rongens. we gaan de meester slaan LAS elle kritiek op erkloosheids- beleid kabinet aart SPREIDING WERK GELEGENHEID Spanje kampt met droogte Disciplinegebrek bedreigt de orde ik Op uw gewone spaargeld kunt ubij de ABN nu 2% extra rente maken. Met het Spaar-Extra-Boekje. de ABN af 16 jan. 4AD VOOR DE ARBEIDSMARKT AAN DE STRAATSTENEN NIET 'ukteur Nederland werft Engelse toeristen Klacht tegen ond- van Rotterdam binnenland Engelse onderwijzers klagen over nieuwe hobby leerlingen tigen Vestiging Vlissingen Onbetaalbaar Geen samenhang Vuile baantjes Beter bouwbeleid •n METZLER Werkloze vrouwen Algemene Bank Nederland een goede grote bank ONTPLOFFING IN ONTARIO papiep oor uw pen Baldadigheid V akbondsleiders op Curacao aangehouden Rotterdam wil meer olieguldens van Den Haag Alvast msr~ 'n voorproefje Laag geprijsde kwaliteitsschoenen voor jong en oud. BIJDAG 10 JANUARI 1975 lo on, ak LONDEN Het leven van ngelands onderwijzers en nderwijzeressen is weinig enijdenswaardig. Niet al- krijgen ze een karig maar ze worden ook geslagen door hun ei- Jen leerlingen of als die aarvoor nog te klein zijn, oor ouders of broers. De vakbond van onderwij- ~ers en ondenwijzeressen eft kortgeleden aan het licht gebracht, dat op school Iroortdurend meer geweldda- gheden gepleegd worden, else woestelingen koeste- bhj khaar een nieuwe Imbitie: de meester lam liaan. Don Jarmin, secretaris Tan die vakbond, zegt: „Vroeger werden we gemid deld een keer per jaar op de hoogte gebracht van een aan val op een van onze leden. Nu krijgen we klachten over vier of vijf aanrandingen per dag. Het eerste trimester van dit schooljaar was het ergste wat we ooit meegemaakt hadden. Wij verzochten onze ledein het telkens te noteren wanneer een van hun leer lingen hen te lijf ging. „Het resultaat was een ware stortvloed van klach ten, a rato van 25 tot 30 in de week. Op dit moment moeten nog 16 gevallen van aanrandingen, gepleegd door leerlingen op hun onderwij zers of onderwijzeressen, voor het gerecht komen. Aanvallen gepleegd door ou ders of oudere broers op het onderwijzend men ook toe". personeel, ne- De commissie van onder wijs en van het Engelse graafschap Hamsphire is van plan speciale scholen op te richten voor ontembare woestelingen. Als dit experi ment lukt, zullen andere overheidsdiensten er ook gauw mee beginnen. „Alle klachten komen bij mij binnen", vertelt vak bondssecretaris Don Jairmin. „Twee dagen voor Kerstmis werden mii nog zes gevallen gesignaleerd van vechtpartij en tussen leerkrachten en leerlingen of hun ouders. Uit het graafschap Yorkshire vernam ik, dat in een be paalde school drie onderwij zers aferanseld waren doro een vader en diens zoon. De politie werd erbij gebaald. Er kwam een proces-verbaal van, op grond van vijf over tredingen, waaronder schade aan kleren en eigendommen. De zoon werd beschuldigd van medeplichtigheid. Don Jarmin gelooft, dat dergelijke incidenten voort durend toenemen onder in vloed van de televisie, die in Groot-Brittannië geregeld programma's uitzendt waarin hard geknokt wordt om een beuzeling. „Zelfs de nieuws programma's zitten vol ge weld", zegt hij. „Zij beïn vloeden niet alleen de kinde ren, maaT ook hun ouders. Thuis is er geen discipline meer. Iedereen zit heel de tijd aan de t.v. gekluisterd, die geregeld het geweld op hemelt. De kijkers denken, dat het zo hoort. Wanneer dergelijke kinderen op school geconfronteerd wor den met discipline, reageren ze .gewelddadig ten aanzien van hun onderwijzers. Dit verschijnsel doet zich nu overal voor". Terwijl op school het ge weld toeneemt, maken de Engelse opvoeders zich ook zorgen over v andalisme ein brandstichting door kinderen. Afgelopen jaar werd in En geland 89 scholen in brand gestoken. Dit record heeft de belastingbetalers 33 miljoen gulden gekost. In 1965 stak de Engelse schooljeugd slechts 18 onderwijsinstellingen in brand. De kosten bedroegen toen 3 miljoen gulden. ROME (Reuter, UPI) De generaal-overste van de jezu- ieten, pater Pedro Arrupe, heeft gezegd dat gebrek aan discipline en tartingen van het Pauselijk gezag het risico met zich brengen de grootste reli gieuze orde van de r.-k. kerk onbestuurbaar te maken. De 67-jariige Bask deelde op de 32e ailgèmene congregatie van de orde in Rome mee dat hij de orde moeilijk kon lei den als sommigen zich vrij voelen zelfs zijn vertrouwe- lijkste opmerkingen door te geven aan nieuwsmedia. Paus Paulus was bedroefd dat jezuïeten die een speciale gelofte van gehoorzaamheid aan hem hadden afgelegd, in het openbaar zijn daden kriti seren, aLdus pater Arrupe. „Schending van geheimhou ding is een van de ernstigste moeilijkheden voor het per soonlijk en bovennatuurlijk ■HUUR: modern ingerichte ts. vakbungalow in bunga- lark te Baarland (Zld.), 75 fan W.-Schelde, verwarmd Inbad, kleuterbad. vissport |,- per week all in. Tel. O-5608. AAKING GEZOCHT Vettige en Detrouwbare manier via *u voor persoonlijke huwelijksbemli VOOR GRATIS BOEKJE huwelijken :entrum europa Beverwijk telefoon 02510-25720. IT-: BARONIE1AAN 275, BRED/ fFOON 01600 56242 gevonden/verloren LJ WRING (Initialen: 19- Sita 19-5-'72) verloren De Braakman en Ter- i. Gaarne terug aan: H. kiestra, Verhulststr. 14, |(Gld.) diversen (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Hoewel de Raad voor de Arbeidsmarkt er van overtuigd is dat het kabinet-Den Uyl ernst wil ma ken met de bestrijding van de werkloosheid, heeft de raad toch felle kritiek op een aantal maatregelen van dat kabi net en nog meer kritiek op het uitblijven van andere maat- Bgelen. De onthutsende werkloosheidscijfers over decem ber 1974 (in onze krant van gisteren) lijken de kritiek van djë raad te bevestigen. Gaat het Centraal Planbureau nog steeds uit van een te verwachten gemiddelde werkloosheid van 155.000 man dit jaar, de raad gelooft, dat dit cijfer uit- delijk heel wat hoger zal zijn. Voor januari wordt een ieuw record verwacht: 220.00 werklozen. men.De overheid moet haar ei gen bouwprogramma in ver sneld tempo uitvoeren en er voor zorgen dat veel admini stratieve romslomp bij het re alise» en van plannen ver dwijnt. Tenslotte acht de raad het gewenst, dat bouwonder nemers, huisbewoners en an dere producenten en consu menten die de werkgelegen heid in de bouw kunnen stimu leren tegemoetkomingen krij gen (zoals uitstel en aftrek van belastingen) \rting Hulst, om vang 20.00 verdien 500,- tot 1 000,— pei maand extra. Enkele per week. Alleen Zeer wsch-Vlaanderen. Sc ven, postbus 28. Kloostöl de. lolen" 11 janua- Blauwe *en cwuilux iuq, woj9en TRF K/.EKEHOEB - I i heen. w omzet - lezers helpen u, vaart er in te brengen Hand N.V. is een onderneming binnen de Ie chemisch/farmaceutische Hoechst-groep, ijna 3000 Nederlanders. Het hoofdkantoor )porganisaties zijn gehuisvestin Amsterdam i staan in Breda, Vlissingen en Weert, jnststoffen, lakken, grondstoffen voor was» Trevira, kunststof-platen en foliën, i Hoechst is research, op uiteenlopende gebieden zoeken samsn ngen voor de problemen van nu en morgen» ft Hoechst meer dan 450 miljoen gulden :h uit.. afdeling Opleidingen zoeken wijl strukteurs procestechniek, produktie-divisies de introduktie van het fabricage-personeel O® an te stellen instrukteurs word' dat zij in staat zijn om zowel als theoretisch onderricht te ucces deze taak te kunnen dienen sollicitanten: pleiding op middelbaar niveau >ben gevolgd; (bij voorkeur fstechnicus Procesindustrie jaren ervaring te hebben opgeda^l procesindustrie Jrkeur niet jonger te zijn dan JIn 1974 was 3,5 procent van de beroepsbevolking zonder werk. Zet de ontwik- „welinu van de laatste maan den zich voort en worden geen nieuwe extra-maatre gelen genomen, dan moet worden verwacht, dat dit jaar meer dan 4,7 procent van de beroepsbevolking zonder werk zal komen te zitten. En dat is dan een na oorlogs record (in '52 was gemiddeld 4,7 procent van de beroepsbevolking werk loos). I Effecten van het totale pak ket werkgelegenheidsmaatre- gelen dde het kabinet tot nu toe heeft genomen zijn niet welkend, waardoor de beoorde ling van die effectiviteit nau welijks mogelijk is, vindt de -raad Uleen van sommige af zonderlijke maatregelen zijn de resultaten enigszins vast te «tellen. De regering moet een nader onderzoek instellen naar Ihet effect van haar maatrege. |jen ter bestrijding van de erkioosheid. Duidelijk is wel fËat het inpompen van honder den miljoenen guldens niet tot et gewenste resultaat leidt, nelijk een forse daling van et aantal werklozen. Het op deze manier schep en van een arbeidsplaats Is aast onbetaalbaar- Daarom de regering er volgens de paad beter aan doen die maat- egelen te versterken, die een uidelijk aanwijsbaar effect ebben op de arbeidsmarkt. En als voorbeeld haalt de raad an aan de regeling tijdelijke eidsplaatsen en de 30-pro- cents loonkostenregeling- (De eerste regeling is van de over heid. meer mensen tijdelijk in rijksdienst, de tweede regeling geeft de werkgevers recht op een uitkering van 30 proeent van de loonkosten als ze moei lijk plaatsbare werklozen een baan geeft). Beide maatregelen hebben veel resultaat, maar het is jammer, dat het kabinet er maar erg weinig geld voor beschikbaar stelt. Ook de bij drage agrarische bed»-ijfsge- bouwen is effectief. Ook hier voor is meer geld gewenst. Alle overheidsmaatregelen ter bestrijding van de werk loosheid zijn in principe wel juist maar de raad mist veelal de samenhang in het beleid. Op zich zelf zijn de aanvullen de werken bijvoorbeeld een uitstekend middel om de werkloosheid enigszins teruig te dringen. Maar het effect zou veile malen giroter zijn als het deel ziou uitmaken van een totaal beleidsplan. Daarom ad viseert de raad de regering dan ook snel te gaan werken aan regionale- en sectors- Ie structuurplannen voor zwakke gebieden en bedrijfs takken en die plannen in te passen in een nationaal struc tuurplan voor de werkgelegen heidsontwikkeling. Overigens is men ervan overtuigd dat ons land in de toekomst rekening zal moeten houden met een grotere, blij vende werkloosheid, vooral als reactie op de gewijzigde ener gie- en grond stoffen voorzie ning, bescherming van het maatschappelijk en natuurlijk milieu, en verplaatsing van bedrijven naar ontwikkelings landen. Nu al moet de overheid bij het beleid daarme meer reikening houden en serieus al ternatieven bekijken, zoals ar. beidstijdverkorting, vervroeg de pensionering en Invoering van educatief verlof. De raad adiviseert het kabi net: Meer gerichte maatregelen anders zullen globale maatre gelen (zoals het vergroten van de bestedingen van overheid en burger) weinig soelaas bie den- Uitbreiding dienstensector. Verbetering arbeidsomstan digheden van onaantrekkelijke beroepen. Daardoor zouden meer Nederlanders kunnen worden ingeschakeld en zou tevens het aantal buitenlandse arbeiders kunnen worden be perkt- Onder het aantrekkelijk maken van „vuile baantjes" horen zeker ook hogere lonen. (ADVERTENTIE) bril: ieders oogmerk! Omdat de tendens van het bedrijfsleven steeds meer ge richt gaat worden op kapitaals investeringen (dus vervan ging van arbeid door kapitaal) ontkomt de overheid er vol gens de raad niet aan ook dat soort investeringen te bevor deren (Er is. met name bij de vakbeweging, nogal wat verzet tegen vervanging van arbeids intensieve investeringen door kapitaalintensieve investerin gen. vandaan- dat men in die loring meer invloed op die in vesteringen wenst. De raad is het daar niet helemaal mee eens). Meer aandacht (dus ook meer geld) voor die bedrijfs takken, die wel toekomst hebben, maar het in hun eent le niet meer kunnen bolwer ken. (De raad denkt met name aan de ambaeht kleine indus trie detailhandel, horeca en vervoer) Een beter minder schoksge wijs bouwbeleid. Een van de belangrijkstei reden voor het inzakken van de bouwmarkt het feit. dat de ombuiging van het kabinetsbeleid van nieuw bouw naar vernieuwbouw (opknappen van oude stads buurten) te snel is gegaan. De nieuwbouw is sterk ingekrom pen, terwijl de vernieuwing nog lang; niet op gang is geko- Beter omscholingsbeleid. Daiar mankeert volgens de raad nog wel het een en ander aan. Extra maatregelen voor wer kloze vrouwen. Sneller uitgeven van over heidsgeld voor het bouwpro gramma (Zo heeft de regering veel geld, bestemd voor het bouwprogramma 1974, nog steeds niet uitgegeven). bestuur van de orde", zo zei de generaal-overste tot de 237 afgevaardigden die 29.462 je zuïeten in 103 landen verte genwoordigen. „De zekerheid of de gegron de verdenking dat wat de overste ook schrijft in strikt persoonlijke brieven of zegt, zelfs onder zorgvuldige ver plichting tot geheimhouding, verspreid zal worden, soms zelfs in de nieuwsmedia, maakt dikwijls dat de overste niet kan handelen zoals hij volgens de geest van de orde zou moeten". Arrupe zei geen jezuïet te zullen toestaan de besluiten van de huidige congregatie te tarten zoals sommigen bij de vorige deden. „Men kan niet tolereren wat In de afgelopen jaren gebeur de, namelijk dat sommigen de 31e congregatie beschouwden als een afwijking van de geest van St.-Ignatius (de stichter van de orde in de 16e eeuw) en dat openlijk, soms in de onduldbare vorm van anonie me publikaties. zeiden". „Ak deze gevallen zich weer voordoen, zou het bestu ren van de orde onmogelijk worden". Volgens Arrupe heb ben berichten over wrijving met paus Paulus de jezuïeten orde ernstig geschaad. „De paus houdt van de orde en heeft achting daarvoor. Hij heeft een buitengewone visie op de kerk, een nederig en diep gevoel voor verantwoor delijkheid en is zich bewust van de moeilijkheden die ver bonden zijn aan het leiden van de orde". „Dat alles betekent niet dat de generaal-overste niet pijn lijk getroffen is te zien hoe bedroefd de Heilige Vader door onze tekortkomingen, en vooral door de onbezonnen en ongefundeerde kritiek die sommige jezuïeten openlijk uitten over de wijze van op treden van de paus, de hiërar chie en de kerk in het alge meen...". De raad meent dat naast een veel hogere werkloosheid dan men nu nog raamt, ook de gemiddelde duur van de werkloosheid van iemand gro ter zal worden. Uit de analyse van de raad blijkt dat de situ atie in de randstad (inclusief Zeeland) zich wat heeft-gesta biliseerd, hoewel in de winter de werkloosheid vanwege het seizoen wel wat toeneemt. Ook de vraag naar arbeids krachten is in de Randstad en Zeeland stabiel. De werkloosheid in de bouw blijft gelocaliseerd in Noord- Brabant, Gelderland en Lim burg. Alleen in het westen biedt de bouw nog enig per spectief (de vraag is daar nog redelijk). Voor de metaalsec tor is er een blijVende concen tratie van werklozen in Zuid- Holland en Noord-Brabant. Vrijwel overal is de vraag in de metaal nog redelijk, behal ve in Noord-Brabant en Lim burg. De werkloosheid onder kantoorpersoneel is het grootst in de beide Hollanden en Noord-Brabant. Overal daalt de vraag naar part-time werk krachten. De grensprovincies onder vinden volgens de raad nog steeds het teruglopen van de grenspendel. Dat is met name het geval in Groningen, Dren te, Gelderland en Limburg. Naar verwacht zal het aantal pendelaars op Duitsland in 1974 gemiddeld 28.000 perso nen omvatten. De uitgaande pendel bedroeg in 1973 bijna 33.000 mensen. De vraagont- wikkeling naar arbeidskrach ten op de Duitse markt blijft de werkloosheid in Nederland beïnvloeden. De pendiel op en vanuit België heeft geen posi tieve of negatieve gevolgen voor de Nederlandse (Bra bantse) arbeismarkt. De pen del op België heeft zich de afgelopen jaren per saldo ge stabiliseerd op een niveau van ongeveer 20.000 personen, dat wil zeggen het aantal Belgi sche pendelaars werkzaam in ons land (22.6001 min het aan tal Nederlandse pendelaars dat in België werkt (3.300y. Ook in de Verenigde Sta ten is de autoverkoop sterk teruggelopen. Arbeiders worden tijdelijk of voorgoed naar huis ge stuurd en duizenden auto's wachten vergeefs op kopers. Op deze foto een terrein bij de haven van het Ameri kaanse Houston, waar het aantal nog niet verkochte Volkswagens met de dag toeneemt. DEN HAAG (ANP) Het Nationaal Bureau voor Toerisme, dat de afgelopen jaren in het vroege voorjaar in West-Duitsland met behulp van een „showboat" en een speciale trein Nederland in het toeristische schijnwerper heeft gezet, gaat dit jaar zijn acti viteiten verleggen naar Engeland. Er zal een tentoonstellingstrein langs tien Engelse plaatsen trekken en dertig Nederlandse at- tractiepunten, VVV's en hotelcombinaties alsmede Britse „toeris tenvervoerders" zullen wederom trachten Nederland als vakan tieland te „verkopen". Het nationaal Bureau voor Toerisme heeft zijn aandacht op ons buurland overzee gericht, omdat de Britten de afgelopen jaren wat hun vakantie betreft niet zo goed hebben gezeten. Enerzijds heeft de economische toestand vele Engelsen aan hun eigen land gekluisterd, anderzijds hebben anderen, die wel wilden, hun neus niet over de grenzen kunnen steken wegens moeilijkheden met failliet gegaan zijnde touroperators. (ADVERTENTIE) Trouwe spaarders, mensen die van plan zijn hun spaargeld lange tijd niet te gebruiken, maar die toch op ieder moment over hun geld willen kunnen beschikken, krijgen van de ABN een Spaar-Extra-Boekje. (Of, indien gewenst, een Spaar-Extra-Rekening.) Dat levert 2% extra rente op! Als u geld opneemt, brengt de ABN dan wel 1% van het opgenomen bedrag in rekening. Bent u gewend om van uw spaartegoed vaak een deel weer op te nemen, dan is een gewoon spaarboekje of -rekening het meest geschikt. Maar bent u een trouwe spaarder, dan kunt l met het Spaar-Extra-Boekje zo maar 2% extra verdienen. Stap vandaag nog een ABN-kantoor binnen. (en niet alléén voor spaarders) NORTH BAY (RTR) Door nog onbekende oorzaak is in North Bay, Ontario, een kantoorgebouw in de luclht ge vlogen waarin ook een kliniek gevestigd was. Zeker zes men sen verloren het leven en werden gewond. Een nog on. bekend aantal wordt ver. mist Brieven voor deze rubriek moeten tt volledige naam en adres worden ondertekend. Bij publikatte zullen deze vermeld worden. Slechts bij hoge uit zondering zal van deze regel worden afgeweken. Naam en adres zijn dan bif rfe redactie bekend. Publikatie van brie- i (verkort of onverkort) betekent niet dat de redactie het in alle qevallen •ens is met inhoud, cq. strekking. Kerstgroep vernield, bladen uit telefoonboeken enz enz. vernielingen welke worden aangebracht door de opkomen de jeugd. Mijn vraag is: zou dit niet wat terug te brengen zijn als de plaatse li jike politie met de weekends wat inten siever toezicht hield door b.v. oer fiets of te voet te patrouil leren en niet in een auto want dan ziet men niet wat er ge beurt Het zou in de weekends het bureau tot een bepaalde tijd 's avonds open kunnen houden voor mensen die iets zier. of hebben gezien en dit willen melden. Nu komt men meestal voor een gesloten deur en hanigtf aan de muur een kastje met 'n briefje waar men zich moet vervoegen. Wil men dit dan telefonisch doen, dan moet men weer naar een telefooncel toe die dan meestal toevallig net bezet is. Dan is het publiek geneigd om te zeggen: nou ja het is mij ook wel best. Ik wil hier mee dus alles niet in de schoenen van le jeugd schuiven. Want jeugd heeft gezag nodig en die is er volgens mij te weinig. Het ge zag heeft te weinig contact met de jongeren. MADE Mevr. D. de JONG 13 WILLEMSTAD (ANP) Drie leiders van de vakbond voor horeoaf-personeel zijn gisteren in Willemstad op Cu rasao aangehouden op verden king van wederrechtelijke vrijheidsberoving en bedrei ging. Twee hoteldirecteuren en een advocaat hadden daar van bij de politie aangifte ge daan. De hoteldirecteuren ver klaarden tegenover de politie dat zij door vijftien leiders en leden van de vakbond waren gevraagd maar het gebouw van de vakbond te gaan om daar te praten over uitbetaling van achterstallig loon. ROTTERDAM (ANP) Het ooilege van burgemeester en wethouders van Rotterdam heeft van de gemeenteraad op dracht gekregen weer met het kabinet te gaan praten over de hoogte vain de schadeloosstel ling van de door Rotterdam geleden verliezen als gevolg van het olie-eimibargio. De raad vindt unaniem dat het rege- ringsa&nfood van f 24 miljoen niet geaccepteerd kan worden en wil nu dat B. en W. gaan pleiten voor een volledige ver goeding van de schade, die Rotterdam heeft becijferd ©p ruim f 46 miljoen. MADRID (Reuter, AFP) Grote gebieden van 20 Spaan se provincies zijn tot rampge bied verklaard als gevolg van een van de ernstigste droogten van de eeuw. Dit heeft een woordvoerder van het ministe rie van landbouw meege deeld. Het zwaarst getroffen zijn de zuidelijke provincies van Andalusië, de centrale vlakte van Castilië en het westelijk gebied van Estremadura, dat aan Portugal grenst. De droogte, die in sommige streken al twee jaar aanhoudt, zal ernstige gevolgen hebben voor de landbouw, de veeteelt en de drimkwatervoorz ening. Volgens de voorzitter van de vakbond van landbouwers en veehouders is de nationale economie niet meer in staat de geleden en de verwachte ver liezen op het gebied van de landbouw en de hydro-elektri- sche energievoorziening op te vangen. Veel veeboeren hebben een deel van hun kudde moeten slachten omdat het gras niet meer groeide. Anderen hebben tegen zeer hoge prijzen in het buitenland voedsel gekocht. Ook de vissers zien met lede ogen de gevolgen van de droogte aan. In de stromen en rivieren sterven forellen en zalmen die in Spanje nog veel aangetroffen worden, bij dui zenden door watertekort. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De voor malige rechercheur J. van den Ende heeft een klacht wegens smaad ingediend tegen zijn vroegere chef, oud-hoofdcom missaris van politie in Rotter dam, de heer H.M.C.A. Staal. Deze beweerde onlangs in een ingezonden brief in het Algemeen Dagblad, dat de heer Van den Ende in 1954 uit de politiedienst was ontslagen wegens dienstweigering. Het Ambtenarengerecht had in 1968 het ontslag van de ex- rechercheur ongegrond ver klaard. Nu diens voormalige chef in een recente krantepu- blikatie het ontslag oPnieuw rechtvaardigt, voelt de heer Van den Ende zich aangetast in zijn eer en goede naam. Achtergrond van de aan klacht is een ingewikkelde kwestie die na de oorlog speelde tussen de rechercheur en de hoofdcommissaris, waar bij de oorlogsmisdadiger Anto- nius van de Waals betrokken was. De politiechef wilde in dertijd verhinderen dat de heer Van den Ende de misda diger ging opsporen. De re chercheur wist met behulp van een collega Van de Waals toch op te sporen, waarna deze begin 1950 ter dood gebracht werd. Enkele jaren later werd de hee' Van den Ende een func tie buiten de politiedienst aan geboden. Dit weigerde hij, waarop ontslag volgde. (ADVERTENTIE) Grote Markt 5 Breda Promenade 29 Heerlen

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 15