Ernstige kritiek op pastoor CENTENSPAARACTIE VOOR INVALIDENWAGENTJES L (IC. Kt MEVROUW NEVE UIT ST. JANSTEEN: DIE MAN HEEFT AL VEEL STUK GEMAAKT KRINGKAMPIOENENDAG 1 OOSTBURG VAN POSTDUIVENHOUDERS IN RAAD OOSTBURG: Behandeling van eerste aanzet rampenplan [N BEGR( iVERL stad streék 1■MV DWARS Oudervereniging St.-Bavo Oostburg vergadert Politierapport REACTIE Carnaval voor bej aarden in Kloosterzande KERSTBOOM- VERBRANDING IN CADZAND Portugal-collecte roept vragen op Inwonertal Westdorpe verminderd Schoolkwestie St. Jansteen laait op PAROCHIE IN CLINGE BESTAAI 100 JAAR Geschenken De Vos Eggermont b.v, Bridge-uitsïag - - mi*- Lanhoudend zacht 11 JANUARI 1975 (Van een onzer verslaggevers) SINT-JANSTEEN Naar pastoor Van Leeuwen in Sint- Jansteen aan de Werkgroep Kreatieve Vorming heeft la ten weten wordt met ingang van volgende week het ver enigingsgebouw in deze gemeente thans nog eigendom van de Steense parochie voor alle activiteiten gesloten. Als officiële reden gaf de pastoor aan voorzitster me vrouw R. Sanderse op dat de werkster, die het verenigings gebouw placht schoon te hou den, ontslag had genomen om dat de 60 kinderen die vorige week woensdag enthousiast de eerste creativiteitsmiddag had den bezocht, zoveel „troep" hadden achtergelaten dat zij uren moest schrobben". „Belachelijk", aldus de werkster, mevrouw Merckx- Weemaes- „Ik heb alleen ge zegd dat ik er niet meer werk bij kan hebben, omdat wij pas een zaak zijn begonnen. De zaak plus mijn gezin geeft mij ai handenvol werk". Door leden van de werk groep creatieve vorming wordt de houding van de pastoor „autoritair en rancuneus" ge noemd. „Hij voelde zich voor bijgelopen, omdat wij niet aan hem persoonlijk gevraagd hebben of wij in het vereni gingsgebouw konden", aldus mevrouw Adriaansens. hierin bijgevallen door het sdhoolbe- stuurslid mevrouw Neve. Het schoolbestuur was nauw be trokken bij het opzetten van het creatieve werk in Sint- Jansteen. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De ouder vereniging van de St.-Bavo- school in Oostburg houdt op 16 januari in de school een algemene ledenvergadering. Drie docenten, werkzaam bij het voortgezet onderwijs zul len een inleiding houden over het onderwerp ,Het beroeps onderwijs na de basis school". Voor de pauze vindt het huishoudelijk deel van de ver gadering plaats. Er zullen be stuursverkiezingen plaatsvin den, waarbij mevrouw Kupfer aftredend en niet herkiesbaar ls. De heer J. van Waes is eveneens periodiek aftredend en wel herkiesbaar. De heet Van Waes treedt af als voor zitter en het volgende agenda punt betreft dan ook het kie zen van een nieuwe voorzittei. Voorts zal een financieel ver slag over 1974 en de begroting 1975 worden aangeboden. ZAAMSLAG Een bewo ner van de Roeemarijnstraat te Zaamslag meldde vrijdag de Terneuzense gemeentepoli tie dat er was ingebroken in het pand Rozemarijnstraat 4, dat eigendom is van de Duit ser G. F„ maar momenteel on bewoond. De dief is via een raaim aan de achterzijde bin nengekomen. Er kan nog niet worden nagegaan wat er ver mist wordt.. SLUIS 1* opdracht van de officier van justitie zijn door de rijkspolitie te Sluis bij mejuffrouw Marie de Rij ke 25 honden in beslaggeno men. Bij een door een inspec teur van de dierenbescherming gehouden controle, was gecon stateerd dat deze dieren ge brekkig waren ondergebracht en in vervuilde staat ver keerden. De honden zijn over gebracht naar de dierenasielen van Vlissingen en Terneu- zen. GOES Op de rijksweg 258 ter hoogte van 's-Heer Hendriksindcrcn vond een aanrijding pl-aats, waarbij drie personenauto's zwaar werden beschadigd. Een personenauto, die bestuurd werd door D. M. van 't W. uit Borssele,_kwam vanuit de richting Middelburg. Ter hoogte van 's-Heer Hen drikskinderen wilde de* chauf feur Innkaf staan. Op het mo ment dat hij dit deed, kwam uit de tegenovergestelde rich ting een "personenauto aange reden, die bestuurd werd door A. v. Z. uit Rijsburg. De heer Van t W. remde krachtig, maar kwam slippend toch nog in aanrijding met de persone nauto van Van Z. Vervolgens ramde de auto van Van 't W. een langs de weg geparkeerd staande auto, die eigendom was van H. W. M. uit Goes. De personenauto van H. W. M. uit Goes werd geheel vernield. De beide andere auto's liepen zware materiële schade op- Het verenigingsgebouw zal aangekocht worden door de gemeente Hulst. Toestemming van bisdom Breda en „Den Haag" zijn reeds binnen. Een nieuwe stichting, die het ge bouw (na een ingrijpende ver bouwing) zal geen beheren is al gevormd. Een brief die de overdracht moet bezegelen is reeds met handtekeningen van burgemeester P. Molthoff be zorgd bij pastoor Van Leeu wen, die nog maar een hand tekening moet zetten. „Maar toch dwarsliggen", merkt me vrouw Adriaansens verbeten op. De leden van het kerkbe stuur waren r' n van pastoors besli" hoog te. Vanmorge .u.00 uur, aldus kerkbesl- ..ad F. Frainc- ken, zou over deze kwestie vergaderd worden, „want zo'n beslissing moet een bestuursbe- slissing zijn, niet zomaar van iemand op zijn eigen houtje". Volgens de heer Prancken had de beheerder van het vereni gingsgebouw, de heer De Maat, zijn medebestuurslid Bakx opgedbeld en gezegd dat het „zo'n troep was en dat de schoonmaaksters hiertegen ernstig bezwaar hadden aange tekend". Daarop had de heer Bakx opgebeld en gezegd dat contact opgenomen me' voorzitter, pastoor Van wen. HANSWEERT Op de kruising oostelijke Kanaalweg Rijkswejr 58 verleende de bestuurder van een personen auto, de heer M.G.F. uit Hansweert. geen voorrang aan een op rijksweg 58 rijdende personenauto. die bestuurd werd door J. H. uit. Spijkenis- se. Hierdoor ontstond een aan rijding. De heer F uit Hans- weert diende met een hoofd wond per ambulance overge bracht te worden naaT het Beg- zichtziekenhuis te Goes. In het gesprek tussen pas toor Van Leeuwen en me vrouw Sanderse, dtat via een microfoon door 4 andere leden van de werkgroep creatieve vorming gevolgd kon worden, heeft pastoor Van Leeuwen tot viermaal toe verklaard dat al le activiteiten in Sint-Jansteen gestopt moesten worden. „Bij navraag bleken bejaardenbon den, NKV e.d. nog niets hier van gehoord te hebben", aldus mevrouw Adriaansens. De werkgroep zal het er echter niet bij laten zitten. „Die man heeft door zijn auto ritaire houding al zoveel stuk gemaakt in Sint-Jansteen, nu is het genoeg", aldus mevrouw Neve. Mevrouw Adriaansens kondigde aandat men volgen de week woensdag desnoods het verenigingsgebouw zou kraken. „We gaan erin, all moeten we de deur intrap pen". Pastoor Van Leeuwen, die wij telefonisch om zijn com mentaar wilde vragen, bleek eerst een stukje te zijn wan delen na zijn diner. Toen wij om vier uur bij de pastorie aanbelden was hij 2 dagen voor familiebezoek uitstedig, zoals zijn huishoudster ons meedeelde. Een telefoontje van een onzer medewerksters die om „persoonlijke redenen' de pastoor wilde spreken, to verde hem zoweaar aan het telefoontoestel, hij verbrak echter prompt de verbinding toen uw verslaggever zich meldde. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE De carnavalsstichting De Klooria nen houdt op zaterdag 1 fe bruari in de grote zaal van hotel Van Leuven een carna valsmiddag voor de bejaarden. Hoewel prins carnaval pas op zaterdag 8 februari de dorps sleutel zal ontvangen is deze middag voor hem al een mooie gelegenheid om warm te draaien. De middag is georganiseerd in samenwerking met de be sturen van de diverse bejaar denbonden en vergde nogal wat voorbereidingen. Diverse groepen en personen uit de streek hebben zich bereid ge toond tijdens deze middag op te treden. Zo zal de volksdansgroep Hava Naguila het een en au der laten zien en horen, zal er een optreden zijn van accorde onist Nico BÜ1 oh Terneuzen en geeft Jos Neve uit Hengst dijk zijn inmiddels bekende versie op de Wilde Boeren dochter. Aanwezig zal ook zijn het majorettenpelotou 't Kloortje onder leiding van de heer en mevrouw De Cock. Een goochelaar, die ook vo rig jaar veel succes had treedt op en tevens wordt een quiz „Klooster op zijn best" gehou den. De spelregels van deze quiz zijn geënt op „een van de acht". Deelnemen kan ieder een boven de 65 jaar. Opgaven kunnen geschieden bij de be sturen van de bejaardenbonden. Quizmaster is prins Wannes 1. I; Hijfte en zal krinigvoorzittei (Van een onzer verslaggevers) HULST Mevrouw H. Par- ren-Wiedenhoff is een centen- spaaractie begonnen om te ko men tot aanschaf van invali denwagentjes. De wagentjes zijn bestemd voor de Zeeuwsch-Vlaamse afdelingen van liet Zeeuwse Kruis. Regelmatig worden deze af delingen geconfronteerd met een aanvraag voor (tijdelijk) gebruik van een dergelijk wa gentje. „De afdeling Hulst heeft al enige tijd een spoed aanvraag liggen, maar omdat men niet beschikt over een dergelijk wagentje kon de aanvraag niet gehonoreerd worden", aldus mevrouw Par i-en. als oud-verpleegster goed op de hoogte van de noden van (tijdelijk) invaliden. Reeds een jaar of twee spaart zij centen met de beel tenis van koningin Wilhelmi- n-a. „Ik heb gekozen voor deze centen om er echt het idee van sparen aan te geven", al dus mevrouw Parren. In de afgelopen twe« jaar heeft zij zo duizenden centen verza meld voor de actie van de Vlissmgse meneer Bom, die al een aantal wagentjes heeft kunnen aanschaffen en weg schenken. „Ik vond dat de ac tie nu maar eens voor Zeeuwsch-Vlaanderen moest worden gehouden", zo zegt de initiatiefneemster. Iedereen kan „Willemientje"- centen bij haar kwijt. „Ik wil de zaak wel zo open mo gelijk houden. Daarom schrijf ik de afgedraffen centen in een kasboek waar de gevers zelf bijstaan. Vervolgens, als ik er flink wat heb worden ze automatisch geteld op de Ne derlandse Middenstandsbank in de Steenstraat in Hulst en op een speciaal bankboekje geschreven. Bedoeling is een invalidenwagentje aan te schaffen met vier wielen op luchtbanden raison van 567,-. „De eerste wil ik graag schenken aan de afdeling Hulst van het Zeeuwse Kruis en vervolgens aan de andere afdelingen. Ik weet dat er een grote behoefte aan bestaat en centen voor dit doel gespaard zijn vor een goed doel ge spaard". De centen, maar ook stui vers, dubbeltjes en kwartjes met de beeltenis van Wilhel- mina zijn welkom. „Die wor den als schenking verantwoord anders is het geen centen- spaaractie meer". De centen kunnen ook gedeponeerd wor den in een speciale vijzel bij drogisterij De Bruijn in Hulst. „Die lichten ook regelmatig hun kassa door en centen met Wïlhelmientjes zijn voor de actie", aldus mevrouw Parren, die dit voorbeeld graag ge volgd zou zien door andere Hulster middenstanders. Bejaarden, die regelmatig kaartavondjes hebben, brengen vun tijd tot tijd de hiervoor in aanmerking komende centen. „Een goed voorbeeld voor de jeugd", concludeert mevrouw Parren. De eerste aanzet voor de nieuwe spaaractie door ziekte van mevrouw Parren enigszins gestagneerd geweest, ls er inmiddels. Ruim 3.000 centen lagen gisteren gespreid op tafel, om verzameld te worden voor de cententelma chine van de NMB. „Ik zou wel nog graag iemand willen hebben die als kascontroleur wil optreden, want ik wil de hele actie zo open mogelijk houden, zodat iedereen kan zien hoe het met de actie is en waar het geld voor besteed is". Mevrouw Padden en haar dochter. (Van onze correspondent) OOSTBURG Morgen (zondag) wordt in café De Postduif aan de Nieuwstraat in Oostburg de jaarlijkse kringkampioenendag gehouden van de kring West-Zeeuwseh Vlaanderen en Walcheren van de afdeling Zeeland van de Zuid-Nederlandse Bond van Postduivenhouders. De organisatie is deze keer ln handen van het bestuur van de postduivenvereniging De Snelvliegers uit Oostburg, die in de voorbije weken heel wat vrije tijd hebben besteed om dit evenement dat ongetwij feld weer vele duivensport- liefhebbers zal trekken te doen slagen. Toch zeker in de namiddag, wanneer niet minder dan 72 bonnen, rechtgevend op een jonge duif, gratis aan de orga nisators geschonken, door be kende duivenhouders uit bin nen- en buitenland, bij opbod zullen worden verkocht. Hier bij zijn bonnen van onder an dere de Belgische kampioe nen: de Gebroeders De Baere uit Nokere, De Smet-Mattheijs uit Nokere, Gebroeders Deijs uit Zulte, De Smot-Lippens uit Westkapelle, M. Descamps uit Louwe. G. de Bare uit Rud- dervoorde. Uit Nederland van De Bakker uit Bussum, Van Boxtel uit Kaatsheuvel, Har- togs uit Brunssum, uit eigen streek: De combinatie Antheu- nis-Van Helsland uit Hulst en J. Haak uit Hoek, en vele anderen. Verder zullen 50 kring- en verenigingskampioenen met een stand duiven exposeren. Om elf uur zal de show officieel worden geopend door de voorzitter van de organiseren de vereniging, de heer A. van de heer A. Vasseur uit Cad- zand tijdens een gezamenlijke lunch aan de kringkampioenen en zesdagen overwinnaars de beschikbaar gestelde bekers en verdere prijzen uitreiken. r (Van een onzer verslaggever) CADZAND Vanmiddag (zaterdag) *>m 17.30 uur zal op het strand nabij hotel Noord zee ln Cadzand weer de tradi tionele reuzenkerstboomver- branding plaatsvinden. Bomen voor dit vreugdevuur zijn van heinde en ver aan gesleept, zo kwam er gisteren met drie vrachtauto's een flin ke hoeveelheid uit Knokke. Voorafgaand aan de kerst boomverbranding vinden twee duinlopen en een duinwande ling plaats. De duinloop voor ouderen, ongeveer 7 kilometer land, begint om 16 uur. Ge lijktijdig kunnen jong en oud die het wat rustiger aan wil len doen starten voor een 5 kilometer duinwandeling. De duinloop voor de jeugd, onge veer 3 kilometer lang, start om 16.45 uur. Gestart wordt vanaf het parkeerterrein bij hotel De Wielingen. De organi satie van het spektakel i s in handen van de ALgemene Sport- en Ontspaningsvere- nigins Cadzand. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG In zijn ver gadering van 16 januari zal de raad van Oostburg een ont- werp-verordening rampenbe strijding behandelen. B. en W. komen met een dergelijke verordening, nadat verschil lende keren in de raad hierom was gevraagd. De verordening dient als basis voor verdere uitbouw van het pakket van maatregelen waaruit t.z.t. het totale rampenplan zal be staan. In het voorstel wordt erop gewezen dat door de huidige maatschappelijke ontwikkeling -intensivering verkeer, enorme uitbreiding chemische indus trie en vervoer van gevaarlij ke stoffen - een reële moge lijkheid bestaat voor het ont staan van calamiteiten. „Daai aard en omvang van een ramp nooit voorspelbaar zijn zal het resultaat van bestrijding veel al afhankelijk zijn van het improvisatievermogen van de betrokken hulporganisaties", zo schrijft het college in zijn voorstel. Om tot een goede opzet van een gemeentelijke rampenregeling te komen is het gewenst dat gewerkt wordt vanuit een grondpa troon waarin bevoegdheden zijn vastgelegd. Dit grondpa troon ls vervat in de „Verot- dening rampenbestrijding". In het kader van een ram penbestrijding past overigens goed een voorstel om over te gaan tot aanschaf van 'n tank- auto-spuit-hog e-druk. Kosten hiervoor zijn begroot op an derhalve ton. De wagen, o.m. uitgerust met een watertank van 1500 liter, een schuimblus- installaitie en een hulpverle ningspakket voor ongevallen, zal gestationeerd worden in Oostburg. Dit vanwege de cen trale ligging van deze kern. De brandweerauto van Oost burg zal nog enige jaren in een andere kern dienst kun nen doe. Naast de verschillende on- derwijsvoorstellen krijgt de raad ook een voorstel om i mille te subsidiëren in de Vis serijfeesten 11975 in Breskens. Het geraamde tekort ad 8.800 geeft aanleiding, zo wordt op- gemerkt, een beroep te doen op het Breskense bedrijfsle ven. „Wij zijn van mening dat de eigen financiële inbreng gering is", aldus het college. Het badpersoneel krijgt een regeling voor vergoeding van onregelmatige werktijden en voor volksfeesten wil het col- lee drie kwartjes per inwo ner beschikbaar stellen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Bij ver schillende raadsfrakties uit de Terneuzense gemeenteraad is verontrusting gerezen over een mogelijke vergunning die de gemeente Terneuzen zou heb ben gegeven voor een collecte ten bate van het verkiezings fonds van de Portugese socia listische partij. Namens CDA, VV, en GPV heeft het SGP-raadslid W. Ko- lijn vragen over dit onderwerp .gesteld aan het college van burgemeester en wethouders. De heer Kolijn vraagt zich af of hef juist is, dat b. en w. een dergelijke vergunning hebben verleend. Verder is hij met de andere genoemde frac ties van menning dat niet ge steld kam worden dat de col lecte de Portugese democratie bevordert. In dit verband zijn de vier partijen van mening dat het niet wenselijk is, om goedkeuring aan een dergelij ke collecte te verlenen. Ver volgens wordt de graag ge steld of het college die mening deelt. medische diensten HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg, dok ter N. Rijk, Oude Kerk straat 2 te Aardenburg, tel. 01177-1466. Axel, dokter Suhiltman, tel. 1777, b.g.g. 011:57-1451. Van zaterdagmorgen 8.00 tot zon dag 24.00 uur. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke, dokter A. Lievens, Beursstraat 6 te IJzendijke, tel. 01176-1266. Borssele en Nieuwdorp, de praktijk van dokter Sterren burg wordt waargenomen door dokter Kiviet te Bors sele, tel. 01105-1203. Breskens ei. Groede, dokter v.d. Maas te Breskens, tel. 01172-1466. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande, dokter de Meijer te Sluia, tel. 01178 1366. Clinge, Koewacht en St.-Jan- steen, dokter Adriaansens, tel. 01140-2928. Driewegen, Hoedekenskerke, 's-Heerenhoek en Ovezande, (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De be volking van de kem Westdor pe van de gemeente Sas van Gent liep het afgelopen jaar het vierentwintig persnonen teruggelopen. Daarmee was Westdorpe de enige kern van de gemeente die in inwone raantal zakte. De bevoltkiiigscdijfetrs van de gemeente SasvanGenttonen gemeente Sas van Gent tonen aan dat Philippine de hardst groeiende kern in de gemeente is. Philippine kreeg er in 1974 honderddèrtien bewoners bij. De kern telt nu 2241 inwoners. Sas van Gent, een naar ver houding veel grotere plaats kreeg er slechts honderdvier bewoners bij, waarmee de to tale bevolking op 5024 kwam. Het buurtschap Zandstraat telde per 31 december 1973 451 inwoners. Pe één januari 1975 waaren dat er 459, een groei van acht personen dus. In vergelijking met de ande re gemeenten in Zeeuwsch- Vlaanderen, is Sas van Gent een van de snelst groeiende, met een goreipercentage van 2,17 procent. Alleen Hulst groeit nog harder met een per centage van 2,38 procent. (Van een onzer verslaggevers) SINT-JANSTEEN De ou dervereniging van de r.-k. ba sisscholen in Sint-Jansteen heeft de diocesane katholieke schoolraad en de Nederlandse katholieke schoolraad Inge schakeld om het schoolbestuur te dwingen toe te staan dat vanuit de oudervereniging twee bestuursleden worden af gevaardigd. „Deze kwestie loopt al een hele tijd en volgens de statu ten moeten twee bestuursleden aangewezen worden. Wij zit' ten dus in een vereniging die zijn eigen statuten niet na leeft". aldus de heer Adriaan sens uit Sint-Jansteen. Ook het bestuurslid van de oudervereniging mevrouw Ne ve zit deze kwestie heel hoog. „Op brieven die wij stuurden aan het bestuur kwam geen antwoord. Daarop hebben wij ons tot de diocesane school raad gewend, die hebben laten weten dat als voor 1 december 1974 geen antwoord was onf vangen, wij weer contact met hen moesten opnemen. Dat is, dan ook weer gebeurd", addus mevrouw Neve. (Van een onzer verslaggevers» CLINGE Dit jaar bestaat de r.-k. parochie van de H Henrlcus in Clineen 100 jaar. De eeuwfeestherdenking zal gehouden worden op 18 mei ïe pinksterdag. Dan begint om 11.00 uur een eucharistieviering, opgedragen door bisschop H. Ernst van Breda, met als concelebranten de pastoor van Clinge en de ken dr. A Blommerdc. Een speciale eeuwfeestcom missie, onder voorzitterschap van de heer C. van de Kelen, houdt zich thans bezig met de programmering van de festivi teiten die niet deze viering gepaard zullen gaan. (ADVERTENTIE) HULST Korte Nieuwstraat 21 Tel. 3558, b.g.g. 2209 (Van onze correspondent) TERNEUZEN De uitslag van de vierde ronde van de damesparencompetitie afdeling Zeeuw.sch-Vlaanderen van de Nederlandse Bridgebond luidt ails volgt: hoofdklasse: 1 da mes Risseeuw-Risseeuw, 120 pnt. 2 dames v. d. Dries-Bies- broeck 120, 3 dan.es Aronson- Vroome 112. 4 Dames Hame- link-Wijne 111 5 dames Drenth- Ouweneel 111 6 dames Louwen-N: enhuis 111. 7 da- mes Risseeuw-De Dreu 106. 9 dames Bakker-Hamelink 96, 10 dames Meuienberg-Touw 84. Eerste klasse: 1 dames Kint- De Zeeuw 149 2 dames De Jong-Willemsteijn 135, 3 da mes De Bruin-Bos 123. 4 da mes Belderok-Faas 115.. 5 da mes IJsebaert-De Smidt 106, 6 dames Legrand-v. d. Linde 101, 7 dames De Kerf-v. d. Velde 100. 8 dames De Boer- Smu'ders, 90. 9 dames Stolte- Van Esbroek 83, 10 diames Jutrriens-Van Fraass<n 78 nut ZATERDAG 11 JANUARI de praktijk va* de huisj sen J. Geloof, J. Kole, vvostmann, en 11. Z-war, wordt tof maandagociiit 8.00 uur waargenomen j dokter A. Korstanje, 's-t; venstraat 71 te 's-Gravi polder, tel. 01103-1747. Goes, dokter T. v.d. W« Wijngaardstraat 51, 7451. Hoek, Philippine en Sluisl dokter H. Hofstee, Ju] straat 10 te Hoek, tel. Ollj 1345 Huisi, dokter W. Gielen, Markt 11, tel. 2969. Kioetinge, wemeldinge, pelle-Biezellnge en Kat! dijke, dokter Eakhardt Wemeldinge, tel. 01192-f b.g.g. 01100-6857. Kloosterzande, dokter J. Buiig, Groenendijk 52 Hontenisse, tel. 01148-1] Tot maandagmorgen 1 uur. Middelburg, dokter J. Rijst, Rouaansekaai 11 25343 (zaterdag) en dokJ A. Boerwinkel, Noorè.J 214, tel. 12460 (zondag), sites aanvragen voor 11 uur. Spreekuren zaterdag zondag voor dringende vallen van 12.30-13.00 17.30-18.00 uur. Reimerswaal, dokter A wijs te Yerseke, tel. 011! 1444 voor de dorpein weert, Kruiningen en Yei ke. Dokter A. Cons tandie Krabbendijke, tel. 011! 1444 voor de dorpen bendijke en Rilland-Bath, Sas van Gent e.o., dokter Puylaert, Oostkade 19 te vam Gent, tel. 1366. Vlissingen, dokter D. Bom, 2233 (tot zaterdag uur) en dokter G. de Gi tel. 2121 (van zaterdag uur tot zondag 24.00 ui Visites aanvragen voor II uur. Spreekuren zaterdag zondag voor dringende vallen van 12.30-13.00 17.30-18.00 uur. Terneuzen, dokter H. i Henk, Midhl. de Ruyters: gel 1, tel. 01150-4000. Wolpiiaartsdijk, 's-H. Aren| kerke en Heinkens dokter A. de Vos te Wi phaartsdijk, tel. 01198-231. Zaamslag, dokter C. Verboo Axelsestraat 2 te Zaamsl tel. 011-53-1377. TANDARTSEN O.Z. Vlaanderen, tandarts vam der Burgh, praktijk nadalaan 1 te Sas van Gc tel. 01158-1317, privé Wt kade 120 te Sas van tel. 01158-1889. Spreek® zaterdag van 10.00-10.36 18.00-18.30 uur, zondag 12 00-12.30 uur. W.Z. Vlaanderen, tandarts Dekker b Sluis, tel. 011! 1373. Spreekuren zatei en zondag van 12.00-1: uur. Walcheren, tandarts A. Pt ers, Houtkaai 7 te Midi burg, tel. 01180-12S Spreekuren zaterdag en dag van 11.00-12.00 uur. Z. en N. Beveland, tandarts A| Laumen, Clara's Pad 7! Heinikenszand, tel. 0111 1288. Spreekuren zatei en zondag van 9.00-11 uur. PZE 2 (Van een onzer verslaggevers) In Bergen op Zoom is iren op tachtigjarige 1 jjd overleden de heer karhof, die van 1934 tot als redacteur voor Zuid veland en Walcheren ons blad was verbonder De heer Karhof woond aatste jaren in Bergen x Hij kon terugzier en uiterst werkzaam 1 —ls journalist. Als verslagg was hij op Zuid-Bevelant Valcheren een goede bek< Men waardeerde zijn kar. Jistieke schrijftrant, geesti altijd geïnspireerd door Tdealen die h-em als prima katholiek dierbaar waren, ianks zijn zware dagtaai Durnalist wist Karhof og tijd te vinden voor ai activiteiten. Hij was een liefhebber van de literatui beeldende kunsten, enkele opvallende publik fever de kerk in Duitslam Ie recente geschiedenis let eigen gewest dankte ok zijn lidmaatschap var eeuws Genootschap der ■enschappen. Ofschoon he teer vijftien jaar gelede Jat hij de krant verliet, h heren we ons Nic Karhof lis een oollega die niet iijn kennis te koop liep, teel vriendschap had te en en elke samenkomst Meurde met zijm speci tumor, waarvan hij allee» geheim bleek te bezitten. Iele maanden geleden feed zijn vrouw. We wetei feil dit verlies moeilijk erwerken. DIERENARTSEN N. en Z. Beveland, dierena M. Gaakeer te Overat: tel, 01195-283. O.Z. Vlaanderen, dierenarts J. de Haas, Axelsestraat 108 Zaamslag, teL 01153-13661 dierenarts C. Cysouw, SrU_ onsstraat 10 te Axel, :iH 01155-1488. M Walcheren en deel N. Be land, dierenarts L. Jobso Grijpskerke, tel. 01189-1 Consult alleen na telefccB sche afspraak. W.Z. Vlaanderen, dderenïj W Kapsenbeng te Sluis. 01178-1225. APOTHEKEN Goes, Zeeuwse apotheek. 5255. Middelburg, apotheek Hummelen, Markt 69, *4 12134. Terneuzen, apotheek Hamad tel 2060. Zondag geopea van 11.30-12.30 en 17,1 18.30 uur. Verder uitsluiten voor spoedgevallen en m cepten. Vlissingen, apotheek J vi Sande, Badhuisstraat 30-35 tei. 12066. WIJKVERPLEGING Vooruitzichten voor zo en maandag, opgesteld het KNMI op vrijdag om nur: af en toe regen of m gen en aanhoudend zacht. Weersvooruitzichten in fers gemiddeld over N land: Voor zondag: aantal zon: 0 tot 3; min. temp: •eeks 5 graden; max. 1 is tr eeks 8 graden; kar :n droge periode van ens 12 uur: 90 procent; op een geheel diroog et 50 procent. I Voor maandag: aantal zon: 0 tot 4; min. temp: treeKs 5 graden; max. omstreeks 8 graden; kar een droge periode van [stens 12 uur- 80 procent; op een geheel droog et 50 procent. waterstanden De waterhoogten van dagmorgen, meegedeeld rijkswaterstaat; Den Ha: Konstanz 331 -1, Rheini 263 -16, Plittersdorf 46! Maxau 535 plus 3, Ploch Aardenburg, Cadzand, 0<«l 190 -20, Mannheim 402 burg en Sluis. zr. Ris.-'- I in fitoinhaeh 251 burg en Sluis, zr. Risscei te Groede, tel. 01171-1222. I Biervliet, Breskens, Grow Hoofdplaat, Schoondijke IJzendijke, zr. Schildeil Orchideestraat 3 te Bte kens, tel. 01172-1350. Ellewoutsdijk e.o., zr. J. M lier, Elenbaasstraat 2 te H Arendskerke. tel. Oll'f 1303. Goes, zr. T. Coomans, te; 7970. Hoek, Philippine en Slulski: zr Eustflla, Jacob Hok--' straat 2 te Philippine, tw 01159-308 b.g.g. 0115!' 1451. Rulst en Hontenisse, zr. M. Schrijver te Hulst, tei 01140-2259. Sas van Gent, zr. van Wa» Schulpenpad 43, tel. 01155 1548, b.g.g. 01158-1567. Wenic'.dmge, Kapelle-Biezelit ge, Kioetinge, 's-H. Abtsktf' ke, 's-Gr-venpoIder, Hoed' kenskerke en Baarland, A Knook, Drs. Boers®'* straat 25 te Kioetinge, te 01100-6532. Yerseke, Kruiningen, Hat' weert en Schore, zr. 1 Grootendorst te Kruiningri tel 01130-1545. Zaamslag, Axel, Zuiddorp' Opri" en Koewacht, J. van Exel. Polderstraat _J' t~ ZaaroS'lae 11. Steinbach 251 plu Mainz 408 plus 11, Binge plus 13, Kaub 341 plu Trier 441 plus 48, Koble» plus 31, Keulen 380 pit f Ruhrort 566 plus 3, 1 1212 -3, Pannerdense 1171 -5, Nijmegen 100 IJsselkop 1045 -5, Eefde 620 -19, Deventer 490 Monsin 5440 -11, Borj; 4076 -12, Belfeld 1307 Grave beneden de sluis E hoogwater Morgen, zondag 12 jan Bergen op Zoom 3.49 e Hansweert 2.57 ei Terneuzen 2.19 ei (Vlissingen 1.49 e: Wemeldinge 3.40 e Maandag 13 jan. Bergen op Zoom 4.28 e 1 Hansweert Terneuzen Vlissingen Wemeldinge 3.36 e 2.57 e 2.27 e 4.19 e

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2