FOTOMODEL ZIJN IS ECHT NIET HET EINDE 00? 65 ten SPRAAK SPRAAK van Roosmalen uit Sas van Gent :ens pils IN GESPREK MET. BALLET VAN VLAANDEREN IN DEN DULLAERT HULST f atike PIANO -RECITAL RUDOLF PERDECK goedkoper Succes voor Lemming en Zeeland \xel: Garage De 1 kilo '««of Q5 gram ^0^0 e zakenbeleid Goto FOLKLORE IN AXEL Zeeland 30 cl. van 12,96 voor D O GERDI O PREGER n PROGRAMMAOVERZICHT UUNUtHDAG 9 JANUARI 1975 ER! delplanning had ik meer succes. Daar werd ik aangenomen. Dat betekent: elke avond bellen of er werk is, altijd alle kleren (en je zelf) goed verzorgd, gewassen gestreken klaar hebben, zodat je meteen weg kunt voor een opd racht. Je moet knokken voor je zelf en ook zelf initiatieven ne men. Fotograferen en reclame bureaus afsjouwen met een fo toboek onder de arm om jezelf zo goed mogelijk te verkopen. Al- tiid representatief ziin en er vooral voor zorgen, dat je klan ten je niet vergeten. Je bent echt een kleine zelfstandige. De klant (die bij zo'n agentschap een mo del uitkiest) en het model beta len samen een bepaald percen tage aan het agentschap. Maar al die verhalen over blitze, snelle vogels, kun je wel vergeten. Hoe zou jij je voelen als je in de win ter een hele dag in een onver warmde studio had gewerkt met nauwelijks een kopje koffie. Het is trouwens allemaal maar schijn, want er wordt van alles gedaan om de maatjes maar zo klein mogelijk te laten lijken (liefst maatje 34). Je wordt inge- speld, of het kledingstuk wordt met klemmen en daardjes vast gezet en als 't helemaal niet past, wordt de achterkant gewoon open geknipt. Het kan je ook ge beuren, dat je uren moet poseren in schoenmaat 36Vj, terwijl je 38'/2 hebt. Uiteindelijk ben ik via Rot terdam toch maar naar Amster dam verhuisd. Mijn moeder heeft nooit iets tegen m'n car rière gehad, maar Amsterdam vond ze eng. Zo'n gevoel van: op iedere hoek een aanranding en in ieder kopje thee een wegges- mokkelde LSD-tablet. Dat valt allemaal enorm mee. Ligt ook veel aan jezelf. Ik ga bijvoorbe eld haast nooit uit. Liever duik ik met de hond de polder in". Gerty grinnikt een beetje. „Ik geloof", zegt ze eerlijk, „dat ik niet ijdel genoeg ben voor foto-model. Ik vind het al lemaal nog wel een keer goed. Ik heb geen zin om uren aan mezelf te prutsen. Het geeft me ook geen voldoening. Vandaar, dat ik op een gegeven moment voor halve dagen bij een garage ben gaan werken en later voor hele aagen bij een computer advies- sn service bureau, daar zaten wel de voorwaarden aan vast, dat de hond meemocht en dat ik weg kon, als ik een foto opdracht had. Per 1 februari stop ik daar mee, want dan wil ik m'n wiskunde en scheikunde ophalen om aan m'n atheneum te kunnen beginnen". „Het aardige van het vrouw zijn is wel, dat je je zo kunt ver anderen", vindt Gerty. „ik vind het zalig om mijn kleding, kap sel en assecoires bij m'n stem ming aan te passen. Dit voorjaar hadden we een reünie op school. Toen was ik blond met hele kleine krulletjes. Nu ben ik weer kastanjebruin en laat ik m'n haar weer groeien". Gerty is blij, dat ze in deze tijd leeft, al heeft ze aan den lijve ondervonden, dat de intensieve manier van le ven soms teveel van je vraagt. „Ik had deze periode niet over willen slaan", zegt ze, „ik heb nu voor mezelf bewezen, dat ik zelfstandig kan leven. Trouwen? Lijkt me enig, maar dan wel met de juiste man". Kerstmis en Nieuwjaar heb ben tot gevolg gehad dat het onmogelijk was in de laatste week van vorig jaar met een Zeeuws-Vlaamse Koerier te verschijnen. Daardoor zijn we nog niet toegekomen aan de recensies van de popoptre dens, die juist die week plaats vonden. Toch willen we u er nog het een en ander over ver tellen, al is het dan een beetje aan de late kant. Poly Pam in Westdorpe was tweede kerstdag weer eens het trefpunt der popliefhebbers, 's Middags stond de groep Hoa Binh op de bühne, die het voor een Belgische formatie werke lijk niet onaardig deed. 's Avonds was het erg moeilijk om niet op iemands tenen te gaan staan, zo vol was het bij de laatste horror-show van Lemming. Het is jammer voor diegenen die dit spektakel nooit hebben mogen aan schouwen, want in Poly Pam werd werkelijk de laatste SAS VAN GENT - Als u nu toch naar de STER-reclame op de tv kijkt, werp dan eens een wat aandachtiger blik op dat meisje, dat zo stralend de Colgate-tandpasta staat aan te prijzen. Dat meisje, is namelijk Gerty van Roosmalen en ze komt uit Sas van Gent. Gedurende de feestdagen heeft Gerty (fotomo del) haar flatje in Amsterdam tijdelijk geruild voor de ouder lijke woning en kwam samen met de hond en de poes thuis een beetje gezelligheid en familie- warmte halen. Lekker bijko men, lekker niks doen, lekker snoepen en lekker verwend worden. Want er moet heel wat gebeu ren en keihard worden gewerkt voor de beeldige mode-plaatjes af geraffineerde advertenties, die we regelmatig in allerlei tijdschriften tegenkomen, klaar zijn. De meeste mensen realise ren zich dat niet. De mannelijke lezer, die zo'n verleidelijk plaatje onder ogen krijgt, fanta seert wellicht over avondje uit met zo'n „stuk" aan de arm en de huisvrouw, die uitgevloerd op de bank neerploft met haar fa voriete damesblad, met de afwas nog in de keuken, een gillend kind in de box, een oude werk- jurk aan en het haar in vettige pieken, worstelt misschien met vage gevoelens van jaloezie. Maar wie nu denkt, dat Gerty zo'n „snelle", blitze, over het paard getilde, hippe vogel is, die niet loopt, maar schrijdt, van de ene party naar de andere vliegt en even makkelijk van minnaar verwisselt, alsof het dagaanbie dingen van de slager zijn, zit er toch mooi helemaal naast. Gerty heeft zich niet mee laten slepen door de stroom van uiterlijke glitter en goud, maar is zeer ste vig met haar benen op de grond blijven staan. Ze is zelfs van plan haar studie weer te gaan opnemen, haar atheneum af te maken en in Utrecht dierge neeskunde te gaan studeren Gerty ziet er goed verzorgd uit en erg modieus, als ze een mid dagje bij me op de thee komt. Het haar ouderwets modern, een kuitlange overjurk, een oude telt ze, „nou, die show is nooit doorgegaan, maar de naam van Pim de Rudder uit Assenede was blijven hangen, en bij de ope ning van een expositie ben ik er naar toegestapt. Daar zijn m'n eerste foto-opdrachten uitge rold. Pim had wat exclusieve stoelen, daar hing ik dan zo'n beetje in en Johan Claus foto grafeerde dat. Later kwam daar ook kleding bij en heb ik re clame gedaan voor een boek handelaar in Gent. Toch heb ik Niet zo avantgardistisch als de Nederlandse balletgezelschappen, is het Ballet van Vlaan deren ook internationaal vermaard. Met choreografieën van Moshe Efrati, André Leclair en Charles Czamy brengen zij in Hulst een zeer gevarieerd programma van romantisch, revue' achtig en modem ballet. Bij foto 1: „Halewijn", een pas de deux, van de ontmoeting tussen Heer Halewijn en de koningsdoch ter, welke eindigt met de dood van de wrede ridder. Door André Leclair, de huischoreograaf Bij foto 2 „Offenbach folies", een balletsuite, bestaande uit veertien korte dansen (Polka's, walsen, Mazurka's en Can-can) op muziek van Offenbach's „Koning van het Tweede Rijk". Het is een frivool ballet dat de onbezonnen wereld verbeeldt van de betere standen rond 1900. Kent u hem nog: muziekle raar, komponist, pianist Rudolf Perdeck was een aantal jaren wonende en werkende in Ter- neuzen. In het openingsseizoen van het Zuidlandtheater ver tolkte het Amsterdams Phil- harmonisch Orkest samen met de pianiste Janine Dacosta een kompositie van hem. Nu is hij als hoofdleraar ver bonden aan de Stedelijke Mu ziekschool in Groningen en treedt op als concertpianist. De UIT-groep Temeuzen probeert dit seizen in koffiekoncerten „Zeeuwse Musici" te laten op treden. De eerste keer mislukte dat doordat Ferenc Hutyra niet tijdig uit zijn geboorteland te rugkeerde. Nu presenteren we dus Rudolf Perdeck met eer piano-recital op zondag 12 ja nuari in het Zuidlandtheater, 12 uur. Op het programma staan naast Chopin en Beethoven, ook Debussy en Franck. FILMS Vanavond draait de Liga Ter- neuzen de geruchtmakende film: Minsterie van het Orga nisme van Dusan Makarejcv. Vorige week schreven we al dat Makarejev -zeer berucht dooi zijn nieuwste film Sweet Movie- in zijn films tracht zich af te zet ten tegen alle onderdrukkende maatschappelijke stelsels in Oosten in West. Een vereffening van de rekening met het reak- tionaire Russische regime. 't Kiekkot draait ook een film van een Oost-Europeaan, net zo geruchtmakend: Walerian Bo- ■owezyk -recentelijk werd zijn lieuwste film „Contes Immo- aux" met veel problemen goed- ekeurd in Nederland, 't Kiek- ot draait nu zijn film „Goto, lie d'Amour" in Westdorpe op woensdag 15 januari, in uidland-podium-theater op londerdag 16 januari en in Bui- enlust Oostburg op vrijdag 17 januari en -nieuw- op zaterdag 18 januari in Den Dullaert in Hulst. Een eilandje overgebleven van een eilandenrijk na een aardbeving in 1887 dat is Goto, het eiland van de liefde. De sa menleving op Goto is volledig afgesloten van de buitenwereld. Goto III is de huidige heerser en diktator. Er ontrolt zich een in trige rond deze heerser veroor zaakt door Grozo en Glossia. Een vrolijke film met veel iefde voor het detail en uiteraard -de regisseur is van origine een kommunist- een boodschap aan de reaktionaire Sovjets. De folkloregroep onder lei ding van Ferdinand van Altena die in Sluis reeds optrad in dit seizoen, komt donderdag 16 ja nuari in het Cultureel Centrum De Halle. Dit Nederlandse en semble brengt een authentiek internationaal repertoire in mooie kostuums en met een ei gen orkest. Dansen uit Roemeni- te, Joegoslavië, maar ok uit Is raël en Italië. voorstelling van deze show ge geven. Twee jaar lang hebben de fans nu van Lemming's hor ror kunnen genieten, en de popformatie komt nu met een nieuwe show. Onze corres pondent meldt dat het een ge beuren gaat worden met nog meer vuur, licht en vreemde instrumenten. Verder werken er apen, dwergen en twee be eldschone danseressen aan mee. Voor de liefhebbers wordt het steeds meer de moeite waard om eens een op treden van Lemming te gaan bekijken. De eerste elpee van de groep staat op het punt te verschijnen. Op de laatste zondagavond van 1974 werd in de Image Club in Terneuzen de herinne ring opgeroepen aan vroegere •tijden, toen het optreden van bandjes nog een meer gewoon verschijnsel was. Zeeland was uitgelopen om Zeeland te zien en te horen. Groep Zeeland beklom om streeks acht uur het podium en liet het publiek kennis maken met heavy arrangementen van Uriah Heep, Yes, John Mayal en soortgelijken. Ondanks de gebrekkige entourage wist de formatie een geweldig stukje muziek voort te brengen. Een en ander werd doorweven met krachtig solowerk van Huub Dewachter. Fonny Sponselee wist met zijn minutenlang du rende drumsolo's aller respect af te dwingen. Bassist Bram Millenaar kwam helaas, door de gebrekkige installatie, niet geheel uit de verf. Ook zanger Tonny Bakker had met een dergelijk probleem te kampen. Doch mede door slag- en solo gitarist Caroll Butler kwam de groep toch lekker swingend PROOST laid in de winkel Donderdag 9 januari 20 uur Luxortheater Temeuzen Filmliga: Misterie van het Organisme vrijdag 10 januari 20 uur Den Dullaert Hulst Ballet van Vlaanderen zondag 12 januari 12 uur koffieconcert Rudolf Perdeck Zuidland-podium-theater donderdag 16 januari 20 uur Cultureel Centrum De Halle Axel Int. Folkloristisch Danstheater woensdag 15 Westdorpe donderdag 16 Zuidlandtheater vrijdag 17 Buitenlust Oostburg zaterdag 18 Den Dullaert Hulst 't Kiekkot draait Goto, l'Ile d'Amour. broche en een pull, centuurtje, laarzen en kousen in dezelfde kleur. „Ik was 12 jaar, toen ik naar Sas van Gent kwam", zegt Gerty en vertelt, dat ze in Nij megen werd geboren (23 jaar ge leden) en zo vaak verhuisd is, dat ze in totaal op 11 verschil lende scholen heeft gezeten. In Temeuzen bezocht ze eerst de Mulo en maakte daarna de Havo af. Toen ze 17 was, begon er op het gebied van mode en fotogra fie al iets met haar te gebeuren. „Ik stond in Temeuzen op de bus te wachten, toen ik werd aange sproken door een man, die ver telde dat hij een vriend had, die mij voor z'n modeshow mis schien wel kon gebruiken", ver heel moedig eerst de Havo afge maakt en daar heb ik nooit spijt van gehad. Na mijn eindexamen ben ik naar Utrecht gegaan om een cursus zoölogisch analiste te volgen. Ik wilde iets met dieren doen, want daar ben ik nou eenmaal gek op. Alles wat ziek en zielig was en wat kwam aan lopen of aanvliegen werd vroe ger bij ons thuis liefderijk ont haald. Die cursus was 's avonds en overdag werkte ik aanvanke lijk voor Randstad. Eigenlijk wilde ik toch liever iets aan fotograferen doen. De eerste 3 agentschappen, die ik opbelde, waren inmiddels fail liet gegaan- Mijn hemel, waar begin ik aan, dacht ik. Bij Mo- 4

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 9