Georgette de Keijzer zong winnend lied in Clinge Nieuwe instrumenten Sint-Cecilia leen abonnen Nota I ind n oortbestaan Steens carnaval nog onzeker Veel publiek bij Vlaams ballet in Den Dullaert CARNAVAL IN SAS VAN GENT t Ihóht 16-jarige jongens rijden automobilist ziekenhuis in Creatieve vorming Steens clubgebou tijdelijk gestopt SONGFESTIVAL VAN SOOS ANDROMEDA WILD-WEST IN HULST NENIGHF.11) HONDERD JARIGE IN BRESKENS stad St.-Jansteen Café-Restauran Tot zondag Hulst Wisselvallig MAANDAG 13 JANUARI 1975 1975 tV an onze correspondent) ST. JANSTEEN Aan de oproep van de stichting Steens Karnaval om in gezamenlijk overleg de karnavalsaktivitei- ten te St. Jansteen de revue te laten passeren, werd door ve len gehoor gegeven. De voor zitter van deze stichting, te vens prins karnaval, splitste de vergadering in twee delen, waarbij eerst de komende kar- nava lsfeesten en daarna de toekomstige moesten worden besproken. Wat de karnavalsfeesten in februari betreft, kon de voor zitter niets dan prettige voor uitzichten laten horen. De deelname van wagens, groe pen, individuelen etc. zal na melijk alle voorgaande karna- valsstoeten overtreffen. De be schikbaar gestelde prijzen worden zeer aanzienlijk ver hoogd. Het aantal deelnemen de muziekgezelschappen is flink uitgebreid. Als suggestie kwam naar voren, het korter maken van de route die door de karnavalsstoet wordt ge volgd i v.m. de grote deelname van kinderen die de afstand sledhts met veel moeite kun nen afleggen. Een punt van discussie was ook het voorstel van enkelen om een jury aan te stellen van personen van buiten de ge meente. Zelfs werd de jury van vorig jaar „partijdigheid" ten laste gelegd. Ook hierover bleven de meningen verdeeld, maar het uiteindelijk resultaat was dat de huidige jury ge handhaafd zal blijven mits de ze zijn ondankbare taak nog wil blijven uitoefenen. Het tweede gedeelte van de vergadering was volledig ge wijd aan de toekomst van de karnavalsviering te St. Jan steen. Het is op het ogenblik zo, dat de stichting Steens Karnaval enkel bestaat uit de prins en de raad van elf. Nu echter de prins en vier leden van de raad van elf er de volgende maal niet meer bij zullen zijn als zodanig, maar wel zitting blijven nemen in de stichting, zal het noodzake lijk zijn dat een nieuwe prins en nieuwe leden voor de raad van elf zitting zullen nemen. Met hart en ziel riep de voor zitter de aanwezigen op om lid van de stichting te worden om daaruit later de raad van elf aian te vullen. De stichting heeft werkers nodig die geza- melijk met de prins en de raad van elf alle aktiviteiten uiterken. Allen waren het er over eens dat de karnavals feesten moeten blijven bestaan te Sint Jansteen, maar nieuwe leden voor de stichting kwa men er nog niet bij. Besloten werd om veertien dagen voor karnaval een nieuwe vergade ring te houden, waaruit dan de nodiige nieuwe leden moe ten voortkomen (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) CLINGE Met haar lied: „Clinge zullen we een poepje laten ruiken" heeft Geor gette de Kejjzer zaterdagavond het songfestival van soos Andromeda te Clinge gewon nen. Het songfestival werd in de Troubadour gehouden met het doel om een nieuw carnavalslied geboren te laten worden. De jongste deelnemster aan het songfestival. HULST Een met zo'n 200 toeschouwes bijna geheel gevulde zaal van het ge meenschapscentrum Den Dullaert heeft gisteravond duidelijk gemaakt dat de Zeeland er juist aan heeft gedaan een optreden van het Ballet van Vlaanderen te la ten plaatsvinden in Hulst. De aanwezige cultuurminnaars, afkomstig uit Hulst en wijde omgeving, waaronder veel in het ballet actieve jongeren uit Hulst, bleken dankbaar de gelegenheid te hebben aangegrepen om kennis te maken met ballet van hoog geroemd niveau. Het interna tionaal vermaarde Ballet van Vlaanderen, hoewel niet zo vooruitstrevend als de mees te Nederlandse balletgezel schappen, bood een gevari eerd programma aan het ro mantisch, modern en revue achtig ballet, waarvoor het publiek steeds een beleefd applaus bleek over te heb ben. Het was al vrij snel dat Georgette d« Keijzer zou gaan winnen. Haar lied, gebaseerd op het bestaande lied: „We zullen ze een poepje laten rui ken," werd door de zaal als een prima meezinger be sohouwd. De belangstelling voor het songfestival was enorm. De zaal zat stampvol. Niet alleen waren er mensen uit Clinge, maar ook veel mensen uit omliggende plaat sen waren komen kijken en luisteren. Door het bestuur van de soos was de zaal van een uit stekende versiering en ver lichting voorzien. Het zag er feestelijk uit. Ook de organi satie, waarvoor vooral Rogier van Dorsselaer en Anneke Everaert verantwoordelijk wa ren, was uitstekend. Rogier van Dorsselaer en Anneke Everaert openden de avond in de vorm van een soort samenspraak. Als jury fungeerde de raad van elf, waarvan elk van de elf leden maximaal honderd punten kon geven voor de tekst van het lied en tien punten voor de melodie. Het verschil zat heim hierin dat de kandidaten zelf voor de tekst hadden moeten zorgen op basis van een be staande melodie. In totaal waren er elf kandi daten. De jongste was de tien jarige Anniek Schoenmakers. In de paiuze werd opgetreden door de A.D.-go-go-girls, zan geres Alice van Broeck Nadat alle candidaten voor het voetlicht waren gekomen, kregen de drie met de hoogste punten de gelegenheid om in de finale een gooi naar de eerste plaats te doen. Georget te de Keijzer won de strijd uiteindelijk met 1255 punten. Tweede werd het echtpaar Wies en Julia de Kerf met 1203 punten en derde het duo Marie-Jeanne van den Bergen en Marianne Lambrechts met 1146 punten. De verdere uitslag was als volgt: 4. Lydia, Jeanine en Marloes 1,105 punten, 5. An niek Schoenmakers 1025 pun ten, 6. Eugene Canters 1013 punten, 7. Peter en Nicole 992 punten, 8. Pauline van Boven 972 punten, 9. Danny Wee- maes 964 punten. 10. Eddy de Keijzer 891 punten, 11. Rosita en In grid 811 punten. Kreatieve Vorming In ons artikel van zaterdag over de kreatieve vorming in Sint Jansteen is een klein foutje geslopen. Niet het schoolbe stuur maar de oudervereniging was nauw betrokken bij het opzetten van het creatieve werk in Sint Jansteen. (Van onze correspondent!. SAS VAN GENT De car navalsstichting De Betekoppen uit Sas van Gent heeft afgelo pen zaterdagavond een carna valsbal in de Vlaanderenhal gehouden. Ongeveer 700 car- navalvierders sprongen en dansten op de muziek van het combo Wil de Bras. Hoogtepunt van deze avond was liet inhalen van het prin selijk gevolg uit Moergestel, die met twee volle bussen naar Sas van Gent waren ge komen om de verbroedering te verstevigen. Om 21 uur meld de de plaatselijke boerenk-a-pel De Betekoppen zich om het Brabantse gezelscha, af te ha len. Op het podium had zich inmiddels een voltallige Raad van Elf van Sas van Gent met aan het hoofd Prins Don Au- gusto en de Sasse Jeugdraad met aan het hoofd Prins Ro berto geformeerd om het ge zelschap uit Moergestel te ver welkomen. Op het podium re gende het hierna onderschei dingen. Tevens maakte men van de gelegenheid gebruik om de heer A. de Smit te huldigen voor zijn 11-jarige lidmaatschap van de Raad van Elf Hij kreeg een hoge onder scheiding in de Orde van de Gouden Beet. Als groot-officier in de Orde van de Gouden Beet kreeg hij een oorkonde en zijn echtge note mocht een bloemstukje in ontvangst nemen. De Sasse Prins Do Augusto zai weer zitting hebben in de jury om het beste carnavalslied te kie zen. Deze verkiezing zal plaatshebben op 29 januari a.s. in De Salamander te Maasme- chelen in België. Dit grootse gebeuren zal voor de t.v. ver schijnen en wel op 5 februari zowel op het Nederlandse als Belgische net. BERGEN OP ZOOM Roxy, 20.00 uur: Emmanuel- le 18 j. Luxor, Geen filmvoor stelling. Tweede hal stadhuis, Grote Markt, kunstwerk van de maand van mevrouw Martha van Meurs-De Jonge uit Ber gen op Zoom (tm. 31 jan.). Open ma. tm vrijd. van 8.30- 12.30 uur en van 13.30-17.30 uur. Zaak van Brokken, Ket tingstraat, expositie tekenin gen, etsen, lino's, aquarellen en ruimtelijke vormen van Henk Meeuwsen (t.m. 31 Jan.). Open ma. van 13 00 18.00 uur. overige werkdagen van 10.00-18.00 uur, op vrijd. tot 21,00 uur. GOES Grand, 20.00 uur: The way we were 14 j. Museum voor Z.- en N.-Be- veland, expositie Leenidert Ruissen (zondagssohilder), Nelly Tjoonk - Ruissen met bloemsierkunst en Cor Ruis sen, schilder-graficus (t.m. 2 febr.). Open di. t.m. zat. van 10.00-12.00 u. en van 13.30- 17.00 uur. HULST Bioscoopgebouw, 20.00 uur. Emmanuelle 18 j- Den Dullaert. expositie „te dere dag milieudag" (t.m. 24 Jan). KOEWACHT (B.) J. de Guchteneire, 15.00 uur: Schieting. MIDDELBURG City, 20.00 uur: Gevecht om de Apenplaneet. Galerie Six and Six, Noorq- straat 56, expositie C. Pronk met aquarellen en W. Vadet met olieverven (t.m. 30 jan Open ma. t.m. zat. van 9.00- 12.00 uur en van 13.00-18.00 uur. OOSTBURO Ledel Theater, 20.00 uur: Help, de dokter verzuipt a.L ROTTERDAM De Doelen (grote zaal), 20.15 uur: Meeste-rserie met Ingrid Haébler. plano- TERNEUZEN Luxor, 20.00 uur: Alicia 18 J. Museum, expositie van loa- «teien en mineralen uit parti culiere collecties door de stichting GEA (t.m- 26 jan.). Open di. t.m. zat van 14.00 17.00 uur. VLISSINGEN Alhambra 20.00 uur: Alicta 18 j- Britannia, expositie „Wila breien en haken" (t.m. 16 Jan.). Open dagelijks van 10.00-22.00 u. WESTDORPE Galerie Troutzaerte, Singel 45, expositie beeldhouwwerk m brons van Pearl Perlmuter (t.m. 20 jan.) Open di. t.m. zat' van 9.00-18.00 u., zond. van 14.00-18.00 u„ op ma. ge sloten. IJZENDIJKE Streekmuseum, expositie over de oorlogshandelingen in en rond West-Zeeuwsch- Vlaanderen (t.m. 19 jan.). ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg, 20.00 uur: „De ploeg en de sterren" van Sean O'Casey. Bierkaaistraat 8 Hi Telefoon (01140) - 344) De zaak voor een gezellj dineetje - bijeenkomsten vergaderingen Tafelreservering is aanbevolen Dinsdags gesloten Zaalvoetbal Het Hui 't Centrum heeft in een g Hulster sporthal „Den Dull: gespeelde vriendschappei zaalvoetbalwedstrijd met gewonnen van Van Muilen het Belgische Doel (Van onze correspondent) HULST Dankzij kordaat ingrijpen van enkele buurtbi ners aan de kruising Churchillweg - Trumanlaan in Hulst, ki den drie jongelui die een ongeluk hadden veroorzaakt en op loop gingen, toch worden gepakt Een en ander gebeurde za terdagavond om kwart voor acht. toen M. uit Terneuzen komende uit de Pr. Roosevelt- weg bovengenoemde kruising met zijn auto wilde overste ken. Op het kruispunt werd hij geramd door een zware Opel Commodore, zoals later bleek bestuurd door de 16- jarige P de R. uit Kuijtaert en waarin nog twee andere 16-jarigen zaten. M. maakte een zwieper en kwam met zijn auto tegen de gevel van een woning in de Trumanlaan teredht. De auto die het onge luk veroorzaakte schoot de Churchillweg in en reed zon der te stoppen verder. Een buurtbewoner, die één en an der zag gebeuren, ging achter de voortvluchtige wagen aan en vond die weggestopt acq een heg, aan het eind van Abdijstraat. Na enig ven zoeken kreeg hij ook de ia lenden te pakken en kon i niet zonder moeite en n> zij nogmaals probeerden op loop te Baan, terug naar plaats van de aanrijding to gen. Daar was ook de pol gearriveerd, die door een dere omwonende was gewi schuwd. De 16-jarige De bleek niet over een rijbev te beschikken en ook was i auto, die hij voor een pril had gekocht, me- verzeki De bestuurder uit Terneu liep een hersenschudding verwondingen aan zijn lin bovenbeen op. De beide v< tuigen werden zwaar beso digd. Prins Carnaval wordt gehuldigd bij het 11-jarig jubileum van de Raad van Elf. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Zaterdagmorgen werden in de kantine van voetbalvereniging Kloosterzande aan 28 aan komende jonge muzikanten muziek-instrumenten uitge reikt Dit gebeurde nadat de voorzitter van de Kon. Har monie Si -Cecilia uit Kloosterzande, de heer J. Menu, de jongens en meisjes vriendelijk doch vermanend had toege sproken. „Ik hoop dat jullie deze dure instrumenten goed zullen onderhouden en ik wens jullie er veel plezier mee", zo sprak hij. De heer Menu memoreerde verder dat alle instrumenten In de vrije tijd zijn opgeknapt door de heer Th. Cappendijk, bestuurslid van de harmonie. Nadat dirigent E.P. Meyers al le instrumenten nog eens aan een laatste controle had onder worpen, werden ze door de heer G. Pilaat, docent van de muziekschool Kloosterzande, aan de diverse leerlingen overhandigd. De leerlingen liebben aller eerst 8 maanden lessen aan de muziekschool tevolgd en nu zorgen ze voor nieuw amazuur in de harmo- lie Er werden 12 klarinetter uitgereikt en 16 koperinstru- nenten. De jonge klarinettis ten zullen verder worden be geleid door mej. A. Hoefijzers in de koperblazers worden nan de zorg van de heer Mey ers toevertrouwd. (Van een onzer verslaggevers) SINT-JANSTEEN Met uitzondering van creatieve vorm kunnen alle andere activiteiten in het verenigingsgebouw Sint-Jansteen normaal doorgang vinden. Creatieve vorming t: in dit gebouw worden voortgezet na een gesprek tussen hot b stuur van de werkgroep Kreatieve Vorming Hulst en het ker bestuur, dat eigenaar is van het verenigingsgebouw. De jeugd blaast de nieuwe instrumenten meteen stevigin. Tenminste, als de twee be sturen dan overeenstemming bereiken over de vraag wat in het Steense verenigingsge bouw wel en niet mag. De heer F.E. Francken, secretaris van het Steense kerkbestuur, deelde ons zaterdag na de ver gadering van het kerkbestuur mee dat het verenigingsge bouw door deelnemers aan de creatieve vorming echt wel zo was bevuild dat het niet kon worden getolereerd. „Bepaalde activiteiten kunnen in Den Dullaert wel plaatsvinden, maar niiet in het verenigings gebouw van Sint Janstom. In Den Dullaert is er een zoge naamde natte hoek, waar men kan kliederen zoveel men maar wil. Dat kan op de par ketvloer van het verenigings gebouw niet." aldus de heer Francken. Het verzoek om over dit on derwerp te praten zal echter van de kant van de werkgroep Kreatieve Vorming moeten komen. Voorzitster, mevrouw R. Sanderse uit Axel, zegt prijs te stellen op een gezond overleg met het kerkbestuur over de gerezen moeilijkheden zonder zich daarbij te mengen in oude dorpsconflicten of emoties. Het gesprek met het kerkbestuur zal - naar me vrouw Sanderse verwacht - niet voor a.s. woensdag plaats vinden. zodat de cursus van woensdagmiddag niet zal door gaan. Overigens zegt mevrouw Sanderse wel graag te hebben gehad dat er eerst rugge spraak met de werkgroep Kreatieve Vorming was ge weest voordat de beslissing over het niet meer mogen ge bruiken van het verenigings gebouw was genomen. In Sint Jansteen vinden ve len het wel ongelukkig dat na de strijd tussen oudercomité en schoolbestuur er in verband met het verenigingsgebouw een tweede confictsituatie is ontstaan, waarbij pastoor P. van Leeuwe door diverse mensen als de zondebok wordt beschouwd. Van die kant wordt hem een „autoritaire manier van doen" verweten. Of bemiddelingspogingen ef fectief zouden zijn ie eegi vraag, waarover de meningen verschillen. Een deel van de be trokkenen meent, dat de stand punten té zeer verhard zijn om bemiddeling nog zinvol te doen verlopen. Dat zou tot gevolg kunnen hebben, meent men, dat pastoor Van Leeuwe zou kunnen aanvragen elders ge plaatst te worden. Overigens is de kwestie met het verenigingsgebouw het minst moeilijke probleem. Er komt een gesprek tuss kerkbestuur en werkgro Kreatieve Vorming, maar vendien wil het kerkbest het verenigingsgebouw gauw mogelijk verkopen de gemeente Huilst. Volgens il heer Francken duurt het all m-aiaii langier dan was ve wacht. „Op 25 oktober wffl gesteld dat drie deskunis het gebouw zouden taxeren a dat. we dan drie dagen lazj een taxatierapport zot krijgen. Dat taxatierapptfrt I er nog steeds niet. Boveni hoorden we dat ons een v looi-ge koopovereenkomst zijn toegezonden. Die is echter nog niet. Overig: moet er todh eerst een taxart rapport zijn voordat een vo lopige koopovereenkomst 1 worden gemaakt. Of het moeten zijn dat de gemei Hulst wel een taxatierap heeft." aldus de heer Fn ken. AAANDAG 13 JANUARI 1975 |(Van een onzer verslaggevers) flIDDELBURG - B. en w. ~an Middelburg voelen er ■niet- voor om verschil te ma ken tussen zomertijd en win tertijd ten aanzien van de par keertarieven. Het Middelburg se college voelt evenmin voor de invoering van een nementensysteem bij het be- iaal parkeren. - Dit schrijven b. en w. m hun voorstel aan de gemeente- Iraad om het parkeerplon Bin- ne A1 be ha ar va in er AT( eij ne ha mi roi (ADVERTENTIE) Klin kt Veelbelovender met 'n bloernetje van Fleurop. Wieman d woont te ver cm 'n bloemetje te sturen. WUurop 1 nier flora garandeert üw bestelling. Waninginncgrachl 135, Den Haag. l Clinge Prognostiekwedstrijd Aan Ide prognostiekwedstrijd die in café De Landbouw te Clinge werd gehouden, hebben in to taal 140 personen deelgeno- ■men. De winnaars waren: D. t Verbraecken, Ch. Burm, H. de I Smit, D. v. d. Bergen, J. Hage- E man en E. Pauwels. De extra I prijs werd gewonnen door R. t Se eb er s. Feestavond De afdeling j Hulst van het NKV houdt op zaterdag 18 januari een feesta vond Deze vindt plaats in het lader van het winterprogram- na en wordt gehouden in zaal Van Oosterom. Begonnen wodt om 20 00 uur. Muzikale mede werking aan deze avond, —waarop ook een verloting zal plaatsvinden, wordt verleend "or The Butyterflies. Het KV-bestuur deelt voorts mee .«adat de zitdagen voor klach- ten zijn vastgesteld op iedere eerste zaterdag van de maand. De zitdagen worden gehouden 4n de Stadsherberg en begin nen om 14.30 uur. Topbiljart De Hulster topbiljartclub 't Centrum heeft in een in café Nagtzaam te Hulst gespeelde vriendschap- pelijke topbiljartwedstrijd met 911 verloren van topbiljart club De Bossche Toepers uit Vogelwaarde. De persoonlijke uitslagen waren als volgt't Centrum Hulst - De Bossche Toe pers Vogelwaarde 911. A. Burm - M. van Schayk 0 2, J. Baart - T. van Schayk I 02, A. de Kerf - F. Taelman 11, E. Luyokx - A. Strobbe 02, N. Nagtzaam - T. Vink 20, J. Kayser - R. de Nijs 2—0, C. Burm - H. Mei 1—1. P. Vlassenrood - A Nicolaas 11, H. de Smit - G. Vonk 02 en H. van Hoye - W. Jansen >—0. (Van een onzer verslaggevers! BRESKENS Mevrouw St zanne Johanna Poissonier iï Breskens is gis'eren hondei jaar geworden. Ofschoon me' er enkel een intiem, beslote' feestje van had willen maker kwamen er toch maar liefs' 340 familieleden, kennissen e: buurtgenoten de jarige felici teren. Ze genoot ervan om op de®:) dag i>n het middelpunt van dfI belangstel'ing te staan eIJ vooral het terugzien van vele familieleden, die vanuit hetl hele land naair Breskens wa-1 ren overgekomen, vond I heel plezierig. De jarige weril overs! roomd met bloemen geschenken. Mevrouw Poissonier woon! I in hij haar kinderen aan ie Westfcanststraat te Breskens Haai man stierf in 1950 i van haar drie kinderen is één I overleden. De honderdjarige t heeft geen kleinkinderen Haai gezondheid is nog goei I ofschoon ze niet al te best te I been meer is Haar geheugen is uitstekend en over vroege kan ze nog hele verhalen ver tellen Lezen en tv-kijten vooral natuurfilms slaat f niet over - behoren tot f dagelijkse bezigheden. Morgen, dinsdag 14 jan. Bergen op Zoom 5.01 en 17.19 Hansweert 4.14en 16.36 Terneuzen 3.35 en 15.58 Vlissingen 3.04 en 15.23 Wemeldinge 4.52 en 17.10 Vooruitzichten voor dinsdag en woensdag, opgesteld door liet KNMI op zondag om 18.00 uur aanhoudend wisselvallig ei maximumtemperaturen om streeks 8 graden. Weersvooruitzichten in dj fers gemiddeld over Neder land: voor dinsdag: aantal uren zon: 0 tot 3; min. temp.: om streeks 4 graden: max. temp.: omstreekg 7 graden; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent; kans op een geheel droog etmaal: 50 pro cent. Voor woensdag: aantal uren zon: 0 tot 3; min. temp.: om streeks 5 graden; max. temp.: omstreeks 8 graden: kans op een droge periode van minstens 12 uur: 60 procent: kans op eep geheel droog etmaal: 30 pro cent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor dinsdag een marge van 2 graden en voor woensdag een marge van 3 graden rondde opgegeven waarden.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2