Portugese socialisten en democraten tegen vakcentrale GIRO 50.500 Breierï-soncler-ophouden HET NIEUWE VLIEGTUIG: WAT MOET HET KUNNEN Akkoord bereikt over oliedollars Win n retour naar Indonesië voor twee personen RECHT een miljoen gulden aan prijzen Dr. ir. Muntendam Philips-directeur Geleerden ongerust over Amerikaanse energiesituatie Schip met lekkende giflading in Rotterdam Ouders let op kinderen binnenland buitenland JEN KWESTIE VAN GEVOEL. ONTSLAGEN BIJ TEGULA Eu TWEE FONDSEN INGESTELD Nieuwe Fokker wellicht vandaag vrij uit Lybië Smartegeld voor demonstranten Een van de fijne prijzen die u kunt winnen in de puzzelaktie van het KWF. Onderga de magische verrukkingen van een reis naar dit land met zoveel herinneringen. U kunt weg wanneer u wilt. De Sabena vertrekt twee maal per week naar Djakarta. GoBelgiaitGo Sabena. jABEN/^~ •DE ST ZATERDAG 18 JANUARI 1975 KANTIEGIDSEN. deze advertentie ade prijzen zijn per en voor twee weken, '[ementsreizen ld zonder maaltijd) zijn iopeenarrange- r vier per ionen. ider de dertigt lieg met Yett 11 is een heel aparte I leling van Eurotours. I ar iedereen onder de I mg die in een jonge I er vakantie wil vieren I nen met mensen van I jeveer dezelfde leeftijd Ivakanties staan dan I in een heel aparte I Is: de Yet gids 75. Gratis I ANVR reisagenten of bij Irotours. luwe Eurotours reisgids 1976 suwe Yet reisgids 1975 e gids u wilt ontvangen) nvelop, als brief gefrankeerd, ;ours, Postbus 2100, iam. j(Van onze redactie buitenland) J5SABON De socialis- I tische partij en de democra tische volksparty in Portu gal hebben donderdag en gisteren heftig geprotes- I teerd tegen het door de com munisten geïnspireerde plan nmplle vakbonden te ver enigen in een grote vakcen trale- De partijen vrezen, dat het plan in de praktijk zal beteke nen, dat de grote communisti sche vakbonden al de andere zullen overheersen. Op een massabijeenkomst van 20-000 socialisten zei de minister van Justitie Francisco Salgado Zenha, zelf een socia list, dat het voorstel een teken van verraad is aan de vrijheid van de vakbeweging. Hij be schuldigde de communistische partij van het schenden van de regels der democratie, het voeren van een anti-socialisti sche campagne en het pogen één enkele vakbeweging in te stellen naar het voorbeeld van die onder het rechtse bewind (ADVERTENTIE) i zeker voor deze leprapatiënt. Want lepra maakt lede maten gevoelloos. Lepra maakt de patiënt tot een eenzame mens Maar lepra is te genezen. Goedkoop en afdoende. I Dus is er hoop voor 20 miljoen leprapatiënten en de 3 j miljoen invaliden onder henals uw gevoel laat spreken. Kijk zaterdag 18 januari naar de NCRV-televisie (Programma „Mensenleven") naar de film „Een kwestie van gevoel" die een NCRV-team onlangs in Afrika maakte. Dan ziet u wat wij met uw hulp voor leprapatiënten kunnen doen. Zondag 26 januari is het Wereidiepradag. Wij vragen nu om uw hulp. Omdat wij ook dit jaar uw steun niet kunnen mis sen. Wij, de Nederlandse Stichting voor LEPRABESTRIJDING AMSTERDAM helpen ongeacht ras, politiek of godsdienst. Over besteding van gelden krijgt u persoonlijk bericht. van Caetano. De minister van Defensie zei verder, dat hij niiet van plan is voor deze kwestie af ta treden. Mario Soares, minister van Buütenlaradse Zaken en leider van de socialistisahe partij, zei op de bijeenkomst dat er in Portugal een crisistoestand heerst en dat er diepgaande meningsverschillen bestaan tussen de democratische par tijen, maar dat er geen sprake is van een breuk. Wel waar schuwde hij de communisti sche partij ervoor, dait er een tragedie in Portugal ontstaat als deze partij niet serieus het spel van de democratie speelt. Francisco Sa Carneiro, leider vain de democratische volks partij, zei diat het land zou moeten gaan kiezen tussen de mocratie en dictatuur. Volgens hgm is er zich sinds kort een ernstig risico voor het voort bestaan van de democratie in Portugal gaan aftekenen. „De toestand is zelfs nog zorgwek kender geworden nu politieke krachten hebben getoond zich meester te maken van funda mentele strategische posities, zelfs in een algemene samen hang van het grijpen van de macht door middel van niet democratische middelen". Dui delijk was, dat Sa Caneiro, wiens partij de grootste gema- VENLO (ANP) De kleii- warenindustrie Tegiufa B.V. in TegeHen, producent van gevel stenen en vloertegels is ge noodzaakt haar produktie drastisch te beperken. Bij het gewestelijk arbeiddbureaiu in Venilio zaïl een ontslagvergun ning worden aangevraagd voor 80 a 90 medewerkers. Voor het financieren van een reor ganisatie waardoor de werkge legenheid van de rest van het bedrijf betoomden zat blijven, heeft men bij het ministerie van Economische Zaken een overbruggingskrediet van 2,4 miljoen gulden-aangevraagd. tigde groepering vormt in Por tugal, hiermee doelde op de communisten. EINDHOVEN Dr. ir. J. Muntendam wordt met ingang van 1 juli benoemd tot direc- teuT van de hoofdindustrie groep Grote Huishoudelijke apparaten van Philips. De 43- jarige heer Muntendam was onder meer belast met de lei ding van de produktie van professionele artikelen te Bre da en van de produktie van magnetische banden van de Philips-faibriek in Oosterhout. WASHINGTON (ANP) „Als wetenschapsbeoefenaars en burgers van de V.S. geloven wij dat de republiek zich in de meest ernstige situatie bevindt sinds de Tweede Wereldoorlog. De energiecrisis van vandaag is geen kwestie van een paar jaar, maar van tientallen ja ren. Het is een feit van eerste importantie voor de geïndus trialiseerde samenleving", al dus een verklaring van 32 Amerikaanse wetenschap pers. De geleerden zijn van me ning diat de hoge olieprijs een bedreiging is voor de westerse economie. „Wij zijn als het ware de gevangenen van een prijsstructuur die wij niet kunnen beinvloeden", aldus de geleerden Het enig antwoord op deze situatie is voor de komende 35 jaren een intelligent en zuinig gebruik van energie, voor de langere termijn een realistisch plan ucis ru dc Stai 21 >66 54 Nederland gaat een nieuw militair vliegtuig kopen. Dat is al; vaker gebeurd. Roddel en aehanclau'n horen bij de ver koopcampagnes van de ver schillende vliegtuigfabrieken en» evenzeer bij de activiteiten van deg-snen die eigenlijk he lemaal geen militaire vliegtui gen willen zien, laat staan ko pen. In dit verband is de Das- sault-omkoopaffaire van ka merlid Piet Dankert niets bij zonders «;n te vergelijken met del verdachtmakingen en rod dels rond de aanschaffing van itarfighter rond 1960 in de republiek. uw is wel dat rond de aankoop van een nieuw vlieg tuig in Nederland een grote publieke discussie is ontstaan. Op zich is dat een gezonde zaak. Een nadeel is echter dat men op de duur van de stok paarden de renbaan niet meer ziet. We zullen proberen de za ken van de afgelopen maan den enigszins op een rijtje te zetten. De Starfighter, die het bij de Nederlandse luchtmacht uitstekend heeft gedaan (te gen sommiger verwachting in) isj langzamerhand een bejaard vliegtuig. \l in 1962 kwam de eerste bij de luchtmacht in dienst On> militaire, techni sche maar ook om veiligheids redenen (veiligheid voor dege nen die ermee vliegen wel te verstaan) moet het toestel worden vervangen. Dat is een kngdurige procedure en al hst geroezemoes van deze dagen dient om over vier jaar te kunnen beginnen met de af lossing Rond 1983 moet fe laatste Starfighter zijn vervan gen. Rond die tijd hebben we dan alweer een volgende «traaljagerdiscussie achter de rug want op dat moment is ook de NF-5 aan vervanging toe Het is nu nog de bedoe ling dat zowel de Starfighter als daarna de NF-5 door het zelfde vliegtuig, of de nako mende versies daarvan worden gevolgd. Hamvraag was (en is) welk soort vliegtuig hebben we nu nodig? Wat moet het kunnen? Men zal zich herinneren dat «minister Vredeling. daartoe aangesnoerd door Keerpimt-72, zUn best heeft gedaan om in de NAVO tot een herverdeling van taken te komen omdat elk land voor zich een all-rmmd- faak nief meer kan betalen. Zeker een kieJn land niet. Ou 7 deopmher 1973 vond de mi- isterraad van de NAVO het jgoed dat Nederland de voleen- J de hiehtmaehttakken zou af- stoten en overlaten aan andere lidstaten" de liif,htverdedï<ring op eTote hoogte en de d>ene Penetratie (aanvallen diep in vijandelijk gebied). Op aanbe veling van de NAVO kwam de minister van Defensie daarna tot het volgende eisen pakket voor de nieuwe ja ger: 1. Geschikt voor grondsteun 2. In staat zich te handhaven in een luchtgevecht boven het gevechtsterrein (het gebied dus waar grondsteun gegeven wordt) 3. In staat tot beperkt nucleair optreden voorzover dat in overeenstemming is met de reikwijdte, bepaald door de twee eerste taken (wat neer komt op nucleaire taken in of kort bij het frontgebied) De SAAB-Viggen, de Das sault Mirage F1M53 en de Northrop YF-17 Cobra voldoen allemaal aan deze eisen. Ook de later pas in de competitie geworpen YF-16 van General Dynamics (deze week uitver koren door de Amerikaanse luchtmacht) voldoet eraan. Waar het nu om gaat is het kiezen zelf. Niet alleen militaire, maar ook politieke en economische factoren gaan dan een rol spe len. Dat verklaart bijvoorbeeld het optreden van de vakbon den die men aan tafel kan zien zitten met vertegenwoor digers van de vliegtuigfabrie ken. SAAB was de eerste die dat deed en nu heeft ook Das sault de vakbonden een „zeer aantrekkelijk" compensatie- voorstel gedaan. Zo'n compensatie komt neer op inschakeling van de Neder landse industrie bij de bouw en het latere onderhoud van de betrokken vliegtuigen of bij de Nederlandse industrie te plaatsen tegenorders, alles bii elk: r voor een bedrag dat de kosten van de vliegtuigaan- koon zo dicht mogeüik bena- deert of evenaart. Zo belooft General Dvnamics een hon derd nroreufs „ver-oedine" als er ''000 vliertuiren van baar zijn besteld en Dassault als er 706 Mirages ziin besteld. Op die getallen moet men zich niet verkijken. Nu de Amerikaanse luchtmacht 650 YF-16's heeft besteld (en ze ker als daar de 350 van Ne derland, Noorwegen, Denemar ken en België bij zouden ko men) is het voor General Dy namics gemakkelijker om ook de 2000 te halen dan voor Dassault de 700 wanneer deze fabriek moet uitgaan van de 350 voor de bovengenoemde vier en enkele tientallen voor de Franse luchtmacht zelf- Een politiek-economisch ele ment dat de kenze beïnvloedt is dc moeilijke positie van de Europese luchtvaartindustrie (een half miljoen werknemers in Nederland alleen bij Fokker 6500). Fokker is openlijk voor de dag gekomen met een voor keur voor de Mirage, het Ne derlands Instituut voor Vlieg- ■tig- en Ruimtevaartontwikke ling, een semi-overheidsinstel- iingen tevens luchtvaartlobby, deed het in meer bedekte ter men. Ook elders In de Neder landse maar ook in de buiten landse industrie hoort men sterke pleidooien voor een Eu ropese keuze. Het heet dan dat nu de tijd is aangebroken om te kiezen tus sen een krachtige eigen Euro pese luchtvaartindustrie of een ..afglijden tot een onderaanne mingsbedrijf van de VS" (Al len Greenwood, president van de Europese Aero-Speciale In dustrie). Intussen gaat vooral van progressieve zijde ook de discussie voort over het Ne derlandse taakaandeel in de NAVO. Gepleit wordt voor „eenvoudiger en goedkopere" vliegtuigen als de Franse Brit se Jaguar, de Britse verticaal opstijgende „Harriër", de Al pha-jet en de Northrop „Tiger", een versimpelde versie van onze huidige NF-5. De gedachte is aantrekkelijk genoeg maar de feiten zitten niet mee. .Al deze vier vlieg tuigen zijn ontworpen voor louter grondsteun. Zij zijn niet De Amerikanen Seymour Senthor, Jerry Salander en Stan Watin zijn in New York bezig om het wereld record breien-zonder-ophou- den te verbeteren. De brei mannen hebben zich voorge nomen om het 92 uren vol te houden of anders in hun eigen wol verstrikt te raken. Het oude record staat vol gens het Guiness Book of the World op 90 uren. geschikt zichzelf te verdedigen tegen de moderne jagers die eventueel opereren boven het centraal Europese slagveld. Evenmin zijn ze geschikt voor de beperkte nucleaire taak. Alle vier zijn ze betrekkelijk langzaam. Ze voldoen dus niet aan de gestelde eisen. De vraag is nu of die eisen veranderd, versoepeld kunnen worden opdat de goedkope vier alsnog in het beeld kun nen komen. Het antwoord van de deskundigen luidt: „Dat zal niet helpen. Deze vier vlieg tuigen passen niet in het cen traal-Europese „theater". Een vliegtuig als de „Tiger" waar over Dankert na zijn bezoek aan Northrop zo geestdriftig is, wordt speciaal gemaakt voor afnemers in Lat'jns-Ame- rika en elders in de Derde Wereld. Maar zelfs niet voor het Midden-Oosten om de doodeenvoudige reden dat daar aan beide kanten jagers (Migs en Phantoms) rondvlie gen voor wie toestellen als de Tiger, de Jaguar en Harriër „zittende eenden" zijn. Samenvattend, aldus nog al tijd de deskundigen, zou ook een vliegtuig voor uitsluitend grondsteun behoorlijke zelf verdedigingscapaciteiten moe ten hebben, wil het zich kun nen handhaven in centraal-Eu- ropa met zijn moderne lucht strijdkrachten. En dan is men weer terug bij het duurdere vliegtuig. Tenslotte is er de stroming die, wijzend op Amerikaanse en Israëlische luchtmachterva ringen In Vietnam en in de Grote Verzoendagoorlog, het vliegtuig helemaal niet meer ziet zitten. Het vliegtuig zeg gen zij, ls nauwelijks nog op gewassen tegen de steeds ef fectiever wordende luchtaf weer (raketten vooral). Teren de tijd dat de Starfighter ver vangen is door een nieuw duur toestel is er voor dat toestel geen doorkomen meer aan- Helemaal ongelijk hebben zij niet, getuige het feit dat de luchtmacht genoodzaakt is om in de bijna afgeschreven Star fighters nog nieuwe raket-af- weer-apparatuur te bouwen (dertig miljoen). Maar los van het hypothetische karakter dat dit vraagstuk nog kenmerkt kan minister Vredeling het zich niet veroorloven een enorm gat in de Defensie te laten vallen in afwachting van ontwikkelingen die misschien nog weieens komen opdagen. Wie Vredelings taak wil over- neirrn, mag de vinger opste ken. WIM KOCK Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Vandaag hoopt Fokker-VFW vliegtuig en bemanning vrij te krijgen die zoals gisteren gemeld sinds dinsdag worden vast gehouden door de Lybische autoriteiten, verdacht van spi onage. De zesifeoppige, WeStduitse bemanning van de nieuwe Fok ker VFW 614, een straalvlieg tuig voor veertig personen, was in Libië om proefvluchten te maken vanaf ruw, woestijn achtig terrein. Men deed dit met toestemming van de Lybi sche regering en miet het oog op belangrijke demonstraties, volgende week, in Algerije waar soortgelijke temei mom standigheden voorkomen. ROTTERDAM (ANP) In de Rotterdamse Rijnhaven is een schoonmaakbedrijf onder toezicht van de gemeentelijke havendienst, bezig met het lossen van een lekkende gifla ding uit een binnenschip. Het schip de „Diana", arriveerde op 14 januari vamiuit Antwer pen in Rotterdam. Een gedeel te van de lading bestaat uit vijf kosten „diifolia", een orga nische fosforverbinding. Tegen de schipper van de Diana, die afkomstig is uit Bruinisse is proces-verbaal op gemaakt, omdat hij niet bij de havendienst gemeld had dat hij gevaarlijke lading voer de. WASHINGTON (REUTER) De financiële leiders van de wereld hebben hun verde diging opgesteld ter bescher ming van het internationale monetaire systeem tegen de schok van de enorme verho ging van de olieprijzen. De ministers van financiën van 20 landen, in Washington bijeen namens alle 126 landen van het Internationale Monetaire Fonds (IMF), bereikten don derdagavond laat een akkoord over een reeks verstrekkende maatregelen. Veruit het belangrijkste on derdeel ervan is de instelling van twee fondsen, één binnen het IMF voor elke lidstaat die meent dat zijn olieschulden on aanvaardbaar hoog zouden zijn opgelopen en het andere dat dient als een soort „reddings fonds" voor, uitsluitend, de in dustriële landen. De bedoeling van dit laatste fonds is dat men er sleahts in uiterste nood een beroep op doet. Het eerste speciale IMF- fonds zal volgens het akkoord ongeveer 6,2 miljard dollar moeten belopen, die geleend worden van de rijke oliepro ducerende landen, De ver wachting is dat ontwikkelings landen dit jaar reeds voor een bedrag van 1.5 miljard dollar van het fonds zullen lenen, waarschijnlijk tegen een spe ciale rente die niet hoger ligt dan 2,5 procent. Het akkoord over het „red dingsfonds" werd bereikt door de ministers van de tien rijke landen. Dit fonds zal ongeveer 25 miljard dollar over twee jaar belopen en is slechts toe gankelijk voor de 24 indus trielanden van de Organisatie voor Economische Samenwer king en Opbouw (OESO). Een derde belangrijke maat regel die de ministers in Wash ington troffen, is het besluit om de fondsen van het IMF met 32,5 procent te verbogen om een betere gelegenheid te scheppen het hoofd te bieden aan de economische wereldcri sis. De Britse minister van fi nanciën Dennis Healey meen de dat de bijeenkomst in Wash ington een var. de meest suc cesvolle is geweest die het IMF ooit heeft gehouden. „De genomen maatregelen zullen arbeidsplaatsen redden en de levensstandaard beschermen van honderden miljoenen mensen over de hele wereld" aldus Healey. Binnen het Internationale Monetaire Fonds wordt de dienst uitgemaakt door de Groep van Tien, bestaande uit Amerika, Canada, Japan, Zwe den en de voornaamste landen van de EEG, waaronder Ne derland. Van die tien is Ame rika de machtigste, het draagt bijna een kwart van alle IMF gelden bij. Die macht blijkt nu weer uit het beraad dat het nieuwe fonds voor ontwikke lingslanden gaat vormen. De landen van de Europese Economische Gemeenschap dachten aan een fonds van 14 miljard dollar, minister Kis singer wilde niet verder gaan dan 5 miljard dollar. Het zijn er zes geworden Kissinger is bang dat de olie exporterende landen te machtig worden, als het Internationale Monetaire Fonds een groot be roep doet op de oliedollars. WASHINGTON (UPI) De districtsrechtbank in Washing ton heeft donderdag aan onge veer 120 Vietnamdemonstran ten die in mei 1971 op de trap pen van het Capitool waren ge arresteerd voor een bedrag van ruim 30 miljoen gulden aan smartegeld toegekend. Tijdens de tegen de oorlog in Vietnam gerichte demonstra ties van mei 1971 werden, al dus de Washington Post, meer dan 12.000 mensen gearres teerd. De meesten van hen lijn echter nooit gerechtelijk vervolgd. Onder hen ook de 1192 betogers die op 5 mei op de trappen van het Capitool werden opgepakt. Verschelde ne rechtbanken hebben later beslist dat de meeste arresta ties ten onrechte waren ge- schie De demonstranten dienden daarna een eis tot schadeloosstelling in. (ADVERTENTIE) belgian world airKnas Door een dezer dagen gepubli ceerd arrest van de Hoge Ra-ad 1is nog eens de aandacht gevallen op een wetsbepaling uit ons 'burgerflijk wetboek waarin ouders verantwoorde lijk worden gesteld voor de -schade door hun minderjarige bij hen inwonende kinderen veroorzaakt. Volgens dezelfde wetsbepaling kunnen zij aan deze verantwoordelijkheid slechts ontkomen indien ze be wijzen diat ze de betreffende (onrechtmatige) daad van hun kinderen niet hebben kunnen beletten 2). Het hier bedoelde arrest be handelt het navolgende geval: Een bakker uit Goes struikelt bij het bezongen van brood en gebak overeen tauiwtje dat en kele decimeters boven de grond gespannen is over het tuinpad naar de voordeur van zijn klant. Wie het touwtje heeft aangebracht, weet nie mand. Wel staat vast dat de twee kinderen van de klant (Trudy van 4 jaar en Maurice van 5 ja-ar) kort vó-r het on- gevall met het touwtje hielbben gespeeld. Het vallen over dit touwtje liad zeer ernstige ge volgen. De rechterarm van de bakker bleek voor goed ver lamd te zijn terwijl hij hevige pijn in de rug bleef houden. Kortom de man was voor goed invalide. Zelf was hij onvoldoende ver zekerd voor ziekte en invalidi teit. Het zag er echter naar uit dat zijn klant die voor een maximum-bedrag van 100.000 tegen wettelijke aan sprakelijkheid w,as verzekerd, soelaas zou kunnen bieden. Om deze uitkering van de verzekeringsmaatschappij los te peuteren, moest formeel een procedure door hem worden aangespannen tegen de klant. In feite procedeerde hij tegen de maatschappij die op de achtergrond verweer voerde. In de aanvang zag het er voor de bakker niet slecht uit. Zo wel de Rechtbank als het Ge rechtshof stelden hem in het gelijk. In cassatie keerde het lot. Waar ging het in deze proce dure om? Waarin bestond de onrechtmatige da-ad? Niet in het spannen van het draadje, want niemand wist wie dat gedaan had. Maar in het niet- wegnemen of in het niet- waarschu-wen van de passan ten. In het „nalaten" lag dus de onrechtmatigheid waarop de bakker zijn vordering ba seerde. Het Hof d-at -zoals ge zegd- de bakker gelijk gaf re deneerde dat die kinderen we liswaar nog te jong waren om het aan de situatie verbonden acute gevaar te beseffen maar d-at zulks wel hun schuld maar niet de onrechtmatigheid van hun nalaten kon wegnemen. Hiermee bleef het Hof in het straatje van de leer diat de ontoerekeningsvatbaarheid van het kind de aansprakelijkheid van de ouders niet wegneemt. De Hoge Raad zag het anders zitten en redeneerde a-ls volgt; van een rechtsplicht om een gevaarlijke situatie, die men zelf niet in het leven geroepen heeft, op te ruimen of om anderen daarvoor te waarschu wen, kan ook Bij volwassenen a-Heen sprake zijn wanneer de ernst v-an het gevaar tot je is doorgedrongen. Of om het meer toegepast op het onder havige geval te zeggen: als je zo'n touwtje ziet, hoef je het alleen op te ruimen of anderen ervoor te waarschuwen als je in de gaten heibt dat iemand er ernstig letsel door kan op lopen. Welnu zegt de Hoge Raad, nu bet Hof heeft uitge maakt diat de kinderen dat ge vaar niet beseft hebben, kan er ook geen sprake zijn van een onrechtmatige daaid. Heeft de Hoge Raad hiermee bovengenoemde leer dat de ontoerekeningsvatbaarheid van het kind d'e aansprakelijkheid van de ouders niet opheft, verlaten? Ik geloof het niet. Immers in het onderhavige ge val zouden ook volwassenen zich wellicht niet bewust zijn geweest van de ernst van het gevaar dat zo'n onnozel touwt je kan opleveren. Men kan ook zeggen dat de nare gevol gen door het touwtje veroor zaakt nauwelijks waren te voorzien. Dat bleek ook wel toen de arme bakker met mand en alles tegen de vloer ging en ail zijn broodjes en lekkernijen over de grond vlo gen; toen lachten de omstan ders omdat het zo'n koddig gezicht was Niemand ver moedde in de verte dat de bakker zoveel leed overkomen was Men kan en moet ook diep medelijden hebben met de bakker die op deze wijze ge dupeerd werd. Maar op mede lijden kan men géén aanspra kelijkheid gronden van derden aan wie niets te verwijten valt- Men denkt er vaak zo makkelijk over als het een verzekeringsmaatschappij is uit wiens zakken het geld moet komen-1 Maar in deze sfeer denkend had de bakker een grotere fout gemaakt dan de ouders van Trudy en Mau rice en wel door zich veel te laag te verzekeren tegen ziek te en invaliditeit. D'OUWE 1) HR 22 nov 1974, gepubli ceerd o.m. NJbl van 21 dec. 1974 onder no. 110. 2) Art. 1403 BW.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 15