Wat Zeeuwen van 1975 verwachten Busfusie stad streek Auto onder trem Bejaarde in Zuiddorpe verongelukt Aanhoudend zacht C Boertien H. Eversdijk C. v. Leeuwen Th. Ackermans Paul Metz D. Dees C. v. Leuven A. Fenijn «aaflr' W. Dusarduijn H. v. d. Maas S. v. d. Velden A. Blommerde N. Bolijn H. Kok Redactie Driewegen, Hoedekenskerk», 's-Heerenhoek en Ovezande De praktijk vam de hut- sartsen J- Geldof, J- Kole en H Zwe/rteflé wordt Waargt. nomen door dokter g Wöstmann, Nieuwstraat ija te Ovezande, tel. OII95. 450. Goes Dokter Keyzer. pr den Holtenderliaan 29, tel 6405. Hoek, Philippine en Sluiskil Dokter ran Haelst, Spoorstraat 44 te Sluiski' tel. 01157-1444. Hulst Dokter W. Eysinfc Gladtsweg 50. tel. 2060. Kloetinge, Wemeldinge, Ka- pelle-Biezellnge en Katten- dijke Dokter Bckhavdt te Wemeldinge. tel- 01192-438 b-gjg 01100-6857. Middelburg Op nieuwjaars, dag: dokter H. Delfos, Reu- aan.se ka ad 47, tel. 12637 Vi- sites aanvragen voor 10.33 uur. Spreek "ren voor drin gende gevallen van 12.30- 13.00 en van 17.30-18.00 uur- Reimerswaal Dokter P. Pd. derman te Yerseke, tel. 01131-1300 voor de dorpen Hansweert en Yerseke. Dok- ter A. Plaisier te Kruinin- gen, tel 01130-1932 voor de dorpen Krabbendijke. Krui- ningen en Rsldwnd-Bath. Sas van Gent e.o. Dokter E, du Puy, Stationsstraat 26 te Sas van Gent, tel. 1777. Terneuzen Op 31 december: dokter R. Bouwens, Jac- v. Lennepstraat 87, tel. 01150- 3768. Op nieuwjaarsdag: dokter J. Stevens, Schelde- kade 27, ted- 01150-2020. Vlissingen Op nieuwjaars dag: dokter D. Born, tel. 2233. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13 00 en van 17.30- 18.00 uur. Wolph aartsdijk, 's-H Arendj. kerke en Heinkenszand Dokter D. van Driel te 's-H. Arendskerke, tel- 01106- 1202. Zaamslag Dokter W. Fraan- je, Plein 42 te Zaamslag. tel 01153-1244. TANDARTSEN O.Z. Vlaanderen Tandarts W- Neve, Rooseveltla-an 51 te Axel, tel. 01155-2332. Spreekuren op 31 december van 10.00-10 30 en van- 18.00-18.30 uur, op nieuw- jaarsdag van 12.00-12.30 uur. W.Z- Vlaanderen Tandarts A. van Goor te Oostburg, tel. 01170-2077. Spreekuren beide dagen van 12.00-12.30 uur Walcheren Tandarts H. de Vries. Badhuisstraat 183 te Vlissingen, tel, 01184-2644. Spreekuren van 11.00-12.00 uur. Z en N. Beveland Tandarts B. Scholte, Bogerdlaan 32 te Kapelle, tel. 01102-1819; Spieekurèn van 9.00-10.00 uur- DIERENARTSEN N. en Z. Beveland Dieren arts G. Boneschanscher te Krninmgen, tel. 01130- 1233. O.Z. Vlaanderen Dierenarts C- Cysouw, Stationsstraat 10 te Axel. tel. 01155-1488 en dierenarts E. de Nijs, Wil- helminal-aan 11 te Hulst, tel. 01140-3004. Walcheren en deel N. Beve land Dierenarts J Hoftij- zer te Middelburg, tel. 01180-13118 Consult alleen na telefonische afspraak. W.Z. Vlaanderen Dierenarts H. v.d. Vijver te tJzendi.ike, tel- 01176-1388. APOTHEKEN Goes Goese apotheek, tel- 7104. Middelburg Apothnckk v d Boogert, Vujlandstra111 79. tel. 12789. Terneuzen Apotheek KI3?: sen, Winkelcentrum, Zuia- polder, tel. 01150-2090. Vlissingen Apotheek D- v-J Kleine Mulder, Singel 9, tei. 12730- WIJKVERPLEGING Aardenburg, Cadzand, luis tel. oest- burg.en Sluis-Zr. Dhondt Groelf te St.-Kruis, 447. Biervliet, Breskens, - Hoofdplaat, Sohoondijke IJzendijke Zr. on Havenstraat 16 te Biervliet, tel. 01152-216. c Ellewoutsdijk e.o. Zr. Koisrtan je, Warande 8 Heinkenszand. tel. 1615. Goes Zr. C. Jungenua w 3666, b.g.g. 7110. z Groot Axel en Zaamslag M Geensen-Delnad, v. W» delhovenstraat 53 te A* tel. 01155-2145. Hoek, Philippine en Sluis» Zr. Villerius, Rozen.aan te Hoek. tel. 01154-1495. Hulst en Hontenisse Breyaert-Eys, tel- 01,4°, 3943 en zr. Hillaert. 01140-3054. Noord Beveland, Wolphaan' dijk, Wilhelminadorp Kattendijke Zr. A. dei Plank te Wolphaa"' dijk. tel. 01198-362. Sas van Gent Zr. J- Donsselaer, Beneluxstraai 128 tel. 01158-1916. Terneuzen Zr. Hobbel- Steenbergenlaan 67, 3360 Wemeldinge, Kapelle-Biez* Wemeldinge Kapelle-Biezc ge. Kloetinge 's-H- Abtsk' ke. 's-Gravennolder. kenskerke en Baarland Zr. J v.d. Hoeven, Dij*1*j «est raat 20 te Kapolle, 11102-1937. tel- Verseke, Kruiningen, Hans; M weert en Schore Zr Dor te Yerseke. tel. 01"' 2214. Dinsdag 31 december 1974 3 (Vervolg van pag. 1) De ZVTM, waarvan de pro vincie Zeeland en de Neder landse Spoorwegen elk de helft van de aandelen bezitten, heeft medio 1974 haa-st alle aandelen van de SBM opge kocht. In de aandelenverhou- ding tussen Zeeland en de NS iu daardoor geen wijzigin^ ontstaan. Al vanaf het moment van het kapen van de aande len is het samenvoegen van de twee bedrijven de bedoeling geweest. Voordeel van dit sa menvoegen is. dat het streek- vervor in Zeeuwsch-Vlaante- ren nog efficiënter kan functi oneren. Directeur van het nieuwe bedrijf wordt de hui dige ZVTM-directeur dr. H. van Zuijlen. SBM-directeur, dra. Vroegop wordt adjunet- mrecteur. Het personeel van de SBM is gisteren in Aarden burg op de hoogte gesteld van de fusie met de ZVTM. „Nie mand zal worden ontslagen of woiden overgeplaatst. Dat is overigens ook door de vakor ganisatie bedongen", zei giste ren drs. Vroegop. „Overigens zag het er ook niet naar uit dar bij ae SBM iemand zou moeten worden ontslagen. De SBM is een modern geleid be drijf dat geen man te veel heeft". Voor de buspassagiers verandert er voorlopig niets. ZV'TM en SBM blijven rijden volgens de dienstregeling die tot 31 mei 1975 geldt, Daarna komt er één dienstregeling vour geheel Zeeuwsch-Vlaan deren. SCHOORL Op een van knipperlichten voorziene over weg te Dirkshorn in de spoor- lijkn Alkmaar-Schagen is giste ren een auto door een trein gegrepen. Na de botsing kwam de auto in een sloot terecht. De enige inzittende van de auto, de 33-jarige C. Bax uit Sint Maarten, kwam om het leven. ZITDDORPE Zondaga vond is op de Hoofdweg-Zuid Zuiddorpe de 78-jarige heer ,.A. Talboom uit Zuiddorpe door een personenauto aange reden en later in het zieken huis te Sluiskil overleden. De man liep naast zijn fiets aan de rechterkant van de weg en werd m het donker niet opgemerkt door de auto mobilist D. uit Koewacht. DE Belgische consumenten- priizen-i'ndex is in december met 0,94 punt gestegen tot 13513. Dit was de geringste stijging in meer dan een jaar tijds. De vooruitzichten voor woensdag en donderdag, opge steld door het KNMI op maan dag om 18 uur: Af en toe regen, ook opkla ringen en temperaturen aan houdend boven normaal. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor woensdag: aantal uren zon: 1 tot 5, min temp: om streeks 6 graden, max temp: omstreeks 8 graden, kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent, kans op een geheel da-oog etmaal: 59 procent. Voor donderdag: aantal uren zon: 0 tot 3. min temp: om streeks 5 graden, max temp: omstreeks 8 graden, kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent, kans op een geheel droog etmaal: 40 procent- De waterhoogten van maan dagmorgen, meegedeeld door r*jkswaterstaat: Konstanz 343 (Plus 6), Rheinfelden 316 (min 7), Plittersdorf 566 (plus Maxau 634 (plus 36), Plo- dhingen 227 (min 7), Mann- jeim 488 (plus 40), Steinbach «5 (plus 25), Mainz 481 (plus Bingen 337 (plus 38), W-aub 437 (plus 55), Trier 576 (plus 2), Koblenz 499 (plus ZO), Keulen 527 (plus 31), «uhrort 724 (plus 43), Lobith 1335 (plus 35). Pannerdense top 1288 (plus 36), Nijmegen ;!09 (plus 32), Ijsselkop 1138 (P'"s 26), Eefde Ijssel 660 (onv), Deventer 532 (min 2), Monsin 5560 (plus 10), Borg haren 4294 (plus 32). Blefeld (415 <r>lus 2). 1 raven beneden de sluis 714 (onv). Oude jaar en nieuwjaar. Uithuilen en opnieuw begin nen. Het afgelopen jaar is in het Zeeuwse bepaald niet rimpelloos voorbij gegaan. Vers in het geheugen ligt nog de rampsituatie in de landbouw met daarbij de hulp actie, het gekrakeel rond de nieuwe commissaris der koningin en de Oosterscheldekwestie. De boeren hel?Den overigens het gehele jaar door wel in het nieuws ge staan. Eerst in het voorjaar veel te droog, later het najaar veel te nat en daartussenin boze landbouwers met traktoren en machines die de wegen blokkeren. We hebben het echter allemaal weer gehad. Een nieuw jaar staat voor de boeg. Zal het allemaal anders en beter worden? „Wat verwacht u van 1975?" is een vraag, die we in dB verband een aantal Zeeuwen hebben gesteld. Hier vorgen hun reacties: DR. C. BOERTIEN Nieuwe commissaris der koningin in Zeeland. De nieuwe commissaris der koningin, dr. C. Boertien. verwacht van het volgende jaar slechts één ding: en goede samenwerking met de Zeeuwen. „Hiermee heb ik alles aangegeven, hier zit al les in, ik heh daar niets aan toe te vogen", aldus kort en krachtig de heer Boertien. Vorziotter Statenfractie CDA. Op het Zeeuwse politieke front zal het allemaal wel los lopen, is de mening van de voorman van het Christen Democratisch Appèl, de heer H. Eversdijk. „Ik voorzie geen politieke spanningen in provinciale staten. Natuurlijk blijven er verschillen van in zicht bestaan. Maar ik geloof, dat er sinds de laatste begro- ti-gsbehandelingen een rede lijke harmonie in de staten mogelijk is. Grote politieke twistpunten zullen zich in 1975 naar mijn verwachting niet voordoen". De heer Eversdijk heeft voor 1975 zijn hoop gesteld op een in tense ontwikkeling van het C.D.A. in Zeeland. ..We moe ten 'e eenheid in eigen huis zo, sterk maken, dat niemand zich eind 1975 nog realiseert dat er toch nog drie partijen en fracties bestaan". Actiegroep Oosterschelde Open De Actiegroep Oosterschel de peil hoopt voor volgend jaar, dat het plan om de zeearm ai' te sluiten met een stormstuwcaissondam ook in derdaad waar gemaakt zal kunnen worden. Mocht dat echter onverhoopt toch niet het geval zijn, dan blijft de groep hopen op volledige openhouden met verhoging van de dijken. Of dit laatste wel zo reëel is, daarover zegt woordvoerder C. van Lee - wen: „De waarde van na tuurgebieden wordt steeds meer erkend. Mét de techni sche mogelijkheden van te genwoordig moet het toch mogelijk zijn de Oosterschel de op een veilige manier open te houden". Hoe het ook zij, de Ooster- scheiaeafscluiting nadert zijn laatste hoofdstuk. Kan de ac tiegroep volgend jaar worden opgeheven, omdat het werk gedaan is? „Daar hebben we nog niet bij stilgestaan", zegt de heer Van Leeuwen. Maar als je hem zo hoort vertellen, blijkt dat de actiegroep boor devol nieuwe initiatieven zit. De groep wil zich blijven inzetten voor het wel en wee van Zeeland. „In het begin van ons bestaan hebben we waarschijnlijk wat hard aan de bel getrokken. Maar in de loop der tijd is onze strategie geworden: Kom zelf met al ternatieven. Dat is onze kracht", aldus de heer Van Leeuwen. En er valt nog veel te doen. De heer Van Leeuwen denkt bijvoorbeeld aan het grote vraagstuk van de waterzuivering. De heer Van Leeuwen ziet een taak voor de actiegroep om het puhliek mede op te voeden tot het schoonhouden van het water en in het algemeen geen storend element te z'jn. Bestuurder N.K.V. Zeeuwsch-Vlaanderen „1974 was het jaar dat be gon met de oliecrisis, het jaar van de machtigingswet, net jaar dat eindigde met een hogere werkloosheid. Lieiukki-g viel dat voor wat ie Zeeuwsch-Vlaamse kanaal zone betreft mee. Maar wat doet 1975? Ik ben bepaald som r gestemd over de tex tielbranche". „Het aantal arbeidsplaatsen is teruggelopen en wat staat nog te gebeuren in het voor ons liggende jaar. Hoopge vende ontwikkelingen zijn er in de kanaalzone en ik hoop dat nieuwe aanzetten ge maakt kunnen worden voor het 'oedrijvenwerk. De men sen hebben daar de smaak van te pakken gekregen en hopelijk zet deze ontwikke ling door. Ik hoop voorts dat in 1975 de grote achterban, van de vakbonden zich meer betrokken gaan voelen bij het vakbondswerk en dat het vermetele vertrouwen dat men heeft in de bestuurders een reëel vertrouwen wordt en dat men beseft dat de leden de bond vormen en niet de bestuurders. Bepaald goede verwachtingen heb ik van het N.K.V.-initiatief te komen tot een welzijnsvakbe- weging. hopelijk kan hieraan in 1975 meer vorm worden gegeven en zullen zich veel v ij-villigers melden om be langeloos zich te willen in zetten voor hun medemens. Kort en goed: Naast een welvarend 1975 wens ik ie dereen een welziind 1975 toe", zegt de heer Th. Acker mans van de industriebond N K.V in Zeeuwsch-Vlaande ren. 1975 de spoorwegbeveiliging een feit zal worden". Dr. Boertien en echtgenote. Dijkgraaf Voor de Zeeuwse water schappen betekent 1975 dani ge veranderingen. De water schappen hebben er een nieuwe taak bijgekregen: de zuivering van het oppervlak- tenwater. In dat kader hoopt dijkgraaf D.J. Dees van het waterschap De Brede Wate ring van Zuid-Beveland op de eerste plaats op begrip van het publiek als volgend jaar dp aanslagen in de brie venbus» roHén. Het schone tyatpr moet immers betaald worden De waterzuivering betekent volgens dijkgraaf Dees een behoorfiike taak verzwaring voor de water schappen. Maar met vertrou wen ziet hij het nieuwe jaar tegemoet. „Want we onder schatten de nieuwe taak niet", verklaart hij. De wa terschappen zullen ook een ingrijpende wijziging in de bestuurlijke samenstelling onaergaan. Een nieuwe groep vertegenwoordigers doet zijn intrede: de vervuiler. De heer Dees hoopt op weder zijds begrip tussen deze nieuwelingen en de gevestig de afgevaardigden in het wa terschapsbestuur. Directeur gemeenschaps wei u duist „Elk nieuw jaar is op te kloppen tot een bijzonder jaar. 1975 zal echter voor Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen een belangrijk jaar kunnen worden. De bakens kunnen worpen uitgezet voor de toe komstige ontwikkeling, denk aan streekplan, vaste oever verbinding. Baalhoekkanaal. Verder- wat gebeurt er met het ziekenhuis en -voor wat Hulst betreft- komt er een overdekt zwembad?", zegt de heer C. van Leuven, direc teur van het gemeensehans- werk in Hulst. „Klapstuk voor Hulst is echter het structuurplan. Voordat het plan wordt vastgesteld zal gelegenheid tot inspraak worden geboden, niet op de manier van ja of nee zeggen tegen iets, maar georgani seerd meedenken en meepra ten met goed geïnformeerde burgers over de gewenste ontwikkeling van stad en streek. Die inspraak is een krachttoer die echter alleen kan slagen als een groot aan tal mensen bereid is om er tijd, e-r.ergie en hart in te stoppen. Als eind 1975 zou blijken dat het achterafbeke- ken tooh een onderonsje is geworden van deskundigen en elitegroepjes is, voor wat bij betreft, niet aan de be doeling beantwoord". Een bijzondere wens van de stichting Geemnschapswerk is dat do gemeente Hontenis se zich bij de samenlevings opbouw zal aansluiten. J BANNINK Voorzitter V.M.Z. De Vereniging Milieuhy giëne Zeelanu neeit legen het einde van het ouwejaar enige aonkere wolkjes moe ten verwerken. Een inter- vieuw mei de oud-comm.ssa- ris der koningin mr. Van Aartsen in net verenigings blad de Gouden Delta, werd niet in dank aigenomen. Di verse overheden rammelden met de subsidiebuidel. Enke le gemeenten trokken de sud- sidie aan de V.M.Z. inderdaad in. Voorzitter J. Bannink van de V.M.Z. hoopt voor vol gend jaar dat de vereniging gewaardeerd zal gaan wor den naar he' geheel van haar activiteiten en niet alleen ge meten zal worden naar pu- blikaties in de Gouden Delta. Voor de rest ziet de heer Bannink het nieuwe jaar niet pessimistisch tegemoet als het gaat om het milieukli maat. Dat is namelijk vol gens hem voor milieuvoor- vechter.» beter geworden. Niettemin moet men kien blijver Als voorbeelden noemt de heer Bannink de kernenergie: „Geen tweede kerncentrale in Zeeland voordat de beloofde studies zijn afgerond en hetparle- r mt zich heeft uitgespro ken, de energieconferentie in Brussel ten spijt". Attentie blijft volgens de heer Ban nink ook geboden ten aan zien van de waterverontrei niging: „MEN LOOST NOG MAAR STEEDS. De water schappen moeten in feite nog starten. Het vooruitzicht is beter geworden, maar het duurt allemaal zo lang", dus de heer Bannink. ii lÉfi ni -JW 'IffigJIPilPfl!'1' afwachten wat voor ons de gevolgen van het nieuwe ka naal zullen ziijn. Op het nieu we kanaal mogen we niet meer komen. Het zou trou wens finanacieel ook niet haalbaar zijn. Alternatieven zijn er niet. Ik ben zeer pes simistisch, ik kan niet anders zeggen". Burgemeester van Sas van Gent. „Afgelopen jaar schrikte Sas van Gent op door de werktijdsveriioring bij een van onze Sasse bedrijven. Ik hoop voor 1975 van harte dat deze werktijdsverkorting spoenig tot een eind komt en aat de werkloosheid in zijn algemeen mag worden terug gedrongen. Daarom kijk ik ook uit naar de voorgenomen uitoreiding van twee bedrij ven in onze gemeente. Ver der hoop ik in 1975 op een verde.r terugdringen van aiie vervuilingsbronnen, ook de niet-industriële en dat de grensoverschrijdende vervui ling fundamenteel wordt aangepakt, waarbij de ene overheid zicli niet moet ver schuilen achter de andere", zegt drs. W. Dusarduijn, bur gemeester te Sas van Gent. „Ook hoop ik voor onze Sas se bevolking dat we kunnen doorstoten naar de kern van een welzijnsbeleid en dat al lerlei voorzieningen, zowel voor buitensport in Westdor- pe »n Philippine als een ge concentreerde binnensport voor de gehele gemeente ge realiseerd kan worden. Ten aanzien van het milieu leeft voorts de hoop dat Molen kreek en Oani.svlief ingenast kunnen worden in de recrea tie van de burger en dat een begin gemaakt kan worden met de historische recon structie van de binnenstad. Een grote wens is ook reali sering van liet promenade- p'an en blii ziin wij dat in Sexshopexploitant in Sluis „Vanzelfsprekend wens ik al uw lezers een gelukkig en voorspoedig 1975 toe. Voor Sluis in het bijzonder hoop ik dat volgend jaar alle sex udt dit aloude stadje verdwe nen zal zijn, zodat er een betere verstandhouding ont staat tussen mij en het ge meentebestuur en ik met de Burgemeester ongestoord oes ters kan gaan eten", is de reactie van de Sluisse „sex- keizer" Paul Metz. Landbouwers te Kats „De verbittering onder de boeren zal in 1975 nog groter zijn dan in 1974'Dit voor spelt landbouwer H. van der iMaas uit Kats. Hij voorziet op het landbouwfront nog veel moeilijkheden. „Afgelo pen zomer hebben we als boeren op de weg gestaan. Ik lieb het gevoel, dat dit op nieuw moet gebeuren voor dat tr werkelijk wordt gere ageerd op onze noodkreten. Want tot nu toe is daarop in feite bijzonder weinig gerea geerd". De heer Van der Maas stelt, dat de meeste boeren nog moeten worden geconfronteerd met de kos tenstijgingen van de laatste maanden. En het ouwejaar is slecht afgelopen. Een stuk verbittering zal daarom naar de verwachting van landbou wer Maas in de loop van het nieuwe jaar wel weer wakker worden. Zijn enige hoop is, dat regering en parlement en eigen boerenvoormannen nu eens duidelijke maatregelen treffen zodat het voortbe staan van de landbouw veilig gesteld is. „Want als het zo door moet gaan, zijn we bin nen enkele iaren allemaal kapot. Als er in Brussel niets kan gebeuren, dan moet het In Den Haag maar gebeu ren". vind' yan der Maas uit Kats. Verkeersgroep rijkspoli tie Gunstiger ligt het nieuwe- jaar daarentegen weer voor de rij ksverkeerspolitie in Zeeland. Want volgend jaar komt er een einde aan de knelpunten op "rijksweg 53, de grootste Zeeuwse ver keersader. De Vlaketunnel komt klaar. „Dat zal voor ons een stuk minder proble men geven", zegt adjudant S.P. van de Velden van do verkeersgroep te Middelburg. „Geen files meer, geen angst en zorg om de pinksterdruk- te. We kunnen dan weer eens onze aandacht gaan be steden aan zaken die in het verleden wel moesten blijven liggen. Ik denk bijvoorbeeld dat we meer aandacht zullen gaan geven aan de situatie al- Th. Ackermans Visser te Breskens. Voor de visserij is het vooruitzicht van 1975 niet zo best. Eigenaar A. Fenijn van de „Breskens 14" is somber gestemd. „De olieprijzen zakken niet. De prijs van de olie is voor ons ontzettend belangrijk. Maar daarentegen gaat ook de prijs van de vis niet or-boog. En dan krijgen we volgend jaar de quotering van de vangst. Wat dat gaat worden weet geen mens". Erg hoopgevend vindt de neer Fenijn het nieuwe jaar dan ook niet als visser. „Maar wie zal het zeggen", voegt hij eraan toe, „misschien valt het nog wel mee. Je mag de kop "ooit laten hangen. Met de grote schepen kunnen we wellicht nieuwe visgronden ontdekken buiten de Noord zee, hoewel we liever ons brooa dichter bij huis ver dienen zodat we in het week end or,k thuis kunnen zijn". A. MAST Parlevinker te Hans- weert Voor de meeste parlevin kers in Wemeldinge en mid denstanders in Hansweert is het vooruitzicht van 1975 zo mogelijk nog somberder. Het nieuwe Schelderijnkanaal gaat definitief open voor de scheepvaart. Middenstander A. Mast uit Hansweert gaat het nieuwe jaar erg gelaten tegemoet- „Als ik kon, zou ik het nieuwe jaar afschaffen deze reis", tekent hij zijn verwachting. „We moeten gewoon lijdzaam gaan zitten i Ï.W W. Dusarduijn op rijksweg 18 op Schouwen- Duiveland". Volgend jaar moet de maximumsnelheid op de autowegen gehand haafd blijven, vindt adjudant Van de Velden. Wel dient Nederland zich aan te passen aan de nabuurlanden. Een maximumsnelheid van 120 kilometer per uur autosnel wegen zijn de gedachten van adjudant Van de Velden. Voor de overige wegen moet dat beduidend minder zijn. Duidelijk is ook in Zeeland geworden, dat sinds de in voering van een maximum snelheid er een gunstiger beeld is ontstaan van het on- gevallencijfer. „Het juiste getal weet ik nog niet. maar er zijn minder doden en minder ernstige gwonden ge weest". aldus de adjudant van de verkeerspolitie te Middel burg. Deken r.-k. kerk Zeeland „Dat iedereen doorgaat met het goede werk, waar mee hij bezig is". Met die verwachting, hoop en wens treedt dr. A. Blommerde, de ken van de rooms-katholieke kerk in Zeeland het nieuwe jaar tegemoet. Hij voegt er aan toe, dat hopelijk ieder een ook weet vol te houden ondanks problemen en moei lijkheden die heus wel weer zullen komen. „Vergeet een stukje van jezelf", vindt de ken Bolnimerde en laat je niet van de wijs brengen". Campinghouder in Nieuw- vli„t „1974 was voor ons niet zo n slecht jaar, vooral het naseizoen heeft ons gered. Een uitbreiding die ik half en half gepland heb kon we gens het ontbreken van de daarvoor benodigde financiën hela is niet doorgaan". „Mijn wens voor 1975 om vat allereerst het beste voor iedereen. Als campinghouder wen, ik de recreatieve sector in West-Zeeuwsch-Vlaande- ren een beter jaar dan 1974 is geweest. Hopelijk duurt het hoogseizoen wat langer en krijgen we net zoveel zon ais we in 1974 regen hebben gehad. Wat mij persoonlijk betreft hoop iik de uitbreiding te kunnen maken aan mijn camping. Want we staan ei genlijk vol en ik heb te wei nig plaats voor passanten", zegt Nico Bolijn, camping houder te Niieuwvliet. Directeur Glasfabriek Sas van Gent. „Eigenlijk zit ik barstens vol wensen. Jammer genoeg moeiten wij in 1974 werk tijdverkorting aanvragen en hopelijk kunt u zeer spoedig in 1975 het bericht plaatsen dat die werktijdverkorting niet meer nodig is". „Daarvoor zuilen internati onaal gezien de bouwactivitei ten en activiteiten in de au tomobielindustrie moeten aantrekken. Dat wens ik voor mij en mijn medewer ker: bij de Glasfabriek. Na tionaal hoop ik dat de econo mische moeilijkheden 011s Nederlanders zal doen be sluiten af te stappen van de onverdraagzaamheid tegeno ver elkaar en het genadeloos opdringen van eikaars visie. Ik hoop voorts dat de Neder landers in 1975 dezelfde in terpretatie zullen geven aan de begrippen welzijn en wel vaart zodat eindelijk geza- men "k gewerkt kan worden aan een wezenlijke maat schappijhervorming", is de reactie van de heer H.F. Kok, directeur van de Glas fabriek te Sas van Gent en voorzitter van de werkgevers vereniging in de Kanaalzo ne. eindredactie: rein van der helm Dr. A. Blommerde En wat verwacht de Zeeuwse redactie van De Stem voor 1975? We ver wachten dat we ook in het nieuwe jaar weer ontzettend vc ;1 nieuws uit provincie, streek, stad en dorp kunnen voorschotelen. We hopen dat het veelal prettig nieuws zal zijn, maar natuurlijk zullen we u ook van het minder prettige nieuws op de hoogte moeten houden. Al onze lezers in Zeeland wensen we een fijn, gelukig, zalig en voor spoedig 1975 toe.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 3