Oranje kan niet overtuigen Joegoslaaf Mujkic traint bij NAC Vraagprijs is vier ton FC Twente bezet sleutelpositie VELTHUIS BLIJFT HET GOED DOEN sport Henk Bosveld twee duels geschorst Voetbal verbod op Malta Borkowski valt terug Jan Wagenaar beste pikeur ZATERDAG 4 JANUARI 1975 23 ek, Kees Rijk, Bram irt, Peter Schunselaar en Wiskerke. De wedstrijd rm 13.30 uur. s pupillen i 0 Hontenisse 7-5 7 Olympus 4-3 7 Sluiskil 1 5-2 6 Zeel. Sport 5-0 s pupillen ii 8 DOW 1 3-2 DOW 11 2-0 2 Sluiskil 2 3-0 3-2 eerste klas 1 Harmgman 2 6-2 1 Walcheren 2 6-2 3 GSC 2 6-2 3-6 tweede klas 4 Marathon 5-4 8 EMM 3 6-2 8 Zeel. Sport 6-0 4-4 derde klas 5 Delta Sport 2 4-1 5 DOW 2 4.1 4-4 m junioren i Walcheren 1 1-0 Opera tie'71 3-0 1-2 hunioren ii 1 Olympus 2 3-2 GSC 2 4_0 IS aspiranten DOW 1 4_2 EMM 4_2 Marathon 3-0 Olympus 2 3-0 ns pupillen EMM 3_2 GSC 2 3-0 -2 tograaf. plaatsje kan krijgen de deelnemers aan het iberskampioenschap ïlgië achter de derny's. >et dan wel dispensatie i, want hij is nu nog ju- at hangt even af van het inschrijvingen. Boven top ik dat hij eens kans in Nederland te rijden, baan in Rotterdam en rdam bijvoorbeeld. De krijgen daar weinig terwijl de Nederlandse s wel graag in België Dat irriteert me". aël de Bisschop bege- jn zoons zoveel moge hun wielerloopbaan. sschop: „Het is een maar mooie sport, beslist. Neem nou en paar fietsen voor ingens. Als je een wilt hebben, ben je de tweeduizend gul- vijt. Je wilt ze tens- iet op een damesfiets koersen. Het is nu te hopen dat het ta- ich gunstig ontwik- 'at er een sponsor op- 'oor Roland. Dan kan Jrbreken naar de top. ip dat ze in dat op- erstandiger zijn dan iersoontje en er niet r de brui aangeven, se hebben het voor- it ze voor de smokkel ïhoeven te zwichten k dat deed TON KOOMEN Een aanval van het Nederlands team op het doel van Maleisië. (Van onze speciale verslaggever) BARCELONA - Het op vele plaatsen vernieuwde Neder lands elftal is gisteren het inter nationale hockeytocrnooi in Barcelona weinig overtuigend gestart met een magere over winning op Maleisië: 2—1. Coach Cees Tania stond voor de ondankbare taak geschikte vervangers te vinden voor het il lustere vijftal Taminiau - Kaanders - Kranenberg - Frans Spits - Litjens, dat om allerlei redenen met tophockey is ge stopt en zag bovendien „vaste" spelers Hans Kruize en Koor eman (wegens tentamens) in Nederland achterblijven. Zo kon het gebeuren dat niet min der dan vijf spelers voor de eer ste keer in het Oranj e aantraden. Ook al telde de wedstrijd voorde statistiek niet als een officiële interlandwedstrijd. Jorritsma, Kan en Boerma (die in 1967 wel in de Olympische selectie was opgenomen) speelden de zeven tig minuten vol, Lunter en Van der Heyden werden na de rust ingezet. Alleen Boelaars en re- seivedoelman Doyer bleven aan de kant. Nederland speelde slechts in de eerste helft hockey van aan vaardbare kwaliteit. Het af stoppen was echter vanaf het begin slecht verzorgd, doch dit kwam voornamelijk door het hobbelige veld, dat bovendien bezaaid was met steentjes. In de verdediging speelde laatste man Marinus Dijkerman een bekeken partij en hij wist (Van onze sportredactie) BREDA - Fikret Mujkic zette tijdens zijn eerste oefenpar tijtje met het c-elftal van NAC met enkele schijnbewegingen twee tegenstanders op het verkeerde been en tikte de bal laconiek in het lege oefendoel. „Dat is zijn grote kracht", lichtte voetbalmakelaar en journalist Branco toe. „Hij zit vol trucs en is enorm technisch, daarom was hij in Joegoslavië ook zo populair". Fikret Mujkic krijgt tot don derdag de tijd om de woorden die Perovanovic over hem spreekt, waar te maken. In die periode traint de 25-jarige Joe goslaaf namelijk bij het Bredase NAC, met de bedoeling er een goed contract rijker te worden. En gezien de staat van dienst die de met hem meegereisde Pe rovanovic over hem opsomt, zou (Van onze sportredactie) ARNHEM - Henk Bosveld, aanvoerder van Vitesse, is door de tuchtcommissie van de KNVB voor twee wedstrijden geschorst. Bovendien kreeg de Arnhemmer een boete van 150 gulden. De Arnhemmer dankt dit „nieuwjaarscadeautje" aan de gele kaart die hij onlangs opliep in de wedstrijd tegen Veendam. Bosveld werd toen door scheids rechter Vervoort genoteerd we gens ruw spel. Dit is de tweede keer in dit seizoen dat Bosveld door de tuchtcommissie van de KNVB geschorst wordt. Eerder dit seizoen werd hij al met een wedstrijd opgeknapt. LA VALETTA - De voetbalbond van Malta heeft tot nader order een totaal voetbalverbod op Malta uitgevaardigd. In de afgelopen weken is het bij vele wedstrijden om en rond het veld tot grote vechtpartijen gekomen. Spelers en supporters van de eerste divisieclub St.- George hebben o.a. een scheidsrechter en een grensrechter dusdanig ge trapt en geslagen en met stenen gegooid dat zij be iden in een ziekenhuis moesten worden opgeno men. Een en ander speelde zich af in het bekende Gzi- rastadion, waar enkele weken geleden de wed strijd plaatsvond in groep acht van het toernooi om het Europees kampioen schap tussen Malta en West-Duitsland. Het ver bod houdt in ieder geval in dat het komende wee keinde geen voetbalwed strijden op Malta zullen plaatsvinden. De vereni ging van scheidsrechters zal in een vergadering haar houding gaan bepa len waarbij verwacht wordt dat zij acties gaat ondernemen indien de houding van spelers en supporters niet zal veran deren. dat niet moeilijk moeten zijn. Volgens Perovanovic heeft Muj kic achtmaal in het Joegoslavi sche nationale elftal gespeeld en heeft hij negen maal de eer van het elftal onder de 23 jaar ver dedigd. Hij heeft tot nu toe steeds gespeeld voor Dynamo Zagreb, de ploeg die aan het be gin van het seizoen Feyenoord nog met de 3-0 de baas Was. Mujkic scoorde tegen de Rotter dammers twee van de drie doel punten. Perovanovic blijft tot donder dag met Mujkic in Breda, een noodzakelijkheid, want de vriendelijke Mujkió spreekt geen andere taal dan zijn eigen Joegoslavische. Perovanovic heeft ook vlot enkele argumen ten voorhanden om de vraagte kens die de eventuele overgang van een gerenommeerd speler als Mujkic zou zijn naar een niet al te sterke vereniging als NAC nu eenmaal oproepen. „Er is in Nederland bij de topclubs geen emplooi te vinden voor buiten landse spelers. Ik heb Kraay ge sproken, die vertelde dat hij geen behoefte had aan een spits- spelersmakelaar Perovanovic, Mujkic en NAC-secretaris Lemmëns (v.l.n.r.) in een onderonsje voor de proef training. GRONINGEN - De Poolse jeugdkampioen Franciszek Borkowski heeft in het jeugd schaaktoernooi in Groningen zijn greep op de Europese junio- rentitel 1975 vrijwel verspeeld. In de zevende ronde verloor hij opnieuw, nu van de Westduitser Karl-Heinz Podzielny, die een snelle aanval van de Pool uitste kend opving, en daarna zelf op de andere kant van het bord tot een succesvolle aanval overging. De Hongaar Peter Szekelydie al na twaalf zetten remiseerde met Nederlands jeugdkampioen Roy Dieks, handhaafde zich op de eerste plaats, maar kreeg ge zelschap van de Engelsman John Nunn, die gemakkelijk van de Fransman Pierre Meinsohn won. Paul van der Sterren her stelde zich van de nederlagen tegen Nunn en Podzielny en be hield door een zege op de Zwit ser Bichsel goede kansen op een hoge klassering. Van der Sterren deelt nu met Borkowski de tweede plaats op een punt ach terstand van de beide koplopers Ook de Zweed Schneider kan nog op gelijke hoogte komen met Van der Sterren en de Pool wan neer hij in de voortzetting van de partijegen Gnnfeld zijn betere stelling weet uit te buiten. Uitslagen zevende ronde Groep A: Schneider (Zwe) - Gnnfeld (Isr) afgebroken; Nunn (Eng) - Meinsohn (Fra) l_-0 Podzielny (Wdl) - Borkowski (Pol) 1-0; Bichsel (Zwi) - Van der Sterren (Ned) 0-1; Szekely (Hon) - Dieks (Ned) '/j-'A. De stand; 1. Nunn en Szekely 5, 3. Van der Sterren en Bors- kowski 4, 5. Podzielny 3'A, 6. Schneider 3+1 afg., 7. Bichsel 3, 8. Grinfeld 2'A 1 afg., 9. Dieks 2 </210. Meinsohn 1 'A speler, maar aan een midden velder. Nou dat is Mujkic niet, hij is een typische spitsspeler die links en rechts even goed schiet. En omdat zowel PSV als Feye noord over voldoende buiten landse spelers beschikken, kom je automatisch bij een andere ploeg terecht. Dat is toevallig NAC gewor den. Het had net zo goed Sparta of MVV kunnen zijn. Het klasse- verschil tussen deze ploegen en NAC zie ik namelijk niet zitten. Met een of twee goede spelers erbij is NAC in staat om een goede middenmoter te zijn. Welnu, Mujkic is zo'n speler die ze kunnen gebruiken". Over het feit dat Mujkic pas 25 is, terwijl over het algemeen Joegoslavi sche spelers pas met hun 28-ste naar het buitenland mogen ver trekken zegt Perovanovic: „On langs heeft een Joegoslavische speler bij het Hoge Gerechtshof een proces aangespannen tegen de Joegoslavische voetbalbond omdat die hem wilde verhinde ren naar het buitenland te gaan. Hij heeft dat proces gewonnen. Vanaf dat moment mogen ook jongere spelers vertrekken, wanneer hun vereniging daartoe toestemming heeft gegeven". Het bestuur van NAC wil, al vorens de onderhandelingen de finitief beginnen, uiteraard de nodige inlichtingen inwinnen over de kwaliteiten vah Mujkic. Het bedrag waarover onder handeld zal worden geeft daar ook alle reden toe. Mujkic moet namelijk vierhonderdduizend gulden kosten. Omdat Perovan ovic uiteraard heel goed beseft dat een dergelijk bedrag voor een in Nederland niet zo be kende speler niet zo maar wordt uitgegeven, heeft hij een tussen- regeling opgesteld. Wanneer de technische leiding van NAC haar fiat geeft aan de komst van Mujkic zal er een bedrag van honderdduizend gulden moeten worden gestort. Wanneer Muj kic na een proefperiode van zes maanden niet zou bevallen, kan NAC het gestorte bedrag, met aftrek van het door Mujkic ver diende salaris, terugkrijgen. Po rovanovic is er echter zeker van dat dat niet zal gebeuren indien NAC zijn pupil de gelegenheid geeft al zijn kwaliteiten te be wijzen. „Hij stond in Joegoslavië op één lijn met Djajic wat talent be treft. Hij is enorm goed. Hij heeft echter niet altijd het juiste karakter getoond. Hij wil hier in Nederland opnieuw bewijzen wat hij werkelijk kan. Het is voor hem gemakkelijk om uit Joegoslavië te vertrekken want een gezin heeft hij niet. Hij is getrouwd geweest met een Joe goslavische schoonheidskonin gin, maar hij is daarvan ge scheiden. Hij kan dus zonder de zorg voor een gezin in Joegosla vië rustig zijn carrière in het buitenland voortzetten". NAC-secretaris Lemmens over het door Perovanovic ge noemde bedrag: „Wij weten nog van niets, maar vier ton is in ie der geval te veel voor NAC. We horen het echter nog wel". HARRY VERMEULEN dan ook veel van de slordig op gezette aanvallen van Maleisië te ontregelen, zij het dat dit nogal eens ten kost ging van strafcorners. Maleisië mocht er in totaal zelfs zeven nemen. Ne derland niet een. Linkerverde diger Jorritsma begon aarzelend „Ik kwam lucht tekort", zei hij ater), maar herstelde zich knap Aan de andere kant viel Pierik, die last ondervond van een lichte beenblessure, tegen. Voorstopper en aanvoerder Bol huis werkte keihard als van ouds, maar het middenveld met Kan en Steens „zweefde" wat. Leefers, die lange tijd gebles seerd is geweest, speelde niet al tijd even attent achter de voor hoede met verder Mundt, Ties Kruize en Boerma. De laatste deed op links vaak goede din gen, al was het switchen met Kruize bepaald geen precisie werk. Boerma zorgde in de 20- ste minuut voor de openingstref fer, die een schoonheidsprijs waard was. Leefers gaf een scherpe voorzet en de zich uit rekkende Boerma kreeg er pre cies op tijd zijn stick achter, waardoor er voor de Maleisische doelman Khairuddin geen hou den meer aan was 1-0). Vijf mi nuten later was het weer raak. Na een lange corner kwam de bal bij Leefers, die alle tijd had zorgvuldig te mikken (2-0). Ma leisië was hierdoor duidelijk aangeslagen en ging prompt verkrampt spelen. Kort voor rust kreeg Ties Kruize nog een goede kans op een doelpunt, maar hij schoot uit mooie positie net naast. In de tweede helft zette Tania twee wisselspelers in. Van der Heyden werd linkerverdediger, Jorritsma verhuisde naar rechts, waar Pierik uitviel en Lunter verving Steens als linkshalf. Deze wijzigingen hadden geen voordelige uitwerking op het spel. Nederland was nauwelijks meer in de aanval, ook niet toen de Westduitse arbiter Höderath Mahendran tien minuten uit het veld stuurde nadat deze Dij kerman met de stick een klap op de linkerpols had gegeven. De scoops van Kruize kwamen meestal bij een Maleisische ver dediger terecht en te vaak koos men de weg door het midden in plaats van de vleugelspelers in de acties te betrekken. De tweede helft bood dan ook ver der weinig fraais. In de laatste minuut scoorde Maleisië door Francis zelfs nog tegen (2-1), iets dat in een officiële interland tegen Nederland nog nooit was gelukt. West-Duitsland verloor met 0-1 van Spanje. Fabregas maakte in de achtste minuut het enige doelpunt in het duel tus sen de Europese en de Olympi sche kampioensploeg. Ghana, het Kampioenselftal van Afrika, won met 3-2 van de Real polo club Barcelona. paardesport - De omzet van de paardetotalisator is voor de eerste maal de 80 miljoen gulden gepasseerd. In 1974 steeg de omzet met meer dan vier pro cent van 77.458,062,- naar 80.684.659,- gulden. Van dit be drag vloeide 80 procent terug naar het publiek. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM - FC Twente kan een belangrijke rol spelen in de voorbeslissingen die deze maand in de voetbalcompetitie te wachten staan. De Enschedese formatie gaat niet alleen komende zondag in de „Kuip" Feyenoord bestrijden, maar aan het einde van deze maand komt PSV voor de inhaalwedstrijd naar het Diekman-stadion. Voor PSV zal het toch een heel lastig karwei worden om de eerste maand van dit jaar zonder kleerscheuren door te konten. Naast de lastige uilwedstrijd van zondag tegen FC Den Haag, moeten de Eindhovenaren het achtereenvolgens opnemen in thuiswedstrijden tegen MVV en Sparta en in vreemde omgeving wachten liefst tegenstanders als Feyenoord en de reeds eerder genoemde en op dinsdag 28 januari te spelen wedstrijd tegen FC Twente. Ajax heeft met de wedstrijden tegen MW, Excelsior, NAC, Wageningen en de op woensdag 29 januari in te halen wedstrijd tegen De Graafschap op papier het gemakkelijkste programma. Met de confrontaties tegen Feyenoord en PSV vervult FC Twente een belangrijke sleutel-positie. Want FC Twente acht zich -ondanks de zeven punten, plus een wedstrijd, die men op koploper Feyenoord achter staat- nog altijd niet kansloos voor het kampioenschap. „Het zou wclecns een vreemde competitie kunnen worden", oordeelt Twente-trainer Spitz Kohn. „Het krachtsverschil tussen de lopplocgen en de middenmoters is dit seizoen belangrijk minder geworden". Zondag kan FC Twente het startsein geven voor de rol die men nog altijd in het Nederlands voetbal wil spelen. FC Twente, samen met AZ'67 en Eindhoven met ieder 10 tegentreffers, de minst gepasseerde defensie in het betaalde voetbal, kan zich optimaal geven voor de krachttoer. Begin maart wacht pas weer de volgende UEFA Cup-ronde en dus kan niets de competitie concentratie verstoren. Het puntenverlies van de afgelopen maanden heeft bij FC Twente geen paniek gebracht. Ook niet bij doelman Henny Ar- desch, die zondag voor de eerste maal tijdens een belangrijke confrontatie in de Nederlandse competitie, het doel van de En schedese ploeg verdedigt. De vroegere reserve-doelman van FC Den Haag en FC Twente, verheugt zich op zo'n topper. „Toen Schrijvers bij Twente vertrok en een dure Belgische keeper werd gekocht, had ik me al verzoend met de gedachte dat ik mijn laatste jaren op de bank zou slijten of in het doel van een ama teurclub kwam te staan. Maar plotseling kwam trainer Spitz Kohn in problemen. De Belg raakte voor lange tijd uitgeschakeld en Ardesch moest opdraven. En ik dacht niet zonder succes. Tot dit moment heb ik van trainer Kohn nog niet gehoord dat hij er aan denkt om mij te vervangen. Ook al zit er nu een Duitse doelman als Gross op de bank". De 31-jarige Ardesch weet dat hij in eerste instantie moeilijk door de spelerskern van Kohn is geaccepteerd. „Vooral Epi Drost heeft zich in die periode niet altijd zo rooskleurig over me uitge laten. Maar nu het allemaal goed gaat, is ook Ardesch geaccep teerd", zegt de enige echte semi-prof die in de FC Twente- formatie is te vinden. „En dat semi-prof bestaan heeft er natuur, lijk ook toebijgedragen dat ik lange tijd voor velen een vreemde eend in de bijt ben geweest. Per slot van rekening traint Spitz Kohn met zijn groep overdag en kan ik alleen in de avonduren in actie komen. Maar ik heb er geen moment over gedacht om mijn maatschappelijke functie aan het betaalde voetbal op te offeren. Ik blijf, ook nu ik vaste keus van Kohn ben, alleen 's avonds trainen. En ik voel me erg gelukkig met deze situatie. Maat schappelijk heb ik een grote zekerheid; de voetbalsport is voor mij nog altijd een leuk betaalde hobby." De komst van de Westduitse doelman Gross heeft het zelfver trouwen van Henny Ardesch niet aangetast. „Zo lang ik nog twee benen heb om op te staan en twee armen heb om de bal te pakken, dan zai er heel wat moeten gebeuren eer Gross me uit net doel krijgt." Voor Ardesch is het wel begrijpelijk dat Spitz Kohn naar een nieuwe doelman moest zoeken toen de Belg Mare de Clerck kort na zijn komst in Enschede ernstig geblesseerd raakte. „Maar de acties in de oostelijke sportpers om mij uit het doel van FC Twente te schrijven, vind ik niet eerlijk. Gross moet eerst nog maar eens bewijzen dat hij beter is. En een trainer gaat niet zo snel een defensie wijzigen die tot nu toe slechts tienmaal gepas seerd is. Als ik fouten maak, dan geef ik Kohn gelijk dat hij me op de bank zet, maar zover is het niet. En in de „kuip" tegen Feye noord wil ik nog eens bewijzen dat ik mijn plaats dubbel en dwars waard ben," zegt de FC Twente-doelman. Henny Ardesch, ondanks het feit dat hij toch al ruim tien jaar in het betaalde voetbal te vinden is toch nog altijd een van de minst ervaren Twente-spelers in de grote toppers, ziet niet op tegen Feyenoord. In de UEFA-Cupwedstrijden tegen Ipswich Town, Molenbeek en Dukla Praag heeft hij immers ook al voor hete vuren gestaan. JACK ARENTSEN Horst Blankenburg, deausputzer, die verklaart heeft bij Ajax weg te willen, schuift bij aan het tafeltje waaraan manager Hans Kraay zit tijdens de nieuwjaarsreceptie van de Amsterdamse club Volgens Jaap van Praag is een reeks misverstanden tussen Blankenburgen Kraay in een gesprek tussen die twee uit de wereld geholpen. Blankenburg zelf zei ook dat alles weer in orde was, maar gaf tevens te kennen desondanks nog steeds te willen vertrekken. ULESTRATEN (ANP) - Jean Bessems heeft zich tijdens het toernooi om de Nederlandse bil- jarttitel in het anker-kader 71/2 goed hersteld van zijn slechte openingspartij. Het was aan zijn spel op deze tweede dag duide lijk te merken dat hij minder leed onder de druk van het favo riet zijn. Hij speelde tegen Hans Sundquest veel rustiger. Sund- quest kon niet op tegen het Lim burgse geweld en bleef erg ver achter: 16-300. Het aantal beur ten dat Bessems nodig had (6) was eveneens tekenend voor het herstel, dat hem opnieuw mid- len in de strijd om de Neder- indse titel heeft geplaatst. Bessems was niet de enige, die >i de derde ronde indruk maak- e, want na hem bracht ook Ben elthuis de handen van het we erom talrijke publiek op el- laar. De Oldenzaler. na de eer- te dag alleen op kop, behield ijn vorstelijke positie door in -.es beurten de altijd gevaarlijke 'iet Dekker te verslaan: 300-45. Weer speelde „de lange" ■rk. Rustig en geconcentreerd itweek hij het carotteren van in tegenstander Hij liet van ,'kker niet veel over. De lordhollander was na afloop uwelijks onder de indruk van n zware nederlaag „Zoals di< ige deze partij speelde, wa •er geweldig. Ik geef hem ee ede kans op de titel en war er hij op dezelfde mann orgaat. redt hij het wel", a! s de speler, die vorig jaar vet .send tweede werd, maar ni et een bescheiden plaats op dt inglijst genoegen moest ne- ien. Velthuis bleef bescheiden, ondanks het feit dat hij steeds meer de aandacht tot zich trekt. Hij ontvangt nog wel niet het volle pond, omdat mannen als Vultink en Bessems meer tot de verbeelding spreken. Vooral Be ssems heeft het daarom moei lijk. De titelhouder uit Cadieren Keer komt pas in zijn spel als er niet te veel van hem wordt ver wacht. Gistermiddag bewees Bessems deze stelling, want zijn- nederlaag tegen Velthuis op de eerste dag had hem kennelijk bevrijd van veel obsessies. Wat een Bessems in vorm betekent, kan Hans Sundquest vertellen. In het spoor bleef ook Hans Vul tink, hij kwam weer tot winst, al had hij tegen Wim van Deventer meer beurten nodig (negen) dan Bessems. De Groenlonaar heeft desondanks toch nog een beter algemeen gemiddelde. Tegen Van Deventer sloeg hij in de achtste beurt met een serie van 113 definitief een gat (279-125) en maakte in de daarop vol gende beurt de ontbrekende 21 punten. De vierde man die won was Louis Rijvers. Bert van Nijnat- ten stelde weer enigszins teleur Na zijn winst op Vultink speelt hij te zelfverzekerd en Rijvers maakte daarvan een graag ge bruik. Regelmatig werd de winstkans Van Nij natten uit de handen gerukt, 180-300 in 17 beurten en Rijvers behield zijn nlaats in de kopgroep Na drie ronden zijn drie spe- ■rs onder de degradatiegrens an 14.00, namelijk Dekker, Van leventer en Sundquest met ge- ïiddelden van rond de twaalf -ï het geval van Sundquest werd et veroorzaakt door zijn neder- lag tegen Vultink, waarbij hij n zes beurten slechts zestien ca- amboles op tafel legde Duidelijk is in de eerste wed strijden van de tweede dag wel geworden dat Bessems en Vul tink niet de overmacht bezitten, die iedereen hen had toege dacht. Door de inmenging van Velthuis is de spanning toege nomen. De gemiddelden van de drie spelers, die de top van het klassement vormen, lopen tame lijk uit elkaar, maar door een nederlaag van Velthuis kunnen zowel Bessems als Vultink on middellijk weer contact maken met de aanvoerder van het klas sement. DEN HAAG - Jan Wagenaar uit Otterloo heeft voor de acht ste maal in zijn loopbaan beslag gelegd op het kampioenschap bij de pikeurs. Hij deed dat met 121 overwin ningen. Jan van Dooyeweerd eindigde als tweede met 100 overwinningen. Klaas Woudstra werd derde met 68 Wagenaar heeft zich hiermee het recht verworven deel te nemen aan de strijd om het Europees kampi oenschap Indien hij zich daar bij onder de eerste drie weet te plaatsen kan hij ingeschreven worden voor het wereldkampi oenschap, dat in april in Austra lië en Nieuw Zeeland wordt ge houden. SKI - Karl Schnabl heeft op de vernieuwde spnngschans in In nsbruck de derde wedstrijd ge wonnen van de Duits/Oosten rijkse vierschansentoernee De Oostenrijker verbeterde twee keer het schansrecord met af standen van 99 en 100 meter. Het leverde hem 239,6 punten op, 6,3 meer dan zijn landgenoot Edi Federer, die tweede werd.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 23