BROECK ZEEUWSE KRUIS STELT LEDEN GERUST ELAND De Stem/De Vriie Zeeuw SCHEIDESCHOOL WON KORFBALTOERNOOI H. Scheele kampioen bij Voorwaarts Aardgas DINSDAG WOENSDAG N stad streek 5MAKING GOES iLAGERIJ UPER Terneuzen Kampioenschap boogschieten Klooster zande Koewacht Zaamslag Sas van Gent IJzendijke St.-Jansteen Westdorpe In zeeland ai de vergaderingen aar gehouden. ïdaeht op gevestigd, tE ORDENING. 8ARE WERKEN men ter behandeling ingediende beroep- nning voor de bouw ierenstraat te Goes, het stadhuis, Grote r] si IT KWALITEIT KWALlïg FEIT TEGEN DE LAAGSTE PRIJS ORSPOEDIG NIEUWJAAR TE ADRES TELEFOON 01140-2573 am xiaxrrvAvx xiaxmi» .auleen tl voor het genoten vertrou- ons geschonken in het afgelopen en wensen u een JKKIG EN VOORSPOEDIG 1975 L. J. GIJSEL, Brouwerijstraat 4 insteen. Telefoon 01140 - 3006. g 2 tanuari 20 30 uur Goes 5ALM Miklós Jarrèso leuga en Muziek 2 50 aan de zaai lanuan 20 30 uur jorttheater - Middelburg 7ALM M'klos Jancso feugo en Muziek 2,50 aar de zaal lanuar' 20 00 uur Aarq«nburfl [ie JW r 4,50 aan de zaal januari 20 00 uur Z'enkzee Zu'dekjk Toneel Globe 04 Kaarten zie kassaregel 4 jaouai' 20 00 uur orttbeater Middelburg JWE 1AAR STUIFT IN,,. Werktheater Middelburg f2.50 4 tanuari 20 00 uur Oranje - Goes Zuidelijk Toneel Gtobe ^09 Kaarten zie kassaregel 4 januari 20 30 uur podium-theater - Terneuzen TEKSTPIEREMENT Wit op Zwart ia! Kaarten zie kassaregel "januari 20 30 uur eater - Viisstngen iALM Miklós ianeso feugd en Muziek 2,50 aan de zaal januari 17.00 uur jorttheater - Middelburg OP BIG BAND nan de Wit ie Jeugd en Muziek f3,00 januari 20.00 uur jrg - Middelburg TIONAAL FOLKLORISTISCH EATER 10 Kaarten 2ie kassaregel 8 januari 20 00 uur iter - Middelburg T ROSALIE C Sautet toegangsprijzen Kaarten op de jke tijden aan het theater ie ZVU eeland voedde losse kaarten ven de otsvoorstellingen zijn. f 9,50 f 10,50 voor niet-leden, or CJP uitsluitend telefonisch te besteller1 nementen in Goes (01100) 8610, ïementen in Vlissingen (01184) dag uooi en op de dag van het it van 14-16 uur. wapoeer het op zaterdag valt donderdag tn nementen in Middelburg één voor het evenement van 19-20 0) 25157 eland n voor de losse kaarten van de jntsvoorsteilingen zijn f 9,50 10.50 voor niet-leden; ■or CJP n d telefonisch te bestellen één dag evenement van 19-20 uur b'J Mom te Zierikzee (01110) 2192 'laanderen voor de losse kaarten van de antsvoorstellingen zijn. f 9,00; 0 irten beschikbaar vanaf één >r het evenement dagelijks van uitsluitend telefonisch 655 voot de evenementen in juws-Vlaanderen via bibliotheken. Gent via bibliotheek de Speye via kassa Den Dullaert itbus 124 Middelburg Tel (01t®0'L (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Voor de eerste keer hebben het Wit Gele en het Groene Kruis in Terneuzen zich als de vereni jing „Het Zeeuwse Kruis" in een brief tot de leden gericht De brief stelt de leden gerust met de mededeling, dat met de fusie van de kruisvereni gingen in Terneuzen voor hun weinig verandert. Het bestuur van de nieuwe vereniging gaat inmiddels wel werken aan een eventuele uitbreiding van de de wijkverpleegkundigen. „De gezamenlijke besturen en de vier wijkverpleegkundi gen zullen zich met evenveel inzet wijden aan uw gezond heidszorg. De twee wijkgebou- wen met goedvoorziene maga jijnen blijven ter uwer be- ichikking", aldius een citaat uit de brief van de afdeling het Zeeuwse Kruis te Terneu- len aan haar leden. Door de fusie van de beide kruisverenigingen verandert er in het Terneuzense kruis werk wel iets in het admini jtratieve- vlak. De administra tie zal voortaan worden ge daan door een administrateur in vaste dienst. Deze was voorheen in dienst van de ver eniging het „Groene Kruis". De nieuwe kruisvereniging toont zich verheugd met het feit dat door het samengaan de lasten voor het komende jaar kunnen worden beperkt en verdeeld. De contributie is vastgesteld op een bedrag van tweeëntwintigenhalve gulden per lid. Diegenen die lid wil len worden van de kruisvere niging moeten wel eerst een bepaald bedrag aan inleggeld betalen. Dit bedrag komt over een met de kontributie over bet aantal jaren, dat de betref fende persoon in het werkge bied van de vereniging woont. Niet leden, die gebruik ma ken van diensten van de kruisverenigingen krijgen een onkostennot-a aangeboden. Wat dit betreft adviseert het be stuur van het „Zeeuwse Kruis", onder voorzitterschap van de heer H. Ribbens uit Terneuzen, aan hen die een tijd lang geen gebruik maken van de diensten van de kruis vereniging toch hun lidmaat schap niet te beëindigen. Het werkgebied van de nieuw vereniging is de kern Terneuzen. De gefuseerde kruisvereniging heeft hier een kleine vijfenveertighonderd Wen. Volgens voorzitter H. Ribbens bewijst dit ledental wel dat het kruiswerk in Ter neuzen nog veel weerklank heeft. „Het Zeeuwse Kruis" in Terneuzen blijft voorlopig werken in de voormalige ge bouwen van het Wit Gele en het Groene Kruis. Een ge meenschappelijk gebouw komt er de eerste jaren niet. Het Wit Gele Kruis, van rooms-katholieke oorsprong, en het Grote Kruis, niet-ker- kelijk gebonden, hebben in Terneuzen zo'n vijftig jaar on afhankelijk van elkaar ge draald. Het korfbaltoernooi in 't Zwaantje. Ruilbeurs Zaterdag "ier januari wordt er in het Zuidlandtheater in Terneuzen Mn ruilbeurs gehouden voor allerlei verzamelobjecten. Enkele vam deze verzamel objecten zijn postzegels, oude munten en ansichtkaarten. De ruilbeurs begint 's morgens om tien uur en duurt tot 's middags vijf uur. De toegang is gratis. Zaalvoetbal In de sport hal 't Zwaantje wordt op maandag 6 januari een begin gemaakt met de zaalvoetbal- competitie in de a-poule. Er wordt een dubbele competitie Kspeeld met een deelname can acht teams, die wekelijks op de maandagavond in actie «"hen. De eerste wedstrijd begint steeds om 19.30 uur. Programma voor 6 januari: Terneuzen veteranen-Dow 2. Mistrappers-PZEM. Van der Pole-Dow 1. Phildps-HKC. TERNEUZEN De Schel- deschool uit Terneuzen haal de gisterenmiddag de eerste prijs binnen na een spannend mikro-korfbaltoernooi in de sporthal 't Zwaantje in Ter neuzen. Aan dit toernooi de den in totaal elf teams van een zelfde aantal scholen uit de verschillende kernen van de gemeente Terneuzen mee. Met toeters, spandoeken en ratels bouwden de jeugdi ge supporters van de school teams e«n sfeertje in de sporthal, dat er betreft la waai zeker wel wezen mocht. Tijdens de finale die giwg tussen de Zonneschool en de ScheldeschooL beide uit Ter neuzen werden de kelen nog eens flink opengetrokken. Desondanks eindigde deze fi nalewedstrijd in een gelijk spel: 11. Bij liet nemen van de strafworpen bleken de leerlingen van de Sohel- deschool de beste te zijn. De uitslag van het toer nooi is als volgt: 1. Schelde- school Terneuzen, 2. Zonne school Terneuzen, 3. Vrije Vlucht, Sluiskil, 4. Sint An- toniusschool, Sluiskil, 5. Wegwijzer twee, Hoek, 6. De Wiekslag, Terneuzen. 7. De Terp, Terneuzen. 8. De weg wijzer drie. Hoek, 9. Prins Willem Alexanderschool, Terneuzen, 10. De Stelle, Terneuzen, 11. Zuidland- school twee. Terneuzen. (Van onze correspondent) WESTDORPE De jaar lijkse wedstrijden handboog- sohieten, met als inzet de kampioenstitel van Europa, zullen in 1975 worden gehou den te Westdorpe. De organi satie is ia handen van de plaatselijke schuttersvereni ging „St. Sebastiaan". Aan deze wedstrijden, die bij toerbeurt warden georgani seerd in België, Nederland en Frankrijk, zullen 72 schutters van ieder van deze drie lan den deelnemen aan het indivi dueel kampioenschap. Voor de landentitel vaardigen de drie landen elk een ploeg af van 4 schutters. De titelstrijd wordt gehou den op zondag 17 augustus' 1975, op' het terrein aan de Molenstraat te Westdorpe. Het is dan voor de zes en twintig ste keer. dat deze kampioen schappen worden georgani seerd. De plaatselijke hand boogmaatschappij "St. Sebasti aan" heeft hieraan nog twee „open" schietingen vastgekop peld Die vinden plaats op za terdag 16 en maandag 18 au gustus 1975. Prijskaarting Aan de prijskaarting gehoudien in café Jac. de Waal namen 108 perso nen deel- Uitslag: Winauairsron- die: 1. R. Andriessen-A Huls hout, 2. P. Sijnesal-H. Colsen, 3. R. v.d. Branden-K. de Key- zer, 4- E. de Keyzer-E. de Maat, 5. Th- Vereohuren-K. de Waai. Verli ezerc rond c1. mevr. De Waiafl-Kint-Th. In- ghels, 2. Th. Pauwels-F. van Waes, 3. J. de Kort-K. Sijne- sai. Collecte De in Koewacht gehouden collecte ten bate van de verwarming in de parochie kerk heeft 897,65 opge bracht. Driekoningen Zondag 5 januari wordt in de parochie kerk van Belgisch Koewacht een driekoningenspel opge voerd. Begonnen wordt om 09.30 u. De regie is In handen van C. Suij, lid van het zang koor. Na de eucharistieviering maken de drie koningen een rondgang door het dorp. Topbiljart C Martens van de Koewachtse topbiljartclub Tovak is in café K. van Boven te Koewacht overwinnaar ge worden van de kerst-topbil- jartprijskamp van Tovak. Aan die prijskamp hebben 36 spe lers deelgenomen. De uitslag was: 1. C. Martens Tovak Koewacht, 2. mevr. N. van Bo- ven-Van Gastel Tovak Koe wacht, 3. B. Romibout Tovak Koewacht, 4. P. van Gassen Tovak Koewacht en 5. R. v.d. Sijpt. Prijskaarting De kaart- vereniging DW hield in café Het Wapen van Zeeland te Zaamslag een prijskaarting in bieden zonder team. waaraan door 64 deelnemers werd deel genomen. De uitslag hiervan was als volgt: 1. C. van de Broke uit Terneuzen, 2. P. 't Gilde uit Terneuzen, 3. J. Lerisen uit Zaamslag, 4. K. Dommansohet uit Hulst, 5. C. van Aalten. 6 N. Knol, 7. D. de Putter, 8. J. Jansen, allen uit Zaamslag. 9. M. Verhelst uit Axel, 10. Joh. de Feijter uit Zaamslag-Veer. Biljarten In café Het Wa pen van Zeeland werd een prijskamn op het biljart ge houden met een deelname van 30 personenen. De uitslag was: 1. P. Bakker, 2. H. van Gef- fen, 3. G. van de Voorde, 4. A. de K» -rt. 5. P. Wil lemsen, allen uit Zaamslag. Van onze oorrespondent) ZAAMSLAG-VEER De wrwaarts" hield in het zon- jkgschoolgebouw haar jaar- njkse tentoonstelling. Hiervoor warden door de loden 180 dui ven ingezonden, die alle op ™d werden gekeurd door de "aer M. Klaassen uit Axel. De «efhebber H. Scheele bewees "ver goede viiegduiven te be schikken, ook de kampioen- uu r en kampioen-duivin "♦hoorden tot zijn inzending, beide wisselbekers in P bezit kwamen. De meeste punten in het ploegenklassement, één duif in elk ecategorie, waren voor P. Koopman, negen prijzen plus een eervolle vermelding, en D. Bareman en zoon, die beiden met 552 punten op de eerste plaats eindigden. De belangstelling voor deze show was goed en vooral in de avonduren heerste er een ge zellige sfeer. Een gehouden bonnenverkoop, rechtgevend op een jonge duif, broed 1975, verliep uitstekend. De bonnen waren niet alleen geschonken door de topspelers van de ei gen vereniging, maar ook door bekende Zeeuwsch-Vlaamse melkers uit Axel, Koewacht, Zuiddorpe,, Terneuzen, Hoek en Oostburg. Verder werden op deze avond de kampioenen van het vlie-gseizoen 1974 ge huldigd. Uitslag tentoonstelling: Klasse oude doffers: 1. en 3. H. Scheele, 2. P. Koopman, 4. J. Bakker, 5. D. de Jonge. Klasse jaarling doffers: 1. H. Scheele, 2 en 3. H. de Feijter, 4. D. Baremdan en zoon, 5. Combinatie Harms en Goossen. Klasse jonge duiven: I. C. de Putter, 2. C. van Boven, 3. H. de Feijter, 4. D. Baremans en zoon. 5. P. Koopman. Klasse oude duivinnen: 1. en 3. H. Scheele, 2. J. Bakker, 4 en 5. P. Koopman. Klasse jaarling duivinnen: 1. D. Bareman en zoon, 2 en 5. P. Koopman, 3 en 4. W. de Putter. Klasse jonge duivinnen: 1. .D Bare man en zoon, 2 en 4. H. de Feijter, 3. W. de Putter, 5. J. Bakker. Klasse najaarsdoffets: 1. C. de Putter, 2. L. Hame link, 3. H. de Feijter,. Klasse najaarsduivinnen: 1. D. Bare man Dz. 2. L. Hamelink, 3. P Steenepoorte. Duivenexpositie De post duivenvereniging Vrije Vlucht te Sasput hield in café Hen- drikx haar jaarlijkse tentoon stelling waarvoor een grote belangstelling bestond. Als keurmeesters traden op de he ren Antheunis en Dont uit Hulst. Aan het eind werd een geslaagde verkoping van ge schonken bonnen gehouden, de duurste bon, van de heer G. de Wever, bracht zeventig gul den in de kas vam de organise rende vereniging. Uitslag ten toonstelling: Klasse oude dof fers: 1. A. den Hamer, 2. H. Oalon, 3. C. de Poorter, 4. P. Boogaard, 5. G. de Wever. Klasse jaarlingdoffers: 1. G. de Wever, 2. P. de Hullu, 3. T. de Jonge, 4. H. van Kouwen- berg, 5. B. de Poorter. Klasse jonge doffers: 1. G. de Wever, 2. P. de Hullu, 3 en 5. A. den Hamer, 4. T. de Jonge. Klasse oude duiven: 1. H. Clon, 2. B. de Poorter, 3. A. den Hamer, 4. J. van Weijnsbergen, 5. G. de Wever. Klanse jaarlingdui- vinnen: 1. P. van Dierendonck, 2. P. de Hullu, 3. J. van Weijnsbergen, 4. P. Boogaard, 5. J. Dhont. Klasse jonge dui vinnen: 1. P. de Poorter, 2. B. de Poorter, 3 A. de Wever en zoon, 4. H. Calon, 5. J. van Weijnsbergen. Late doffers: 1. G. de Wever, 2. E. de Wever, 3. P. Cornelis. Klasse late duivinnen: 1. H. Groosman, 2. B. de Poorter, 3. P. de Poor ter, 4 en 5. H. Calon. Veillgheidskom petitie De (Vervolg va» pag. I) Zowel bij de FZEM- de Pro vinciale Zeeuwse Energie Maatschappij, als bij Intergas, dat in vele kleinere Westbra bantse gemeenten de gasleve ring verzorgt, stelt men zich op het standpunt dat het aan tal afnemers te groot is om er een extra tussentijdse controle tegenaan te gooien- Voor de PZEM zijn dat er tachtigdui zend en voor Intergas bijna zeventigduizend. Nu heeft da VEGIN, de ver eniging vam gasfabrilcamten. een methode bedacht om tot 'en zekere afweging te gera ken van de voor en na 1 j0nuairi verbruikte kubieke meters. De VEGIN heeft de methode van de zogenoemde gjra-aridiagen aanbevalen. Men is uitgegaan van de gemiddel de dagelijkse temperaturen van de laatste vijftig jaar. Als temperatuur waarbij gestookt moet warden is 18 graden aan gehouden. Men „verrekent" nu liet aontal graden dat boven en ondier die kritische thermo meterstand gedurende de lo pende twaalfmaandelijkse pe riode is waargenomen. Zo wordt per maand het aantal „gnaaddagen" vastgesteld dat correspondeert met een be paald verbruik. Bij de PZEM Is men van oordeel dat er bij een hypo thetische verbruiker van drie duizend kubieke meter maxi maal een nadeel van dertien gulden per jaar ontstaat. Bij Intergas gelooft men ook in een minimaal nadeel. Maar wie Intergas een briefje schrijft met zijn meterstand op 1 januari kan eventueel verhaal halen als de afreke ning naderhand niet blijkt te kloppen. „Maan- we zijn er zeker van dat er heel weinig reclames achteraf zullen komen", zei men ons in Oosterhout, „zelfs in het extreme gevaö dat ie mand zo boos wordt dat hij na 1 januari helemaal geen gas meer gebruikt, blijft het ge middelde resultaat betrekke lijk beperkt". CPC te Sas van Gent organi seerde ook dit jaar weer een zogenaamde veiliigheidskompe- ti-tie. Acht van de dertien af delingen van het bedrijf kre gen eerste prijzen. Vier afde lingen kregen tweede prijzen. Het afgelopen jaar telde het bedrijf acht ongevallen met honderd en twee verzuimda gen. Een afdeling, het fa- brieksgedeelte waar de onge vallen plaats vonden werd met een troostprijs bedacht. Dit, om ook deze afdeling meer veiligheidsbewust te maken. Fabrieksdirecteur G. de Co- ninck wees bij het uitreiken van de prijzen nog op de ge plande uitbreidingen van de fabriek. Naar zijn mening ei sen deze uitbreidingen nog een groter veiligheidsbewust zijn van de werknemers van de CPC Sas van Gent. Biljart De kerstbiljart- prijskamp bandstoten, die ge houden in het biljartcentrum „Reseda" te Sas van Gent, en georganiseerd door de biljart vereniging „Het Groene La ken" is gewonnen door het tweetal Ton Koomen uit Axel en Jaap de Blaay uit Sas van Gent. In een finalepartij waar in slecht gespeeld werd wist dit duo toch nog overtuigend te finalisten voor het duo Siem Statz uit Rotterdam en Gerard Snelders uit Sas van Gent. De verdere uitslag van deze prijs kamp, waaraan achtendertig spelers deelnamen is als volgt: 3. George Begijn-Piet van de Bergen, 4. Peter Snelders-Cees van Drongelen, 5. Albert Dhert-Adri van Dorst. Kerstfeest Zaterdag heeft het N.K.V. Sas van Gent een kinderkerstfeest gehouden voor de kinderen van de leden in het cultureel centrum „de Speye" te Sas van Gent. Zo'n honderd kinderen genoten van de grappen en goocheltoeren van de aanwezige poppenspe ler en buikspreker Ali Ben Lux. Tijdens de pauze kregen de kinderen chocolademelk aangeboden en na afloop een zakje met wat versnaperingen Kindermiddag Op zater dag vier januari houdt de voetbalvereniging Corn Boys uit Sas van Gent voor haar jeugdleden en alle kinderen uit de woonkernen Sas van Gent, Philippine en Westdorpe een grandioze kindermiddag. Deze kindermiddag zal ver zorgd worden door het beken de Jeugdoircua „Hogerop" Aanvang van de middag is 14.30 uur. Biljart Onlangs hield de biljartvereniging jk.o.t. uit Sas van Gent voor haar leden een biljartprijskamp voor ko nijnen en kalkoenen. De uits lag was als volgt: 1. J. Gene- tello-R. Rsandrind, 2. A Gouw-R. Claeyssens, 3. R. Heynsdijk-G. Begijn, 4. A. van Lent-R. Clayssens, 5. D. van Ham-A. v.d. Boogaart, 6. H, Sterenborg-A. Tacq. Bowling —Vrijdag hield de bowlingclub „de Vlaanderen' voor haar leden een clubavond in het bowlingoentrum „de Vlaanderen" te Sas van Gent. Door iedere deelnemer moest er drie games gespeeld wor den. Aan de hand daarvan werd de eindstand opgemaakt. De uitslagen waren als volgt: Dames zonder handicap: 1. mevr. Hamelink, 2. mevr. Lammens, 3. mevr. Stokker- man. Dames met handicap: 1. E. Ranchaert, 2. T. Neve, 3. mevr. Neve. Heren zonder handicap: 1. E. Ranchaert, 2. W. Dijsselinck, 3. V. Neve. Heren met handicap: 1. P. de Hae, 2. R. Lammens, 3. W. Lammens. De poedelprijzen werden gewonnen door: mevr. Noët, P. van Steenberge en R. Wauters. Uitgave* Uitgeversmaatschappij De Stem B.V Editie Zeeland RAYONKANTOREN 1EKNEUZEN: Nieuwstraat 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen): HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat 1. tel. 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN Maandag t.m. vrijdag 8.13 -12.30 en 13.30 -17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Breda Maandag t.m. vrijdag van 19.00 - 20.00 uur, tel. 01600-22341. zaterdag van 10.00-1100 uur, tel. 01600-49900, zondag van 20.00 - 22 00 uur, tel 01600 - 22341. BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch-Vlaanderen; tel 01140 - 3751 of 01150 - 6297, Midden- Zeeland 01100 - 4944. REDACTIE Chef Zeeuwse redactie S. C Augustijn, kantor? Nieuwstraat 9. l'erneuzen, tel. 01150 7920, privé Lorentzlaan 50, Terneuzen. tel 01150 - 5745, algemeen redacteur Zeeland: drs J Bouwmans. Kantoor Klokstraat 1 Goes. tel. 01100 - 8030. privé Zuidvliet- straat 53. Goes, tel 01100-8138; redacteur Midden-Zeeland U. van Herkei, kantoor Klokstraat 1, Goes, tel. 01100 - 8030. privé Voorburcht 37, Kapelle te. 01102 - 2320: redacteur voor Terneu zen en Kanaalzone: P de Schipper, kantoor Nieuwstraat 9. Terneuzen, tei 01150-7920. privé Debussyhof 67, Terneuzen tel 01150 - 2639; redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen A van der Vuurst de Vries, kantoor Steenstraat 14. HulaL tel. 01140-3751, privé Beestenmarkt 21, Hulst, tel 01140-4159 Redacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen: R. van der Helm. Melkweg 40, Ooatburg. tel 01170-3370; foto journalist voor Zeeland: C. 3. de Boer kantoor Nieuwstraat 9. Terneuzen, tel 01150-7920, privé Lange de Kreek 56, Terneuzen, tel 01150- 3137; sportredactie Zeeltnd: A. Koomen, Troelstralaan 8, Axel, tel. 01155 - 2594 ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE inspecteur Zeeland: P Konings, tel. 01130-6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: C. Menu, tel 01100 - 4316. AARDENBURG St.-Baafskerk, 20.00 uur: Gezamenlijke oudejaarsdienst, van die vier kerken in Aarden burg. BERGEN OP ZOOM Luxor, Geen filmvoorstel ling. Roxy, Geen filmvoorstel ling. Museum, Markiezenhof, Steenbergsestraat Maritie me tentoonstelling „Speleva ren", t.'g.v. 40-jarig bestaan van de Watersportver. De Schelde te Bergen op Zoom (t.m. 5 jan.) Open dag. van 10.00-12.00 en van 14.00-17.00 uur. Tweede hal stadhuis, Grote Markt Kunstwerk van de maand van dr. H. Ghe- ring, Bergen op Zoom (t.m. 31 dec.). Open ma. t.m. vrijd. van 8.30-12.30 uur en van 13.30- 17.30 uur. GOES. Grand, Geen filmvoorstel ling. Museum voor Z. en N.-Be veland, Expositie Leendert Ruissen (Zondagssohilder), Nelly Tjoonk-Ruissen met bloemsierkunst en Cor Ruis sen, schilder-graficus (t.m. 2 febr.). Open di. t.m. zat. van 10.00-12.00 en van 13.30-17.00 uur. HULST Boekh. v. Geyt, Steenstraat 20 Tien jaar exposeren, deel 1 (t.m. 12 jan). Den Dul laert, Expositie van houtsnij werken Leo van Witsen (t.m. 31 dee.) Open dag. van 10.00- 17.00 uur. Het Trefpunt, Expo sitie werk van vader Hugo en zoon Guido Metsers (t.m. 12 jan). Open tijdens de kantoor' uren en op zondagmiddag. KLOOSTERZANDE. De Groene Molen, 13.30 uur Schieting voor bejaarden. MIDDELBURG. City, Geen filmvoorstel ling. Vleeshal, Expositie werken van Zeeuwse kunstenaars van de Zeeuwse Kunstkring (t.m, 12 jan). Zeeuws Museum Ab dij, Expositie van Grafische kunst onder de titel „Grafiek uit Zeeland" (keurcollectie) Open ma. t.m. vrijd. van 10.00-12.30 en van 13.30-17.00 uur (t.m. 3 jan). Galerie Six Schieting In het Hofzicht- theater werd een kalkoen- schieting gehouden waaraan door 67 schutters uit 21 pelo tons werd deelgenomen. De uitslag was als volgt: hoogvo g;el W, Bruggeman (St.-Sebas tiaan) uit Assenede. Eerste zijvogel: R. van Acker (Sport luis) uit Waarschoot, tweede zijvogel( Ch. Sturm (Hof- zicht) uit IJzendijke. Kerst- prijs U. Willems (Dorpszicht) uit St.-Margriete. Extraprijs J. Vermast (Herleving) uit Philippine. Grootste aantal vo gels met drie stuks R. Claeys (de Gouden Leeuw) uit Wa tervliet. Topbiljart De topbiljart club Zondagsvermaak speelde in café Sport een wedstrijd tegen de Bosse Toepers uit Boschkapelle. De individuele uitslagen waren als volgt. G. van Dorsselaert, G. Vink 02, H. de Vos-E. Slechtte 1-1, F. de Nijs-F. Dobbelaar 1-1, A. Thijs- J. Nicolaas 11, W. v. Hauten-R. de Nijs 0-2, H. Gijzel-T. Taal man 0-2, A. Vink-T. van Sahaik 1-1, B. Weerman-N. van Schaik 2-0, O. de Moor-M. Herman 1-1, J. de Vlaminck-F, Dobbelaer 0-2, Fr. Bosse. Toe pers wonnen deze wedst-rijd met 13-7. Zaterdag 28 decem ber houdt de topbiljartclub Zondagsvermaak een club- prijskamp om kalkoenen en kippen, die om 20 uur begint. Zaterdag 11 januari wordt het clubkampioenschap van Zon dagsvermaak gespeeld in café Sport. Oud papieractie De jeugd afdeling van de voetbalvere niging Steen in samenwerking met de Stichting Steens Car naval halen op zaterdag 28 de cember weer oud papier op. Om 9 uur wordt begonnen in de Wilhelminastraat. Er wordt gevraagd het papier op de stoe pen gereed te zetten. Topbiljart Vijftig spelers hebben deelgenomen aan een wedstrijd van de topbiljart club „Oud Raedhuys" De uit slag: 1. A. Coppieters uit Koe wacht, 2. E. Boogaert uit Hulst, 3. P. de Smet uit West dorpe, 4. M. Dallinga uit Sluis kil. 5. R. Pollet uit Westdor pe Benoeming De heer Fon- ny Eggermont uit Westdorpe is met ingang van 1 januari benoemd tot onderwijzer aan de r.-k. basisschool te Philip pine. and Six, Noordstraat 56 expo sitie C. Pronk met aquarellen en W. Vader met oheverven (t.m. 30 jan). Open ma. t.m. zat. van 9.00-12.00 en van 13.00-18.00 uur. SAS VAN GENT Galerie Uilenspiegel, Expo sitie foto's van Jacques Candel uit Hilversum (t.m. 31 dec.). SLUISKIL Café Dallinga, 15.00 uur: Schieting. TERNEUZEN Museum, Expositie van fos sielen en mineralen uit parti culiere collecties door de stichting GEA (t.m. 26 jan). Open di. t.m. zat. van 14.00- 17.00 uur. VLISSINGEN Alhambra, Geen filmvoor stelling. Hotel Britannia, Expositie „Wild breien en haken", (t.m. 15 jan). Open dag. van ÏO.OO- 22.00 uur. WESTDORPE Galerie Troutzaert, Singel 45, expositie beeldhouwwerk in brons van Pearl Perlmuter (t.m. 20 jan). Open di. t.m. zat. van 9.00-18.00 uur, zon. van 14.00-18.00 uur, op ma. gesloten. IJZENDIJKE Streekmuseum, Expositie over de oorlogshandelingen in en rond West-Zeeuwsch- Vlaanderen (t.m. 19 jan). ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg, 20.00 uur: „Glazen speelgoed" van Tennessee Williams. BERGEN OP ZOOM Luxor, 16.30 en 20.00 uur; Een burcht vol vrolijke on tucht. Roxy, 14.00 en 20.00 uur: Jesus Christ superstar a.l. Jongerencentrum, Rijtuig- weg 9. Van 14.00-17.00 uur: Informatiestands en film. Om 20.00 uur: Het vrouweneabaret van Natascha Emanuels. Zaal Mulders, Antw. straatweg 211. Om 14.00 uur: Concert Bill Bounders Bigg Band. Exposities, Zie onder dins dag. GOES Grand, 14.30 uur: Nieuwe avonturen van Tom en Jerry a.l. 20.00 uur; Papilion 14 jr. De Veste, Keizersgracht 16. Van 01.00-0-6.00 uur: Jazz-ma- nifestatie Jazz-club Goes m.m.v. Whisper Not en v.a. Expositie, Zie onder dins- HENGSTDIJK P. van Dijk, 15.00 uur: Kleurenschieting. HULST Bioscoopgebouw, 19.00 en 21.00 uur: Emmanuelle 18 jr. Exposities, Zie onder dins dag. KOEWACHT Café Oude Molen, 15.00 uur: Schieting. MIDDELBURG City, Geen filmvoorstel ling. Exposities, Zie onder dins dag. OOSTBURG Ledel Theater, 14.00 en 20.00 uur: Sound of music 14 jr. ROTTERDAM De Doelen (Grote zaal), 20.15 uur: Rotterdams Opera- koor o.l.v. Piet Struyk. Solis ten: Antoinette Tiemessen, Willy Caron en Henk Smit Schouwburg, 20.1 5 uur: „De wijze kater" van Herman Hey- ermans door Stadstoneel Rot terdam. Hofplein Theater, 20.15 uur: „De getatoeeerde roos" met Ank van der Moer en Steye van Brandenburg e.a. St.-Laurenskerk. 15.00 uur: Nieuwjaarsconcert door Jo- hann Th. Lemckert m.m.v. Eli sabeth Cooymans. TERNEUZEN Luxor, 14.00 uur: Zorro's on overwinnelijke kracht a.l. 16.30 uur: Dat we toffe jon gens zijn...a.l. 20.00 uur: Slaapkamerromantiek 18 jr. Expositie, Zie onder dins dag. VLISSINGEN Alhambra, 15.00 uur: Tarzan in New York a.l. 19.00 en 21.15 uur: Paniek in het Grand Restaurant a.l. Vestzaktheater, 15.00 uur: Jazz-concert Leo Ouijpers. Kwintet. Expositie, Zie onder dins- WESTDORPE Expositie, Zie onder dins dag. IJZENDIJKE Expositie, Zie onder dins dag.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 5