'ZEM raamt tekort p 2 miljoen gulden Helpt de volks vijand bedwingen zeeuws Accordeonist Frans Bonne wacht op gouden plaat Bayer-Brugge met definitieve sluiting bedreigd [N BEGROTING VAN 1975 N.F.O. houdt studiedag mammam tmmmm Oplossing puzzel 15: GEVEN VOOR Duizenden meters kabel in Sas van Gent FLUORLOZINGEN ONAANVAARDBAAR stad I treek t IC. KARHOF iVERLEDEN ianli oudend zacht Rondreis van expositie met grafiek' YEEGRIEP VALT MEE Schieting Belangstelling DOW ADVIEb Weekenddienst Stemredactie ZATERDAG 11 JANUARI 1975 3 de praktijk van de hu. sen J. Geloof, J. Kole wostmann, en H. iwa., wordt tot maandagochtt 8.00 uur waargenomen d< dokter A. Korstanje, 's-G venstraat 71 te 's-Gravi polder, tel. 01103-1747. Goes, dokter T. v.d. Wi Wijngaardstraat 51 7451. Hoek, Philippine en Sluis dokter H. Hofstee, 3 uüaj; straat 10 te Hoek, tel. OI15 1345. Huist, dokter W. Gielen, G: Markt 11, tel. 2000. Kïoetinge, vvemeldinge, pelle-Biezelinge en Katt», dijke, dokter Eokhardt Wemeldinge, tel. 01192- b.g.g. 01100-0857. Kloosterzande, dokter J. Burg, Groenendijk 52 Hontenasse, tel. 01148-1, Tot maandagmorgen uur. Middelburg, dokter J. v Rijst, Rouaansekaai 11 25343 (zaterdag) en cloki A. Boerwinkel, Noord» 214, tel. 12400 (zondag), v sites aanvragen voor 10. uur. Spreekuren zaterdag zondag voor dringende vallen van 12.30-13.00 17.30-18.00 uur. Reimerswaal, dokter A. wijs te Yerseke, tel. 0113! 1444 voor de dorpen H« weert, Kruiningen en Yei ke. Dokter A. Constandse Krabbenddjke, tel 011, 1444 voor de dorpen Kra bendijke en Rill and-Bath. Sas van Gent e.o., dokter Puylaert, Oostkade 19 te van Gent, tel. 1366. Vlissingen, dokter D. Bom. 2233 (tot zaterdag 24| uur) en dokter G. de Gre tel. 2121 (van zaterdag 24.1 uur tot zondag 24.00 uur Visites aanvragen voor 10.1 uur. Spreekuren zaterda zondag voor dringende vallen van 12.30-13.00 17.30-18.00 uur. Temeuzen, dokter H. vs Henk, Michl. de Ruytersir.. gel 1, tel. 01150-4000. Wolphaartsdijk, 's-H. Areni kerke en Heinkenszat dokter A. de Vos te Wo phaartsdijk, tel. 01198-231. Zaamslag, dokter C. Verboot Axelsestraat 2 te Zaamslafl tel. 01453-1377. TANDARTSEN O.Z. Vlaanderen, tandarts van der Bm-gh, praiktijk nadalaan 1 te Sas van Ge. tel. 01158-1317, privé West kade 120 te Sas van Ge™ tel. 01158-1889. Spreekua zaterdag van 10.00-10.30 18.00-18.30 uur, zondag va 12.00-12.30 uur. W.Z. Vlaanderen, tandarts Dekker t< Sluis, tel. 0117! 1373. Spreekuren zaterdi, en zondag van 12.00-12.) uur. Walcheren, tandarts A. Peet, ers, Houtkaai 7 te Middel burg. tel. 01180-12565 Spreekuren zaterdag en zc»i dag van 11.00-12.00 uur. Z. en N, Beveland, tandarts A Laumen, Clara's Pad 71 1 Hcin-kenszand, tel. 0119. 1288. Spreekuren zaterda. en zondag van 9.00-10.0,1 uur. DIERENARTSEN N. en Z. Beveland, dierenaitl M. Gaakeer te Ovezancte tei. 01195-283. O.Z. Vlaanderen, dierenarts J. de Haas, Axelsestraat 108 tik Zsamslag, tel. 01153-1366 ei dierenarts C. Cysouw, Stati-f onsstraat 10 te Axel 01155-1488. Walcheren en deel N. Beu land, dierenarts L. Jobse Grijpskerke. tel. 01189-1381 Consult alleen na telefoni sche afspraak. W.Z. Vlaanderen, dierenart W Kapsenbemg te Sluis, tel 01178-1225. APOTHEKEN Goes, Zeeuwse apotheek, tel 5255. Middelburg, apotheek t Hummelen, Markt 69, tel 12134. Terneuzen, apotheek Hamann. tel 2060. Zondag geopend van 11.30-12.30 en 17.30- 18.30 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en re cepten. Vlissingen, apotheek J. v.d. Sande. Radhuisstraat 30-32, tei. 12060. (Van een onzer verslaggevers) In Bergen op Zoom is gis- eren op tachtigjarige leef tijd overleden de heer Nic. Karhof, die van 1934 tot 1959 Lis redacteur voor Zuid-Be veland en Walcheren aan ous blad was verbonden. De heer Karhof woonde de ite jaren in Bergen op n. Hij kon terugzien op uiterst werkzaam leven Es journalist. Als verslaggever fas hi) op Zuid-Beveland en RTaicheren een goede bekende, —vier', waardeerde zijn karakte ristieke schrijftrant, geestig en (Htijd geïnspireerd door de idealen die hem als principieel Etholiek dierbaar waren. On- lanks zijn zware dagtaak als Journalist wist Karhof altijd jog tijd te vinden voor andere ctiviteiten. Hij was een groot efhebber van de literatuur en s beeldende kunsten. Aan nkele opvallende publikaties :r de kerk in Duitsland en recente geschiedenis van ci eigen gewest dankte hij ok zijn lidmaatschap van het ëeuws Genootschap der We ischappen. Ofschoon het al ,^er vijftien jaar geleden is _at hij de krant verliet, herin peren we ons Nic Karhof nog een collega die niet met „1 kennis te koop liep, altijd el vriendschap had te bie- en elke samenkomst op- leurde met zijn specifieke inor, waarvan hij alleen het -.helm bleek te bezitten. En- :ele maanden geleden over- i zijn vrouw. We weten dat dit verlies moeilijk kon brwerken. V» I Vooruitzichten voor zondag en maandag, opgesteld door het KNMI op vrijdag om 18.00 uur: af en toe regen of motre gen en aanhoudend zacht. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder- nd: Voor zondag: aantal uren jon: 0 tot 3; min. temp: om streeks 5 graden; max. temp: imstreeks 8 graden; kans op len droge periode van min- tens 12 uur: 90 procent; kans op een geheel draag etmaal: 50 procent. I Voor maandag: aantal uren on: 0 tot 4; min. temp: om- itreeks 5 graden; max. temp; istreeks 8 graden; kans op en droge periode van min- rtens 12 uur- 80 procent; kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. waterstanden De waterhoogten van vrij dagmorgen, meegedeeld door rijkswaterstaat: Den Haag Konstanz 331 -1, Rheinfelden 1263 -16, Plittersdorf 468 -11, laxau 535 plus 3, Plochingen 1 190 -20, Mannheim 402 plus U, Steinbach 251 plus 19, [Mainz 408 plus 11, Bingen 266 plus 13, Kaub 341 plus 22. [Trier 441 plus 48, Koblenz 375 plus 31, Keulen 380 plus 17, Ruhrort 566 plus 3, Lobith 1212 -3, Pannerdense Kop 1171 -5, Nijmegen 1007 -3, IJsselkop 1045 -5, Eefde IJssel 020 -19, Deventer 490 -24, Monsin 5440 -11, Borgharen 4076 -12, Belfeld 1307 -15 Grave beneden de sluis 593 -8 N. Karhof Morgen, zondag Bergen op Zoom I Hansweert Terneuzen Vlissingen Wemeldinge Maandag 13 jan. Bergen op Zoom i Hansweert Terneuzen Vlissingen Wemeldinge 12 jan. 3.49 en 16.08 2.57 en 15.19 2.19 en 14.41 1.49 en 14.08 3.40 en 15.59 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Een jury heeft uit de overzichtstentoon stelling „Grafiek in Zeeland" een kollektie samengesteld, die de komende maanden in en buiten Zeeland zal rondrei zen. Een derde gedeelte van deze kollektie bestaat uit wer ken, die de voorkeur kregen van het publiek op de over zichtstentoonstelling. De jury bestond uit Galerie houder Bram Volker, grafikus Pieter Holstein, Museumkon- servater drs. C. Broos en kunstkritikus Dolf Welling. De leden van de jury hebben het werk uitgekozen op grond van hun persoonlijke keuze. Na vergelijking van hun menin gen zijn ze tot een unaniem eindoordeel gekomen. De jury heeft haar keuze niet nader toegelicht. Ze heeft wel gra fiek zo breed mogelijk opge vat. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In haar begroting 1975 raamt de n.v. Pro vinciale Zeeuwse Energie-Maatschappij (PZEM) voor het eerst een verlies in de electriciteitssector. Het verwachte tekort wordt geraamd op f 1.923.000,Over dit cijfer valt in de naaste toe komst een pittige discussie te verwachten. Want de PvdA-frac- tievoorzitter in de Zeeuwse staten, de heer W. Don die tevens lid is van de raad van bestuur van de PZEM, meent dat de PZEM-koek volgend jaar bijna 10 miljoen gulden dunner gaat uitvallen. Wat het gasbedrijf van de PZEM betreft, wordt een handhaving van het positieve esultaat verwacht op hetzelf de niveau als in 1974: onge veer 2 miljoen gulden. Volgens de herziene begro ting 1974 heeft het PZEM- electriciteitsbedrijf een verlies te incasseren over dat jaar van f 155.000,-. Voor 1975 zal dit "erlies dus naar verwachting oplopen tot bijna 2 miljoen gulden. Gezien dit te verwach ten resultaat, zo staat te lezen in de begeleidingsbrief, is er geen toevoeging voorzien aan de voorziening ten behoeve van exploitatie van de 380 kv- verbinding. Aan deze voorzie ning kon de PZEM in 1973 nog 3 miljoen gulden toevoe gen en in 1974 8 miljoen gul den. In 1975 niets. PvdA-frac- tievoorzitter Don is daarom van mening, dat de PZEM in een jaar tijd een slechter re sultaat gaat boeken van bijna 10 miljoen gulden in de elec triciteitssector. In de begroting 1975, die gisteren werd gepubliceerd, is echter nog niet verwerkt, dat de basistarieven voor de kleinverbruikers verhoogd zul len worden- Deze verhoging resulteert in een meerop brengst van ongeveer 2,5 mil joen gulden, vertelde de heer Don desgevraagd. De begeleidingsbrief ver meldt een geringere stijging van de omzet té verwachten dan in 1974. De afzet in het eigen verzorgingsgebied zal v at elecriciteit betreft toene men met 5 procent tot boven de 5 miljard kilowat-uur en wat gas aangaat met 7 procent tot 320 miljoen kubieke meter. Aan electriciteit zal daarom bruto 5,60 miljard kilowat-uur moeten worden geproduceerd en ruim 350 miljoen kilowat- uur moeten worden inge kocht. De groei vain de electnciteits- afzet aan de grootverbruikers wordt voor dit jaar veel klei ner geraamd dan vorig jaar: respectievelijk 5,2 procent te gen 34,2 procent. De groei van de omzet aan de grootverbrui kers komt daarom naar ver wachting te liggen op 28,1 procent tegen 44,4 procent m 1974. De PZEM wil dit jaar voor 169 miljoen gulden investeren. Ruim 57 miljoen in de uitbrei ding van de conventionele leven WEEKHOOFDPRIJZEN: Auto. type Peugeot: G. de Vries, Parklaan 17 Hoevelaken. Philips kleurentelevisie: S. Bouwman-Jakobs, Multatuli- laan 74 haren (Gr.). Olga springboxcombinatie: G. Backus-Thuyls,Landweert- weg 3. Venray (L.). Bauknechi vaatwasautomaat: H. J. Jutjens sr., Spaarndam- seweg 4 Haarlem. Waardebon van 1.000,van Witteveen: W. Ros, Hender- sonstraat 32 Rijswijk (Z.-H.). Erres diepvrieskist: A. J. van Mourik, Lappenafweg 3, IJzendoorn 2737 Peugeot damesbromfiets: Mevrouw N. Rondberg-van der Heijden Landrestraal 935, Den Haag. Petri fotocamera plus tas: De Palmers, Edelweisstraat 3, Veghel Singer Starlet naaimachine: Mevrouw Delsing, Past. Balk- straat l A Varsselder. Vier ConU TS autobanden: Mevrouw Nagtzaam, Emma- straat 5. Oud-Gastel (N.-B.). centrale Borssele en ruim 44 miljoen in de 380 kv-koppel- verbinding Borssele-Geertrui- denberg. 180 miljoen guldein zal nog moeten worden ge leend, waarvoor de aandeel houders voor 79 miljoen gul den nog machtiging moeten verlenen. (Van een onzer verslaggevers) GOES De gezondheids dienst voor dieren in Zeeland heeft in Zeeuwsch-VIaanderen een oriënterend onderzoek verricht bij 60# dieren naar veegriep. Op 1 bedrijf werd smetstof van deze ziekte aan getroffen. Over het geheel ge nomen is de veegriep in Zee land niet van betekenis, zei gisteren desgevraagd dr. Te- sink, directeur van de gezond heidsdienst voor dieren. In de laatste vergadering van het Z.L.M.-hoofdbestuur kwam, zoals gemeld, ter spra ke dat het vee de laatste tijd last had van de veegriep. Volgens dr. Tesink komt de ziekite in Nederland wel voor. De indruk bestaat ook, dat de veegriep toeneemt. Maar de zaak is verre van alarmerend, Dr. Tesink zei er zelfs geen behoefte aan te hebben aan een massale inenting alleen maar te denken. De gezamenlijke gezond heidsdiensten voor dieren be raden zich momenteel wel over een proefopzet, omdat er diverse entstoffen op de markt zijn tegen veegriep, aldus tot slot dr. Tesink. (Van een onzer verslaggevers) KAPELLE De kring Zee land en West-Brabant van de Nederlandse fruittelersorgani satie organiseert op vrijdag 17 januari een fruitteelt-ontwik- kelingsdag in Kapelle. De N.F.O. doet dit in samenwer king met de drie gewestelijke standsorganisaties. Het ochtendprogramma speelt zich af in de hal van de veiling Kapelle. Van 9.00-12.30 uur is daar een tentoonstelling -an kleine hulpmiddelen en gereedschappen voor de fruit teelt en op het gebied van de fruitsortering. Verder is er een inlichtingenstand van het con sulentschap voor de fruitteelt te Goes en een inlichtingen stand van de N.F.O., waar ing. L. Osimga adviezen zal ver strekken over zaken als ontei geningen, bedrijfsbeëindigin gen, schadegevallen en pacht zaken. Ook zullen er 's mor gens enkele inleidingen wor den gegeven met demonstra ties van werktuigen. Het middagprogramma van de fruitteelt-ontwikkelimgsdag speelt zich af in de Vroone te Kapelle. Het middagprogram ma start om 13.30 uur. Ir. R. K. Elema, directeur van het proefstation voor de fruitteelt te Wdlhelminadorp, zal dan spreken over het onderwerp „het fruitteeltkundig onder zoek gericht op 1980". Verder zal de heer B. Mouris van het landboiuw-economisch instituut een inleiding houden over „biedt de bedrijfsvoering van uw fruitteeltbedrijf nog per spectief?" WEEKPRIJZEN. Shiseido beauty set: E. Wmdhey, Brouwerijstraat 76, St.-Jansteen (Zld Eyssen kaasassortime.it: A. H. Weijers, Rodenbachstraat 39. Etten-Leur.. Pinguin voetbal: G. Adam. Brouwerijstraat 69, St.-Jan steen (Zld.). Birdy tafelgarnituur; M. J. van der Maarel, Ouwerdinge- straat 16, Rilland-Bath; J. P. Goorden, Kasteelstraat 21, Wouw. Jago shawl: M. Nooren-van Boxel, Hagehof 60, Breda. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT In Sas van Gent ligt al vijfenveertig honderd meter kabel voor het centraal-antennesysteem. In totaal moet er vierentwintig duizend meter worden gelegd Dit meldt de gemeente Sas van Gent. Reden van het snelle vorde- •■en van de ka-belaanleg is het goede weer van de laatste da gen. De betonconstructie voor de centrale mast wordt deze week voltooid. Na het plaatsen van de mast begint de bouw van het bijbehorende kopstati- on. Momenteel is voor ruim vierhonderd woningen kabel gelegd. Het deelnemingsper centage bedraagt vijfentachtig. Waaéce^ Frans Bonne met zijn nieuwe langspeelplaat. De Gentse accordeonist en orkestleider Frans Bonne verwacht weldra een gouden plaat te zullen krijgen voor het accordeonwerk „Pour toi seul", dat overigens al in 1959 op de plaat werd gezet. Die gouden plaat krijgt Frans Bonne overhandigd op een nog nader te bepalen tijde'ip tijdens een uitzen ding van het populaire Belgi sche televisieprogramma „Binnen en Buiten" van 's zondagsmiddags. Frans Bonne is voor de Zeeuws-Vlamingen een goe de bekende. Al zes jaar lang treedt hij met zijn vier man sterke orkest om de veertien dagen tijdens het weekeinde op in de Krokodilbar te Kloosterzande en regelmatig verschijnt hij in andere plaatsen in Zeeuwsch-VIaan deren, zoals in Terneuzen, Philippine, Hulst, Sas van Gent, Lamswaarde e.d. Ook elders in Zeeland zoals in Vlissingen, Middelburg. Zie- rikzee e.d. heeft Frans Bonne met zijn orkestleden muziek avonden verzorgd. Voor wat Zeeland betreft werkt hij het liefst beneden de Westerschelde. Niet om dat bij in Midden- en Noord- Zeeland minder prettig zou werken dan in Zeeuwsch- VIaanderen, maar gewoon omdat hij vanuit het gebied ten noorden van de Westei- schelde 's avonds na het op treden zo moeilijk meer naai huis kan. Het wordt dan blij ven slapen of een verre om weg maken via Bergen op Zoom en Antwerpen. Veel meer dan in Zeeland treedt Frans Bonne op in el- gen land. „Twee van de drie keer werk ik in eigen land", zegt Frans Bonne. In het te levisieprogramma „Binnen en Buiten" is hij overigens al een keer geweest. Behalve optreden in België en Neder land maakt Frans Bonne met zijn orkest ook platen. De belangstelling voor ae- cordeonmuziek in beide lan den is zeer groot. Het aantal amateur-accordeonisten is dan ook zeer groot een aaai- mee hangt natuurlijk de be langstelling voor accordeon- muziek voor een deel mee samen. Een voordeel van ac- cordeommuziek is dat een goed nummer jarenlang blijft meegaan. „Pour toi seul" wordt nog steeds verkocht. Nadat het nummer in 1959 voor het eerst op de plaat is gezet, is het in diverse ande re landen uitgekomen en gaat onderhand een beetje bij de klassieke accordeon- werken behoren. Dat Frams Bonne een gou den plaat voor dit werk gaat krijgen, betekent dat er van „Pour toi seul" 50.000 platen zijn verkocht. In totaal heeft Frans Bonne nu een dertig singletjes gemaakt en vier langspeelplaten. Pas is er weer een nieuwe langspeel plaat uitgekomen, waarop zijn laatste nummer „Echo- wals" staat. En hier blijft het dan niet bij. „In de toekomst ga ik nog meer platen ma ken", zegt Frans Bonne. Voor heel wat Zeeuwen is het schieten met de boog een heerlijk tijdverdrijf en in de weekends zijn er tai van wedstrijden, waarvan de uitslagen dan ook getrouw in de krant worden afgedrukt. Nieuwkomers in Zeeland blijken het met dit soort ver slagen weieens moeilijk te hebben. Verbaasd zitten sommige van deze mensen zich af te vragen wat er nou met een mosselschieting wordt ge daan. De haren gaan wat meer overeind staan als ze lezen dat er een kalkoen- sohieting wordt gehouden omdat men dit in alle onwe tendheid vertaalt met: schie ten op kalkoenen. In deze trant verder rede nerend moet men dan wel bijzonder vreemd staan te kijken in de term....-.bejaar- denschieting. Om dit soort lezers gerust te stellen: bij zulke wedstrijden wordt er niet op bejaarden geschoten, maar door bejaarden. Het zit er dik in dat de mosselbanken bij Terneuzen zullen worden opgespoten tot industrieterrein om Dow Chemical in de gelegenheid te s'ellen het bedrijf verder uit te breiden. In dit verband hebben vernuftige piekeraars een nieuwe uitleg gegeven aan de naam DOW, en wel D(oor) O(pspuiten) W(inst). De inwoners van Terneu zen en Vlissingen raden we aan dit weekeinde op straat niet al te vriendelijk te doen tegen Russische zeelieden. Zelfs een glimlach wordt in Rusland al gemakkelijk als anti-Russische propaganda uitgelegd. Oppassen, anders komt er weer kritiek van het Russische blad Vodiny Tran; sport. Voor redactionele aangele genheden kunt U vandaag en morgen contact opnemen met de heren drs. J. Bouwmans, tel. 01100-8138 (voor Mid den-Zeeland) en B. Augus tijn, tel. 01150-5745 (voor Zeeuwsch-VIaanderen) Eindredactie Rein van der Helm (Van onze correspondent) BRUSSEL De Bayer-Rieck- mann fabriek in Brugge, die al maandenlang in het nieuws is door voor mensen, dieren en gewassen schadelijk gebleken fluorlozingen (onder meer stierven veel koeien) loopt de kans voorgoed te worden ge sloten. briiek in Duitsland. De Bayer - fabriek zegt dat nieuwe instal laties om aan de Duitse eisen te voldoen in Brugge een in vestering van één miljard franc zouden vergen. De Bestendige Deputatie van West-Vlaanderen (te vergelij ken met onze colleges van GS) heeft namens de burge meester vain Brugge gelijk ge geven die de fabriek verbiedt om een schoorsteen van tach tig meter hoogte te bouwen om de fluorlozingen voort te kunnen zetten. In een onlangs verschenen Koninklijk Besluit was de bouw vam de schoor- -teen een van de voorwaarden waaronder Bayer in Brugge con blijven voortbestaan. De Bestendige Deputatie van West-Vlaanderen stelt zich met deze uitspraak achter het standpunt van het gemeente bestuur van Brugge lijnrecht tegenover het ministerie van arbeid te Brussel. De Besten dige Deputatie in Brugge staan sterk omdat bij het ont sluiten van het industrieter rein in Brugge, waar Bayer zich heeft gevestigd, werd be paald dat er geen voor het milieu schadelijke industrieën moahten worden gevestigd. De Bayer-fabriek wil nu in beroep gaan bij de Kroon maar verwacht wordt dat zelfs een beroep op de koning gepn uitkomst kan bieden, tenzij de fabriek waterdichte garanties geeft dat de fluorlozingen op een andere manier tot een aanvaardbaar minimum zullen worden beperkt zoals dat ook voor de fabriek van Bayer in Duitsland geldt- Op het ogen blik ir dat helemaal niet het geval. Dat is ook de reden van een ernstig meningsverschil tussen twee ministers van het kabinet-Tindemans, te weten staatssecretaris Poma voor mi lieuzaken en minister Califice van arbeid. Minister Califice had onlangs gezegd dat de nieu we normen waaraan de Bayer fabriek in maart a.s. moet vol doen, mede na overleg met de minister voor het milieu tot stand waren gekomen. Maar in de Belgische Kamer zei staats secretaris Poma deze week dat daar niets van waar was en dat hij helemaal niet door zijn col lega was geraadpleegd. Minister Poma, die afgelopen week 'n bezoek aan het bedrijf in Brugge bracht en aan de buurt die door de fluorlozingen lang zamerhand wordt vergiftigd, zei na afloop dat hij het liefst Bayer uit Brugge zou zien verdwijnen. Met name de bij Koninklijk Besluit toegestane hoeveelheid fluor die geloosd mag worden blijft de autoriteiten in het gebied en de bevolking grote zorgen baren.- Volgens de nieuwe normen mag Bayer per uur nog altijd enkele kilo's fluor lozen tegen bijvoorbeeld 150 gram per uur in de fa- Terwijl de bevolking van de wijk, die aan het Bayer-be- dr.jl grenst, tegen de fabriek van leer blijft trekken hebben de arbeiders gewaarschuwd voor de gevolgen van de anti- Bayer „hetze" en de plaatselij ke actiegroep van broodroof beschuldigd. En de Bayer-fa briek zelf heeft staatssecretaris Poma gevraagd om iets te doen aan de angstpsychose die in geen verhouding zou staan tot hetgeen zich werkelijk in Brug ge afspeelt. Feit is echter dat de fabriek per 15 maart onher roepelijk zal moeten sluiten als de schoorsteen er niet komt. En nu de gemeente Brugge de bouwvergunning voor de schoorsteen heeft in getrokken ziet het er alleszins naar uit. dat het ook werkelijk een definitieve sluiting gaat worden. Tenzij, zo redeneert de actiegroep, machtige lieden in het verre Brussel waar men de fluor niet hoeft te vrezen via corruptie of andere machtsmiddelen toch weer ge hoor krijgen.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 3