Meer verschijnselen fluorvergiftiging Concurrentie Rusland-VS verlengt conflict Darwin wordt geëvacueerd „Blij dat ik geen spreekverbod heb' Tliieu na I reeks successen [Vielcong: oes s ze^ LPersvr: [aan ran van afgi Britse ,pint' blijft bestaan GEVAAR VOOR UITBREKEN BESMETTELIJKE ZIEKTEN Waar moet deel III van kentekenbewijs? BESTORMING VAN VREDEPALEIS Negen doden bij in PROLOOGZAAK VOOR MEVR. VAN VEENENDAAL NIET AFGEDAAN commentaar binnenland buitenland i 1 IN OMGEVING BRUGGE ..MOOIER" -3» Bij de feestverlichting 'n METZLER- Hans van Z. getrouwd „Argenta" Super Lux: de lamp met 30% meer licht op tafel Internationale diensten El Al stilgelegd Berin ontsnapt uit Engelse dierentuin Experiment in Frankrijk Gevange en trouw terug van „vakantie" Jack Benny overleden hi l JUIMiV/WW »ne-man-sh«w {jg} Gediskwalificeerd Privé-zaak Nieuwe leider verboden MIR lin Chili Internationaal Persir Tek enen Tl Zaterdag 28 december 1974 (Van onze redactie buitenland) LO. JDEN De bier-beluste Britten kunnen na invoe ring van het metriek stelsel in Groot-Brittannië toch hun trad» ionele „pint* (ongeveer 0,570 liter) bier blijven be stellen en er dan zelfs> voor hun geld wat meer voor krijgen Aanvankelijk had de Britse regering de natie in 1975 op het metriek stelsel willen doen overgaan, maar een zegsman van het ministerie voor prijzen en consumenten bescherming, zei dat er geen definitieve datum meer be stond Daarom zal de "de Britse pint" waarbij het ook over melk kan gaan nog geruime tijd blijven bestaan, ook na invoering van het metriek stelsel, omdat het zo'n traditie is (Van een onzer verslaggevers) BRUGGE Enkele boeren ten noorden van Brugge heb ben bij hun veestapel ver schijnselen van fluorvergifti ging waargenomen. De justitie is hiervan op de hoogte ge bracht. Bij landbouwer De Grendel uit Koolkerke lopen paarden en koeien moeilijk en ze zijn bovendien sterk ver magerd. Bij landbouwer Snau- waert te Dudzele is dinsdag een koe gestorven, die tevoren dezelfde verschijnselen ver toonde. Boeren in de streek ten noorden van Brugge hebben nu contact met elkaar gezocht om bij het verdedigen van hun belangen gezamelijk te kunnen optreden. Het lijkt of de schade, aangericht door de fluor, die Bayer in Brugge de lucht heeft ingeblazen, steeds groter wordt. De arts Buytaert uit Dudzele-Brugge heeft zelfs verklaard er bijna zeker van te zijn dat klachten van enke le mensen uit de streek zijn ontstaan door een te grote do sis fluor. Diverse kinderen worden momenteel door artsen iderzocht op verschijnselen, die door fluor veroorzaakt die door fluor veroorzaakt kunnen zijn- Ondertussen is er op rege ringsniveau in België verschil van mening over de normen, waaraan Bayer in het kader van de luchtverontreiniging moet voldoen. Het ministerie van arbeid en tewerkstelling heeft gesteld dat Bayer drie kilo fluor per uur mag lezen. Het ministerie van leefmilieu, dat zegt niet in het bepalen van dergelijke normen te zijn gekend, vindt drie kilo teveel. (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG Automobilisten, die in het onzekere ver keren waar zij deel III van het bun toegezonden kenteken bewijs in de auto moeten bevestigen, worden uit de droom geholpen door minister Westerterp van Verkeer en Water staat, die in de (staatscourant precies uit de doeken heeft gedaan hoe dee! III moet worden aangebracht. "Op de voorruit", zegt de bewindsman, die daaraan toe voegt dat het dan moet gaan om een motorrijtuig op meer dan drie wielen me* een voorruit. En deel III mag dan worden aangebracht in de uiterste rechter onder- of bovenhoek van de voorruit of geheel bo ven of geheel onder de verticale middellijn van de voorruit (boven of beneden in het midden van de voorruit dus). TEL AVIV (UPI, RTR) De concurrentie tussen de Verenigde Staten en de Sov jet-Unie voor invloed in het Midden-Oosten heeft het Ara- bisch-Israëlische conflict ver lengd en zou de hoop op vrede ondergraven. Dat verklaarde de Israëlische minister van buitenlandse zaken Yigal Al- lon in de universiteit van Tel Aviv. Allon zei dat een herva'ting op korte termijn van de Ge- neefse conferentie over het Midden-osten, tot gevolg zou kunnen hebben dat de twee partijen verzand raken in nun onderhandelingen. Het zou ideaal geweest zijn als Israël en de Arabieren hun conflict zonder inmenging hadden kunnen oplossen, aldus de minister, maar de twee su- permogendheden zijn er altijd bij betrokken geweest en nu hebben ze zich vast in het Mid ten-Oosten ingegraven. Israël zet volgens hem nog steeds de stapsgewijze politiek voort die Kissinger is begonnen en waarvan een tussen tijds akkoord met Egypte de sleutel tot welslagen is. Israël is bereid gebied in Sinai op te geven wanneer daar politieke concessies van die kant van Cairo tegenover staan en het tussentijds akkoord een be paalde tijd van kracht is. Israël wil volgens Allon on- derhandelen met Syrië over Golan, al heeft Damascus zich achter in de queue geplaatst van eventuele onderhandelings partners van Israël door voor-I waarden vooraf te stellen die Israël niet kan inwilligen" 1 (Van onze redactie buitenland) Naar Darwin overgevlogen artsen behandelen 500 gewon de slachtoffers. De Leider van de Australi sche rampeudfenst, generaal- majoor Alan Stretton. maakte vrijdag officieel de „totale vernietiging" van Darwin door te wervelstorm bekend. De overheid is van mening dat de gehele bevolking van de let terlijk weggemaaide stad. ruim 40.000 mensen, naar au- lere delen van Australië moet worden geevacueerd. Militaire en burgervliegtui gen landden vrijdag vrijwel onafgebroken met hulpgoede ren op de luchthaven van Dar win waar eerst de wrakstuk ken van zeker 50 vliegtuigen opgeruimd moesten worden Met de luchtbrug werden gisteren 3.000 vluchtelingen uit Darwin vervoerd. Vandaag zullen 5.000 mensen o verse bracht worden De luchtvaartmaatschappijen zijn opgeroepen jumbo-jets voor dag- en nachtgebruik ter beschikking te stellen om de 'vacuatie te bespoedigen. De Verenigde Staten hebben op verzoek van de Australische •egering twee enorme tran sportvliegtuigen va,n het type "■-141 naar Australië ge zon den DARWIN Het aantal doden na de wervelstorm die op eerste kerstdag de Noordaustralische stad Darwin teister de. bedroeg gisteren volgens officiële cijfers 47. Reddings ploegen doorzoeken de ruïnes van de stad daar aangeno men wordt dat daaronder nog tal van lijken liggen. Vol-1 gens sommige schattingen kan het dodencijfer tot 200 stijgen. De overheid maakt haast met de „ontvolking' van de geteisterde stad omdiat gevaar voor het uitbreken van tyfus .n cholera bestaat. Honderden mensen hebben inmiddels door de watervervuiling dysenthp- rie opgelopen. Gewapende politiepatrouilles waken over de ruïnes tegen plunderaars die zich zelfs niet door de waarschuwing dat op hen geschoten zal worden, la ten afschrikken van het zoe ken naar waardevolle voor werpen in vernielde win kels. "J? IN weerwil van de feestverlichting welke In deze weken brandt alsof de energiebronnen nooit uitgeput kunnen raken, eindigt het jaar 1974 in de grootste crisis sinds de tweede wereldoorlog. Europa en ook Nederland mogen zich snel hebben gewend aan een tragere en vooral veel duurdere oliestroom, de gevolgen van de grenzen van de groei, een jaar geleden nog een aardig onderwerp voor studiebijeenkomsten, manifesteren zich in de praktijk als al of niet door werktijdver kortingen gemaskeerde werkloosheid, als faillissementen en in de minder bedeelde werelddelen als hongersnood. Dat alles begeleid met een steeds harder galopperende inflatie een volstrekte ontregeling van handels- en betalingsverkeer met de sjeiks en hun oliedollars als lachende derden. De grenzen aan de groei hebben zich het eerst doen voelen in de autobranche, want daar valt door het individfu het ge makkelijkst te bezuinigen. Een wat selectiever gebruik en wat minder snelle vervanging de buren doen dat tenslotte ook niet meer en het effect wordt in de Verenigde Staten zicht baar in een half miljoen ontslagen, in Frankrijk en in Engeland in het in elkaar storten van gerenommeerde merken. In de bouw en in de textiel is het al niet anders en de werklozen worden bij miljoenen geteld: meer dan zes in de Verenigde Staten, één in de Bondsrepubliek, zevenhonderdduizend in Frankrijk. Nederland is werkelijk niet het enige getroffen land- Wat het verbijsterende in dit alles is, is dat niemand bereid is gebleken de consequenties van de grenzen aan de groei in te calculeren en door een doeltreffende politiek de samenleving op haar nieuwe levensomstandigheden voor te bereiden Een schrijver in Economisch Statistische Berichten stelt dat de Club van-Rome-aanhangers nog niet rijk bleken voor de noodzake lijke matiging. Integendeel, toen de regering met de Machti gingswet kwam, werd haar machtswellust verweten. De horeca kwam bijna in opstand toen de autovrije zondag werd afgekon digd. Werknemers bleven bij een dreigende nul-groei toch re- ele inkomensverbetering eisen. Werkgevers klaagden dat ze bepaalde kostenstijgingen niet door mochten berekenen. Con sumenten hamsterden da-r het een lust was- Tenslotte bezweek de regering voor het verzet van vooral de pomphouders tegen de benzinerantsoenering. Dat laatste was het eerste staaltje van burgerlijke ongehoor zaamheid waarmee we het afgelopen jaar nog een paar Keer zouden worden geconfronteerd. Intussen maakt het regerings beleid in deze baaierd van onheilen een weinig overtuigende indruk. Welja, men doet aan het Binnenhof verschrikkelijk hard zijn best, het kabinet is zeker ijveriger dan de ploegen die het voorgingen. Maar zoekt men het toch niet te veel in ouderwetse economische maatregelen? Zwicht men niet te snel voor drei gementen van sommige groepen en wil men het liefst iedereen te vriend houden? Dan is het inderdaad he* gemakkelijkst miljarden in de eco nomie te pompen in de hoop dat die ook in arbeidsplaatsen zullen worden vertaald Alsof grenzen-aan-de-groei, niet zou moeten betekenen, herverkaveling van het pakket arbeid als of spreiding van welvaart over de ontwikkelingslanden niet zou betekenen: daar wat meer, hier waf minder boter op het brood. Of durft men dat de achterban niet te vertellen? Het zijn vragen die gesteld moeten worden en ook beant woord. Zo goed als we willen weten waarom dag en nach! een feestverlichting moet branden als algemeen bekend is dat ener gie schaars, eindig en duu' is- De waarnemend premier, Jim Cairns, die zich op de plaats van de ramp bevindt, heeft beloofd, dat een nieuw, mooier en vooral bouwkundig beter tegen onheil bestand Darwin, misschien op een an dere plaats, met aanzienlijke staatssteun zal worden opge bouwd. De deskundigen zijn het er iver eens, dat het 15 jaar k-an duren Darwin te herstellen en dat het beter zou zijn de ruï nes van de 10.000 huizen gron dig op te ruimen en een heel nieuw stadsplan te maken. Vrijdag in Sydney en Mei bourne aangekomen vluchte Vingen deelden mee diat zii de wervelstorm overleefd hadden door in kelders, solide kasten, onder bedden en zelfs in bad kuipen te kruinen terwijl hun huizen letterliik uiteengerukt werden. De meesten hadden niets meer bij zich dan de kleren die zij aan het lijf had den. Velen willen niet meer naar Darwin terug. (ADVERTENTIE) brii: ieders oogmerk! LISSABON (RTR-UPI) Vrijdagmiddag halfvier zijn op het centraal station in de Por tugese hoofdstad twee treinen met elkaar in botsing geko men. Volgens een woordvoerder van de Lissaibonse brandweer zijn minstens negen mensen om het leven gekomen en 58 mensen gewond. Het laatste rijtuig van een trein met bestemming Coim- bra die het centraal station verliet, ontspoorde op onge veer een kilometer van het station en kwam in botsing met een uit de tegengestelde richting naderende trein. (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT De 32-jarige Hans van Z is gisteren in de Psychiatrische observatiekli niek te Utrecht in het huwe lijk getreden met mejuffrouw M. van den Brink.. Van de zijde van de justitie was aan de huwelijksvoltrekking, die in de directeurskamer plaats vond. teen ruchtbaarheid ge geven Bij het huwelijk waren enige familieleden van het bruidspaar aanwezig. Zoals bekend is. Van Z. tot levens lange gevangenisstraf veroor deeld wegens het plegen van drie moorden Sinds twee jaar verblijft hij in de Psychiatri sche observatiekliniek, waar hij zijn tegenwoordige vrouw als groepsleidster heeft leren kennen. (Vervolg van pag. 1) Direct na de actie in het Vredespaleis (zie foto) barstte de strijd los voor de ambassa de. Daar werd de politie beko geld met stenen en straatklin kers. Enkele charges hadden weinig effect. De aandacht van de opgewonden demon stranten richtte zich vervol gens op de agenten bij de hekafzetting voor het gebouw. Toen de delegatie werd door gelaten om een petitie te over handigen brak een stenenbom bardement los. Ook werden er molotovcoctails geworpen en een Pop in brand gestoken. Tegelijk werd de politie mas saal aangevallen met stenen, vlaggestokken en andere lat ten. Twee politiejeeps met be manning werden ingesloten, die vervolgens met behulp van het waterkanon en charges werden bevrijd. Daarna lukte 't de Haagse politie een groep te isoleren en in twee bussen te krijgen, die naar het hoofdbu reau werden gereden. Deze Zuidmolukkers (ongeveer 60) zijn ondervraagd, gefotogra feerd en op wapens onder zocht. De overige demonstran ten werden later met zachte hand in de bussen (in totaal 16) geleid en vervolgens bui ten Den Haag gebracht. Tij dens de gevechten voor de ambassade werden drie perso nen gearresteerd, onder wie de 26-jarige M.H E S. zonder beroep uit Eist (Gld), een kleuterleidster uit Almelo en een 27-jarige vrouw, die het pistool plus patronen in haar tas had. Later vond de politie nog op de grond een doos met revolverpatronen. (ADVERTENTIE) VI' voor dezelfde stroomkosten TEL AVIV (UPI) De Is raëlische regering heeft alle internationale diensten van de Israëlische staatsluchtvaart maatschappij El Al voor on bepaalde tijd stilgelegd, naar aanleiding van een conflict met het onderhoudspersoneel De president-directeur van El Al. Mordechai Ben Ari. zei dat de internationale diensten niet hervat zouden worden vooraleer de 500 betrokken on derhoudswerkers in het open baar zouden hebben verklaard dat z(j hun langzaam-aan-actie niet zullen voortzetten. TWEE mannen hebben in Rot terdam een 30-jarige besteller neergestoken. De besteller liep samen met zijn verloofde in de Conradstraat nabij het Cen traal Station, toen hij, naar zijn zeggen zonder enige aan leiding. werd aangevallen. COVENTRY (UPI) Uit de dierentuin van Coventry in Engeland is een volwassen vrouwtjesbeer ontsnapt die nog niet is teruggevonden. De berin was door een hek gebroken nadat kinderen haar met stenen waren gaan gooien. Een mannetjesbeer die tege lijk ontsnapte werd kort daar na weer gevangen. De directie van de dieren tuin heeft gewaarschuwd dat de ontsnapte berin vrijwel al tijd slecht is gehumeurd, maar desondanks niet moet worden gedood, omdat zij kostbaar is. Onlangs is een aantal wilde beren in de dierentuin van Coventry afgemaakt vanwege stijgende kosten van logies. (Van onze correspondent) PARIJS De Franse mi nister voor het gevangeniswe zen Dorlhac toonde zich giste ren zeer tevreden omdat al de gevangenen die ter gelegen heid van het kerstfeest „va kantie" hadden gekregen om de feestdagen met hun gezin nen door te brengen, zonder uitzonderingen naar hun hui zen van bewaring terugge keerd waren. Dit was voor het erst dat deze methode in Frankrijk ingevoerd werd en het stemt tot voldoening, dat allen zich aan het geigeven woord gehouden hebben. Er stond niettemin een stok ach ter de deur, want alle verlof gangers was medegedeeld, dat, wanneer zij niet terugkwamen de vakantie in de toekomst voor allen niet meer plaats zou kunnen hebben. Er zijn mensen die het leui vinden dat op de kerkelijk I kalender vandaag „onnozel, kinderen" gevierd wordt. Te. gen iemand die als onnozel, hals te boek staat, brullen de mensen dan: gefeliciteerd, hoor. Haha. Vroeger waren er ge. zinnen waar de jongste op de. I ze dag mocht zeggen wat de pot schafte. Kon je ook lachen. En maai I appelmoes eten. i En het was geen witte kerst en geen droge kerst, maar hn was een natte en een storm. ochtige kerst. Stukken mum zijn van flatgebouwen gevlo gen en het balkon uan het Maasstedelijk stadhuis sneu- velde half in de storm. En oaB de andere kant van de aardbol was het helemaal raak: daar vonden vele inwoners van het Australische Darwin de dooi in een wervelstorm en raakten duizenden dakloos. Nee, dat was geen vrolijke kerst. Maar dat zal het op dit ondermaanse nooit helemaal worden, al willen stupide kerst ansichtkaarten ons dat doea geloven. Uit met de kerst, goed voor u: naar de kerstmeubelshm, naar de kerstkeukenshovi, naar de kersttapijtshow. There is no showbusiness- business like En het onderhoudspersoneel op de luchthaven van Tel Aviv is maar met een lang- zaamaavactie begonnen. Dat lijkt personeel. meer oponthouds- Ik ben u nog een verduide lijking schuldig vanwege een nogal discriminerend uitgeval len zetfout in mijn aflevering j van de dag voor Kerstmis, j Daar sprak ik een „zeer wel gemeende kerkeloze zich in staan". wens" uit „root I medeburgers, die j de kou voelen Nu gun ik niemand dat-i zeker in deze frisse dagen in de kou staat, ook kerkeloze medeburgers niet. Van de an dere kant wil ik niet uitslui ten dat er kerkeloze medebur gers zijn die zich in de kou voelen staan, maar ik houd het evengoed voor mogelijk dat kerkelijke medeburgers het koud hebben. Om aan alle onnodige ver- trarring een eind te maken en de heren pastores niet langer de straat op te jagen, jamme rend op zoek naar kleumende kerkeloze medeburgers, deel ik u bij deze mede dat er in dat bewuste stukje had moe ten staan: werkeloze medebur gers. Voor alle duidelijkheid: geen K maar W. Ik sluit af- Met erg veel groeten aan kerkeloze en wer keloze, alsmede aan alle ker kelijke en werkelijke mede burgers. Prettig weekend. MERIJN LOS ANGELES (UPI) De Amerikaanse komiek Jack Benny is vrijdag op 8(1-jarige leeftijd in Los Angeles gestor ven. Vijftig jaar lang heeft hij ris vioolspelende vrek het pu bliek lateei lachen. De echte Benny was echter •on vrijgevig man met veel rienden en een goed violist. Tot het laatst toe genoot hij •en goede gezondheid. Een kanker aan de alvleesklier beeft hem in enkele daigen ge veld (ADVERTENTIE) ïrt J olnooc (Van een onzer verslaggevers) BEEK EN DONK Mevr. S. van Veenendaal (DS '70) overweegt de mogelijkheid van hoger beroep tegen de uit spraak van de president van de Bossche rechtbank in hel kort geding dat Proloog tegen haar heeft aangespannen. „Op 7 januari moeten we nog voor de rechtbank komen voor wat je zou kunnen noemen „vere niging van partijen". Daarna" aldus mevr. Van Veenendaal. „zal ik in overleg met mijn advocaat bepalen wat ik ga doen". Los van die beslissing over een hoger beroep is voor mevr. Van Veenendaal de kwestie-Proloog nog niet afge daan. „Vanaf het moment' zegt ze „dat ik wist, dat be paalde getuigen geen verkla ring zouden kunnen afleggen stond het voor mij vast, dat ik dit kort geding zou verliezen Daarom ben ik er ook bepaal' niet door teleurgesteld. Ik bei: blij. dat de rechter mij geer spreekverbod heeft opgelegd en van die wetemehaD zal ik in de toekomst zeer graag ge bruik maken". Dit laatste slaat op stukken welke volgens mevr Van Veenendaal pas openbaar zijn geworden toen ze tijdens de zitting aan de rechtbank wer den overlegd. „Ze zijn door ons nog niet in de publiciteit gebracht", zegt ze, „maar dat zullen we wel gaan doen. Wanneer en in welke vorm weet ik nog niet. Ik wil er op dit moment ook nog helemaal niets over zeggen". Inmiddels is uit enkele pu >likaties gebleken, dat er bin ien DS '70 weerstand is ont •taan tegen de Proloog-aktivi leiten van mevr Van Veenen daal. Dat is met name tot ui ting gekomen in de uitspraak van de voorzitter van de afde ling Delft, rar. H.J. Timman. die tevens lid van de partij raad is. Hij staat op het stand punt en dat wordt door de afdeling Delft gedeeld dat mevr. Van Veenendaal zien door haar Proloog-activiteiten heeft „gediskwalificeerd" en dat zij „een stap terug moet doen". Met dit laatste bedoelt inr. Timman, zoals hij zelf zegt, dat ze haar zetel in de Tweede Kamer beschikbaar moet stellen. „Of het moet zijn", zo voegt hij eraan toe. „dat het partijcongres een op lossing kan vinden waardoor dit soort kwesties in de toe komst niet meer kan voorko- oen". Overigens betreurt hij het. dat aan zijn uitspraak de con elusie verbonden is, dat die ondersteund zou worden door de DS '70-afdelingen, o.a. Bre da, welke op he' laatste par tijcongres zijn motie steunden over noodzakelijke vernieu wingen in leiderschap en ka der van de partij en in het optreden daarvan naar buiten- Namens de afdeling Breda beeft het partijraadslid Dub belman uit Lage Zwaluvit verklaard nog geen standpunt over de activiteiten van mevr. Van Veenendaal te hebben ge vormd en dat ook nog niet te zullen doen, in afwachting van een hoger beroep en de even tuele uitslag daarvan. Mevr. Van Veenendaal t$ is nauwelijks onder de indruk van het „Delfts -verzet". Zij voelt zich gesteund door het hoofdbestuur en de Tweede Kamerfractie en voorts d°°r veel post en veel bloemen die ze zegt te hebben ontvangen- Zij beroept er zich ook op. dat de fractie al een half jaar wist, d«at zij met de Proloog zaak bezig was en het plan had er openbaarheid aan te geven. ..Maar", zegt ze, ..to®8 ik het geruchtmakende inter view heb gegeven, had ih PaJ tien minuten tevoren de frac tievoorzitter daarvan in kenn' gesteld. Daaruit mag U de conclusie trekken, dat dit een zaak is van mevr. Van Veenen daal als privé-persoon en van de partij". 'aterdag 28 december 1974 SANTIAGO (RTR) An- jdras Pascal, een neef van wij- I len president Salvador Allende Ivan Chili, heeft de leiding lovergenomen van de verboden I beweging van revolutionair I links, MIR, In Chili. Dit is in een communiqué van MIR bekendgemaakt. ZURICH (Reuter) Vol- Sens de directeur van het In- ternationale Persinstituut in Zurich. Ernest Meyer, in zijn I jaarrapport dat gisteren is 1 verschenen, kaai de internatio- Inale vrije pers het zich niet I veroorloven nog meer terrein [prijs te geven, omdat zij nog I maar een stap van de afgrond lis verwijderd. In Portugal en Griekenland moge de pers dan weer opbloeien, aldus Meyer, „de vrijheid van de pers wordt door een toenemend aantal gevaren bedreigd". In het jaarrapport worden genoemd: breidelwetten, ge- Iweld en terreur. Voorts moet de pers het in een steeds ver- [betener wordend gevecht op nemen tegen de elektronische [media tv en radio om de gunst I van de adverteerders en wordt zij geplaatst voor een groeien de wanverhouding tussen kos- len en inkomsten. In de_ meeste landen in Afri- ba. Azië en Latijns-Amerika is de grootste zorg volgens de Fransman Meyer nog steeds [net in het gareel dwingen van [kranten en omroepen en liet toenemend aantal openlijke I aanvallen op de vrijheid van I expressie. Dergelijke moeilijkheden betekenen dat de internationa le pers als geheel in meerdere lof mindere mate. in de ont- wikkelde zowel als in de zich ontwikkelende landen, met problemen wordt geconfron- teerd waarvan de oplossing naai klaarblijkelijk te hoog I gaat. -De pers is gewikkeld in gevecht om haar bestaan. kan het zich niet veroorlo- 'n nog meer terrein prijs te j geven. Nog een stap en zij stort in de afgrond. De teke- nen zijn duidelijk'. Men moet beseffen en regeringen. [Parlementen en burgers moe- I 'on worden gewaarschuwd dat er meer op het spel staat dan bet welzijn van een Daar uit gevers en journalisten", zo vervolgt hij in ziin jaarrap- 1 Port. Journalisten en omroep- Personeel zier zich ook ge- Plaatst voor problemen die ontstaan door tekort aan ener- en krantenpapier, onzeker- I oid over de prerogatieven (ADVERTENTIE) i< w u v d w 0 V b h h v d w V 01 d P P< V A a h 6

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 6