opnieuw imers! Bemoedigend gesprek tussen Ford en All Oil 'ONFECTIE-INDUSTRIE: gegraven door sociale lasten SAIGON VRAAGT OM HULP Zachte winter SPANNING IN MIDDEN OOSTEN DUURT VOORT houd ge t N.S. gaan 1,7 miljard investeren Beatrix en Claus in Aarle-Rixtel tylo endbureau Tjaa. deze krant ANWB-bord waait om: drie auto's verpletterd Belang weggelopen minderjarige moet centraal staan binnenland im Kudde schapen verpletterd HAARTEGELS Nu 4,95 4 halen 3 betalen rtlng p.str. mtr. op Unster bloemtapijten .T.C. wint pliers en imsumenleii commentaar Volksfront hier en ginds jVerhaal met een moraal Akkoord over cao landbouw en veehouder!i Personeel bezet bedrijf In niest FeisaJ Vier maanden geëist tegen lijsttrekker Volks-Unie 'n METZLER- Premier Den Uvl Over 2 maanden pas beslissing opvolger Starfigbter Geen verandering apartheid Zuid-Afrika HritIP landing KLM-toestel ZATERDAG 18 JANUARI 1975 13 ■ij zijn. t wint. atisch even. s. Alle vijzen. AARLE-RIXTEL Prinses Beatrix en prins Claus waren gisteren in Aarle-Rixtel op lezoek bij de klokkengieterij Petit en Fritsen. Daar werd een replica gegoten van de „Li- ïertv-bell" uit de Amerikaanse stad Philadelphia. Deze copie wordt in Philadelphia tentoongesteld ter gelegenheid van de herdenking van de onafhankelijkheidsverklaring van 1776. TOULOUSE (ANP) De sneltrein van Toulouse naar Bordeaux heeft 72 schapen overreden. Een van de scha pen was op avontuur gegaan op de spoorbaan toen de trein met een snelheid van meer dan 100 km. naderde. De dere dieren volgden het v. beeld en binnen enkeile secon den was de hele kudde ver pletterd. eert goedgtkwrd door da MHta «tor nummer L.O. JOVCe&an, H baton ujn bestemd voor d* SM Lotof.) Nedwtond ta V^nvenhu n meaischeppelljk «ark, wfcsimw, VonetfgeMotmeSe la varteljgo» erhofe&aet SS, HottordeRh - Speciale prijzen n Horecabedrijven >u» en 5 |aar garantie. 18, Bergen op Zoom (01640)4 12 72 :s open: 10-18 uur) lags tot 21 uur ijaardstraat 41 n Tel. (010) 76 62 46 laties te Bergen op Zoom en een praktijkdiploma? ichtingen: ijdag van g.00 uur tot 16.00 w >.V. Bergen op Zoom 57 VERLOTINO Postduiven verenifi»! DE POSTHOORN HOEVEN 0551, 3984, 1064, 3381, 1305. 0992, 2504, 1394,2' 1967, 3909, 0702, 1387,2 2179, 0332, 3782, 2916, 3038, 1098, 0598, 1981, H 3821. 0584, 3845. 3265. Prijzen af te halen Cafi; Zwaan, St.-Janstraat Hoeven. m er wordt al parket aangebo^J vanaf f 20,-/m2. ECHT PARKET voord' prijs is onmogelijk. Stands geeft U snel een exacte P"!' opgave STANDARO PARKET B.V| Tolbrugstraat 17 Breda I Tel. 01600 42323. Niet degoedkoopstehoe^I vinden elkaar feilloos in TTan tijd tot tijd plegen in linkse kringen wel eens geluiden te worden vernomen die op een zeker verlangen van een „Volksfront", reikende van de rechtervleugel van de Partij van de Arbeid tot en met de meest linkse Leninistisch-Marxistische «■oepering, zouden kunnen worden uitgelegd. Erg wezenlijk doen dergelijke gedachtenspinsels niet aan. Zowel de kwanti teit als de kwaliteit van de voor een dergelijk rood bolwerk in aanmerking komende partijen zijn er te uiteenlopend voor. In de praktijk zou het door de Partij van de Arbeid te zeer worden beheerst om voor kleinere deelgenoten erg aantrekkelijk te zijn. Over 't algemeen komt het Volksfrontidee weer naar boven als het met de samenwerking tussen de Partij van de Arbeid en de confessionele regeringsgenoten een beetje stroef gaat. In dat verband mogen de pleitbezorgers van zo'n Neder lands Volksfront wel eens kennis nemen van de gang van zaken in Frankrijk. Daar zijn communisten en socialisten verleden laar mei met een gemeenschappelijk programma en een gemeen schappelijke kandidaat de presidentsverkiezingen ingegaan. Het onmiskenbare succes van Franpois Mitterand ten spijt slechts driehonderdduizend stemmen van het Elysée verwijderd ziin de onderelinge geschillen hoger opgelaaid dan ooit. Voor de communisten zijn de socialisten onbetrouwbare bondgenoten omdat ze in het verleden en ook nu nimmer afkerig zijn geweest van samenwerking met centrumpartijen. Bij de talrijke tussen tijdse verkiezingen voor lagere bestuursorganen is dat ook dui delijk gebleken. De Franse communistische partij kan het ook moeilijk verkroppen dat ze niet langer de tweede van het land en de eerste van de oppositie is. Dat ontlaadt zich vooral in hef tige reacties aan de basis Het gewone lid van de communis tische partij in Frankrijk ervaart namelijk dat de werfkracht van zijn beweging aanzienlijx is afgenomen sinds de machtige man nen van het Centrale comité de samenwerking met de concur rentie preekten. Het is trouwens altijd hef dualisme van de com munistische partij geweest om aan de ene kant een breed front voor te staan maar anderzijds een harde doctrine te willen vol gen. In Frankrijk, waar de communistische partij over een sterk Intellectueel kader beschikt, kan dat nog wel eens een boeiend iïthouwspel opleveren. In Nederland, waar de politiek meer emotioneel dan rationeel pleegt te worden bedreven, leidt een dergelijke tegenstelling slechts tot ongeloofwaardigheid. En dat is geen beste uitgangsstelling voor een Volksfront. BAen Uyl is bijgedraaid! Nadat al een hele reeks socialistische Hp' voormannen als Tinbergen, Langemeyer, Kloos, van den Doel en Duisenberg in de afgelopen weken afstand hadden ge nomen van de radicale elementen in de PvdA heeft nu ook de minister-president de rode mantel van partijleider afgelegd. gebeurde deze week bi; Stork - werkspoor in Amsterdam, waar Den Uyl opvallend vriendelijke woorden richtte aan het adres van de werkgevers. I In werkgeverskringen heeft men nooit veel met Den Uyl opgeheld. De onderlinge relatie daalde echter tot ver beneden het vriespunt toen de minister-president in oktober van het vo rige jaar voor het foium van de christelijke werkgevers een aan tal filosofieën ontwikkeld had over industrialisatie en werkge legenheid. Bij die gelegenheid kwam hij bij de toch al door grote zorgen om de werkgelegenheid geplaagde werkgevers Over als industrie-vijandig. 1 Is hij dat ook werkelijk? Den Uyl weet, dat welvaart en welzijn afhankelijk zijn van een behoorlijk ondernemersklimaat. Hij weet echter ook, dat hij voor het behoud van zijn post af hankelijk is van de steun van zijn achterban. Die achterban mort, Die achterban, althans het radicale deel ervan, is van mening d it Den Uyl veel te vee' tegemoet komt aan de wensen en op vattingen van de Witte Rand" van zijn kabinet. De confessio nele partijen. Den Uyl heefl die ontevredenen willen kalmeren. Wet beste middel daartoe leek hem toen de werkgevers ee flink tegen de schenen te schoppen. H Maar dat namen de ondernemers niet. Toch al geïrriteerd de heisa rond medezeggenschap en nivellering gaven zij niet thuis toen Den Uyl hen te hulp riep bij de bestrijding van kfe ster"k stijgende werkioo?.heid. Als de regering zo over de ^Baustrie denkt heeft het geen zin verder te investeren, was hun Hidenering: Wij worden alleen maar gestraft voor onze inspan •ingen. Een weerbarstig, verenigd werkgeversfront is voor het werkgelegenheidsbeleid var. het kabinet een hinderpaal van Jewelste Den Uyl heeft dat nu ook ingezien. Vandaar dat hij deze v/eek in Amsterdam met palmtakken stond te zwaaien. De moraal van dit verhaal? Wij zijn in Nederland op elkaar laangewezen. Zoeken naar nieuwe samenwerkingsvormen jna^ir dar. wel op basis van gelijkwaardigheid is een nut- Ijiger beziaheid dan het bedenken van partijpolitieke stuntjes en het verketteren van tegenstanders. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Ongeveer 75 confectiebedrijven met totaal 10.000 werknemers (er zijn in deze bedrijfstak bij na 40.000 werknemers) wil len dat de regering de wet arbeidsongeschiktheidsver zekering zo wijzigt, dat de lasten eerlijker over het ge hele bedrijfsleven worden verspreid. In een brief aan de ciale en Economische Zaken kamercommissies voor So- vragen zijn om steun voor hun streven de confectie weer gezond te maken. Want, aldus deze fabri kanten, met de invoering van het jeugdloon, de gelij ke beloning voor mannen en vrouwen, het uitblijven van overheidsopdrachten (leger) de stijgende importen uit Oost-Europa en de sterk stijgende sociale lasten wordt het graf voor de con fectie gegraven. De eerder deze week opge richte stichtingen, waarin ook de overheid deelneemt, kun nen daar volgens deze fabri kanten niets meer aan veran deren. Die stichtingen immers willen bedrijven helpen die al lang dood zijn. Wij willen al leen maar een /echtvaardiger verdeling van de sociale las ten, wij willen niet onze hand bij de overheid ophouden, om dat we ons toch levensvatbaar voelen. Snel handelen is gebo den, want een ineenstorting UTRECHT (ANP) De or ganisaties van werkgevers en werknemers in de landbouw hebben alsnog overeenstem ming bea-eikt over de inhoud van de cao landbouw en vee houderij (20.000 werknemers) Deze cao had op 1 maart 1974 moeten ingaan, maar een ern stig verschil van mening inza ke de arbeidstijd heeft de par tijen zolang gescheiden gehou den. De heer J. Hubregtse, secretaris van de Voedings- bond-NW, deelde mede, dat de 8-urige werkdag in de cao is gerealiseerd. Een geringe afwijking daarvan is alleen toegestaan bij schriftelijke overeenstemming tussen werk gever en werknemer. Doordat een aant^ toeslagen is inge bouwd in de basisionen, zijn de uurionen verhoogd van 6,60 tot f 8,18 per uur. De heer Hubregtse is van mening, dat met de totstand koming van deze oao, die op 1 maart a.s. weer afloopt, „een stukje onrechtvaardige achter stand voor de landarbeiders is ingehaald". De nieuwe arbeids tijd en beloning gelden per januari j.l. van deze bedrijfstak staat voor de deur, aldus de actie voerende fabrikanten. Door het dalend aantal werknemers en de stijgende arbeidsonge schiktheid in deze branche moeten de werknemers one venredig veel premie betalen. Die is de laatste jaren al meer dan verdubbeld. (Van een onzer verslaggevers) DIEST - De personeelsleden van de radiatorenfabriek AGA-Calor in het Belgisch- Limbu-rgse Diest hebben het bedrijf bezet en de leiding in eigen handen genomen om een verdere afbouw tegen te hou den. Ze vrezen dat de in Zwe den zetelende hoofddirectie van deze multinational de zaak op korte termijn wilt sluiten gezien de sterk achter uitgaande bedrijfsresultaten. De vestiging in Diest, die een zusterbedrijf is van de AGA- radiatorenfabriek in Nut, wei gert sinds de bezetting ook om het Nederlandse bedrijf nog langer te voorzien van onder delen en materiaal omdat AGA-NUT, naar het oordeel van de personeelsleden, toch al steeds bevoorrecht werd ten koste van het Belgische be drijf. In 'I kort HET actiecomité „Wij vrouwen eisen" zal maandag a.s. in de zendtijd van Symbiose (32.50 uur) op Nederland I zijn op roep kunnen plaatsen voor vrijwilligers om de handteke ning actie ten behoeven van de legalisering van abortus te steunen. DE bij de cao voor de zuivel industrie betrokken vakbon den hebben gisteren hun voor stellen voor de nieuwe cao in gediend bij de kerncommissie voor de zuivelindustrie. Ze verlangen o.m. een loonsverho ging van twee procent in cen ten (helft) en procenten (an- d-rr helft.) OP IJsland is een helikopter neergestort. Alle zeven inzit tenden. vijf medewerkers van het IJslandse energiebedrijf en twee piloten, ziin bii het ongeluk om het leven geko men. (Van onze redactie buitenland) WASHINGTON-DAMASCUS-TEL AVIV De Ameri kaanse president Ford en de Israëlische vice-premier Yigal Allon hebben een langdurig gesprek gevoerd over het Midden-Oosten waarbij enige vooruitgang schijnt te zijn geboekt naar een regeling met de Arabische landen. In een verklaring van het Witte Huis heette het dat Ford de ernst had onderstreept waarmee hij de situatie beziet. Allon echter maakte een voldane indruk na het gesprek, evenals Henry Kissinger die hem vergezelde. Kissinger sprak later van een „zeer vriendelijke en zeer bemoedi gende bespreking". - Bovendien meldden diplo matieke kringen in Washing ton dat Israël een verdere mili taire terugtrekking in de Sinai zou hebben voorgesteld tot een afstand van 30 a 56 kilometer van het Suezkanaal. Maar de Israëli's zouden terughou dend zijn om aan de Egypte- naren de strategische bergpas sen af te staan in de zone die door Israël zou worden ont ruimd V Deze vooruitgang op het di plomatieke front verhindert niet. dat in het Midden-Oosten zelf de gevechten blijven voortduren. Israëlische militairen, ge steund door tanks en artillerie, hebben felle gevechten ge voerd met Palestijnse com mando's in de omgeving van enkele Zuiid-Libanese dorpen De gevechten duren nu in fei te al zeven dagen. Een Palestijnse woordvoer der maakte in Beiroet bekend dat die Israëli's gisteren nog raketten bleven afvuren op vier dorpen in het grensdis trict Arquob. i Volgens de Palestijnen zou den alleen al gisteren 21 Is raëli's zijn gedood en ver scheidene gewond, terwijl de P alestijnse vier mensen ver loren en 16 gewonden telden Intussen duurt de bewape ningswedloop in het Midden oosten onverdroten voort. Gisteren hebben de Verenig de Staten ermee ingestemd mo derne anti-raketten 'te leveren aan Libanon en zij zullen Jor danië lucht doe tr a ke tten van het type Hawk leveren. Libanon zou voorts snel vuurluchtdoelgeschut van het type Vulcan willen kopen, vermoedelijk om zich tegen Israëlische luchtaanvallen te verdedigen. Er is echter wei nig voorraad van dit geschut en Libanon zou tenminste een jaar moeten wachten. Inmiddels is koning Feisal van Saoedi-Arabië uit Syrië in Jordanië aangekomen waar hij onder meer over steun zal pra ten. Naar voorts in Amman ver luidt, zuilen hij en koning Hoessein voort» spreken over de confrontatie met Israël en de verhouding van de Jor daanse koning met de Palestij nen Feisal heeft Syrië een gift toegezegd van 150 miljoen dollar en een lening van 200 miljoen dollar. DEN HAAG (ANP) De procureur-generaal bij het ge rechtshof in Den Haag heeft tegen de 46-jarige Haagse lijsttrekker Van de Nederland se Volks-Unie bij de gemeen teraadsverkiezingen vorig jaar mei, Joop G., wegens discrimi natie en belediging van de Su- rinamers en Antillianen in ons land, vier maanden gevange nisstraf geëist, waarvan twee voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar. De recht bank in Den Haag had hem hiervoor tot f 1.000 boete en een maand voorwaardelijke gevangenisstraf met twee jaar proeftijd veroordeeld, nadat de officier van justitie f 5.000 boete en een maand voorwaar delijk had gevorderd. Joop G. had als lijsttrekker van de Volks-Unie in Den Haag een pamflet verspreid waarin stond te lezen „Den Haag moet blank en veilig blijven". „Weg met de Surina mers en Antillianen die op onze werkkracht en welvaart parasiteren" en „help mee on ze stad te bevrijden van de plaag van Surinamers en An tillianen". Bij de verkiezingen kwam de Volks-Unie van G. in Den Haag slechts een paar honderd stemmen tekort om voor een raadszetel in aanmer king te komen. (ADVERTENTIE) bril: ieders oogmerk! (Van onze Haagse redactie 1 DEN HAAG Pas over enkele weken neemt het kabi net een besluit over de opvol ger van de Starfighter. Daarna moet de stuurgroep van Bel gië, Nederland, Noorwegen en Denemarken nog een definitie ve keus maken. Premier Den Uyl verwacht dat pas over 2 maanden definitief vaststaat welk toestel in deze vier lan den de Starfighter gaat ver vangen. „Het gaat om levering van vliegtuigen voor tien jaar. Zo'n beslissing hangt daarom niet op een ma-and". Het voor spel tot de uiteindelijke keus noemde hij niet meest verhef fend. Voor drs. Den Uyl staan nog steeds de YF 16 van Ge neral Dyamics, de YF 17 van Northrop, de Mirage 1 en de Saab-Viggen op het keuzelijst je. (Zie ook paigina 15) UTRECHT (ANP) Door de storm is gistermiddag een boven rijksweg 2 (Utrecht- Den Bosch), hangend bij het verkersplein Oudenrijn ANWB- portaalbord omgewaaid en op de snelweg terechtgekomen. Door het omvallend portaal werden drie personenauto's verplet terd. Er viel één dode en twee mensen raakten gewand. PARIJS (DPA) De Zuld- vietnamese regering heeft aan de mogendheden die op maart 1973 in Parijs de „akte" ondertekenden die de uitvoe ring van de Parijse Vietnam- akkoorden moest garanderen verzocht tussenbeide te komen om een einde te maken aan het offensief van de „commu nistische strijdkrachten". In een nota die vrijdag in Parijs is gepubliceerd door de Zuidvietnamese delegatie naar de sinds maanden in een im passe verkerende Vietnamcon- ferentie nabij de Franse hoofdstad, verzoekt de rege ring in Saigon de betrokken landen ondermeer: veroordeling van Hanoi wegens het bezetten van ste den in de provincie Phuoc Long door „Noordvietnamese troepen" de „comrmmistisdhe par tij" uit te nodigen op te hou den met het schenden van de Parijse akkoorden en de bepa lingen in deze akkoorden in acht te nemen. het plegen van overleg over aanvullende maatregelen om aan de huidige toestand het hoofd te kunnen bieden. Voorafgegaan door meer dan 50 pantservoertuigen is inmid dels een 2000 man sterke een heid van het Zuidvietnamese (Van onze redactie binnenland) AMSTERDAM „Bij de hulpverlening aan weggelopen minderjarigen moet het belang van de minderjarigen centraal staan". Dit schrijven de hoofd commissarissen van politie van de vier grote steden in een brief aan staatssecretaris Gla stra van Loon. Alleen door middel van hulpverlening zijn volgens de politiechefs de weglooppro blemen op te lossen. Daarbij zijn de leeftijd van het kind en de gezagsverhoudingen wel factoren, maar ze zijn niet doorslaggevend voor de wijze en de termijn waarop de pro blemen worden opgelost. De hoofdcommissarissen zeggen verder dat de hulnver- 'ening door een aantal jonge mensen met nieuwe ideeën over hulpverlening aan jonge ren. die in de kou staan, steun en waardering verdient. UTRECHT (ANP) Behoudens rijksgoed keuring gaan de Nederlandse Spoorwegen de komende jaren 1,7 miljard investeren. Daar van wordt 902 min gestoken in verbetering, modernisering etcetera van het bestaande net en 754 min. in nieuwe lijnen en toebehoren. Volgens het investeringsplan is de 902 min. voor de bestaande lijnen ais volgt uitgesmeerd: 254 min. in '75, 257 min. in '76, 202 min. in '77 en de r-st daarna. Tot de nieuwe projecten behoren onder meer de tlectrificatie van de lijn Oldenzaal-Bentheim aansluitend op de electrificatie van het „Duitse" gedeelte (Bentheim-Osnabrück) Verder zijn forse bedragen uitgetrokken voor werken aan bruggen en voor het inrichten van het baanvak Helmond Horst-Sevenum als proefbaanvak voor de nieuwe Intercitytreinstellen. Dat nieuwe ma terieel gaat op het proeftraject 160 km per uur rijden. Voor de Schiphollijn is 582 min. uit. getrokken. regeringsleger gisteren langs de Cambodjaanse grens een tegenoffensief ingezet om een dam op te werpen tegen de Noordvietnamese divisie die oprukt in het westen van de Mekong Delta en daarmee een Zuidvietnamese provincie bedreigt, zo is door de bevel hebber van de eenheid bekend gemaakt. Nou noemen ze plotseling deze gezellige winter de Groe ne Winter. Aardig gevonden van de woordsmaakmakers. Groene Winter. Je moet er maar opkomen. ir Volgens weerkundige bolle bozen in Frankfurt worden de hoge temperaturen veroorzaakt door een toeneming van de ijsbergen aan de oostkust van Canada en de VS, die sinds 1971 is waargenomen. Door het „circulatie-evenwicht", wat dut dan ook mag zijn, worden grote delen van Euro pa met warme lucht over spoeld tr Maar op deze manier heb ben de kinderen die geboren zijn na 25 december 1973 (we doen maar een gok) mooi nog nooit sneeuw gezien! Welk woord heeft SJSM In het midden' ir Hasj smokkel Leuk of niet leuk, sprak een Kema-deskundige deze week, maar kernenergie moet. Melk ook- (ADVERTENTIE) Mevr. M. Poortman-v.d. Boom uit Breda stuurt ons nog een aanvulling op de „Dutcli"- uitdrukkingen in de Engelse taal. ir „In Canada bestaat een uit drukking „Dutch gift"; dat zegt men daar als je iets aan iemand hebt gegeven en zodra je merirt dat het cadeautje niet gebruikt wordt, het terug vraagt." Aantjes heeft ook weer een schot voor de boea gegeven ..Kabinet haalt 1976 niet als het zo doorgaat", kreet hij. En niet eens zo lang geleden mocht Aantjes geen commissa ris van de koningin in Zeeland worden omdat hij zonodig voor de ARP het kabinet moest steunen ir Ra, ra, wie snapt daar nog wat van. Over drie weken is het al carnaval. Is dat al in uw her- mipan doorgedrongen? Veel te vroeg als u het ons vraagt, ■ir Aanftiesl-uit: Aar.(tjes)-uit. Aan(tjes)-uit; All the best. ir MF.R1JN (Vervolg van pagina 1) De tuinarchitect van de Keukenhof de heer Koster, zegt dat het zachte weer tot nu toe geen problemen ople vert. Dat zal naar zijn mening wel gebeuren, wanneer de ho ge temperaturen aanhouden. „Maar", zo voegt hij er direct aan toe „dat verwacht ik niet. Waarschijnlijk zal februari wel een stuk kouder war. don". Voorlopig blijft de openings datum van de Keukenhof 26 maart, gehandhaafd. Mocht het niet kouder worden dan zou het park eerder opengesteld moeten worden. De PZEM heeft als bedrijf voordeel bij het uitbLijven van vorst- Voorlichter A.F. Koop man legt uit, dat bij de vorst de centrales van de PZEM die normaal op aardgas draaien, moeten overschakelen op JOHANNESBURG (RH) De belofte van premier Vor- ster van Zuid-Afrika dat hij binnen een half jaar de we reld zou verrassen met opzien barende ontwikkelingen bete kent niet dat er veranderingen zullen komen in de basis van de binnenlandse politiek, zo heeft minister Punt Janson van Bantoe-zaken gezegd op een politieke bijeenkomst in Krugersdorp. „Wel zal het tempo van de ontwikkeling versneld worden, zodat de buitenwereld kan zien dat wij de negers mogelijkheden bie den", aldus Janson. De poli tiek van gescheiden ontwikke- ing, of apartheid, is volgens hem een beleid „van kansen voor iedereen". Vorster deed zijn aangekondiging van „ver- ransingen" in een rede in no vember vorig jaar, die toen nogal opzien basrde. Aangeno men wordt dat hij mede doel de op te verwachten ontwik kelingen inzake Rhodesie en Namibië. oliestook. En dat is een duur dere brandstof. Bovendien zou oliestook ook het milieu ver. vuilen. Het produktsehap voor mos sels in Bergen op Zoom laat weten dat het huidige weer t .-en nadelige invloed heeft od de mosselteelt en -handel. De bedrijfsleider van het Bredase Peek en Cloppenburg, de heer Tuinder vertelt dat de verkoop van wintergoed "e- norm goed" is. Een verklaring daarvoor gezien het weer, kan hij niet geven. Mogelijk dat de veranderende mode de oor zaak is dat het publiek toch nieuwe mantels en jassen koopt. De fruittelers zien deze we ken de fruitbomen uitbotten. De heer Vermaire, directeur van 4e veiling In Kapelle: „Er zit n" al beweging in de knoppen, iets dat anders pas in maart gebeurt. Wanneer er nu een zware vorst zou ko rnet), zou dat nare gevolgen hebben voor de nieuwe oogst". Een typische winterkost als erwtensoep blijkt, ondanks het ontbreken van sneeuw en vorst toch in trek. De heer Kriekaard van Hero vertelt dat het verbruik van erwten soep de vorige, eveneens zach te winter, is toegenomen En ook voor dit seizoen verwacht hij enige toename van de om zet in erwtensoep. SCHIPHOL (ANP) Een DC-8-63 heeft schade opgelo pen toen het vliegtuig een hairoe landing maakte op het vliegveld van Entebbe in de Afrikaanse staat Oeganda. Het neuswiel en de neuswielsteil van het toestel zijn bescha digd Van Schiphol is intussen een andere DC-8 van de KLM naai Entebbe vertrokken met aan boord specialisten en re serveonderdelen om de be schadigde machine te herstel len en de oorzaak van de har de landing na te gaan. v i

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 13