bendijke en Rilland-Bal 5as van Gent e o. Don^— du Puy, Stationsstraat |S Sas van Gent, tel. 1777. rerneuzen Dokter p ten en dokter H. baan. Anna Bijnsstraa' tel. 01150-2324 |Vlissingen Dokter A Dijk, tel. 3459 (tot zat 24.00 uur) en dokter J mer, tel. 3619 (van za| 24.00 uur tot zondag uur). Visites aanvragen 10.00 uur. Spreekuren i dag en zondag voor drii de gevallen van 12., 13.00 en van 17.30 uur. Wolphaartsdljk. 'S-h. Ail kerke en Heinkenszanj Dokter D. van Driel te Arendskerke, tel 01 1202. Zaamslag Dokter W. je, Plein 42 te Zaamslag' 01153-1244, landse zaken. Het publieik bad echter wel door volgens de heer Kaland, dat er toen in feite geoefend werd door figu ranten, want publieke belang stelling was er toen niet. Het tweede bedrijf had zich afgespeeld achter gesloten deuren. Dit bedrijf was lang en eentonig geweest. Een dag voor de uitvoering viel de hoofdrolspeler uit en toen moest er weer worden geoe fend met een nieuwe kandi daat-hoofdrolspeler. Na het tweede bedrijf was de span ning voelbaar geweest. Na een lange pauze ging het doek open: op het toneel zat slechts één man: dr. C. Boertien al dus de heer Kaland. De slot-akte was in Zeeland in première gegaan. Er was weinig applaus gevallen, wel kritiek, zo stelde de heer Ka- land vast. Maar, zo- voegde hij eraan toe: „Zo gaat dat met hedendaags toneel en tot kriti- opgevoeda sche staatsburgers mensen". In ernst liet hij erop volgen, dat Zeeland nu wel ondervom den heeft dat de weg van democratisering en medezeg genschap een zeer lange weg is. „Het onderwerp leent zich beter voor fraaie volzinnen dan voor toepassing in prak tijk, zelfs door regeerders die het onderwerp vóór in de mond hebben", aldus de heer Kaland. (Van een onzer verslaggevers) tandartsen O.-Z.-Vlaanderen Ta: P. van Mieghem, Scheldt de 58 te Terneuzen, 01150-2685. Spreekuren terdag van 10.00 - 10.3:f 01150-2685. Spreekuren terdag van 10.00 - 103j] van 18.00 - 18.30 uur. dag van 12.00 - 12.30 uur VV.-Z.-Vlaanderen T&riM N. Janssen te Aarde::® tel. 01177-1380. Spree® zaterdag en zondag I 12.00 - 12.30 uur. Walcheren Tandarts Reddingius, Badhui: 17 te Vlissingen, tel. 011 2481. Spreekuren zali en zondag van 11.00 uur. Valcheren Tandarts Reddingius, Badhui: 17 te Vlissingen, tel. (III 2481. Spreekuren zate; en zondag van 11.00 - uur. 7 - en N.-Beveland Ti arts P. Frantzen, Kasta straat 307 te Goes. 01100-6364. Spreekuren terdag en zondag van 10.00 uur. dierenartsen N.- en Z.-Beveland Dii arts G, Boneschanscher Kruiningen, tel. 011 1233. O.-Z.-Vlaanderen Diei arts C. Cysouw, Stat' straat 10, te Axel, ij 01155-1488 en dierenarts de Nijs, Wilhelminalas» te Hulst, tel. 01140-3004, tablieren en deel N.-l land Dierenarts J. Ho zer te Middelburg, 01180-13118. Consult na telefonische afspraak. M'-Z.-Vlaanderen Dii arts K. v. d. Vijver Hoofdplaat, tel. 01174-424. APOTHEKEN Goes Goese apotheek, 7104. Middelburg Apotheek d. Boogert, Vrijlondstn 79, tel. 27471. Terneuzen Apotheek Kl« sen. Winkelcentrum polder, tel. 01150-2090. dag geopend van 11.3 12.30 en van 17.30 - uur. Verder uitsluitend spoedgevallen en recepten-J lissingen Apotheek Lastdrager, C. van F" straat te Souburg, 01183-1593, WIJKVERPLEGING Vardenburg, Cadzand, burg en Sluis Zr. sen te Zuddza/nde, tel. O!'1 2367. 'ervliet, Breskens, Gr( Hoofdplaat, Schoondijke IJzendijke Zr. Snel. venstraat 16 te Biervliet, 01152-216. loes Zr. C. v. d Kooij, 5383. loek, Philippine en SI Zr. Bouwens Langesi 88a te Hoek. tel. Oll*| 1771. luist en Hontenisse Verver, tel. 01148-1257. is van Gent Zr. Waes, Schulpenpad 43, 01158-1548. beg OU* 1567. iVemeldinge, Kapelle-Bieze^ ge, Kloetinge, 's-H. AbW? ke, 's-Gravenpolder, kenskerke en Baarland Zr. P. de Munck, Pr. trixweg 58 te Wemel»» tel. 01192-213. Terneuzen Zr. L. Claeyssd» J. van Lenmepstraat 85, P 2706, b.g.g. 01158- 1781. i'erseke, Kruiningen, B"! weert en Schore Zr* Don te Yerseke, tel. 8" 2324. Saamslag, Axel, Zuid<W* Overslag en Koewacht Zr. K. Geleynse, straat 2 te Axel, tel. OU" 1885. DDELBURG Bij zijn itallatie als commissaris van de koningin in Zeeland heeft dr. C. Boertien giste ren uitvoerig antwoord ge geven op de vraag, die hem verschillende keren is ge steld in verhand met zijn komst naar Zeeland, name lijk: „Je gaat de politiek uit. Waarom eigenlijk"? Dr. Boertien zei deze vraag niet goed te begrijpen, want vol gens hem zit je in Zeeland Idenin de politie.k „In Zeeland zit .ie middenin de vraag wat je doet met je overigens goede theorieën over grens aan economische >i op een moment dat de loosheid groter wordt. In tland zit je middenin de ^itiek als je je afvraagt wat j« moet met de veiligheid van de Zeeuwen, de Zeeuwse mens tegenover het milieu. In Zèelaa-: zit je middenin de pditiek, ook de internationale litiek, als het gaat over de comst voor dc landbouw en dl visserij, maar evenzeer als het gaat om een energiebeleid regionaal beleid", aldus irtien. voren had hij in verband ^■deze vraag opgemerkt dat over Zeeland bijna een kabi net is gevallen. Als men tot de conclusie komt dat in Zeeland geen politiek gemaakt wordt, moet volgens hem de definitie van het woord Dolitiek worden herzien. Dr. Boertien ging nog in op zon: «treek iruitzichten voor zondag maandag, opgesteld door KNMI op vrijdag om 18 uur: plaatselijk buien, ook op klaringen en minder zacht, Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor zondag: aantal uren zon: 0 tot 4. min. tenip: om- «treeks graden, max. temp: eks 8 graden, kans op B droge periode van min- >ns 12 uur: 70 procent, kans een geheel droog etmaal: torocent. jVoor maandag: aantal uren 0 tot 4. min. temp: om- 'ks 3 graden, m-ax. temp. Upstreeks 7 graden, kans op een droge periode van min- «tens 12 uur: 90 procent, kans op een geheel droog etmaal 66 procent. v alerstanden onstanz 319 plus 1, Rhein- felden 235 min 3, Plittersdorf 469 plus 3, Maxau 458 min 6, Mpchingen 170 onveranderd, Mannheim 304 min 6, Stein bach 196 min 8, Mainz 3411 min 8, Bingen 202 min 3, Kaub 255 min 10, Trier 332 min 7, Koblenz 283 min 11 Keulen 278 min 14, Ruhrort 464 min 12, Lobith 1112 min 19, Pannerdense Kop 1077 min 19. Nijmegen 913 min 19, IJs- kop 961 min 17, Eefde IJs- *1 530 min 18, Deventer 405 tein 15, Katerveer-Spoolder- sluis 112 min 10, Monsin 5390 h 14, Borgharen 4025 plus Belfeld 1203 min 4, Grave heden de sKisi 525 min 9. Morgen, zondag 19 jan. Bergen op Zoom 7.38 en 19.59 Hansweert 6.51 en 19.22 Terneuzen 6.1P en 18.52 Vlissingen 5.50 en 18.19 Wemeldinge 7.29 en 19.50 Maandag 20 jan. gergen op Zoom 8.15 en 20.41 insweert 7.33 en 20.08 rneuzen 7.04 en 19.40 Vlissingen 6.35 er 19.08 Wemeldinge 8.06 en 20.32 Hulpcommissaris A. Kaland overhandigt de voorzittershamer aan zijn definitieve op volger, dr. C. Boertien. de profielschets, die de frac tievoorzitters in de Zeeuwse staten vorig jaar in verband met de benoeming van de op volger van mr. Van Aartsen hebben samengesteld. Over de eisen, die daarbij werden ge steld, zei dr. Boertien: „Als je het allemaal optelt is het niet één schaap met vijf poten, maar een hele kudde met waarschijnlijk zes poten". Hij vond het prettig dat alle fractievoorzitters het erover eens waren dat de nieuwe commissaris internationale er varing moest hebben. Dat heeft dr. Boertien. Hij vond dat aspect wel belangrijk, ge zien de internationale proble men. waarmee men in Zeeland heeft te maken of te maken krijgt. Dr. Boertien wees in dit verband op de ontwikke ling van de havens van West europa en op de Europese ver voersproblemen, twee zaken waarmee hij zich vroeger heeft beziggehouden. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG „Slechts het formele recht, maar niet de werkelijkheid dekt de stel ling, dat de commissaris der koningin in tegenstelling tot de burgemeester een twee slachtige positie heeft. Men kan in de Praktijk moeilijk stellen, dat een commissaris der ko ningin naast provinciaal be stuurder ten aanzien van een aantal taken op een geheel andere wijze functioneert, nl. als rijks-orgaan". Met deze woorden drukte gedeputeerde A. Kaland giste ren tijdens de installatie van di". C. Boertien als nieuwe commissaris der koningin in Zeeland uit, welke ambts-op- vatting en ambtsuitoefening van de heer Boertien verwacht worden. In zijn toespraak schetste de heer Kaland uitvoeriger hoe het ambt van commissaris der koningin zich historisch ont wikkeld heeft. Was de com missaris aanvankelijk alleen uitvoerder van de bevelen van de Kroon, gaandeweg werd hij meer en meer een provinciaal bestuurder. Maar volgens de huidige wetgeving heeft de commissaris nog een aantal ta ken, waarbij hij meer als func tionaris van de rijksoverheid meedraait en waarbij de gede puteerden buiten spel staan. Maar men kon zich volgens de heer Kaland toch afvragen of er in deze tijd nog voldoende motivering aanwezig was om deze specifieke taken van de commissaris niet in te brengen in een collegiaal bestuur. Gaandeweg het betoog van de heer Kaland werd duide lijk, dat hij van de nieuwe commissaris een opstelling en houding verwachtte van een totale provinciale bestuurder en van volledige collegialiteit. De heer Kaland zei het min der wenselijk te vinden, dat in ons stelsel van spreiding van macht in één persoon de functie van rijks-orgaan en provinciaal orgaan verenigd is. De heer Boertien antwoord de hier later op, dat hij als een „internationalist" naar Zeeland was gekomen en een andere invalshoek had. Ander zijds citeerde hij met instem ming de huidige minister van Binnenlandse Zaken, die het een groot goed vond dat zowel commissarissen als burgemees ters in bestuurlijk opzicht de gelijken zijn van ministers. Naar de toekomst kijkend zei de heer Kaland dat er proble men lagen voornamelijk ook in relatie met de rijksover heid. Hij noemde de ruimtelij ke ordening, de zeehaven-in' dustrie ontwikkeling en infra structuurvoorzieningen „Als het klikt in en met de Zeeuw se samenleving, gaat u hier een goede tijd tegemoet", be sloot de heer Kaland tot de heer Boertien en zijn gezin. Namens de Staten sprak de heer C. Verdonk een wel komstwoord. Hij haakte o.m. aan bij het feit, dat de heer Boertien minister van Ontwik kelingssamenwerking geweest is. Zeeland was een gewest geweest, waar veel te ontwik kelen viel, zei de heer Ver- donk. Zeeland was echter geen onder-ontwikkeld gebied, zo dat de directe ervaring van de heer Boertien op dit terrein in geringe mate van pas zou ko men. Wel veel profijt kon hij trekken van zijn internationa le ervaring aldus de heer Ver donk. Wat die vervoersproblemen betreft merkte liij op dat elk land tot nu toe een haast ster vormig wegennet heeft, met erg dikke wegennetten in het centrum en steeds dunner wordende wegennetten naar de grenzen toe. In Europees verband gezien volgens dr. Boertien een onhandige zaak en volgens hem gaat het in de toekomst de richting uit van een Europees vervoersnet. „Daarbij zal Zeeland zonder enige twijfel een belangrijke rol spelen", voorspelde de kersverse Zeeuwse commissa ris der koningin. (Van een onzer verslaggevers) BERJLAGE (B) De heer H. van Hoessen uit Berlage bij Dendermonde weet sinds gis teren wat het kan betekenen om je auto even onbeheerd achter te laten, met de sleutels nog aan het stuur. Om ongeveer 1 uur gister middag had hij zijn auto, waarin voor bijna 15.000 gul den aan sigaretten en tabak lag geparkeerd in de straat, waar hij woont, toen een jon geman uit een andere auto met Nederlands nummerbord stapte, zich achter het stuur van de wagen van H. zette en ermee verdween. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het de partement Zeeland van de Ne derlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel houdt op donderdag 30 januari een lunchbijeenkomst in Oostburg. De bijeenkomst vindt plaats in de Eenhoorn en begint om 12.00 uur. Spreker is de heer G. Gallandat Huët, secretaris van de Nederlandsche Maat schappij voor Nijverheid en Handel te Haarlem, over het onderwerp: Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel, Geschiedenis, Plaats en Werkzaamheden in de Huidige Tijd. TERNEUZEN Een mens doet voor een koopje wel eens gekke dingen. In Ter neuzen zag een tweetal jon geren er deze week zelfs niet tegen op om 'n hele nacht de wacht te houden vdor een winkel in elektrische appara ten, die televisies in de uit verkoop voor anderhalve cent aanbood. Donderdagavond namen Jean- Pierre van Westen uit Zelzate en Paul van Vooren uit Westdor.pe hun strategi sche positie in voor de radio- en tefevisiehandei Eksaikt in de Dijkstraat te Terneuzen. In de etalage televisies voor anderhalve cent, vijf cent en •wijf gulden. Met een bak koffie en een slaapzak was het best uit te houden, on danks de regenachtige nacht. „Als de deur opengaat, val ik zo naar binnen", was het opgewekt commentaar van Jean-Pierre. De motivatie voor de lange frisse nacht wake voor de etalage werd door Paul onder woorden ge bracht: „We kopen ze voor vijf cent en verkopen ze voor tweehonderd piek". De twee ondernemende jongelui hielden vol, togen 's morgens inderdaad met een televisie naar buis. Dezer dagen was in de krant te lezen dat de nota's van Rijkswaterstaat m.b.t. de vaste oeververbinding Wes- terschelde ter inzaige liggen op de diverse gemeentese cretarieën en tevens dat in stemming, bezwaren of wen sen keobaar konden worden .gemaakt aan de Raad voor de Waterstaat, Koninigskade 4 den Haag. Verder worden dan nog hoorzittingen gehou den enz. Hoewel mogelijk bedoeld voor de lagere over- heidsbestuurders en betrok ken landbouwers e.d., toch een mogelijkheid voor de be trokken „gewone burger" om zijn stem eens te laten ho ren Wij Zeeuwen protesteren of reageren niet zo bijster vlug. In het algemeen accep teren we minder aangename maatregelen of besluiten met wat wrevel en mopperen we alleen wat achteraf. Bij de opheffing van de veerdienst Hoedekemskerke - Terneuzen hebben we op een dergelijke wijze gereageerd toen we nadien de nadelen aan den lijve gingen ondervinden. De briefschrijver is van middel bare leeftijd en dit is zijn eerste protestgeluid dat hij aan het papier toevertrouwt; lees: wellicht vergeefse wre- velgeluid dat hij laat ho ren. Al jaren speelt het !dee van een vaste oeververbin ding Westerschelde en het zal m.i. ook nog vele jaren duren voor e.e.a. gerealiseerd zal zijn. In overig Nederland zal men wellicht menen dat wij, Zeeuwsch-Vlamingen, zeer enthousiast deze plannen steunen. Men zal het, zacht gezegd, vreemd vinden dat ik hier neerschrijf: Het zal ons een zorg zijn of deze plannen over 16, 15 of 20 jaar worden gerealiseerd. Im mers de bestaande plannen spreken nog alleen van een verbinding nabij Kruiningen- Perkpolder, dus een geïso leerd gebied werkelijk ont sloten? Ik neem de vrijheid om dit te betwijfelen. Waren de plannen gericht op de ui terste westzijde van het ge bied, dan zou ik deze even min toejuichen, dioch een dergelijk plan zou ik toch nog 'beter kunnen accepteren dan het bestaande. Waarom nu te pleiten voor een cen trale verbinding? Het bestuurlijk, admini stratief, industrieel en onder wijscentrum enz. van de te genwoordige provincie en van een eventueel toekom stig gewest of regio van ge westen is en blijft m.i het gebied Middelburg-Vlissin- gen-Sloeigebied-Goes. Een snelle en goede verbinding vanuit alle hoeken van het geïsoleerde gebied dient m.i. op dat centrumgebied te zijn gericht om tot een goede en echte ontsluiting te komen. Busverbindingen vanuit SJuis, Oostburig, Sas van Gent, Hulst enz. met dat centrumgebied zou tot de reëele mogelijkheden beho ren. Woon- en werkverkeer Zeeu wsch-Vlaanderen-W al- cberen-Bev-eland, zou daar mee een normale zaak kun nen zijn. Kan dit alles gerealiseerd worden via een oeververbin ding nabij Kruiningen? Deze oostelijke verbinding is ge heel gericht op Brabant-Hol land. Zitten we daarom te springen? Het grootste deel van het vracht- handelsver- Keer kiest voor deze weg de prima (bovendien vrije) rou te via één der tunnels nabij Antwerpen. Ook de privé- pensoon die naar Brabant- Holland gaat zal die vrije en niet Langduriger route voor een groot deel blijven vol gen, deels om de tolgelden te besparen. Wellicht ligt er binnen afzienbare tijd op Bel gisch gebied nabij de Neder landse grens nog een derde tunnel zodat de geplande oe ververbinding de vierde zal zijn op betrekkelijk korte af stand van elkaar verwijderd, doch alle vanuit Zeeuwsch- Vlaams oogpunt bekeken gericht op Brabant-Holland of het achterland. Daarom nog eens: de ge plande verbinding aan de oostzijde zal het leef- en vervoersklimaat van het grootste deel der Zeeuwsch- Vlamingen weinig of niets kunnen veranderen en de ontsluiting van het gebied niet bewerkstelligen, zoals juist wordt gepropageerd. Een werkelijke ontsluiting kan alleen gerealiseerd wor den met een centrale verbin ding. Deze zou ook de snell- kortere dammen-bruggen- route met de randstad die voor de Zeeuwsch-Vlaming eindigt nabij Goes binnen het bereik brengen. Een paar jaar geleden hoorden we vanwege het provinciale bestuur en ande re overheidslichamen nog -wel eens het geluid m.b.t. de wenselijkheid van een cen trale verbinding. Al deze stemmen zijn echter ver stomd door mededelingen van ministers die aantoonden dat „de mogelijkheid alleen nabij Perkpolder was onder zocht" dat „een onderzoek op andere plaatsen nog jaren in beslag zou nemen" en dat „realisatie op een andere plaaits veel hogere kosten zou vergen". Zitten we dan te springen om de geplande verbinding? Neen. Liever nog vele jaren „gespaard" en „gewacht" dan een surro gaat-verbinding te realiseren op korte termijn. Onze kin deren en volgende generaties zullen ons er dankbaar voor zijn. Aangevoerd zal worden; „gedeeltelijk zijn al aanslui tende wegen geprojecteerd of aangelegd" of „aansluitende wegen in het centrumgebied kost landbouwgronden of na tuurgebied" of „technisch is hef onbekend of het in het centrum haalbaar is" e.d. Wat het laatste punt betreft zegt „men" te verwachten dat een brug-tunmel-plan op praktisch alle plaatsen reali- seerbaiar is, doch dat de kos ten op de meeste plaatsen hoger zullen liggen dan daar waar ze nu is gepland. Mijns inziens weegt dit allemaal niet op tegen de voordelen die een centrale verbinding voor geheel Zeeuwsch-Vlaan deren biedt. Uit financieel oogpunt bekeken zouden er wellicht ook nog voordelen aar verbonden kunnen zijn. De zeer kostbare veerponten die met de bestaande plan nen bij Vlissingen in de vaart zullen moeten blijven zouden wellicht vervangen kunnen worden door kleine snelle voetgangers-fietsers ponten te Kruiningen en Vlissingen. Terugkomend op mijn uit gangspunt. Wij Zeeuwen protesteren niet 20 vlug. We leven thans in een tijd van inspraak en medezeggen schap. We lezen van referen dums m.b.t. dit en dat onder werp. Zou het voor de over heid niet een prettige ge dachte zijn te weten wat de bevolking van zijn plannen vindt? Een soort advies-refe rendum van alle Zeeuwsch- Viamiingen, Bevelanders en inwoners van Walcheren m.b.t. dit onderwerp zou mo gelijk voor de overheid een verrassende uitslag opleve ren. Nogmaals: in België schrijft men langs de weg; „Denk aan onze kinderen"» Ik meen dat deze gedachten- gang op dit onderwerp van toepassing is. Onze generatie zingt het wel uit met de tolveren of de verbindingen via België. Laat onze volgen de generaties echter profite ren van een goeddoordacht en weloverwogen plan waar door Zeeuwsoh-Vlaanderen echt ontsloten wordt en zich een deel van Zeeland én Ne derland voelt. Dat die vaste oeververbin ding dan tevens rrog een vrije verbinding zal moeten zijn zullen we rau in het midden laten. Laten we dit over aan onze volgende ge neratie. Het is nu onze zaak te pleiten voor een goede centrale verbinding opdat van een werkelijke ontsliü ting kan worden gespro ken. A. VERMAIRE, TERNEUZEN Voor redactionele aangele genheden kunt u vandaag en morgen terecht bij de heren G. van Berkel, tel. 01102- 2320 (voor Midden-Zeeland) en II. Postma, tel. 01140-4159 (voor Zeeuwsch-Vlaande ren). Eindredactie Rein van der Helm HULST De KONING VAN ENGE LAND Vrijdag en maan dag om 20 uur, zondag om 17, 19 en 21 uur, Emmanuel- la, de veel besproken film van Silvia Kristel- Toegang 18 jaar. Zondag om 15 uur, Guns of the magnificent Se ven, met George Kennedy en Jam-is Whitemore in een film vol 'spanning, avontuur en humor. Enig in zijn soort. Toegang 14 jaar. TERNEUZEN LUXOR THEATER. Vanaf vrijdag tot en met dinsdag, elke avond om 20 uur en zondag ook om 1:6.30 uur, voor de tweede week Alicia, met Willeke van Ammelrooy en Hugo Itsers. De film die in Oost- buf verscheidene weken liep. Toegang 18 iac.r. Zater dag en zondag, telkens om 14 uur, 4- :„.:ds gespro ken tekenfilm in kleur, De vrolijke piraten van het Schateiland. Kostelijke avon turen waarvan niet alleen de jongeren kunnen genieten. Toegang alle leeftijden. OOSTBURG LEDELTHEATER. Van vrijdag tot en met dinsdag elke avond om acht uur en zondag om 16.30 uur, de vro lijke Nederlandse film, naar de roman van Toon Kor- tooms, Help de dokter ver zuipt. Kostelijke amoureuze avonturen van dokter Angelo en zijn mooie onderwijzeres- je. Toegang alle leeftijden. Zondagmiddag om twee uur, een spannende technicolor, Robin Hood en de piraten. Avontuur en spanning, maar ook kostelijke humor in de Engelse bossen. Lex Barker als Robin Hood met o.a. Jacky Lene. Toegang alLe leeftijden. MIDDELBURG CITY-THEATER. Van don- der^i g tot en met zaterdag, elke avond om acht uur, Vuisten, bonen en ...karate. Met Dean Read, Iwao Yoshi- oka, Fernando Sancho e.a. Twee berooide kameraden zijn (ongewild) getuige van een bankoverval. Zij bieden zich aan om te zamen met een „kolonel" de bandieten op te sporen, maar vooral de dochter van de bankdirec teur. Die door de overvallers werd ontvoerd, weer te be vrijden. Later komt er een Chinese kok bij de groep en die kent iets van karate. Spanning en vechtpartijen bij de vleet. Toegang 14 jaar. Zondag tot en met dinsdag, elke avond oim acht uur Meisjes met geopende lippen, met Nadine de Rangot, Mar grit Sigel, ftena Bergen e.a. De leerlingen (jongens en meisjes) leren op een inter naat de liefde te beoefenen. Toegang 18 jaar. VLISSINGEN ALHAMBRA. Donderdag en vrijdag en maandag en dinsdag om 20 uur, zaterdag en zondag om 19 en 21.30 ui The family. De Neder landse film waarvoor Lode- wijk c'e Boer de regie en het scenario verzorgde Met Hulb Broos Cees Linnebank, Mar- tine Crefcoeur, Pieter Lutz e.a. Het trieste verhaal van een aantal mensen aan de zelfkant van de samenleving en door hun eigen kwaad ten onder gaan. Vrijdag 'om 23 uur (nachtvoorstelling) Het herenhuis van de Reeper- baan. In de rosse buurt van Hamburg staat een huis waar niet heren door dames wor den ontvangen, maar waar enkele heren een bepaald soort dames terwille zijn. Toegang 18 jaar. Zondag om 15 uur De vrolijke piraten van het schateiland. (Zie Terneuzen). Toegang alle leeftijden. GOES GRAND THEATER. Don derdag. vrijdag, maandag en din-dag, elke avond om 20 uur, zaterdag en zondag om 19 en 21.15 uur, de Neder landse film „Alicia", met Wil leke van Ammelrooy en Hu- go Metsers. (Zie Oostburg). Toegang 18 jaar. Vrijdag om 23 uur (nachtvoorstelling) Aan de deur wordt niet ver kracht. Een sexfilm van En gelse makelij, hetgeen de kans niet uitsluit dat er nog een spoor van redelijk goede smaak in terug te vinden is. Toegang 18 jaar. Zondagmid- dagom 14.30 uur, de Neder lands gesproken film Pippi zet de boel op stelten. Jong en oud kunnen genieten van d» dolle en scannende avon turen van Pippd en haar vriendjes. Toegang alle leef tijden.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 3