leter EURS ige b.v. inaf f 6,00 per stut 1 0,00 per me "WAGEN- ONDERWIJZER/ NDERWIJZERES -Jansteen sgtransporten B.V. ZATERDAG 18 JANUARI 1975 a :L 165 middelbim TIEBEDRIJF PIETERS-BAR6É uctle bankwerkers- lassers Zwanenberg 0 IJZERVLECHTERS e muzikant e te geven TUINEN GOEDE BRIEF „MIDDEN" ZELFDE VOET VRIENDELIJKE GEEN DAG BLIJVEN TERNEÜ2EN, ETTEN-LEUr sr P. van Waterschoot, bij ons cBMt vrij uit Op onze Oudejaarsprijsvraag, die de Lezer(es) van het Jaar moest op leveren - en waarover u elders ir deze krant meer kunt lezen - zijr weer honderden inzendingen bin nen gekomen. U stuurde wel niet zo massaal als vorig jaar oplossingen in, maar 900 inzendingen zegt ons toch wel iets over de band die er tussen u - lezer - en ons is ontstaan. Wij vroegen u namelijk niet alleen de puzzel op te lossen, wij vroegen u ook uw mening over De Stem te geven. En dat vereiste een bepaal de inspanning waarme^ u niets kon winnen. Geen beeldje, geen geld prijs, nee: niets Met een goede op lossing van de orijsvraag kwam u in aanmerking voor een van de beeldjes, met uw mening over de krant deed u ons een genoegen. Want wij leren daaruit bepaalde dingen, waarop u onze aandacht vestigde. En waarmee wij in de toekomst rekening gaan houden. Ruim 99 procent van u gaf een mening en het grote aantal positie ve reacties heeft ons deugd ge daan. Het le rde ons dat deze krant voor u n' alleen een stuk bedrukt papier is, maar dat er wel degelijk iets meer leeft tussen u en het dag blad dat zes dagen per week in uw bus valt. „Je weet voor wie je al dat werk doet", merkte een van ons deze week op. Rest ons nogmaals u te bedanken voor uw deelname. Juist ingevuld moet het lijstje letters (a b. of c) er als volgt uitzien: B-A-C-B-A -C-A-C-B-B-C-A-C-B-A. Maar daarnaast kunt u op deze pagina opnieuw een bloemlezing aantreffen uit eigen werk. Deze pa gina is van u, als één gigantische Papier voor uw Pen. U vindt hier onder korte of wat langere opmer kingen uit uw reacties, willekeurig gegrepen uit de grote stapel inzen dingen. 3er korte termijn plaats voor HET WOORD IS AAN DE LEZER ft goede kontaktuele eigen- Hi van het onderwijs in de lichame- aan de openbare en bijzonden gewoon lager onderwijs in de rdt gevraagd een in 30 per week. geschiedt in dienst van de g» elburg. Salariëring volgens rijks- ingskostenbesluit is van toepas- vnen 10 dagen na het verschil' ad te zenden aan burgemeesW s van Middelburg. IAAGT VAKBEKWAME 2, Philippine. Tel. 01159-375. VRAAGT oor België (St.-Niklaas) '544 - 33289 - 23220 en 01155-223' fare ol harmonievereniging hes" blazerssectie (Es bez.) van hel ers-trompetter- en maiorettenkorps a Kracht" uit Biezellnge. ichtingen: f van de voorzitter, dhr. Wisse is sen 6 en 7 uur 's avonds) GABY van Gils (11 jaar) uit Prinsenbeek opent de rij: „Als ik 's morgens vroeg opsta, ben ik blij als de krant in de bus zit. Dan lees ik eerst de stripverhalen en daarna hei wereldnieuws Dat hebben we op school hard nodig on een goede opinie te krijgen, zo-lat we straks zelf mee kun nen werken aan onze Stem". Je naam staat genoteer Gaby. P v. d. Zanden uit Hoeven wil in - „een van de be tere stretkkranten" - graag iets objectievere berichtgeving. Jolanda Herman uit Hengstdijk is een fan van Merjjn en is van mening dat de rubriek Papier voor uw Pen moet worden uitgebreid Maar dat hebben wjj niet voor het zeg gen. Die rubriek is er voor u. A: li, „Te veel advertenties, maar dat zal wel moeten omdat de krant anders nog duurder wordt'' meent P. Boomaars-De Bruyn te Gilze, die ook wel wat meer plaatselijk nieuws wil zien. C. van der Burg vestigde zich in 1973 weer in zijn vertrouwde Brabant (Ze venbergen). Hij koos De Stem omdat die krant tegemoet komt aan zijn wensen wa<t het regionieuws betreft. „Maar het overige landelijke nieuws wordt wel eens minder snel verwerkt". Laat dat onze bin nen- en budtemlandiredactie maar niet horen. K van Bergen te Zundert, een verwoed puzzelaar in de zaterdagkrant, vindt dat de antwoorden ook wel in die zelfde krant afgedrukt kunnen worden „Dan weet je tenmin ste of de antwoorden goed zijn". J. de Klerk uit Etten-Leur vindt onze krant niet objectief, maar geen nood. want De Stem is ook „geen spreekbuis, maar op een ver antwoorde manier maatschap pij-kritisch zowei in haar arti kelen als in de rubrieken en commentaren" Zo mogen we dat horen. Stem gelezen, IQ gestegen zegt Yolanda van Gils in Moerdijk en W. van Dongen woont helemaail in Delft en koopt de krant als hij toevallig in de buurt is. „Hij is we) goed. al moet ik zeggen dat hij niet al te uitgebreid is Wat wel uitgebreid is. is de advertentie-afdeling. Maar ja deze brengen geld binnen wat ook noodzakelijk is". J, Jansen verhuisde 25 jaar lelecien van Rotterdam naai 3redia. Door De Stem voelder vij ons hier direct thuis ei vergaten wij alle Rotterdams tranten. „Een prima 9portbi age", zegt J. Jansen. Feijer lord had zondag toch verlt en? J Westdorp in Heinken :and meent dat de sportreda- tie de „groten" in de wielei sport te veel in de ogen kijkt „De journalist moet weten dat de kleinen in die sport ook aandacht verdienen, want wat is een koers met een handje vol groten?" Maar nummei vijftien in de rangschikking is toch niet zio interessant als nummer één, af wel toch juist? te weinig de wedstrijden ge volgd. Aan het herhaaldelijk citeren van trainers hebben we niets". Het is een goed: brief, zeiden onze spertievelin- gen na het lezen van de brief C. van Disseldorp uit Roosen daal heeft juist waorderinf voor de sportbijlage var maandag (en Merijn). Voor G Weemaes in Ciinge is het zeei goed dat er veel advertentie- instaan. Voor ons ook. Rije- naar M. v-d. Boer voelt vee) voor een lekker, ouderwets feuilleton, een realistisch ver haal. Zijn wij dan geen dage lijks feuilleton? P. Mulders in Standdaarbui- ten spreekt namens veel lezen als de bezorgers een pluim krijgen. Die verdienen ze. Art Schafer (Oosterhout) zegt dat er meer strips en minder re clame moet komen, iets waar bij ook zijn plaatsgeno(o)t(e) F- Los-Bos zich aansluit „Graag wat meer landelijk nieuws. Nog een opmerking over het bezorgen: Graag niet Iwars door de tuinen!" ,,'n Vrij goed boerenblad net veel zetfouten en met nieuws als mosterd na de maaltijd", schrijft J. Wouters -«it Breda. Pardon reeds, me neer is zeker geen abonnee .Aangezien we zelf niet beter kunnen, zullen wij jullie alle Lof maar gunnen", verwarmt yolanda Kimenai uit Dongen onze verkilde harten weer wat. Volgens dr. J. M. van der Heijden te Breda is onze be richtgeving over ongelukker en misdaad te indringend. .Hiervoor zie ik liever klenerc opmaak". B. Lambrechts vindi lat wij „volwassen" geworder rijn De sportredactie zou hij villen adviseren om te bekij 'een of het sportieve streek- (ieuws op maandag niet im »n aantrekkelijker vorm ge- :oter kan worden. Leo van Dam te Hulst heeft het ook al >ver de sport „Goede krant, -naar af en toe te veei ovpt AC erin". Mevr. E. Bruinin- se (Steenbergen) mist daaren tegen wat: „Nog steeds te weinig internationaal en eco nomisch nieuws", daar wordt aan gewerkt DJ: )ran Gurp uit Breda heeft Kritiek op onze sportredactie „Bjj de sport verslagen worden Mevr. A- Hoevenaar-Van Hapt leest de krant in Latge- Zwaluwe het liefst wanneei de kinderen naar school zijn Ze gaat er dan eens goed voor zitten en hoeft niet iedere keer onderbroken te worder door de kinderen. Zo hoor' dat, deze krant dient met aan lacht gelezen te worden. Ker- Roovers uit Achtmaal schrikt wei eens- „Het is een beetje overdreven sensatieblad, naasl vele goede elementen" Dat ir ren hele sensatie voor ons. G Roos in Oosterhout noemt onr ren midden-krant. „Te weinif cerkontwikkelingsnieuws er ïeeumeniseh nieuws. Veelal te ief en te glad, mag mi. heu- de opinievorming bevorde ren" Dat liegt er niet om. Marian van den Hemel heelt een heel lijstje uit Philippine opgestuurd: politiek-goed, tv en radio - goed, economie - liefst drs. Wentink meer; vrij uit - leuk; informatie boeken enz. - erg goed (knipsels goed te gebruiken voor scriptie Ne derlands): Meriin - hartstikke leuk; sport - NAC wordt te veel goedgepraat. En dan moet je NAC eens horen! Er moet meer over popmu ziek e-d. in komen, schrijft Carla Biemans uit Prinsen beek- Ook da-ar wordt aan ge werkt; onze eigen Popspraal gaat in goede handen over. A Hofmans uit Dussen heeft waardering voor de serie .Sportsterren van weleer" ..Maar ik zou graag profwiel renners ails Coppi en Simpson rien". Het is wat moeilijk orr. net hen nog een interview te lebben geachte heer Hof- nans. Mevr. Van Dun (Gal- ler): „Veel te veel adverten ties en geen verhalen". Geen verhalen? C. Dielissen uit Bre da merkt te veel reclame op ie voorpagina op en ziet op i ter-dag graag een a-parte kin- rrkrant van twee pagina's. De heer en mevrouw Var idem Van der Does te Drim eier, hebben -ramen een be «rdeling inge„ "den. De eer oemt de krant tamelijk ob .-ctief, afgezien van „slechts aillerende voc chting over ■iet Jaar van de Vrouw" en de mder stelt voor de adverten ties meer te rubriceren, met name die van de overheid voor bestemmingsplannen, vergaderingen e-d. B. Heu- sinkvelid in Ulvenhout meent dat. de koers die wij varen wel wat minder links zou kunnen zijn. „Graag wat meer recht door zee, in ieder geval neer neutraal" Maar we krij- ;en toch een acht, ruim vol- loende dus. Met zo'n gemid- ielde gaan we wel over. R. lemelsoet is tevreden, maar eest het plaatselijk nieuws naar al te graag op een pagi- ïa en niet „allemaal door el- caar op diverse bladzijden" Je heer Moerenhout uit Fij naart is erg tevreden over d< iportverslagen, schrijft mevr Moerenhout. Maar er is ook een pluim voor de rest van de krant én (opnieuw) voor de lezorgers voor de vroege en "orrecte bezorging!! De bezor gers komen er nog het beste af. Wie zitten daar achter? Wintraecken, Merijn en de heer Verdiesen blijven, want zij zorgen ervoor dat De Stem steeds beter wordt- Els Seelen (Rijen) heeft maar een de vies: „Ga op dezelfde voet voort in 1975" We zetten ons leste beentje voor. R. Goossens stuurt de vol gende kwalificatie uit Koe wacht: Een goede, actuele, pri ma, overzichtelijke,, schitteren de, magnifieke, uitstekende, ïitmuntende, sublieme, inte ressante, plezante, eminente, excellente, geweldige, uitne mende. onthullende, voortref- 'elijke il-lustere, boeiende, rrachtige, opperbeste, briljante krant". Zijn wij soms niet su- >erb? Karin Schoonhoven uit Et ten-Leur signaleert te veel re clame en op die plaats moeten er stukken staan als er echt riots gebeurt, zoals een gijze ling. Maar de redactie wil hele F. Gijsel uit Sluis heeft de maal geen oorlog met onzp sportverslaggeving de laatste vrienden van de advertentie- weken met sprongen vooruit afdel-ng Marie-Claire Bergé zien gaan. Van C. Janssens te vindt De Stem een gezellige Baarle-Nassau mogen Jan krant, „maar ik zou graag nog meer commentaren willen over het gemeentebeleid t.a.v. de grote afbraak van de bin nenstad van Breda, we.nig herstel, rare wegenplanning een beetje meer aandacht vooi het aanzien van de binnen stad". Het is ons uit het hari gegrepen. Onze fotografen Jo- han. Dick, Cor en Ben horen volgens J. Schilders uit Don gen, tot de beste van het land. En die publiceren in onze krant. We zijn aangestoken door uw rijm- en dichtdrift E.V Sebille is niet voor niets een geabonneerde lezer uit Rotterdam maar liefst. Ga zo door!!! Lia Nieuwenhuyzen te Oosterhout wil maar een ding zeggen: „Bedankt Stem voor het leesplezier wat ik door uw krant gehad heb" De dank komt evenzeer van onze kant. Jo de Burger uit Hulst is sportman en leest zijn naam regelmatig op de sportpagina's, maar niet alleen daarom vindl hij De Stem een goed blad. De Stem: I love hem. meldt mej P van de Velde te Bre da. We love you. zeggen wij de Rolling Stones na. Voor L de Leeuw (Goes) doen wij te veel concessies aan de linkse 'ezers. „Veel te links, rood er nodern katholiek maar rooms kunt u er wel aflaten" Hi ïeeft nog meer opmerkingen naar bedoelt het oei se op bouwend. De heer De Leeuw ekent dan ook met Brabantse /riendelijke groeten. Het zi' n onze oren geknoopt. A. Peeters uit Venlo-Blerie eest onze krant regelmatig En die steekt ver uit bovei ,ons dagblad in Limburg". Wie ichoen us Stem is. J Kaspers Van Galen (Oosterhout noemt de krant ook al soms t( sensationeel, met „verhaaltjes' lie niet terzake doen of op di -rens van het ethisch verant voorde zweven Maar wi; taan met beide benen op d -ond hoor. Als 40-jarige lees ik al 3 ïar De Stem, schrijft mevr. J d. Goorbergh landen te Bs /el. „De eerste v er jaar gin; 't niet zo best" Maar toe gingen uw ogen goed open Mevr H Schreuders („hij vol doet in vele opzichten") wil een uitvoeriger berichtgeving over de gemeenteraadsverga deringen van Klundert en „waar mogelijk op een pagina plaatsen". Onze man is op de hoogte gebracht H. van Beek stuurt negen punten uit Etten-Leur, waarbij veel positieve. Hij treft wel te weinig filmkritieken aan. Wij ook. De krant zit 's morgens om zeven uur al in de bus bij mevr. Melisse-Boeren in Steenbergen. En dat vindt ze wel Prettig want dan kan ze de krant lezen voor anderen wakker zijn. Een uitgeslapen type. R. Groothuizen te Hooger- heide treft een nadeel aan: men gaat niet uitvoerig op plaatselijk nieuws in. „Maar verder niets anders dan lof voor De Stem" Roel Weese- poel uit Sint-Jansteen haalt zijn kennis over binnen- en buitenland voor zijn school ook al uit De Stem. „Eigenlijk kan ik de krant niet missen", schrijft hij. Inderdaad: geen dag! Kees Miéhielsen (Gilze) ziet de voorpagina helemaal zitten, vanwege de overzichtelij khe.d. Maar ook de sport mag er zijn, zegt hij. „Zes januari ju bileum gevierd van mijn man: 50 jaar bij drukkerij Antoine. 23 Februari met pensioen, 17 oktober 40 jaar getrouwd en n al die jaren was De Stem ingebouwd". Dat is nog eens ïardig van mevr. Zijlmans te Geertruidenberg. M. Hij man ;reft in onze Zeeuwse editie te weinig raadsverslagen aan. U moest eens weten hoe onze mensen jakkeren en jagen om hun stukken nog in de krant te krijgen; vooral raadsversla gen. Maar you can't win 'm all, zegt de Engelsman tref fend „Het gebeuren wordt zeer overzichtelijk en goed opge steld met zeer goede foto's. Een negatief punt vind ik", zo meldt Bredanaar Joop van Gorkum, „dat de advertentie pagina's over de hele krant verspreid zijn Ik zag deze lie ver bij elkaar b.v. achterin", Merijn moet door blijven gaan van J. Rombouts in Bavel, evenals Papier voor uw Pen, Maar nogmaals, dat ligt aan u. De spelregels staan dagelijks in de krant. Soms te dun. dan weer te dik. maar tussendoor *en heel geval dat goed wordt 'erteerd". v'.ndt J. Burggrave n Hengstdijk. Smakelijk. „O- /er het algemeen is De Stem n orde' schrijft C. Boeren uit 3 nt-Willebrord Maat op de /oorpagina mag best iets meer ->ositief nieuws. De redactie moet een hand in eigen boe- iem steken, want er komen nogal wat termen in voor, die voor de ?ewone man moeilijk te volgen zijn" We beloven beterschap. Mevr. C W Fi scher bracht de feestdagen Joor bij haar dochter in Breda *n niet in Hoogvliet „Als al- eenstaande invalide vrouw ran 62 heb ik me prima gea museerd met al die foto's in m rvudejapr^'krant" „Veel lof heb ik*', schrijft H. ,'StVOe* 'enslotte, „voor de manier 7aaron n ve'e n»aatsp»ijkp <re- eurtemssen en orob'emen in 'e versebïiiendp **iihrio,ren en irtike'en aan He orde stelt, lierdoor kriigl men de moge- ijkheid on d® hoogte te blij ven van de actuele zaken ia de eigen omgeving".

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 25