GESPREK TESSEN HORECA EN DEN DGLLAERÏ UITGESTELD Clinge en De Sterre raken aardig aan elkaar gewend Zomerwoning in Zuiddorpe leeggehaald B. EN W. A] WIELEN CAMPING SLUITEN SLUISË TEKEN CONS ICIND echno! an niei type in Meningsverschil tussen de Boskoppe en De Vossen is uit de wereld Drukke tijd voor commissies van Axelse raad contactlens - specialist ANVC CRM staat DR. J. VAN ENGELEN TEVREDEN VOOR VELEN TE LAAT Route van Hulster carnavalsstoet Cadeau aan Huls en exposiiic markeren nieuwe vestiging van AK stad streék Breskens Hulst St.-Jansteon Clinge Politierapport Songfestival voor scholieren Heikant Opklaringen DONDERDAG 16 JANUARI 1975 1■BHHHHBBMHÜ (Van een onzer verslaggevers) HULST Het gesprek tus sen vertegenwoordigers vau Den Dullaert en de horeca, dat vanavond onder leiding van burgemeester Molthoff van Hulst zou plaatsvinden is een week uitgesteld, omdat enkele betrokkenen de vergadering vanavond niet zouden kunnen bijwonen. Het gesprek, dat nu volgen de week donderdag gehouden wordt, zal gaan over de con currentie. die Den Dullaert. de horeca zou aandoen. Enkele maanden geleden is via de landelijke organisatie van de horeca-ondernemers een rap port verschenen, waarin dit wordt beweerd. Op het ver zoek van de horeca om hier eens over te gaan praten, heeft het bestuur van Den Dullaert onlangs positief gere ageerd. De heer M. Versprille, voor zitter van de horeca-organisa- tie Groot Hulst, zou graag zien. zo heeft hij meegedeeld, dat ook de pers bij dit^ ge sprek aanwezig is. Het bestuur van Den Dullaert, zo deelde secretaris R. Scheele gisteren mee. moet zich daarover nog beraden, omdat een dergelijke vraag nog niet aan de orde is geweest. Het is de bedoeling, dat de horeca-vertegenwoordigers binnenkort ook met de bestu ren van enkele verenigingsge bouwen in de kernen rondom Hulst gaan praten. Over veer tien dagen is een gesprek ge arrangeerd met de voetbalclub HVV. Ook hier zal burgemees ter Molthoff de rol van „scheidsrechter" op zich ne men. Over gesprekken tussen de horeca en vertegenwoordi gers van andere zogenaamde para-commerciële gelegenhe den staat nog niets vast. Wel is bekend, dat het bestuur van Malperthuus in Clinge als eis voor een gesprek heeft ge steld, dat daarbij in ieder ge val vertegenwoordigers van de pers aanwezig moeten ziin Vismijn Aan de vismijn te Breskens werd aangevoerd: 7376 kg. export garnalen 4,49- 6,89, 74 kg pellerij garnalen 5,10, 6065 kg. bot 0,40-0.71, 4840 kg. schar 1,21-2,19, 53515 kg. schol 0,87-2,12, 9373 kg. tong 8,49-13,80, 1333 kg. tarbot 5,49-15,01. 1300 kg. griet 3,69- 6.71, 14639 kg. kabeljauw 1,06- 3,92, 6548 kg. wijting 0,58-1,82, 1376 kg. rog 1,15-2,91, 1136 kg. poon 0,42-1,88, 57 kg. haai 1.97-2,42. 12 kg. ham 5,17-6,60. 15 kg- kommeraal 1,60, 176 kg tongschar 4,99-5,50, 2128 kg. steenbolk 0,40-0,68. Prijskaarting Aan de in het café van Ron de Vilder te Hulst gehouden prijsikaarting hebben in totaal 36 personen deelgenomen. De einduitslag van de winnaars luidde als volgt: 1. R. van Goethem - G de Block, 2. J. Verheyden - A. Pieters, 3. K. Kayser - L. Blommaert, 4 G. Boddaert - Th. Hiel en 5. W. Segers - Th. de Wit. De einduitslag van de verliezers was als volgt: 1. mevr. Vinck - R. v. d. Bran den, 2. P van Kerokhoven - F. Buys, 3. J. de Belie - Th. Rijck, 4. P. Collet - M. Kayser en 5 mevr. Baart - De Waal - J. Asselman. De eerste prijs van de gehouden verloting werd gewonnen door A. Pie ters. Pastoor Als reactie op het vele goeds, dat pastoor A.C.J. Fick van Hutlst bij zijn instal latie heeft mogen ervaren heeft hij de inwoners van Hulst allemaal een kaart ge stuurd, waarop hij zijn paro chianen niet alleen zaligheid en vrede in het nieuwe jaar toewenst, maar waarop hij ook de kerngedachte weergeeft waarmee hij zijn pastorale taak in Hulst wil vervullen. Die kerngedachte vat hij sa men met een citaat uit Lucas: „Ik wil zijn als een trouwe en voorzidhtige dienaar, die de heer over zijn gezin heeft aan gesteld. oim ieder op zijn tijd een maat koren te geven". Lezing De heer G. Spon- selee. bioloog te Hulst, houdt woensdag 22 januari om 20.00 uur, in het gemeenschapscen trum Den Dullaert, een lezing voor het katholiek vrouwen gilde Het onderwerp waaro ver de heer Sponselee zal spreken is: „Veranderingen in de vogelstand van Oost Zeeuwsch-Vlaanderen". De heer Sponselee zal on dermeer de oorzaken van deze veranderingen naar voren brengen en aan de hand van dia's ongeveer vijftig verschil lende vogelsoorten bespre ken. Carnavalsactie De leden van de carnavalsvereniging in Sint-Jansteen hebben een bliksemactie gehouden om aan geld te komen voor de komen de carnavalsviering. Huis-aan- huis werden loten verkocht. De carnavalsorganisators raak ten er vele honderden kwijt. Biljartkampioen De leden van de topbiljartclub Zondags- vermaak speelden in café Sport om het clubkampioen- schap. Na een spannende strijd ging Jan Pieters met de hoogste eer strijken. De ver dere uitslag: 2 A. Vink, 3 A. Thijs, 4 B Weerman, 5 E. Verschueren, 6 H. Gijsel, 7 Ant. Thijs, 8 F. Segers, 9 H. de Vos, 10 P. van Cooiegem, zaterdag speelt de club een wedstrijd tegen 't Centrum uit Hulst. Supportersclub De sup portersclub van de voetbalclub Sleen zal zondag het eerste en tweede elftal vergezellen naar de uitwedstrijden tegen DOS- KO in Bergen op Zoom. (Van'een onzer verslaggevers) HULST Het meningsverschil tussen de carnavalsvereniging de Boskoppe uit de wijk Nieuw-Hulst en de overkoepelende Hulster carnavalsstichting De Vossen over de route van dc car navalsstoet blijkt te zijn opgelost, nu de carnavalsstichting tege moet is gekomen aan de verlangens van de vereniging uit Nieuw-Hulst. De carnavalsstoet, die op zondag 9 februari door Hulst, zal trekken, zal namelijk niet starten bij de kleuterschool in Nieuw Hulst, zoals door de Boskoppe werd aangenomen, maar bij de LTS in de Moer- sohansstraat. Dat betekent, dat de stoet dwars door Nieuw- Hulst zal trekken, de wijk waar het Hulster carnaval zijn oorsprong vindt. De Boskop pen waren eerst bang, dat de stoet hun wijk links zou laten liggen, nu besloten is, niet via de te klein bevonden Bagijne- poort, maar langs de Gentse poort de stadswallen binnen te trekken. Hoewel de problemen vol gens secretaris J Warnier van de Boskoppe nu naar tevre denheid zijn opgelost, komt het uitsluitsel over de te vol gen route toch te laat voor zijn carnavalsvereniging. „Ve len in Nieuw-Hulst hadden de moed al opgegeven. Van de werkgroep van 25 man zijn er nu nog maar vijf over", zo zegt hij. Daar komt nog bij, dat voorzitter Janssen van de Boskoppe momenteel in het ziekenhuis ligt. „Dat alles heeft ertoe geleid, dat Nieuw Hulst slechtst met één wagen aan de optocht mee zal doen. De attributen voor de vijf groepen die oorspronkelijk mee zouden lopen, zijn inmid dels verkocht aan andere car navalsverenigingen" zo zegt de heer Warnier. Toch zijn de betrekkingen tussen de Vossen en de Bos koppe momenteel zeer goed te noemen nu vast is komen te staan, dat de stoet door Nieuw Hulst zal trekken. Dat mag onder meer blijken uit het feit, dat de Boskoppen hun De Hulster overkoepelende cam valsstiehting de Vossen heeft de route bepaald, waanangs de carnavalsstoet zondag 9 februari door de Hulster binnenstad zal trek ken. De stoet start in de Moer- schansstraat, stelt zich op bij de LTS in Nieuw Hulst en trekt vervolgens via de Kool straat en de Poorterslaan, de Trumanlaan, de Fred. Hen driklaan, de Willem de Zwi.i- gerlaan, de Koolstraat en de Van de Maelstedeweg via dc Stal nsweg naar de binnen stad. Organisator W. de Vroonie jr. verwacht een even grote deelname als vorig jaar. toen ongeveer 30 wa gens een een groot aantal groepen in de stoet mee reed. De route, die de optocht in de binnenstad volgt is: Fr. van Waesberghestraat, Steen straat, Grote Markt, de Vos- plein, KI. Bagijnestraat, Schuttershof, Nieuwe Weg, Moervaartstraat, Godsplein, Dubbele Poort, Overdam- straat, Steenstraat en Grote Markt. Het vertrek van de optocht is vastgesteld op half twee, de ontbinding op onge veer vier uur. De prijzen worden uitgereikt in hotel Van Oosterom, 's avonds om ongeveer tien uur. De prijs winnaars zullen dan al via het bordes op het gemeente huis zijn bekendgemaakt. limonadebal ten gunste van de Op maandag wordt het limo- stichting van maandag naarj nadebal van de Hulster stieh- dinsdag hebben verschoven.ting namelijk gehouden. (Van een onzer verslaggevers) CLINGE De bevolking van het zwakzinnigeninter naat de Sterre, die vorig jaar september van Sluiskil naar het nieuwe centrum in Clinge is verhuisd, raakt zo langzamerhand al aardig ingeburgerd in de nieuwe woonstee. Dat blijkt uit de uitlatingen van geneesheer directeur dr. J. van Enge len, die zich gisteren erg te vreden toonde met de nieu we huisvesting. „Bepaalde voorzieningen hier zijn veel doelmatiger te gebruiken en we hebben hier voorlopig veel meer ruimte, dan we in Sluiskil hadden. Bovendien blijkt de doordach te indeling van het complex gelijkvloers gehouden gebou wen, waaruit de Sterre be staat, vrij aardig aan de ver wachtingen te voldoen, zo ver telt ze. Dokter J. van Engelen, die zeer nauw bij het ontwerp van het gebouw is betrokken, heeft echter nog wel enkele wensen op haai' lijstje staan. Zo kan men in Clinge nog niet beschikken over een gymnas tiekzaal en overdekt instruc- tieziwemibad. De plannen hier voor zijn echter nagenoeg al rond en men hoopt, zoals dok' ter Van Engelen dat uitdrukt, binnen afzienbare tijd de toe stemming voor de bouw van het ministerie van Volksge zondheid te ontvangen. Het gemis aan deze voorzie ningen wordt naar het gevoel van dokter Van Engelen overi gens voor een groot deel ge compenseerd door de aanwe zigheid van wat kleine lo kaaltjes, waar aan „beweging" kan worden gedaan. Boven dien liggen de drie paviljoens, het hoofdgebouw en de perso- neelsverblijven zo ruim over het grondgebied van De Sterre verspreid, dat er tussen de gebouwen een flink wandel terrein is ontstaan. Opvallend daarbij is, dat het terrein van De Sterre bijna onmerkbaar overgaat in de agrarische om' geving, waarin het gelegen is. Volgens dokter Van Engelen zal dat straks nog meer het geval zijn, als de aanplant ge reed is. Met de aanplant wordt momenteel een begin gemaakt door arbeiders van de sociale werkplaats van Hulst. Volgens dokter Van Engelen raakt ook de Clingese bevol- king zo langzamerhand aan de aanwezigheid van De Sterre gewend. „Ik heb de indruk, dat men in de loop van de maanden een goed beeld van ons internaat gekregen heeft", zo zegt ze. Inmiddels is het aantal pu pillen, dat in De Sterre ver blijft, sinds de verhuizing met twintig tot honderdtachtig ge stegen. Er is ruimte voor ruim tweehonderdvijftig pu pillen, maar omdat het perso neel van De Sterre slechts langzaam kan worden uitge breid, zal het nog wel even duren voor de paviljoens ge heel bezet zijn. Omdat het bestuur van de Sterre ziah ten doel stelt, ser vice te verlenen aan heel Zeeuwsch-Vlaanderen. heeft het internaat een nogal ge- mengde bevolking. De Sterre biedt namelijk huisvesting aan zwakzinnigen van alle leef tijdsgroepen, zowel mannelijk als vrouwelijk. De meerder heid wordt echter wel ge vormd door kinderen, waarvan er een aantal in Hulst naar school gaat. Fanfare De fanfare Wel doen Door Vermaak uit Clinge luistert dinsdagmiddag 11 fe bruari de festiviteiten op. die in het internaat De Sterre worden gehouden. Er is nog geen beslissing genomen over de uitnodiging, die de fanfare heeft ontvangen om deel te nemen aan de carnavalsstoet op 9 februari. (Van een onzer verslaggevers) Dinsdagmiddag werd brand alarm gegeven in Breskens. Beide brandweerauto's rukten uit. Er bleek brand te zijn uitgebroken in een kast boven een kachel bij de autosloperij De P., wonende aan de Rijks weg. De kachel en de kast, die gevuld was met verf en aan verwante artikelen, brandden geheel uit. De eigenaar kon zelf met een slang de brand blussen. Dinsdagmiddag is op de rijksweg Schoondijke-Bres- kens een aanrijding ontstaan tussen een personenwagen met aanhanger en een bromfietster. De personenauto, bestuurd door W. J. E. uit Knokke draaide vanaf de Rijksweg linksaf een erf op en verleen de hierbij geen voorrang aan de bromfietster mej. J. S. J. uit Breskens. De bromfietster schoot onder het aanhangwa- gentje van de combinatie. Doordat zij een helm droeg kon ernstig hoofdletsel worden voorkomen en werd zij slechts licht gewond. Dokter Van dei- Maas uit Breskens verleende eerste hulp en bracht haar la ter naar huis. IN de nacht van maandag op dinsdag zijn drie stropers op heterdaad betrapt door jacht opzieners in de Coudorpsepol- der tussen Driewegen en Elle- woutsdijk. De drie stropers, allen afkomstig uil Eindhoven, waren bezig met behulp van een lichtbak vanuit hun auto op wild te schieten. De jacht opzieners troffem de stropers aan omstreeks elf uur 's avonds. In samenwerking met de rijkspolitie werd proces verbaal opgemaakt. De auto, de lichtbak, een geweer en het geschoten wild werden in be slag genomen. (Van onze correspondente) NIEUW-NAMEN Ook dit jaar organiseert het onderwij zend personeel van de basis en kleuterschool te Nieuw-Na- men een carnavalssongfestival voor de leerlingen van de ba sisschool. Dit keer kunnen ook de leerlingen van de eerste twee klassen uit het voortge zet onderwijs aan het zanigfes- tijn deelnemen. De zangertjes moeten zioh echter wel opge ven voor 17 januari bij het hoofd van de St.-Jozef- school. Het songfestival wordt ge houden op zaterdag 1 februari. Het festijn begint om twee uur. De deelnemers kunnen er echter 's morgens om negen uur al terecht om te repeteren. De prijzen worden uitgereikt door prins Mol de vierde. De schoolgaande -kleuters zullen zich tijdens het songfestival manifesteren met een carna valslied, dat ze samen zullen zmgen. Fanfare De fanfare van de muziekvereniging, opere rend in de afdeling uitmun tendheid, neemt zondag deel aan kampioenswedstrijden te Drunen (Noord-Brabant) Sup porters kunnen de reis per bus meemaken wanneer ze zich voor donderdagmiddag opge ven bij George van Remortel Magdalenastraat, telefoon 2987. De fanfare speelt in Drunen om zes uur en koimt uit in de eerste afdeling fanfare. (Van onze correspondente) AXEL De komende da gen zullen er weer verschil lende commissievergaderingen in Axel worden gehouden. Donderdagavond om acht uur wordt in de commissie voor ruimtelijke ordening de aanleg van de promenade Noordstraat besproken met de verkeers maatregelen, die daar het ge volg van zullen zijn. Vrijdagavond om zeven uur vergadert de oommissie voor sport en recreatie. Behalve de opheffing van het gemeentelij ke kampeerterrein „De Bos- hoek", komt ook een tweede begrotingswijziging ter sprake in verband met de aankoop en de plaatsing van twee ballen- vangers op het terrein van A.Z.V.V. Om acht uur diezelfde avond komt de commissie voor onderwijs, culturele- en jeugd zaken bijeen. Er zal worden gesproken over de aange vraagde uitbreidingen van de gereformeerde kleuterschool aan de Karei Doormanlaan en die van de r.k. kleuterschool „De Zevensprong". Er wordt aan de commissie medewer king gevraagd om de gerefor meerde kleuterschool aan een tweede lokaal te helpen, ter wijl „De Zevensprong" er best een vierde lokaal bij zou kun nen gebruiken. Men zou even wel wel genoegen willen ne men met een noodlokaal. „De Zevensprong" roept verder de hulp van de gemeente in om de verschillende vernielingen, die na schooltijd zijn aange richt, weer ongedaan te laten maken. De r.k. lagere school aan de Walstraat zou verder de speelplaats bij de school graag uitgebreid zien. Maandagavond om zeven uur vergadert de financiële commissie. De Regionale Zeeuwsah-Vtaamse Woning bouwvereniging vraagt mede werking voor de bouw van zes bejaardenwoningen aan de Kerklaan in Koewacht en 23 eensgezinswoningen aan de Buitenweg en de van Gistelle- laan in Axel. Er zal ook een voorstel worden besproken tot het verlenen van medewer king tot uitvoering van de plannen van de afvalwaterlei ding kanaalzone Zeeuwsch- Vlaanderen tot uitbreiding van het buizennet met het tracé Koewacht-Zuiddorpe. Hier is (Van onze correspondente) AXEL Er is in de nacht van maandag op dinsdag in Zuiddorpe ingebroken in de zomerwoning van de familie R. uit Antwerpen. Men heeft zich toegang weten te ver schaffen door de achterdeur te forceren. Er worden verschil lende antieke voorwerpen, een kachel en een radio vermist. Het lijkt erop dat er de tij dens de inbraak gebruik is gemaakt van een kruiwagen om de gestolen spullen te ver voeren. De Axelse rijkspolitie heeft sporen van een kruiwa gen in de buurt gevonden. een som van ƒ1.827.15) I gemoeid. Een vorig voj met een suibsidie-pere< van 50 procent werd niejl accepteerd. Men hoopt het kader van het extra j gelegenheidsprogramma een subsidie van 75 pro» hoger. Al deze punten bl ook in de vergadering vT commissie gemeentebedrl die ook die avond word! houden, ter sprake. (Van onze correspondent! AXEL Tijdens de i missievergadering voor en recreatie, die morgent| om zeven uur in het stadhuis gehouden zal wij wordt een voorstel bespj om het gemeentelijk kanj terrein „De Boshoek" februari op te heffen. De exploitatie van dit peerterrein baart de n« dende gemeente Axel grote financiële zorgen! 1972 was er een verlies bijna f 15.000 gulden, in liep dat op tot ruim f 1 en het vorig jaar was het ruim f 18.000. Wanneer kampeerterrein ges) wordt, heeft dit, zo planeren, geen gevolgen het personeelsbestand var] dienst gemeentewerken, ft ne. die tijdens het seizoen1 last was met het toezich het terrein en de invordi van de kampgelden, kan andere werkzaamheden den ingezet. DONDERDAG 16 JANUARI 19 KV an onze correspondent) s SLUIS Het actie-comité Hier is Sluis" is begonnen i niet de voorbereiding van de Braderie 1975 Gezien het suc- ces van de eerste Braderie, i vorig jaar, kon het niet an- i ders, dat ook dit jaar een der- 1 gelijk evenement wordt geor- janiseerd. Het comité is zich er van bewust, dat vorig jaar naast fenkele hoogtepunten ook wel enige misrekeningen zijn ge maakt Daar is leergeld mee rtietaaid en het bestuur zal er beslist voor waken, dit te her- halen. Bij het opstellen van het programma zal ernstig re pten ing worden gehouden met de uitstag van de enquête die na afloop van de braderie 1974 onder de deelnemers werd ge houden, terwijl bovendien nu (Van een onzer verstaggewij HULST De vestiging de Algemene Bank Neder in Hulst wordt kor woensdagmiddag door 1 meester P. Molthoff get Het bankkantoor, dat t tigd is in het monumei pand Steenber-gstraat 7 is| eerste nederzetting van ABN in Hulst. Beheerder het kantoor wordt de heel Roest. Volgens hem zal tri! de opening een cheque aar] gemeente Hulst worden u reikt. Bovendien is men plan binnen afzienbare een tentoonstelling over streekpers in Zeeuwsch-Vl! deren te houden in het banL bouw. De offieële open I vindt plaats om haffl Daarna is het gebouw voor Hulster bevolking te bezie: gen. (Van een onzer MIDDELBURG Deze week echnostation van een gloednieuw and heeft hiervan de primeur aat aan de Arnesteinweg te Mi „In onze huidige technostati- _>ns werd het zogeheten boxensysteem toegepast", ver telde gisteren op een persbij eenkomst ir. J. Barkhof, direc teur voertuigtechniek van de UNWB. Het boxensysteem houdt in, dat een auto op een en dezelfde plaats geheel on der handen wordt genomen. In het nieuwe type station zoals in Middelburg is echter het igeheten stratensysteem toe- ipast. Dit systeem is een retje te vergelijken met een —.„pende bandsysteem. De auto komt het station binnen en via ■- een vastgestelde route wordt hij onderweg successievelijk onder handen genomen. Het Middelburgse technostation is uitgerust met drie van derge lijke straten. Het nieuwe ANWB-techno- etation in Middelburg is ge- bouwd, vertelde de heer Bark hof, met het oog op de invoe- V» bosch optiek Let u eens op het ANVC-bord dat wij voeren. Dat is het bewijs dat wij als erkend en gediplomeerd contactlens-specialist zijn aange sloten bij de Algemene Nederlandse Vereni ging van Contactlens-specialisten. Voor u de meest volledige garantie voor een vakkundige bediening, als u contactlenzen wilt nemen. Korte Nieuwstraat 3 Hulst, tel. 01140 - 2327 Noordstraat 43 Terneuzen, tel. 01150 - 4677 5 Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag, opgesteld door het KNMI op woensdag om 18 uur: nu en dan regen, ook opklaringen en iets minder ho ge temperaturen. Weersvoor uitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland Voor vrijdag: aantal uren zon: 0 tot 4. Min. temp.: om streeks 4 graden. Max. temp.' omstreeks 9 graden. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. waterstanden DEN HAAG De water hoogten van woensdagmorgen, jjKieegedeeld door rijkswater staat: Konstanz 321 min 2, Rheinfelden 240 plus 3, Plit- Itersdorf 411 min 12, Maxau 465 min 19, Plodhingen 173 min 4, Manheim 325 min 6 Steinbach 211 min 4, Mainz 357 min 6, Bingen 221 min 3 Kaub 277 min 9, Trier 350 min 2, Koblenz 297 min 12, Keulen 309 min 14, Ruhrort 498 min 24, Lobith 1153 min 27, Pannerdense Kop 1116 min 26, Nijmegen 955 min 24, IJs- selkop 997 min 23, Eefde IJs se 570 min 14, Deventer 440 min 18. Katerveer-Spoolder- sluis 133 min 10, Monsin 5404 min 4*2, Borgharen 4011 min 19, Belleld 1233 min 9, Grave beneden de sluis 547 min 4. Morgen, vrijdag 17 jan Bergen op Zoom 6.37 18.52 Hansweert 5.51 en 18.13 Terneuzen 5.14 en 17.38 Vlissingen 4.45 en 17.04 "Wemeldinge 6.28 en 18.43 en

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2