AFTREDENDE PRINS/VOORZITTER: Behoud van Steens carnaval hangt af van bevolking RAAD AARDENBURG BLIJ MET EEGROTINGSPOSrriE M ISTERS V0SSE1 'Al DIT JAAR OP 18 JANUARI Bergen op Zoom geeft a'ernaïief voor situering oesterdammen modebrillen met de beste glazen Muziekavond van harmonie St.-Jan Kampioenschappen Zeeuws-Brabantse turnkring WANBETALING LEDEN OORZAAK GELDNOOD AFDELING ARKA J. VAN D Vragen over kabel televisie stad streek Vergadering T roonopvolgers St.-Jansteen VYD-fractie Terneuzen: motie over inspectrice terugnemen milieudag Iedere dag in Den Dullaert Reg en UNDtRDAG 9 JANUARI 1975 (Van een onzer verslaggevers) SINT-JANSTEEN „Het ligt aan de inwoners van Sint-Jansteen zelf of carna val behouden blqft in de vorm waarin het de laatste XI jaar is gegroeid. Komen er geen nieuwe bestuursle den opdagen dan bestaat de kans dat carnaval in Sint- Jansteen wordt gedragen deerd tot het zaalcarnaval zoals we dat 15 jaar geleden kenden. Hopelijk dient zich een aantal bestuursledcn-in- spé aan, die het werk van de aftredende functionarissen kunnen overnemen. De aftredende bestuursleden op hun beurt zijn bereid als adviseur op te treden, maar gaan niet meer de hort op". Dit zei gisteren de heer C. van Hecke, voorzitter van de Steense carnavalsstichting en dit jaar voor de elfde (en laatste) keer prins Carlos van Ingheloseberge. Zoals gemeld wordt vrijdag avond een vergdering ge houden met als hoofdthema de voortzetting van het Steense carnaval. Een vijftal bestuurs leden, waarbij sleutelfunctio narissen als voorzitter, secre taris en penningmeester tre den terug. „Niet omdat er one nigheid i® of dat we te veel negatieve kritiek hebben ge had. Ook niet omdat er finan ciële perikelen zijn, want die zijn er niet. Bevolking, mid- (Van een onzer verslaggevers) SINT-JANSTEEN De r.- k. harmonie Sint-Jan uit Sint- Jansteen zal een muziekavond verzorgen. Dit is besloten op de laatste bestuursvergadering. De avond wordt gehouden in het verenigingsgebouw op 5 april en begonnen wordt dan om 20.00 uur. Tevens is tij dens deze vergadering beslo ten een groots tweedaags mu ziekfestijn te houden waarop diverse verenigingen worden uitgenodigd. Dit festijn vindt plaats op 24 en 25 mei. De jaarvergadering van de harmonie wordt gehouden op dinsdag 14 januari. Donateurs en ereleden worden hierbij verwacht Op de jaarvergade ring zal een overzicht worden gegeven van de activiteiten van het afgelopen jaar en zul len bestuursverkiezingen plaatsvinden wegens het peri odiek aftreden van enkele be stuursleden. Het bestuur zou graag zien dat donateurs, die hiervoor animo hebben, zich opgeven voor het bezetten van een be stuurszetel. Men wil de dona teurs overigens meer betrek ken bij het wel en wee van de vereniging. Het bestuur hoopt dan ook dat tijdens de jaar lijkse teeravond van de har monie, op 1 februari in zaal Weemaes, donateurs en hun dames aanwezig zullen zijn. Het bestuur ontvangt graag van te voren een opgve van die donateurs die de teeravond willen bijwonen. (Van een onzer verslaggevers) BREDA De gymnastiek vereniging Prins Hendrik houdt zaterdag in naar turn zaal aan de Nieuwstraat in Breda de wedstrijden om de jeugdkampioenschappen van dc Zeeuws-Brabantse turn kring van het KNGV. De vijf hoogst geplaatsten in de vier categorieën komen uit in wedstrijden om de dis trict'kampioenschappen, die in maart worden gehouden. Het programma voor zondag is: 10,30 u. jongens van 10 en 11 jaar: 12.00 u. jongens van 12 tot en met 15 jaar en heren junioren van 16 tot. en met 18 jaar: 14.30 u. meisjes van 10 en 11 jaar. denstand, horeca en gemeente hebben ons altijd goed ge steund. Maar na 11 jaar vin den wij het welletjes. Het is nu mooi genoeg geweest, laat nu anderen het maar eens opknappen. Hopelijk melden zich mensen van zo'n jaar of 22 die naast jong bloed in het stichtingsbestuur ook nieuwe ideeën kunnen aandragen", al dus de heer Van Hecke. Vrijdagavond gaat men dus over de „troonopvolgers" van het Steense carnaval praten. Het huidige bestuur wil dan ook wat misverstanden uit de weg ruimen, dlie misschien re- kunnen zijn voor aspirant- bestuursleden ziah niet aan te melden. „Er is beslist niet te veel tijd mee gemoeid. Vanaf augustus, als de voorbereidin gen beginnen, gemiddeld een avond per week en dan na tuurlijk de dagen met carna val zelf. Wij hebben echter een goede taakverdeling bin nen het bestuur, er is een geoliede organisatie en het is beslist een fabeltje dat zo als misschien heel vroeger het geval was alleen mensen die goed bij kas zitten prins carnaval of lid van de raad "an elf (in Sint-Jansteen de 12 bestuursleden van de car- navalsstiohtinig) kunnen zijn". De heer Van Hecke hoopt dat de mensen uit Sint-Jan steen zich goed realiseren dat aanvulling van het bestuur hard nodig is wil het carnaval zirin kunnei. handhaven op het huidige niveau. „Carnaval slaat aan in Sint-Jansteen", al dus de heer Van Hecke. „Dit jaar b.v. aijn er al 12 wagens van eigen bodem die in onze optocht op 8 februari meerij den. De inwoners van Sint- Jansteen zijn ook bereid, dat ;s herhaaldelijk gebleken, het carnaval te steunen. Echter niet van te voren. Op ons prinsenbal b.v. kwam het me rendeel van de bezoekers van elders Maar met carnaval loopt heel Sint-Jansteen in Boerenkiel. Kennelijk ont waakt men dan. Men denkt ook te veel van: dat carnaval wordt wel gerund, maar ik ze" nogmaals: een aantal van onzt- bestuursleden gaat defi nitief stormen En het zal aan de inwoners 11 ""en of carnaval blijft nf nao-t TV hoon dan ook op een "rote onkomrt aan- otonndo vriiAniefnvond in café De Kroon, zodat er spiikers •net koppen geslagen kunnen worden". Topbiljart De topbiljart- club Zondagsvermaak speelde een biljartwedstrijd op het topbiljart tegen 't Centrum uit Hulst. Zondagsvermaak won deze ontmoeting met 128. De individuele uitslag was als volgt: A. de Kerf - P. Segeirs 02, J. Kayzer - O. de Moor 20, H. v d. Broeck - E. Verschueren 11, C. Burm - H. de Vos 6—2, M. de Witte - W. van Hauten 20, P. Vlas- senrood - A- Thijs 02, E, Strobbe - AA Thijs 20, G. D'Haes - B Weerman 02, C. Nagtzaam - A. Vink 02, N. Nagtzaam - J. Pieters 11. Zaterdag spelen de leden van Zondagsvermaak in hun clublokaal om het clubkampi oenschap. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De VVD Terneuzen denkt er hard over om de motie van afkeuring over het gedrag van de in spectrice van lager onderwijs in Zeeland mevrouw W.P. Bouwman in te trekken. De Terneuzense VVD-fractie is na een gesprek met de betrokken inspectrice tot de conclusie ge komen dat de motie wat voor barig is aangenomen. Tijdens de raadsvergadering van 27 november nam de ge meenteraad van Terneuzen unaniem een motie aan waarin de raad haar afkeuring uit sprak over de langzamerhand fameuze donder-speech van onderwijsinspectrice Bouwman tijdens de opening van de ooenbare lagere school „De Meerpaal". In de bewuste speech liet de inspectrice wei nig of niets heel van het on derwijsbeleid van de gemeen te Terneuzen. De liberale raadsle.den in de gemeenteraad zijn tot het in- zioht gekomen dat in ieder geval een gedeelte van de kri tiek van mevrouw Bouwman terecht is geweest. Het com mentaar van fractievoorzitter H. de Jonge op de veranderde houding: „Als je goed nadenkt heeft de raad zich over iets uitgesproken waar je geen goed oordeel over kan hebben. De inspectrice was niet ge hoord" Inmiddels heeft de WD wel met de inspectrice gesproken. De heer De Jonge kenmerkt dit onderhoud als „allerplezie rigst". Hij zegt verder dat het de VVD wel spijt dat deze fractie de motie heeft onderte kend. Wanneer de VVD-fractie haar voornemen doorzet, dan komt een voorstel om de mo tie in te trekken ter tafel tij dens de eerstvolgende ge meenteraadsvergadering op dertig januari. Zoals gisteren gemeld werd heeft de gemeente Terneuzen nog steeds geen „open gesprek gehad met de inspectrice". Naar verluidt zou dit vandaag op het stadhuis van Terneuzen plaatsvinden. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG Tijdens ■ie behandeling van de ge meentebegroting 1975 hebben verschillende woordvoerders I in de Aardenburgse raad hun tevredenheid over de financië le positie van de gemeente niet onder stoelen of banken gestoken. „Wij hebben een behoorlijke reserve en er is geen belas tingverhoging nodig. Daar ben ik blii om. Het verhoogt de aantrekkingskracht van Aar- (lenhnrg als woongemeente en is een bewijs dat een goed beleid wordt gevoerd en rij onze zelfstandigheid belist waard zijn", aldus de heer W. van Helden. De heer E. Ferket was blij mot de aanwezige geldover- schotten die tegen een behoor lijke rente zijn uitgezet, zodat hiervan een inkomst van ruim 90 riille is te verwachten. Wel maakte hij zich, evenais de heer Van Helden zorgen over de werkgelegenheid en met name over het ontbreken van industrieterrein waardoor een Aardenburgse grossierderij Aardenburg zal moeten verla ten om zich in IJzendijke te vestigen. „Het is hoog tijd dat wij wat schone industrie krij gen en dat hiervoor grond be schikbaar komt. Planologen moeten zich hierover maar eens buigen", zo zei hij. Burgemeester drs W. Loc- kefeer beaamde de problema tiek van de werkgelegenheid. „Maar dat probleem reikt over de gemeentegrenzen heen". Wethouder A. J. van der Bliek onderschreef de noodzaak van industrieterrein. „Het is ons tot op heden nog niet gelukt. Van hogerhand wordt beslist waar gegroeid kan worden en als .leine gemeente tien je hiervan sterk afhankelijk". Mevrouw Keijmel vroeg het college te komen met een meerjarenplanning, voorzien van prioriteiten, zodat een in zicht kan worden verkregen «n nog uit te voeren kapitaals- werken. Burgemeester Locke- feer zegde op korte termijn een dergelijke „lijst" toe. Waarschijnlijk dat op deze lijst ook restauratiewerkzaam heden voorkomen. „Met name de kerktoren in Sint-Kruis is aan een opknapbeurt toe", zo zei de heer Lockefeer, die res tauratie v-an de Kaaipoort ook geen overbodige luxe vond. Overigeis hadden de raads leden nop wel meer wensen op hun „verlanglijst" staan. De heer Ferket, hierin bij ge vallen door andere raadsleden, wilde graag het zwembad ver warmen. Ook uitbreiding van de ijeretarie is broodnodig. De heer Van Helden zag graag een verbetering van het socië teitsgebouw, het onderkomen van de plaatselijke muziekver eniging. Aan de Bogaertstraat zullen 12 woningwetwoningen ge bouwd kunnen worden, zo deelde de heer Lockefeer de raad nog mee. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT De af deling Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren van de Algemene Rooms-Katholieke Ambtena- renvereniging (ARKA) heeft via secretaris-penningmeester Rob Siock de leden meege deeld dat de afdeling in geld nood verkeert. Oorzaak is het niet of te weinig betalen van contributie door een aantal le den. De heer Slock heeft aange kondigd bij het jaaroverzicht, dat binnen enkele weken wordt samengesteld, een volle dige lijst met namen en adres sen over te leggen van die leden die niet of te weinig contributie betalen. Door als nog het verschuldigde bedrag te voldoen kan men ontkomen aan deze „eervolle vermel ding". Wordt evenwel hieraan niet voldaan dian zal aan het be stuur en misschien ook aan de algemene vergadering bij de behandeling van de jaarstuk ken, worden voorgesteld de slechte betalers te schrappen als lid van de afdeling. Even tueel zal dan een bevel tot betaling van de achterstallige contributie worden aange vraagd bij de kantonrechter. JNOERDAG 9 J AND A F (Van een onzer verslaggevers) HULST De Hulsterse car navalsstichting De Vossen houdt zaterdag 18 januari zijn traditionele vossenbal in de Koning van Engeland. Begon- V> (Van een onzer verslaggevers) HULST Burgemeester P. Molthoff zal vrijdag 10 januari om 16.00 u. de tentoonstelling „Iedere dag, milieudag", ope nen in cultureel centrum Den Dullaert. De expositie is daar tot en met 24 januari te be zichtigen. De tentoonstelling circuleert tlhans door Nederland en is vorig jaar opgezet naar aanlei ding van de wereldimilieudag op 15 juni. De expositie geeft een duidelijk beeld van hoe wij wel en hoe wij beslist niet moeten omspringen met ons milieu. Door zijn doordachte opzet heeft de tentoonstelling reeds veel aandacht getrok ken. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De liberale raadsfractie in Terneuzen wil zo spoedig mogelijk ophelde ring over de stand van zaken met betrekking tot (le aanleg van een kabeltelevisie-net in Terneuzen. Over dit onder werp heeft de VVD een drie tal vragen aan het college ge steld. In haar motivering voor de vragen wijst de VVD op de toezegging van wethouder J. Strijbos om uiterlijk in de cember 1974 met een afgerond voorstel in de raad te komen. Verder vraagt de WD zieh af of er ondanks toezeggingen en beloften intussen wel serieuze stappen zijn ondernomen om het bedrijf multivisie op de hoogte te stellen van het raadsbesluit van 17 juni '74 om de aanleg van de kabeltelevi sie aan dit bedrijf te gun nen. „Voor vele inwoners van Terneuzen is onzekerheid ont staan met name Dij de bewo ners van hof Zeldenrust. Dat zou tot nadelige financiële eonsequenties kunnen leiden", zo schrijft de VVD. Bij uitstel van de aanleg kopen deze be woners mogelijk een eigen te levisie antenne, wat indruist tegen de bedoeling van de ka beltelevisie. In de aanleg van 't kabeltelevisie-net ziet de WD een werkgelegenheid voor zes tig a zeventig man gedurende ongeveer twee jaar. De WD vraagt het college wanneer dé gesprekken met de directeur van Multivisie hebben plaats gevonden. De WD wil graag de resultaten van die gesprek ken weten. nen wordt om 21.00 uur. i; best r van de stichting is in geslaagd alle voorwaard, te scheppen om te komen een geslaagd carnavals! tijn. De muziek deze av wordt verzorgd door het kende streekorkest Vidii drews. Verder treden op boerenkapel Windkracht ;en uit Kloostrrzande en Hulster boerenhofkapel Kallesaien onder leiding dirigent Nelis Hoeksteen. Ook voor deze avond h ben De Vossen een aantal ten uitgenodigd. Ditmaal men naar Hulst de carnaval] vereniging 's-Gravendeel prins en gevolg, de niem raad van elf uit IJzendijl waar men in Hulst bijzone blij mee is omdat het Zeeuwsch-Vlaarnse verl ring kan worden. De organisators hopen zoveel Voskes en Vosinnel als maar kan verkleed Boerenkiel en pet is void, de, want zo kritisch op cn\ naliteit zijn de Hulster cam va-lmakers ook weer niet. '.e carnavalgangers echter veel mogelijk te stimulei bij het uitdenken van origi' le kostuums zijn prijzen schikbaar voor de leukst kleden. Op deze balavond zal voi een optreden worden verzoi door die Hulster Dansmarielu o.l.v. mevrouw L. van Hoye- Bakker. Uiteraard ontbrek' nrins Toon van Hulst en zij gevolg niet op dit feest, waai van de entreeprijs ten hal van de kas van De Vossen gesteld op f 5 per persoon. S* lansteen Biljarten Vanaf zatertkl 11 tot en met zaterdag 18 j nuari vinden in café Den Ou den Arend die districtsfinaia plaats. Voor deze finales hebl ben zich geplaatst: Eug. Pica- vet, J. Josiassen en J- van Kerkckhoven wan dien O Arend, St.-Jansteen, C. Schrijver van Ons Vermaal] Lamswaarde; Ch. Reijns v ZBC. Zaamstag; E. Aerts van HBC Hulst: J Leeraert ra POP. Axel en F. van Wa van WBC. Walsoorden. (ADVERTENTIE) optiek (Van een onzer verslagge I. MIDDELBURG Het ye ANWB-technostation Ie Arnesteinweg te M >urg zal maandag 13 ja rorden geopend. Dit is eerste technostation in land en de Zeeuwen beh lan niet meer in een »rovincie hun auto te euren. Tot dusver wa ichtstbijzijnde station in a. In het nieuwe technos runnen ongeveer 1500 to Keuringen per jaar w uitgevoerd. Het station drie „keuri-ngsstraten", Jvan er voorlopig no>g ma: ln gebruik wordt gen )oik voor de ganageh) etekent de imgebrurl van het eerste Zeeuwse ros lat ion een verbetering dat ze nu in eigen pro hun gebruikte auto's k aten controleren. Het station, waarvan ba-citeit later zonodig kan den uitgebreid, zal van d dernste apparatuur w Soorzien. Inwoners Tjeeuwsch-Vlaanderen k ter introductie, van de Jiet veergeld terug als zij Jauto in Middelburg laten Ton. De inwoners van wen-Duiveland krijgen geld terug dat zij voo passeren van de Zeelai noeten betalen. Voor het maken van spraak voor een keurin men bellen 01180-14800. Beden van de ANWB k, [keuring 75, niet leden ƒ90. De kosten van een heidsikeuring voor ledet ƒ35 en voor niet-lede _>ok kan men bij het 'station terecht voor het ■opsporen van de oorzakt hardnekkige kwaaltjes, hialf uur of een gedeelte van wordt daarvoor ulden in rekening gebra De bril gaat tegenwoordig steeds meer met de mode mee. Een goede zaak, want de bril bepaalt mede uw uiterlijk. Maar wat is nu ei genlijk een echte bril? Een rek vol monturen is nog geen rek vol brillen. Alleen de vakkundige opticien is in staat in het door u gekozen montuur op de juiste wijze 2 glazen te slijpen. Daarvoor moet hij grondig zijn opgeleid. Korte Nieuwstraat 3 Hulst, tel. 01140 - 2327 Noordstraat 43 Terneuzen, tel. 01150 - 4677 Zo ziet Bergen op Zoom de oesterdammen het liefst geplaatst (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM Het gemeentebestuur van Bergen op Zoom heeft liet college van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant verzocht te be vorderen, dat de gemeente en het streekgewest Westc'ijk Noord Brabant, of een van beide instanties, worder be trokken bij liet overleg over de compartimentering aan duiding ligging van de aan te leggen oesterdammen) van de i loste rschelde. In de brief aan G.S. wordt erop gewezen dat Bergen op Zoom bii'j die compartimente ring van de Oosterschelde gro te belangen heeft in verband met. de bereikbaarheid van de haven en het industriegebied. Bovendien is de gemeente, mede gezien in gewestelijk verband, nauw betrokken bij het mogelijke werkgelegen- heidscbject Reimersvvaalplan- Het gemeentebestuur verzet zich tegen de gedachten van1 Zeeuwse ziyde om de situering van de oesterdam en het af- waterings tevens scheep- vaarttemaal zo diicht mogeljk bij het Schelde-Rijnkanaal te situeren, waardoor geen ruim te zal ontstaan om een Rei- mersw aalplan mogelijk te ma ken Om het verzoek en de visie van Bergen op Z<x«m kracht bij te zetten, hebben B. en W. van Bergen op Zoom hun brief vergezeld laten gaan van twee sche matisch aangegeven moge lijkheden, te benutten als stu diemateriaal bij de meninges vorming. Bij de nene mogelijk]! beid lonen oesterdam en af'.vo J teringst scheepvaartkan aai vanaf een punt ten noorde"I van de kreekraksluizen :"l rechte lijn naar eeo put'l noo—ieliik' van Oostdijk wan 9 een knik wordt gemaakt naafI Waarde Dit is de situatie c?B de foto. Deze visiie biedt r" J mogelijkheid op 1.'500 hectare ndustrieterrein. De andere meenlebestuur van Bergen op j moge'ökheid. die door het gf I Zoom wordt voorgesteld verl toont een rechte lijn van oef- terdam en kanaal naar Waart del waardoor echter 300 hects'jj re industr egrond minder b«'| schikbaar komt. Vooruitzichten voor en zaterdag, opgesteld het KNMI op woensda 18.00 uur. Eerst regen, opklaringen weinig ve ring in temperatuur, vooruitzichten in cijfei middeld over Nederland. Voor vrijdag: Aantal on: 0 tot 3. Min. temp itreeks 5 graden. Max. streek® 8 graden. Ks en droge periode van rtens 12 uur: 70 procent een geheel droog t j40 procent. Voor zaterdag: Aanta zon: 0 tot 4. Min. temp itreeks 3 graden. Max. omstreeks 7 graden. K en droge periode var stens 12 uur: 80 procent op een geheel droog 50 procent. De waterhoogten van dagmorgen, meegedeelc Rijkswaterstaat •Konstanz 332 -1, Rheil I 264 plus 4, Plittersdo plus 8, Maxau 512 plus chingen 202 plus 24, heim 356 -6, Steinbac pluis 9, Mainz 383 -3, 243 -3, Kaub 310 -7, Tr -6. Koblenz 336 -11, 356 -13, Ruhrort 563 - bith 1220 -13, Pann< Kop 1180 -17, Nijmegen -17, IJselkop 1055 -12, IJssel 656 plus 16, D 529 plus 17, Monsin 54 22. Borgharen 4112 p Belfeld 1294 -4, Grave den de sluis 583 -11. Morgen, vrijdag 10 jar Bergen op Zoom 2 14.38 Hansweert 1.25 en 13.47 Terneuzen 0.53 en 13.13 Vlirsingen 0.23 en 12.42 Wemeldinge 2.05 en 14.2

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2