oedevooruitzichten Steense harmonie GEEN PARDON IN HULST VOOR HORECA-LAWAAI Paardestaarten gekortwiekt Kerkbestuur voor vlotte verkoop verenigingsgeboui VMZ BL streék Politie deelt onmiddellijk processen-verbaal uit Speciale commissie jachthaven Breskens Uitslagen van schietingen Intrede van commissaris C. Boertien stad 1—IBM 1 Hulst Philippine Heinkenszand Westdorpe Hoofdplaat Opklaringen WOENSDAG 15 JANUARI 1975 WOENSDAG 15 JANUARI 1 (Van onze correspondent) ST-JANSTEEN In een drukbezochte jaarvergadering van de harmonie St.-Jan kon de voorzitter, de heer Ver- straetcn meedelen, dat de pa pieractie, die vanat maart 1974 tot 1 januari 1975 werd gehou- d waarbii om de zes weken papier werd opgehaald, in to taal 50 ton oud papier oplever de. Dankzij deze actie konden verschillende nieuwe muziek instrumenten worden aange kocht en hoewel de papier- prijs daalde van 16 naar 6 cent zal met deze actie wor den doorgegaan en deed hij een beroep op de leden om hierbij behulpzaam te zijn. De harmonie met drumband en majorettes zal deelnemen aan de carnavalsoptochten op zaterdag 8 februari te St.-Jan- steen en op zondag 9 februari te Hulst, terwijl op maandag 10 februari aan de optocht die ter gelegenheid van zotte maandag te Zelzate wordt ge houden, zal worden deelgeno men. De harmonie nam in het jaar 1974 in totaal aan 24 fes- 'iviteiten deel. De totale ont vangsten vorig jaar bedroegen f 13.240,-, waartegenover aan uitgaven f 11.200,- stond, zodat een batig saldo van f 2.040,- genoteerd kon worden. Op 24 en 25 mei zal te St.- J'ansteen een muziekfestival worctén georganiseerd, terwijl op 5 april een muziekavond in het Verenigingsgebouw wordt gehouden, waarvoor nog twee andere muziekgezelschappen uitgenodigd zullen worden. Als directeur van de harmo nie. wordt inplaats van zijn vader, aangesteld, de heer Verstichel uit Vrasene (B), wegens ontslagname als serre- taris van de harmonie en als muzikant van de heer P. Schelfhout uit Clinge, werd gekozen de heer M. de Ridder. De jaarlijkse teerdag wordt op 1 februari gehouden en de maaltijd, die hieraan verbon den is, is voor de spelende leden gratis, terwijl de dona teur-- f 12,50 dienen te betalen Besloten werd ook om met het verstrekken van consumpties bij uitstapjes zo zuinig moge lijk te zijn als deze uit de kas betaald moeten worden. Topbiljart De Hulster tophiljartclub de Lustige Toe- pi-rs heeft in het café van A. Lybaart te Hulst in het kader van het eigen nede'laagtoer- nooi met 10—10 gelijkgespeeld tegen het Belgische Bol-er-in uit Rupelmonde, waardoor topbiljartciub Zondafisvermaak uit St.-Jan. teen nog steeds aan de leiding staat. Zaterdaga vond komt de Belgische tóp- biljartclub de Gouden Keu uit Stekene in het kader van dat neóorlaagtoernooi bil de Lusti ge Toepers in het café van A. Lybaart op bezoek Herenvoetbal De beide Hulster heren-bedrijfsvoetbal- teams 't Centrum 1 en 2 heb ben op het OZO-terrein te Hulst oen vriendschappelijke voetbalwedstrijd tegen elkaar gespeeld In deze geiijkop- '-.aande wedstrijd wist 't Cen trum 1 met 53 te zegevieren, dit na een 03 ruststand in liet voordeel van 't Centrum 2. Het scoreverloop was als volgt: 01 (G. van Campen- ljout), 0—2 (E. Taelmanj 03 (E van Laere), 1- -3 (ft. de Smit) 2—3 (H. de Smit) 3—3 (H. v. d. Broeck) 4—3 (R. de Loos) cn 53 (A. Warnier). Damesvoetbal Het Hul ster damesvoetr.alteam van 't. Centrum heeft in een op het OZO-terrein te Hulst gespeel de vriendschappelijke voetbal wedstrijd met 6—0 gewonnen van het damesvoetbalteam van FC Tij 1 uit het Belgische Gent De ruststand van die wedstr I, waarin het Hulster team de wedstrijd ge- domine- li ef'.. was 10. Voor de Hulster doelpunten zoi.aJen: mevr. Pee ts. m Taelman (2x). R. Taelman (2x) en T. Vinei Centcnactie Bij de opzet van de centenactie, die me vrouw H. Parren op het ogen blik voert om straks enkele invalidewngentjes te kunnen kopen, waarmee hulpbehoe venden zich kunnen vervoe ren, is zij geadviseerd door het welzi insccnt.rum Bachden- komme. Bij haar streven naar zo groot mogelijke openheid her ze advies gevraagd aan vel-.- personen binnen de Hul ster :em enschap. Daaronder waren ook de heci De Rechter cn mevrouw Hollaert van de Blaauwe Hoeve, die naar me vrouw Parren vertelt, hebben gezegd, dat aan inva idenwa- genties geen directe behoefte bestaat. We: grote behoefte bestaat er bit de kruisvereni gingen. die invalidenwagentjes nodig hebben om ze te kunnen uitlenen Mevrouw Parren. die zich over het type wagentje, dijt het best kan worden ge- iföcht heeft laten informeren door de stichting Zeeuwse Re validatie in Middelburg is te bereiken via tetofc-onnummer 0U404139. ze woont in de Stein Streuvelstraat 33. (Van een onzer verslaggevers) HULST In tegenstelling tot wat vele horeca-exploitanten in Hulst verwachten,' zal er vanaf komend weekend wel verscherpt door de politie worden opgetreden te gen de overtreders van de strengere bepalingen, die het Hulster gemeentebestuur in de nieuwe muziekvergunningen heeft opgenomen. Burgemeester P. Molthoff verklaar de gisteren, dat onmidde ijk proces verbaal opgemaakt zal worden tegen horeca-exploi tanten, waarover klachten ontvangen worden. Bovendien zal dan worden overgegaan tot intrekking van de muziekvergunning. Optreden tegen veroorzakers van teveel mu- zie! lawaai vanuit horeca-ondernemingen is door de nieuwe bepalingen in Hulst al mo gelijk, wanneer de muziek op meer dan vijf nieter afstand van het betreffende pand hoorbaar is. Door de verscherpte bepa lingen zullen vooral de jeugd- bars langs de Paardenmarkt en op enkele andere punten in dt Hulster binnenstad getrof fen worden Tegen deze eta blissementen worden door om wonenden ook de meeste klachten ingediend bij de ge meentelijke instanties, zo be vestigde adjudant Van Hove van de Hulster politie giste rtn. De adjudant deelde mee vol ledig achter het beleid van het gemeentebestuur te staan. „Ik gun iedereen zijn boterham, maar ook iedereen zijn nacht- (Van een onzer verslaggevers) CADZAND Tijdens de gisteravond gehouden openba re fractievergadering van de drie progressieve partijen in de raad Oostburg is de wens uitgesproken een speciale commissie van onderzoek te benoemen, die de gang van zaken rond aanleg en inrich ting van de jachthaven in Breskens onder de loep moet nemen. Zoals bekend heeft de heer L. Maas (D'66) vragen om trent de jachthaven, o.m. over de benodigde meerkredieten, gesteld. Een uitvoerig schrifte lijk antwoord, dat inmiddels is geproduceerd door wethouder J Barendregt en directeur Ge meentewerken M. Dooms, bleek voor de fractie toch te weinig uitleg te geven. Beslo ten werd daarop dat de heer Maas nog voor de komende raadsvergadering contact met de overige fractie-voorzitters in de raad zal opnemen om zijn zienswijze uit te leggen. Momenteel is hij. zo werd meegedeeld, bezig met een be- grotingsvergelijking. De fractie, die gisteravond de raadsagenda van komende donderdagavond behandelde, toonde zich voorts verheugd dat er inmiddels iets gaat ge beuren om een ramoenregeling binnen de gemeente van de grond te krijgen. rust", zo zei hij. Maar in dit geval zal de horeca toch wel wat water bij de wijn moeten doen, want er zijn mensen, die nacht in nacht uit hinder van het lawaai ondèrvinden". Enkele bewoners in de buurt van de betreffende ho reca-ondernemingen die we gisteren om commentaar vroe gen. waren weinig mededeel zaam: „Iemand, die 's maan dagsmorgens om drie uur hier langs komt kan nog horen door wat voor lawaai we in bed gestoord worden," was het enige wat een bewoner van de Paardenmarkt wilde zeggen. „Iemand, die ons 's nachts op belt kan de muziek via de telefoon nog horen", zo zei ord ander. De heer W. Cattoir, eigenaar van twee jeugdbars bij de Paardenmarkt vet klaarde gis teren nog- geen exerraplaaf van de nieuwe muziekvergunning te hebben ontvangen. „Ik heb er vanmorgen alleen nog maar over in de krant gelezen," zo zei hij. De heer Cattoir wees erop, dat niet alleen hij, maar ook de verschillende beheer ders van zijn horecabedrijven voor de gang van zaken ver antwoordelijk zijn. Met deze beheerders, die gisteren geen van allen voor commentaar bereikbaar waren, zal hij zich deze week nog over de situa tie beraden, zo kondigde hii aan. De voorzitter vian de horeca- onderneminig groot Pluist de heer Versprille, voelde zich overigens niet aangesproken door de verscherpte reglemen ten. „Mij is nauwelijks iels bekend van horeca-onderne- mers. die geluidsoverlast ver oorzaken", zo zei hij Zijn me debestuurslid de heer C. Bruyns is van mening, dat de soep nooit zo heet gegeten wordt, als zij wordt opge diend. „Over mijn bedrijf heb ik nooit klachten gehoord, maar ik merkte gisteren, dat er op 15 meter van mijn zaak al muziek geruis te horen is. wanneer de muziekinstallatie aanstaat", zo zei hij De heer Bruyns verklaarde er overi gens begrip voor te hebben, dat de jeugd graag harde mu ziek om zich heen hoort. „De jeugd van nu verpoost zich nu eenmaal anders dan wij vroe ger, zo zei hij, hun manier van vrijetijdbesteding gebeurt zo massaal, dat je daar begrip voor moet oobrengen. Boven dien: als de gemeente toestem ming geeft om bepaalde ge bouwen om te zetten in horeca zaken, dan moet ze daar ook een deel van de consequenties van aanvaarden. DRIE jongemannen hebben gisteren in het Limburgse Limbricht het hulpkantoor van de PTT overvallen. Zij ver brijzelden een deur en maak ten de kantoorhouder f 5.000 afhandig. De dieven zijn spoorloos. Dorpsraad Op maandag 27 jamuiari vergadert de dorpsraad van Philippine. De vergadering die om 19.30 uur begint vindt plaats in het ge bouw „De Meerpaal". Op de agendag staat onder meer het al dan niet stimuleren van een plaatselijke peuterspeelzaal. Welzijnsambtenaar Cattouw uit Sas van Gent en een be stuurslid van de Sasse peuter speelzaal „Hummelthonk" zul len aanweziig zijn voor het be antwoorden van vragen. Vergadering Het werkbe- stuiur van de SKW Philippine organiseerde een dezer dagen een bijeenkomst voor postze- gel'handelaars. Daar het de eerste keer was, dat dit ge beurde, was de belangstelling der ouderen niet zo groot- Bij de leugd was de belangstelling aanmerkelijk beter. Besloten werd om tijdens de volgende ruilbeurs in februari ook 's avonds door te gaan. Carnavalsbal In de feest zaal van de heer Rottier in de Dorpstraat werd een carna valsbal gehouden. Er was eveneens carnavalsfeest in het oefenlokiaail van die muziekver eniging Euterpe De muziek van deze voor Heinkenszand nieuwe gebeurtenis werd ver zorgd door de Gold Stars uit Hoogerheide en de Dansband o.l.v J-ac. Ka-pon. Het geheel werd opgeluisterd door een bezoek van Prins Teun I van de carnavalsvereniging de Keutelaars uit Breda verge zeld van zijn raad van Elf met boeren kapel. (Van een onzer verslaggevers) SINT JANSTEEN Het kerkbestuur van Sint Jansteen j onverwijld akkoord met verkoop van het verenigingsgebi aan de gemeente Hulst. „Zo gauw het voorlopig koopconlr dat het gemeentebestuur heeft opgesteld, in het bezit is van J kerkbestuur, zal het ondertekend worden teruggezonden' deelde secretaris F. E. Francken van het kerkbestuur mee. Zoals wij gistern al meld den, zal het voorlopig koop contract deze week nog naar het kerkbestuur worden ver zonden. Tegen de daarin door drie taxateurs vastgestelde verkoopprijs van 140.000 gul den heeft het kerkbestuur vol gens de heer Francken geen bezwaar, omdat van te voren tussen beide partijen was af gesproken, dat d» uitspraak van de taxateurs geëerbiedigd zou worden. Oorspronkelijk wilde het kerkbestuur voor het vei'endgingsgebouw 150.000 gulden hebben. De gemeente bood 105.000 gulden. De over eengekomen verkoopprijs moet nu nog goedgekeurd worden door het bisdom Bre da, de gemeenteraad van Hulst en G.S.. Als alles soepel verloopt kan dit binnen twee' maanden ge beurd zijn. Een inmiddels ge vormde stichting kan het ge bouw dan gaan exploiteren en mogelijk opknappen. Secretaris Francken van het kerbestuur verwacht, dat nog deze week en in ieder geval voor volgende week wo een gesprek kan plaatsvin- tussen het kerkbestuur en werkgroep kreatieve von „Als iedereen zich volkoi redelijk opstelt dan moet i het tijdens dat gesprek elkaar eens kunnen wok zo zegt hij „Het kerkbe: staat op het stadpunt, dat belang van de kinderen op moet staan". De Francken acht het niet uij sloten, dat de St. Jansfc schooljeugd volgende wtj weer aan de activiteiten de werkgroep kreatieve ming kan meedoen. Zoals 1 kend verbood vorige pastoor Van Leeuwen werkgroep kreatieve von om van het vereniigingsgetx gebruik te maken, onder i omdat er teveel rommel gemokt. Deze daarna den maatregel werd pas lal door bet kerkbestuur bekraij tigd. Van de zijde van weHt"-wr) kreatieve voraü werd vo'gehouden, dat er rommel in het vereniging: bouw was achtergelaten. Succes Tijdens de drie daagse landelijke tentoonstel ling van konijnen, dée werd gehouden in de Aviculturahal te Den Haag. is do Westdorpse liefhebber Ko D'Hert goed voor de dag gekomen. Hij won drie bekers en zes geldprijzen. Met zijn oude Havana ram en een jonge Havana voedster veroverde hij twee eerste prij zen. Tweemaal kreeg hij een tweede prijs van de jury, met een jonge Havana voedster en een jonge Havana ram. Met een Alaska oude ram werd hij eerste en bij de keuring werd zijn Havanaclub als het mooi ste dier geprezen. Feestavond In het clublo kaal bij J. vah 'der Go-es- Pluijm te Westdorpe hield (Je plaatse lij ke dui venypqrtvereni ging „De Volharding" de jaar lijkse feestavond. Nadat de le den met hun dames eerst een maaltijd werd gepresenteerd, werd de avond verder doorge bracht met gezelschapsspelen. Een bekend orkest uiit de buurt zorgde voor de muzikale omlijsting. Jaarvergadering Tijdens de jaarvergadering van de H.S.V Dc Schelde uit Hoofd plaat. werd door de voorzitter, de heer J. Warringa, het jaar 1974 betiteld als een sportief geslaagd jaar. Het ledental is met tweeëntwintig toegeno men, waardoor er nu in totaal honderd twaalf leden zijn. Ver der waren gemiddeld vijftig vissers actief tijdens de zes gehouden club-wedstrijden. Het huidige prijzenschema heeft een wijziging ondergaan. Bij iedere clubwedstrijd hebben vanaf nu een op de drie vis sers prijs. Dit systeem werd in 1973 en daarvoor toegepast. Vanat nu moet iedere visser 4 van de 6 clubwedstrijden mee vissen om in aanmerking te komen voor de eindklassering. In 1975 organiseert de H-S.V. De Schelde geen internationale viswedstrijd Het bestuur on derging de volgende wijzigin gen de heren L. Pielaet we gens gezondheidsredenen en J. van Dierendonck, wegens ver huizing, traden af In hun plaats werden J. Steyaert en A. Scherbeijn gekozen. De voorzitter bedankte in zijn slotwoord de twee heren, die zich jarenlang verdienstelijk hebben gemaakt voor de vere niging. Op 1 maart organiseert de H.S.V. De Schelde een vis wedstrijd voor bestuursleden, aangesloten bij de verenigin gen van de Westersrhelde Fe deratie. De staart van dit New-Forest paard hing eerst op de grond. KLOOSTERZANDE oor één van de twee New Forest-paardjes van Jan Boogaert uit Kloosterzande blijken onbekenden een vreemd soort belangstelling te koesteren. Voor de derde maal in enkele maanden tijd werd het dier afgelopen weekend slachtoffer van nachtelijke actievelingen, die het steeds weer op de staart- haren van het dier gemunt blijken te hebben. Toen paardenliefhebber Jan Bo- gaert het dier maandagmor gen wilde voederen, bleek namelijk opnieuw, dat het het gTootste deel van zijn staart kwijt was. Zo'n vier maanden geleden was Jan Bngaert tot eenzelf de ontdekking gekomen, ter wijl hij het dier enkele we ken geleden met zijn manen aan de prikkeldraad vastge knoopt in zijn weiland aan trof. Ook toen bleek er iets van de staartharen van het beest afgehaald te zijn. „Van de staart die normaal tot op de grond hangt, zijn nu nog maar enkele tiental len centimeters over", zo ver klaarde Jan Bogaert gisteren. „Volgens mij zijn de haren er met een mes afgesneden. Nog een geluk, dat het blijk baar niet de bedoeling was hel paard pijn te doen, wani ei is goed voor opgepast, dat de st-aartwortel onbeschadigd is gebleven. Daardoor kan de staart weer gewoon aangroei en, hoewel het wel ongevee f-er jaar kan duren, voorde die weer zijn normale om vang heeft aangenomen". Vanaf de tiid. dat Jan Bo gaert zijn New Fnrest-paard je voor de eerste keer ge kortwiekt aantrof heeft hi; dc omgeving van de dieren nachts wat bete»- in de gated gehouden. Een keer merkte hii d-a-arbii twee auto's in de buurt van de paarden op. maar, zo vertelt hij, „iik moest toen snel naar huis rennen, want ze kwaimen me toen met een paar man ach terna". Vermoedens omtrent de daders heeft Jan Bogaeri niet. Hij gelooft niet dat er sprake is van wraakneming, maar meer van baldadigheid. Ook speelt hij met de ge dachte dat de afgesneden ha ren misschien duur verkocht kunnen worden. Hoe het ook zij, erg veel moeite heeft men er blijk- aar niet voor over om de aren te bemachtigen, want iet tweede paardje van Jan Sogaert, dat steeds tijdens iet gebeurde in dezelfde 'vei an de Zoutedijk liep te gra zen is tot nu toe ongerept gelaten. „Die is dan ook heel wat wilder, dan het. dier, waarop men het steeds ge munt heeft", zo weet de ei genaar te vertellen. Dat kan overigens snel veranderen. want de gebeurtenissen rondlj de paardestaart maken heil dier steeds angstiger er.l schuwer, zo zegt Jan Be| gaert. Niet alleen Jan Bogaeit| maar ook de politie van Kloosterzande is zeer nieuwd naar de daders. ,.Var.| dierenmishandeling is heil weliswaar nauwelijks sprak!,! zo verklaarde adjudant Al van Beers, maar de gebeur tenissen zijn wel een du: iel lijk geval van vernieling I Het enige wat wij echter aar| dc zaak kunnen doen, is heil uitoefenen van wat nwe;|j controle. In het gebied rond Kloos-I tervande zijn de laatste! mamden al meer paardenl •hun staartharpn op onver-r klnarbare wijze kwi itü-l raakt. Een tiidie geleden ble-l ken namebik ook in Osseni'T en in Kuitaart een paar-| te ziin af remeden (Van een onzer verslaggevers) KOEWACHT Aan de zon- dagsschictirig van Thuis Weg in café G. van Rumste te Koe wacht in Belgic namen 69 schutters deel. De uitslag: hoogvogel A Ringhook S.naaj eerste zijvoael Th C van Vlierberghe, Koewacht, twee de zijvogel V de Schepper- Moei beke meeste vogels (vier stuks) Th. Saehers Axel. KOEWACHT Aan de zon- dagsschieting in café Oude Moiei namen vijftig schutters dee; De uitslag: hoogvogel R. Rottier jr.. Koewacht, eerste zijvogel. J. Martens. Koe- wachi. tweede zijvogei R. Da vid Koewacht, meeste vogels (vii: stuks) J- van Bellen. Koewacht. LAMSWAARDE Aan de zaterdagschieting om paling, op twee wippen, gehouden in de zaa van café P Claessens, namen 40 schutters deel. Hit slag: Op wip één; hoge vogel: P Steevens uit St.-Jan.-uren. eerste zij vogel: G Mahu uit Lamswa-arde: tweedt Zl-vogel J. Pauwels uit Axel grootste aanta (5): T van Diik uit Vogelwaarde Op wip twee: hoge vogel: K Claessens uit Lamswaarde eerste zijvogel: R. de Guytenaere uit Vogel waarde tweede zii vogel: J. Pauwels uit Axel: grootste aantal (4): E. de Kort uit Hengstdijk. De eerstvolgende schieting is op 18 januari in de zaal bij P Claessens. LAMSWAARDE Aan de zondagschieting op twee wip pen gehouden bij P. Claes sens. namen 56 schutters deel. Uitslag: Op wip één: hoge vo gel: E. Pauwels uit Klooster zande: eerste zijvogei: A. Ma- hu uit Lamswa-arde: tweede zij vogel: P. Pauwels uit Klost -rzande- extra hoge vo gel: G van Waterschoot uit Lamswaarde: grootste aantal (4): P de Schepper uit Lams- waarde Op wip twee: hoge vage' Th. van Driessche uit Lams waardeeerste zijvogel: P Stevens uit St- Jansteen: tweede zijvogei: F. van Kruyssen uit Kloosterzande; extra hoge vogel: C- van Gas sen uit Hulst: grootste aantal (4): Th. van Goethem uit Lamswsarde. OSSENISSE Aan de za terdagschieting gehouden in het verenigingsgebouw, namen 28 schutters deel. Uitslag: ho ge I veel E. de Maat uit Os- séntsse- eerste zij vogel: J. Ven-. en uit Kloosterzande; tweedt zijvogei; G. de Rooy uit Vogelwaarde: extra hoge vogel: J. de Kort pit Ossenis- se; grootste aantal (5): L. van Goethem uit Kloosterzande- OSSENISSE Aan dc zon dagschieting, gehouden in het verenigingsgebouw, namen 40 schutters deel. Uitslag: hoge vogel: P. van Gassen uit Kloosterzande: eerste zijvogel: G. Mangnus uit Boschkapelle; tweede zijvogel: J. de Waal uit Ossenisse: extra hoge vo gel: A. Verhoeven uit Kloos terzande; grootste aantal (3): H. Hiel uit Ossenisse. OUDELANDE Bij de heer J. F. de Rijke gaf de handboogvereniging .Juliana" een schieting op de ligtgende wip, er waren 39 schutters aanwezig. De uitslag is als volgt: hoofdvogel A. A. Mar tens van VIOS uit 's-Heeren- hoek. ie zijvogei P. Verheyke van Zorgvliet uit Ellewouts- dlij'k, 2e zij vogel F. J. Osse- waarde van Doel naar Hoger uit Wolphaartsdijk. ie boven- kal B Looy van Victoria uit Kwadendamme, 2e bovenkal C. Baas van Juliana uit Oude- I-ande, le bovenkal W. Kriek van Juliana uit Oudelande, 2e onderkal mevrouw v. Loo uit Vooruitgang uit Kwadendam me, le klep J. de Koeyer van Diana uit Yerseke, 2e klep P. de Jonge van Vooruitgang uit Kwadendamme, 3e klep P. Steketee van Diana uit Yerse ke, de vliegende vogel prijzen waren voor O. Steenaert van Vooruitgang uit Kwadendam me en R. Belaert van Diana- uit Yerseke, meeste kleine vo gels G M. Geen se van Eens gezindheid van 's-Heerenhoek en P. Daalman van A.D.L.M uit Kwadendamme, elk vijf vogels; de visprijzen waren voor P Rijk van VIOS uit 's- Heerenhoek en H. A. Mo] van Jacoba van Beieren uit Goes. 's-HEERENHOEK —Bij de heer Van Lien gaf de hand boogvereniging „Vrije Schut ters" een schieting op de lig gende wippen. Er waren 68 schutters vam 14 verenigingen: uitslag van de eerste wip: hoofdvogel Alb Hoondert van Spes Nostra uit Ovezande, 1ste zij vogel Peter Mooyman van Vooruitgang uit Kwadenci im- me. 2e zijvogel J. Janse van Vrije Schutters uit '--Hee- renhoek, 3e zij vogel Jeroen Vette van Concordia uit 's- Heerenhoek, 4e zijvogei O. Steenaert van Vooruitgang uit Kwadendamme, bij loting: le bovenkal B. Doene van Victo ria uit Kwadendamme. 2e bo venkal mevrouw Steenaert van Vooruitgang uit Kwaden damme. bij loting: le onderkal P. Pantus van Zeelandia uit Ovezande, 8e onderkal Jee. de Baar van Willem Teil uit Ovezande, bij loting: meeste kleine vogels Jac. de Baar voornoemd zes vogels. Uitslag van de tweede wip: 1ste hoofdvogel A. A. Martens van VIOS uit 's-Heerenhoek, 2e hoofdvogel C Steenaert van Vooruitgang uit Kwaden damme. bij loting: le zijvogei H. v. d Dries van Concordia uit 's-Heerenhoek, 2e zijvogei W. Boudens van Willem-Teil uit Ovezande. 3e zijvogei P M. Timmerman Vrije Schut te. uit Ovezande. 3e ziivogel P. M. Timmerman van Vrije Schutters o t 's-Heeren» ek 4e zijvogel Jeroen Vette van Concordia uit 'sjHeerenhoek, beide laatsten bij loting, le kal Math Koens van Soes No stra uit Ovezande, 2e kal Ja nus v d Dries wilde srir er 3e kal Ko v. d. Dries van VI~>S uit 's-Heerenhoek. 4e kal J. Remijn van Eensge zindheid uit 's-Heeren! -ek. bij loting: meeste kleine vogels W. Geys van Soranus uit Heinkenszand vijf vogels, ie klep W. de Jonge van A.D L.M. uit Kwadendamme, 2e klep A. v. d. Dries van Concordia uit 's-Heerenhoek. De vliegende vogelorijzen wa ren voor R. Vermuë van Victo ria uit Kwariendaieme en Ko v. d. Dries van VIOS uit 's- Heerenhoek. 'S-HEERENHOEK Bij de heer Van Lien werd een be- jaardenschieting ot> dc l'teen- de wip gegeven, hieraan w door 26 personen deel?!*! men. De uitslag is als vclf-l Je hoofdvogel L. Vermuë vt1 Spes Nostra uit Ovezande. 5r hoofdvogel J. v. Doorn V«1 Spes Nostra uit Ovezande. 'I zijvogei P. Rijk van VIOS it! 's-Heerenhoek, 2e zijvogel v 't Westeinde van Wille'1 Teil uit Ovezande, 3e zij voge| L. ''er'nuë van Spes NostJj uit Ovezande. 4e zij vogel Koens van Spes Nostra i;:i Ovezande, le ka! H. Koe#! voornoemd. 2e kal A. el Geense van Zorgvliet uit Elkl wetsdi'k 'le kal A. v. Jl Bulck van Eensgezindheid li; 's-Heerenh--k. 4e kal C. Wot'l terse van Victoria uit KW'I de'^amme meeste kleine v,'l gels A v. 't Westeinde ''a' W;bem Teil uit Ovezande, «1 ven vogels. Deze schoot cU vliegende vogelprijs en wail de succesvolste van dCI'J sehieting. De volgende be,i»ar-l densdhieting is weer bij W1! Lien en op 21 januari o*l 13.30 uur (Van een onzer verslaggevers YERSEKE „Een goed zaak. In liet bijzonder als vastgelegd zou worden, dat bedrijven tevoren niet op hoogte worden gesteld van tijdstip van de controle Dj was gisteren desgevraagd c reactie van mevr. dr. A. Vaa: Van Ovon, coördinatrice va dc werkgroep luchtverontre niging van de Vereniging M: iieuhygiëne Zeeland, op d mededeling van minister Vor rink van Volksgezondheid e Milieuhygiëne, dat een mee systematische controle op di C. Boertien (Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG Dez week doet de nieuwe commii saris der koningin dr. C. Boer tien officieel zijn intrede i Zeeland. Het programma stal donderdagmorgen 16 jan. me een oriënterend gesprek tussei de heer en mevr. Boertien ei het college van gedeputeerd staten in de vergaderzaal va: G.S. op het provinciehui Daarna zullen omstreeks hal twaalf de medewerkers e medewerksters van de provin ciaie griffie aan de nieuw commissaris en zijn echtgenot worden voorgesteld. In de middaguren is er ee kennismakingsbijeenkomst met de hoofden vam de pro vinciale diensten en de afde •lijgschefs van de provincial griffie. Om half vijf maken d fractievoorzitters uit de pre vinciale ststaten hun opwacl ting bij de heer en mevrou Boertien. De officiële install; tie van de nieuwe oommiss; der koningin staat te gebe ren tijdens een bijzondere ver gadering van provinciale st< ten op vrijdag 17 januari or half drie 's middags. Gesproke zal er dan worden door d waarnemend commissaris f Kaland en door het statenlid Verdonk, terwijl ook de hee Boertien een toespraak z; houden. Na afloop hiervan er voor de statenleden en c genodigden gelegenheid kenn te maken met de heer en m( vrouw Boertien. Voor dei gelegenheid mogen bezoeker van deze statenvergaderi: hun auto vanaf twee uur middags op het Abdijplein p; keren. Op zaterdag 18 janu tenslotte is er van vier tot z> uur 's middags een receptie i de statenzaal voor de Zeeuw; bevolking. Deze ontvang; geldt tegelijkertijd als c nieuwjaarsreceptie van het pr( vineiael bestuur. Ook op de: middag mogen de bezoeke: vanaf half vier hun auto pa- keren op het Addijpleim. Vooruitzichten voo* donde dag en vrijdag, opgesteld do het KNMI op dinsdag o 18.00 u.: eerst af en toe rege later meer opklaringen en leidelijk minder zacht. Weer vo» uitzichten in cijfers g middeld over Nederland. Voor donderdag: aantal ur zon: 0 tot 3; min. temp.: or streeks 5 graden; max. tem omstreeks 8 graden: kans een droge periode van mi stens 12 uur: 70 procent; ka op een geheel droog etma, 40 procent. Voor vrijdag: aantal ur zon: 1 tot 5; min. temp.: oi streeks 4 graden; max. tem omstreeks 8 graden: kans een droge periode van r. stens 12 uur: 70 procent: k„ op een geheel droog etma 40 procent. Morgen, donderdag 16 jan. Bergen op Zoom 6.05 en 18.24 Hansweert 5.22 en 17.42 Terneuzen 4.44 en 17.05 Vlissingen 4.14 en 16.31 Wemeldinge 5.56 en 18.15

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2