ijl iff Band r.k. kerk-jodendom sluit anti-semitisme uit ZWARE GEVECHTEN 5»IIN ZUID-VIETNAM Australische premier gematigd progressief PANORAMA Nederland wil vakantieschade inhalen nden Laatste uitslag Pieker- Poker Indiase minister na aanslag overleden DEZE WEEK IN PANORAMA: VOORPROEFJE VAN MISS PANORAMA 1974. HOESSEIN: "PALESTINA, WAAR LIGT DAT?" JONGE MEISJES OVER SEX. RECHT Rimboe-Japanner is nu toch ziek Vietcong wint terrein Pornobier in Zweden Zwart loon doodgewone zaak binnenland buitenland GROTE TOUROPERATORS OPTIMISTISCH: rE DRIEWEGEN GHUZELS RICHTLIJNEN VAN VATJCAAN |en bedienden Verliezen Geen bestand Goiish Whitlam in Nederland En nog veel meer boeiends in de nieuwe Panorama. Ondervraging Stonehouse begonnen Zaterdag 4 januari 1975 JJP]l 4KENSZAND Inuari 1975, des namiddags I de heer J. van de Guchte aal 17 te Driewegen, krachtens artij lek verkopen 3RCEEL GROND Iverdere opstallen aan de Wol'l Ken, kadastrale gemeente Driel |er 24, groot 75.50 are; en num| met de heer C. P. Mol te Drie. Ivan 1 januari 1975 af. Jrlijk 1 maand na toewijzing ■binnen een week na toewijzing! kantore van voornoemde nol BREDA .Jlet overdondert ons een beetje. We hebben het aantal telefonistes moeten uit breiden en onze hoekingsal'de- ling heeft alle hens aan dek om het schip boven water te houden Zo schetst directeur Jongens van NRV-Holiday de toeloop op de aanstaande zo mervakantie-arrangementen. Ilij zoekt de oorzaak ervan in de sof die vele mensen verle den jaar hebben gehad toen ze door de oliecrisis overvallen te laat waren om hun vakantie bestemming veilig te stellen. Daar kwam dan nog het slech te weer bij, zodat er nu, een verhevigde trek naar de zon kan worden geconstateerd. De optimistische kijk op het aanstaande reisseizoen is bij de tour-operators vrij alge meen, al laten ze zich niet allemaal zo uitbundig uit als de heer Jongens. Maar diens collega Kramer van de Mag neet sohat de toeneming in het aantal boekingen toch wel op twintig percent, gelijkelijk verdeeld over vlieg- en toer- wagenreizen. Hij vindt het op merkelijk dat niet alleen naar de zon wordt gekeken, maar ook naar de prijzen. Vandaar dat een land als Italië, dat relatief goedkoper is gewor den, zeer in trek is. NRV-Holiday en De Mag neet zijn het op hun beurt weer met hun collega Centouri eens dal er een toenemende belangstelling bestaat voor ac tieve vakantie-arrangementen. In dat oPzicht doet Ierland het erg goed, terwijl men bij De Magneet en NRV-Holiday vooral een sterke groei regi streert in rondreizen door Oost- Europa en op de Balkan. Bij FIT vindt men het nog te vroeg voor ver strekkende conclusies, maar ook daar ge looft men wei een gunstige trend ten opzichte van het vo rige jaar. Alle touroperators zijn het erover eens dat er steeds meer over voor- en na seizoen wordt gespreid. Is het nu zo dat men al van een „uitverkocht seizoen" kan spreken, zoals sommigen wil len doen geloven? Geenszins. Natuurlijk lopen de reizen die in de periode van de bouwvak- vacantie vallen harder dan de anderen en ook zijn de voor delige arrangementen eerder volgeboekt dan de dure. Wie nu per se op 12 juli naar Palma de Mallorca wil, zal hier en daar misschien ,,Dat gaat helaas niet meer" te ho ren krijgen, maar dat is een verschijnsel dat zich elk Jaar voordoet. Overigens: waar de Neder lander sinds de oliecrisis ook op bezuinigd mag hebben, ze ker niet op z'n vakantie. De heer Jongens was daar zelfs lyrisch over: „Bewonderens waardig hoe de Nederlanders de klaPpen toch hebben opge vangen". Ook de heer Kramer van De Magneet had reden tot voldoening. De vestigingen in West-Brabant en Zeeland, die pas een paar jaar oud zijn, doen het voortreffelijk en hebben hun aandeel in de reismarkt sterk vergroot. VATICAANSTAD (ANP) De geestelijke en histori sche banden tussen de r.-k. kerk en jodendom veroordelen iedere vorm van anti-semitis- •ie en discriminatie als strij dig met de geest van het christendom. De waardigheid van de menselijke persoon is overigens zelf reeds voldoende anti-semitisme en discrimina tie te veroordelen. Aldus de 7 lellige drukte in een PRIJS- pentenmarkt, je komt er met i in kontakt. Juist daarom is :lend en interessant. Heb ng voor zo'n werkkring dan chien een leuke baan voor kNEUZEN bijv. kunnen wij patsen enige eiend bedrijf zijn goede duidelijk aanwezig) In liggen boven de C.A.O. |jl ook de overige arbeids- oyaal en up-to-date zijn. en kunnen een afspraak ma- Jrijfsleider te adres NOORDSTRAAT 89. bij ons Hoofdkantoor te om, tel. 01640-36750 van h-ijdag tusen 8.30 - 17.30 uur Idat zij beschikker, led organisatievei- n. palitatieve als het luktielijn. re richten aan bo- laken". RIJS-SLAG konsumenten- kontakt. Juist daarom is it. Heb je belangstelling fisschien een leuke baan \arkt en Hermesweg bijv. ïlle steun van ons bij de filialen te VUSSINGEN, vooruitzichten duidelijk vrijblijvend op dinsdag 19.00 uur aanwezig zijn E MARKT 41. igen zijn wij bereikbaar ndag t.m. vrijdag tussen SAIGON (RTR) In twee door de Zuidvietnamese re geringstroepen beheerste steden woeden zware gevechten. Vietcongtroepen doen pogingen deze bolwerken te verove ren, zo is gisteren in Saigon bekendgemaakt. Het gaat om Phiioc Binh, de belegerde hoofdstad van de pro1 cie Phuoc Long en Hoai Due, in de provincie Binh Tuy. In Phuoc Binh worden straatgevechten geleverd On der dekking van tanks braken Vietcongtroepen donderdag door de laatste verdedigings gordel van de stad. Ook in Hoai Due is de Viet- cong erin geslaagd de stad binnen te dringen- Volgens de autoriteiten in Saigon zitten momenteel circa 26.000 burgers in de stad op gesloten. Hun situatie wordt zorgwekkend geacht- STOCKHOLM (UPI) Een Zweedse bier brouwerij heeft al thans vanuit reclame- technisch oogpunt eer ingelegd met verkoop van bier in blik waarop afbeeldingen van naakte vrouwen en schutting woorden voorkomen. Het zogeheten „porno bier" wordt momenteel alleen geëxporteerd naar Denemarken, waar in de hoofdstad Kopenhagen in december alleen al tussen de httnderdtwin- tig- en honderdzestig blikken werden ver kocht. „Wij hadden op zo'n aftrek voor porno bier niet gerekend", zei Ulf Spendrup, verkoop leider van Graengesbier in Graengesberg in Zweden. „Maar het is tenslotte niet ongewoon dat de bierdrinker het oog gaarne laat rusten op een welgeschapen vrouw terwijl hij zijn dorst lest". IN Londen is gisteren bekend gemaakt dat dc post- en tele foontarieven in Groot-Brita». nië drastisch worden ver hoogd, n.1. met een percentage tussen 25 en 40 procent. In Saigon is toegegeven dat er bdij de nieuwe strijd zware verliezen zijn geleden en dat de regeringstroepen in de pro vincie Phuoc Long sinds 14 december aan gesneuvelden en vermisten al meer dan 1.000 man hadden verloren- Zuidvietnamese officieren hebben de Vietcong om een bestand in Phuoc Binh ver zocht. teneinde de burgerbevol king de gelegenheid tot evacu atie te geven. De Vietcong heeft ddt verzoek echter van de hand gewezen. Phuoc Binh ligt 106 kilome ter ten noorden van Saigon. De stad is de enige die de regeringstroepen in de provin cie in handen hadden. Als de Vietcong erin slaagt Phuoc Binh te veroveren betekent dit, dat. zij voor het eerst een pro vinciale hoofdstad in hun bezit hebben en de gehele provincie beheersen K riliek Volgens het militaire hoofd kwartier in Saigon is de giiua- tie in Phuoc Binh kritiek. Nog geen duizend man regerings troepen hebben bevel gekre gen de stad tot ellke prijs te behouden. Zij staan echter voor een overmacht van naar schatting vijfduizend man Vietcongtroepen. De vijf geachutsstellingen die Phuoc Binh moesten ver dedigen zijn uitgeschakeld en men probeert nu met lucht aanvallen de tegenstanders in hun opmars te stuiten. De ac ties worden echter ernstig ge hinderd door slecht weer. De oplossing van de Pieker- Poker in de krant van 28 de cember 1974 luidt als volgt: 1. Met dieven vangt men dieven. 2. A. 3. Zoals de ouden zon gen, piepen de jongen. De ap pel valt niet ver van de boom. Hij heeft een aardje naar zijn vaartje. 4. B. 5. A. 6. B 7. B- D-P. Prijswinnaars: le prijs f 100, A. Dilven, Kerkrijk 10, Ma de. 2e prijs f 25, Mevr. Ste-vens-v. Broeck, Mo lenstraat 57, Clin-ge (Zld) 3e prijs f 10, J. van Zantvliet, Da Costaflat 47, Roosendaal. De publikatie van de serie Pieker-Poker is met deze uit slag beëindigd. NIEUW DELHI (REUTER) De Indiase minister van spoorwegen, Lalil Narayn Alishra is gisteren overleden aan de verwondingen die hij donderdag opliep bij een bom ontploffing. Volgens het India se persbureau FTI stierf Alish ra tijdens een spoedoperatie, bij dc explosie werden 22 mensen gewond, onder wie de broer van de minister, Jagan- natli Misjra, minister van landbouw in de Indiase deel staat Bihar. De ontploffing deed zich voor in de stad Samistipoer, juist nadat Mishru een nieuwe spoorwegverbinding in ge bruik had gesteld. Korte tijd late-r volgde een ontploffing in het huis van een spoorweg functionaris iin Samastipoer, waarbij twee mensen gewond werden. De politie heeft in verband met de ontploffingen 20 arrestaties verricht. Minister Mishra is een om streden figuur in dc Indiase politiek. De oppositie heeft hem ervan beschuldigd be trokken te zijn in een schan daal over het verlenen van profijtelijke invoervergunnin gen, toen bij nog minister van buitenlandse handel was. Hij speelde ook een rol in politie ke troebelen in Bihar. In zijn kiesdistrict was de laatste maanden een massa,beweging actief die ontbinding eiste van het parlement van Bih-ar, dat corrupt zou zijn. i j (Van onze redactie buitenland) De peetvader van het moderne Australië, de liberaal sir Ro bert Alenzies, die er zestien jaar premier is geweest, had wein'g achting voor zijn poli tieke tegenstanders in het Labour-kamp. Niet zelden noemde hij ze „pipsqueaks" (schreeuwlelijkerds) en „egg-heads" (leeghoofden). Alleen Gougli Whitlam, in Menr is* tijd tweede man in de Lahour-fractie, respecteer de hij vanwege zijn intelli gentie en welsprekendheid. Alenzies is inmiddels van het politieke toneel verdwenen en zijn partij, de liberale partij, is verscheurd door ge brek aan leiderschap en een duidelijk programma. Bij de verkiezingen van 1972 werden de liberalen verslagen en Labour, onder leiding van Gough Whitlarr, kwam voor het eerst sinds 23 iaar '-eer aan de macht. Whit lam liet door zijn eerste poli tieke daden blijken, dat zijn partij niet voor niets zoveel jaren in de oppositiebanken had geschreeuwd om ingrij pende veranderingen van de Australische politiek. Whitlam was nauwelijks premier of hij schafte de dienstplicht af. gaf opdracht de dienstweigeraars (Vietnam) vrij te laten, er kende China, Noord-Vietnam en Oost-EVuitsland, sloot het Rh->desische consulaat in Syd ney. scl reef Nixon een brief - op-poten over zijn Vietnambe- leid en schafte de belasting op contraceptiva af. Op het eerste gezicht een dol-radieale politiek. In feite echter is (en was) Whitlam? politiek niet meer dan een hoognodige aanpassing aan de plaat? van Auslrpli» cyr> to drempel van Azië, met andere Gough Whitlam woorden' in dat dee! van Azië, waar ook de Amerikaanse po litiek de laatste jaren sterk veranderd is. Wie Whitlam de laatst* ja ren gevolgd heeft, kan hem nauwelijks radicaal noemen Hij heeft hard gevochten te gen nkervleugel in zijn partij, die hij beschuldigde van communistische sympa thieën Deze jarenlange strijd heeft hem in Australië het eti ket van „conservatief" be zorgd. Et'kettering is vaak mislei dend en onduidelijk en dat reldt ook ten aanzien Gough Whitlam. Mensen, die hem goed kennen, typeren hem als een liberale humanist, die wars is van racisme (ook in Australië zelf) en onrecht vaardigheid. Hij is vaak ver geleken met gematigde pro gressieven als Hugh Gaitskell en Willy Brandt die binnen land tol weinig vernieuwin gen in staat waren (ook Whit lam kaïnrt niet grote economi sche moeilijkheden in zijn land, waar de werkloosheid naoorlogse records dreigt te bereiken), maar hun land in hot buitenland een goede na im bezorgden Whitlr.m werd in 1916 in Kew, een voorstad van Mel bourne, geboren. In de tweede wereldoorlog diende hij bij de luchtmacht in het zuidweste lijk deel van de Stille Oceaan en na de oorlog studeerde hij rechten. Whitlam, die zich nooit verontschuldigd heelt voor zijn afkomst uit de mid dengroepen (zijn vader was ook advocaat) moest carrière maken in de Laboor-partij zonder de steun van de vak- bonde-.. Hij werd in 1952 in het Huis van Afgevaardigden ge- Kozen en in I960 plaatsvervan gend partijleider. Bij de ver kiezingen van 1963 en 1966 moest de (verdeelde) Labour- partij veel stemmenverlies in- "asseren. Kort na de nederlaag van 1966 zag hij zich als nieuw gekozen partijleider ge plaatst voor de taak zijn partij tot een eenheid te smeden. Dat li -te hem. In het parlement is de 1.93 meter lange. goed-geklede Whitlam een indrukwekkende persoonlijkheid. Hij hoeft de naam als enige de tactieken van ie briljante Menzies te evenaren. Hij is Monzies' gelij ke in welsprekendheid en het genade'oos afstraffen van mensen die interrum [leren of lastige vragen stellen Met Menzies heeft hij ook snelle geprikkeldheid en arrogantie gemeen. Gewoonlijk is Whitlam jovi aal. innemend en beschaafd in 4jn optreden, maar hij staat bekend om zijn sporadische bijtende uitbarstingen van on geduld. Zo werd hij eens in het parlement tot de orde geroe pen toen hij de minister van iustitie uitmaakte voor „ver waande kwast" Bil een mdp. e gelegenheid slingerde hij tijdens een verhit debat een De Australische pre mier, Gough Whitlam is gisteren voor-een bezoek van vier daigen in ons land aangekomen. De premier, die als gevolg van de ramp, die de Au stralische stad Darwin kort geleden heeft ge troffen, zijn Europese reis heeft onderbroken, vervolgt deze reis thans met een bezoek aan Ne derland. Premier Whitlam is gisteravond op de lucht haven Schiphol, verwel komd door de Neder landse premier en me vrouw Den Uyl. De Au stralische premier wordt op zijn reis vergezeld door een aantal ambte naren en vertegenwoor digers van de pers, de radio en de t.v. 1 gag '3 M De Japanse ex-soldaat Ter- vo Nakamoera die zich dertig jaar lang, zonder ooit ziek te zijn geweest, in de rimboe verscholen heeft gehouden, is terug in de beschaafde wereld Trompt ziek geworden. Hij heeft malaria. Nakamoera werd op 17 de cember aangetroffen op het ei land Morotai ten v esten van West-Irian. Hij had toen 29 jaar ondergedoken gezeten, zonder te weten dat de tweede wereldoorlog was afgelopen en het keizerlijke Japanse leger was verslagen. (ADVERTENTIE) pagina's tellende verklaring van de commissie voor de godsdienstige relaties der r.-k. kerk met het jodendom. De verklaring der commissie, welke paus Paulus 6 op 22 oktober 1974 oprichtte, werd dooi kardinaal Willebrands als haar voorzitter en pater P. M. Contenson O.P. als secreta ris. De verklaring, welke giste ren in het Vaitica-an werd ge publiceerd, zegt een prakti sche uitwerking te willen ge ven aan de verklaring „Nostra Aetate" van oktober 1965 van het Tweede Vaticaanse conci lie over de relaties der r.-k. kerk met de niet-christelijke godsdiensten. Zij houdt zich uitsluitend bezig met de reli gieuze aspecten van het joden dom en spreekt zich niet uit over de politieke aspecten, zo als die concrete gestalte heb ben gekregen in de staat Is raël. In haar algemene inleiding merkt de verklaring op, diat het christendom uit het joden dom voortgekomen is en daar van bepaalde essentiële ele menten van geloof en ere dienst beeft meegekregen. Toch is tussen joden en chris tenen de kloof zo diep gewor dm, dat men elkaar niet meer kenl Na twintig eeuwen, wel- 3c i dikwijls gekenmerkt wer den door wederzijdse onbe kendheid en herhaalde botsjn gen. heeft de verklaring de dialoog tussen christenen en joden op gang gebracht. Kar d'inaol Willebrands zegt thans dat de tijd gekomen lij-let voor concrete aan wiij zingen. Want zo zegt hij de op gang gekomen dialoog is nog geen werkelijke dialoog. Waar er een gesprek op gang is gekomen, is dit meestal niet meer dan een monoloog. De kerk moet krachtens haar zen ding Jezus Christus aan de we reld verkondigen, maar deze verkondiging mag bij de joden niet overkomen als een agres sie. Daarom moeten de katholieken aldus kard. Willebrands bij hun verkondiging uiterst rigoureus zijn in hun eerbied Voor de godsdienstvrijheid. Zij moeten ook oog hebben voor dj moeilijkheden, die de jood ondervindt met het oog op het mysterie van het mens gewor den woord de christenen moe ten ook rekening houden met een wijd verspreid wantrou wen als gevolg van een be treurenswaardig verleden. Zij moeten daarom hun ver antwoordelijkheid erkennen m de practische consequenties voor de toekomst eruit trek ken De verklaring bepleit broederlijke ontmoet-ngen tus sen christenen en joden, ook od wetenschaDpeliik niveau. Hiervoor zullen een grote geestelijke openheid, afzien van eigen vooroordelen en tact nodig zijn. Deze ontmoetingen kunnen ook het karakter heb ben van ge-Ued go meditatie Kardinaal Wiltebrands denkt Hedb'ii met na-me aan samen werking ten behoeve van de gerechtigheid en de vrede tn de wereld. glas water in het gezicht van de toenmalige minister van buitenlandse zaken Paul Has- luck. Niettemin is Whitlam een modern, professioneel politi cus, die zijn partij heeft ge motlerniseerd »n er in is ge slaagd ook de Australische midde-groepen —traditioneel liberale stemmers aan te spreken. Onder zijn leider schap zijn enkele socialistische stn'coaardie?, zoals nationalisa tie van de industrie, uit het irtiinrneramma verdwenen. Dat heef hem wel wat vijan den bil de iink"rvleugel be zorgd, maar ook aanhangers uit de liberale hoek Whitlam is getrouwd met de boomlange Margaret Dovey en zij hebben vier kinderen. A. T. De jury vond de liefste en fraaiste van alle meisjes die Dukkers fotografeerde. Ze heet Diana, is net geen Maagd, maar wèl een vroege Weegschaal. En ze vindt het jammer dat ze zo klein is, en haar boezem zo groot. Maar móói mensen, móói! In Rabat gaven de Arabische leiders de Palestijnen het recht, hun zaken zelf op te lossen. Volgens koning Hoessein van Jordanië is dat niet alleen een nederlaag voor hemzelf, maar ook het voorspel van een totale oorlog, een verschrikkelijke wereldramp. Oriana Fallaci sprak uitvoerig met koning Hoessein. Panorama vroeg vier meisjes van dertien tot zeventien jaar wat ze denken over abortus, ouders en sex. Heeft sex iets met liefde te maken? Sterker nog: is sex wel zo belangrijk? Wilt u liever meteen abonnee worden? Prima idee. Dat kost dan f 14,30 per kwartaal (13 nrs.) Stuur een lege enveloppe met op de achterkant uw naam en adres naar Panorama, Antwoordnummer 7 147, Amsterdam. Postzegel hoeft niet. Sfjjjg f- k ->- f - Iemand uie slechts fluisterend durft te spreken over „zwart laon" is óf wereldvreemd óf hypocriet. Het is een gewoon verschijnsel geworden en is niet meer beperkt tot de zelf kant der maatschappij. Het is van algemene bekendheid dat praktisch iedere huishoudelij ke hulp, ieder klusje en iedere noodhulp hetzij in de winkel, hetzij bij het oogsten zwart wordt beloond. Zwart wil dan zeggen dat de ontvanger er geen inkomstenbelasting noch omzetbelasting over wenst te voldoen. De belastinginspec teur die hier geen rekening mee wenst te houden frus treert de dagelijkse gang van zaken en hindert het bedrijfs leven. En dat er nog steeds zo ziin laat de dezer dagen genu- bliceerde uitsnraak van liet Gerechtshof (belasf!n"-kanier) Arnhem d.d. 1 juni 1974 ons zien. Het ging daarbii om een bak ker annex kruidenier met een omzet van een kleine drie ton. Ziin vrouw met twee winkel- mris'es dreven de w-nkel. hij stond voor de oven. Een ijve rig gezin mag men wel zeggen. Op hoogtijdagen konden ze he met at. txts iiooumup tra den aan geuouwue vruuiven -p uie er tets dij wilden ver dienen en met voornemens waren terzake iels aan de fis cus af te staan, zij kwamen op cnnuiue üui nun nmuen voor ae Hstus veroorgen zou den Diijven. De banner hield zien aan zijn woord. Wel droeg hij terzake loonbelasting en sociale premies al. Waar schijnlijk oi wel heel zeker voor eigen rekening. Wel wen- ~.te hij (uiteraard zou ik zeg gen) het uitbetaalde loon als onkosten in mindering van zi fiscale jaarwinst te bren gen Het ging daarbij om een jaarbedrag van ruim 1000.-. De inspecteur weigerde de al- trek. Hij trok het zakelijk ka rakter van de uitgave in twij fel en daagde de bakker uit h'tegendeel aannemelijk te .raken. Letterlijk hield hij de bakker voor dat alleen met het noemen van de namen van d noodhulpen de aard van dc gedane betalingen plausibel ivas te maken. De bakker hield echter aan zijn belofte en zweeg als een graf. Wel liet hij het er niet hij en kwam in beroep bij het Arn hemse Gerechtshof, net Hol toonue meer wijsheid en respect voor het weraeiijac leven aan (le inspecteur. Uit eigen wetenschap aluus over woog het is het ons bekend dat uaxiters en luuidemers net op teestdagen bijzonder druk hebben en derhalve zijn aan gewezen op losse hulpen. Ook ivecs het Hof erop dat de boekhouding van onze bakker een zeer betrouwbare indruk maakte en dat er derhalve geen reden was te twijfelen aan de echtheid van de geïn crimineerde uitgave van 1000,-. En ten slotte bleek het Hoi niet zo wereldvreemd om niet te weten dat het wél noe men van de namen der nood hulpen tot het gevolg zou heb ben dat de bakker in de toe komst ernaar zou kunnen flui ten En zo kreeg de bakker gelijk. Gelukkig maar anders hadden we in de afgelopen kersidagen ons krentenbrood wel kunnen vergeten. D'OUWE MELBOURNE (AP) Twee detectives van Scotland Yard zijn gisteren in Melbour ne aangekomen om de Britse parlementariër John Stonehouse te ondervragen. De 49-jarige Stonehouse heeft zich met zijn vrouw Barhera verscholen ge houden sinds hij door de Au stralische autoriteiten werd vrijgelaten. Men overweegt Stonehouse een verblijf in Au stralië toe te staan. Stonehouse, een voormalige Labour-minister, verdween 20 november in Miami met ach terlating vam zijn kleding en geld in zijn hotelkamer. Op kerstavond dook hij in Mel bourne op en werd gearres teerd Sindsdien zijn vragen gerezen over zijn financiën in Groot-Brlttannië. Ook is geëist dat hij 'zijn zetel in het Lager huis zou opgeven.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 9