Moorden blijft in België goedkoper Raad Aardenburg wijst bezwaarschriften tegen erfpachtcanons af Kerstherberg krijgt geen gemeentegeld WAT! Bra vol Recre; bezuini Juryleden laten zich vaak beïnvloeden door sentimentele argumenten Zelzate maakt ernst met zuiveringsstation Sociëteit voor alleenstaanden begint seizoen carnaval in Westdorpe NVSH wijdt bijeenkomst aan vrouw Uitslag onderzoel in Sluisk Sportverenigini Hoek jubileert Gewurgd Afschaffen Voorstanders Moeilijk Snik en traan Gebruikelijk Niet veel nodig; Luguber Drs. K. van Acker herdacht Politierapport 's-H. Arendskerke Westdorpe Muziekschool maakt radio-opname Carnavalsbal m Sas van GenJ SARA VERHELST Cornells Dubbeldam t ALBERTUS JULIANUS HEYNDRICKX Margaretha Maria Alphonsia de Clerck Onze lezers zijn uw markt, een ruime marktt want het zijn er velen VRIJ DAI VRIJDAG 10 JANUARI 1975 (Van onze correspondent) BRUSSEL Enkele jaren geleden schoot Huguette Tasnier uit Brussel haar echtgenoot, René Tasnier, acteur, met een kara bijn morsdood terwijl hij zijn roes lag uit te slapen na dronken thuis te zijn gekomen. De vrouw maakte op deze manier een einde aan een jarenlang ongelukkig huwelijksleven. De aan klacht was duidelijk: moorc met voorbedachten rade. De vrouw was het wa pen drie weken tevoren speciaal voor dit doel gaan kopen. De psychiater achtte haar volledig toerekeningsvat baar De schoonmoeder, die als getuige was opgeroepen, toon de medelijden met de vrouw. D- verdediger maakte daar handig gebruik van. Hij hield de juryleden voor: „Wilt gij, gezworenen, rechtvaardiger en strenger zijn dan de moeder van het slachtoffer die haar schoondochter al vergiffenis heeft geschonken?" Dit argu ment sloeg als een bom in: na luttel beraad sprak de jury de vrouw vrij. Op 27 mei 1971 spreekt de jury de jonge postbode Victor Gos in het hof van Assisen in Na men vrij. De jongeman had zijn schoonmoeder met bijlsla gen afgemaakt. De gezwore nen hadden slechts twintig minuten nodig om mee te gaan met het argument van de ver dediging dat de jongeman in een „schemertoestand" had ge handeld. Op 16 december 1971 stuurt de jury de 25-jarige Gustaaf van Hoey uit Lokeren huis waarts die een 62-jarige we duwe uit die plaats, bekend als „zatte Irma", heeft ge wurgd. De verdediging had de vrouw beschreven als een „minzieke zottin", die de jon geman had bespot vanwege zijn gebrek aan amoureuze techniek- Dat vond de jury ook te ver gaan en weer was de zaak na korte tijd beklon ken: vrijspraak. Op 23 juni 1972 spreekt de jury in Namen de 23-jarige Monique Daspremont vrij. Zij had haar negen maanden oude baby, een jongetje, gewurgd om hem verder leed te bespa ren. Haar man placht de baiby namelijk bier in te gieten „om hem te harden". De echtgenoot was beroepsmilitair. Dit zijn vier voorbeelden uit eer hele reeks die we zouden kunnen opsommen als resul taat van de in België gehan teerde jury-rechtspraak bij zeei ernstige delicten zoals on der meer moord. Omdat er op dit ogenblik twee moordzaken voor de Belgische jury-rechtbanken worden be handeld, te Luik en in Brus sel. is een discussie tussen de vóór- en tegenstanders van de jury-rechtspraak in dit land weer op gang gekomen. Kardi nale vraag daarbij is: moet de jury-rechtspraak niet worden afgeschaft of op z'n minst her vormd? Is het rechtvaardig en redelijk dat twaalf vrij wille keurig gekozen burgers, wier verstandelijk vermogen niet te overzien is, die geen uitleg hoeven te geven over hun oor deel en tegen wier uitspraak geen beroep mogelijk is, be slissen over leven en dood van hun medeburgers? Feit is dat de jury-rechtspraak al zeker zeven eeuwen oud is in België, ook al kan men pas van een echt systeem van ju ry-rechtspraak spreken sedert Napoleon. Nu dwepen veel Belgen met de instellingen van Napoleon en met name de jury-rechtspraak zien zij als een van de meest markante voorbeelden van het goed functioneren van een democra tie. Het argument van de voorstanders van de jury rechtspraak komt dan ook neer op: de burger moet door zijn gelijke worden berecht om klassejustitie tegen te gaan Bovendien vinden de voorstanders van dit rechtssys teem dat de kans op gerechte lijke dwalingen daarbij veel minder groot is dan bij het oordeel van slechts één rech ter. Is het niet zo dat een jury bij de minste twijfel over de schuld van de verdachte ten gunste van hem zal oordelen? Het is moeilijk te zeggen hoe de verhouding vóór- en tegen standers van de jury-recht spraak ligt bij het publiek Ëen objectieve opinieneiling terzake is zeer moeilijk. In tijden dat jury-zaken speleh waarbij het publiek duidelijk op de hand van de verdachte 's loopt het aantal voorstan ders van jury-rechtspraak en tegenstanders van de doodstraf wel op tot 80 procent om in tijden van „laagconjunctuur" te dalen naar een omgekeerde verhouding! In justitiekringen is de meerderheid op z'n minst voor hervorming van het jurysysteem. Het Vlaams Rechtsgenootschap is duidelijk voor hervorming van de jury-rechtspraak. In justitiekringen in Brussel, die wij polsten, zei men dat bij de jury-rechtspaak sentimentele argumenten te zeer het oor deel van de jury beïnvloeden. Zijn de kranten en de publie ke opinie op de hand van de verdachte, dan besluit de jury doorgaans tot vrijspraak. De tegenstanders vinden de jury rechtspraak een misplaatste vorm van inspraak. De jury oordeelt niet juridisch onder legd, laat zich gauw beetne men door 'n op een goed mo ment geproduceerde snik en een traan van de verdachte.. Ook vinden zij het niet aan vaardbaar dat de openbare aanklager en de verdediging jury-leden kunnen „wraken' Dat betekent dat ze dié jury leden, die ze om de een of andere reden niet kunnen ge- b-uiken, wettelijk kunnen eli mineren en door een ander (meer loyaal met hun opvat tingen of van wie ze niets te vrezen hebben) kunnen laten vervangen. Het is bijvoorbeeld heel ge- oruikelijk dat als een man een vrouw heeft vermoord de ver dediging zoveel mogelijk vrouwelijke jury-leden wraakt. De tegenstanders vin den ook dat de jury-leden dui delijk zou moeten worden ge maakt, dat wanneer ze iemand schuldig achten, deze niet noodzakelijk een zeer zware straf krijgt. In evidente moordzaken gaan dikwijls verdachten geheel vrijuit die oij een beter rechtsgevoelen van de jury-leden tenminste toch een - zij het lagere - straf zouden hebben gekregen die ze verdiend hadden. Boven dien is het ook nog zo, dat ;e in België - als je eenmaal be sluit een moordpoging te on dernemen - ervoor moet zorgen dat je slachtoffer ook werke lijk goed dood is. Want over leeft hij het dan kom je voor een gewone beroepsrechter en dan krijg je altijd gevangenis straf. Om jurylid te worden is niet '•eed nodig. Wie geen parle mentslid is. noch dokter, mi- nistei, militair, priester of lid van de rechterlijke macht, en voldoet aan een aantal algeme ne voorwaarden loopt de kans tot jurylid gekozen te worden. Wi„ aangewezen wordt is zelfs op straffe van een geldboete verplicht zijn taak te vervul len. Men hoeft slechts inge schreven te zijn in het kiesre- gister, de burgerlijke en poli tieke rechten te genieten, tus sen de dertig en zestig jaar oud te zijn en kunnen lezen schrijven. Dat laatste geldt alleen omdat het jurylid ja of neen moet kunnen schrijven op de vraag of verdachte schuldig is of niet. Het ligt niet in de bedoeling on. hier een oordeel te geven over het systeem van de jury rechtspraak, noch over de vraag of deze moet blijven voortbestaan of dat - zoals de tegenstanders willen - colleges van rechtsgeleerden de jury's moeten gaan vervangen. We) s het een feit, dat bij handha ving van de bestaande toe stand het moorden in België goedkoper blijft dan elders althans in een groot aantal ge vallen Jurv-rechtbanken gaan gauw mee met handige verde digers die betogen dat hun cliënten-moordenaars „in een vlaag van waanzin" of „toege vend aan een onweerstaanbare dwang", zoals de wet het zo mooi zegt, hebben toegesla gen De meeste moorden wor den toch in razernij gepleegd. Het satirische Brusselse blad ,PAN" schreef enige tijd gele ien dai de promotors van het toerisme naar België er een be langrijk verkoonargument bij handen gekresen. Dat luidt, steeds volgens PAN' „Wilt u zich van uw echtgenoot ont doen. kom dan naar België Een lugubere opmerking, zeer zeker, maar met een kern van waarheid. JAN SCHILS (Van een onzer verslaggevers) ZELZATE De gemeente Zelzate wil serieus gaan zui veren. Vrijdag komt een voor ontwerpplan voor de bouw van een zuiveringsstation in de gemeenteraad. Dit zuiver- ingsstation Is belangrijk voor de Canisvlietkreek, omdat het een vervanging betekent van het huidige pompsysteem op het riool van Zelzate. Het nu gebruikte pompsys nm zorgt ervoor dat de riole ring van Zelzate niet langer op de Camisvliet uitmondt. •J'iist de vervuiling van deze kreek heeft ervoor gezorgd -'at het Belgische ministerie van Volksgezondheid op de "---.uw van het zuiveringsstrion heeft aangdrongen. (Van on ze co rrespondent) HULST Gisteren is een reguiemmis opgedragen voor de overleden drs. K. van Ac ker uit Westdorpe, leraar Duits aan de Janseniusseho- lengemeenschap te Hulst. Col lega's van de heer van Akker en leerlingen vulden de kerk tot de laatste plaats. De Gre goriaanse gezangen werden uitgevoerd door een kocxr be staande uit collega's en leden van het Hulster gemengd waar-van het St. Ceciliakoor uit St. Jansteen o.l.v. Jo Ivens. Vandaag heeft de crematie plaats. TERNEUZEN Op het kruispunt Mr. F.J. Haarman- weg-Dokweg zijn donderdag middag om 2 uur, twee perso nenauto's met elkaar in bot sing gekomen. H.W. uit Etten- Leur, die over de Mr. Haar- manweg, richting provinciale weg reed. kreeg geen voorrang van de autobestuurder R.A. uit Delft, die het kruispunt over stak om naai- het industrieter rein te rijden Beide auto's liepen zeer zware schade op. TERNEUZEN Donderda gavond om ongeveer half zes is brand uitgebroken incafé Industria aan de Baandijk te Terneuzen. Hoewel de schade zeer aanzienlijk is kon de Ter- neuzense brandweer voorko men dat het café geheel uit brandde. Gisteravond was de oorzaak van de brand nog niet bekend. VLISSINGEN Donder dagmorgen om half twaalf is de onder Cyprische vlag va rende 1300 ton metende kust vaarder LL. Cruisader ter hoogte van Goeree in het Rot terdamse vaarwater in aanva ring gekomen met het vissers vaartuig Vlissingen 4, met an boord schipper Neef en twee bemanningsleden. De Vlissin gen 4 kreeg schade aan de stuurboordzijde van het ach terschip en ook de bok aan de stuurboordzijde liep zware schade op. De Griek die een ballast naar Antwerpen voer kon zonder schade te hebben opgelopen zijn reis voortzet ten. De Vlissingen 4 is op eigen ki-acht die Deltahaven van Stellendam binnengeva ren. Over de oorzaak kon gis teravond en donderdagavond nog niets woorden medege deeld. (Van een onzer verslaggevers) GOES De sociëteit Al leenstaande Zeeuwen voor de Regio Goes opent op 18 janua ri het nieuwe seizoen met een dans- en bingo-avond. Op 25 januari is er een hoe- denbal en op 1 februari wordt het tweejarig bestaan van de soos gevierd- Op 15 februari is er weer een dans- en bingo avond gevolgd door een gekos tumeerd bal op 22 februari. Het programma vermeüldt verder op 1 maart een dans en bingo-avond, op 15 maart een gala-avond in de Prins van Oranje en bijeenkomsten op 22 maart en 29 maart. Op 11 januari is er geen soos. De sociëteit voor Alleenstaande Zeeuwen is gehuisvest iin het ontmoetingscentrum De Veste aan de Keizersdijk in Goes- (Van onze correspondent) AARDENBURG De be zwaarschriften van de stich ting r.k.-jeugd en vormings centrum „Maris Stella", de af deling Aardenburg van het NKV en zeventien anderen, tegen de verhoogde erfpachts canons zijn door de raad van Aardenburg afgewezen. In deze erfpachtzaken heeft de gemeente het recht om te allen tijde de erfpachtscanons te verhogen en de laatste ver hoging waartoe de raad be sloot dateert van 15 januari 1974. De indieners van de be zwaarschriften voerden aan dat er geen sprake is van een overeenkomst, dat de verho ging niet met terugwerkende kracht kon geschieden dat de basisprijs te hoog was gesteld, dat de erfpachters met de ruig tegen de muur stonden en dat het beleid van de gemeente meer op dictatuur dan op de mocratie leek. Mevrouw M. Rijckaert-Blomme zei zicih niet zonder meer bij het voor stel van burgemeester en we thouders, om de bezwaren af te wijzen, neer te leggen. Zij verklaarde achter de indieners te staan. Volgens haar is er met betrekking tot de erfpacht sprake van een groot onrecht, want de ene erfpachter betaalt vier gulden en de andere hon derd gulden voor een even groot stuk grond. Voor de heer De Clerck iag de zaak ook erg moeilijk. Hij wees erop dat twee indieners van een be zwaarschrift, namelijk de he ren Lansu en Van Bellegem, namens het vormingscentrum Maris Stella in 1967 zelf als respectievelijk wethouder en raadslid hadden meebesloten tot verhoging van de canons, daarbij van oordeel zijnde dat destijds twaalf gulden als ba sisprijs laag was. Toen wilde het college van b. en w. alle grond voor tachtig cent per centiar? in erfpacht uitgeven, doch de raad stak daar een stokje voor door te bepalen dat er verschil moest zijn in bouw- en tuingrond. Dat deze mensen nu met bezwaren kwamen achtte de heer De Clerck een kwalijke zaak. Hij voerde aan dat hij de verho gingen steeds had afgewezen omdat het ging over stukjes grond waarop arbeiders meest al door zuinig te leven en hard sparen hun eigen huisjes had den kunnen krijgen. De heer Ferket meende dat de bezwaren afgewezen dien den te worden omdat er geen zwaarwegende factoren aan wezig zijn om van een eerder genomen raadsbesluit af te wijken. „Nu blijkt ook de ver koop van erfpachtsgronden bij het college van Gedeputeerde Staten moeilijk te liggen", al dus de heer Ferket. „De ge meente is toch autonoom", zei hij. „De taxaties zijn geschied door erkende taxateurs en dat Gedeputeerde Staten deze ter zijde leggen, geeft te denken. Een relatie met de grondprijs in het bestemmingsplan „west" maakt alles nog moei lijker" aldus spreker. De heer Paridaen meende dat er nu eens een eind aan de affaire zou moeten komen en drong er bij het college van burge meester en wethouders op aan stappen te ondernemen tot een bevredigende oplossing te ko men. Wethouder Van der Bliek brak een lans voor een una niem optreden van de raad in deze om bij onderhandelingen sterk te staan. Ook burge meester Lockefeer zette alles op alles om de raad te bewe gen één standpunt in te ne men. Mevrouw Rijckaert bleef principieel vasthouden aan haar standpunt namelijk ach ter de erfpachters blijven staan. Om geen belemmering te vormen bij verdere onder handelingen wou zij echter met de rest van de raad mee gaan zonder haar principes prijs te geven. Zonder hoofde lijke stemming wees de raad de bezwaarschriften af. Intus sen heeft het college van Ge deputeerde Staten de besluiten tot verkoop van erfpachtgron den niet goedgekeurd omdat men van mening is dat de prijs te laag is. Ook hier drong de raad aan op onderhandelin gen met Gedeputeerde Staten en vroeg het college om de gedenuteerden desnoods naar Aardenburg uit te nodigen ten einde de grond zelf te bekij ken. Kleedgebouw Deze week is het nieuwe kleedgebouw op het sportpark te 's Heer Arendskerke officieel in ge bruik genomen. Vorig jaar stelde de Goese gemeenteraad een crediet beschikbaar van f 124.000,- voor de bouw van een kleedgebou win het sport park te 's Heer Arendskerke en op het sportpark 't Schen ge. Dit laatste kwam onlangs gereed, omdat leden van de voetbalvereniging in samen werking met aannemingsmij. Schrijver tegelijk een clubge bouw hebben gerealiseerd. Het arbeidsloon, da d -ege j arbeidsloon, dat deze leden verdienden met hun eigen in breng, hebben zij van genoem de aannemer terugontvangen in materialen. Drumband Leden van het majoretten-, drumband- en trom jKtterkorps „De Flamin go's" hebben een geslaagde Drie-Koninigenactie gevoerd. Verdeeld ia groepjes trokken de jeugdige „Flamingo's" langs de woningen, onder het zingen van bekende drie-koningen- lied-jes. De opbrengst van hun muzikale actie was niet gering 17 gulden. Dit bedrag is be stemd voor de „Nieuwe Uni formenpol". (Van onze correspondent) WESTDORPE Het West- dorpse carnavalscomité „De Koeters" bruist al van activi teit. Er zijn al enkele bijeen komsten belegd om de komen de karnavalsdagen goed voor te bereiden. Evenals voorgaan de jaren heeft het comité een beroep gedaan op verenigin gen, groepen en individuelen, om medewerking te verle nen. Binnen afzienbare tijd zal het comité het officieel karnia- valspix>gramma voor Westdor pe bekend maken. Vast staalt al, dat een kamavalsoptocht gehouden wordt op zaterdag aaht februari. Maar ook zon dag negen februari en dinsdag elf februari zal heel het dorp in het teken van de carnavals feesten staan. Om de hoge kosten, die aan de gehele organisatie zijn ver bonden te kunnen bestrijden, worden nog enkele acties ge voerd. Zo wordt zaterdag acht tien januari een gekostumeerd bal gehouden in het vereni gingsgebouw „Concordia". De muziek op die avond wordt -erzorgd door bet bekende or kest „The Stone Stars". In een circulaire vestigen „De Koe ters" er de aandacht op, dat ieders hulp, in welke vorm ook, welkom is. Voor meer inlichtingen kan iedere geïnte resseerde zich wenden tot een van de comitéleden. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De NVSH- afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen ziet „Het jaar van de Vrouw" niet zitten. Desondanks wil de afdeling toch de eerste soosa- vond van 1975 wijden'aan de vrouw. „We hadden liever gezien, dat de emancipatie zover was gevorderd dat dit niet nodig was geweest. Het is nu nog wel nodig en dat is jammer", aldus motiveert Cor Sol, voor zitter van de NVSH-afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen. zijn ar gumenten teigen het jaar van de vrouw. Noodgedwongen doet de NVSH echter mee aan het streven om de vrouw in 1975 centraal te stellen. Dit zal ook gebeuren tijdens de eerste soosavond van de afdeling op zaterdag achttien januari in Terneuzen. De bij eenkomst die begint om acht uur wordt gehouden in het buurtgebouw „De Sluis". (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Amateur Promenos", zo heet het radio- programmawaarvoor de Ter- neuzense muziekschool zater dag 11 januari opnamen gaat maken in Den Haag. Het mu ziekstuk dat de school gaat uitvoeren heet „Klinkende Kleuren". De muziekuitvoering vindt plaats in het Schak-gebouw in Den Haag. De leiding heeft de directeur van de muziekschool Anton van Prooijen. De af vaardiging van de Terneuzen- sa muziekschool bestaat uit een kleine vijftig personen. De uitzending met het op treden van de Terneuzense muziekschool begint om 17 uur en duurt tot 17.55 uur. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Als het college van b. en w. van Ter- neuzen niet op zijn besluit om voor de activiteiten van de kerstherberg geld beschikbaar te stellen, terugkomt, zit de werkgroep Kerstherberg 1974 met een strop van ruim dui zend gulden. De werkgroep, die opell' december 1974 het die opelf december 1974 het college schriftelijk vroeg, om voor een eventueel tekort ga rant te willen zijn, heeft eerst op 9 januari in een kort brief je van de gemeente vernomen dat er van die kant niet op een bijdrage moet worden ge rekend. Een woordvoerder van de gemeente zou daarop ge zegd hebben dat de werkgroep bij de Centrale Stichting hoort aan te kloppen. Zowel Roger Lijnen, leider van het buurthuis de Sliuis, als Guunt Henkes, projectleider van de centrale stichting, vin den dit standpunt pricipieel onjuist. „De wer kgroep kers therberg 1974 bestond uit mensen van de centrale stich ting, vertegenwoordigers van de diverse kerkgenootschap pen en van buitenkerkelij ken", aldus de beide woord voerders. Zij betogen, dat er diverse vergaderinge zijn ge weest om de activiteiten die voor een kerstherberg nodig waren tebe spreken- (waarbij volledige overeenstemming werd bereikt) Behalve de brief die op elf december aan het gemeentebestuur werd ge schreven, is er ook een onder houd geweest met de wethou der van sociale zaken, me vrouw Vander Plas-Tanis. „Zij was laaiend enthousiast", zo verklaren de beide functiona rissen van de centrale stich ting. De directeur van de centrale stichting, de heer H. v.d. Berg, zegt er evenmin iets van te begrijpen. „Er is een interim- regeling jeugd- en jongeren werk van C.R.M., die dergelij ke activiteiten steunt", aldus de directeur van de centrale stichting. Zowel Roger Lijnen als Guut Henkes zeggen hiero ver dat men via deze C.R.M- regeling voor subsidie in aan merking komt, als het ge meentebestuur zelf ook een subsidie geeft. De heer A. v.d. Berg: „Ik begrijp niet, waar om de gemeente niet een briefje heeft geschreven, dan zou de werkgroep het geld vast hebben gekregen". De he ren Lijnen en Henkes zeggen te weten dat de betref? brief naar C.R.M. gesch- was, maar dat de burge; ter heeft geweigers des ondertekenen. Hetgeen gi ondertekenen. Hetgeen zou betekenen dat het niet van plan was een ge te leveren. Tenslotte zeggen zij vat' ning te zijn dat, gezien aantal bezoekers (tem duizend), van allerlei stand, bewijst dat een therberg, zoals in Ten opgezet, duidelijk een van augemeen belang is ei met gemeenschapsgelden worden betaald- „Of gaai| terug naar de vorige toen liefdadigheid een men particuliere aarage'. heid was"? Zij verwon: zich er bovendien over 1973 de gemeente wèl eeii drage van ƒ500 heeft jjegevi (Van een onzer verslaggi SAS VAN GENT Vlaanderenhal te Gent organiseert de Sas*| navalsvereniging „De koppen" morgen zaterdajl januari een carnavalsbal, ter voorbereiding op het carnavalsgebeuren van tot en met elf februari. In Sas van Gent telle! carnavalliefhebbers de d| af: „Nog vier keer de buiten zetten", dat betel nog vier weekjes wachtel het zottenfeest. Zaterdag T gen de Sassenaren en aile| dere belangstellenden een voorproefje in de VJ derenhal. Het carnavalsbal hier wordt gehouden om 20 uur. Voor de passende zorgen het combo Willi Bras en de boerenkapel Betekoppen", onder le.f van Rezjee Sukerklont. gasten worden verwacht! Raad van Elf uit Blankea| ge, de prins carnaval Moergestel en de eigen_ Augusto en jeugdprins to. Inmiddels zijn heel wat j senaren al hard aan het i aan het opbouwen van de j navalswagens. Tot onze diepe droefheid is na een langdurige ziekte zacht en kalm van ons heengegaan, onze zorgzame moeder en oma weduwe van op de leeftjjd van 61 jaar. Hoek: J. J. Dubbeldam J. Dubbeldam-de Feyter Niek Karin Sluiskil J. J. Dubbeldam P. J. Dubbeidam-Rijckaert Monique Chantal Terneuzen A. C. Dubbeldam L. Dubbeldam-Krieckaert Masjenka Michel Sluiskil, 9 januari 1975 Vinkenstraat 31. Correspondentieadres J. J. Dubbeldam, Merelstraat 3, Sluiskil. De teraardebestelling zal plaatshebben op maan dag 13 januari aanstaande om 11.30 uur op de algemene begraafplaats te Sluiskil. Vooraf wordt een korte dienst gehouden in „De Ark" die aanvangt om 11.00 uur. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van deelneming, betoond bjj het overlijden van onze lieve moeder en grootmoeder MARIA STEPHANIA VAN RAEMDONCK- VAN OVERMEIR betuigen wij langs deze weg onze welgemeende dank. In het bijzonder aan Doctoren en Verple gend personeel van het St. Liduina-ziekenhuis te Hulst. Fam. Van Raemdonck Fam. Van Overmeir Clinge, januari 1975. DANKBETUIGING Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank aan allen voor de vele blijken van mede leven ondervonden gedurende de ziekte, het overlijden en de begrafenis van onze onvergete lijke zorgzame vrouw, moeder en onze lieve oma, R. DE GUCHTENEIRE kinderen en kleinkinderen. Sluiskil, Griffierstraat 7. In het St.-Liduinaziekenhuis te Hulst is heden, vrij onverwachts, na voorzien te zijn van de Sa cramenten der Zieken, overleden, mijn lieve man, onze beminde zorgzame vader, schoonva der, opa, broer, schoonbroer, oom en neef echtgenoot van op de leeftijd van bijna 63 jaar. Wij bzvelen onze dierbare overledene in uw ge beden aan Hulst: M. M. A. Heyndrickx-de Clerck Hulst: Th. C. P. Heyndrickx M. M. L. Heyndrickx-Strobbe Erik Saskia Familie Heyndrickx Familie de Clerck Hulst, 9 januari 1975 Julianalaan 10 De plechtige uitvaartdienst, waarbij wij u uit nodigen, zal plaatshebben op maandag 13 janua ri om 10.30 uur in de basiliek van de H. Willi- brordus te Hulst, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op het r.-k. kerkhof aldaar. SamenkomstSt.-Liduinaziekenhuis, ingang Ta bakstraat, om 10.00 uur. Zondag om 17.00 uur zal een eucharistieviering gehouden worden in de basiliek. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het St.-Liduinaziekenhuis te Hulst. De bezoekuren zijn zondag van 14.00 -15.00 urn en van 19.00 - 20.00 uur. Gelegenheid tot condoleren in de Koning van Engeland, Houtmarkt 2 te Hulst, na de begrafe nis. Zij die bij vergetelheid geen rouwbrief ontvin gen. gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. (Van een onzer verslagig BREDA Het bis „Overweg" heeft de reij jepublieeerd van een die onder alle kerkganl .uiskil bij gelegenhe| het 75-jarige bestaan parochie is gehouden. De vragen en antu [aarop luiden als volgt: Kunt u zich indenken' geen priester meer in Is? Ja 46%, nee 52%, ge ninig 2%. Kunt u akkoord gaJ «en priester voor de I kanaalzone? Ja 41%, nee 56%, ge ning 3%. Bent u voor het gebr het kerkgebouw voor doeleinden? Ja 62%, nee 35%, gej ning 3%. Vindt u het goed, mand uit eigen I preekt? 1 Ja 64%, nee 32%, g<j ning 4%. Hebt u er bezwaar I dat een vrouw de coq uitreikt? Ja 22%, nee 72%, gq ning 7%. Bent u zich bewust I de toekomst de parochi^ I handen ligt? Ja 73%, nee 22%, g^ ning 5% Bent u zelf bereid oh deel te nemen aan hq chiële gebeuren? Ja 55%, nee 36%, g^ ning 8%. (Van een onzer verslagi TERNEUZEN IIet| tieschap „De Braakma het zuinig aan doen. D| nog eens tijdens een ring van het algemeen van het recreatieschag het oorspronkelijke tek 112.000 gulden voor 19| men intussen 8000 guit ten af te knabbelen. Vi vertegenwoordigers v; van Gent toonden zich bezuinigingsbeleid men. De gemeente Sas vj heeft tijdens haar beg vergaderingen haar heid uitgesproken o\ stijgende tekort van de man. Door middel var -ieven maakte men d rustheid aan het Braai I stuur kenbaar. In deze j werd een aantal sugge: I daan voor besparingen. De geplande bespar: I twintigduizend gulden personeelskosten is tei daan door de bouw F nieuv; toiletgebouw, weer meer schoonm: l wordt vereist. De gesu de ooncentratie van 1 verkooppunten en de I van parkeergeiden zag J ter drs. R. Berbé niet „Beperking van het verkooppunten lijkt on gelijk, omdat er da meer controlepunten kelijk zijn op de rest Van een onzer verslag HOEK Op vij f lie ri bestaat de Hoekse eniging „Hoek" vijfe jaai. Ter gelegenheid fei' wordt op zeventiei ri een receptie gehoud re ptie vindt plaats kantine op het sporttf Hoek. De aanvang va ceptie is 19 uur.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 4