Carrière in Hamme abrupt ten einde vaii 99 Yéj (ew&idec/oecft A^ra-ramenju't Henk de Waal: vergeten is moeilijk DE BOO 1 1 sport advertentie ÏZ///7. IflH deuren Volleybal - interlands advertentie Titelstrijd bandstoten Martens op de rollen Nuchter prii Geen trui Rustiger Plakboek BOM -ALAR BIJ BAYER Boycot T alent VAN WELEER Furore ZATERDAG 18 JANUARI 1975 - Vogel waarde-Breskens is een van de interessantste duels die voor zondag in het Zeeuwse amateurvoetbal op het programma staan. Vo gelwaarde vecht nog steeds voor lijfsbehoud in de derde klasse D en het gelijk spel tegen Axel heeft de veelge plaagde ploeg van trainer Bert van der Meijden weinig geholpen. Concurrent DOSKO won immers en dat betekent dat Vogelwaarde nu eenzaam onderaan staat. Trainer Van der Meijden: „Ik sukkel het hele seizoen al met een paar geblesseerde spe lers. Vorige week kwamen daar nog een paar griepge vallen bij. William Vonck is Het elftal van Hansweertse Boys. De Boys die vorig seizoen uit de vierde klas degradeerde doen het momenteel in de eersteklas afdeling Zeeland lang niet slecht. De formatie uit Hansweert neemt momenteel een veilige middenmootplaats in. nu weer fit gelukkig. Toch blijf ik optimistisch. De on derlinge krachtsverschillen zijn miniem en er is nog van alles mogelijk". De sfeer is uitstekend bij Vo gelwaarde en aanvoerder Ludo de Maayer en zijn mannen bla ken van energie. Het verschil tussen nummer drie op de rang lijst (Sprundel) en het onderaan staande Vogelwaarde bedraagt slechts vier punten, dus dat toont wel aan dat het verdere verloop van de competitie boei end kan worden. Voor Breskens, dat met 11 uit 11 een goede mid denmotor is geldt dat winst me teen een plaats in de kopgroep in houdt, en verlies goed is voor degradatiegevaar. Een rare si tuatie, maar wel de praktijk. Axel gaat naar Alliance. Voor de Axelaars hetzelfde recept: Win nen is noodzaak, anders zit het meteen in de zorgen. Axel- trainer Rudi Steel heeft Piet Verpoorte, die aanvankelijk ge stopt was, teruggehaald in doel om het Axelse team de nodige morele steun te geven. De rou tine van Verpoorte moet de no dige rust brengen in de Axelse defensie, vooral omdat Jaap Lensen nog steeds niet beschik baar is. Lensen raakte in het eer ste competitieduel tegen Vogel waarde geblesseerd en zit nog steeds in de „lappenmand Steen gaat naar DOSKO en ook hier zijn voor beide teams de punten kostbaar. Behalve Vos meer (sterk favoriet voor de ti tel) en Goes staan in feite alle clubs nog te knokken om defini tief uit de gevarenhoek vandaan te komen. In de vierde klasse H moeten Hontenisse en RCS de nek- aan-nek-race om de titel vol Uw Aldra-ramen vakman Dat betekent binnen enkele uren heeft U de ramen op de bouw. Overigens kwali tatief een van de beste ramen die men op het ogen blik in nederland krijgt. Delft Rotterdamseweg 274. Tel. 015-589220. Rotterdam Stadion- wqg 31. Tel. 010-198422. kunnen houden, Hontenisse moet in staat worden geacht om Zierikzee te verslaan en RCS moet Biervliet gemakkelijk kunnen weerstaan. Het onder raan staandeSluiskil, dat vorige week zijn eerste overwinning boekte op Corn Boys mag trach ten tegen Zeeland Sport dit hu zarenstukje te herhalen. In Terneuzen staat de belang rijke ontmoeting Terneuzen- VOAB op het programma. De Kattouw-boys kunnen nu nog eens duidelijk onderstrepen dit seizoen een gooi te willen doen naar de titel. Zoals het er nu voorstaat heeft Terneuzen fan tastische promotiekansen, maar de weg in de tweede klas is lang. Tegen VOAB is het team van Roel Kattouw sterk favoriet, maar van onderschatting mag geen sprake zijn. Middelburg heeft in de eerste klasse E. de beste winstkansen tegen Veerse Boys. Vlissingen krijgt het bij zonder moeilijk tegen het hoog geklasseerde T.S.C. (Van onze sportredactie) HULST - Het staat nu vast dat de Hulsterse volleybalver eniging Morres-Hulst, zaterdag 24 mei de organisatie in handen heeft vaneen tweetal interlands, tussen Nederland en België, die in sporthal Den Dullaert wor den gespeeld. De eerst' is een jeugd-interland die oni 14 uur begint en de heren van België en Nederland ontmoeten elkaar om 17 uur. Morres-Hulst-voorzitter Pro voost: „Van de Nevobo is de be- vstiging binnen. Er moet alleen nog een schriftelijke uitnodi ging naar België toe, maar mon deling is al overeenstemming bereikt, zodat dat slechts een fo- ramliteit is. Bedoeling van de Hulsterse volleybalclub is om tussen de twee interlands in een receptie in Den Dullaert te hou den ter gelegenheid van het 20- jarig jubileum van Morres- Hulst. (Vau onze sportredactie! WALSOORDEN - In café A. van de Bosch in Walsoorden be gint vanmiddag om een uur het kampioenschap tweede klas bandstoten van het district Zeeuwsch-Vlaanderen van de Koninklijke Nederlandse Bil jart Bond. De partijlengte be draagt 50 caramboles. Deelnemers aan deze titel strijd zijn: W. Boussen (Den Ou den Arend, St. Jansteen), T. van de Bosch (WBC, Walsoorden), P. Baart (WBC, WALSOORDEN( Fortuin (SBC, Sluiskil), A. Bis schop (GBC, Groenendijk), J. Michielsen (DOS, Hoek), mevr. Van Tiel-Breure (Concordia, Terneuzen) en W. van Ham (POP, Axel). Van Ham vervangt De Bruijn, die verhinderd is. Dak sneller bedekken Met luchtdruktackers van Poppers-Send „Het leggen van o.a. bitumen dakbedekking is onze specialiteit. Snel en concurrerend werken is dan een eerste eis Proefondervindelijk is bewezen, dat Poppers-Senco de juiste luchtdruktacker levert om eert feilloos, 7 x sneller dan met hamer en èn goedkoper te klaren." (Hr. K. Beute het tnschedese dakbedekkingsbedrijf Nicolaas Beute b.v.) Asphalt shingles, ruberoid maar ook voor ld. kratten, pallets, wanden, vloeren, caravans en lu,,, wagensvoor èlk bevestigingsprobleem, dat s'n en perfect opgelost moet worden is er een speci| lucntdriiktacker van Poppers-Senco met nieten ol spijkers van elk type, in elke maat. Goede ideeën voor beter en sneller bevestigen Stadhouderskade 65-66, A'dam. Tel. 020-765 765*; of onze regionale verkoopadviseur F. GLORIUS, DE DONK 11, BERLICUM. 04103-2237. (Van onze sportredactie) KOEWACHT - Wilfried Mar tens, de Koewachtse volkskoer- ser die gesponsord wordt door café Safari van H. de Vlieger in het Belgiche Koewacht, zal wel deelnemen aan de rollenwed- strijden die vanavond in café Safari worden gehouden. Martens had aanvankelijk aangekondigd niet meer aan rol- lenwedstrijaen van de Hulsterse toerclub te zullen deelnemen, omdat er met de tijden zou zijn gerotzooid, maar na een gsprek met Honoré van Waes, de grote organisator van volkskoersen en rouenduels zijn de misverstan den waarvan sprake was uit de wereld geholpen. TERNEUZEN - De Terneu- zense handbalvereniging DOW beeft onlangs een wedstrijd ge speeld tegen het sterke Bel gische Olse Merksem. Na een 13-8 ruststand grepen de Belgen op verdiende wijze met 23-17 de zege. 1E KLAS A: Luctor I - Animo; 2e klas A: Blauw Wit I - Ondc; Atlas I - Togo II. 2e klas B: Ta Ondo I, B.K.C. I - Blauw Wit] 3e klas A: Tioba V - Blauw 1 III, Luctor II - Zaamslag I klas B: Animo IV - Swift; Zaamslag II- Seolto II. 4e klaii Togo III - Stormvogels B.K.C. n - Volharding Hij klas B: Swift VI - Ondo Hl, Tot IV - Olympia H. Junioren ij Tjoba Jl- Luctor Jl. 2e klas! NoadJl - Tjoba J2. Adspirantj 1: Ondo Al - Swift Al. Ad® ranten 2: Blauw Wit Al - jj Ready Al. Adspiranten 8: Swj A2 - Zuidwesters Al, BKCAl Zaamslag Al. Adspiranta 9:Tjoba A2 - Olympia Al, Blai Wit A2 - Volharding A2. Adi ranten 10: Swift A3 - Seolto Luctor Al - Animo A2. Ai ranten 19: Tjoba - Blauw ffj A3. Adspiranten 21: Volhart A3 - Luctor A3. Adspiranten B.K.C. A2 - Seolto A3. Pupi I: Swift PI - Stormvogels F; Pupillen 2: Zaamslag PI - Seoll Pl. Pupillen 3: Togo PI - Tji PI, Volharding Pl - Olympia P] Pupillen 8: Tjoba P2 - Seolto] Pupillen 9: Swift P4 - Stomp fels P2, Zaamslag P2 - Ani 2, B.K.C. P2 - Tjoba P5. Pu| len 10: Togo P2 - Tjoba P3. ZATERDAG 18 JANUAF (Van een onzer versla vers) ft BOTTERDAM - Dat dke Feyenoorder deze ideeën heeft over public bewijst de pereoon van I •Treytel overduidelijk, wiji zijn clubgenoot Wi. van Hanegem vrijwel d lijks moeiteloos de pub teitsmedia haalt, verkies Feyenoord-doelman een tiger bestaan, waarin ■privacy nummer éen is. Lzel Eddy Treytel trekt ^aag terug in het lux igerichte huis dat hij er iaren geleden in de tlo dan.se nieuwbouw, Alexandcrpolder kocht. C Treytel is er niet zo tuK de schijnwerpers te staan, e hij niemand erom veroorl die wel graag het middel van de belangstelling vorm de thuiswedstrijden van i noord is Treytel meestal d< •te die uit de koföekame het stadion vertrekt, maa zou een volkomen verkl conclusie zijn dat de 28-1 loelman weinig zou hebbl ■*f&dy Treytel verkiest e, zijn woorden te kunnen wi en wegen, toont zich be zaam, een instelling die e lijk ook in zijn keepen tol drukking wordt gebracht weet van zichzelf dat hij n| stijl van VanBeveren.heelt! bravoure van Schrijvers, wel dat zijn vorm al gedu jaren constant is, dat ni] c sobere, maar efficiente zijn werk verricht. Treytel behoorde ook nl (Van onw sportrwhd EINDHOVEN - Ral ström zal morgen i Feyenoord-stadion waarschijnlijk zonder n schermer binnen de lijn men. Gisteren heeft de hovense Zweed tijde? training van PSV een versie van de door een E vens ziekenhuis ontwi neusbeschermer uitr beerd, maar ook des schermer beviel hem Mocht Edström tijde wedstrijd toch last krijg zijn neus zoals heken hij zijn neusbeentje tijc wedstrijd van afgelopd Henk de Waal: „Die renner heeft voor zijn leven moeten rennen". weet wel. Maar dat was een cou reur. Niet bij te houden. Als een trein zo snel ging die. De Belg Beheijt, die later wereldkampi oen werd bij de profs door Rik van Looy te kloppen, had in die tijd de grootste moeite met hem. Beheijt heb ik veel tegen gere den en hem verschillende keren geklopt, zo rap als ie was. Ik koerste graag in een sterk bezet veld. Je was dan blij dat je goede tegenstand had. Dat is nu heel anders. Echte renners heb je niet meer bij de amateurs. Dat is over. Ze zijn niet meer vooruit te branden. Ik zeg wel eens meer. als je de beste vijf trimmers pakt van de Toerclubs uit Hulst, Tei - neuzen, Sluis en Koewacht en je laat ze rijden tegen de Zeeuwse amateurs van dit moment, zijn de amateurs nergens. Neem nou die amateurkoersen van tegen woordig in Zeeland Strijd zie je toch met meer? Als dat zo door gaat komt er straks helemaal geen hond meer kijken Ze zijn te beroerd om er iets voor te doen. Nee, dan waren wij wel anders" Behalve dat De Waal een fiks aantal koersen op zijn naam schreef in Zeeland en België en een recordaantal tweede plaat sen in de wacht sleepte werd hij tevens twee keer clubkampioen van Theo Middelkamp De Waal„Ik klopte twee keer Ferdi Boonman uit 's-Heerenhoek, de grote favoriet voor de meeste Middelkampers. In Hansweert was dat de laatste keer helemaal een mooie bak. Boonman was favoriet. Zijn supporters waren met een paar oussen naar Hansweert gekomen met vlag gen en spandoeken. Maar in de spurt klopte ik Boonman en de teleurstelling in het Boonman kamp was algemeen. Tot mijn grote verrassing was er toen niet eens een kampioenstrui voor handen. Ik werd kampioen, maar kreeg geen trui. Ik heb la ter zeven keer moeten bellen naar de voorzitter van Theo Middelakmp Arjaan de Schip per was dat destijds, die is nou lid van de sportcommissie van de KNWU Tenslotte ben ik zelf met het brommertje naar de overkant gegaan om mijn kam pioenstrui op te halen. Een duur ding werd het op die manier. Dat werkte frustrerend. Ik had altijd het gevoel dat wij met een paar renners uit Zeeuwsch- Vlaanderen goed waren voor de contributie van Middelkamp, terwijl men er aan de overkant goede sier van maakte Als er uitzendingen waren naar klas siekers kwamen wij nooit aan de bak" De Waai is inmiddels ai weer zo'n jaar of tien getrouwd, heeft twee dochters - Jolanda (8 jaar) en Marianne (4 jaar) - en heeft het na zijn ongeval met een rus tiger tak van sport moeten doen. De Waal: „Ik ben nu een enthou siast duivesportliefhebber. Heb dertig duiven die het niet gek doen. Enkele leuke prijsvliegers, die al voor aardige resultaten gezorgd hebben. Met de wieler sport houd ik me weinig bezig. Die klap ben ik nooit te boven gekomen. De herinnering eraan is pijnlijk. Ik ben blij dat ik een vak geleerd heb op het juiste moment. Ik was destijds gek van wielrennen, maar op aandrin gen van mijn vader leerde ik voor een baan in de „bouw" Ik ben hem daar nu nog dankbaar voor Ai heb ik we] veel pech ge had, want ik loop nu al weer een jaar in de ziektewet. In St.- Jansteen trapte ik vorig jaar in een open rioolput Een stukje bot van mijn enkel af Ik ben ge opereerd, maar het is nog steeds niet in orde Ik hoop weer snel aan de slag te kunnen' 'Dieren Voor de rest houdt De Waal zich bezig met zijn verzameling dieren Geiten, schapen, konij nen, parkieten en duiven De Waal: „Ik ben een dierenlief hebber. Vorig jaar kerst hadden ze me goed te grazen. Ik had ze ven konijnen vet gemest Zo'n vijf, zes kilo wogen ze per stuk Vlak voor de kerst zeg ik tegen m'n buurman, kom we gaan eens naar de konijnen kijken. Een lekkere hap met de kerstdagen. We komen bij het hok en er zit geen konijn meer in. Alle zeven gejat. Een handtekening stond er niet bij. De lafaard. Als het nou nog een arme donder ge weest is met zeven kinderen aie eens wat lekkers te eten wilde hebben, dan zeg ik allez, daar kan ik nog vrede mee hebben. Dit jaar had ik er weer zeven. Ik heb ze op dezelfde plaats gezet Ik heb de hele nacht op de loer gelegen, maar mijn „vriend" ii nu met langs geweest. Verstan dig ook, want het honorarium zou met mals geweest zijn...." 'Henk de Waal heeft de wieler sport node vaarwel gezegd. Gaat slechts sporadisch naar een wie lerkoers kijken. „Je ziet geen strijd meer, dat is de ellende". Zijn plakboek komt af en toe nog eens uit de kast. Om er even weer in te verdwijnen. De Waal: „Ik heb een hekel herinnerd te worden aan die tijd. Het had zo mooi kunnen zijn. Ik had een grote kunnen worden, maat door zo'n kwast van een onspor- tievelingdie me zo nodig moest „snijden" was bet ineens afge lopen. Ik hoop dat ik hem nooit meer tegenkom, want vergeten kan ik moeilijk...." TON KOOMEN DEN BOSCH (ANP) Schuiten is door de „cl 48" (een groep wiel ders) uitgeroepen tot van het jaar 1974. De voorter komt voor eer het bezit van de Schulte-trofee, die ht teravond in het rest van het stadion „De in Den Bosch is overha Als amateur zed Schuiten vorig jaar in Ol, ronde door Nederland, d van Engeland (Milkra Kersenronde, een intern: tijdrit in Rocourt (Bel. wedstrijd om het kal schap van Noord-Holl: zijn overgang naar de 1 renners werd hij Nee kampioen achtcrvolgi legde hij in Montreal l> de wereldtitel op dit t Schuiten won voorts de Beloften (een etappekc tijdrit Grand Prix des en, met de Italiaan Fi Moser, de tijdrit voor om .de Trofeo Baracch Tot renner van de t werd gekozen de jonge t der Gerry van Gerwen, Schuiten goed op weg Hij won onder meer de MÜNCHEN (StD)-E met tikkende inhoud he ren het personeel van toor van Bayern Müncl Toering gebracht. De strateur van de Westd Europese voetbalk Walter Fembeck, wier| je, dat kort tevoren wa ven, onmidellijk door naar buiten en waarsc politie. Springstof-experts tenslotte vast, de inl stond uit een wekker poeder. Voor Bayern geen primeur. Gedu laatste jaren zijn de voorzitter Wilhelm b herhaaldelijk met meldingen bedreigd (Van onze sportredactie) AXEL - In drie seizoenen suisde hij achttien keer als eerste over de meet en werd ontelbare keren tweede. Zijn eindschot was niet zo enorm sterk, maar zijn capaciteiten waren wel zo groot dat er een profcontract van Libertas in België op hem lag te wach ten. Op het moment dat hij zou doorstoten naar de profs, kwam daar een onsportieve Belgische amateur die hem in Hamme, in een tweedaagse klassieker moedwillig de vernieling inreed. Henk de Waal, broer van profwiel renner Wim de Waal heette de ongeluksvogel, die zijn carrière vroegtijdig beëin digd zag. De Waal wordt weer witheet als hij erover begint. De Waal: „De man die me dat kunstje geflikt heeft moest ren nen voor zijn leven om weg te komen na afloop van die etappe. Ik stormde in gezelschap van de Belgen Frans van de Walle en William van Hoof met een voor sprong van enkele seconden op het achtervolgende peloton op de finish in Hamme af. Door middel van een felle demarrage probeerde ik die twee Belgen van me af te schudden, maar op het laatste moment werd ik door Van de Walle, die bang was te verliezen ten val gebracht. Hij „sneed" me, waardoor Van Hoof en ik naar de kant gedrukt wer den. De pedalen van onze fietsen raakten elkaar en toen gebeurde de ellende. Ik sloeg over de kop en bleef met mijn arm in een ij zeren hek hangen. Het vlees was letterlijk uit mijn arm gerukt, de slagader afgesneden en ik ver loor twee liter bloed. Ook boven mijn oog had ik een diepe wond, kortom, het was verschrikke lijk". Aan de twee militaire dokto ren in de kliniek in Hamme is Henk de Waal veel dank ver schuldigd. Zij brachten met plastic zijn arm weer keurig in orde. Hij bleef tien weken onder doktersbehandeling, herstelde redelijk goed, maar zijn seizoen was kapot en zijn wielercarrière gebroken. De Waal: „Afgrijse lijk. Wat een gemene zet was dat van die Van de Walle. Die knaap heeft moeten rennen in Hamme, anders zouden de supporters hem aangevlogen zijn. Het was een tweedaagse klassieker en een dag later weigerden de ren ners te starten ais Van de Walle ook mocht vertrekken. Die heb ben ze toen uit de wedstrijd ge nomen Hij is een behoorlijke tijd geboycot in de omgeving. Hij heeft het wel geweten. Een stond er voor hem het vel over zijn oren te halen. Je wordt me teen weer aan dat ongeluk her- inneerd en dat maakt je weer ra zend als je zo'n vent ziet". Het ongeluk kwam voor Henk de Waal net op het moment dat alles cresendo ging. Hij boekte klinkende resultaten, was steeds in het voorste gelid te vinden en de Belgische sportieve firma Li bertas lonkte met een aantrek kelijke profaanbieding. De Waal: „Ik had het contract al op zak. Kon zelf het bedrag invul len, maar moest me wel ver plichten om het gehele jaar in Brussel te wonen. Trainings kamp noemden ze dat. Ik moest in Brussel komen wonen en van daaruit vertrokken we naar wedstrijden. Dat was het enige waar ik bedenkingen tegen had, want ik ben niet zo gesteld op het buitenland. Ik ben meer een huismus. Mijn broer Wim inte resseert dat allemaal niet, die is bereid desnoods vier weken in het oerwoud te koersen, als het maar geld geeft, maar ik ben erg streekgebonden. Ik zit graag thuis. Maar ja, toen dat ongeluk kwam hoefde ik me niet meer af te vragen of ik zou tekenen of niet, het was over met de wiel rennerij..." Jammer voor de Axelaar, want hij had talent. Dat had hij al bewezen in de drie jaar dat hij bij de anateurs koerste. De Waal: „Ik ben pas laat begon nen. In 1958 op een geleende fiets reed ik mee in een wilde koers, een soort Tour du Flic. Dat ging lekker en daarom be sloot ik het bij de KNWU te gaan proberen. Aanvankelijk stuitte De laatste koers van Henk de Waal in het Belgische Hamme. jaar later ben ik hem nog eens tegengekomen in St.-Jansteen Het was de eerste koers die ik weer bezocht, want het heeft lang geduurd voordat ik me er overheen kon zetten Ik kon ge woon geen koers meer zien vlak na dat ongeluk, want ik kon maar moeilijk accepteren dat het ineens afgelopen was voor me. In St.-Jansteen zag ik Van de Walle staan. Ik heb me flink moeten beheersen, want ik dat nogal op tegenstand thuis, I want mijn moeder was er zwaar I op tegen Die zat altijd in de ze-1 nuwen als ik ging koersen. Die i was altijd bang dat er iets gebe urde Die kwam bij geen koers kijken Zelfs in Axel niet Tij- i dens de koers zat ze de hele mid dag op de wc Die had het niet van de zenuwen Toch was ze een van mijn beste supporters, samen met mijn vader, mijn meisje en mijn slager Mijn moe- Grote bewondering heeft Henk de Waai altijd gehad voor Cees van Epsen uit Axel. De Waal: „Die man was 42 jaar toen hij begon bij de amateurs Een krachtpatser van heb ik jou daar Hij werkte in de haven in Sluiskil, werken met balen van honderd kilo. Hij begon pas zo laat, omdat hij in de oorlogsja ren en door persoonlijke om standigheden niet eerder had kunnen beginnen. Financiën, je der gaf de nodige morele steun voordat ik naar de koers ver trok, mijn vader en mijn meisje- Ria Baert uit Koewacht-tijdens de koers en mijn slager, Fons Plasschaert stopte me altijd een joekel van een biefstuk in mijn hand voor elke koers. „Met bief stuk meer mans", zei ik altijd. Eten was een van mijn sterkste kanten Trouwens allemaal thuis. We waren met zeven man thuis. Vader, moeder en vijf broers. Allemaal grote eters. Daarom ook die steun van slager Plasschaert. We werkten per week voor zo'n f 120 aan vlees weg, wat wil je. Ik was bouw vakker en werkte in Zierikzee. 's Morgens een heel brood mee naar mijn werk en 's middags werkte ik nog rustig acht snee tjes brood weg van mijn colle ga's." Henk de Waal maakte furore met renners als Jan Janssen - de latere Tour de France-winnaar - Kees Snepvangers, Cees Haast en meer van die mannen die la ter naam maakten bij de be roepsrenners. En Theo Ver- schueren niet te vergeten. Stuk voor stuk renners met wie De Waal met succes mee in de slag ging. De Waal: „Met Jan Janssen heb ik nog een mooi geintje mee gemaakt in de Omloop van de Baronie. Al na zo'n tien kilome ter zaten we me» een man of vier vooruit. We reden over het fiet spad. Er zat een oud mannetje langs de kant van de weg. Jans sen zag hem te laat en reed finaal over die stakkerd heen, maakte een duikeling en verdween kopje onder in de naast het fiet spad gelegen sloot. Mooie tijd..."

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 22