„ZOMAWIL FIN ZICHZELF GAAN BEDRUIPEN Kerstexpositie in Middelburg „Schippers voelen zich net zo beroerd als boeren" Blindenbond: koop geen rodukten van blinden Valerie Hamelink exposeert in lunchroom Marjo Schietingen in Oudelande en 's-Heerenhoek SCHUTTEVAER IN WEMELDINGE: MEER ZELFWERKZAAMHEID VAN DE LEDEN i Opbouw- commissie Souburg vol goede moed '75 in Historisch boekje over Vlissingen MTE OOSTBURG endmaking 's-H. Arendskerke Hengstdijk Stoppeldijk Middelburg KERSTBOOM VERBRANDING IN KERNEN HONTENISSE Politierapport Vergadering commissie (Van een onzer verslaggevers} t&Hf C.VDZAND De stichting Jeeuwsch-Vlaamse Operet- i(. en Musical-amateurs (ZOMA) wil, wat de finan- iiin beterft, zoveel mogelqk lichzelf gaan bedruipen. Om dit doel te bereiken moet de ,elfwerkzaamheid van de le- |tn bevorderd worden. Voor- itellingen moeten langer te- roren gepland worden, zodat ie leden meer kans krijgen nin bijvoorbeeld toneelkos tuums in eigen beheer ta tervaardigen. Voorzitter P. Lijser vertelt hoe de vereniging het beleid heeft gewijzigd in een gezon de economische werkwijze. Het afgelopen jaar kende de vereniging namelijk een schrikbarend besrotinUBta- fcoft. De heer Lijser over dit te kort: „We zitten in angstige spanning te waditen op de raadsvergadering van januari van de gemeente Oostburg. Dan wordt de door ons ge vraagde subsidie besproken". De nieuwe beleidslijn berust er op, dat in de toekomst min der hulp vam derden nodig zal zijn, zodat er ook minder koe ten gemaakt worden. „We gaan samenwerken met het toneelgezelschap van Groede, en we willen ook een eigen streekorkest formeren. Daarmee zijn we overigens al bezig. Ook de schuttersvereni ging werkt mee". Met het to neelgezelschap wil de operet tevereniging co-wrodukties gaan opvoeren. Om geen dure regisseurs van buiten meer te hoeven aantrekken, is de heer de Lij ser zelf met een regiecursus bezig. Verder hoopt hij dat de operettevereniging gebruik kan maken van de diensten van de tweede adviseur, die het Zeeuws centrum voor amateurtoneel gaat aantrek ken. „De kosten zijn zo opge lopen omdat we in onze eigen streek zo weinig vakmensen hebben", aldus de heer Ds Lijser. De stichting ZOMA bestaat nu ongeveer drie jaar. De kern wordt gevormd door on geveer 25 leden. Met behulp van de andere verenigingen hoopt men in de toekomst met zo'n 70 tot 80 man te kunnen werken. „Onder de oppervlak te werken we thans hard. Wanneer het precies los komt. diat weet ik nog niet", zo be sluit de heer De Lijser. Overigens heeft de ZOMA vxoor het volgend jaar al een heel programma voor de boeg, met optredens door heel Zeeuwsch-Vlaanderen, onder meer voor gehandicapten en bejaarden. Ook koffieconcer ten, onder meer in Terneuzen, maken deel uit van dit pro gramma. Gaf de Zeeuwse Kunst kring in andere jaren op haar kerstexpositie een soort „ta bleau de la troupe", waarop zo veel mogelijk leden kunstenaars hun werk toon den, ditmaal schijnt het aan tal deelnemers voor het eerst meer beperkt In totaal zijn er twintig exposanten en de inrichting van de expositie maakt de indruk dat gezien de rumte van de Vleeshal wat meer werk het geheel zeker geen afbreuk zou heb ben gedaan. Overigens biedt de ten toonstelling voor elk wat wils: keramiek, voornamelijk schalen en vaasjes met de van haar bekende fijne, so bere glazuren van Tessa Braat en van Leo Frenke, die in zijn gebruikskeramiek en meer vrije objekten mooie vormen weet te berei ken. De edelsmid Cees Mul der toont zidh een bekwaam vakman en vindingrijk ar tiest in rijn gebonden en vrije vormen van doosjes, hangers, broches, oorbellen en spelden. Els van Kraay zorgde voor kleurige decoratieve en warm aandoende wandkle den, waarvan er twee helaas wel wat al te hoog aan de wand kwamen te hangen, Jac- qeline van Langevelde droeg een textiel- en een wand plastiek bij, die naar materi aal en vormgeving niet bijs ter overtuigen of indruk ma ken. De beeldhouwkunst is ver tegenwoordigd door Ad Braat met enkele kleine bronzen, waarin zoals ge woonlijk de humor niet ont breekt, door Peter de Jong met enkele sierlijke vrou wenfiguren in brons en hout. Een van deze vrouwebeeldjes -dat in hout- met zijn rake abstraktie en een jongens kopje -een ongetwijfeld zeer goed gelijkend portret- ge ven duidelijk de mogelijkhe den van De Jongs kunst aan. Verder rijn er enkele boei ende séquestrés van Jan van Leeuwen en een aantal hou ten beelden van André Ver- heye, die zich in het alge meen wat willekeurig door gegeven houtvormen schijnt te laten leiden, maar met „Geest" een gave kreatie over het voetlicht bracht. Dan zijn er natuurlijk de schilders en graficie Piet Bulthuis, de nestor der Zeeuzse penseel voerders, met enkele stillevens waarin een poging tot oplichten van rijn palet tot soms weinig fraaie kleuren heeft geleid, Joop Dam, wiens schotten worden ingenomen door te veel foto's om rijn werk heen van anderen en te wei nig werk van rijn hand. Fred van den Berge met fijne ab- strakte olieverfschilderingen op papier, Ad Duvekot met enlkele merkwaardige, indruk wekkende Zonsopkomsten, Ernest Joachim met drie schilderijen die geabstra heerde oervormen en- bewe gingen in beeld brengen, Bernhard Kirchgaesser met tekeningen en houtsneden, Gerard en met aquarel-ef- fekten oproepende olieverven vol fantasie en werkelijk heid, Andries Minderhout met een uit vijf stuks be staande tuil rozen, die tel kens in verschillende kleur de jaargetijden symboliseren en waartoe hij waarschijnlijk geïnspireerd werd door het bekende gedicht van Gertru de Stein: A rose, is ar ose, Do van Rijn en Ada Simons respectievelijk met enkele gestyleerde schilderijen van bloemen en met fantasierijke grafiek en Kees van der Vossen met een paar land schappen waarin hij op per soonlijke wijze de geest van De Stael bezweert. De inrichters van deze ex positie hebben het de bezoe kers onaangenaam moeilijk gemaakt de catalogus vlot te raadploegen, want de betref fende nummers rijn nu eens nauwelijks zichtbaar, dan weer slordig ergens op de zijkant van een lijst geplakt, althans vrijwel nooit op een vaste plaats links of rechts van het werk en duidelijk lees- en zichtbaar zoals dat behoort. De kerstexpositie is nog te bezichtigen tot en met 12 ianuarl 1975. WILLEM ENZINCK. (Van een onzer verslaggevers) WEMELDINGE „Wij voelen ons net zo beroerd als de boeren en de vrachtauto- Aauffeurs. Wij zqn hier alleen gekomen om te weten te komen of daaraan wat gaat gebeuren". Deze opmerking werd gisteravond op de vergadering van de afdeling De Be- velanden, van de Koninklijke Scheepvaart Vereniging Schuttevaer te Wemeldinge met ipplaus begroet. werd een be- itaursvoorstel van de Beve- landse afdeling om deze afde ling op te heffen en een nieu we vereniging scheepvaartbe- ■n in het Deltagebied op 't richten. Het volledige hoofdbestuur van de Konink lijke Scheepvaart Vereniging Schuttevaer was voor dit punt naar Wemeldinge gekomen. Achter het opheffingsvooc- 'itel van het afdelingsbestuur van de Bevelanden bleek veel üed-zeer schuil te gaan met hit hoofdbestuur. De Beve- vereniging had in 1972 vmrjtetlen gedaan om de ver eniging te reorganiseren. Deze voorste'Jen zouden op de alge mene vergadering, die werd gehouden in Arnhem, in feite onder tafel zijn gewerkt. Een landelijke voorzitter zei, dat persoonlijke tegenstellin gen niet over het hoofd van de vereniging Schuttevaer diende te worden uitgevochten. Hij wees het verwijt van de hand, als zou Schuttevaer niet demo cratisch zijn. Verder stelde hij, dart de oprichting van een kleine eigen vereniging in het Deltagebied volledig indruiste tegen de belangen van de schippers. Want dit zou alleen maar een splinterpartijtje rijn. Op de eerste plaats diende te staan de behartiging van de vaart-technische belangen van de „chippers. De destijds nl«t aanvaardde (Van een oneer verslaggevers) WEMELDÏNGE-RIJSWIJK De Nederlandse Blindenbond telt ln een verklaring een dringend beroep gedaan op de over- kriffcinstantles om geen vergunning meer te verlenen voor het - «p welke wijze dan ook verkopen van zogenaamde door 'linden en slechtzienden vervaardigde produkten. De Neder- landse Blindenbond roept verder Instellingen, bedrijven en par- ticulieren op niet op aanbiedingen In te gaan van verkopers van [krioelde produkten. omgekeerd, zegt het hoofdbe stuur van <fe Nederlandse blindenbond in baar verkla ring. van Oostburg maakt ingevolge e Wet op de Ruimtelijke Orde- de gemeenteraad in zijn ver|a' icember 1974 heeft besloten, da nen worden voorbereid; v001 aan de Noordzeestraat te Cad- an de Oude Haven té Oös'ttxrf- an de Jan Steenstraat te Oost- In de verklaring van het fdbestuur van de Neder- ise blindenbond, die ge it is aan overheidKinstan- bedrijfsleven, instellingen particulieren, wordt als re- voor de oproep gegeven: [hoedt ons voor sentiment- ictiviteiten". Al veie jaren tracht de blin- '"bond de integratie van 'inden cm slechtzienden in samenleving te bevorde- *n. zo wordt gezegd. Die in- "Bratie bestaat erin blinden sledhtrienden zoveel moge- Wt kansen te bieden om deel f nemen aan het maatschap- *i'jke en culturele leven. De 'uiden en slechtzienden zelf --ïhon de voorwaarden hier- PjT zo gunstig mogelijk door ontwikkelen van be-gatafd- ""ten, training in sociale Joligheden gebruikma- van technische huilpmid- jffen. Want in het algemeen _ieten de blinden en slecht- Jjkfen zich aanpassen aan kef. cultuurpatroon de samenleving en niet Is nader is aaij^egevèn op dé hij irende tekêningen. iten en de daarbij, behorende t?' vanaf 9 januari 1975 ter getoWj ouwburgstraat 2. Bureau RV® te Oosfburg. voor een ieder t De burgemeester voornoen^- J J. VERGOUWE wnd. Harkten idling terneuzen 30 2»mber 1974 per bos J®"»): 4243. per kilogram). JreOvkool: 910, savooie kool: jl-30. rode kool: 13. spruiten: jHO- prei: 67—TO. uien: 10— Witlof ai2: 118—128. b2: *28- afwijkend: 47—74. Wil deze integratie echter kans van slagen hebben, dan is de instelling van de mede burgers ontzettend belangrijk. Een onjuist beeld Van de ge- bandioaipte is dan ook funest. En juist activiteiten, die alleen maar een beroep doen op het sentiment van de burger, ver sterken en bevorderen het on juiste beeld en de verkeerde mentaliteit ten opzichte van de blinden en slechtzienden- Maar daarbij komt bovendien, zegt de blindenhand in haar verklaring, dat gewetenloze lieden profijt willen trekken vam de gehandicapte mede men» door verkoop van zoge naamde door blinden en slechtzienden vervaardigde produkten- De extra winst zou dan ten goede komen aan die blinden. Maar volgens de blin denbond werkt geen enkele bonafide instelling nog op de ze wijze. De produkten wor den verkocht, via de normale handeL De Nederlandse blin denbond ontkent niet, dat finan ciële acties voor onder meer bloinden en slechtzienden soms niet meer nodig zouden zijn. Miaar volgens de blinden bond moet een diergelijke actie gepaard gaan met voorlichting aan het publiek, dat door die actie juist de integratie in de samenleving bevorderd wordt. voorstellen van de Bevelandse afdeling, betroffen volgens de heer Van Dam alleen hoishou delijke verenigingszaken. En dat achtte de hew Van Dam niet «vraar genoeg om een af deling op te heffen. Het lag volgens hem dan ook meer voor de hand dat een afde lingsbestuur opstapte als het niet eens was met de gang van zaken tn een vereniging. Bij het afsluiten van deze editie was de discussie over het al dan niet opheffen van de Bevelandse afdeling van Schuttevaer nog in volle gang. Biljarten Voetbalvereni ging 's Heer Arendskerke heeft haar traditionele kerst- biljasrttoernooi gehouden. Het evenement vond plaats in café De Tol. De uitslagen waren: lafcne winnaarsromde: 1 H. Weststrate, 2 K. Baeyens, 3 K. Bverstüjk, 4 R. Nageikerke. De beker voor «Je hoogste se rie ging naar B Jarise- De poedelprijs, een dwergkonijn, was voor K. Beenhakker. De uitslag van het driebanden- toernooi was: 1. L Rijk, 2 M. Weststraite. De kurkwedstrij- den werden gewonnen door K. Eversdijk, L. Rijk en P. Goe- degeburc. Tritsen Door „Herwonnen Levenskracht" werd een trit sing gehouden. De hoofdprijs bestaande uit een kalkoen werd gewonnen door W. Her mans uit Hengstdijk. N.K.V.-kaart ing Aan de N.K.V. kaarting gehouden in zaal P. van Dijk, namen 34 personen deel. Uitslag: Win- naarsronde: 1. J. de Kort-B. van Hijfte, 2. H. de Maot-P. van Assche, S. A. van Dijfc-J. Hageman, 4. J- Buirggirave-E- de Kort, 5- A Huhu-A. de Maat-, Verliezersronde: 1. L. van Hijfte-F. Piessens, 2. Th. de Kort-J. de Kort, 3. R. van Gassen-R- Boeykens. Aan de kaarting verbonden tritsing werd gewonnen door D. Scheele uit Zaamslag. (Van onze correspondent) VLISSINGEN De Op- bouwcommissie Souburg heeft een nieuwe folder uitgegeven waarin zij de bewoners van Souburg puntsgewijs uiteen zet. welke activiteiten de op- bouwcommissie in 1975 zal ontplooien in het wijkcentrum Middenhof aan de Kanaal straat 64 in Souburg, De opbouwcommissie stelt rich ten doel het stimuleren en coördineren van voor Sou burgers -belangrijke activitei ten. Het informatiecentrum h b.v. geopend dinsdag van 10 tot 12, woensdag van 10 tot 18 en donderdag vam 14 tot 16 uur. Iedere eerste woensdag van de maand wordt er een openhuisdag gehoudem, vam 9.30 tot 18 uur. Daarnaast kan men bij de opbouwcommissie terecht voor hulpdienst bejaar- denvervoer, de fotoclub, brug- en venkeersgroep, gemeentelij ke informatiehoek, bestem mingsplannen, kinderboerderij, babysitcentrale, speelplaatsen, tafeltennis, bloemschikken, schilderen, textielwerken, edelsmeden, boetseren, ballet, vermenigvuldiging van stuk ken via het ADMZ, allerlei informatie over culturele vere nigingen, en sportverenigin gen. en dergelijke. In het wijkcentrum Middenhof rijn voorts ook gevestigd het vor mingswerk jomg-volwassenen, waar men dagelijks terecht kan in kamer zeven, is er een informatiehoek van het bureau voorlichting van de gemeente Vlissingen, is er gevestigd het bureau wijkagenten, het Leger des Heils, de stichting gezins verzorging Walcheren, de ste delijke raad voor maatschap pelijk weirijn, en liet Zeeuws instituut voor kunstzinnige vorming. Nieuwjaarsbal Zaterdag 4 januari vindt in het Wapen van Zeeland een nieuwjaars- bal plaats, waarbij de muziek verzorgd zal worden door het Hammondtrio. Voorts wordt opgetreden door de zanger en vroegere inwoner van Stoppel dijk de heer Guust Schelfhout, hekend van het vroegere pro gramma „Ontdek de Ster". Begonnen wordt om 21.00 1). en de entree is gratis. Scholieren toernooi De ta feltennisvereniging „Middel burg-Zuid" hauidt op vrijdag 3 en zaterdag 4 januari tafelten niswedstrijden voor Middel burgse scholieren van 8 jaar en oudier. Strijdtoneel is het Kleine Zaalsipoirtcentrum aan de KiruMimolenlaam. Er zal in drie leeftijdsgroepen te weten 8-11 jaar, 12-14 jaaar en 15 jaar en ouder zowel voor meisjes als voor jongens worden ge streden. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Op vrijdag 3 januari gaat de ge meente Hontenisse kerstbomen verbranden. Dit zal gebeuren op twee plaatsen in de ge meente, namelijk in Stoppel dijk en in Kloosterzande. In Kloosterzande vindt de verbranding van het kerst- groen plaats bij het zwembad, en in Stoppeldijk wordt er vuurtje gestookt aan de Tul- penstraat. De dienst gemeente werken van Hontenisse haalt vrijdagmorgen vanaf tien uur de afgedankte kerstbomen op. Het grote verbrandingsfeest begint in beide kernen om 19.00 u. TERNEUZEN De Temeu zense gemeentepolitie heeft wegens diefstal van een groot aantal kratten en lege bier flessen aangehouden B. J. M. (16) H. O. H. (14) W. L (17) en D. C. van D. (16). allen uit Terneuzen, De goederen wer den ontvreemd bij de Melku nie te Terneuzen. De jongens hebben de diefstallen toegege ven. TERNEUZEN Maandag morgen heeft de Terneuzense gemeentepolitie de 18-jarige Terneuzenaiar A. B. aangehou den, wegens hel stelen van een filmcamera bij fotohandel But te AxeL Toen B. door de politie werd aangehouden, om dat hij een tasje bij zich droeg en hem naar de herkomst er van werd «gevraagd, kon hij geen redelijke veitklaring ge ven. B. is op het Terneuzense politiebureau ingesloten en heeft inmiddels een bekente nis afgelegd. TERINEUZEN Zondaga vond tussen negen uur en half twaalf werd de auto van de heer E. te Terneuzen gestolen. De auto draagt het kenteken 90-40 VL. (Van onze correspondent) AXEL - lunchroom Kerkdreef stapt, zal ontdekken, - Wie de nieuwe „Marjo" aan de in Axel binnen- tot z'n verbazing dat de schrootjes- (Vam een onzer verslaggevers) GO HIS De ee rste openbare commissievergadering in de Goese gemeenteraadsgeschie denis vindt plaats op donder dag 2 januari om 20.30 uur in het Goese stadhuis. Zoals be-l kend heeft de Goese gemeen-; teraiad besloten alle commis-j sie vergaderingen met ingang; van 1 januari openbaar te doen zijn. Op domiderdagajvond 2 janua ri komt de commissie voor ruimtelijke ordening enz. bij een. Besproken zal dan wor den het beroepschrift van de heer H. Meeuwse tegen de weigering van burgemeester en wethouders om een bouw vergunning te verlenen voor de realisering van een binnen- manege aan de Pqpuilieren- straat. wanden vol hangen met schil derijen en dat posters en de geijkte reclameborden hele maal ontbreken. Geen dure kunstwerken, die in een mu seum thuishoren, maar de pre tentieloze voortbrengselen van een amateur-schilderes, die al leen maar schildert voor haar plezier. De eerstvolgende maanden zullen de klanten onder het genot van een Brusselse wafel met een kop koffie of mis schien wel een slaatje kunnen genieten van de doeken van Valerie Hamelink (64 jaar) uit Axel. Marleen (21 jaar) en Jo (26 jaar) Warnier-de Ridder zijn de eigenaars van deze lunchroom en zijn bijzonder tevreden over de reacties van de klanten. „Binnen twee da gen was er al een schilderij verkocht", vertelde Jo. „maar de prijzen liggen dan ook bij zonder laag: van ƒ45 tot ƒ220". Mevrouw Hamelink wil de schilderijen alleen maar ver kopen om er nieuwe materialen voor terug te kunnen kopen. Hoe komt een lunchroom-eige naar er nu bij zijn bedrijfs ruimte ook als expositie-ruim te te gebruiken? Jo vertelt: „We lazen in De Stem het verbaal over mevrouw Hame link, waarin ook stond, dat ze zo graag wilde exposeren. Ik kom zelf uit Hulst en had daar ook al eens een zaak gezien, waar eveneens werd geëxposeerd. Het leek me gewoon een goed idee de men sen in een gewone gelegenheid in contact te brengen met de schilderskunst, zonder dat ze daar speciaal voor naar een aparte zaal of zo moeten". Dat is blijkbaar goed aange- (Van onze correspondent) 's—HEERENHOEK-OUDE- LANDE De handboogvere niging „Eensgezindheid" aaf bij de heer Van Lien een schicting op de liggende wip pen. Niet minder dan 86 schutters namen aan deze schiet ing deeL Uitslag van de eerste wip: hoofdvogel: William Voet van Soranus uit Heinkenszand: le zij vogel: M. Verdenk van Vies uiit 's-Heerenhoek; 2e zij vogel: M. Nijsten van Vrjje-Schutters uit 's Heerenhoek: bij loting; le bovenfeal: R. Veirmuë van Victoria uit Kwadendamme 2e bovenkal; William Voet van Soranus uit Heinkenszand; le onderkal: P. Rijk van Vios uit 's-Heerenhoek; 2e onderkal: Sj. Beulens van Victoria uit Kwadendamme; meeste kleine vogels: Bas van de Dries va,n Eensgezindheid uit 's-Heeren hoek. zes voigels; le klep: Wil liam Voet van Soranus uit Heinkenszand; 2e klep: Ko Traas van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek; 3e klep: Wim le Jonge van A.D.L.M. uit Kwademdamme; 4e klep: C. D. Raas van Vooruitgang uit Kwadendamme. Uitslag van de tweede wip: le hoofdivogel: P. Ooetdijk van Willem Teil uit Ovezande; Se hoofdivoge A v. A Dries van Eensgezind heid uit 's-Heerenhoek; le zij vogel: W. de Jonge van A D. L. M. uit Kwadendamme: 2e rijvogel: P. Oostdijk van Wil lem Teil uit Ovezande; 3e zij vogel: A. A Geense van Zorg vliet uit ElLewoutsdiijk; 4e rij vogel: II. Koens van Spes No stra uit Ovezande; le kal; C. Bek van Spes Nostra uit Ove zande; 2e kal: Williaim Voet van Soranus uit Heinkenszand; 3e kal: W. Boudens van Wil lem Teil uit Ovezande; 4e kal: C. Westdorp vam Eensgezind heid uit 's Heerenhoek: meeste kleine vogels: L. de Jonge van Concordia uit 's-Heerenhoek, zes vogels. De vliegendevo- aelpriijzen waren voor C. Mooyman van Vooruitgang uit Kwadendamme en L. die Jonge van Concordia hoek. uit 's-Heeren- De heer J. F. de Rijke her dacht, dat het 15 jaar geleden was dat hij in Oudelande het café van de gezusters Lons overnam en daar kwam wo nen. Hiervoor had hij. voor de schieting van Edele Handboog waarvan hij ook lid is, 40 prijzen beschikbaar gesteld. Niet minder dan 63 schut ters namen aan deze schieting deel De uitslag is als volgt: hoofd vogel: A van Loo van Vooruitgang uit Kwadendam me; le zijvogel: P. Steketee van Diana uit Yerseike; 2e zij- vngel: J. Bongexs vam Zeelam- dia uit Ovezande, beiden bij loting; le bovenkal: B. Peeteis van Victoria uit Kwadendam me; 2e bovenkal: D. de Fouw vam Doel naar Hoger uit Wolphaartsdijk; le onderkal: A van Loo van Vooruitgang uit Kwadendamme, bij loting; 2e onderkal: R. Steenbakker "an Victoria uit Kwadendam me, bij loting; le klep: J. de Koeyer van Diana uit Yerse- Ice; 2e klep: N. Sehouwenaar van Juliana uit Oudelande; 3e klep: M. van Boven van Zuid- dorpe; meeste kleine vogels: C. Lous van Edele Handboog uit Oudelande, vijf vogels; de vliegende vogelprijzen waren voor A. Dekker van Doel naar Hoger uit Wolphaartsdijk en C. van Weele van Juliana uit Oudelande. slagen, want van de 100 klan ten zijn er 80 die op de schil derijen reageren. Ongeveer de Itelft vraagt ook nog eens naar de prijzen. Natuurlijk is er ook kritiek (mevrouw Hame link heeft helemaal geen schil der- of tekenles gehad), maar als dan verteld wordt, dat ze al 64 is en pas een paar jaar geleden is begonnen met schil deren kijken ze toch wel even anders. „We willen hier echt die amateur-schilders die nor maal niet aan een expositie toekomen, de gelegenheid ge ven gedurende een aantal maanden hier hun schilderijen op te hangen. We hebben dan ooik al verschillende reacties van schilders gehad. Ook bui ten Axel", zegt Jo. De exposi tie met ongeveer 15 5 20 schil derijen, is waarschijnlijk nog tot het voorjaar bij .„Marjo" in Axel te zien. (Van een onzer verslaggevers). ZALTBOMMEL Een stukje recente geschiedenis van Vlissingen aan de hand van oude foto's vormt de in houd van het boekje „Kent u ze nog de Vlissingers". Het boekje is onlangs versche nen bij de Europese biblio theek te Zaltbommel en kost l 22,90- Het boekje is samengesteld onder auspiciën van de heem kundige kring „Walcheren". Centraal staan de foto's, die alle afkomstig rijn uit particu lier bezit. De foto's rijn voor zien van uitgebreide bijschrif ten met verklaringen. De rij foto's wordt geopend met een portret van de Vlissingse ge meenteraad anno 1919 onder voorzitterschap van burge meester C. a van Woelderen. Het boekje geeft verder een gevarieerd beeld van het le ven in Vlissingen op diverse terreinen. Vooral bij de oudere generatie zat het veel zaken levendiger in de herinnering terugroepen over het reilen en zeilen in Vlissingen tot aan 1940. Bij voldoende belang stelling zad het boekje „Kent u nogde Vlissingers" een vervodg krijgen, zo wordt in de inleiding meegedeeld. AAN het Duivenbad In Rot- terdam-Hillegersberg is een rekker met oplegger gestolen, die daar stond geparkeerd. De combinatie bevatte een lading koperafval m«t een waarde vail f 70.004,- Van de daden ontbreekt elk spoor.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 7