Ralph Edström gebroken neus Hulshoff: „Ajax moet mij over de drempel helpen" NEDERLAAG KOMT HARD AAN CRAMER NAC VERZUIMT VOLLE WINST TE GRIJPEN DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND Feyenoord bijt zijn tanden stuk op Roda JC vu tui, i;t;i:\ BEKHUI' IM HlJklt Toto X X k X X X X X X X X X STEM (Van onze sportredactie) EINDHOVEN - Het is lang niel zeker dat Ralph Edström zondag in het topduel PSV Feyenoord meespeelt. De lange Zweed hrak in een kop duel met Lacroix zijn neus. Edström kopte op hel hoofd van l.acroix. die ook even on deruit ging. maar verder geen hinder van de botsing onder vond. Edström speelde door. maar hij had veel last van het bloed dat uit zijn neus stroomde. Dokter van Brckel consta teerde na afloop dat de neus van Edström was gebroken. Edström heeft gisteren in het ziekenhuis foto's van zijn neus laten maken. Kees Rijvers: „Een gebroken neus kan gauw genezen zijn, maar of dat zondag al zal zijn betwijfel ik. Zeven dagen is wel een erg korte tijd. Ik hoop trouwens dat Ralph er wel blij zal zijn We hebben hem hard nodig. We spelen toch al zonder zelfvertrouwen. Willy van der Kuijlen is daar het beste voor- beeld van. Hij heeft tot de in terland tegen Italië als een vorst gespeeld Daarna is het niets meer met hem geweest, vnarbij ik overigens niet wil eggen dat het aan die inter- ino ligt" los Herben had een simpele rklaring voor het feit dat hij r.dstróm zo knap had gescha duwd „Hij is sterker in de lucht, dus moest ik hem aan de grond zien te houden Dat heh ik dan ook gedaan Edström deed dat niet vrijwillig, dus heb ik hem af en toe een handje geholpen. Een duwtje hier en een duwtje daar en hij was mooi uit zijn ritme. „Edström: „Die Herben speelde het sluw De scheidsrechter had niets in de gaten". Ralph eus Edström (Van onze sportredactie) BREDA - Barr.v Hulshoff staat voor de keus de knie waardoor hij ongeveer drie kwart taar uit de roulatie was en waardoor hij o.a het we- reldkamptoenschap miste, op nieuw te laten opereren of te stoppen met voethal Dat is de Ajax-voorstopper meegedeeld door de Bredase chirurg Zee gers. door wie hij zich op ad vies van Ajax-verzurger en >ud-Nac speler Jan van Gorp verleden week dinsdag heeft laten onderzoeken Barry Hulshoff „Zonder dat er fo to's zijn genomen viel te con stateren dat die knie 7.0 insta hiel is dat ik er geen topsport mee kan bedrijven oftewel geld mee kan verdienen". Om helemaal zekerheid te hehhen over de toestand van zijn knie. wil Hulshof, die steeds last bleef houden na zijn rentree, zich ook nog door een andere arts laten onderzoeken „Ik vond hel nodig om die knie door een onpartijdige arts te laten controleren. Nu heh ik een diagnose van éen arts Maar ik wil er nog een heb hen'' Indien die andere arts het eens is met de visie van dokter Zeegers dan weet Hulshof nog niel wal hij zal besluiten .Voordat ik een besluit neem wil ik eerst een gesprek heh hen met Ajax Ik wil weten welke waarde Ajax aan mij toekent, voordat ik een nieuwe operatie in overweging zou nemen Ik hen tenslotte al 28 Het is eigenlijk zo dal Ajax mij een beetje over de drempel heen moet helpen" Indien Ajax weinig heil zou zien 111 ren tweede operatief ingrijpen en Hulshof zich daardoor genoopt zou zien te stoppen, dun wil hij zich zeker niet geheel uit het voethal te rugtrekken „Ik heh mijn bij Ajax verdiende geld belegd in mijn huis in Schoorl en in mijn pas begonnen bar in Amster dam Maar die bar hen ik al leen maar begonnen opdat ik niel helemaal op straat zou komen te staan Ik wil later echter iets in de voethallerij blijven doen Ik heb ontzet tend veel ervaring in het voet hal opgedaan en die wil ik zo gezegd kwijt Ik wil op de een of andere manier ten dienste van het voetbal blijven Ik weel nog niel op welke manier Trainer kan tk niel Worden want ik heh geen diploma s Je hebt er eenvoudig geen tijd voor als je topvoetbal bedrijft Ik zou denk ik iets zoeken tn de richting van manager of tech nisch leider van een elftal" Hulshoff heeft in de periode dal hij geblesseerd was enkele keren als scout gefungeerd voor Ajax O.a was hij als „spion" aanwezig hijStokeCi ty. dat door Ajax werd uitge schakeld in het toernooi om de t'EFA-cup Of hij het in die richting moet zoeken kan Hulshoff echter niet zeggen. „Ik heh het nu nog maar drie keer gedaan en dal is te weinig doen" om te zeggen: dat blijf Hulshoff was gisteren met zijn vrouw Hilda aanwezig hij de wedstrijd NAT De Graaf- schapom NAC te bekijken met het oog op de wedstrijd Ajax NAC. die zondag wordt ge -.peeld Zijn conclusie over de Bredase cluh was nier al te vle iend voor NAC „NAC speelde rommelig Er zat weinig lijn in de opbouw De hal werd vaak maar lukraak naar voren ge trapt NAC durfde bovendien niel echt aan te vallen Bij De Graafschap werd aanzienlijk beter gecombineerd Maar" voegde hij er aan toe. „de te kortkomingen die ik nu gezien heb. kunnen tegen Ajax best verdwenen zijn Zulke clubs als NAC trekken zich nu een maal verschrikkelijk op als ze tegen Ajax moeten spelen Naar zulke wedstrijden leven die clubs al weken tevoren toe". HEIN GROOTHl'IS Barry Hulshoff ..Nog een arts raadplegen (Van onze speciale verslaggever) KERKRADE - Terwijl het huisorkest van Roda JC het ene strijdlied na het andere speelde en het bier in de kantine en het spelerhome rijkelijk stroomde, verlieten de Feyenoordspelers stil het stadion. De klap was hard aangekomen. De nederlaag tegen Roda JC kon maar moeilijk worden verwerkt. Feyenoord. dat vorige week nog zo'n schitterende overwinning behaalde op FC Twente, dat toen grandioos voetbal liet zien, had zich de tanden stukgebeten op een uiterst geladen Roda. Gerrie de Goede bracht het nog het beste tot uitdrukking. „Dit is enkel en alleen een over winning, die we hebben kunnen behalen omdat we ons de hele week nergens anders mee bezig gehouden hebben dan met deze wedstrijd We hebben op de trainingen en ook na afloop daarvan heel veel gepraat over Feyenoord en hoe mooi het wel zou zijn, als we die wedstrijd eens konden winnen We hebben het allemaal gehoopt, maar er toch niet op gerekend. Dit is ge woon enorm". Roda dankte zijn overwinning hoofdzakelijk aan een tomeloze inzet Vanaf de eerste tot de laatste minuut viel het furieus aan en werkten de spelers als paarden „We hebben niet indi vidueel gevoetbald, maar zuiver voor de ploeg Collectief voetbal noemt men dat en het heeft suc ces opgeleverd", zei Gerrie de Goede Feyenoord werd in die eerste minuten duidelijk verrast door de aanvalsdrift van Roda JC Met name Wim Rijsbergen had het aanvankelijk erg moeilijk tegen Dick Nanninga.dieer bij zonder fel tegenaan ging Feye noord had in de openingsfase duidelijk last van het veld dat nogal hobbelig was en waardoor veel balverlies geleden werd Na ongeveer een half uur kreeg Fe yenoord meer vat op het spel van de Kerkradenaren en kon men zelf enkele goede aanvallen op zetten In deze fase van de strijd domineerde Feyenoord lichte lijk en kreeg hei ook kansen om de score te openen Maar Theo de Jong faalde oog in oog met doelman Van der Mierden en o'ok Kreuz liet een voorzet van Van Hanegem onbenut Het wa ren in feite de enige kansen die Feyenoord in de wedstrijd kreeg en een paar minuten voor het einde van de eerste helft kreeg Nanninga de kans om Roda op voorsprong te zetten Maar ook hij faalde vrij voor Eddy Treytel In de tweede helft had Feye noord aanvallend weinig meer in te brengen. Bijna iedere actie werd gesmoord in de Roda- verdediging. Feyenoord ging tijdens de tweede helft bijna voortdurend door een hel, ver oorzaakt door de steeds luider zingende en schreeuwende sup porters. Vijf minuten voor het einde sloeg Roda dan plotseling toe. Keihard, uit een corner, ont staan door een misverstand tus sen Van den Daelen en Treytel, schoot Stanley Bish de bal uit een moeilijke hoek langs Trey tel. De sensatie van Kerkrade was er. Roda had Feyenoord op de knieën gebracht Een wapen feit, waar iedereen op had ge hoopt, maar bijna niemand voor mogelijk had gehouden. Trainer Bert Jacobs had er tenminste niet veel woorden voor na afloop De anders zo welbespraakte Jacobs zei enkel „Ik kan niet anders zeggen dan dat de overwinning verdiend is Feyenoord heeft slechts een paar kleine kansjes gehad Wij hadden er beslist meer Dat is eigenlijk het enige wat er te zeg gen valt" Even later, toen de erste emo ties iets verflauwd waren, ver volgde de trainer „Het is echt niet zo. dat ik met stomheid ge slagen ben Ergens h.,d ik net verwacht Vooral toen we aan de tweede helft begonnen en de stand nog altijd 0—0 was Als je een helft tegen Feyenoord kunt standhouden, geeft dat zelfver trouwen voor de tweede helft Ik kan mijn jongens alleen maar complimenten maken En voor mij is dat weer een heel nieuwe ervaring Ik had als trainer nog nooit een wedstrijd van Feye noord gewonnen Ik ben blij dat ik dat ook eens meegemaakt heb" GER GERRITSEN (Van onze sportredactie) BREDA - Friket Mujkic de Joegoslaaf die NAC wil contrac teren heeft tot nu toe nog niets van zich laten horen Donder dagmorgen vertrok hij naar zijn club Dynamo Zagreb om te on derhandelen NAC wachl nog steeds op een telefoontje. Trainer Jo Jansen .We hebben nog niets van hem gehoord Ik geloof wel dat het een moeilijke zaak is om hem hier te krijgen. We willen Mujkir tot aan het eind van hel seizoen lenen Maar ik verwacht dal die leensom wel erg hoog zal zijn" De nieuwe trainer van Bayern München is Dettmar Cramer geworden Cramer die in dienst is van de Amerikaanse voetbal bond. volgt hiermee Udn Lattek op De werkovereenkomst tus sen Lattek en Bavern Miinc hen is met beider instemming on langs ontbonden. Tijdens de wedstrijd Sparta - FC Den Haag ontstond op Span gen brand in de kar van een vis- bakker Door oververhitting sloeg de vlam in de pan De snel gealarmeerde brandweer slaagde erin het vuur te blussen, maar met de nering van de vis boer was het gistermiddag ge daan. Theo Dierckx haalt uit voor het schot dat NAC op 1-0 zal brengen Van Zoghei duikt nog naar de bal, maar Dierckx en Knjnen hebben het al gezien, NAC heeft gescoord Foto's Johan van Gurp. Het was gistermiddag een dolle toestand op sportpark Kaalheide na afloop van Roda JC - Feuennnrd De toeschouwers stroomden op het veld om hun favorieten te huldigen (Van onze sportredactie) BREDA - NAC heeft in zijn thuiswedstrijd tegen De Graaf schap een kostbaar punt laten liggen. De Bredanaars kwamen in net begin van de tweede helft door een doelpunt van Theo Dierekx op voorsprong, maar verzuimden daarna definitief loor te drukken Een dekkings- 'nut in de achterhoede stelde 'Ivergoor twintig minuten voor ijd in staat zijn ploeg aan de lelijkmaker te helpen. In de eer- te helft eiste trouwens alles wal v'AC' heette een strafschop loco 'an Londen de doorgebroken ermeulen nogal fors tot staan •racht Scheidsrechter Welling» veigerde echter tot grote woede an de NAC'ers de bal op de vitte slip te leggen (..Hel was -cslisl niel opzettelijk Die ver- ediger probeerde de bal Ie spc- •n Hel was trouwensopmerke- ik dal iedereen protrsleerde. -halve de speler die op de ond lag"). Trainer Jo, lansen was het vol ekl niel eens mei de ziens :jze van Wellinga Hel wa •n geheide strafschop Theu issen zal wel zeggen van mei naar die zit dan ook aan de an dere kant van het veld Teleur gesteld ben ik natuurlijk wel We hadden die 1-0 voorsprong noou meer uit handen mogen geven We zijn gewoon m slaap gesust Die Overgoor stond zo vrij als een vogeltje Dat mag toch nooit gebeuren De Graaf schap stelde niet zoveel voor Ze waren hier gekomen om een punt weg te kapen en dat is ze nog gelukt ook De thuiscluh zocht na het be ginsignaal van arbitei Wellinga de aanval op Maar De Graaf schap liet zich niet overdonde ren Er werd kundig uitverde digd en via spelmakker Guus Hiddink, geschaduwd doot Theo Dierckx, werden de vleu gelspelers Nanlohy en de |onge Steinvoort herhaaldelijk aan hel werk gezet De van Feye noord overgenomen Nanlohv kreeg in de beginfase overigens alle gelegenheid zijn technische mogelijkheden le demonstreren Krijnen 1 rad aarzelend op en gal zijn directe opponent leveel speelruimte Overgooi normaal in de achterhoede spelend maai dooi Irainet Theunissen nu ind< voorste linies geposteerd ga Arte Delmotte nandenvol werl l.aatste man Oraumans moes lan ook verschillende keren li grijpen om ergei te voorkomei NAC' probeerde wel de bakens verzetten Aan inzel ontbrak tn ook deze keer niet. maar da bleek toch niet voldoende om di tegenstander met de rug tegei de muur te zetten Op het mid denveld werd veelvuldig onzui ver geplaatst Daarbij kwam dan ook nog dat Theo Dierckx i het te druk had met Guus Hid dink en nauwelijks tot aanval lende daden toekwam Bron en Vermeulen moesten de vleugel verdedigers Mintjens en Koen- ders - vooral Mintjens liet zich vrij vaak in de voorhoede zien herhaaldelijk een halt toeroe pen Daardooi kwamen de spit sen Brouwers en Vreysen geiso leerd te staan Bovendien gavei Van Londen en Zaayer de lwe< NAC-spitsen geen meter ruimte Voor de ongeveer 5000 toe schouwers viel er in die eerste helft dan ook weinigtegenieten Alleen de confrontatie Vermeulen Van Londen zorgde vooi wal beroering Energiek Ook in He tweede helft schooi xA( energiek uil de starllilok en Onder luide aantnoedigin ;en van hel publiek trok dn huiseluh ten aanval In de 51e tiinuul was hel raak Na enig ;eharrewar kwam de bal bij Crijnen die Theo Dierekx in lelling bracht. Van larnden swam Ie laai en ook doelman Van Zogliel had geen antwoord op de in zei van de NAC- middenvelder: 1-0 De zo kost bare zege was in zicht Maar het pakte totaal anders uit NA( ging wat voorzichtiger spelen bang om de voorsprong alsnog kwijl te raken. De Graafschap mocht het in itiatief overnemen Tot aan de zestienmeterlijn werd ei aardig gecombineerd maar eenmaal 'laar aangekomen bleek hel ook voot De Graafschap moeilijk Kansrijke openingen te creeren Toen het van dp NAC-defensu mgeveei halverwege de tweed» 'ïelfl alle medewerking kreeg Overgoor in stelling te htenger was het echter aak Steinvoor' manipuleerde wal op links en brachi de bal voor hei doel waai Overgooi door Ane Delmotte teveel vrijheid aerd gegund En dal betekende 1-1 NAC' pro- beerdp na deze dompel wel te rug te slaan Maai overtuigend was het niet Alleen in de laatste miiiuu' kr»H-g NAC' nog een paai mogelijkheden De Graafschan defensie waarin Poulus de geblesseerd» zaavei vervanger had hei ziel echtei liet meel erschalken Mazel nekke was nlussen vooi Over gooi 111 de ploeg gekomen maai rok hij kon in d» stand geei er- andenng meer brengen Het nleef vooi NAC teleurstellend, l-l. ROMAIN VAN DAMMF Sparta - Den Haag Excels. - Ajax NAC - DeGraafsch. Wagen. AZ 67 Telstar Haarlem Twente Utrecht A dam Go A Eagl Roda JC Feyen Den Bosch Helm Veend Heracles SVV Vitesse 1 Volend Gron jSCCambuur NEC DEN HAAG (ANP) - Gewin nende cijfers van Lotto no 2 zijn 2 16-27-29-3B-4D res getal 7 Het aantal deelnemers aan lotto no bedroeg 1 1179 586 die voor een inleg zorgden van I 124 162 gulden Het prijzen- bediag is 2 167 500 gulden De prijzen zijn le prijs lincl jackpot) f], 6,14 165 - 2e prijs fl 195 837.- le prijs fl 292 246.- te prijs fl 291 ''95.- ïe prijs fl 191 '95 - Hei aan'al deelnemers aan toto no 2 bedmeg 295 <i9t) die voor i-en inleg zoigdt-n van 811 92-1 gulden Het pri|zenbed- -ag is <85 664 gulden waarvan vooi dr ie prijs fl 154 265,- 2e prijs fl 96 4)6.- le prijs fl 134 982 - Er hebben zich op dit moment geen deelnemers gemeld voor de le prijs HAMBURG - De winnende getallen in de Duitse Lotto zijn 1 18 37 38 42 43 Heservegetal 35

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 7