Kwart van woningen slecht n 60 uur" FRANCKE is geopend De Stem De VrPe 7®<hjw BLIJKENS ONDERZOEK IN BINNENSTAD TERNEUZEN Ondankbare lifter Nieuwe sleepboten in Terneuzen Prij zen van wedstrijd in Axel uitgereikt Mannen uit Sas van Gent na diefstal berecht heeft eigen visboot Geldboete voor agressief optreden ZATERDAG ZONDAG EKENDMAKING mmingsplan ,,We$ stad \N DE LOO, huïsal ft de praktijk van C. B. Goyarts n. 1975 overgenomj temde taal spreken IS - DUITS - ENGELS ANS - ITALIAANS NEDERLANDS M van t 15-17 Avond van Filmliga druk bezocht TEL01147-212 Kloosterzande Mail die ruit msloeg berecnt BOETE VOOR DOORRIJDEN NA BOTSING TEGEN HEK Dokter Coster lanceert mening over ziekenhuis- kwestie Mankement oorzaak van brand Achtervolging m grensgebied ZATERDAG 11 JANUARI 1975 :ester van Sas van Gent maaH kei 23 van de wet op de ruim*] kend: ang van 15 januari 1975 gedu, 'an één maand ter gemeenteset ieder ter inzage ligt het ont-; iplan „West". jelt de bestemming en het ge| gelegen ten westen van de bei] en de spoorlijn en de Vrij stras] gehele of gedeeltelijke verva in onderdelen 1959, vastgesleJ goedgekeurd 27 oktober 1959;] g 1961, vastgesteld 26 oktobei I urd 24 augustus 1962; g 1963, vastgesteld 24 april I9jj urd 2 augustus 1963. 'ovengenoemde termijn kan ijk bij de gemeenteraad ber twerp indienen. it, 7 januari 1975 De burgemeester voomoei Drs, W. R. V. Dusarduijn I Overigens kreeg de gemeen te Terneuzen gisteren het be richt binnen, dat zeventig pro cent van de gemaakte kosten bij de hele procedure rondom de vernieuwing van de bin ihotselaan 4, Roosendaal, tel. 3/ neester Preyterslaan 140, Rooser] telefoon 43511. maand 2 f2 uur. per week. 30EKEN EN ZONDER HUISWER' UDIO-VISUELE METHODE meerd Audio-Visueel Specialist Beëdigd Tolk-Vertaler BREDA: ade 9 - Tel. 01600-35 MIDDELBURG: Tel. 01180-20 nen.uit het land van de door gedoceerde taal. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Ongeveer vijfentwintig procent van de wo ningen in de binnenstad van Terneuzen is bouwtechiscb in slechte staat. Dit blijkt in het tweede en laatste deel van het woningonderzoek dat de gemeente Terneuzen heeft ingesteld De resterende vijfenzeventig procent is redelijk tot goed verbeter- baar. nenstad door het rijk wordt vergoed. In de vergadering van de stuurgroep binnenstad op het stadhuis van Terneuzen kwa men gisteren de resultaten van het woningonderzoek in de binnenstad ter tafel. Die resul taten zijn in getallen als volgt: 519 huizen werden onderzocht, Inclusief de tweede woningen. In totaal 390 van deze wonin gen zijn redelijk tot goed op te knappen. Praktisch onver beterbaar zijn 129 woningen. „Die zijn uitgeschakeld, daar kan je niets mee beginnen", zo verklaarde het hoofd van de afdeling stedebouw in Terneu zen. de heer J.F. de Mul 's middags. Hij plaatste verder de kanttekening dat de gesug gereerde verbeterbaarheid niet altijd wil zeiggen dat een ver betering economisch haalbaar ls Het tweede gedeelte van bet woningonderzoek heeft zich vooral otegespitst op de techni sche staat van de woningen, als bijkomende belangrijke punten bekeken de woningon derzoekers de ruimte en de afmetingen, de indeling en de hygiënische Voorzieningen. De ze laatste drie punten zijn voor een bewoner meestal makkelijker en met minder geld te verbeteren dan de ba sis van het huis, de muren of de fundering. Intussen heeft de gemeente Terneuzen van het ministerie van Volkshuisvesting in Den Haag de toezegging gekregen dat een bedrag van 29314 gul den zal worden uitgekeerd aan de gemeente als tegemoetko ming in de gemaakte kosten bij het voorbereidende werk aan het structuurplan voor de binnenstad. De totale kosten van onder meer de inspraak procedure zijn vijfenveertig- duizend gulden. Behalve het woningonder zoek kwam ook de keuze vooi een proefgebied in de binnen stad aan de orde. Het ministe rie heeft voor een dergelijk proef-vernieuwingsgebied bin nen afzienbare tijd een subsi die in het vooruitzicht gesteld. Het bepalen van een proefge bied is voorlopig uitgesteld tot de volgende stuurgroepverga dering. De stuurgroep sprak de mening uit, dat er zo wei nig mogelijk afgeweken mag worden van de oorspronkelij ke opzet van de binnenstads procedure. Deze is door het aanbod van het rijk wat door kruist. Tijdens die volgende vergadering, op 21 februari moet ook de juiste afbakening van het te vernieuwen binnen- stajdsgedeelte warden bepaald. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Donderdag avond draaide de Temeuzen- se Filmliga de film „Het mys terie van het organisme". De filmvertoning vond plaats in het Luxortheater in Terneu zen. Er waren een kleine hon derd belangstellenden. Het gevarieerde programma dat de Filmliga deze avond aan zijn leden aanbood be stond uit een aantal teken filmpjes, een onderwaterfilm en de hoofdfilm „Het mysterie van het organisme" van de joegoslavdsohe filmer Dusan Kakajev. De tekenfilmpjes waren voor het merendeel af komstig uit Bulgarije. De on derwaterfilm getiteld „Onder stromen" toonde kleurrijke leven van manta-roggen aller lei andere vissen en planten onder het wateroppervalk. „Mysterie van het organis me" kan een erotisch-politieke komedie genoemd worden. Te gen de achtergrond vam de theorieën van Wilhelm Reich is het pleidooi voor erotisch socialisme met onder meer beelden uit het Rusland onder Stalir. en opnamen van enkele acteurs uit de omgeving van de Amerikaanse regisseur An dy Warhol. De film is verder bedoeld als een afrekening met het huidige regime in Rusland, dat door de filmer als redactionair wordt be- scnouwd. Bij de meeste Liga leden viel de beeldprent wel In de smaak. kenblQkken, diverse buf- ing- en legkasten, buro's, gkappen inbouwappa- ins - Etna. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Na het avontuur van donderdag zal het echtpaar A.T. uit Terneu zen niet zo gemakkelijk meer een lifter onderdak verlenenJ Toen zij donderdagavond door Zaamslag reden werden zij door een zich Johan noemende lifter aangehouden. Zij namen hem mee naar Terneuzen en daar Johan ver telde dat hij in Terneuzen on bekend was, besloot het echt paar hem voor de nacht onder dak te verschaffen. Gistermor gen (vrijdag) moesten man en vrouw gaan werken. Dat was voor Johan geen bezwaar. Hij zou het verder wel vinden. Dus bleef hij nog enige tijd doorslapen. Maar toen het echtpaar vrijdagmiddag thuis kwam om te eten was Johan verdwenen en mét hem voor achthonderd gulden aan lang speelplaten, honderd gulden in Nederlands en Belgisch geld en nog wat kleinigheden, die hij zeer waarschijnlijk goed kon gebruiken. Johan beeft geen briefje met zijn volgende bestemming aditer gelaten. 20 januari 1975. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De henge laarsvereniging van Philips in Terneuzen heeft sinds kort de beschikking over een eigen vissersvaartuig. De henge laarsboot is een omgebouwde sleepboot. De doopplechtigheid van het schip vond een dezer dagen plaats. Leden van de henge laarsclub hebben de boot ui hun vrije tijd geschilderd, voorzien van tafels en banken en van een volledig nieuwe railing. De opknapbeurt is nog niet afgelopen. KVO In hotel Van Leu ven heeft de plaatselijke afde ling van de katholieke vrou wenorganisatie een creatieve en recreatieve avondf gehou den. De avond, waarop 30 le den aanwezig waren, werd verzorgd door mevrouw G. Magnus-Staal. De leden bleken na afloop zeer tevreden. (Van onze correspondent) MIDDELBURG f 750,— boete legde de politierechtei een 24-jarige inwoner uit Am sterdam op voor zijn agressief optreden in Middelburg, enke le maanden geleden. De man M.S. kocht via een advertentie een buitenboord motor van handelaar H. uit Middelburg. De motor had f 7000,- nieuwwaarde en werd voor f 2000,- te koop aangebo den, maar voor f 1200,- werd de koop gesloten. De Amster dammer aan wie H. met klem verzekerd had dat de motor in prima conditie verkeerde, be taalde contant, maar thuis ont dekte hij dat de motor een brok schroot was. Hij belde de handelaar direct op en zei dat die zijn motor terug kon krij gen in ruil voor de centen en a's dat niet goedschiks ge beurde, dan zou hij de volgen de dag met drie vrienden de boel in elkaar komen slaan. De winkelier liet het op kwaadschiks aankomen, en de volgende dag arriveerde de Amsterdammer inderdaad met zijn potige vrienden. Het werd een enorme vechtpartij waar bij de handelaar met een ijze ren staaf werd bedreigd. Hij kon zichzelf verdedigen met een bureaustoel. Er sneuvel den enkele ruiten. De politie wist een einde te maken aan de vechtpartij. De hoofddader M kreeg f 750,- boete opge legd. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De 21-Ja rige A.G. uit Hoek had juist samen met een vriend in Sas van Gent een ruit ingedrukt bij een winkelopslagplaats van de firma van de Peyl toen ze door de politie werden be trapt A.G. moest donderdag alleen terecht staan. Hij kreeg f 400,- boete, waarvan f 200,- voorwaardelijk. (Van onze correspondent) AXEL In het Axelse res taurant de Stadsherberg heeft het bestuur van de stichting Streekcentrum de prijswin naars van de St. Nicolaasactie de prijzen kunnen overhandi gen. Zoals bekend hebben de aangesloten Axelse winkeliers (ongeveer 30) in de Sinter klaastijd bij iedere bestede rijksdaalder een -lot uitgereikt waar 17 prijzen met een totale waarde van f 10.000,- mee te winnen Waren. Van de 300.000 te gebruiken loten zijn er ruim 252.000 uitgedeeld. De hoofdprijs was een reis naar Majorca en de laagste prijs een fiets. De voorzitter van de stichting Streekcentrum de heer W.S.A. Dieleman reikte de prijzen uit. Voor het over handigen van de eerste prijs gaf hij het woord aan de heer van Heemst van het reisbu reau Reburo. Een zeer tevre den mevrouw W. J. van Noort uit Sluiskil won de prijs. Voor de tweede prijs een kleurente levisie heeft zich nog niemand aangemeld. Ook drie fietsen staan nog op een prijswinnaar te wachten. De prijzen blijven ter beschikking. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De offi clei van justitie heeft f 300,- boete en drie maanden ontzeg ging uit de rijbevoegdheid voorwaardelijk geëist tegen de 31-jarige M.V. uit Terneu zen. On 31 augustus vorig jaar reed de man op de Dowweg in terneuzen in een bocht van de weg tegen een schrikhek. De schrik van de man was groter dan de schade V., die 's avonds laat op weg was naar een camping in de Braakman, maakte rechtsomkeer om eerst thuis een andere auto te gaan halen, omdat een van de kop lampen stuk was. De politie, die hem zo zag rijden, ging hem achterna, maar verdachte ■ci donderdagmorgen dat niet te hebben gemerkt. Twee da gen later vond de politie de kapotte auto toch. Waarom hebt u nu niet even in een telefoontje aan de politie laten weten dat u het hek had stuk gereden, dan had u ons en uzell veel moeite bespaard, voegde de politierechter hem toe. Nu kun je van de zaak twee lezigen geven. Mr. Tig- gelman, de verdediger, voerde nog ten overvloede aan dat hier beslist geen misdadige opzet in het spel was. De poli tierechter veroordeelde V. tot twee geldboeten, namelijk f 100,- voor de aanrijding met het hek en f 200.- voor het doorrijden erna. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De Unie van Redding en Sleepdiensten heeft sinds deze week in de Terneuzense haven twee gloednieuwe sleepboten in dienst. De boten zijn gebouwd op een Belgische scheepswerf in Rupelmonde. „Westdiep" en „Wenduine", zo heten de nieuwe aanwin sten van de URS. De beide schepen, met elk een trek kracht van tweeëntwintig ton, zijn zowel geschikt voor werk op het kanaal van Gent naar Terneuzen, als voor het grote- te sleep- en bergingswerk langs de Noordzeekust. De motoren hebben een kracht van achttienhonderd paarde- krachten. De slepers hebben een lengte van achtentwintig meter en een breedte van ruim zevenenlialve meter. Ze zijn voorzien van alle moderne communicatie- en navigatie- apparatuur. De boten horen tot de zwaarste sleepboten op het ka naal. In de wateren rondom Terneuzen heeft URS in totaal elf slepers gestationeerd. Het grootste deel van de beman ning van deze vloot bestaat uit Terneuzenaars, honderd twintig man. Voor het komende zo merseizoen verwacht men nog een uitbreiding met een werk gelegenheid voor dertig werk nemers. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het be stuur van de Stichting Ver pleeg- en Rusthuizen in Zee land heeft toch wel moeite met het feit dat de directeur geneesheer van het verpleeg tehuis Ter Schorre in Terneu zen, de heer R. Coster, in een privé-rapport een pleidooi heeft gehouden voor drie zie kenhuizen en drie verpleegte huizen in Zeeuwsch-Vlaande- ren. De heer Coster zegt in zijn al in november verschenen no ta dat elk van de drie subregi o's in Zeeuwscth-Vlaanderen een ziekenhuis, een verpleeg tehuis en andere reeds aanwe zige voorzieningen moet heb ben. Dit standpunt druist in tegen de opvattinegn van onder meer het ziekenhuisbestuur in de Kanaalzone. Het bestuur van de Sti chting Verpleeg- en Rusthui zen in Zeeland heeft nu een brief geschreven naar de ge meentebesturen in Zeeuwsch- Vlaanderen, waarin men zich van het rapport van dokter Coster distancieert. In de brief staat letterlijk: „Na overleg met de heer Coster delen wij u mee dat dit rapprt buiten ons medeweten om is opge steld. Hoewel wij er dus geen verantwoordelijkheid voor dragen zijn wij ten alle tijden bereid over dit rapport te overleggen". Uit een gspre-k met de heer M.L. Almekinders, directeur van de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen, bleek gisteren dat het rapport van de heer Coster het stichtingsbestuur wel voor problemen heeft gesteld. „We VTagen ons af of het voor de heer Coster niet verstandiger zou zijn geweest als hij met zijn privé-mening niet in de publiciteit was gekomen", zei de heer Almekinders. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De offi cier van justitie van de recht bank in Middelburg eiste ge vangenisstraffen tegen drie mannen uit Sas van Gent. Vier weken, waarvan twee voorwaardelijk, tegen de 28- jarige M. B., en tegen zijn twee vrienden twee weken voorwaardelijk met f 250 boe te. In de nacht van 27 op 28 Jum vorig jaar, haalden de drie mannein uit een loods aan de Groenstraat-Oost in Zelza- te, een grote hoeveelheid, 600 kilo, lood en koper weg. Ze braken het slot van een toe gangsdeur naar een loods los, en laadden het spul in een be stelauto. Zij verkochten het voor f 12-85, en verdeelden de buit onderling. De drie man nen, die wel in Zeeuwsoh- Vlaan-deren wonen, maar daar niet geboren en getogen zijn, trokken veel met elkaar op. Zo kwamen zij er ook toe met drieën te gaan inbreken in Zelzate. De officier van justi tie, die vond dat de drie man- *"n maar een vreemde schaats hadden gereden, eiste tegen M. B. de zwaarste straf, omdat deze al eens eerder met de politie te maken had gehad. Maar de politierechter mr. P. van Empel, wilde de mannen in dit geval meer over een karn_ scheren. Ze zijn met zijn drieën op pad gegaan, dus verdienen ze eigenlijk dezelf de straf, meende de politie rechter, die M, B. veroordeel de tot twee weken gevange nisstraf voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar en f 350,- boete, en T. v.<L B. en J. B. tot twee weken gevange nisstraf voorwaardelijk, twee jaa- proeftijd en ook f 350 boete. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De brand, die donderdagavond uitbrak in café Industria aan de Baandijk te Terneuzen, waarvan wij gisteren melding maakten, is vermoedelijk ontstaan ten ge volge van een mankement aan de thermostaat die is gekop peld aan één van de fritespan- nen in de kelder. Hierdoor is oververhitting aan het fritegvet ontstaan, ten gevolge waarvan de brand uit brak. De trappenhui is voor een groot gedeelte uitgebrand en de bovenliggende kamers hebben meel wat hitteschade opgelopen. De schade wordt geschat op zestigduizend gul den Dank zij het snelle en deskundige optreden van de Terneuzense brandweer kon worden voorkomen dat het ge hele café uitbrandde. Uitgave- Uitgeversmaatschappij De Stem B.V Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN: Nieuwstraat 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen); HULST- Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 fijnen). KANTOORUREN Maandag t.m. vrijdag 8.15 - 12.30 en 13.30 - 17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Breda Maandag t.m. vrijdag van 19.00-20.00 uur, tel. 01600-22341. zaterdag van 10.00- 11.00 uur, tel. 01600-49900, zondag van 20.00 - 22 00 uur. tel 01600 - 22341. BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch-Vlaanderen: tel. 01140 - 3751 of 01150-6297. Midden- Zeeland 01100 - 4944. REDACTIE Chef Zeeuwse redactie S. C Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9. Terneuzen, tel. 01150-7920, privé Lorentzlaan 50, Terneuzen. tel. 01150 - 5745, algemeen redacteur Zeeland irs J Bouwmans. kantoor Klokstraat 1. Goes, tel 01100-8030. privé Zuidvliet- straat 53, Goes. tel. 01100-8138; redacteur Midden-Zeeland G. van Berkel, kantoor Klokstraat 1. Goes, tel 01100- 8030. privé Voorburcht 37, Kapelle te, 01102 - 2320: redacteur voor Terneu zen en Kanaalzone: P de Schipper, kantoor Nieuwstraat 9 Terneuzen, tei 01150- 7920 privé Debussyhof 67. Terneuzen tel 01150 - 2639: redacteui voot Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen A van der Vuurst de Vries, kantoor Steenstraat 14. Hulst, tel 01140- 3751, privé Beestenmarkt 21, Hulst, tel 01140-4159 Redacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen- R "an der Helm. Melkweg 40, Oostburg. tel 01170- 3370; foto 'ournalist voor Zeeland: C J de Boer kantoor Nieuwstraat 9. Terneuzen, te! 01150- 7920. privé Lange de Kreek 56. Terneuzen. tel. 01150- 3137; sportredactie Zeefind- A. Koomen, Troelstralaan 8. Axel, tel 01155-2594 ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland; P Konings, teL 01150 - 6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: C. Menu, teL 01100 - 4316. BERGEN OP ZOOM Roxy 14.00 u.: De drie musketiers (tekenfilm) a.l. 18.45 en 21.15 u.: Emmanuelle 18 j. Luxor 20.15 u.: Operette „Die Fledermaus" door de Bergen op Zoomse Operette Vereniging. Tweede hal stadhuis, Grote Markt - kunstwerk van de maand van mevr. Martha van Meurs-de Jonge uit Bergen op Zoom (t.m. 31 jan.). Open ma. t.m vrijd. van 8.30-12.30 u. en an 13.30-17.30 u. Zaak van Brokken, Kettingstraat Ex- ponitie tekeningen, etsen, li no's, aquarellen en ruimtelijke vormen van Henk Meeuwsen (t.m. 31 jan.). Open ma. van 13.00-18.00 u., overige werkda gen van 10.00-18.00 u., oip vrijd. tot 21.00 u. CLINGE Zaal De Troubadour 20.00 u.: Carnavals-songfestival, ge- org door soos Andromeda. GOES Grand 19.00 en 21.30 u.: Th? way we were 14 J. Museum voor Z. en N.-Be veland, expositie Leendert Ruissen (zandagsschilder). Nelly Tjootrk Ruissen met bloemalerkunst en Cor Ruis sen sohilder-graficus (t.m. 2 febr.). Open di. t.m. zat van 10.00-12.00 u. en van 13.30- 17.00 u. HULST Bioscoopgebouw 19.00 en 21.00 u.: Emmanuelle 18 j. W. Blommaert 15.00 u. sehieting. R. de Vilder 20.00 u.: Prijskaarting. Boekh. van Geyt, Steen straat 20. Tien jaar ezposeren, dee' I (t.m. 12 jan.). Het Tref punt, expositie werk van va der Hugo en zoon Guido Met sers (t.m. 12 jan.). Open tij ons de kantooruren en op zondagmiddag. Den Dullaert Expositie „Iedere daig ml- lieudag" (t.n.. 24 jan.). KOEWACHT Café Oude Molen 14.00 u.: Koninigsschietinig leden „Blauwe Hoek". KOEWACHT (B) J. de Guchteneire 15.00 u.: scliieting. LAMSWAARDE P Claessens 15.00 u.: sehieting om paling. MIDDELBURG City 20.00 u.: Duel op de spoorlijn. Kuiperspoort 20.00 u. „De droom van Amerika" van Édward Albee door de Toneel- greep Gumda uit Uden. Vleeshal, expositie werken vam Zeeuwse kunstenaars van ae Zeeuwse Kunstkring (t.m 12 jan Galerie Six and Six, Noordstraat 56, expositie C. Pronk met aquarellen en W. Vader met olieverven (t.m. 30 jan.) Open ma. t.m. zat. van 9.00-12.00 u. en van 13.00-18.00 u. OOSTBURG Ledel Theater 14.00 u.: Sjors en Sjimmie en de gorilla a.1.; 20.00 u.: Help, de dokter verzuipt, a.l. OSSENISSE Verenigingsgebouw 15.00 u.: schieting. ROTTERDAM De Doelen (grote zaal) 20.15 u.: Orgelconcert door Daniel Chorzempa. Schouw burg 2'\15 u.: „De wijze kater" van Herman Heijer- mans door Stadstoneel Rotter dam Groote Schouwburg 20.15 u.: „Cyrano de Bergerac" van Edmond Rostand. Hofplein Theater 20.15 u.: „De geta- toueerde roos" van Tennessee Williams. TERHOLE Verenigingsgebouw 20.00 u.. Opvoering van het blijspel „Betalen om zeven uur", door d' toneelgroep Terhole. TERNEUZEN Luxor 14.00 u.: Dik Trom en zijn dorpsgenoten a.l.; 20.00 u.: Alicia 18 j. Museum, expositie van fos sielen en mineralen uit parti culiere collecties door de stichting GEA (t.m. 26 jan.). Open di. t.m. zat. van 14.00- 17.00 u. VLISSINGEN Alhambra 19.00 en 21.15 u.: Alicia 18 j. Britannia, expositie „Wild breien en haken" (t.m. 15 jan.) Open dagelijks van 10.00-22.00 u. WESTDORPE Galerie Troutzaerte, Singel 45, expositie beeldhouwwerk in brons van Pearl Perlmuter (t.m. 20 jan.). Open di. t.m. zat van 9.00-18.00 u.. zond. van 14.00-18.00 u., op ma. ge sloten. IJZENDIJKK Streekmuseum, expositie over de oorlogshandelingen in er rond West-Zeeuwsch- Vlaanderen (t.m. 10 jan.). ZUIDDORPE Café Centraal 14.30 u: schieting. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 20.00 u.: „Boheine" van G. Puccini. Kon. Ned. Schouw burg 20.00 u.: „De ploeg en de sterren" van Sean O' Ca sey. Meir Theater 20.30 u.: „Spring uit het raam schat, we gaan trouwen, van Dimitri Frenkei Frank. Fakkeltheater 20.30 u.: „Wittezwortepie-te- poppen" van Jeo Orton. Zaal Kon. Elisabeth 15.00 u.: Concert o.l.v. Enrique Jorda met ais soliste Sylvia Traey. BERGEN OP ZOOM Luxor 14.00 uur: Godzilla 14 j. 16.30 en 20.00 uur: Fear is the key. Roxy 14.00 uur: De drie musketiers (teken film) a.l. 16.00, 18.45 en 21.15 uur: Emmanuelle 18 j. Exposities Zie onder za terdag. GOES Grand 14.30 uur: Uit Ho- lywoods lachfabriek a.1. 19.00 en 21.30 uur: The way we were 14 j. Expositie Zie onder za terdag. HULST Bioscoopgebouw 15.00 uur: Pippi zet de boel op stel ten a.1. 17.00, 19.00 en 21.00 uur: Emmanuelle 18 j. W. Blommaert Hokten- toons telling. Exposities Zie onder za terdag. KOEWACHT Café Oude Molen 15.00 uur: Sehieting „Blauwe Hoek". LAMSWAARDE P. Claessens 14.30 uur: Schieting op twee wippen So ciëteit De Vrede. MIDDELBURG City 14.30 uur: Doofstom me Smith en Johnny met de oren... 20.00 uur: Gevecht om de Apenplaneet. Exposities Zie onder za terdag. OOSTBURG Ledel Theater 14.00 uur: Sjors en Sjimmie en de Goril la a.l. 16.30 en 20.00 uur: Help, de dokter verzuipt a.l. OSSENISSE Verenigingsgebouw 15.00 uur: Schieting. ROTTERDAM De Doelen (kleine zaal) 14.30 uur: Piano-recital door Viado Perlemuter. De Doelen (grote zaal) 20.15 uur: Bal let National du Sénégal. Schouwburg 20.15 uur: „De wijze kater" van Herman Heij- ermans door Stadstoneel Rot terdam. Hofplein Theater 20.15 uur: „De getatoueerde roos" van Tennessee Williams. Picollo Theater 13.00 en 15.15 uur: „Wiedus, wie maakt hier muziek?" door Kinderthe ater Wiedus. SLUISKIL Café Dallinga 15.00 uur: Sahieting. TERHOLE Verenigingsgebouw 20.00 uur: Opvoering van het blij spel „Betalen om zeven uur" door de toneelgroep Terhole. TERNEUZEN Luxor 14.00 uur: Dik Trom en zijn dorpsgenoten a.l. 16.30 en 20.00 uur: Alicia 18 Zuidlandtheater 12.00 uur: Koffieconcert Rudolf Per deck. Beethoven-programma. Expositie Zie onder za terdag. VLISSINGEN Alhambra 15.00 uur: Bo- manza, de pijlsnelle ruiters a.l. 19.00 en 21.15 uur: Alicia 18 Expositie Zie onder za terdag. WESTDORPE Expositie Zie onder za terdag. UZENDIJKE Expositie Zie onder za terdag. ZIERIKZEE Foyer Concertzaal 12.00 uur: Koffieconcert door Kees Boeke (fluit) en Bob van As- peren (clavecimbel). ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 14.30 uur: „Pelléas et Mélisan- de" van C. Debussy. 20.00 uur: „De brave soldaat Schweijk". Kon. Ned. Schouwburg 15.00 en 20.00 uur: „De ploeg en de sterren" van Sean O'Ca- sey. Meir Theater "0.30 uur: „Spring uit het raam schat, we gaan trouwen" van Dimitri Frenkei Frank. Fak keltheater 20.30 uur: „Wit- tezwartepietepoppen" van Joe Orton. GENT Kon. Opera 14.30 uur: „Die Zirkusorinzessin" van Kalman. 20.00 uur: „Richard Coeur de Lion" van A.M. Gré- try. (V ai. een onzer verslaggevers TERNEUZEN De douane recherche in Terneuzen heeft deze week assistentie verleend bii het achtervolgen van een auto met een Amerikaans nummerbord. De chauffeur werd in Sas van Gent tot stoppen genood. Hij ging ervandoor en wist via Westdorpe en het Belgi sche Wachtebeke te ontkomen. De Belgische Rijkswacht ver moedt dat er verdovende mid delen in het geding zijn. Een vrouwelijke inzittende met een eenjarig kind werd door de Rijkswacht naar Gent over gebracht.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 5