toneel middei I A. Pollet „Lezer van het jaar Horeca Hulst contra Malpertuus OPRUIMING TWEEDE PRIJS MEVROUW W.'JANSE DERDE PRIJS MARIAN v. d. HEMEL DU. C. BOERT Th. Verstraeten beëindigt voorziüer- schap Sint-Jan PLANNEN VAN AXEL: Noordpolder straks wellicht woongebied stad streék 1nul Buien WEDGWOOD De Vos Eggermont B.V. GESPREKSVOORW AARDEN AFGEWEZEN IJzendijke Westdorpe LEUK VERRAST itan Smalst &.u. 'rPeJizische NjWfzijlen ZATERDAG 18 JANUARI 1975 ZATERDAG 18 JANUARI 1975 medische diensten HUISARTSEN ckeslctlaan 30, tel. 431; I Hoek, Philippine en J Dokter Van 1 Spoorstraat 44 te si tel. 01157-1444. Hulst Dokter W. Glacisweg 50, tel. 2O60| Kloetinge, We melding? peile-Biezelinge en j| dijke Dokter Era Kloetinge, tel. 01100.1 b.g.g. 01192-438. Kloosterzande Dol Buwalda, Cloosterstrj te Kloosterzande, tel 1277. Tot maanda® 11,00 uur. Middelburg Dokter Hayze, Seisdam jj' 14305 (zaterdag) en H. Dellos, Rouaansel tel. 12637 (zondag) aanvragen voor lO.Ot Spreekuren zaterdag dag voor dringende van 12.30 - 13.00 e; 17.30 - 18.00 uur. Reimerswaal Dokter Beij te Hansweert 01130-1344 voor de Hansweert, Kruinin® Yerseke. Dokter J, j te Rilland-Bath, tel, 343 voor de dorpen bendijike en Rilland-Bs Sas van Gent e o. Doi du Puy. Stationsstraai Sas van Gent, tel. 1771, Terneuzen Dokter p ten en dokter H, i baan. Anna Bij-nsstra;] tel. 01150-2324. Vlissingen Dokter Dijik, tel. 3459 (tot M 24.00 uuren dokter 1 mer. tel. 3619 (van a 24.00 uur tot zondag uur). Visites aanvrager 10.00 uur. Spreekuren dag en zondag voor ij de gevallen van 12 13.00 en van 17.30 uur. Wolphaarlsdijk, 'S-H. k kerke en Heinkei Dokter D. van Driel tf| ArendSkerike, tel. 1202. Zaamslag Dokt er W. F je, Plein 42 te Zaaraslas 01153-1244. TANDARTSEN O.-Z.-Vlaanderen Tï P. van Mieghem, Schel de 58 te Terneuzen 01150-2685. Spreekuret terdag van 10.00 - 10,! 01150-2685. Spreekuren terdag van 10.00 - 101 van 18,00 - 18.30 uur, dag van 12.00 - 12.30 uur, W.-Z.-Vlaanderen Tai N. Janssen te Aarde; tel. 01177-1380. Sprei zaterdag en z 12.00 - 12.30 uur. Walcheren Tandarti Reddingius, Badhuis 17 te Vlissingen, tel, 2481. Spreekuren zat en zondag van 11.00 uur. YVan een onzer verslaggevers) 'MIDDELBURG Gedepu teerde A. Kaland heeft ren de benoeming van dr. L. Boertien als nieuwe commissa- riT der koningin in Zeeland •eschetst als een hedendaags toneelstuk in drie bedrijven. Het eerste bedrijf had zich •Olgens de heer Kaland afge speeld in de Zeeuwse Staten zaal met als hoofdrolspelers de fractievoorzitter en in een bij rol de minister van Binnen- Valclieren Tandart! Reddingius, Badhuii 17 te Vlissingen, tel 2481, Spreekuren zal en zondag van 11.00 uur. en N.-Beveland arts P. Frantzen, Kast straat 307 te Goes, 01100-6364, Spreekurei terdag en zondag van 10.00 uur. DIERENARTSEN N.- en Z.-Beveland Di arts G. Bonescha-iisclie Kruiningen, tel, 1233. O.-Z.-Vlaanderen arts C. Cysouw, Slaf straat 10, te Axel 01155-1488 en dierenar de Nijs, Wilhelminalai te Hulst. tel. 01140-3004 Valcheren en deel N. land Dierenarts J. zer te Middelburg, 01180-13118. Consult na telefonische afspraak W.-Z.-Vlaanderen Dit arts K. v. d. Vijvet Hoofdplaat, tel. 01174-' (Van een onzer verslaggevers) TtMinT>F,LBURG Bij zijn „jtallatie als commissaris van de koningin in Zeeland heeft dr. C. Boertien giste ren uitvoerig antwoord ge geven op de vraag, die hem verschillende keren is ge steld in verband met zijn komst naar Zeeland, name lijk: „Je gaat de politiek uit. Waarom eigenlijk"? Dr. Boertien zei deze vraag niet goed te begrjjpen, want vol gens hem zit je in Zeeland middenin de politie.k Zeeland zit je middenin de vraag wat je doet met je overigens goede theorieën over de grens aan economische groei op een moment dat de werkloosheid groter wordt. In Zeeland zit je middenin de politiek als je je afvraagt wat j0 moet met de veiligheid van de Zeeuwen, de Zeeuwse mens tegenover het milieu. In Zeeland zit je middenin de politiek, ook de internationale politiek, als het gaat over de fiökomst voor de landbouw en de visserij, maar evenzeer als gaat om een energiebeleid of ee: dr B< :n regionaal beleid", aldus Boertien. j^fcevoren had hij in verband met (leze vraag opgemerkt dat over Zeeland bijna een kabi net is gevallen. Als men tot de conclusie komt dat in Zeeland geen politiek gemaakt wordt, moet volgens hem de definitie van bet woord Dolitiek worden herzien. Dr. Boertien ging nog in op APOTHEKEN Goes Goese apotheek 7104. Middelburg Aipotheek d. Boogert, Vrijlands. 79, tel. 27471. Terneuzen Apotheek sen, .Winkelcentrum polder, tel. 01150-2090. dag geopend van 111 12.30 en van 17.3(1 - uur. Verder uitsluitend spoedgevallen en recept» lissingen Apotheek Lastdrager, C. van I straat 1 te Souburg, 01183-1593. Vooruitzichten voor zondag ■ÉT maandag, opgesteld door het KNMI op vrijdag om 18 uur: plaatselijk buien, ook op klaringen en minder zacht. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor zondiaig: aantal uiren zon: 0 tot 4. min. tewp: om streeks 3 graden, max. temp: omstreeks 8 graden, kans op een droge periode van min' stens 12 uur: 70 proeent. kans op) een geheel droog etmaal: 40:procent. Voor maandag: aantal uren zon: 0 tot 4. min. temp: om streeks 3 graden, max. temp.: «past reeks 7 graden, kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent, kans op een geheel droos etmaal: 60 procent. WIJKVERPLEGING Vardenburg, Cadzand, burg en Sluis Zr. Dj sen te Zuidzandje, tel, 2367. ■ervliet, Breskens, Gi Hoofdplaat, Sclioondijki IJzendijke Zr. Snel venstraat 16 te Biervliet 01152-216. ■oes Zr. C. v. d. Kooi; 5383. loek, Philippine en Slij Zr. Bouwens. Longer 88a te Hoek, tel. 1771. Hulst en Hontenisse - Verver, tel. 01148-1257. Sas van Gent Zr. Waes, Schulpenpad 01158-1548, b.g.g 1567. Wemeldlnge, Kapelle-Bii ge, Kloetinge, 's-II. Ab| ke, 's-Gravenpolder. kenskerke en Baarlip Zr. P. de Munck. Pr trixweg 58 te Weinet tel. 01192-213. Terneuzen Zr. L. C'laeyt J. van Lennepstraai 8® 2706, b.g.g. 01158 - 1781 Yerseke, Kruiningen, weert en Schore Don te Yerseke, tel 2324. Zaamslag, Axel, Zuid* Overslag en Koewart'- Zr. K. Geleynse, 0°j straat 2 te Axel, tel. 1885. waterstanden Konstanz 319 plus 1, Rhein- felden 235 min 3, Plittersdorf 409 plus 3, Maxau 458 min 6. Ploehingen 170 onveranderd, Mannheim 304 min 6, Stein bach 196 min 8, Mainz 341 min 8, Bingen 202 min 3, Ka ub 255 min 10, Trier 332 min 7, Koblenz 283 min 11 Keulen 278 min 14, Ruhrort 464 min 12, Lobith 1112 min 19, Pannerdense Kop 1077 min 19. Nijmegen 913 min 19, IJs- selkop 961 min 17, Eefde IJs- sel 530 min 18, Deventer 405 min 15, Katerveer-Spoolder- sluis 112 min 10, Monsin 5390 min 14, Borgharen 4025 plus 17. Belfeld 1203 min 4, Grave leden de sliisi 525 min 9. Morgen, zondag 19 jan. Bergen op Zoom 7.38 en 19.59 Hansweert 6.51 en 19.22 Terneuzen 6.1? en 18.52 Vlissingen 5.50 en 18.19 Wemeldinge 7.29 en 19.50 Maandag 20 jan. Bergen op Zoom 8.15 en 20 41 Hansweert 7.33 en 20.08 Terneuzen 7.04 en 19.40 Vlissingen 6.35 er 19.08 Wemeldinge 8.06 en 20.32 De lezer van het jaar: A. Pollet uit Hulst. (Van een onzer verslaggevers) SINT-JANSTEEN De heer Th. Verstraeten heeft be sloten zijn voorzitterschap van de harmonie Sint-Jan aan een jongere kracht over te ge- Als reden voor zijn afscheid ais leider van het harmoniebe- stuiur noemt hij zijn toene mende werkzaamheden in het bestuur van de bejaardenbond Bovendien stuitte het. hem de laatste tijd nogal tegen de borst, dat een gedeelte van de jeugdleden niet altijd even harü meewerkt aan vereni gingsactiviteiten als het be stuur van hen verwacht. Hij vindt, dat bijvoorbeeld bij het ophalen van oud papier teveel werk wordt overgelaten aan steeds hetzelfde groepje. Verder is hij er niet blij mee. dat het majorettenpeloton en een gedeelte van de drumband niet deel willen nemen aan de carnavalsoptocht C. van Zelza- te, wat voor de harmonie een financieel verlies betekent. De scheidende voorzitter heeft er echter goede hoop op. zo zegt hij, dat dit soort pro blemen onder de nieuwe voor zitter kunnen worden opge lost. De heer Verstraeten heeft twintig jaar lang een deel van zijn krachten aan de harmonie gegeven. Hij blijft nog wel donateur van de harmonie, maar zijn verdere activiteiten voor Sint-Jan zullen beperkt blijven tot het meewerken aan de oud-papieracties en zo af en toe wat incidentele vereni gingsactiviteiten. (ADVERTENTIE) Korte Nieuwstraat 21 HULST Tel. 3558. b.g.g. 2209 Tweede prijswinnares uit 's-Heerenhoek. Derde prijswinnares uit Philippine. Trol'eeschieting In het Hofzicht-theater wordt zater dagmiddag een schieting ge houden op het liggend spel met als inzet een trofee oe- schikba-a-r gesteld door liet ge meentebestuur van Oostüut'g, die aan de winnaar zal worden overhandigd door de wethou der van sportzaken, de heer G.A. Clacys. Deelname hieraan staat open voor leden van Hofzicht, Kunst en Genol en De Witte Molen. Verder zullen alle leden aanzitten aan een gezamenlijke maaltijd en wordt de dag afgesloten met een normale schieting. Geitjes Ook in Westdorpe is de natuur lichtelijk van slag. Een dezer dagen werden er al twee jon-ge geitjes geba ren. Een zeer vroege bevalling voor de tijd van het jaar. De diertjes verblijven in het voormalige slachthuis nabij de speelweide te Westdorpe. (Van een onzer verslaggevers) CLINGE De horeca-orga- nisatie Groot Hulst heeft de voorwaarden afgewezen, waar onder het bestuur van het Cltngse gemeenschapscentrum Malpertuus wil praten over oneerlijke concurrentie, die Malpertuus de horeca zou aan doen. De als „scheidsrechter" optredende burgemeester Molt- hoff van Hulst heeft dit tele fonisch meegedeeld aan het bestuur van Malpertuus. De weigering komt erop neer. dat de horeca niet met het bestuur van Malpertuus wil praten, wanneer daar vertegenwoordi gers van het NKV. de horeca in Clinge en de pers bij ian- wezig zijn. Het bestuur van Malpertuus wil dat dit juist wel gebeurt. Voorzitter F- Plasschaert van het Malpertuus-besluur heeft uit de weigering afge leid. dat de horeca bang is voor een openlijke confronta tie „De horeca heeft ons in deze zaak altijd beschuldigd en verdacht gemaakt. Ni: krij gen ze de gelegenheid om hun woorden in het openbaar waar te maken en nu komen ze niet", zo is zijn reactie. Vol gens de heer Plasschaert deugt er niets van de cijfers, die in het horeca-rapport zouden moeten aantonen dat Malper tuus de horeca in Clinge onre delijk veel schade berokkent. „Die cijfers zijn nergens op gebaseerd. Volgens mij durven de horeca-mensen in Clinge gewoon niet met ons te praten, omdat ze de door hun ver strekte cijfers dan niet waar kunnen maken. Ze laten zich dekken door de hogere verte genwoordigers in hun organi satie". zo zegt de heer Plas schaert. „Wij zijn door de ho reca aangevallen en nu kun nen wij ons niet verdedi gen"! Voorzitter M. Versprille van de horeca-organisatie Groot Hulst bevestigde gisteren de weigering van zijn organisatie om onder de voorwaarden van Malpertuus tot een gesprek te komen. „Wij willen er geen pers en geen vertegenwoordi gers van het NKV bij hebben., omdat we vinden, dat de kwestie best tussen de beide partijer alleen geregeld kan worden Wij willen geen on derlinge strijd. Wc willen, dat deze zaak norm-aal geregeld wordt, maar het bestuur van Malpertuus gaat steeds via de pers tegen ons in. Ik vind het gesprek niet zo belangrijk, dat het openbaar moet zijn. Bo vendien hebben we met het NKV niets te maken Op plaat selijk niveau heeft dat zich wel achter liet bestuur van Malpertuus opgesteld, maar op hoger niveau staat deze vak bond aohter ons. Want ze we ten drommels goed, dat de werknemers in de horeca-sec- tor het eerst de straat op moe ten, wanneer het in de horeca slecht gaat". De heer Plasschaert vindt het ondertussen een merk waardige gamg van zaken, dat de carnavalsvereniging in Clinge er nog steeds niet in geslaagd is een horeca-onder- nemer te vinden, die tijdens de carnavalsviering in Malper tuus wil tappen. Voorzitter J. Bol van de car navals-vereniging bevestigde gisteren, dat men nog steeds bezig is naar belangstellenden voor de tap te zoeken, maar hij zei daarbij dat men daar toe ook nog niet het. uiterste heeft ondernomen. „De carna val staat hier nog in zijn kin derschoenen en we beschou wen het hier als een hobby om met de organisatie ervan bezig te zijn. We hebben ons daarom altijd op het standpunt gesteld, dat er zoveel mogelijik naar de horeca moet worden afgeschoven". (Van een onzer verslaggevers) HULST - 's-HEERENHOEK - PHILIPPINE De heer A. Pol Iet, Cliurcliillweg 39 in Hulst, is de „Lezer van het jaar" gewor den. Ilij was bijzonder verrast toen de heer W. Hendriks, inspec teur van de afdeling abonnementen van De Stem in Zeeland, hem daarvoor dc beloning uitreikte, namelijk het fraaie bronzen beeld van de krantelezer, vervaardigd door mevrouw Truus de Ligt-Zöllner uit Breda. Tweede in de strijd om dc titel „Lezer van het jaar" werd mevrouw W. Janse-Van 't Westeinde uit 's-Heerenlioek en derde de vijftienjarige Marian van den Hemel uit Philippine. Voor hen waren er beeldjes in terracotta. De heer Pollet had net als de twee andere prijswinnaars alle vragen goed beantwoord. Bovendien had hij zijn inzeu ding voorzien van het volgen de gedicht: Aan ieder, die het nog niet weet De Stem, die krant, is up to date Van Suske en Wiske tot Me- rijn De Stem is er voor groot en klein. „I'k vind het geweldig. Ik ben erg blij met het beeldje. Ik had niet verwacht dait ik zou winnen. Wie rekent daar nu op Was de eerste reactie van de. heer Pollet, toen hem de eerste prijs werd uitgereikt in de keuken van de Blaauwe Hoeven in Hulst, waar de heer Pollet werkt. Meteen stroom den andere medewerkers en medewerksters van De Blaau we Hoeve toe om de heer Pollet geluk te wensen en even later zijn succes passend mee te vieren. „Het beeld komt op de krantenbak te staan. Die staat dan weer vlak bij de t.v„ zodat het een plaats kirijgt bij twee nieuwsmedia", zei de heer Pollet,. Hij heeft altijd al De Stem gelezen. Bij hem thuis in Sint Jansteen werd vroeger nog het Dagblad voor Noord-Brabant en Zeeland ge lezen, de voorloper van De Stem. Toen de heer Pollet trouwde bleef hij de Stem trouw. De heer Pollet is een fer vent krante lezer, die zich vooral interesseert voor sport Als supporter van v.v- Steen gaan hem de prestaties van deze club uiteraard erg ter harte. Daarnaast ontgaat het wereldgebeuren hem niet en losjes schudt de heer Pollet uit de mouw wat president Ford van de Verenigde Staten de dag tevoren heeft gezegd. Als het over de krant gaat is de heer Pollet voorlopig niet uitgepraat „Suske en Wiake sla ik geen dag over", zegt hij „Evenmin als Merijn, Doe hem maar eens de groeten van me". De heer Pollet is een echte puzze laar. Alleen ging het hem meer om het oplossen ervan dan om het winnen van prij zen, wat hij stuurde de oplos singen maar zelden in. Nu. met de Stern-wedstrijd, had hiij het wel gedaan en gezien het resultaat zei hij er beslist geen spijt va-n te hebben. „Wat vind lk dat hardsflkke leuk. Wat een mooi beeldje. Het krijgt een ereplaatsje op ons bergmeubel", dat was de spontane reactie van mevrouw W. Janse-Van 't Westeinde uit de Burgemeester van Horsigli- straat in 's-Heerenhoek. Toen ze de twee prijs kreeg. Het had enige voeten in de aarde om mevrouw Jan-se te vinden, want zij bleek niet thuis te zijn. Uiteindelijk werd zij „opgespoord" op een adres in Heinkenszand, w-aar zij als gezinshulp werkzaam is. De .'rrassin-g voor mevrouw Jan- se was er des te groter om. „Wij lezen thuis al meer dan 35 jaar De Stem en nog altijd lees ik die graag. Vooral de sport. Ik weet alles over Piet Keizer en Willem van H-anegem. Trouwens voetbal op de t-v. sla ik ook nooit over. Ik leef altijd geweldig mee", zegt de 58-jarige me vrouw Janse. Zij vertelt ver der dat ze bijna altijd aan de prijsvragen in de Stem mee doet. „Van die voor Geven voor Leven heb ik geen enke le gemist. Ik doe altijd in hoofdzaak voor de aardigheid mee, maar als ik zoals nu wat win heb ik er dubbel plezier ln". Totaal verrast was de vijf tienjarige Marian van den He mel uit de Mosselpolder in Philippine toen zij hoorde dat zij de derde prijs had gewon nen. Marian doet graag mee aan dit soort wedstrijden. „Ik heb al zoveel meegedaan, maar nog nooit een prijs ge had", vertelt ze en daarom had ze er eigenlijk niet op gerekend ook ditmaal wat te zullen winnen. M-arian zit in de vierde klas havo van het Petrus Hondius- lyceum in Terneuzen. wat dan ook betekent dat ze twee maal per d-ag vijftien kilo meter moet fietsen. Ze kijkt wel verlangend uit naar haar volgende verjaardag want vol- fens haar zit er dan best een fijne brommer in. De krant wordt door Marian al jaren lang intensief gelezen Vooral de maandagkrant met het vele sportnieuws wondt door haar uitgeplozen. Ze interesseert zich voor sport. Over de resul taten van het Nederlands elf tal in de strijd om de wereld titel schreef ze zelfs een fraai gedicht, dat in De Stem werd geixibliceerd. Wat ze na de havo wil gaan doen weet Marian nog niet precies. Vanwege haar penne- vruchten adviseren sommige mensen haar om journaliste te worden en een schooltest heeft uitgewezen dat Marton uitste kend geschikt, zou zijn voor bibliothecaresse. Ze heeft overigens nu nog niet te we ten wat ze precies gaat doen, want na dit seizoen moet ze nog een jaar naar school. Aardenburg en Oostburg Dokter G. de Bruijckere, Brouwerijstraat 8 te Oost- burg, tel. 01170-2323. Axel Dokter Hoefman, Oranjestraat 10 te Axel, tel. 1634. Van zaterdagmorgen 8.00 uur tot zondag 24.00 uur. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen dijke Dokter H. van dei- Pas, Hoogstraat 1 te IJzen dijke, tel. 01176-1366. Borssele en Nieuwdorp De praktijk van dokter Kiviet wordt waargenomen door dokter Sterrenburg te Nieuwdorp, tol. 01196- 12327. Breskens en Groede Dokter v. d. Maas te Breskens, tel. 01172-1466. Cadzand. Retranchement, Sluis en Zuidzande Dokter Beek te Zuidzande. tel 01170-2424. Clinge. Koewacht en St.-Jan- steen Dokter H. Brabers, tel. 01140-2361. Driewegen, Hoedekenskerke, 's-IIeerenhoek en Ovezande De praktijk van de huis artsen J. Geldof, J. Kole en H. Zw-artelé wordt tot maandagochtend 8.00 uur waargenomen door dokter S. Wöstmann, Nieuwstraat 18a te Ovezande, tel. 01195- 450. Goes Dokter J. Deen, Val DE winkelprijzen in Groot Brittanniië zijn verleden jaar 19,1 procent gestegen. In de cember bereikte de index van de consumentenprijzen (janua ri 1974 is 100) het record van 116.9 (Van onze correspondent) AXEL Het gemeentebestuur van Axel overweegt ernstig de Noordpolder in de nabije toekomst in gebruik te gaan nemen als woongebied. De grond voor woningwetwoningen is namelijk „op" en het opgespoten terrein Smitsschorrc, dat een tijdlang boven aan de lijst stond om als uitbreidingsgebied gebruikt te worden, blijkt achteraf toch niet zo geschikt te zijn. De plannen voor Noordpolder verkeren nog in een beginstadium, maar van gemeentewege deelde men mee, dat er toch haast achter gezel gaat women en dat men op korte termijn de plannen wil realiseren. Zoals bekend was de uit breiding van Axel op het 30 ha grote opgespoten terrein Smitsschorre gepland. Er wa ren echter nogal wat moeilijk heden (verticale drainage van wege de ondergrond), waar door de bouwgrond duurder zou worden, dan werd ver wacht. Door het geringe aantal toewijzingen van woningen was bovendien de kans heel groot, dat de eerste bewoners nogal verloren op een eenzaam Smitsschore zouden komen te wonen. Al met al waren er zoveel bezwaren, dat b. en w. besloten uit te kijken naar een gesehikler terrein. Zo kwam men opnieuw bij Noordpolder terecht. Vroeger heeft er voor Noordpolder na melijk al eens een bestem mingsplan bestaan, maar. dat kon geen genade vinden in de ogen van Gede puieerde Sta ten. Men vond het veel te groot en veel te duur. Daarna kwam Axel met Smitsschorre op de proppen. Nu wil men echter terug naar Noordpolder, alleen wil men veel kleiner beginnen, en min of meer aan sluiten op de Emmastraat. Het college en stedebouw kundigen zijn nu bezig met de voorbereidende plannen. De stedebouwkundigen gaan ter plekke de situatie onderzoe ken en aan de hand daarvan een schetsontwerp maken en voorschriften vaststellen. Als b. en w. hiermee akkoord gaan, worden de plannen ver der uitgewerkt, komen daarna in de commissie voor ruimte lijke ordening en natuurlijk de gemeenteraad Hoewel er dus nog niets definitief vast staat, is het wel de bedoeling, dat er een ruimte variatie in woningen zal komen en dat er niet alleen woningwetwonin gen, maar ook premiewonin- gen en bungalows gebauwd zullen worden. (ADVERTENTIE) BREDA CATHARINASRAAT 10 TELEFOON 01600-30848 ANN01859 HOFLEVERANCIER

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2