Ik ben geen nog ster" „Wit- zwarte lijst KNVB Motorclub Zeeuwsch- ¥Iaanderen beeft grote plannen Simultaanwedstrij d in „Den Dullaert^ terdam (Patrick Verhoosel voorstopper bij Beveren 99 Voorzitter De Kort NTTB Zeeland stapt op CURSUS VOOR VOLLEYBAL- TRAINER dfi ielden van pfa-prijzen WIELERTOERIST HOUDT SPORTDAG |iefde in jade Trainingsweekends van afdeling Zeeland NTTB sport 'A./G.G. Vedette 99 Drempelvrees Behoefte" nnMDFRDAG 16 JANUARI 1975 I cassettes. Onder «,eJ Ir 12 personen) gefeJ 19,- voor f1491,-. Maal tlcouverts (lepel, vork ej 16,- voor f 29,-. £0J \'pels,kaasschaven, thee. I jcjes, pasteischepjes, ee/.| lorken bij juwelier J I ting. Unica: Gouden collie.I met 9 brillanten vaJ 2800,- voor 2190.1 gouden armband edelstenen (kluisnunJ mer 166-130) vaal 2100,- voor 1650,-1 Gouden, gedistingeerjX manchetknopen. IViefj,! elke stijl zoveel keusei\ u van Heet man maX verwachten - mcf\ daardoor juist: enkeltl paren met een kortim van 25%. Heetman getuigen er van: 19 dubbel geluk De prijs van zo'n zui ver jade hanger (mid dellijn 48mm) is 24,-. Andere sieraden in jade: broches vanaf f 27,50; slavenban- den vanaf 40,-. De coratieve voorwerpen voor boeken- of sa- lonkast: jade dieren-, figuren zoals kame len, buffels en leeu wen vanaf 46,-. Een monument voor een schrijfbureau: drie jade olifanten (geluk, blijheid en kracht) op een houten voet: 550,-. t 134. lel 01600-34666 rgetegenheid (Van onze sportmedewerke, I SAS VAN GENT - Patrick Verhoosel, het blonde 20-jarige voetbaltalent uit Sas van Gen die enkele jaren in de schaduw van de groten heeft gespeeld, staat daar sinds een tweeta maanden zelf tussen Een wensdroom van iedere voetballer die op jeugdige leeftijd met dez< tak van sport begint. Ook het Sasse voetbaltalent heeft daar meermelen aan gedacht en vai gedroomd. Voor hem is dat nu werkelijkheid geworden. Het talent uit Sas van Gent - in ziji A-juniorentijd bij de voetbalvereniging RIA uit Westdorpe bewees hij dat al veelvuldig maakt sinds een aantal weken furore in het eerste elftal van de Belgische eredivisieclub I Beveren. Patrick Verhoosel verschijnt nu I >p de groene grasmat samen met Belgische vedetten als Pol van Himst en Raoul Lambert Belgi- sche topspelers waarmee hij niet samenspeelt, maar die hij van Beveren-trainer Jef Jurion-zelf vele jaren een grote naam in de Belgische topformatie van An- derlecht en het Belgische natio nale elftal - moet uitschakelen. Verhoosel is dus niet meer de aanvaller met zijn gevreesde linker zoals bij zijn oude vereni ging RIA uit Westdorpe. Als vooistopper krijgt hij nu elke zondag van Jef Jurion de taak om de gevaarlijkste man van de tegenpartij uit te schakelen, en met succes. Tegen SV Waregem moest hij de ex-Spartaan Aad Koudijzer aan banden leggen, Teugels van Racing White en de Joegoslaaf Bukal van SC Stand aard Twee weken geleden kwam dan de grote topper, uit tegen Club Brugge Tegenstan der Raoul Lambert Opdracht: hem geen meter vrijheid geven, en hem vooral in de lucht - Lam bert staat bekend om zijn ge vaarlijke kopstoten - proberen onschadelijk te maken Patrick Verhoosel groeide in die wed strijd naai grote hoogte. Vanaf dat moment is hij vooral in het Vlaamse land een gevierde vedette geworden. Pa- trick Verhoosel zelf voelt zich overigens nog geen vedette Hij zegt „Ik ben beslist nog geen ster Mijn voetballoopbaan is ei genlijk pas begonnen" Hij laat de storm van lovende woorden rustig over zich heen waaien, en is nog steeds dezelfde sympathieke jongeman als vroeger Als A-junioren laterals eerste elftal-speler van de voet balvereniging RIA, kwam aan het einde van de competitie 1971-1972 de transfer naar Be veren tot stand Daarvoor waren er al heel wat buurt- en ook na burige Belgische clubjes die be langstelling hadden voor hem. Maar zijn antwoord was steeds een duidelijk neen Door zijn voetbalgaven was Verhoosel ook al geselecteerd voor de Zeeuwse-jeugdselectie, wat hem vooral internationaal op de voorgrond bracht Maar voordat het eigenlijke Vier Bondentoer- nooi kon beginnen was hij al aan Beveren verbonden Verhoosel: „De laatste oefenwedstrijd voor dat Vier Bondentoernooi heeft volgens mij de doorslag wel ge geven. Tijdens de eerste vijf mi nuten van die wedstrijd maakte ik al twee doelpunten, en ook In de rest van de wedstrijd verliep alles voortreffelijk. Voor de scouts van SK Beveren was dat voldoende, al kwam later naar voren dat Verhoosel al geruime tijd op hun 'verlanglijstje' stond. Nu hadden ze hem ook eens tegen een betere tegenstander aan het werk gezien En voor hen was het duidelijk: Patrick Verhoosel was een jongeman mei talent. Er werden meteen spijkers met koppen geslagen, en Verhoosel werd uitgenodigd voor het spelen van een oefen wedstrijd Maar ook daarvoor had men reeds optie op hem ge nomen, zodat hij zonder toe stemming al niet meer naar een andere vereniging kon. In één week werd daarna het geheel af gewerkt, een oefenwedstrijd met daarna een vijfjarig con tract Na twee seizoenen in het reserve elftal gespeeld te hebben in een oefenwedstrijd draaide hij af en toe wel eens mee tussen de groten - brak hij deze compe titie door Verhoosel: „Die omschakeling van aanvaller tot verdediger is eigenlijk stom toeval geweest Tijdens de oliecrisis mocht ik voor een bepaalde wedstrijd van plaats .veranderen omdat een verdediger niet was opgekomen Dat liep zo goed dat de trainer me later heeft leren spelen op zo'n plaats. En niet zonder sue- ces. Over zijn nieuwe vereniging en de overgang naar het eerste elftal zegt hij „Ik heb het er bij zonder naar mijn zin In het be gin kijk je naar spelers zoals Lambert wel even op, maar ach, dat went al gauw Je kent je taak en die voer je uit Het voetbal is in Belgié wel een stuk harder dan in Nederland, maar of het peil hoger ligt betwijfel ik. In een vriendschappelijke wed strijd wonnen we toch ook met 3-1 van Sparta Nee nu is het meer mentaliteit geworden Na tuurlijk speel je voor de punten maar ook voor de centen Als je opdracht luidt. „Die man moet je stoppen" dan moet je dat ook doen Als dat met normaal voet ballen niet lukt dan leg je zo'n speler neer Dat is gewoon een regel" Als nieuweling in het grote gezelschap weet hij al heel goed, hoe er op bepaalde mo menten gehandeld moet wor den. Ondanks dat er dan een gele kaart kan volgen. Twee weken geleden voor een fout op Lam bert kreeg hij zijn eerste geel. „Daar moet je gewoon mee leren leven", zegt hij lachend. Is hij vol lof over trainer Jef Jurion. „Taktisch is hij sterk, kort maar duidelijk", zegt Verhoosel. De wapenrok die hij een kleine week geleden heeft moeten aan trekken schenkt hem niet zoveel voldoening Verhoosel „Voor mij is het een grote handicap Van mijn commandant heb ik inmiddels al toestemming ge kregen om vrijdags vroeger te mogen vertrekken, dan kan ik nog net gaan trainen in Beveren. Na mijn opleiding zal ik probe ren om dienter bij huis te komen, dan kan ik elke avond gaan trainen" Voor het voetbaltalent is het maar te hopen dat zijn commandant daar enig begrip voor kan opbrengen. Patrick Verhoosel, een jong voetbaltalent afkomstig van RIA Westdorpe, woonachtig in Sas van Gent, dat furore maakt bij de Belgische topclub Beveren, (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN - De Motorclub Zecuwsch-Vlaanderen is voor de inwoners van de gemeente Terneuzen vooral door het geronk van de motoren - al een vertrouwd beeld geworden, maar over enkele maanden kan ook de rest van Zeeuwsch- Vlaanderen met de motorvcreniging uit Terneuzen kennis maken. Bij Zeeuwsch-Vlaanderen zal het overigens niet blij ven, want de kersverse „Motorclub Zecuwsch-Vlaanderen'' heeft grote plannen. Niet om als vereniging de wegen in en buiten Zeeuwsch-Vlaanderen onveilig te maken, want daar is het bij de initiatiefnemers niet om begonnen. Secretaris Nico Sprenkels zegt daarover: „We hebben als bestuur verschillende regels op gesteld waar de leden zich aan zullen moeten houden Dat houdt bijvoorbeeld in dat in clubverband op de weg niet ge- raced mag worden Je moet onze vereniging vergelijken met een toerclub, alleen zijn onze moge lijkheden doordat de leden over motoren beschikken, veel gro ter". Voor de komende zomer maanden staan al veel e- venementen op het programma, met daaronder natuurlijk veel motorcross en racewedstrijden. „Dat was ook de opzet van de vereniging", zegt Nico Spren kels. In heel Nederland maar ook in het buitenland die e- venementen gaan bezoeken Als (Van onze sportredactie) AXEL - In de „Officiële Me dedelingen" van de KNVB Afde ling Zeeland is de tweede „wit zwarte" lijst gepubliceerd van de Strafcommissie van de Afde ling. De „wit-zwarte" lijst is zoais bekend bedoeld om het aantal strafzaken in de Afdeling Zeeland nog meer naar beneden te werken. De stand ziet er als volgl uit: Eerste tot en met veertigste plaats allen met 0 strafpunten RCS, Terneuzense Boys, Se- rooskerke, Zeelandia, VCK, Ka- pelle, AZVV, Apollo. Goes, Yer seke. Noormannen, SKNWK Hoofdplaat, Sluiskil, Nieuw- land, Clinge. IJzendijke. WIK, Sluis, Heinkenszand, Bruse Boys, Aardenburg, Zaamslag, Koewacht, Wissenkerke, Waar de, SDO, Renesse, Kwaden- damme, Duiveland, Racing White, Terhole, SVD. Hulster- loo, Cadzand, Groede, Dauwen- daele, Zonnemaire, SVOWK en Schore 41 Kruiningen (0,1 strafpunt), 42 Patrijzen (0,8), 43 Volharding (1,5), 44 Robur (2), 45 Sluis (2,2), 46 Vogel waarde (2,3), 47/48 Middelburg en Breskens (2,6), 49 Wol- faartsdijk (2,7), 50/51 HVV '24 en Veere (2,8), 52/53 Kloetinge en Philippine (3,2), 54 Rillandia (3,5), 55/56 Schoondijke en Oostburg (3,8). 57 t.m 61 Cort- gene, Hoedekenskerke, Waarde, SSV en Nieuwdorp (4), 62 We- meldinge (4,1), 63 Dreischor (4.3). 64 ZSC (4,5), 65/66 GPC en Terneuzen (4,6). 67 Zeeland Sport (4,9). 88 Corn Boys (5,1), 89 Brouwershaven (5.5), 70. DFS(6,I),71t.m 73 Hoek.Hon- tenisse en Luctor (7,8), 74 Wal cheren (7,9), 75 Qostkapelle (8), 76 Zierikzee (8.3), 77 Lewe- (Van onze sportredactie) OOSTBURG - De afdeling Zeeland van de Nederlandse Ta- feltennisbond zit per 1 april zonder voorzitter De heer G. de Kort van ONA uit Oostburg trekt zich op die datum defini tief terug als voorzitter van de afdeling. De heer De Kort had al tijdens de jaarvergadering die in september 1974 gehouden werd aangekondigd te stoppen aan gezien zijn huidige werkkring dergelijke activiteiten niet meer toeliet. Toen er tijdens die jaarverga dering geen nieuwe kandidaat voor het voorzitterschap naar voren kwam, bleef de heer De Kort aan als voorzitter, met dien verstande, dat gedurende zijn noodzakelijke aanblijven geen activiteiten van zijn kant ver- Colijnsplaatse Boys (14), 82/83 84 Graauw (18,2), 85. Axe Arnemuiden en Borsseie (24,5), 86 Meeuwen (28,7), 87 Mevo (44.8). 88 Steen (45,1), 89 Hamsweertse Boys (52,1), 90 Domburg (56,3). 91 Biervliet (58,9) 92 Vlissingen (64,3), 93 Bevelanders (145,5) en 94 Jong Ambon (146,2 strafpunten). wacht mochten worden. Een weinig bevredigende zaak, toen al, maar In die situatie is nog steeds geen wijziging gekomen De heer De Kort heeft nu aange kondigd dat hij het per 1 april definitief welletjes vindt In j „Service", het officieel orgaan van de afdeling Zeeland van de Nederlandse Tafeltennisbond. doet het afdelingsbestuur nog eens een dringend beroep op de verenigingen zich te beraden over deze situatie, aangezien na deze datum de afdeling Zeeland „onbestuurbaar" is Aangezien de overige bestuursleden - ieder met een eigen taak - de taken van de voorzitter né deze datum over nemen, is het dus dringend gewenst dat er kandidaten voor het voorzitterschap naar voren komen bij het afdelingssecreta riaat. (Van onze sportredactie) HULST - „Het is triest, maar we hebben nog maar een paar aanmeldingen bin nen. En dan nog niet eens uit Huist, maar uit Ternerneu- zen", zegt de heer M. van Bremen, voorzitter van de Schaakclub Hulst, met be trekking tot de simultaan wedstrijd die de piepjonge Hulsterse schaakvereniging zaterdag houdt in Cultureel Centrum „Den Dullaert" Zeeuwsch-Vlaamse schakers kunnen het .zaterdagmiddag in een simuitaanduel opne men tegen niemand minder dan de kampioen van Zee land, Adrie den Hamer uit Sas van Gent en oud kampioen van Zeeland Cor Jansen uit Kapelle. Trek pleisters zonder meer, waar voor Van Bremen minstens een kleine zestig deelnemers verwachtte. Van Bremen: „En dan nog het liefst natuurlijk uit de onmid dellijke omgeving van Hulst of Hulst zelf Al is de „rest van Zeeuwsch-Vlaanderen" ook van harte welkom We mikken na melijk met de organisatie van dit evenement op een uitbrei ding van het ledental Ik denk hierbij met name aan wat ou dere leden, senioren Jeugdleden hebben we enorm veel. Maar je moet ook aan de financiën den ken We hebben de contributie voor de jeugd op vijftig cent per maand gesteld Een symbolisch bedrag dus eigenlijk. Dat „spekt" de kas allerminst De junioren betalen per maand een rijksdaalder en de senioren vijf gulden. De senioren moeten dus voor de nodige pegulanten zor gen" Het stelt Van Bremen duide lijk teleur dat het tot nu tot be paald niet „storm" loopt voor deze simultaanwedstrijd. Van Bremen: „Ik weet echt niet wat de oorzaak is. Misschien bestaat er wel een zekere drempelvrees motorrijder staan die wedstrij den gewoon voorop. Daar blijft het niet bij. want verder staan er ook al verschillende rallys op het programma, alsmede ver schillende andere sportwed strijden en andere evenementen. Voor het merendeel van de leden zal het bezoek aan het circuit in het Belgische Zolder de hoofd moot moeten vormen Spren kels „Ja, ook daar gaan we na tuurlijk enkele keren naar toe Daar kunnen de leden, die daar wat voor voelen, zich helemaal uitleven. De gashandel kan daar helemaal open gedraaid wor den, maar normaal op de weg is dat er niet bij. Daar gelden vei ligheidsregels en voor onze ver eniging fatsoensnormen, die ie der lid in acht moet nemen. Dat hard rijden zullen we in de hand houden. We hebben in de drie maanden dat we bestaan in Ter neuzen een goede naam opge bouwd, en die willen we benou den. Natuurlijk zijn er altijd mensen die al tegen een stil staande motor een bepaalde af keer hebben. Van Bremen, voorzitter van de Schaakclub Hulst tijdens de schaaklessen in Den Dullaert in Hulst aan de jeugdleden. Bij de opleiding van de jeugd wordt het grootste deel van het werk verzet door penningmeester Kentie. (Van onze sportredactie) MIDDELBURG - Het streven van de commissie „Training en opleiding" van de afdeling Zee land van de Nederlandse Tafel tennisbond is de weekends voor de afdelingstraining te houden op 8 en 9 februari en 29 en 30 maart. De training onder leiding van bondscoach Dusan Tigcr- man zou dan op 3 en 4 mei wor den gehouden. De trainingen beginnen op de zaterdagen van 8.30 tot 12 00 uur; lunch van 12 00 tot 13.30 uur en om 16 00 uur warme maaltijd Op zondag is de inde ling ongeveer dezelfde, alleen wordt er dan om 12 00 uur gege ten, en kunnen de deelnemers om 17 00 uur naar huis Over nacht wordt in de jeugdherberg in Vlissingen De deelnemers zijn over drie groepen verdeeld De A- en B-groep zijn reeds ge selecteerd Zij hebben in hun leeftijdsgroep al de nodige pres taties geleverd. De C-groep zou worden samengesteld uit spelers en speelsters die door de vereni gingen zelf naar voren worden geschoven Bij de heer J van Goudswaard, commissaris trainingen zijn echter nog be droevend weinig reacties van verenigingszijde binnengeko men voor wat de C-groep be treft, zodat deze groep nog met is samengesteld De indeling van de trainings groepen luidt als volgt A-groep: A Louwen, V Blanckaert, S Blanckaert, W Dumez, J de Waal (allen St.- Aloysius), P Slagter, K de Vries en kl Jakobsen (allen MZ), C. Dert, F Bilius, W duFosséenD. Jeras (allen Wilno). B-grocp: R Gabrielse, P van Iren, J Gabrielse, W Wegman, A Stamkot en M Hofman (allen MZ), R de Moor, E Kindt en B Kindt (allen St-Aloysius), P Brakman en P Francke (berden en R. van No Laurens) (Wilno) noppen bij de huis-tuin-en-keuken- schakers om naar Den Dullaert te komen, omdal men bang is een slecht figuur te slaan". „Maar dat is natuurlijk onzin. Je hoeft voor zo'n wedstrijd echt geen Max Euwe in zakformaat te zijn om deel te nemen. Hel is meer de aardigheid Voor de huiSM'hakers in Hulst en omge ving toch een mooie kans om eens tegen een paar Zeeuwse topspelers in actie te komen en kennis te maken met de wed strijdsport Het leek ons de ideale mogelijkheid om de seniorenschakers te bereiken. Kijk. de jeugd geeft geen pro bleem Die kun je via de scholen bereiken Dat loopt als een spoor We hebben zelfs al een jeugdledenstop moeten invoe ren Een stad als Hulst moet ech ter veel meer schakers op d< been kunnen brengen tk zou graag zien da: inen de drempel vrees of wat bet dan ook mag zijn - overwon en zich komt aanmelden voor de simultaan wedstrijd" De schaakclub Hulst brengt op dit moment twee teams in de competitie van de Zeeuwse Schaakbond en opereert hierin zeer succesvol. Beide teams ko men uit in de tweede klas Zuid waarin ook de teams van Ter neuzen. Breskens, Sas van Gen en Oostburg zijn ondergebracht. De kans bestaat dat het eerste Hulsterse team promotie kan bewerkstelligen naar de eerste klas, hetgeen stimulerend kan werken voor de schaaksport in Hulst. Van Bremen: „We kunnen met name nieuwe leden gebruiken omdat we strak: veer enkele le den die nu in het eerste en tweede team spc n zullen kwij traken Dat zij middelbare scholieren, die aks verder gaan studeren eldc r s en die moet je dan missen". Van Bremen voelt zich bij zonder content mei de mede werking van de firma M. P Hol uit Hulst, die als s; nsor fun geert, waardoor hei mogelijk is de benodigde ruimte in Den Dul laert te huren zaterdagmiddag, waar de simultaanseance om twee uur begint Zowel Zeeuws kampioen Adrie den Hamer als ex-kampioen van Zeeland Cor Jansen verlenen geheel belange loos hun medewerking om zo de schaaksport in Hulst te stimule ren Van Bremen: „Het wachten is nu nog maar op de aanmeldin gen. De deelname is gratis". Liefhebbers kunnen zich op geven bij de heren M. van Bre inen. Oude Polderstraat 40, Hulst (01140-2300); R. Scheele, Poorterslaan 53, Hulst (01140- 2917), W Kentie, Mostaerd- straat 37, Hulst of M de Schep per, Rubensstraat 8, Hulst. (Van onze sportredactie) SI.UIS - „De Wielertoerist" uit Sluis, onder leiding van voorzitter Bram van Larc houdt zaterdag 18 januari een sport dag in Aardenburg. Een sport middag bestaande uil een cyclo-cross voor trimmers en volkskoersers. die op sportpark „De Elderschans" in Aarden- burg zal worden gehouden. De deelnemers worden in twee groepen gespli tst. nameli]k de categorie van 16 tot 35 jaar en de categorie 35 jaar en ouder De oudste groep gaat om 14.00 uur van start en de „spetters" ver trekken om 15 15 uur In deze laatste categorie hebben vrijwel alle leden van „De Wielertoe rist ingeschreven, zoa Is Freddy de Valckeen Theo Hol (Aarden burg), en de Belgen Willy Ca- boor (Maldegem); Scholier, Maenhout en Boerjan (allen Knokke), Pascal (Jabbeke) en Riemens uit Breskens In de categorie 35 jaar en ou der gaan ook twee leden van de Toerclub Hulst van start. Piet Everaert en Ben Zaan zijn de Hulsterse volkskoersers, die al eerder hebben bewezen in de cyclo-crosses goed mee te kun nen komen Na afloop van de wedstrijden volgt in het spori- café de prijsuitreiking De rol- lenwedstrijd, die aanvankelijk voor zaterdagavond was ge pland in café „De Rode Leeuw" gaat met door. (Van onze sportredactie) MIDDELBURG - fn Middcl- 'irg is onlangs de cursus van (art gegaan onder auspiciën an het district Zeeland van de Nederlandse Volleybal Bond oor trainer A-spelleidcr. Deze cursus wordt gehouden in de Berghuiskazerne in Middelburg en omvat zestien lessen die op zestien achtereenvolgende za terdagochtenden worden gege ven. Cursusdocenten zijn de he ren Kallen uit Wouw en Moens uit Terneuzen. Door het zeer grote aantal aanmeldingen - er waren liefst 32 kandidaten die hebben inge schreven - ligt het in de bedoe ling de cursus te splitsen. Hoe dit zal geschieden wordt nog be keken, maar een en ander zal binnen korte tijd worden gere- feld. Ook was er belangstelling uiten NeVoBo-kringen om voor deze cursus Voorwaarde voor deelname is echter dat men lid moet zijn van de Nederlandse Volleybal Bond, hetgeen moge lijk is door persoonlijk lid te worden, waarbij de kosten door het bondsbureau op f 2,50 zijn gesteld. Na het behalen van een trai- „Lachend vervolgt penning meester Peter van Es: „Ze zullen er toch mee moeten leren leven". In de wintermaanden wordt het programma gevuld met film- en gczelligheidsavonden, die in het clublokaal café „Driewegen" bij Terneuzen druk bezocht wor den. Een kersverse motorver eniging die in een tijdsbestek van nog geen vier maanden aan groeide tot 95 leden. Dat er be hoefte was aan zo'n vereniging Was meteen duidelijk. Sprenkels „Zo'n grote leden- aanwas hadden we nooit ver wacht. Het is alleen maar toe te juichen" Het bestuur bestaat uit Co Riemens (voorzitter), Nico Sprenkels (secretaris) Pe ter van Es (penningmeester), Bram Pijpelinck (bestuurslid) terwijl inmiddels ook Luc van Vooren -nogsteeds deenigemo- torracer in Zeeuwsch- Vlaanderen - aan het bestuur is toegevoegd Door hem kwam het bestuur in contact met veel bin nenlandse maar ook tal van bui tenlandse motorverenigingen, die men in de komende zomer maanden met een bezoek zal vereren. Met hem werd tevens ook de weg „geopend" naar het circuit in Zolder Luc van Voo ren, die tijdens een van die maandelijkse bijeenkomsten uitleg gaf over de echte race machine kreeg na afloop heel wat belangstelling. Van Vooren: „Zeker is net allemaal nog niet maar de kans is wel groot dat Zeeuwsch-Vlaanderen er de komende zomermaanden enkele motorracers bijkrijgt. Het lid zijn van een motorvereniging en de onderlinge wedstrijdjes in Zolder zijn daar de juiste frondbeginselen voor". Voorts unnen zij die belangstelling hebben, altijd terecht bij de Terneuzense motorracer die door zijn vele jaren ervaring het klappen van de motorzweep i kent. Penningmeester Van Es: I „Motorrijders zijn uiteindelijk een apart volkje. Let maar eens op, ze zoeken elkaar altijd op. Bij het publiek komen ze door hun leren pakken misschien al tijd niet zo sympathiek over, maar dat zijn ze toch wel.". In Terneuzen heeft men een goede naam verworven. Daar kunnen de leden van de „Motorclub Zeeuwsch-Vlaanderen" in ver schillende winkels terecht, waar ze op banden en andere onderde len kortingen kunnen krijgen. Tal van andere bedrijven in Zeeuwsch-Vlaanderen zijn in middels met dezelfde condities gekomen. Is het jongste lid 18 jaar Cees Cornelisse is met zijn nerslicentie zijn de geslaagden bevoegd tot het geven van vol leyball raming Dat de cursus in Middelburg wordt gegeven is ge- jaar de oudste Ook hij laat legen in het feit dat de meeste nog eens graag af en toe de „beer aanmeldingen van cursisten van brullen' Na vier maanden is in Walcheren en Beveland komen leder geva) duidelijk dat er aan een motorclub in Zeeuwsch- nam i Vlaanderen behoefte bestond. A' 'P V i' Leden van de Motorclub Zeeuwsch-Vlaanderen bij een voor hun clublokaal café Driewegen in Terneuzen.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 19