Nieuwjaars recepties Hulst en Hontenisse LINK DEBUTEERDE IN DE HALLE OLIEBOLLEN ETEN IN ARTIKOF Econo wil her van slu bij Zee NVV-jongerc actie tegen jeugd- werklooshei De De Vr"e Teeuw BRAND IN SLUIS Geslaagde kerst- herberg Terneuzen Springtij viel mee Uitslagen van schietingen HONDEN IN SAS VAN GENT VERGIFTIGD Pater Weemaes kapelaan in De Klinge duivenexpo lamswaarde Minrler zacht stad GOEDE BELANGSTELLING Hoofdplaat Zuiddorpe Tweehonderd fluorklachten in Brugge Westdorpe Donderdag 2 januari 197 'Donderdag 2 januari 1975 (Van een onzer verslaggevers) HULST/KLOOSTERZANDE De gemeente Hulst en Hontenisse begonnen gisteren het nieuwe jaar met een stevige toast op de beide gemeenten. Op het stadhuis van Hulst hield het Hulster gemeentebestuur een nieuwjaars receptie en op het gemeentehuis te Kloosterzande deed de nabuurgemeente Hontenisse de deuren open voor hen die het gemeentebestuur een gelukkig nieuwjaar wilden wen sen. In Hulst kwamen er evenals trouwens in Kloosterzande geen nieuwjaarsspeeohes aan te pas. Deze formele toespra ken zijn in Hulst al enkele jaren geen traditie meer. De Hulsterse eerste burger, burgemeester P.J.G. Molthoff, nam geflankeerd door drie wethouders, de heren B. de Keyzer, J.H. Stolte en J.A. Blommaert en de verschillen de echtgenotes, de nieuwjaars wensen van zijn medeburgers in ontvangst. Het werd in de burgerzaal van het stadhuis van Hulst trouwens een drukbezochte re ceptie. Veel autoriteiten uit Hulst en uit de verschillende kernen kwamen de burge meester en zijn gemeentebe stuur een hand geven. Onder Schieting Aan de schie ting in café Martens te Hoofd plaat namen 57 schutters deel. De uitslag was als volgt: hoog vogel T. de Poorter, Hofzicht IJzendijke; eerste zijvogel A. Boerman, Hofzicht IJzendijke; tweede zijvogel L. Martens, De Vriendschap Hoofdplaat. Deze heren behaalden ook een kalkoen. De meeste kleine vo gels waren voor Th. v.d. Velde en Joh. Martens van De Vriendschap Hoofdplaat, A. Boerman Hofzicht IJzendijke er B. v.d. Velde Dorpzicht St. Margriete (B). De heren R. Davind van de Rolbaan West- dorpe en G. Jeukeberge van de Gouden Leeuw Watervliet (B) wonnen ieder een kal koen. De volgende schieting is op zondag 26 januari. hen onder meer de pastoors van Hulst en Clinge, de direc tie van Sint-Liduinazieken- huis en de geneesheer-direc teur dr. J. Kalmthout met zijn echtgenote. Verder was ook de sportwereld van Hulst met verschillende vertegenwoordi gers present en natuurlijk de medewerkers van de gemeen telijke diensten. Zij allen lie ten zich de kans op het nieuwjaarsborreltje en het si gaartje niet ontgaan. Afwezig tijdens deze nieuw jaarsreceptie was overigens de secretaris van de gemeente Hulst, de heer J.F. van Dende ren. Deze is afgelopen maan dag met een hartinfarct in het ziekenhuis van Hulst opgeno men. De heer Vain Denderen maakt het naar omstandighe den redelijk goed. zo wist een gemeentelij ke woordvoerder gisteren te melden. In zijn plaats was aanweizg de waarnemend secretaris de heer F.P. Solleveld. In het gemeentehuis van Hontenisse te Kloosterzande ontving burgemeester Somers de nieuwjaarswensers. In zijn gezelschap onder meer zijn echtgenote, wethouder P. Everaert en wethouder W Lambert, beiden eveneens met hun echtgenotes aanwezig. Ook in Kloosterzande geen veelbelovende nieuwjaarstoe spraken, maar een volstrekt informeel sfeertje met een toastje en een glaasje jus d'o- range of naar believen iets sterkers. Ook de nieuwjaarsreceptie in Kloosterzande had niet over gebrek aan belangstelling te klagen. De nieuwjaarsreceptie in het gemeentehuis van Hontenisse. Schieting In café Centraal werd een schieting op het lig gend spel gehouden met een deelname van 47 schutters. Uitslag: hoogvogel C. Stoffels uit Terneuzen, eerste en twee de zij vogel P. Oosting uit Axel. Meeste kleine vogels met vier stuks mevrouw Oos ting uit Axel. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De organisa tors van de kerstherberg in Terneuzen zijn redelijk tevre- TERNEUZEN-VLISSIN- GEN Het onverwachte springtij voor de nieuwjaars nacht is achteraf nogal mee gevallen. Deze springvloed, waarvoor vooral Belgische autoriteiten nogal wat angst koesterden, bereikte in de nacht van 31 december op 1 januari om drie uur 's nachts een maximum hoogte bi.j Vlissingen van 2.64 boven NAP. Het normaal hoogwater voor Vlissingen was vcor die datum geboekt op 2 33 boven NAP, normaal is dat 2.41 bo ven NAP. Dat wil dus zeg gen een verhoging van een en dertig centimeter. Tij dens het hoogwater op ou dejaarsdag bereikte het water een hoogte van 2.55 boven NAP. normaal is dat 2.41 bo ven NAP. Geen onrustbaren de situatie op de Zeeuwse wateren dus. Volgens een woordvoerder het KNMI-weerstation in Vlis singen was het minder ster ke springtij voor al ce danken aan de niet zo krachtige wind. Tijdens de jaarwisse ling woei het vrij constant windkracht vier tot vijf (Van een ranzer verslaggevers) AXEL Een groepje Oost- Zeeuwsehvlaamse jongeren, allen leden van de popgroep Link, wil gaan proberen voor de jeugd wat meer vertier te brengen in Axels culturele centrum De Halle. Het nieuwe jaar werd meteen goed inge zet, toen de popgroep Link in de garderobe-hal van De Halle gisteravond een life-optreden verzorgde, een soort première van de nieuwe formatie. „Dit is min of meer ons officiële debuut", aldus een Link-woordvoerder, die vertel de, dat de band uit acht men sen bestaat tussen de 22 en 23 jaar, waarvan er drie uit Axel, een uit Middelburg en vier uit Terneuzen komen. Deze for matie bestaat een maand of vier, maar acht jaar geleden was een kleine kern al bezig met het maken van muziek. Er zijn een paar try-outs ge weest in Axel en Zoutelande, voordat Link de grote ntap waagde. Link-leden (allen se rieuze amateurs hebben zelf stukken geschreven en gecom poneerd, maar hebben ook werk van anderen bewerkt. We zijn enigszins te vergelij ken met The Allman Brothers, The Band en b.v. Van Morri son. Er hangen wat contracten op lange termijn buiten deze omgeving in de lucht en we hopen dat onze naam ook in andere plaatsen bekendheid zal krijgen. den met de geboekte resulta ten. Dit mag men althans af leiden uit de woorden van één van hen, Roger Lijnen, tevens medewerker van de centrale stichting. De kerstherberg heeft in Terneuzen meer dan een week gedraaid. Gedurende die week waren er allerlei ac tiviteiten, zoals het optreden van een countryband en van een marionettentheater „Organisatorisch kleefde er nog wel wat schoonheidsfout jes aan", aldus Roger Lijnen. Hij is van mening dat het kerstherberggebeuren geen grijs geheel was. ..We hadden allerlei activiteiten", zo ver volgt hij. Enkele van die acti viteiten zijn geweest: het op treden van een combo, van de groep „Daily Country Music". Van he' Gentse Marionetten theater „Stekelbees", het voor- leesavondje met le bejaarde Terneuzense schrijver Johan de Vries". Hoe'.*1?' du/.-.ze: Kers er ge* wcest zij- durft hij niet pre cies te zeggen, maar zeker wel tussPn de honderd en twee honderd per dag. Onder hen bevonden zich opvallend veel oudere mensen. Volgens Roger Lijnen is tijdens deze kerst herberg gebleken dat er in Terneuzen behoefte is aan een dergelijk initiatief, maar dan het hele jaar door, op een kleinere schaal. De kerstherberg is op gang gehouden door een groep van zestien vaste medewekers en zeven en zestig vrijwilligers. Onder hen zijn er enkelen die tijdens de kerstdagen twee keer vier en twintig uur in het voormalige stadhuis aan de Noordstraat hebben meege draaid. Roger Lijnen be treurt het tenslotte dat er van de kant van de gemeente nog geen toezegging is gekomen voor een garantiestelling voor de kosten van de kersther berg. Hij tekent daarbij wel aan dat de aanvraag voor die garantiestelling wat laat is in gediend. (Van een onzer verslaggevers) HENGSTDIJK —Aan de za- terdagkleurenschieting op twee wippen, gehouden bij P. van Dijik, namen 29 schutters deel. Uitslag: Op wip één: ho ge vogel: R. de Guytenaere uit Vogelwaarde; eerste zijvogel: R. van Esbrocck uit Lams- waarde: tweede zijvogel: H. van Waterschoot uit Hengst dijk; grootste aantal (4): R. Herwegh uit Lamswaarde. Op wip twee: hoge vogel: A. de Rooy uit Vogelwaarde; eerste zijvogel: P. Claessens uit Lamswaarde; tweede zijvogel: R. van Esbroeek uit Lams waarde: extra hoge vogel: A. van Dijk uit Vogelwaarde; grootste aantal (4): J. Maas uit Hengstdijk. De kleuren- prijs werd gewonnen door P. Pauwels uit Groenendijk. KLOOSTERZANDE Aan de zondagschieting op twee wippen gehouden in café „De Groene' Molen", namen 63 schutters deel. Uitslag: Op wip één hoge vogel: W. Pauwels uit Axel: eerste zijvogel: A. Verhoeven uit Kloosterzande; tweede zij vogel: F. van Kruyssen uit Kloosterzande; grootste aantal (4); Th. Neve uit Kloosterzande en D. Guy tenaere uit Vogelwaarde. Op wip twee: hoge vogel: J. Ver hoven uit Kloosterzande; eer ste zijvogel: Th. Pauwels uit Axel; tweede zijvogel: G. Pauwels uit Groenendijk; grootste aantal (5): A. Vonk uit Hulst. KLOOSTERZANDE Aan de zaterdaigschieting op twee wippen, gehouden in café „De Groene Molen", namen 40 schutters deel. Uitslag: Op wip één: hoge vogel: G. Pauwels uit Kloosterzande: eerste zij vogel: A. de Bakker uit Hengstdijk: tweede zijvogel: J. Hoop uit Kloosterzande; ex tra hoge vogel: J. Hoop uit Kloosterzande: grootste aantal (7): E. de Waal en F. van Kruyssen uit Kloosterzande. Op wip twee: hoge vogel: G. v.d. Berge uit Clinge; eerste zijvogel: Jac. de Waal uit Kloosterzande; tweede zijvo gel: A. van Gassen uit Kloos terzande; extra hoge vogel: J- Hiel uit Ossenisse; grootste aantal (6): J. Verschuren uit Kloosterzande. KLOOSTERZANDE Aan de schieting op twee wippen, gehouden in de zaal bij R. van Kruyssen. namen 42 schutters deel. Uitslag: Op wip één: ho ge vogel: A. Verhoeven: eerste zijvogel: L. de Koek: tweede zijvogels; J. Verhoeven, allen uit Kloosterzande; grootste oanol (S): J. Jer Weduwe. Op wip twee: hoge vogel: J. f ar' don uit Walsoorden', eerste zij vogel: F. van Kruyssen: tweede zijvogel: G. Pauwels beiden uit Kloosterzande: grootste aantal (5): A. Men- heere uit Noordstraat. LAMSWAARDE Aan de zondagschieting op twee wip pen, gehouden bij P. Claes sens. namen 68 schutters deel. Uitslag: Op wip één: hoge vogel: P. Claessens uit Lams waarde: eerste zijvogel: C. van Gassen uit Hulst: tweede zij vogel: H. van Waterschoot uit Hengstdijk: grootste aantal (4): R. Herwegh uit Lams waarde. Op wip twee: hoge vogel: H. van Waterschoot uit Hengstdijk: eerste zijvogel: P. Kint uit Lamswaarde: tweede zijvogel: Van Bellegem uit Antwerpen: extra hoge vogel: G. de Rooy uit Vogelwaarde: grootste aantal (4): H. van Waterschoot uit Hengstdijk. BERGEN OP ZOOM Luxor 20.00 u-ur: Een burcht vol vrolijke ontucht IS j. Roxy 20.00 uur: Jesus Christ superstar a.l. Museum Markiezenhof, Steenbergsestraat Maritie me tentoonstelling „Speleva ren", t.g.v. 40-jarig bestaan van de watersportvereniging „De Schelde" te Bergen op Zoom (t.m. 5 jan.). Open dag. van 10.00-12.00 u. en van 14.00-17.00 u. Tweede hal stadhuis, Grote Markt Kunstwerk van de maand van mevr. Martha van Meurs-de Jonge uit Bergen op Zoom (t.m 31 jan.). Open ma. t.m. vrijd. van 8.30-12.30 u. en van 13.30-17.30 u. Zaak van Brokken, Ketting- straat Expositie tekeningen, etsen, lino's, aquarellen en ruimtelijke vormen van Henk Meeuwsen (t.m. 31 jan.). Open ma. van 13.00-18.00 uur, overi ge werkdagen van 10.00-18.00 uur, op vrij. tot 21.00 uur. GOES Grand 20.00 uur: Papillon 14 J. Dc Veste 20.30 uur: -Ro te Psalm" van Miklós Jancso. Filmhuis Jeugd en Muziek Museum voor Z. en N.-Be veland Expositie Leendert Nelly Tjoonk-Ruissen met bloemsierkunst en Cor Ruissen febr.). Open di. t.m. zat. van 10.00-12.00 u en van 13.30- 17.00 u. HULST Boekh. van Geyt, Steen- straat 20 Tien jaar expose ren, deel I (t.m. 12 jan.). Het Trefpunt, expositie werk van vader Huigo en zoon Guido Metsers (t.m. 12 jan.). Open tijdens de kantooruren en op zondagmiddag'. KLOOSTERZANDE R. van Kruyssen 13.30 uur: Schieting voor bejaar den. MIDDELBURG City 20.00 uur: M.A.S.H. Vleeshal Expositie wer ken van Zeeuwse kunstenaars van de Zeeuwse Kunstkring (tm. 12 jan.). Zeeuws Mu seum Abdij Expositie van grafische kunst onder de titel „Grafiek uit Zeeland" (keur- collectie). Open ma. t.m. vrijd. van 10.00-12.30 uur en van 13.30-17.00 u (t.m. 3 jan.). Ga lerie Six and Six, Noordstraat 53, expositie e Pronk met aquarellen en W. Vader .met olieverven (t.m. 30 jan.). Open ma. t.m. zat. van 9.00-12.00 u. en van 13.00-18.00 u ROTTERDAM Schouwburg 2015 uur: Iwanow" dool' Publieksthea- ter Hofplein Theater 20.15 uur- ,De getatoeëerde roos met Ank van der Moer, Steye| van Brandenburg e.a. TERNEUZEN Museum Expositie van fossielen en mineralen uit par ticuliere collecties door de stichting GEA (t.m. 26 Jan-h Open di. t.m. zat. van 14.00- 17.00 u. VLISSINGEN Alhambra 20.00 uur: Pa niek in het Grand Restaurant a.L tie „Wild breien en haken* tie „Wild brien en haken (t.m. 15 jan.). Open dag. van 10.00-22.00 u. WESTDORPE Galerie Troutzaert. Singel 45 Expositie beeldhouwwerk i~i brons van Pearl Perlmuter (t.m 20 jan.). Open di. t.m. zat. van 9.00-18.00 u, zond. van 14.00-18.00 u., PP ma geslo- ten IJZENDIJKE Streekmuseum Expositie over de oorlogshandelingen in en rond West-Zeeuwsch-1 Vlaanderen (t.m. 19 jan.). GENT Schouwburg 20.00 uur: I „Do ploeg en de sterren van j Sean O'Casey. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Iedereen luidt zo op zijn eigen wijs het oude jaar uit. Digna Blaauw, eigenaresse van de koffie shop „Artikor" in Terneuzen gooide het op de avond van 31 december 1974 op de ouder wetse toer. Oliebollen met veel krenten en goed bruingebakken, appel flappen met witte suiker en een stevige mok „sjokela" melk was het oudejaarsavond menu in Digna's babbellokaal. Speciaal voor de oudejaarsvie- ring was het oliebollenbak- feest in „Artikof" op touw ge zet. Het oude jaar werd door jong en oud uitgezongen met een aantal liedjes, gezongen door één van de bezoekers, die zelf voor gitaarbeg'eleiding zorgde. (Van een onzer verslaggevers) BRUGGE Een afvaardi ging van het Brugse aktieko- mitf „Tussen haven en pol der" vergezeld van een vee arts en een huisarts deponeer de maandagmiddag een lijst van tweehonderd fluorklach ten op het bureau van de Brugse procureur des konings De Tandt. De vraag aan de betreffende procureur was, wat er met de klachten ge daan moest worden. De heer De Tandt gaf de raad ze bij het parket van Brugge aanhangig te maken waarna ze van geval tot geval zullen worden onderzocht. Het gaat op de klachtenlijst met name om klachten over materiële schade, maar tevens over klachten over lichamelijk ïetsel ten gevolge van fluor- vergiftiging. Pikant detail tijdens de ont vangst van d e delegatie van aktieoomité op het bureau van 'e procureur was, dat een van de delegatieleden op een stoel raar de eerste verdieping moest worden gedragen. Ten gevolge van een beenderziekte veroorzaakt door fluor zou de- man niet meer in staat geweest zijn om de trappen te bestijgen. ((Van onze correspondent) SAS VAN GENT De rijkspolitie te Sas van Gent krijgt de laatste tijd bij her haling klachten door over hon den die worden vergiftigd. In de nieuwe wijk- Statenstraat en omgeving werden bin nen enkele dagen drie honden op die manier gedood. Een, veertiental dagen geleden ont ving de politie eveneens een melding van de vergiftiging van een hond. Dierenarts Cij- souw uit Axel, die de gestor ven dieren onderzocht, liet over de doodsoorzaak geen twijfel bestaan. De politie neemt zonder meer aan dat er opzet in het spel is. SKW Voor de leerlingen van de laigere school van Westdorpe staan er voor de komende dagen nog verschil lende ontspanningsuurtjes op het programma. De leiding van het Sociaal Cultureel Werk te Westdorpe heeft een kleurwedstrijd op touw gezet voor alle klassen. De uitslag van deze wedstrijd wordt op zondag vijf januari bekend ge maakt. Op vrijdag drie januari vertoont het SKW voor de dertien, tot vijftienjarigen de film „De onziehtbaren". (Van onze corres non DE KLINGE Pater Re demptorist is benoemd tot ka pelaan van De Klinge. Pater Weemaes woonde al bijna vier jaar in bij zijn moeder te De Klinge. Om gezondheidsredenen moest hij destijds ontslag ne men als directeur van liet col lege van de paters Redempto risten te Essen. In de jaren, dat pater Wee maes in De Klinge woonde gaf hij les op de verpleegsters- school te St.-Niklaas en op de beroepsschool te St.-Giltis. Ook verzorgde hij regelmatig de retraites in verschillende kloosters bij de zusters. Beide laatste bezigheden blijft de pater verrichten Ook op mu zikaal gebied zal pater Wee maes zich verder in De Klinge doen gelden. Hij blijft verder zitting houden in de interdio cesane commissie voor liturgie en zang. (Van onze correspondent) LAMSWAARDE Voor de duivententoonstelling van de i sociëteit „De Postduif" gehou- den (e Lamswaarde in de zaal j bij R Heyens, werden in to taal 156 duiven aangevoerd. Het kampioenschap werd ge- wonnen door gebrs. De Booy uit Lamswaarde- Verdere uitslagen: Oude I doffers: 1. Gebrs. De Booy uit Lamswaarde, 2. R. Serrarens uit Lamswaarde. 3. P. Moor- thamer uit Kuitaart. 4. D- de Booy uit Koefkensdajk, 5. J Bisschop uit Lamswaarde Oude duivinnen: 1- A. Ka-1 moen uit Graauw, 2. A de Koster uit Graauw. 3. R. Ser rarens uit Lamswaarde. Jaarling doffers: 1. D. de j Booy uit Lamswaarde. 2. P. j Moorthamer uit Kuitaart, 3. A. de Block uit Graauw, 4. P. Moorthamer uit Kuitaart- Jaarling duivinnen: 1. J van Sikkeleru3 uit Lamswaarde. 2. A. Maas uit Graauw, 3. Gebrs- De Booy uit Lamswaarde. Jonge doffers: 1. J. van Sik kelerus uit Lamswaarde, 2. J. Bisschop uit Lamswaarde, 3. Gebrs. de Booy uit Lamswaar de, 4. P. Moorthamer uit Kui taart. 5- J- van Denderen uit Lamswaarde. Jarige duivinnen: 1. J. van Sikkelerus uit Lamswaarde; 2. A. de Block uit Graauw, 3. P. Moorthamer uit Kuitaart, 4. A. Kaïnoen uit Graauw. (Van een onzer verslagge ZEEBRUGGE De Vlaamse Economische raa een zo snel mogelijke he MIDDELBURG (ANP) Het aantal jeugdige werk in Zeeland is in 1974 toegenomen. Voor de groe jarigen vrouwen in het bi der en de groep 19- tot jarigen in het algemeen eind 1974 een triest re vestigd- Dit zegt het NW-Jong kiontaikt iin een zojuist bracht rapport over j werkloosheid in Zeeliand. moeten snel maatregelen troffen worden vindt NW-jongerenkontakt. korte termijn moeten de tij'dsgrenzan in de ar' marktmaatregelen worden schrapt en moet er aanv de werkgelegenheid voo jongeren worden gesch Daarnaast is invoering va begrip passende werk gewenst- Voorts een ver ring van de beroepskeuze lichting, verbetering van arbeidsbemiddeling en verplichte vraaigimelding b! gewestelijke arbeidsbureau- Ook maatregelen die de sitie van de jeugdige we zen proberen te verbet zoals uitbreiding van de lïng arbeidsplaatsen wer leerlingen en het verbe van de opvang en hegeflei van jeugdige werklozen s op het verlanglijstje van NW-jongerenkontakt. Het NW-Jongiarenkon vindt dat de meeste van maatregelen moeten wo' genomen op nationaal ni Maar dat houdt niet in da in Zeeland zelf niets ge hoeft te worden. Het jong" kontakt roept de bedrijve Zeeland op om toch ook tieel leerplichtigen in dien nemen en, waar mogelijk, opleiding te geven. Uitgave- Uitgeversmaatschappij De Stem B.V Editie Zeeland RAVONKANTOREN TERNEUZEN Nieuwstraat 9 tel 01159-7920 (4 lijnen): HULST: Steenstraat 14 tel 01140-3751 (3 Hjnen); GOES: Kiokstraat 1, tel 01100-8030 (3 lijnen) KANTOORUREN Maandag t.m vrijdag 8 15-12 30 en 13 30 - 17 00 uur BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE EXPLOITATIE Breda Maandag t.m vrijdag van 19 00-20 00 uur, tel 01600- 22341, zaterdag van 10 00 - 11 00 uur, tel 016U0 - 49900, zondag van 20 00 - 22 00 uur. tel 0160(1 - 22341 BEZORGKLACHTEN Zeeuwsen-Vlaanderen tel 01140 - 3751 of 01150- 6297, Midden- Zeeland 01100 - 4944 REDACTIE Chet Zeeuwse redaetn S C Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen. tel 011-50 792U. privé Lorentzlaan 50, Terneuzen, tel 011511- 5745 algomeer redacteur Zeeland irs J Bouwmans, kantoor Kiokstraat 1 Goes tel 01100 8030 privé Zuidvliet-I straat 53. Goes tel 01100- 8138; redacteur Midden-Zeeland G van Berkel. kantoor Kiokstraat 1, Goes, tel 01100- 8030. privé Voorburcnt 37. Kapelb te, 01102 -2320' redacteur voor Terneu zen en Kanaalzone P de Schipper, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen. tel 01150 - 79VU privé Debussyhof 87 Terneuzen, tel 01150 2639 redacteur voor Onst-Zeeuwsch-Vlaanderen A. van der Vuurst de Vries, kantoor Steenstraat 14. Hulst. tel. 01140- 3751. pnve Beestenmarkt 21, Hulst, tel 01140- 4159; Redacteur voor West-Zeruwsch-Vlaanderen- R van der Helm, Melkweg 40. Oostburg lel 01170-3370: foto ioumaüst voor Zeeland C J de Boer kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel. 01150 - 7920. privé Lange de Kreek 56. Terneuzen, tel 01150-1 tl37, sportredactie Zeehnd A Koomen, Troelstralaan 8, Axel, f el 01155 2594 ABONNEMENTEN EXPLOITATIE inspecteur Zeeland- P Konings. tel 01150-6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: C. Menu. tel 01100- 4316. (Van onze correspondent SLUIS Dinsda-gavon omstreeks kwart voor branc uitbebroken op cam Wildhof van de heer Van lingen te Retranchement. een voorbijganger werd brand ontdekt en deze s onmiddellijk alarm. De b ontstond in de woonruimte, brandweer van Sluis, die snel ter plaatse was, kon ter niet voorkomen dat de hele inboedel in vlammen ging. De schade bedraagt ge tienduizenden guldens- oorzaak is nog niet bekend. Jubilarissen Op het meentehuis van Sas van worden op donderdag twee nuari een tweetal jubilari: in de bloemetjes gezet. Be zijn vijfentwintig jaar dienst van de gemeente, zijn de gemeentebode A. Vries uit Sas van Gent en heer E. Snoeck, werkzaam de dienst gemeentewerken de gemeente Sas van Gent. huldiging op het Sasse s huis vindt om vier uur 's dags plaats. Vooruitzichten voor vriidai za'erdag: perio'en mei r< of buien. Geleidelijk mil racht Vooruitzichten in cl gemiddeld over Nederland: Voor vrijdag: aantal zon: 0 tot 3; min temp.: streeks giaden; max. tei omstieeks 8 graden, kans een droge periode van r «ten- 12 uur' 70 procent: 1 op et.t jeheel droog etir 30 procent-

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2